Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106151) sandró60 válasza Zozzkó (#106150) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor szerviz-sajnos.Vagy ,ha van valami tudásod a javításhoz?Azért inkább az első.Itt van olyan fórum is amiben van egy pár szaki.Keress rá-Tv hiba :K

(#106152) Batib válasza Zozzkó (#106150) üzenetére


Batib
őstag

Ez sajnos elektro-mechanikus hiba. A rugózó érintkező amit a jack dugó átkapcsol a másik állásba nem tért vissza alaphelyzetbe. Hozzáértő szerelőhöz kell vinni, szerintem.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#106153) Zozzkó válasza sandró60 (#106149) üzenetére


Zozzkó
újonc

Viszont valami más megoldotta, és hátha másnak is sokat segít ez a megoldás, amire külföldi fórumokon akadtam rá, íme:
egy fogpiszkálóval kell benyúlni a csatlakozóba és óvatosan mozgatni belül az érintkezőt, aztán láss csodát! Minden működik, mint azelőtt ;)

(#106154) gabo01


gabo01
senior tag

Lenne még egy banális kérdésem! :B
A tv dobozát ugye a 72 óra leteltével nem kell megőrizni a garanciához? :U

(#106155) FollowTheORI válasza gabo01 (#106154) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha nem online vetted a 14 napos visszaküldés lehetőségével, akkor nem kell őrizgetni... bár ha van hely akkor célszerű lehet megtartani, hátha később el akarod adni vagy szállítani.

Ha egyik sem fenyeget elég nagy valószínűséggel pár éven belül, vagy nincs hely... akkor dobhatod. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#106156) gabo01 válasza FollowTheORI (#106155) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi az infót! :R ;)

(#106157) PeeTr84 válasza hzcs (#106146) üzenetére


PeeTr84
csendes tag

Nincs beállítva semmi szűrő a tűzfalon. A upc gyári modemjét használom az alap beállításokkal.

(#106158) sugarforce válasza PeeTr84 (#106157) üzenetére


sugarforce
őstag

Kérdezz rá a szolgáltatónál, lehet ők szűrnek valamit a központban.

(#106159) #94529552 válasza gabo01 (#106154) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha van rá mód, akkor érdemes megtartani a dobozt. Kellhet pl. eladáskor, költözéskor, vagy javítás, netán garis csere, vagy bármi miatt.

(#106160) nrbx


nrbx
tag

Hello, december vegen kerestunk LCD TV-t a szuloknek, elsodlegesen 300 EUR-os hatart (Szlovakiaban tortent a vasarlas), 32"-43" -es meretet szabtunk meg kiindulasi alapnak. Ket favoritunk volt, a Samsung UE40J5100 valamint az itt a prohardveren is tesztelt LG 43LH5100. Nem igazan ertettem, hogy lehet, hogy mig az 5-os szeria sem a Samgsung-bol, sem az LG-bol nem kulonosen ajanlott, az egyes szlovak e-shop-okban, arukereso-hoz hasonlo oldalon a Samsungnak mennyi jo ertekelese van, pedig a szlovakok is szeretnek focit, jegkorongot nezni. Szerettem volna inkabb valami 100Hz-eset valasztani nekik, de a 40/43-as Panasonic DS630E, Sony W7x, Samsung J6200 akkor min. 470 EUR lett volna (később kiderült, hogy a legolcsobb, Samsung UE40J6282 szintén nem 100Hz-s, csak az 50" felettiek). Sikerult aztan feltornaszni a keretet 400 EUR-ra, igy mar belefert a 40-es K5500, ahol mar tobb bemenet van, DVB-T2 tuner, SMART, jobb hangrendszer (2x10W vs. 2x20W), na meg ahogy olvastam a tesztekben, valamivel jobb a mozgas megjelenites, mint a J5100-nal. Konkretan UE40K5672S a tipusjelzese a kivalasztott TV-nek.

