Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) instantwater válasza hunluigi (#14600) üzenetére


instantwater
addikt

#apakezdődik #apaypaljobbanvált
:( :((( :Y :W

Tények, screenshotok, időpontok, máskülönben meg sem történt.

[ Szerkesztve ]

(#14602) viktorhu válasza instantwater (#14601) üzenetére


viktorhu
veterán

A paypal 2%-ot rak rá nem? Szóval még a hétvégi 1%-nak is jobbnak kell lennie.

(#14603) thommypl


thommypl
tag

Sziasztok! Korábban volt róla szó, hogy ha revolutról utalunk magyar számlára akkor egy k&h-s számláról jön az utalás és a revolutos adatok mennek a közleménybe. Mikor próbaként utaltam a saját számlára nekem a rendes revolutos adatok jelentek meg. Ez azért lehet mert nekem k&h-s számlám van, vagy nekem látszik rendesen?

Azért kérdezem mert magyar eur számlára szeretnék euro-t utalni és a közleménybe is irnom kell. Ha a k&h számla jelenik meg nekik és a közeleménybe megy minden nem biztos, hogy elfogadják az utalást

(#14604) Lex Icon válasza thommypl (#14603) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A R K&H-s számláról nem csak Ft-ot utal?

(#14605) bigdady válasza thommypl (#14603) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerintem nekem is a rendes Revolutos számla volt a feladó vagyis saját magam

[ Szerkesztve ]

(#14606) Oliverda


Oliverda
félisten

Csak hogy ne folyamatosan ugyanarról az 5 kérdésről szóljon a topik.

Revolut CEO Nikolay Storonsky at Stockholm TechFest 2019:
Revolut credit cards will be launched in December 2019. New feature called "Digital VAT Refund" will be launched, where you, as a tourist in the UK, can digitally claim a VAT return if eligible from UK's HM Revenue and Customs via the Revolut app.

Tehát elvileg még idén jön a hitelkártyájuk, illetve ugyancsak 2019 végéig ígérték a gyerekfiókot. Aztán majd meglátjuk, hogy ez is olyan lesz-e, mint pl. az Apple Pay, ami elég sokat késett.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14607) viktorhu válasza Oliverda (#14606) üzenetére


viktorhu
veterán

Nagy kérdés, hogy a hitelkártya elérhető lesz-e a UK piacon kívül, és ha igen, nemcsak kiválasztott országokban-e. Ha viszont elérhető lesz nekünk is, akkor tényleg váltok majd valami alap bankszámlára a fizetéshez meg a csoportos beszedéshez, a többire meg ott a revolut... Csak nem tudom, hogyan tudnak majd hitelminősíteni valakit, aki nem angolszász típusú nyílt hitelminősítési rendszerű országban él, ahol csak alá kell írni, hogy lekérhetik az adósbesorolásodat (mint egy cégét), és meg is van a hitel.

(#14608) bigdady válasza viktorhu (#14607) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azért még ne kezd el nézegetni az alap bankszámlákat :DDD Ilyen nálunk nem lesz egy hamar

(#14609) Oliverda válasza viktorhu (#14607) üzenetére


Oliverda
félisten

A számlaforgalom alapján is el lehet bírálni. Jellemzően a magyar bankok is csak annyit néznek, hogy az elmúlt 3 hónapban érkezett-e megfelelő összegű jövedelem az ügyfél folyószámlájára.

Magyar számla szerintem még évekig nem lesz. Romániában már 500 000 ügyfél van, ami kb. ötszöröse a magyarnak, mégsem tudták még megoldani. Kötni kell mellé egy ingyenes Gránit számlacsomagot a legolcsóbb kártyával és arról havonta töltögetni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14610) instantwater válasza Oliverda (#14609) üzenetére


instantwater
addikt

Hogy mersz ilyet ajánlani? ;]

Mindjárt jönnek az OTP fanok, hogy mit képzelnek a Pestiek, nem mindenki Pesten lakik.
Én akárhányszor kiejtem a számon, hogy nekem a Magnetnél van számlám, mindig megkapom, hogy jaj annak csak Pesten van fiókja, meg jaj, kis bank, hogy bízol bennük, stb.

