Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) KTU válasza tobias88888 (#14797) üzenetére


KTU
addikt

"Külföldi bankszámlára szeretnék utalni nagyobb összeget (millió felett) a sajátomról és a lehető legkevesebb tranzakciós adó, stb szeretném fizetni. Az idő nem annyira számit, lehet akár 50 ezer forintonként is. Revoluton keresztül lenne gondolom a legjobb az átváltás miatt. Ilyenkor hogy érdemes a pénzt a revolutra utalnom?"

Revolut-ra Magyarországról nem utalunk mert drága, kártyával feltöltjük, kártyás vásárlás, ingyen van.
Innen továbbutalod ingyen, ahova szeretnéd.

"Van olyan limit ami alatt érdemes több összegben ezt megtenni?
A revolutról az utalást hogy érdemes az adott számlára elvégezni? Vannak limitek? (hétköznap olcsóbb a váltás, gondolom akkor jobb)."

Attól függ hogy mennyi ideje és intenzitással használod a Revolut-ot, ennek függvényében változnak a limitek.
Hétköznap hajts végre devizakonverziót.
Összefoglalóból:
"Milyen árfolyamon vált a Revolut?
A Revolut nem a középárfolyamon, hanem a bankközi árfolyamon vált, nincs semmilyen extra költség, kivéve hétvégét, amikor a Forint váltás árfolyama 1% (a többi főbb pénznemnek pedig 0,5% illetve THB és UAH 2%), tehát érdemesebb hétvége előtt váltani az appban abból a pénznemből, amire szükségünk van."

"Van egy ilyen érdekes mondat, amihez a keretet nem találtam meg sehol:
"Ha azonban pénznemek közötti tranzakciót hajtasz végre, akkor az ingyenes devizaátváltási kereteden felüli összeg után 0,5%-os díjat számítunk fel."
Ezt hol találom? Standard csomagról van szó"

Itt
5 000 GBP / gördülő hónap. nem naptári hónap.
Összefoglalóból:
"A hónapforduló a regisztráció napjától számítódik, mindenkinek egyedi, tehát nem naptári hónap szerint értendő a havi limit."

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#14802) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Frissítés érhető el az app-ra. 6.16 hátha ezzel már mindenkinek megy. :)

(#14803) agroman válasza KTU (#14800) üzenetére


agroman
senior tag

köszönöm!

------

(#14804) hedgehog válasza tomio (#14796) üzenetére


hedgehog
senior tag

Sima kártyás vásárlás, bárhol tudsz vele fizetni, ahol az adott kártyát elfogadják.

-- aka p3d3str1an

(#14805) balco válasza bigdady (#14786) üzenetére


balco
aktív tag

Igen. Egy olyan kártyával töltöttem, ami mindig 1 Ftos limiten van és előtte vettem fel a limitet 200000-re 1 órára.
És a hibaüzi is egyértelmű volt: 24 órás top up limitről szólt.
Utána a másik kártyámmal próbálva ugyanaz a hiba.

(#14806) balco válasza Fail3D! (#14787) üzenetére


balco
aktív tag

Utalva tudtommal nincs limit.
Csak úgy itthonról drága.

(#14807) Donki Hóte válasza tomio (#14796) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sima kártyás vásárlásnak számít a Revoluttal való fizetés, éppen ezért ha így fizetsz, akkor nem véd a PayPal, AliPay védelmi rendszere.

Magyarul, közvetlenül Revolut kártyával (és akármilyen más bankkártyával), csak akkor szabad az általad sorolt oldalakon fizetni, ha ezer százalékig megbízható eladótól vásárolsz!

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14808) agroman válasza Donki Hóte (#14807) üzenetére


agroman
senior tag

rosszul tudod. Az alipay ved..ugyanis az aliexpressen nem az eladonak fizetsz hanem az alinak.

------

(#14809) Donki Hóte válasza agroman (#14808) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Bocs, az aliexpress tekintetben jogos az észrevételed! De a többi oldalon nincs védelem...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14810) agroman válasza Donki Hóte (#14809) üzenetére


agroman
senior tag

Ez igy ebben a formaban sem.. :)
pl. ebay-en ha paypal-el fizetsz es ott a Rev-es kartyadat hasznalod, akkor ott is mukodik a paypal vedelme.