Ami a megjelenest illeti, szerintem elegans ezekkel a femes labakkal, a csalad holgy tagjainak nagyon tetszik.
Bevilagitast latni alul, de leginkabb csak akkor, ha oldalrol nezem a kepernyot, filmek vegen a stablistanal, vagy bemenet valtaskor latni, hogy nem teljesen homogen a fekete. Ezek a hibak TV adas, vagy filmnezes kozben nem lathatoak, igy eszembe sem jutott, hogy ezert visszavigyem, csereljem.
Kb. 2-2,5 meterrol van nezve a TV, ilyen helyzetben, ha a TV szelevel szemben ulok, mar lathato, hogy fakobb a kép, de ez meg szerintem elfogadhato, egeszen oldalrol kell nezni, hogy nagyon fako legyen.
HD, FHD adás, filmek eseteben pontosam szembol szerintem nagyon jo a kep, eles, teltek a szinek. Nem lattam meg dragabb LCD/OLED TV, vagy plazma kepet, de igy latatlanban ezzel siman kiegyeznek (csak tenyleg szembol kell nezni).
Neztem rajta meg HD-nal kisebb felbontasu, internetrol lehuzott filmeket, ilyenkor azert lathatoan rosszabb a kep.

Ami a mozgást illeti, labdarúgás esetén ahogy a kamera koveti az esemenyeket, osszemosodik a palya, olyan a kép, mintha nem füvön játszanának, hanem zöld jégen, vagy mintha vékony réteg köd lenne a pályán (erdekes modom, ami tavolabb van, az jóval mosottabb, a kozelebbi reszeken meg csak-csak van valami mintazat). Aztan ahogy megall a kamera, megjelenik a mintázat. Ettol szerintem meg elvezheto a meccsnezes, el lehet ettol vonatkoztatni, ha valaki a jatekra fokuszal. Probaltam teniszt is nezni, ott semmi ilyen, vagy egyeb anomaliat nem fedeztem fel.
Neztem par filmet a TV sajat lejatszojaval USB-rol, kulso HDD-rol. Minden filmet amit probaltam felismert, feliratot is, amit csusztatni is lehet. Itt is, ha mozog a kamera (panning?) neha darabos a mozgas. Utoljara amit neztem filmet, ott a 2 ora alatt kb. 2db jelentnel figyeltem fel erre a jelensegre. Ez a darabos mozgas meg a stablistanal jott elo. Egy szlovak TV-s forumba tett fel egy forumlako teszt videokat, letoltottem en is. Ezek közül az "Intro_Panning_Scene_Hell.Or.High.Water.(2016).mkv" videonal nagyon dadogos a mozgas, sot, meg villogasra is felfigyeltem. Nem tudom, hogy ez a lejatszo hibaja, rosszul van beallitva valami, vagy ez a TV ezt a mozgast nem tudja rendesen megjeleniteni. A feltoltott videok kozott van olyan is, ahol alul fut valami szoveg, na ott a feher alapon fekete szoveg is nehezebben olvashato.

A menu, a SMART egyszeru, letisztult feluletu, nem tunik lassunak. Hat nincs sok alkalmazas, tobbet vartam. Nem talaltam pl. magyar/szlovak/cseh feluletu idojaras elorelejzo appot. Gyakorlatilag 3 dologra kell jelenleg a SMART: Youtube (ez van), idojaras elorejelzes, menetrend bongeszes. Utobbi ketto mukodik bongeszobol. Kar, hogy a bongeszoben hiaba be allitom be a 150-200x-os nagyitast (alapbol kicsik a betuk), nem jegyzi meg. Az otthoni routerre kabellel van rakotve. Eloszor beallitottam a WIFI-t, de par nap mulva nem mukodott, nem ertem miert, kabellal okes.
Pozitiv meglepetes volt a hang - gyenge dobozhangot vartam -, szerintem teljesen jo tvzeshez, mivel jellemzoen nem akcio filmeket nezek, en ehhez nem vennek kulso hangszorot (esetleg valami hazimozi rendszert, ha mar).

Összessegeben úgy gondolom, teljesen vallahato ez a TV, megertem, hogy a laikusok jo ertekelest irtak az 5-os szeriarol, de azt is, hogy igenyesebb felhasznaloknak inkabb a 100Hz-es TV-k az ajanlottak. Magamnak majd azert megprobalok inkabb olyat venni. Apropo, 100Hz-es TV eseteben valoban nem jelentkezne ez a darabos mozgas?