Pedig 1x kellene csak felmenni megnyitni a számlát, sokkal olcsóbb mint bármi más. A pénzemet pedig az OBA védi.

Tudom, vannak máshol is ingyenes csomagok, ha...... érkezik elegendő jövedelem, stb...

(#14611) thommypl válasza Lex Icon (#14604) üzenetére


thommypl
tag

Lehet, sőt valószínűleg igen, csak megzavart a magyar számla

(#14612) thommypl válasza bigdady (#14605) üzenetére


thommypl
tag

Köszi, akkor teszek egy próbát :)

(#14613) MR ME


MR ME
aktív tag

Sziasztok!

Csak nekem nem küld mostanában értesítést a vásárlásaimról az aplikáció? Vagy csak én nyomtam el vmit?
Régen jött az értesítés h mennyiért vásároltam, vagy ha 3000 alá csökkent az egyenlegem, most meg semmi, csak ha belépek...

[ Szerkesztve ]

(#14614) Tuomas válasza MR ME (#14613) üzenetére


Tuomas
addikt

Más app nem csinálja? Könnyen lehet, hogy a telefon energiacsökkentésének beállításai miatt van ez.

We were here

(#14615) PistiSan válasza MR ME (#14613) üzenetére


PistiSan
addikt

Kapom folyamatosan az értesítéseket, nálad lesz a hiba.

(#14616) fplweb2012


fplweb2012
csendes tag

Sziasztok,

Járt mostanában valaki úgy, hogy REFUND-ot kapott Revolutra? Nekem most úton van ilyen, de az a virtuális kártya már nincs meg amiről akkor fizettem!

Megjegyzem, hogy amikor Curve-ra jött "volna" vissza pénz akkor írnom kellett az ÜSZ.-nek és csak azután kaptam meg az összeget. Nem egészen volt ugyanaz a menet, mert akkor egy Simple visszatöltés volt, amit egyébként a Curve döntött el melyik kártyámra tegye vissza. Mindegy a pénz az pénz.

(#14617) hedgehog válasza instantwater (#14610) üzenetére


hedgehog
senior tag

A Gránitnál (és ahogy nézem a Magnetnél is) nem kell személyesen bemenni egy fiókba megkötni a szerződést... videótelefonálással is simán megy. Szóval egy mobiltelefon, Gránit Digitális számla+Most kártya, és évi 1500 Ft körüli összegből meg lehet úszni a magyar bankszámlát. (a Magnet asszem többre jön ki, de már régen néztem a kondíciókat)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#14618) fplweb2012 válasza gzbotii (#3170) üzenetére


fplweb2012
csendes tag

Kaptál választ a kérdésedre (REFUND törölt virtuális kártyára)? Illetve mi lett a vége nálad? Nekem mai a Tiédhez hasonló eset.

(#14619) balco válasza fplweb2012 (#14618) üzenetére


balco
aktív tag

Ne aggódj, meg fog jönni a pénz.

(#14620) TrollBalint válasza fplweb2012 (#14618) üzenetére


TrollBalint
addikt

Úgy rémlik, egy kb. 1000 hozzászólással ezelőtt volt valakinek ilyen esete, akkor visszajött simán a számlára. A virtuális kártya mögött is ugyanaz a Revolut számla van és a számlára megy vissza a pénz.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14621) Oliverda válasza hedgehog (#14617) üzenetére


Oliverda
félisten

Épp ezt akartam írni. Egy ingyenes Revoluttal kombinálva ez elég erős kombót alkothat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14622) krisztian7


krisztian7
tag

Ha nagyobb összeget szeretnék utalni 10 millió körül(több részlet) az erste saját bankkártyámról belföldre és szeretném elkerülni a banki díjakat, ami elég sokra jött ki az első utalásnál, akkor jól látom jól járok Revoluttal, úgyis minden másra is használom.
Feltöltöm a bankkártyáról a pénzt, az ingyen van, utána átutalom. Bankkártya feltöltésnél van limit? Amiben nem vagyok biztos, hogy a revolut IBAN utalást használ vagy belföldit? Visszaolvasva belföldit írtatok, akkor a fogadónak sincs költsége. Vagy van másik megoldás ami jó ilyenre?

