Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) Fail3D! válasza MasterMark (#14150) üzenetére


Fail3D!
addikt

Claim alipay? Csak mert beakarja hogy regeljek az alipayre... Az otp kaetyaval siman tudok fizetni.. A googlepay adat kitoltest kivettem a kepletbol.. Manualisan beirtam es lementettem a kartya adatokat alin.. Azert a fizetes gombra kattintas nem kivan nagy iqt.. Az otps vasarlasokkal nem baszakazik csak ezzel a revoluttal,

(#14152) viktorhu válasza Fail3D! (#14149) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezek szerint biztonsági aggályaik vannak a kártyával, és igazoló dokumentumokat várnak. Lehet, hogy angol a kártya, esetleg a hozzá tartozó cím is az, és azt flaggelte a rendszer?

(#14153) Fail3D! válasza viktorhu (#14152) üzenetére


Fail3D!
addikt

Revolut.. Szoval igen.. Nme magyar a kartya. A cim magyar es magyar az otp is. Viszont annyora az aliban mar nem vagyok benne hogy akkor most az alipay amire beakar regisztraltatno azzal hogyan lesz biztonsagosabb a vasarlas illetve mit kene nekik bekuldenem? Ramegyek a tovabbra es alipay regisztraciot akar velem csinaltatni.

[ Szerkesztve ]

(#14154) INGJOKE válasza Fail3D! (#14153) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem a sima hitelkártyám van beregisztrálva az alira szerintem alipaybe és minden ok ezer éve. :)

(#14155) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Azt hol lehetne beállítani, hogy külföldi POS vásárláskor contactless fizetésnél az automatikusan az elérhető EUR egyenleget terhelje akkor is, amikor a HUF egyenlegem alacsony? Én azt hittem, ez alapból így megy de sajnos nem.

A történet az alábbi, Külföldön vagyok. Egy hete jött meg az új VISA fizikai kártyám. ezt használom. Az EUR egyenlegre töltöttem 1000 eurót, HUF-on pedig csak párszáz forintot hagytam az utasbiztosítás fedezetére.
Tegnap fizettem étteremben a VISA kártyával. Contactless próbálkozásnál egymás után kétszer is elutasította. Ezek a próbálkozások azonnal meg is jelentek az appban, de a HUF egyenleg alatt "Declined. Please try again" megjegyzéssel, miközben az EUR egyenlegen ott az 1000 EUR!!! :W
Ezután megpróbáltuk még bedugós chip olvasással is a fizetést és akkor már elfogadta és sikeresen levonta már az EUR egyemlegemből.

A fizetés után hamarosan jött a Revoluttól egy értesítésem, azt írták, hogy a HUF egyenlegem 3500 HUF alá csökkent (ami igaz is, de direkt így csináltam) és töltsek rá pénzt, ha nem akarom, hogy legközelebb is elutasított fizetéseim legyenek!

Könyörgök, miért kellene a HUF-ra töltenem, ha én direkt az EUR egyenlegemből akarok fizetni?
És azt hol lehetne engedélyezni, hogy a contactless fizetésnél automatikusan menjen az EUR egyenlegből a pénz, ha a HUF-on nincs elég, ne utasítsa el ilyenkor? :U

Jó nagy szívás ez a VISA kártya, mert a MASTERCARD-al ilyen gondom soha nem volt, jópár országban használtam már ugyanígy, és annál contactless fizetésnél gond nélkül terhelte mindig az EUR számlát is, ha a HUF-on nem volt annyi. :F

[ Szerkesztve ]

(#14156) vnorbi válasza Andralin (#14155) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Csak ötletelek, de véletlenül nem ez volt az első vásárlásod, és azért kellett bedugni, hogy aktiválódjon a kártya? Vagy ha sokadik vásárlás volt, akkor belefuthattál a PSD2 miatti szigorításba, miszerint időnként muszáj chipes tranzakciót csinálni biztonsági okokból, és csak utána fog működni a contactless újra. (Esetleg az adott terminál volt régi/rosszul beállított, és emiatt nem lehetett rajta így fizetni).