[ Szerkesztve ]

(#106161) PuMbA válasza nrbx (#106160) üzenetére


PuMbA
titán

Az összes TV darabos, ha erre koncentrálsz :) A 100Hz-es TV-k természetesen valamivel simább megjelenítést tudnak. A 100Hz hátránya például, ha túl erősre állítod be a mesterséges képkockák kiszámolását, akkor sok képhibád és megakadásod lesz.

[ Szerkesztve ]

(#106162) nrbx válasza PuMbA (#106161) üzenetére


nrbx
tag

Akkor szerinted nem erdemes tobbet fizetni 100Hz-s TV-ert? ahogy irtam, 2 ora leforgasa alatt 2x lettem csak darabos mozgasra figyelmes, ami nem eppen rossz arany.

Lehet kivagom a filmbol azt a reszletet, es megprobalom megnezni valahol 100Hz-es TV-n...

[ Szerkesztve ]

(#106163) sityupityu válasza nrbx (#106162) üzenetére


sityupityu
veterán

De érdemes (szerintem) többet fizetni érte, csak megfelelően kell beállítani rajta a Motion plust.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#106164) morge válasza nrbx (#106160) üzenetére


morge
tag

Az elmosódás és utánhúzás nálam csak filmeknél van , az is sd adásoknál. HD-ba a futbal és mindenféle sport tökéletes. Mondhatom kritálytiszta, ugyanolyan mint a 100 hzes tévémen. Egy jó beállítás kell neki./K5500/

[ Szerkesztve ]

(#106165) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Esetleg tudja valaki, hogy ez a Samsung csereutalvany hogy mukodik? Kaptam egy emailt a Samsungtol, hogy csereutalvanyt ajanlanak fel hibas tv elleneben amit levasarolhatok a vasarlas helyen. Ezt kb. mikor kapom meg vagy ezt valahogy a Mediamarkton keresztul kell inteznem?

Koszonom!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#106166) sityupityu válasza morge (#106164) üzenetére


sityupityu
veterán

A Motion Plus-nak mi köze van az utánhúzáshoz?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#106167) gorgocska


gorgocska
tag

Samsung UE50KU6000 Ultra HD SMART LED TV
erről a Tv ről szeretnék véleményt kérni !!!!vagy mit ajánlotok ilyen ár kategóriába.
Még ezzel a Tv vel szemezgetek !LG 49UH6207 UHD 4K SMART LED TV

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#106168) PuMbA válasza gorgocska (#106167) üzenetére


PuMbA
titán

Az LG az valójában nem UHD, szóval ne. A Samsung megfelelő lehet.

(#106169) FollowTheORI válasza gorgocska (#106167) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha nincs pénz SUHD/KS-re, akkor jó lesz az is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#106170) dethroner válasza nrbx (#106160) üzenetére


dethroner
veterán

Az hogy a UE40J6282 nem 100Hz-es csak a nagyobb méretűek, kétlem. A samu honlapja szerint a 40-es és a nagyobb méretűek is PQI 700. Vagyis ha volna különbség, akkor ebben a számban látszania kéne.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#106171) lanikai


lanikai
aktív tag

sziasztok,

ugyan nem is volt a "listámon", mégis egy Samsung UE43KU6500SXXH-val távoztam a MM-ból. mi a véleményetek erről a készülékről, tudna írni valaki pár sort?

[ Szerkesztve ]

(#106172) dethroner válasza lanikai (#106171) üzenetére


dethroner
veterán

Utólag már nem mindegy mit írnak mások? Majd használat közben megtapasztalod a saját bőrödön.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#106173) butyiba


butyiba
csendes tag

Sziasztok,

Karácsonykor vásároltunk egy Samsung UE55KU6000 TV-t. HDMI1-re Műholdvevő , HDMI2-re Xbox van kötve jó minőségű HDMI kábellel. A jelenség, hogy amikor bekapcsolom a TV-t és előtte pl HDMI1 volt beállítva nem hajlandó sem képet sem hangot adni amíg újra ki nem választom ugyanezt a bemenetet vagy egy másikat természetesen. Ez a jelenség csak akkor van ha hosszabb ideig ki van kapcsolva a TV. Pl este nézem rajta a Műholdvevőn az adást majd kikapcsolom. Másnap reggel már a HDMI1-et újra ki kell választani ( tulajdonképpen nyomni egy OK-t a bemenet választásnál ) hogy legyen kép és hang ugyanezen a bemeneten. Ha rövidebb ideig van kikapcsolva pl ki-be kapcsolom vagy csak rövidebb idő ( nem játszottam sokáig az idővel de kb 10 perc után még jól működött ) telik el akkor a bekapcsolás után azonnal van kép és hang jelforrásról.
Természetesen ha másik jelforrás bemenetet választok akkor nincs ez a jelenség. Ez a jelenség pár hete kezdődött és kipróbáltam a HDMI2-ön ahol az Xbox van rákötve és ugyanez a hiba.
Már HDMI kábelt is cseréltem de a jelenség ugyanez maradt.
Kábel típusa: AUDIOQUEST Pearl 2.0 HDMI