------

(#14811) INGJOKE válasza agroman (#14810) üzenetére


INGJOKE
veterán

Paypal mögött mindegy mi van a paypal védelem él. Alin a saját alipayüket használom nagyon jó rendszer. Máshol mindig paypal. :)

(#14812) Donki Hóte válasza agroman (#14810) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Paypal védelem csak akkor él, ha a kártyádat beregisztrálod a Paypalba. De akkor már nem a kártyával fizetsz, hanem a Paypal accoddal. Pl. (hacsak nem állítod át ezt minden fizetés előtt) akkor a Paypal fogja váltani a valutákat. És a #paypaljobbanvált állítás nagyon nem igaz!

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14813) tuzpenge válasza Donki Hóte (#14812) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem kell minden fizetés előtt átállítanod, hanem a paypalon belül átállíthatod véglegesen hogy a paypal helyet a kártyád bankja váltson!

ˣ

(#14814) agroman válasza Donki Hóte (#14812) üzenetére


agroman
senior tag

"De akkor már nem a kártyával fizetsz"

DE! akkor is a Rev accodrol veszi a penzt es ha beallitottad rendesen akkor a Rev valtja/valtotta neked a devizat is.
ha ennyire nem vagy kepben, nem kelle felrevezetni masokat.

------

(#14815) Fail3D! válasza balco (#14806) üzenetére


Fail3D!
addikt

Lehet felre ertesz. Kartyas vasarlassal toltom fel a revot(ingyenes elvileg) es alis kartyas vasarlasra,koltok. Igy elvileg minden jobb , mintha otprol vasaronek.. Legalabbis remelem, hogy ez,igy kifizetodo kello mennyisegu vasarlas eseten.

(#14816) balco válasza Fail3D! (#14815) üzenetére


balco
aktív tag

Korábban utalást írtál, arra reagáltam.

(#14817) vmarci21 válasza agroman (#14814) üzenetére


vmarci21
tag

Ha jól tudom, jogi értelemben az nem kártyás fizetés, hanem egymás után végrehajtott 2 tranzakció:
PayPal egyenleg feltöltés (elektronikus fizetőeszköz feltöltés, betétszámláról történő átvezetés), majd Paypal fizetés (azonnali fizetéses e-pénz tranzakció), tehát így nézve tényleg nem kártyás fizetésről van szó. Gyakorlatban meg a felhasználó ebből semmit nem vesz észre, csak azt, hogy kártyával fizetett valakinek a PayPalára.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#14818) róland


róland
veterán

UP! (Hogy meglegyen)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#14819) MasterMark válasza petipetya (#14715) üzenetére


MasterMark
titán

A data már önmagában többes szám, nem kell (és nem is szabad) többes számba rakni.

Switch Tax

(#14820) petipetya válasza MasterMark (#14819) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi :R

"nincs rá lezsóidő"

(#14821) gzbotii válasza róland (#14818) üzenetére


gzbotii
veterán

Veteránként azért ismerhetnéd a téma mentése funkciót :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14822) viktorhu válasza vmarci21 (#14817) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem tölti fel egyenlegre a paypal, és a visszatérítés se megy át az egyenlegen, simán kártyás fizetésnek kezeli. Ha van egyenleged, akkor viszont először azt terheli.

Van egyébként paypal és ali nélkül is védelem, olyankor a csalást a bankodnak kell jelentened, és ők intézik a visszatérítést.

(#14823) vnorbi válasza viktorhu (#14822) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nálam a PayPal history-ban, minden vásárláshoz két tranzakció tartozik. Az egyik egy deposit elhelyezés credit cardról, a másik pedig egy ugyanakkora terhelés, például az eBay-től, ha ott vásároltam.

(#14824) viktorhu válasza vnorbi (#14823) üzenetére


viktorhu
veterán

Most megnéztem, de minden egyszer szerepel nálam, nincs semmilyen deposit, csak a vásárlások listája.

