Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) dugynok válasza raven12 (#14845) üzenetére


dugynok
senior tag

Te melyik dimenzióba vagy, hogy erősödött a forint? Multhéten volt 295 környékén a dollàr, most 302,80...

(#14853) bandus


bandus
veterán

koszi uraim! :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14854) tobias88888 válasza KTU (#14801) üzenetére


tobias88888
őstag

"Revolut-ra Magyarországról nem utalunk mert drága, kártyával feltöltjük, kártyás vásárlás, ingyen van."
Ez az App-ban a Pénz hozzáadása funkció?

(#14855) sopruk válasza tobias88888 (#14854) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen

(#14856) bigdady


bigdady
nagyúr

Most jött egy akció hogy hívj meg 5 embert és ingyen metál csomagot kapsz 12 hóra

(#14860) Andralin


Andralin
aktív tag

Sziasztok!

Először is szeretném jelezni, hogy a Brunei Szultánságban is remekül működik a Revolut kártya, mindenhol elfogadták eddig két hét alatt.
ATM közül a BIBD bankét ajánlom, az tutira nem számol fel semmi extra költséget. Volt más bank ATM-je viszont, amelyik előre szólt, hogy lesz extra költség, abból nem is vettem fel pénzt.

Lenne egy kérdésem is. Valahogy ki lehet kapcsolni a Revolut appban, hogy POS fizetéskor ne kérje a kártya a PIN kódot, csak az aláírást a slip-re?

Itt Bruneiben ugyanis mindig kéri a PIN-t, de emellett mindig alá is kell írni a slip-et, eddig úgy tudtam, hogy ezt a kettőt egyszerre nem kérhetnék.
De a lényeg az, hogy az elfogadóhelyek egyáltalán nincsenek felkészülve arra, hogy az ember PIN-t írogasson be. Éttermekben, üzletekben a POS terminál be van kábelezve fixen a kassza mellett, ki sem tudják onnan sokszor emelni, mert nem elég hosszú a kábel. Ezért mindehol be kell hívjanak/engedjenek az eladótérbe/kassza mellé és ott tudom csak beírni a PIN-t.
De volt olyan üzlet is, ahol az eladó nem akart először beengedni a pult mögé, kérte a PIN-emet, hogy majd ő bepötyögi. :Y

Ahogy megfigyeltem, elég sokan fizetnek kártyával a helyiek is, de rajtam kívül soha senkitől nem láttam, hogy PIN-t kellett volna beírnia. Itt rajtam kívül mindenki csak aláírogat. Ezért elég kellemetlen itt ez a dolog.
Szóval nincs erre valami beállítás, hogy elég legyen az aláírás is?

[ Szerkesztve ]

(#14861) Serpiko válasza bigdady (#14856) üzenetére


Serpiko
addikt

Ilyen nekem is volt nemrég csak 7 embert kellett meghívni hozzá.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#14862) Somatom


Somatom
veterán

Vasárnap, kamionstop, gondoltam, most belekezdek a Revolutba (Android Nugát). A tabletemre nem hozza a Play, kénytelen vagyok telón szerencsétlenkedni vele. Ráadásul csak álló nézete van, nem fordul fekvőbe. De, még így is hamar elakadtam. Megadtam a telefonszámot, egy 4 jegyű kódot, erre kaptam egy 6 jegyű kódot, amit sehogyan sem tudok bevinni az alkalmazás megfelelő rublikáiba. Alul felirat, hogy bökjek oda, ha nem kaptam meg a kódot. Olyan szöveg nincs, hogy "megkaptam, csak nem tudom bevinni". Nem jön fel billentyűzet és hosszan nyomásra sem reagál a beillesztéshez. Nem túl bizalomgerjesztő kezdet, hogy egy pénzügyi alkalmazás ilyen amatőr módon van megírva.
Ilyenkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14863) vnorbi válasza Somatom (#14862) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Már nem emlékszem a regisztráció pontos menetére, de tippre azt mondanám, hogy ahova négyjegyű kódot tudsz írni, oda a négyjegyű kódodat írd be (ezzel oldod fel az alkalmazást), aztán remélhetőleg bejön majd egy másik ablak, ahová beírhatod a hatjegyűt (ezzel erősíted meg a telefonszámod).

Ha félreértem, és már eleve jó helyen vagy, csak a billentyűzet nem jön fel, akkor passz, arra nincs tippem.

[ Szerkesztve ]

(#14864) Somatom válasza vnorbi (#14863) üzenetére


Somatom
veterán

Ez már megvolt. Beírtam a 4 jegyűt, feljött a másik ablak, ahova az SMS -ben kapott 6 jegyűt kéne bevinni. Megjött az SMS, látom a 6 jegyű kódot, csak nem tudom bevinni. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14865) vnorbi válasza Somatom (#14864) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Erre nincs sok ötletem :(

iOS-en voltak hibák a billentyűzettel, de Androidos panaszt még nem olvastam. Esetleg telefon újraindítása?