Tudtok esetleg valami megoldást erre ?

Üdv
BütyiBá

BütyiBá

(#106174) lanikai válasza dethroner (#106172) üzenetére


lanikai
aktív tag

nyilván, csak utólag olvastam a topik összefoglalóban, hogy "6xxx - Ajánlottak az Ultra HD - ezek mozgásfelbontása csak 300 sor - és az ívelt modellek kivételével", ezért támadt némi kétely bennem

[ Szerkesztve ]

(#106175) Apa+Fia válasza butyiba (#106173) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Ez azóta van mióta lefrissült a sw 1163 ra. :(

Apa csak 1 van!

(#106176) morge válasza sityupityu (#106166) üzenetére


morge
tag

Motion plus? Hol említettem ilyet?

(#106177) stilo18 válasza gorgocska (#106167) üzenetére


stilo18
addikt

Vegyed nyugodtan, nekem 55-ös KU6000 van.
Jól beállítva a kép nagyon jó, kontrasztos. YouTube - on a 4K HDR videók zseniálisak.
Ma az Oroszlánkirályt néztem pont a gyerekekkel, végig éreztem, hogy nagyon jó vétel volt....

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#106178) Bubukain válasza butyiba (#106173) üzenetére


Bubukain
senior tag

nálam ugyanezt csinálja a ks7000 1160-as szoftverrel

(#106179) bump3r111


bump3r111
tag

Hello,

Van valakinek WD Elements Portable külső merevlemeze?

[link]

Megy Samsung Smart TV-kkel? (UE40F6400-n kéne futnia.)
Olvastam egy két helyen hogy nem megy de én ezt nem gondolnám.
Köszi!

(#106180) patow válasza bump3r111 (#106179) üzenetére


patow
senior tag

Simán működik vele.

(#106181) PuMbA válasza butyiba (#106173) üzenetére


PuMbA
titán

Nem a HDMI1 a HDMI/DVI feliratú port? :)

(#106182) Flashget válasza bump3r111 (#106179) üzenetére


Flashget
félisten

500GB-os HGST-t hasznalok amibe WD belso van. Minden cuccal (tv, Alma stb es Pio BD lejatszoval mukodik. A tied is fog.

Realme GT Master Edition

(#106183) lanikai válasza bump3r111 (#106179) üzenetére


lanikai
aktív tag

szia, 750-es WD Elementsem van, tökéletesen működött vele az UE32H5000 TV-m bő 1 éven át, viszont pár hete meghibásodott a hdd és szervizelés után már nem ismerte fel ugyanaz a TV (más, újabb készülék viszont igen)

[ Szerkesztve ]

(#106184) Sztenn


Sztenn
tag

Sziasztok!

Van egy Samu KS7590-es TV-m, ami ezt produkálja a felső sávban:

Szerintetek gariztassam? Abszolút nem zavaró filmnézés közben, de szerintetek lehet esetleg később probléma belőle?

(#106185) Celtis válasza Sztenn (#106184) üzenetére


Celtis
veterán

Rosszab nem lesz szerintem, de vagy most cserélteted vagy soha.
Szerintem ne várj vele.

(#106186) butyiba válasza Apa+Fia (#106175) üzenetére


butyiba
csendes tag

Szia,

Akkor ezek szerint szoftver gond.

BütyiBá

(#106187) Fucuky2


Fucuky2
csendes tag

Sziasztok az alábbi Tv opciók közötti választásban kérném a segítségeteket/oponálásotokat:

Samu UE43KU6000
Samu UE43JU6000
Samu UE43KU6300

Philips 43PUS6501
Philips 43PUS6551

Sony KDL43W807

Méret 43"
Igény: thome iptv / wifi / film lejátszás, esetleg konzol

Fontos h max garival is 180/200 e alatt legyen a vége...

