Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) Zsüll válasza Tutu7030 (#29698) üzenetére


Zsüll
tag

Hát az gáz! Elronthattak valamit? Érdekes, hogy a szinte két egyforma készülékünkön ugyan az a firm eltérést produkál.

JamesHun : A Samsung, hogy kijavítsa a hibáját átírta a 3D képességhez,hogy: "Samsung 3D képes". Ez vicc!!

(#29702) maj15 válasza Tutu7030 (#29652) üzenetére


maj15
csendes tag

Tutu7030, írod, hogy ftp-n eléred a tv-t, ez azt jelenti, hogy a PC-ről látod a TV-re USB-n csatlakoztatott merevlemezt? Ilyen megoldást már rég keresek.
Addig eljutottam, hogy Total Commanderben létrehoztam egy kapcsolatot a TV IP címével:

Viszont ha ezekkel az adatokkal rámegyek a kapcsolódásra, akkor azt írja ki a TC, hogy nincs válasz.

Tudsz segíteni az ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#29703) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Teletext aloldalak között hogy lapozok? Erre gondolok: kép. Iránygombokkal nem megy.

Köszi.

(#29704) RudY válasza maj15 (#29702) üzenetére


RudY
addikt

Valamelyik megoldás mindenképp kellene hozzá:
[Rooting D series arm cpu models]
[Root access for D series Mstar cpu models]
Sajnos egyéb SamyGO App nem fér meg vele :(

(#29705) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok!
Az EH5000-es széria az 100hz-es vagy kamu 100hz?

"Fej vagy gyomor"

(#29706) nightshadow válasza kaboska (#29705) üzenetére


nightshadow
veterán

Idén is a 6-os sorozattól van valódi 100Hz.

(#29707) kaboska válasza nightshadow (#29706) üzenetére


kaboska
aktív tag

Tehát amit írnak hogy 100hz-es képfrissítés az valójába csak 50hz?

"Fej vagy gyomor"

(#29708) gigimano


gigimano
csendes tag

Érdeklődni szeretnék hogy Samsung TV-met hogyan hangolom össze a Samsung billentyűzettel?

(#29709) RudY válasza maj15 (#29702) üzenetére


RudY
addikt

Ja, ezzel a megoldással a /dtv/usb mappát keresd, ezen belül a tv által felvett adások is simán másolhatók bárhova ;)
[link]

(#29710) nightshadow válasza kaboska (#29707) üzenetére


nightshadow
veterán

Igen.

Idézet a D5500-as tesztből: "A Samsung 100 Hz-es technológiájának elnevezése kissé csalóka, főleg akkor, ha a teljes termékpalettát nézzük, mert a Clear Motion Rate 100, 200, 400 és 800 Hz-es változatai eltérő megoldásokat használnak az elmosódás csökkentésére. 200 Hz feletti értéknél az elektronika köztes képkockák kiszámolására (is) képes, a D5500-as tévék azonban csak a 100 Hz-es verziót támogatják, ami valójában csak a scanning backlight alkalmazását jelenti a normál 50 Hz-es képfrissítési frekvencia mellett. Azaz a képkockák száma úgy kétszereződik meg, hogy az elektronika a LED-ek gyors ki és bekapcsolgatásával minden meglévő két képkocka közé egy feketét illeszt be."

[ Szerkesztve ]

(#29711) PLaci58 válasza kaboska (#29707) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem. Valójában az csak 25Hz :D
Az 50Hz az 50 félképet jelent, de az LCD TV-k 25 teljes képet jelenítenek meg. A háttérvilágítás kapcsolgatásával lesz 50 Hz.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#29712) Tutu7030 válasza maj15 (#29702) üzenetére