(#14825) vnorbi válasza viktorhu (#14824) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A normál felületen nálam is csak az látszik, de ha elmegyek kivonatokhoz, akkor ott már van ilyen bontás.

(#14826) Victoryus válasza Victoryus (#9839) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

No, a héten visszaérkezett a Revolut számlámra az augusztusban átutalt 3500 forintom. Ok, hogy otp virtuális kártyára utaltam, de 3 hónapig fene se tudja merre kószált a virtuális térben. Fogadtam már azon a virtuális számlán belföldi utalást hardveraprós cuccokért is, Aliexpress is arra utal vissza, ha garanciális probléma van. A legjobb, hogy az Otp nem találkozott vele, a Revolut szerint ők meg teljesítették az utalást. No mindegy is, megvan, lemeccselték egymás közt ezek szerint. El is költöm hétvégén, legalább van fedezet a kártyámon :D Mostanában az otp amúgy se állt a helyzet magaslatán, csak nehogy úgy járjunk, mint a takarékbankosok...

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#14827) lehella válasza Victoryus (#14826) üzenetére


lehella
senior tag

Takartékbanknál kiment egy olyan fejlesztés, amit egy nappal az élesítés előtt kezdtek tesztelni. Ilyen amatőr dolog sajnos máshol is lehet, reméljük OTP-Revolutnál nem :DDD

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14828) INGJOKE válasza lehella (#14827) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szóltak előre hogy 4-5 nem lesz terminál (electra), mondtam hogy jó mert csak egy egész település nem kapta meg a fizetését és a segélyeket... :D :D :D
Szerdán is nagyon szarul ment, bár ha lassan is de el tudtam utalni mindent.. :D

[ Szerkesztve ]

(#14829) dugynok válasza lehella (#14827) üzenetére


dugynok
senior tag

Azért az tiszta vicc, hogy hó elejére ütemezik... Mondjuk àllami, mit vàrunk.

(#14830) freaghill válasza INGJOKE (#14828) üzenetére


freaghill
őstag

Én is náluk vagyok, és nem igazán lehetett belépni még a netbankba. Reggel 8 előtt még csak-csak ment, de délelőtt halál volt.

Gondolkodtam, hogy váltok valami másra.

(#14831) Donki Hóte válasza agroman (#14814) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Pl. egy eBayes fizetésnél először azt kell kiválasztanod, hogy közvetlenül a bankkártyáddal fizetsz, vagy a Paypal accoddal. A PayPalnál lehet saját aktív pénzed a számládon, tehát egyáltalán nem kötelező, hogy bármilyen Paypalhoz rendelt kártyával fizess, fizethetsz a Paypal egyenleged terhére is.

Valóban be lehet állítani, hogy ne a Paypal váltsa a devizákat, de ez a beállítás gyakorlatilag csak arra az egy tranzakcióra szól, ha valaki ezt beállítja és azt hiszi, hogy akkor mindörökre ez így van, az nagyon téved és sokba kerül neki ez a tévedés.

Ha ennyire nem vagy képben, nem kellene félrevezetni másokat.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14832) balco válasza balco (#14805) üzenetére


balco
aktív tag

Hmmm. Ezt nem gondoltam volna:
Tegnap du ugye nem sikerült rendesen topupolni.
Gondoltam megpróbálom most. Ugyanúgy elutasít a 24 órás limitre hivatkozva.
Tegnap 2 kártyát is próbáltam, de apple payből, ahogy szoktam (Erste MAX VISA credit és MC debit).
Valamiért eszembe jutott, hogy mi van ha ugyanazt a kártyát használva nem apple pay mögött használva töltök. És láss csodát sikerült feltöltenem.
Ezek után próbáltam megint applepayből hozzáadni pénzt, megint nem sikerült.
A hibaüzi egyébként mondja hogy próbáljak másik módot, de nem gondoltam hogy különbség lehet az applepay és a sima kártyás töltés között.