Előre is köszönöm a segítségerteket!
G.

[ Szerkesztve ]

(#106188) dethroner válasza Sztenn (#106184) üzenetére


dethroner
veterán

Chö, hát a prémium kategória már csak ilyen. Képzeld milyen szarok lehetnek akkor az ötös, hatos sorozat tagjai.

Fekete humor :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#106189) nrbx válasza dethroner (#106170) üzenetére


nrbx
tag

A szerviz menubol deritettek ki ezt a szlovakok.

(#106191) butyiba válasza PuMbA (#106181) üzenetére


butyiba
csendes tag

"Nem a HDMI1 a HDMI/DVI feliratú port?"

De ez a port de ugyanez a jelenség a HDMI / IN2-nél is de Xboxal.

BütyiBá

(#106192) Batib válasza poli27 (#106190) üzenetére


Batib
őstag

Ez alapján a Samsung nem áll le vele a premium kategoriában.
Az alsobb szegmensben viszont szerintem gyártani fogja még a J és K szeriás tv-ket is flat és curved kivitelben is.
Az idei M és MU szeriásak lehet hogy csak síkak lesznek. Az MU 7-8-9000-es tv-k szinte keret nélküliek lesznek. Mindössze alul lesz egy kb 1cm-es keret a többi részen szinte láthatatlan.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#106193) PuMbA válasza butyiba (#106191) üzenetére


PuMbA
titán

Csak azért kérdeztem, mert akkor oda kell dugnod az Xbox-ot :) A HDMI2-be megy a TV, illetve bármi más, ugyanis csak a HDMI1-ben tudod bekapcsolni a HDMI UHD Color beállítást, ami UHD 60Hz-es kép fogadását teszi lehetővé PC-ről vagy konzolról és ezen a porton a legkisebb a késleltetési idő.

[ Szerkesztve ]

(#106194) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.

Hol kapok Samsung EH 6030 hoz wifi adaptert?

My tv-t akarok ráküldeni cromecastal a tv te.

Más adapter is jo lenne hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#106195) gabo01


gabo01
senior tag

Van egy elég komoly problémám a 60J6240-el!
A számítógéppel módosított majd visszatöltött digi-s csatornalista reggelre visszaáll az eredeti sorrendre! :W Ezt már másodszor játssza el! Este a visszatöltés után még lehet ki-be kapcsolgatni gond nélkül de reggelre újra az eredeti állapot fogad!
Van valakinek ötlete mi lehet a gond? :U

(#106196) butyiba válasza PuMbA (#106193) üzenetére


butyiba
csendes tag

"Csak azért kérdeztem, mert akkor oda kell dugnod az Xbox-ot ....."

Világos, de az arány kb 90/10 % a műholdvevő ( ami HD-s ) javára ezért van HDMI1-en. Illetve a HDMI1 feliraton jelzi az STB-t így ide kötöttem. Xbox a HDMI2-őn keveset megy és nem láttam rajta semmi hibát amikor a gyerek játszott. Lehet majd kipróbálom fordítva is. Köszi.

BütyiBá

(#106197) gabo01 válasza gabo01 (#106195) üzenetére


gabo01
senior tag

Beszéltem a Samsung ügyfélszolgálattal és az országbeállítás megváltoztatását ajánlotta!
Remélem ez megoldja! :DDD
Szép egy országban élünk! Még a saját tv-m csatornasorrendjét is ezek a nagytudású politikusok akarják eldönteni!! :W

(#106198) sityupityu válasza morge (#106176) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak én kötöttem össze egy funkciót a 100Hz-el.
Azt akartam mondani, hogy az uránhúzásnak nem sok köze van ahhoz, hogy 50 vagy 100Hz-es tévéd van-e.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#106199) warren29 válasza PuMbA (#106193) üzenetére


warren29
tag

Érdekes, nekem mind a 4 hdmi portra megengedi bekapcsolni a HDMI UHD colort. :U

(#106200) Apa+Fia válasza warren29 (#106199) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Milyen tipus?

Apa csak 1 van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.