[ Szerkesztve ]

(#14623) bigdady válasza krisztian7 (#14622) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha azt nem fogják meg semmit :DDD
A feltöltési limit amit a bankkkártyád bankja elbír.
Dec 15-től a nemzetközi jóváírásnak sem lesz díja ha a bankod a hirdetményben publikálta

[ Szerkesztve ]

(#14624) instantwater válasza hedgehog (#14617) üzenetére


instantwater
addikt

Egy időben volt becsületkasszás számlavezetés ami nekem pont 0 Ftot ér.
Talán még most is elérhető.

(#14625) hedgehog válasza instantwater (#14624) üzenetére


hedgehog
senior tag

Közben megnéztem, most olyat tudsz legolcsóbban a Magnetnél, hogy becsületkasszával 0-Ft számlavezetés, de havi 209 Ft a kártya díja. Ez 12 hónapra 2508 Ft, a Gránitnál kb. ugyanez meg 1390 Ft.

-- aka p3d3str1an

(#14626) INGJOKE válasza hedgehog (#14625) üzenetére


INGJOKE
veterán

Becsületkassza Magyarországon? lol

(#14627) gzbotii válasza fplweb2012 (#14618) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, megjött.
Más is volt hasonló cipőben, neki sem volt probléma.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14628) instantwater válasza hedgehog (#14625) üzenetére


instantwater
addikt

Jó tudni, hogy túl sokat fizetek :DDD

(#14629) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Ma próbáltam regisztrálni (azaz sikerült is) viszont a személyazonosság ellenőrzése nem sikerül. Személyivel. Már vagy 4* írta, hogy sajnos nem tudja ellenőrizni. MI lehet a baj?

Illetve majd eurót akarok utalni. Első körben fel kell töltenem annyi forinttal az accot amennyit szeretnék utalni? És azt váltani majd utalni?
Bár teszem azt, egyelőre a fogadó partner beállításánál is azt írja, hogy hiba történt próbáljam később... :(((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#14630) sajti_pajti válasza TrollBalint (#14620) üzenetére


sajti_pajti
tag

A virtuális kártya mögött is ugyanaz a Revolut számla van és a számlára megy vissza a pénz.

Khmmm, eleve nem mehet számlára a pénz, mivel a kereskedő csak a kártyaszámot ismeri.
Amúgy meg attól, hogy egy virtuális kártyát törlünk, a Revolut nem fogja elfelejteni, ez tény: kérj be egy statementet arról, hogy milyen kártyáid vannak és ott lesz a listán az összes korábbi törölt virtuális kártya is (és így a refundot is fogadja természetesen).

(#14631) milenda válasza MR ME (#14613) üzenetére


milenda
tag

Nekem kezdettől fogva problémám van az üzenetekkel. A tranzakciók kb. 10%-áról jön értesítés, a többiről nem. Előfordult, hogy egy óra különbséggel kétszer vásároltam ugyanott. Az egyikről jött értesítés, a másikról nem. Mivel néha megjön, a telefonbeállításokkal - gondolom - nem lehet baj. De akkor mivel lehet?

(#14632) bigdady válasza milenda (#14631) üzenetére


bigdady
nagyúr

Telefonod altatja az appot talán

(#14633) bigdady válasza sajti_pajti (#14630) üzenetére


bigdady
nagyúr

Számlára megy a pénz ahhoz tartoznak a bankkártyák és nem fordítva.

(#14634) bigdady


bigdady
nagyúr

Nekem ma eddigitalban azt mondta a terminál ha USD t akarok nyomjak valami gombot. (HUF és EUR volt a szamlaimon USD nem) Logika mi benne?

