Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) Tuomas


Tuomas
addikt

Spárban egyre gyakoribb, hogy van valami a revoluos fizetéssel. November 8-án volt egy vásárlásom, ami azóta is függőben van (15-én telik le a 7 nap), kíváncsi vagyok ezzel mi lesz, ma meg 2szer próbáltam fizetni, a terminál elutasítva feliratot írt ki, az appban meg le van vonva mindkettő összeg az egyenlegből, végül kp-val fizettem. Szerintem itt egy ideig most majd tw-t használok, valamiért a spár ezt most nem komálja.

Más tapasztalt ott mostanában problémát?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14952) Friczy válasza Tuomas (#14951) üzenetére


Friczy
senior tag

Ott nem, mert nem a Revolut kártyát használom. A szerencsejáték oldalon akartam a Revolut virtuális (Visa) kártyával befizetni, korábban ez ment probléma nélkül, most (pár napja) annyi jött vissza, hogy sikertelen, a Revolut alkalmazásban pedig egyáltalán nem jelent meg semmi. Végül fizettem más kártyával.

(#14953) namenlos válasza fil (#14950) üzenetére


namenlos
tag

melyiknel van még visszatérítés? OTP még adott a hónapban

(#14954) Tuomas válasza Friczy (#14952) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem volt ma egy számlafizetésem délelőtt, az működött, kaptam visszaigazolást, hogy sikeres volt. Bár ott virtuálissal fizettem.

We were here

(#14955) fil válasza namenlos (#14953) üzenetére


fil
őstag

Én eddíg BB-t használtam, azon volt.
Vajon a 21.-e előtti tranzakciókra még meg fogják adni?

(#14956) Tuomas válasza Tuomas (#14951) üzenetére


Tuomas
addikt

Közben a két fals terhelést már sztornózták is.

We were here

(#14957) jézusom


jézusom
addikt

Az történt, hogy Aldiban nem tudtam fizetni, de először elutasított érintővel, bedugva a kártyát nekem OK-t írt, de a pénztárosnak nem volt jó. Összesen 4x vontak le. Utána ATM-nél föl akartam venni pénzt, kajak lefagyott a gép, zöld háttér :D de tényleg. Utána nézem az applikációt valaki levett 10200 Ft-t :Y Törölni kellett a kártyámat, úgyhogy most nincs is fizikai...
Estére sztornóztak mindent, de szegényebb lettem pár hajszállal meg egy lila plasztikkal :(

Aztán lehet, hogy nem kellett volna törölni a kártyámat, de megijedtem, azt hittem valaki levesz az atmből :(

[ Szerkesztve ]

(#14958) Tuomas válasza jézusom (#14957) üzenetére


Tuomas
addikt

Elég lett volna befagyasztani. :DD

We were here

(#14959) instantwater válasza jézusom (#14957) üzenetére


instantwater
addikt

Nem kell megijedni, csak Revolutizálva lettél.
Néha van egy kis hiba a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#14960) vnorbi válasza Tuomas (#14951) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nálam is van egy 8-i vásárlás függőben (online fizettem a virtuális MC kártyámmal). Normál tempóval hétfőre már le kellett volna záródnia, de még most is várakozik.

[ Szerkesztve ]

(#14961) round3r válasza round3r (#14681) üzenetére


round3r
csendes tag

Frissítés:
A számlát rendeztem a hagyományos módon, de később ez a függő tétel rev-en teljesítve lett. Hogyan, ha el lett utasítva a vásárlás? Így most 2x is fizetve a tétel, ha úgy tetszik. Rev-es chaten azt írták keressem a kereskedőt (barion), de a levelemre eddig nem jött válasz, így indítottam egy chargeback-et.

Páran írták, hogy virtuálissal ment nekik a fizetés, nos én fizikaival próbáltam.

(#14963) fokukac válasza fokukac (#14913) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, visszajelzésképpen, 3 nappal a regisztráció után, virtuális kártyával minden gond nélkül tudtam nagy értékkben az amazonon fizetni. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14964) bigdady válasza Tuomas (#14951) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem is SPARban volt gond. Harmadjára vonta le az összeget... Apple pay. Első kettő elutasított volt

[ Szerkesztve ]

(#14965) Tuomas válasza bigdady (#14964) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez több, mint furcsa.