Tutu7030
veterán

Előbb futtatni kell a samygo alkalmazást a tv-n. Az indít egy ftp szervert, amihez pl a tc-vel kapcsolódhatsz.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#29713) attamero81 válasza rrox46 (#29689) üzenetére


attamero81
senior tag

A samsungnál sok panel azonos és az alkatrészeknek a helye ott van a panelen.A szoftveres azonosság az csak egy plusz amivel könnyebbíteni akartak magukon,hogy ne kelljen több szoftvert írni.Ezt azt jelenti,hogy egy D5000-nél az összes D5xxx szériára vonatkozó tudást tartalmazza csak éppen hardveresen nem vagy részben tudja kihasználni.A skandináv országokban lévő,szállított tv-k annyiban különböznek,hogy a kialakításuk design-sab illetve a "plug & play" módban indulva a tv csak pár ország antenna rendszerét ismeri fel.
PL:
Tuner : Nordic mifelénk EU vagy EU_ALL(EU_Only)
Start után választható nyelvek kevesebb,mint a normál európai választhatóak közül.A tuner hangolási módja az viszont egy Nordic-os panelnál 4 országra korlátozódik:
-Svédország
-Finnország
-Dánia
-Norvégia
Ezekben az országoknak a kábel keresési beállításoknál nem találna semmit a magyar frekvenciákból.Még valami?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#29714) Flashget válasza kaboska (#29707) üzenetére


Flashget
félisten

az a CMR amit a samsung szeret megadni...
true motion az ami a valós Hz-et adja.
pl.
D5000-nél euronicsben előszeretettel csak azt írták ki, hogy CMR 100Hz.
D6500-nál CMR 400Hz.. :))
Volt is vitám velük de hamar véget ért ;)

ebből egyenesen az jött le nekem egy 400Hz-es tévém van és megkérdeztem az eladót...csak elvörösödött meg hümmögött.. :p

Realme GT Master Edition

(#29715) attamero81 válasza Flashget (#29714) üzenetére


attamero81
senior tag

Nekem azt akarták beadni,hogy az "E" széria telibe LED-es.Részben igaz,de csak a kijelző éleibe van beépítve.De én bárány természetű vagyok és végig hallgatom ilyenkor a meséket.
Persze a háttérben a gondolataim a belsején járnak.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#29716) Vedike69 válasza vinikorn (#29703) üzenetére


Vedike69
csendes tag

Először nyomd meg a pre-ch gombot , utána válthatsz le-fel a piros (A) ill. zöld (B) gombbal.
Remélem segítettem!

(#29717) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Samsung UE40D5500RWXXH tv-m van szerintetek ezzel megy a upc media card, van valakinek tapasztalata ezzel? Előre is köszi. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#29718) Tippmix46 válasza Gabe123 (#29717) üzenetére


Tippmix46
senior tag

szia, nekem 46D5500asom van és tökéletes UPC Mediacard-al...

(#29719) Gabe123 válasza Tippmix46 (#29718) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Thx :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#29720) sony309


sony309
őstag

Üdv mindenkinek!

Lehet, hogy azt mondjátok, hogy ez off, de szerintem nem az!
Csak a véleményemet mondanám el, mint laikus!

Tegnap vásároltam egy UE55ES6100 tip.-ú TV!
Digi kábel előfizetésem van.
20.00 órától ma hajnal 04.00 óráig nem sikerült beállítanom az összes fogható (84 db nem kódolt, digitális) adást és a foghatóakat sorba rendezni!
A sorba rendezés a menüben el van dugva és valami pocsék! :W

A 2D-3D felkonvertálás csak parasztvakítás, valós, minőségi 3D tartalommal nem volt módom kipróbálni! :W

Médialejátszó nálam mindent vitt, külső merevlemezről (2 TB) videók (avi, mp4, mkv), zene és fotó. :K

Távirányító zsúfolt, nincs rajta világítás! :W
Talp forgatható! :K

Ma délután visszavittem, elálltam a vásárlástól! MM :R :C

Hozzáteszem:

Édesapámnak egy hónapja vásároltam egy Sony KDL-46EX520 tip.-ú TV-t, szintén Digi kábel TV előfizetése van!
Automata hangolás 5 perc és az összes csatorna meg van!
Sorba rendezés 10 perc volt és ennyi!

Remélem segítettem valakinek!

S3x, hifi & rock and roll

(#29721) Rocsesz79


Rocsesz79
tag

Szevasztok.

Az lenne a kérdésem,hogy az ES szériánál normális jelenség-e ha 3D-t nézek,akkor jobb oldalt 1 keskeny fényes csík van a képernyőn?
Ezt 1 3D játéknál vettem észre.Sajnos még filmen nem tudtam kipróbálni. :(
Előre is kösz.