(#14635) MR ME válasza bigdady (#14632) üzenetére


MR ME
aktív tag

Ez nem is hülyeség, beállítottam, hátha így megoldódik, csak azt nem értem, hogy eddig akkor miért volt jó?! :)

(#14636) milenda válasza MR ME (#14635) üzenetére


milenda
tag

Hol és mit állítottál?

(#14637) viharhozo válasza Oliverda (#14609) üzenetére


viharhozo
addikt

Jellemzően a magyar bankok is csak annyit néznek, hogy az elmúlt 3 hónapban érkezett-e megfelelő összegű jövedelem az ügyfél folyószámlájára.

Sztem meg mindenki ker munkaltatoi igazolast/nyugdijigazolast/vallalkozonal lezart evrol NAV-igazolast. Meg egyebkent is maceras lenne neki barmit Mo-n behajtani, szoval szinte teljesen biztos, h ezeket csak Nagy-Britanniaban adja majd.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#14638) Oliverda válasza viharhozo (#14637) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetemben sem az OTP, sem az Erste nem kért. Ha az adott bankhoz érkezik a jövedelmed, akkor semmi nem kell, ellenkező esetben három havi számlakivonat. Az EU-n belül pedig már elég jól működik a behajtás intézménye.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14639) plus44


plus44
veterán

Uj telefon beallitasa utan, amikor hozzadtam a kartyat megint az Apple Payhez, a kartya stilizalt kepe nem megfelelo. Elotte pontosan a kartya szine es mintaja volt, most akarhanyszor ujra hozzaadom, csak egy fekete kartya es egy feher Revolut Mastercard felirat van rajta. Volt mar masnak hasonlo? Mi a megoldas? Rev chat semmit nem tud...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#14640) viktorhu válasza Oliverda (#14638) üzenetére


viktorhu
veterán

Ehhez az kellene, hogy a revoluthoz érkezzen a jövedelme az ügyfélnek. De az angolszász rendszerben nem ez a hitelképesség alapja, hanem a credit score, vagyis hogy milyen pontosan fizeted a számláidat. Nálunk főleg arra kíváncsiak, hogy lesz-e miből behajtani, ha nem fizetsz, ott meg arra, hogy mennyire vagy megbízható adós.

(#14641) instantwater válasza viktorhu (#14640) üzenetére


instantwater
addikt

Az az 50 200 év lemaradás... :U

Egyébként tényleg így van, ahogy írod.
Itt UKban a credit score körül forog minden hitellel kapcsolatos dolog.

Keleten feltételezik, hogy egy tróger vagy, és nem fogsz fizetni, nyugaton az a feltételezés, hogyha másoknak időben fizetsz, akkor nekik is, ezért adnak hitelt.

[ Szerkesztve ]

(#14643) kovisoft válasza instantwater (#14641) üzenetére


kovisoft
őstag

#angliábanmindenjobb :U

(#14645) erdey_a válasza #20749568 (#14644) üzenetére


erdey_a
őstag

meg az időjárás sem :D

Vérboci

(#14646) Somatom válasza #20749568 (#14644) üzenetére


Somatom
veterán

Csajok?
Időjárás?
Lekéstem. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14647) INGJOKE válasza #20749568 (#14644) üzenetére


INGJOKE
veterán

Kajával mi a baj? Túl egészséges és nem vagy hozzászokva? :D :D :D

(#14648) viktorhu válasza kovisoft (#14643) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem, de a pénzügyi kultúra jóval fejlettebb - nem véletlenül London a világ egyik pénzügyi központja.

(#14649) instantwater válasza kovisoft (#14643) üzenetére


instantwater
addikt

Nem. Itt csak pénz van.
A kaja, időjárás, nők, egyik sem annyira jó.
Aki jó nő arról sokszor kiderül, hogy nem angol gyökerekkel rendelkezik.

(#14650) gzbotii válasza instantwater (#14649) üzenetére


gzbotii
veterán

Bajoroknál is így van (kaja, nők). De legalább a söreik fenomenálisak. De ez nem ennek a topicnak témája. :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.