We were here

(#14966) tomp válasza Tuomas (#14965) üzenetére


tomp
félisten

Nem csak a Revolutnál vannak gondok!
ATM elutasította a Curve pénzkivételt miközben levonták az összeget. Azóta a mögé rakott OTP kártyával nem működik a fizetés. Hiba kód: 74. Fizikai Revolut kártyát kellett beraknom mögé, hogy működjön.

(#14967) n00n válasza Tuomas (#14965) üzenetére


n00n
őstag

Hogy legyen ellenpélda is. Hetente 3-4x vásárolok a Spárba és minden alkalommal a Revolutos kártyát használom és még nem tapasztaltam hibát. Mondjuk nálam még minden jó volt. Pedig most léptem át az elköltött 2 milliót a kártyával:)

(#14968) fokukac válasza fokukac (#14963) üzenetére


fokukac
nagyúr

ja, és még valami. Eurós vásárlás volt, egyből át is konvertálták, 334,5 Ft-os árfolyamon.
A CIB-nél ma 341,5 volt az árfolyam, de ott kb. 2 nap múlva váltották volna át, az akkori árfolyamon, ki tudja, 345-ön is akár....
Szóval már az első vásárlásnál spróroltam egy ~3 ezer Ft-ot, csak az árfolyamon, ez tetszik.

Remélem, külföldi nyaraláskor is el fogják fogadni a fizikai kártyát, és nem lesznek ilyen anomáliák, mint a Spárban, ahogy olvasom.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14970) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Tegnap béta teszter lettem egyből jött egy 50 mb-os frissítés és azóta két 10 mb-os, de arcalapú még mindig nincs. :)

(#14971) Tuomas válasza INGJOKE (#14970) üzenetére


Tuomas
addikt

Azok nekem is jöttek, pedignem vagyok bétás. :DDD
Valszeg inkább maradt vmi bug az appban és azt foltozták.

We were here

(#14972) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Engem is utolért a korlátozás. Tegnap délután egy 1200 EUR-s feltöltés után. A feltöltés még átment, utána jött az üzenet. Arra lennék kíváncsi ,hogy pontosan mit is jelent ez a korlátozás, milyen tevékenységeket korlátoznak ilyenkor.

Fél órán belül feltöltöttem nekik minden kért doksit. Egyéni vállalkozóként az elmúlt három hónapra szóló számláimat és banki kivonataimat kérték.

Érdekes módon a doksik ellenőrzése még folyamatban van azóta is, de látszólag minden működik a számlámon. Tudok átváltani EUR-ról HUF-ra, tudok vásárolni a kártyámmal és próbáltam ma reggel újra feltölteni 20 EUR próbaképp és az is működik.

Akkor mi az, ami ilyenkor ténylegesen korlátozva van? :F

(#14973) Gabás válasza Andralin (#14972) üzenetére


Gabás
addikt

a pénzfelvétel és a kimenő utalás

(#14974) lehella válasza fokukac (#14968) üzenetére


lehella
senior tag

Nekem se volt semmi gond még Revolut kártyával, legyen az fizetés vagy kp felvétel Horvátorszgában, Szlovákiában vagy Romániában eddig.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14975) hedgehog válasza tomp (#14966) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szerintem a Mastercardos payment processor vacakol szokás szerint. Én a Sparban a GPay-jal fizetek (mögötte Revolut Visa), pont ma reggel is, nem volt gond.

-- aka p3d3str1an

(#14976) Tuomas válasza Gabás (#14973) üzenetére


Tuomas
addikt

Ebbe biztos vagy?

We were here

(#14977) jannid


jannid
senior tag

Fogy a pénz, már csak 1,750 HUF jár meghívásonként. :))

(#14978) Krethx válasza jannid (#14977) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nálam viszont több. :) Csak én nem küldök senkinek.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14979) tonyrulez válasza jannid (#14977) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én várom ahogy ez lemegy 0-ra.
"Hívd meg egy barátodat, és mindketten kaptok 1,750 HUF összeget!'
"Hívd meg egy barátodat, és mindketten kaptok 1,000 HUF összeget!'
"Hívd meg egy barátodat, és mindketten kaptok 500 HUF zsebpénzt!
"Hívd meg egy barátodat, és mindketten kaptok egy nagy lóf*szt!''

