Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) Flashget válasza Richard! (#25433) üzenetére


Flashget
félisten

ahha..csak amikor kapom a priviket (nem tévé kapcsán) hamar elfelejtem :)

Realme GT Master Edition

(#25452) Zoltn


Zoltn
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy 40"os LED D5003-ast, nagyon csodálatos képe van, mielőtt bárki megszólja, az én céljaimnak megfelelő számú bemenettel rendelkezik! :(((

Van egy olyan kis bökkenő vele, hogyha monitonként használom, úgy tűnik, mintha nem natív 1080p ben menne a tv. Winfos 1920x1080 60hz re van állítva. Elidítom a wow ot, szintén fullhd-ban, és ótvar szar a képe, tiszta pixel, pedig kiírja, hogy hdmi/dvi bemenet, 1920x1080, játék mód, és a wow is ugyanerre a felbontásra van állítva. kilóg a kép, és irtózatosan randa. olvashatatlanok a betűk, stb. Próbálgattam játszani a beállításokkal, a AMD vision cotrol center-ben találtam minenféle felbontásokat, és 1700x1000-es mellett lett szép. :Y :Y
Ez mi?
Amúgy a win is szép, a filmek csodálatosak, meg vagyok elégedve a készülékkel. Fel is okosítottam, usb ről visz mindent eddig, akadás nélkül szépen.

Mitől lehet ez a felbontás mizéria?

Üdv.

Ja! És olyan mintha a dinamikus kontraszt kikapcsolva is működne. Ez normális? :D

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#25453) SZATA válasza SZATA (#25421) üzenetére


SZATA
senior tag

Erre valaki?
Köszi!

(#25454) Dealer20


Dealer20
tag

(#25455) attamero81


attamero81
senior tag

Készen lettek a fotók a D6500-ről D7000-re való átalakításhoz.Egy kis türelmet kérek és szép sorjában linkelem ide be!!!

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25456) Flashget válasza attamero81 (#25455) üzenetére


Flashget
félisten

várjuk

Realme GT Master Edition

(#25457) Flashget válasza SZATA (#25453) üzenetére


Flashget
félisten

meglepődnék ha nem TN paneles lenne..samsung nem nagyon használ mást monitorba.

Realme GT Master Edition

(#25458) attamero81


attamero81
senior tag

Az átalakítás:
D6500 smarthub
D6500-as flash
cserélendő flash
alulról melegítve
levéve a flash
D7000-es flash
ímár D7000
D7000 smarthub egy új komplett telepítés után.
Szünet volt

Itt jegyzem meg,hogy egyes D6500-nál elég volt factory átállítás,de volt olyan is ami bele döglött a flash cserébe.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25459) attamero81


attamero81
senior tag

NA?Kinek milyen kritikája van?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25460) skater86 válasza Zoltn (#25452) üzenetére


skater86
tag

Szia!

Milyen Win van fent? Mondjuk annyira nem lényeg, de a képernyő felbontásnál, miután nyomsz (Win 7-nél legalábbis) "észlelés" "azonosítás" és utána a felbontásnál be van állítva Full HD-ra, 1920x1080-ra, ki is írja, hogy ajánlott vagy natív, már nem tudom. Elvileg be kell állítania a képet, a valódi képhez. Nekem Notebook - 40D6500-asnál is ugyanez volt. Beállítottam Full HD-ba és a kép rossz volt, a két széle meg lelógott, de már pontosan nem emlékszem mire kattintottam, azért nem vagyok egy guru, de az biztos hogy azonosítás és észlelés után be tudtam állítani a Full HD-t és a képernyő kristálytiszta lett. (de az is lehet, hogy valami igazításra is kellett kattintani ezek után). Utána nézek, amint tudok, de most nem tudom a TV-t és a Notebookot összekötni. Meg persze úgy használtam, hogy csak a TV-n jelenítse meg a képet, a Notebook ne. Tehát a megjelenítőt úgy variáltam, hogy a TV legyen az egyetlen. Meg persze HDMI kábellel.