Az elutasítás meg azért a HUF egyenlegen jelenhetett meg, mert az a kártya alap pénzneme, azt pedig figyelmen kívül lehet hagyni, hogy szól az alacsony egyenleg miatt.

[ Szerkesztve ]

(#14157) #95561216 válasza Andralin (#14155) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez nekem PSD2-nek tűnik, a csodálatos pinkódbekérős szabályt sikerült úgy bevezetni, hogy a terminálok többsége nincs felkészítve rá, ezért ezeket a vásárlásokat visszadobja ahelyett, hogy bekérné a pin-kódokat.

(#14158) Brandynew válasza #95561216 (#14157) üzenetére


Brandynew
őstag

De hogy mi a fenéért kell megadni akkor is PIN kódot, ha én úgy döntök, hogy nincs szükségem erre a védelemre... főleg az NFC fizetés védelem idejében, amikor a telefonod egyébként is védve van.

(#14159) #95561216 válasza Brandynew (#14158) üzenetére


#95561216
törölt tag

Telefonnal nem kell megadni, pont mert van további védelem. A fizikai kártya kapcsán meg reklamálj a számodra szimpatikus EU-képviselőnél.

(#14160) lehella


lehella
senior tag

Pár napos erdélyi beszámoló, mindenhol tudtam Revolut kártyával fizetni, Banca Transylvaniaban vettem fel pénzt kétszer is, elég sok ATM-etláttam, de volt OTP meg Rafi ami feltűnt még :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14161) Fail3D! válasza INGJOKE (#14154) üzenetére


Fail3D!
addikt

Alira levan mentve a kartya szam.. Miert kell alipaybe is beregelnem azt nem ertem. Az alipay olyan mint a paypal nem? Ennek mikoze ahoz hogy milyen kartyaval akarok fizetni a honlapon. Cim kartyanev ugyan az. Ugyan arrol az eszkozrol rendelem. Milyen biztonsagi kockazatot lat akkor bennem az ali? Illetve magyar support elerhetoseg nincs ahova feltudnam tenni a kerdeseim?

(#14162) Tuomas válasza Fail3D! (#14161) üzenetére


Tuomas
addikt

(#14163) tomp


tomp
félisten

Életem első Ali rendelése történt az imént. Fizikai kártya számával hiba nélkül megtörtént a fizetés. A Revolut csak azért reklamált mert 3500 alá esett az egyenlegem.:D

(#14164) Brandynew válasza tomp (#14163) üzenetére


Brandynew
őstag

Gratulálok :D Én már a zacskóslevest is Kínából rendelem, szerethetnek a postások :D

(#14165) INGJOKE válasza Brandynew (#14164) üzenetére


INGJOKE
veterán

lol

És miért onnan rendeled a zacskós levest?

Olcsóbb? Finomabb? Gyorsabb? :DDD :DDD :DDD

(#14166) tomp válasza INGJOKE (#14165) üzenetére


tomp
félisten

Nem csak levespor van benne... :DDD

(#14167) Wajk válasza tomp (#14163) üzenetére


Wajk
addikt

arra inkább egy Virtuálisat generáltam volna ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#14168) dugynok válasza INGJOKE (#14165) üzenetére


dugynok
senior tag

Autentikus :D

(#14169) htc07 válasza INGJOKE (#14165) üzenetére


htc07
addikt

mert amugy sincs elegge leterhelve a magyar posta, minden szart meg kell rendelni kinabol, mert olcso aztan majd jo lesz valamire.

[ Szerkesztve ]

(#14170) st6969


st6969
őstag

Egy kollégám korábban váltott NOK-t, mondjuk százezer Ft értékben. Nem költötte el, nagy része megmaradt. HUF egyenlegén minimális összeg van (mondjuk kétezer Ft). Tankolást szeretett volna fizetni itthon, de elutasítva. A NOK-t nem váltja vissza a rendszer HUF-ra, ha a HUF zsebben nem áll rendelkezésre a szükséges összeg? Csak fordítva működik?

(#14171) INGJOKE válasza htc07 (#14169) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is sok mindent rendelek kínából és hidd el én örülnék a legjobban ha a komcsi posta menne a levesbe és megszűnne... :D
Botrány a szolgáltatási színvonaluk, ha nem a mi pénzünkből nyomnák már rég csődbe ment volna...