4 8 15 16 23 42

(#14980) jannid válasza Krethx (#14978) üzenetére


jannid
senior tag

Én sem küldök, nem ér ennyit, hogy egy megbízhatatlan alak általam regisztráljon. A metal kártya jó lett volna, de akkor se beszéltem rá senkit akarata ellenére így nem is hívtam meg senkit az az időszak alatt sem.

(#14981) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Kis segitsegre lenne szuksegem vagy lehet csak iranymutatasra. :B

Kulfoldi munkavalalokent (hollandia) itteni bankszamlara kapom a fizut. Viszont tobbszor elofordul, h hol itt hol otthon kell fizetnem. Otthon van egy CIB-es bankszamlam meg amivel elegedett is lennek (-szamlavezetesi dij) de mivel az utalgatas finoman szolva sem gyors vagy olcsi igy alternativat keresnek ahol ez konyebben egy gyorsabban menne.
Ha osszekothetem a telefonnal (ApplePay) az mar csak hab lenne a tortan.

Jo helyen jarok vagy...?

(#14982) Tuomas válasza No.01 (#14981) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, jó helyen, ON-ba is raklak.
Én nem feltétlenül tartanám meg az itthoni CIB számlát, ha van számlavezetési díj.
Külföldi számlához tartozó kártyáddal tudod tölteni a revolutodat ingyen, azonnal. Lakcímednek azt a címedet add meg, amelyik kártyával töltöd (szerintem), azaz ha külföldi bankkártyával töltöd, akkor a külföldi lakcímedet add meg, és euróba töltsd az egyenleged, majd mielőtt hazajössz, tudsz váltani (lehetőleg hétköznap) appon belük HUF-ról euróra.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14983) No.01 válasza Tuomas (#14982) üzenetére


No.01
őstag

Akkor legalabb a topic stimmel ;)

A helyi bankszamlat egyebkent is szerettem volna megtartani mert a vicc az, h olcsobb, mint az otthoni ugy, h 2 kartya is jar hozza.
Tovabbba azonnal meg is valaszoltad regisztraciohoz hasznalando cim kerdeskoret is.

Ez a valtas akkor megtortenik azonnal tehat ha penteken reggel inditom akkor az meg aznap ott is lesz ha jol ertem es mindezt ugyanugy telefonon keresztul tudom intezni es valtani a Ft es EUR kozott egy adott vasarlasnal?

Ha az egeszet tovabbgondolom akkor van ertelme a helyi szamlamat/kartyamat betenni Revolut moge es akkor mindenem egy appon belul lenne es a fizetes igy ugy mukodne ahogy mostansag? (sajna miota van ApplePay teljesen rakaptam es sokszor volt, hogy ezaltal legalabb a penztarcamat nem kellett magammal cipelni ami lehet aprosagnak tunik, pedig igen hasznos tud lenni)

[ Szerkesztve ]

(#14984) pomk válasza fil (#14950) üzenetére


pomk
őstag

Kiváló... :(((
Apple Pay persze továbbra sincs. Egyre jobban elegem van a BB-ből. Kokler banda.

(#14985) Tuomas válasza No.01 (#14983) üzenetére


Tuomas
addikt

Úgy képzeld el, hogy van a Revolut, ahol több "zseb" van, az egyes pénznemekhez kapcsolódóan, nálad első körben lenne egy Euró-s zseb és egy Ft-os zseb.
Mivel külföldi számlára jön a fizud, ezért Euróval (helyi kártyádról) feltöltöd az eurós zsebet. Ezt követően ha kell huf, tudsz váltani, ami azonnal meg is jelenik a ft-os zsebben (alkalmazáson belül nem kell utalgatni, zsebek között mozgatod a pénzt, tehát ha péntek reggel váltasz, akkor az péntek reggel ott lesz neked a HUF zsebben), hétvégén némi felárral.
És igen, a revolut kártyádat be tudod tenni applepay mögé is.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14986) pomk válasza Tuomas (#14985) üzenetére


pomk
őstag

És...nem tudom az adott munkáltatónál van-e erre lehetőség, de ha jól tudom akár Revolut számlára / zsebre is kérheted a fizetésed és nem kell feltöltögetni bankkártyáról. :)

(#14987) Tuomas válasza pomk (#14986) üzenetére


Tuomas
addikt

Munkáltatótól függ, de nem javasoljuk, mert a revolut nem bank, annyira nincs biztonságban a pénze, mint egy banknál. De amit ő szeretne, a revolut alkalmas, a töltögetés pedig nem kerül neki pénzbe.