(#25461) sandró60 válasza Dealer20 (#25454) üzenetére


sandró60
addikt

Itt mindenre megkapod a választ,ha még nem olvastad elejétől a végéig.Szerintem kötelező olvasmány akinek ilyen TV-je van :K [link]

[ Szerkesztve ]

(#25462) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Sziasztok!

Átrágtam magam a témán, többször végig futottam a fórumon, más teszteken de nem tudok dönteni. Így a kezetekbe adom a döntésem, kérlek titeket, döntsetek:

UE32D6500
UE40D5500

????

Előre is köszönöm.

(#25463) Tutu7030 válasza attamero81 (#25458) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mi a különbség a d6500 és a d7000 smart hub között? Nekem a 6570-en is ugyanilyen a smart, mint amit d7000-ként linkeltél.

Jav.: A "Search box" alatt nincs "Your video" ablak.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25464) attamero81 válasza Tutu7030 (#25463) üzenetére


attamero81
senior tag

Volt olyan amikor a D6500-ast elég volt átállítani factory-ba.Csodálkoztam rajta,hogy egy másikon miért nem?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#25465) JoeYi válasza attamero81 (#25458) üzenetére


JoeYi
őstag

hmm, hát nem egy könnyű házibarkács. No meg honnét veszel D7000-es chipet?

(#25466) JoeYi válasza Dealer20 (#25454) üzenetére


JoeYi
őstag

csak Samsung wifivel fog menni.

A többi kérdéseidre itt találsz választ: http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/melyviz.html

(#25467) air76 válasza sunci_02 (#25462) üzenetére


air76
tag

A 6500 100Hz,jobb minőségű panel,3d,full net,wi-fi.....tehát jobb.Az 5500 nagyobb!

Ma megnéztem a MM-ban az aktív vs passzív 3d-t.Hát nekem az LG 3d-je sokkal jobban "kijött" a képből,meggyőzött.

(#25468) digo00


digo00
tag

Sziasztok.
A linkelt képeken látszik a Your video.
De nekem nincs sehol.Valahonnét le kell tölteni?

(#25469) BBéci válasza air76 (#25467) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanazt a filmrészletet nézted mindkettőn? Azért kérdezem, mert szerintem az aktív nem kicsit jobb. Ezt jónéhány tévé többhetes, hónapos itthoni használata, tesztelése után mondom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25470) Flashget válasza air76 (#25467) üzenetére


Flashget
félisten

én ezt mondtam mindig és tartom is..LG-nek jobb a 3D az én szememnek.
viszont a média lejátszója gyengébb..nálam ez döntött mert a 3D lesz a legkevésbé használva.

bár ezt a demot samun néztem meg de az a nagy sügér 3:35-nél szó szerint kijött a tévéből, hogy bekapjon :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#25471) air76 válasza BBéci (#25469) üzenetére


air76
tag

Nem!Az LG-n,valami bemutató 3d-s demó ment,egy vadász repülő jött ki a képből.Asszem 55" volt a kép mérete.De enyhe szem zsibbadást azért éreztem a passzív szemüvegnél.Itthon samu D6500-van,40"-os.Vagy a tv belső média player-éről nezem,vagy az asus oplay-ról a leszedett mkv-kat.De nincs meg az a 3d hatás,pl múltkor a TINTIN-nél is kb vagy három jelenet volt amire azt mondtam,nem rossz.Volt egy samsungos bemutató lemez,az amin a Szörnyek az űrlények ellen-ből volt az a teniszütős,labda patogtatós jelenet.Na az teljesen rendbe volt,kijött a labda az arcomba.De az eladó gyerek is azt mondta hogy többen az aktívra esküsznek.Lehet ha LG-t vettem volna most az aktív jönne be jobban.... :U

(#25472) BBéci válasza air76 (#25471) üzenetére


BBéci
titán

Erre tippeltem.
A beépített és a nem 3D lejátszók közel sem képesek olyan térhatást produkálni, mint a gyári BD lemezeken lévő filmek. Eleve vacakabb az SBS.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25473) BBéci