(#14172) Donki Hóte válasza st6969 (#14170) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Fordítva sem működik. Tehát az sem működik, hogy amikor van 90 NOK a számláján és 10 000 Ft is, akkor ki tudjon fizetni egy 95 NOK-os összeget.

Szóval sem Ft-ról devizára, se devizáról Ft-ra nem vált automatikusan, neked kell kézzel váltani.

Ebből kifolyólag az sem lehetséges, hogy negatívba menjen a számla bármilyen fizetőeszközben, kicsit hitetlenkedve olvasom itt azt, hogy volt olyan, akinek negatívba ment a számlája, nekem se Ft-ban, se devizában nem engedte negatívba menni az egyenleget, rögvest elutasította a fizetést, ha negatív lett volna az egyenleg :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14173) viktorhu válasza Donki Hóte (#14172) üzenetére


viktorhu
veterán

De, simán átváltja, mert a 10 ezer forint bőven fedezi a 95 NOK-os fizetést.

Én mindig így használom - egy hétvégi horvát kunás előre váltást eltekintve mindig a forintos számláról fizetem az internetes meg az utazós vásárlásaimat.

(#14174) st6969 válasza Donki Hóte (#14172) üzenetére


st6969
őstag

"Tehát az sem működik, hogy amikor van 90 NOK a számláján és 10 000 Ft is, akkor ki tudjon fizetni egy 95 NOK-os összeget."

Nekem ez ellentmond azzal, ami az összefoglalóban írva vagyon (vagy félreértelmezek valamit?):

Melyik pénznemet használja először
Először mindig a terhelés pénznemében próbálja levonni a kívánt összeget a számládról - ha abból nem áll rendelkezésre megfelelő összeg, akkor az accountod fő devizájában, ami magyarországi regisztráció esetén a forint lesz. Ha abból sem áll rendelkezésre elegendő, akkor abból a pénznemből, amiből a legtöbb van az accountodon. Nem osztja szét a terhelést, több deviza között. Tehát ha van 100$ és 500€a számládon, és érkezik 200$ terhelés, akkor mindet az euró számlára terheli.

(#14175) Tuomas válasza st6969 (#14174) üzenetére


Tuomas
addikt

És volt elég NOK a számláján, ami fedezte volna a tankolást?

We were here

(#14176) Brandynew válasza INGJOKE (#14165) üzenetére


Brandynew
őstag

Mert ez finom :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#14177) Donki Hóte válasza viktorhu (#14173) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Jogos az észrevétel, ha bármelyik devizából van annyi a számlán, amennyi fedezi a költés összegét, akkor abból vonja le, tehát a 95 NOK-ot levonta volna a 10 000 Ft-ból.

Ha viszont ha mondjuk van 900 NOK-od a számládon és még 10 000 Ft-od, akkor már nem tudsz egy 910 NOK-os számlát kifizetni, mert a 910 NOK külön-külön nem áll rendelkezésre, csak egybeszámítva, úgy meg nem vált a Revolut.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14178) instantwater


instantwater
addikt

Egyébként pont ezért felesleget váltani előre devizát, mert, ha megmarad, és soka többet nem kell, akkor csak a gond van vele, vagy nagy eséllyel bukás a visszaváltás.

(#14179) instantwater válasza Donki Hóte (#14177) üzenetére


instantwater
addikt

A lényeg, hogy egy zsebben álljon rendelkezésre elegendő összeg. Több zsebből nem egyenlít ki egy tranzakciót.

(#14180) Sify


Sify
senior tag

Ha van egy OTP Bonus Hitelkártyám és erről töltöm fel a revolutot, akkor kapok visszatérítést a vásárlás után? Ugye a feltöltés a kártyáról vásárlásnak minősül.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#14181) INGJOKE válasza Sify (#14180) üzenetére


INGJOKE
veterán

Erste hitelkártyánál nem jár rá...