We were here

(#14988) shift+ő válasza pomk (#14986) üzenetére


shift+ő
senior tag

A Revolutnál erre már teljesen jó automatizmusok vannak. Ha a Revolut egyenlege bizonyos összeg alá megy, akkor azonnal átránt a mögé tett kártyádról egy előre meghatározott összeget.
Nálam még annyi van, hogy minden hétfőn automatiukusan áttolja a heti zsebpénzt a gyereknek. Erre sincs gondom. Ráadásul az a kártya amiről töltöm 1% visszatérítést ad, mert vásárlásnak értelmezi, és még havi korlát sincs.

[ Szerkesztve ]

(#14989) Tuomas válasza shift+ő (#14988) üzenetére


Tuomas
addikt

"Ráadásul az a kártya amiről töltöm 1% visszatérítést ad, mert vásárlásnak értelmezi, és még havi korlát sincs."
Még... :DDD ;]

We were here

(#14990) pomk válasza Tuomas (#14989) üzenetére


pomk
őstag

Pont ezt akartam írni én is: "Még..." BB-nél pont most fog változni.

(#14988) shift+ő
Auto top-up kiváló funkció. :K

(#14991) huan válasza shift+ő (#14988) üzenetére


huan
őstag

Hol is van ez az automatizmus?

(#14992) Donki Hóte válasza jannid (#14977) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Magyarországról már van éppen elég fillérszekszualizáló ügyfelük, nem ezt a vonalat akarják bővíteni, mert a magyar ügyfelek még egy ekkora fintech céget is képesek megrogyasztani :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14993) hedgehog válasza huan (#14991) üzenetére


hedgehog
senior tag

Adott pénznem account -> Add money -> jobb felső sarok Automate (asszem kell hozzá pár feltöltés, hogy megjelenjen).

-- aka p3d3str1an

(#14994) huan válasza hedgehog (#14993) üzenetére


huan
őstag

Nekem nincs ott semmi fél év utáni használatot követően és rendszeres feltöltésekkel... :(((

(#14995) pomk válasza huan (#14994) üzenetére


pomk
őstag

Pénz hozzáadása -> Adott bankkártya neve mellett "Módosítás" -> Adott bankkártya mellett "Info" gomb -> Automatikus feltöltés beállítása gomb -> Innentől értelemszerűen bekapcsolni, kiválasztani az opciót ami szimpatikus.

(#14996) huan válasza pomk (#14995) üzenetére


huan
őstag

Köszi, de nekem ott sincs autotopup. Eddig amúgy Applepay volt, az alatt volt a kártyám, de most külön is betettem a kártyát és nincs ott az autotopup.
Lehet idő kérdése, de a 3D secure code sms-ek ilyenkor hogyan működnek, mikor auto topupol?

(#14997) tomp válasza huan (#14996) üzenetére


tomp
félisten

Egy idő után a bankod 3D Secure code mentes listára rakja a Revolutot. Nekem csak ez után jelent meg az automatikus feltöltés opció.

(#14998) huan válasza tomp (#14997) üzenetére


huan
őstag

:R

(#14999) pomk válasza huan (#14996) üzenetére


pomk
őstag

Bocs, de lehet kicsit összemosod a kettőt.
Applepaybe kell betenni a Revolut kártyát, az auto top-upot pedig Revolut appban kell beállítani. Applepay használat független az auto top-uptól.
Az smsre nem tudom a választ, mert nekem soha nem kért ilyet. De lehet úgy van ahogy (#14997) tomp írta, kell egy kis idő mire bankod engedélyezi.

(#15000) huan válasza pomk (#14999) üzenetére


huan
őstag

Várj, most már nem értem teljesen :)
A Revolut autotopupol az alátett kártyáról, ha jól értem.
"Applepaybe kell betenni a Revolut kártyát" -akkor ez minek?
Bocs, ha nehéz a felfogásom :))

"Applepaybe kell betenni a Revolut kártyát, az auto top-upot pedig Revolut appban kell beállítani."
Applepaybe > Revolut > topup a Revolutban > Applepay-jel ami alatt a Revolut... :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.