BBéci
titán

Az mkv konténerben elérhető filmek nagyrésze konvertált, kevés amelyik eredetileg 3D kamerával készült. De ha mégis olyat találsz, az SBS miatt kutyafüle, annál a sima 2D is jobb.
Akkor lenne értelme a passzív-aktív összehasonlításnak, ha kettős HDMI kimenetű BD-játszól menne az Avatar és egymás mellett lennének a tévék. Aztán megéznéd egy Pana VT-n és leesne az állad, órákig keresnéd a földön.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25474) SZATA válasza Flashget (#25457) üzenetére


SZATA
senior tag

Én is ettől tartok, de elvileg ez nem monitor, a számozása is olyan mint a TV-ké.

(#25475) BBéci válasza SZATA (#25474) üzenetére


BBéci
titán

Attól az még TN paneles. Egyesek szerint a 32 colosok között akad olyan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25476) Viper26


Viper26
nagyúr

Képbeállítás jelenleg így van:

képméret: autom. szélesítés
4:3 képméret: 16:9

Jó ez így?Mert több adónál fekete csíkok vannak a kép tetején, és alján, ha meg a nagyítást használom, akkor valamennyit nyújt rajta. :F

iPhone 14 | FR955

(#25477) sunci_02 válasza air76 (#25467) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Ezeket mind tudtam a készülékekről. :D Csak nem tudok dönteni. Kicsi de okos, vagy nagy de "buta"... :F

(#25478) Flashget válasza BBéci (#25475) üzenetére


Flashget
félisten

ráadásul amit ő kérdezett 22" csak.
50Hz CMR :Y :)

Realme GT Master Edition

(#25479) Dealer20


Dealer20
tag

D6100ason hogy tudok stremelt videot nezni?

(#25480) Flashget


Flashget
félisten

D6500 megnéztem a WD Count dolgot és nálam 0 van.
wifi régió nálunk mi? F vagy E?

Realme GT Master Edition

(#25481) SZATA válasza BBéci (#25475) üzenetére


SZATA
senior tag

Ez nem túl jó hír, de azért köszi! A többi gyártó 22"-os TV-je is ilyen?

(#25482) bluemirage válasza BBéci (#25475) üzenetére


bluemirage
őstag

Igen, a legelterjedtebbek között (D5500) is van még TN panelos az általad is ismert link szerint. Ez 1 hete engem pl. eléggé meglepett.

"A készülék egyik jellegzetessége a TN LCD panel, ami leginkább az olcsó tévékre jellemző, no meg persze a monitorok 99%-ára. Ez a fajta LCD némileg szerényebb képességű amit a tesztelés előtti beállítás is igazolt, amikor is kiderült, hogy a panel képességeit igazán csak a film üzemmóddal aknázhatjuk ki teljesen. Azt ugyan felhozhatnánk mentségére, hogy legalább EDGE LED világítás van a panelbe szerelve, de az igazat megvallva ez is egy kissé túlértékelt tulajdonság."

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#25483) SZATA válasza Flashget (#25478) üzenetére


SZATA
senior tag

Ez mit jelent? Sima alap 50Hz mindenféle villogtató hókusz-pókusz nélkül?

(#25484) Flashget válasza SZATA (#25483) üzenetére


Flashget
félisten

a sima alap 50Hz mindenféle flanc nélkül is 100Hz CMR

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#25485) SZATA válasza Flashget (#25484) üzenetére


SZATA
senior tag

Akkor nem értem. Mi ez, villog fog mint a CRT?

(#25486) Flashget válasza SZATA (#25483) üzenetére


Flashget
félisten

tulajdonképpen mit akarsz venni?
Monitort vagy tévét?
monitorokról itt kapsz segítséget.
IPS panelosak LG, Dell pl.

Realme GT Master Edition

(#25487) SZATA válasza Flashget (#25486) üzenetére


SZATA
senior tag

Akartam írni, csak lemaradt. Persze, hogy Tv-t, csak azért ilyen kicsit, mert a hálóba lesz és nem fér el nagyobb. Direkt ebbe a topikba írtam.

(#25488) Flashget válasza SZATA (#25487) üzenetére


Flashget
félisten

32" nem fér már el?