[ Szerkesztve ]

(#14182) lehella válasza Sify (#14180) üzenetére


lehella
senior tag

Én ugyan december óta hitelkártyázok az OTP-nél és május óta Revolutozom, majd mostanában fog ez kiderülni nekem. Elvileg eddig nem volt akadálya ennek, de meg van számlálva az ideje úgy gondolom.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14184) bigdady válasza #20749568 (#14183) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha kéri 7 napon belül akkor meg fog. Rendben van

(#14185) KTU válasza #20749568 (#14183) üzenetére


KTU
addikt

Ha veszel valamit max. 7 napig lehet "pending" státuszban, pár nap elteltével, amikor lekéri a kereskedő, eltűnik a kis kék kör, akkor lesz az összeg lekönyvelve.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#14186) st6969 válasza Tuomas (#14175) üzenetére


st6969
őstag

Bocs mindenkitől, most én magam ellenőriztem a kolléga számláját, és NEM volt elég NOK rajta :B
(Védelmére: nyugdíjas, új ez neki, én meg elhittem, hogy volt bőven NOK)

(#14187) Takumi1987


Takumi1987
újonc

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne hogy a bitcoin és társai után amikor nyereséged van az átváltásból az után kell adózni??

Olvastam egy olyan cikket hogy egyéb költségként bele kell rakni az adóbevallásba ez igaz?

Mellékeltem is
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14188) gzbotii válasza lehella (#14160) üzenetére


gzbotii
veterán

Banca Transilvanai tudtommal nem díjmentes a pénzfelvétel.
Én is használom már egy ideje itthon, ~200.000 ment át rajta és mindenhol elfogadták (Kaufland, MOL, etc).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14189) freaghill


freaghill
őstag

Ajánlott használnia Revolutot főkártyának, vagy nem?
Mik az ellenérvek?

(#14190) KTU válasza freaghill (#14189) üzenetére


KTU
addikt

Igen, link, és link
+
ingyen gyors, kvázi azonnali pénzküldés / kérés Revolut felhasználok közt,
pénzküldés / kérés link-kel nem Revolut-o használoknak.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#14191) Somatom


Somatom
veterán

Tapasztalatok alapján kb. mennyi a fizikai kártya "átfutási ideje" új Revolut regisztrációtól a postaládáig?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14192) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, következő kérdésem lenne: ha bemegyek az átváltásba most azt írja ki, hogy 1 ft 0.0030 €. Ez ugye nem jó. Visszont, így nem tudok beállítani automata átváltást értelmes árfolyammal. Mi a megoldás?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#14193) KTU válasza Somatom (#14191) üzenetére


KTU
addikt

Barátom szeptemberben 1 hét alatt kapta meg, a TransferWise és Curve kártyát is.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#14194) Somatom válasza KTU (#14193) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Állandó körforgásban ingázok (két hét itthon, két hét külföld). Próbálnám úgy időzíteni az igénylést, hogy itthon legyek, amikor érkezik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14195) KTU válasza zsamiatt (#14192) üzenetére


KTU
addikt

Link

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#14196) INGJOKE válasza Somatom (#14194) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem is egy hét +1-2 nap megjött. Egyébként meg a postaládába simán bedobja a postás ha standard kártyát rendelsz. :)

(#14197) kovisoft válasza Takumi1987 (#14187) üzenetére


kovisoft
őstag

Igen, a kriptovaluták kereskedéséből származó jövedelem után adózni kell. Ráadásul mivel nem ellenőrzött tőkepiaci ügyletről van szó, ezért nem állíthatod szembe a nyereséget a veszteséggel. Nem egyéb költségként, hanem egyéb jövedelemként kell feltüntetni az adóbevallásban.

(#14198) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Toroltem az Mc-s kartyat.
Aktivaltam egy uj Visat fizikailag meg nem kaptam meg. Most latom van egy virtualis kartya is.
Minek van 2 kulonbozo ?

(#14199) bigdady válasza Gsx-rr (#14198) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem csak az van amit rendeltem.

(#14200) KTU válasza Gsx-rr (#14198) üzenetére


KTU
addikt

Miért van virtuális és fizikai kártya is?

Mert különböző a felhasználási területük.
OK, használható a fizikai kártya a virtuális térben,
de célszerű virtuálisat használni virtuális térben.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.