(#14833) Tuomas


Tuomas
addikt

Na bocsi, de akkor lelövöm a bulit.
Nem PayPal topik, és nem Takarékszövetkezet topik, az offot szépen kérem, zárjuk le!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14834) INGJOKE válasza Donki Hóte (#14831) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az #erstevisa van mögötte és tegnap is azzal fizettem és azzal az árfolyammal ami aktuális náluk. :D

(#14835) Krethx válasza Donki Hóte (#14831) üzenetére


Krethx
aktív tag

/OFF:/
Ne a PayPal váltson. (PayPal topic-ban egy kis segítség)
Elnézést kérek. Több OFF nem lesz.
/ON:/

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14836) anadroid válasza Donki Hóte (#14831) üzenetére


anadroid
senior tag

Akkor biztosan én csinálok valamit rosszul, mert nekem sok-sok éve az a beállítás, hogy ne a PayPal váltson. Írogatja, hogy átállíthatom, de nem sikerül rávennie.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14837) viktorhu válasza Donki Hóte (#14831) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha a tranzakciónál állítod át, akkor arra az egy alkalomra szól, de ha a kártyához állítod be, akkor úgy marad. Nekem mindig a Revolut kártya vált paypal alatt

(#14839) Tuomas válasza Krethx (#14835) üzenetére


Tuomas
addikt

De figyu, nem kell kiírni, hogy off, elég, ha offba teszed. :DDD

We were here

(#14840) Krethx válasza Tuomas (#14839) üzenetére


Krethx
aktív tag

Ezt eddig nem is vettem észre. :)

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14841) Quinine911 válasza viktorhu (#14837) üzenetére


Quinine911
aktív tag

és a kártyához állandóra hol kell ezt beállítani? thx.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#14842) Tuomas válasza Quinine911 (#14841) üzenetére


Tuomas
addikt

A paypal topikban!
Ott még az összefoglalóban is le van írva.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14843) Quinine911 válasza Tuomas (#14842) üzenetére


Quinine911
aktív tag

:R

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#14844) agroman


agroman
senior tag

Megjöttek a cégek, amik belenéznének a bankszámlánkba
[link]

------

(#14845) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Hiába olvasgatok, nem találom...

Átkonvertáltam a 3500Ft-om egy részét USD-be, és erősödött a Ft, így 3499Ft az egyenlegem jelenleg. Szólt a Revolut, hogy töltsem fel, minimum tartandó egyenleg 3500Ft.
Ez igaz? Akkor most fizetni se tudok a kártyával, csak, ha gyengül a Ft, vagy töltök még rá pénzt?

(#14846) MasterMark válasza raven12 (#14845) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyet biztos nem írt, annyit ír ki hogy 3500 alá csökkent az egyenleged. Simán csak tájékoztató jellegű, semmit nem kell csinálni...

Switch Tax

(#14847) bandus


bandus
veterán

Sziasztok!

az iment vettem fel szlovakiaban mindossze 20 eur-t a recolut kartyamrol es ezt az atm (erste) 22,5 euronak szamolta el (rakerdezett elotte hogy okes e). Ennek mi lehet az oka, hol az ingyenes ko felvetel? Es csehorszagban korona felvetelenel ezt hogyan kerulhetem el? Se az usaban se pl. gruziaban nem tapasztaltam ezt kp felvetelkor.

koszi!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14848) raven12 válasza MasterMark (#14846) üzenetére


raven12
senior tag

szuper, köszi! akkor csak félreértettem, túl gyorsan olvastam :))

[ Szerkesztve ]

(#14849) gzbotii válasza bandus (#14847) üzenetére


gzbotii
veterán

Elvitte a cica....
....vagy az Erste díjat számol fel készpénzfelvételre/idegen bank álltal kibocsájtott kártyával történő készpénzfelvételre.

Összefoglaló: Revolut free ATM-s

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14850) MasterMark válasza bandus (#14847) üzenetére


MasterMark
titán

Ha rákérdezett, akkor nyilván az ATM vonta le, nem a Revolut nyúlta le. A Revolut oldaláról így is ingyenes volt...

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.