(#29722) rrox46 válasza attamero81 (#29713) üzenetére


rrox46
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!
:)

(#29723) rrox46 válasza attamero81 (#29713) üzenetére


rrox46
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!
:)

(#29724) air válasza sony309 (#29720) üzenetére


air
nagyúr

És milyen indokkal álltál el a vásárlástól? Ugyanis azzal, hogy nem tetszik, nem kötelesek visszavenni. Ha mégis ez történt, akkor szerencséd volt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29725) lucifer15


lucifer15
tag

Hello!

Akit érdekel a Fóti Corában lehet kapni még 32D6500-as led 3D-s Samut.Egy órával ezelőtt még volt 4db.Ára 160 000.- Ft bontatlan gyári csomagolás.

(#29726) sysrq válasza sony309 (#29720) üzenetére


sysrq
őstag

20.00 órától ma hajnal 04.00 óráig nem sikerült beállítanom az összes fogható (84 db nem kódolt, digitális) adást és a foghatóakat sorba rendezni!
Ez a TV hibája?

A 2D-3D felkonvertálás csak parasztvakítás, valós, minőségi 3D tartalommal nem volt módom kipróbálni!
Mégis mi volt az elvárás.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#29727) Flashget válasza sony309 (#29720) üzenetére


Flashget
félisten

nem azt mondjuk, hogy off csak azt sony ügynök vagy....
sokan vagyunk digikábelesek és mindenkinek simán behangolta a tv-t automatán...
teljesen hihető amit írsz.

Realme GT Master Edition

(#29728) leslieke válasza sony309 (#29720) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Digi kábel előfizetésem van.
20.00 órától ma hajnal 04.00 óráig nem sikerült beállítanom az összes fogható (84 db nem kódolt, digitális) adást és a foghatóakat sorba rendezni!

Ez nem a TV hibája, hanem User Error!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29729) attamero81


attamero81
senior tag

Itt egy jó elektro lakatos (gányoló egyesek szerint).Mehetek beállítani?

:DD :DD

Zol77 ha még tudná is a szerencsétlen,hogy a Sony is meg még egyéb gyártók is kérnek Samsung által,de saját maguk tervezte lapokat.Van egy régi mondás,de egy kicsit átszabtam:

Minden út a Samsunghoz vezet!!! ;]

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#29730) Zol77 válasza sony309 (#29720) üzenetére


Zol77
aktív tag

azt kihagytad,hogy a sonydhoz venni kell még médialejátszót is,mert az a tv amúgy is arról híres,hogy mindent játszik....

(#29731) sony309 válasza air (#29724) üzenetére


sony309
őstag

Azzal az indokkal álltam el a vásárlástól, hogy sem automata, sem kézi kereséssel nem találta meg az összes csatornát!
Hol ez, hol az lemaradt!

Felajánlottam a MM eladójának és a Samsung promóterének, hogy kiviszem hozzám és állítsa be, ha nem hiszi el!
Azt mondták, elhiszik!

S3x, hifi & rock and roll

(#29732) forrest85 válasza sony309 (#29731) üzenetére


forrest85
senior tag

:DDD

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#29733) sony309 válasza Zol77 (#29730) üzenetére


sony309
őstag

Igen, valószínű, ha valamit le akarok játszani, de ha TV-t veszek, a TV része működjön 100 %-osan, a többi csak bónusz!
Ezt megkaptam a S.ny-tól!

S3x, hifi & rock and roll

(#29734) HofiZoli válasza sony309 (#29720) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Hihető :D :D :D :D :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#29735) sony309 válasza leslieke (#29728) üzenetére


sony309
őstag

Szívesen megmutattalak volna a TV-nek!
Kiváncsi lennék utána az arcodra!
Az a lényeg, hogy Te profi vagy!

Nem hinném, hogy egy TV beállításához műszaki végzettségre lenne szükség alapesetben (bár az is van, de ez mellékes)!

S3x, hifi & rock and roll

(#29736) sysrq válasza sony309 (#29731) üzenetére


sysrq
őstag

Azt mondták, elhiszik!