Realme GT Master Edition

(#25489) sityupityu válasza SZATA (#25485) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem,ha csak 50Hz is akkor sem fog villogni mint egy crt,csak a mozgások nem olyan egyenletesek és simák mint egy 100Hz tévén.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#25490) rasky


rasky
senior tag

Na ma megyek megnézni közelebbről is a D6100-as TV-t az MM-be. Xboxxal nem lenne gond ezzel a típussal?

(#25491) SZATA válasza Flashget (#25488) üzenetére


SZATA
senior tag

Sajnos nem. Ezt is úgy tervezzük, hogy a falra szerelve, lehető legnagyobb szögben, közel a merőlegeshez, elfordítva.

(#25492) air76 válasza rasky (#25490) üzenetére


air76
tag

Gondolom nem,játék mód van azon is.Én sokat játszok x360-nal teljesen rendbe van(D6500).

(#25493) nightshadow válasza air76 (#25492) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem egyénfüggő, mert a D6500-nak pl. elég magas az input lagje, nem igazán ajánlott játékhoz:

UE-40D6530 46ms (hdtvtest.co.uk)
UE-40D6530 váltakozó 40ms-70ms között (trustedreviews.co.uk)

[ Szerkesztve ]

(#25494) salapp


salapp
addikt

Na, megvettem az ue22d5000-t. Sikerült úgy elhelyezni, hogy 2 méterről nézzük. Ennél közelebbről számomra már elviselhetetlenül látszik az sd adások (hiába földi digitális) f.s képe. Ennél többet én semmilyen lcd technológiát használó tévére nem fogok költeni, az biztos. Viszont amire kell: közvetlenül háttértárról sd sorozatrészeket elalvás előtt ágyikóból megnézni, vagy egy kis Spektrum/Nat Geo, néhány reklám nélküli műsor a közszolgálatiról, és diavetítés - ezekre tökéletes. Persze kipróbáltam hd-anyaggal is, gyönyörűek a színek, meg minden.
Egyet utálok, nem tudom, hogy ez minden Samsung tévénél ilyen gagyi-e:
Ha beállítom 'auto széles'-re, akkor az ostobán sugárzott (4:3-mon belül széles vásznú-szerű dolgot adnak) adásokat kihúzza a képernyő széléig. Agyrém. Miért nincs egy 'auto magas' beállítás? Azzal minden ilyen szolgáltatói ostobaságot ki lehetne küszöbölni.
Így viszont mindenképpen nyomogatni kell a P.Size gombot. Ekkora ratyiságot!

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#25495) engine88


engine88
aktív tag

Udv
180.000rem van most tvre.
46 colos full hd ledet szeretnek.
Van ennyiert?

(#25496) nightshadow válasza engine88 (#25495) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsungból ez a legolcsóbb: [link], ráadásul nem valódi 100Hz-es. Ha nem ragaszkodsz a Samsunghoz és a Led-hez, akkor LG-ből van ez: [link] Ez hagyományos LCD és már valódi 100Hz-es.

[ Szerkesztve ]

(#25497) Flashget válasza nightshadow (#25496) üzenetére


Flashget
félisten

:K

Realme GT Master Edition

(#25498) Flashget válasza Flashget (#25480) üzenetére


Flashget
félisten

erre valaki? megnézné alapból mi van D6500-nál wifi region-nak megadva?
mert elnyomtam véletlen :U igaz jelenleg nincs wifis routerem (se okos telefonom csak buta) de lesz majd..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#25499) Dealer20


Dealer20
tag

segítene valaki?Felraktam a samygot ,de elinditom,és utána ki is lép mit csináltam rosszul?
samsung 40d6100 szoftver 001016!

(#25500) Tutu7030 válasza salapp (#25494) üzenetére


Tutu7030
veterán

Menüben a kép beállításoknál van valahol egy opció, hogy mit csináljon a 4:3 képpel. Alapból az 16:9-re van állítva. Kapcsold át 4:3-ra ott is, a Tools-ban meg maradjon automatikus beállításon.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.