Látták kivel van dolguk. Ha kimegy akkor még mindig ott a 3D adu ász, mi?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#29737) tjnet


tjnet
aktív tag

Sziasztok

Lehet-e D6500 tv-hez billentyűzetet és egeret rakni, FW:1013, SAMYGO telepítve, pc-ről látom a tv-re dugott winyó tartalmát. Aki tudja irja már le.

Más: a SONY nagyon sok mindent nem játszik le, és nincs rá se SAMYGO, se nstreamlmod, se...

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#29738) jhorogh válasza leslieke (#29728) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Egyetértek!

(#29739) JoeYi


JoeYi
őstag

egész jól elkezdtek esni az E széria árak.Az UE40ES6570 hónap elején még 290 volt most meg 230: [link]

iskolakezdésre beáll megint 180-210 közé a 6500as széria

(#29740) air válasza sony309 (#29735) üzenetére


air
nagyúr

Apám! Téged kéne mutogatni! :DD

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29741) jhorogh válasza sony309 (#29720) üzenetére


jhorogh
aktív tag

A 2D-3D felkonvertálás a Sonyn sem lesz szebb...

Sorbarendezéshez van egy egyszerűbb megoldás, exportálod usb-re a csatornalistát, pc-n szerkeszted majd visszemented az usb-re. Azt importálod a tv-n és kész is van. A progi szabadon letölthető Samsung oldaláról (igaz nem a hazai oldalról, de már ide is linkelték). Az egész művelethez nem kell több 5 percnél.

[ Szerkesztve ]

(#29742) leslieke válasza sony309 (#29735) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Digikábel előfizetésem van, megvan minden csatorna, a keresés se volt ördöngösség, szóval nagyon is tudom, hogy miről beszélek. Nem kell hozzá profinak lenni.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29743) air válasza leslieke (#29742) üzenetére


air
nagyúr

Naja. De egy okostévé használatához a juzernek is okosnak kell lenni. :D Hülyét nem okosít ki egy SmartTV. ;)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29744) sony309


sony309
őstag

Nem gondoltam volna, hogy ennyire elvakult Samsung fanok vannak itt és, hogy ennyire vörös posztó Nekik a Sony márkanév puszta említése! :DD
Ez azért vicces!

Azt azért még mindig nem értem, hogy ha ennyire profi a Samsung, mint gyártó, akkor miért nem működött itt többeknek sem az automatikus hangolás!

Olyan nagy kérés, hogy működjön az automatikus hangolás egy olyan "profi" TV-ket gyártó cégtől, mint a Samsung? :DD
Én nem hinném, de Ti tudjátok!

Hál' Istennek sikerült megszabadulnom tőle!!! :C

S3x, hifi & rock and roll

(#29745) gyugyo79 válasza sony309 (#29735) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azért ha itt a fórumba rákerestél volna 5 perc után meglett volna a megoldás mind a 2 problémádra. Amúgy a digi hülyesége, hogy nem egyforma simbolrate-tal ad minden frekvencián ...
Viszont az, hogy te ezzel több óra után sem boldogultál aztán ezt még le is írod ide az tied.

(#29746) leslieke válasza sony309 (#29744) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem a Sony márkanév említése a gond. Hanem az, hogy a hozzánemértésed/bénázásod úgy állítod be hogy szerinted az a Samsung TV hibája. Pedig nem, a hiba a tied!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29747) air válasza sony309 (#29744) üzenetére


air
nagyúr

Ez abszolút nem Samsung kontra Sony (egyéb más gyártó) témáról szól. Egyszerűen képtelen vagy önálló problémamegoldásra, a saját tudatlanságod miatt a TV-t okolod, és ezt még több hozzászóláson keresztül is ecseteled. Minden megnyilvánulásoddal a saját hülyeséged bizonyítod. Totál lejárattad magad, ha még nem vetted volna észre. Ennyi. :C
(És ahogy látom nem vagyok egyedül, aki ezt észrevette. :D)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#29748) sysrq válasza sony309 (#29744) üzenetére


sysrq
őstag

Vannak akiknek nem gond megtalálni néhány csatornát egy TV-n, van akinek gond.
Legalább mindenki kiröhögött mikor visszavitted?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#29749) MY2K válasza air (#29743) üzenetére


MY2K
aktív tag

Minden "okos" készülék annyira okos mint a gazdája :D

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#29750) leslieke válasza MY2K (#29749) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Like! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.