(#14866) Somatom válasza vnorbi (#14865) üzenetére


Somatom
veterán

Androidon is van egy sokak által használt billentyűzet (Swiftkey), aminek befejezték a fejlesztését és egyes banki alkalmazások biztonsági okokra hivatkozva, hibaüzenettel elutasítják. Én Anysoftot használok, amivel eddig még sehol sem ütköztem problémába. De, ha a Revolutnak problémája van vele, akkor miért nem dob hibaüzenetet?
Újraindíthatom, de ha attól megjavul, az is egyértelműen alkalmazás hiba.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14867) Somatom


Somatom
veterán

Végrehajtottam az ilyenkor szokásos, Androidos hókuszpókuszokat. Kikapcsoltam az Autoinput alkalmazást, mert ez képernyőfedvénynek minősül, amit a banki appok nem szeretnek. Semmi változás. Végül az hozta meg a sikert, hogy átváltottam gyári, Gboard billentyűzetre. De, ezeket miért nekem kell kibarkochbáznom? Miért nem közli az alkalmazás, ha valamivel problémája van? Ez az Androidos Revolut egy nagyon amatőr app.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14868) anadroid válasza Somatom (#14866) üzenetére


anadroid
senior tag

Válts át a gyárira vagy Swype+Dragonra. Nekem mindkettővel megy.

Honnan tudathatná az alkalmazás, hogy nem jött fel a billentyűzet? Csak azt tudhatja, hogy nincs beírás.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14869) Somatom válasza anadroid (#14868) üzenetére


Somatom
veterán

Mondjuk, hogy a fejlesztők letesztelik az adott országban népszerű billentyűzetekkel? Mellesleg, le lehet kérdezni a rendszertől, hogy aktív-e a billentyűzet. Ha nem, akkor jöhet a hibaüzenet. Szted a banki appok hogy tudnak hibaüzenetet dobni, ha nem találják biztonságosnak a user által használt input methodot?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14870) Black&White válasza Somatom (#14866) üzenetére


Black&White
addikt

Swiftkey-t nem fejlesztik? Én kapom rá a frissítéseket, igaz általában csak egy-egy új nyelv formájában.
Elég sok pénzért vette meg az MS, nem hiszem hogy el is dobták volna, főleg ekkora júzer bázissal. :)

(#14871) Pityesz78


Pityesz78
tag

helló
Standard Revolut kártáyával NFC-s fizetés milyen appal lehetséges?

Ha a revolut szamlarol magyarorszagra utalok, honnan tudom, hogy melyik bank milyen díjakat szamol fel a penz fogadasaert?

köszi!

(#14872) MasterMark válasza Pityesz78 (#14871) üzenetére


MasterMark
titán

Apple Pay, vagy esetleg Google Pay.

Nem tudod előre, de tapasztalatok alapján nincs levonás.

Switch Tax

(#14873) bigdady válasza Pityesz78 (#14871) üzenetére


bigdady
nagyúr

Apple android?
mit utalsz forintot devizát?
Ez így nem sok infó

(#14874) st6969 válasza Andralin (#14860) üzenetére


st6969
őstag

"ATM közül a BIBD bankét ajánlom"
Köszi a tippet, észben tartom. Közülünk amúgy is sokan járunk arra. Szerintem mehet is az összefoglalóba :DDD ;]
Bocs, csak az irigység beszél belőlem :)) Jó nyaralást és/vagy munkát!

(#14875) Somatom válasza Black&White (#14870) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, hogy szóltál! :R Elnézést, rosszul emlékeztem! A Swype -al vannak problémák. Egyben ott a példa a hibaüzenetre.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14876) xcsabo válasza Somatom (#14866) üzenetére


xcsabo
senior tag

Most jött rá frissítés tegnap.

(#14877) Pityesz78 válasza bigdady (#14873) üzenetére


Pityesz78
tag

Androidom van, forintos számláról forintot utalnék magyarországi számlákra.

(#14878) Pityesz78 válasza MasterMark (#14872) üzenetére


Pityesz78
tag

Az otp-s kartyamat a Simlpe-vel használom de az nem akarja megkajálni a revolut kartyamat. Ezek szerint abban az appban nem elérhető a revolut nfc.
A google pay-ben tudom az otp-t is használni? Vagy hagyjam meg a Simplet is?

(#14879) gzbotii válasza Pityesz78 (#14878) üzenetére


gzbotii
veterán

Simple NFC-s fizetésre csak OTP-s kártyát lehet használni. De ezt háromszor elmondják regisztráció közben (~majusban nyomtam végig).
GPay kis trükközéssel megy, de ez benne van az összefoglalóban is.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14880) anadroid válasza Somatom (#14875) üzenetére


anadroid
senior tag

Melyik alkalmazás köhögte fel ezt? Látom, a Ráfázunk banké. Érdekes, az OTP, a magyar és az osztrák Erste, a Revolut, a Curve, a Monese, a Transferwise rendben levőnek találja, egyik sem tiltakozott a Swype+Dragon ellen. Ott egyébként a root-olt készülék ellen tiltakozott a szoftver, a billentyűzet csak másodlagosan van ott.

Egyébként saját mentésű Swype-ot használok, nem a netről töltögetettet. És nagyon jó a diktálója, ellentétben azzal, amit az idézett hozzászóláshoz kapcsolódóan írtak róla. Persze szerverhez nem akarok csatlakozni, meg közös szótárat használni stb. Csak a magaméval dolgozom.

Az Amazon Appstore-on és a Play áruházban továbbra is elérhető, csak nem fejlesztik tovább (ami egyelőre nem is baj).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14881) petipetya válasza gzbotii (#14879) üzenetére


petipetya
nagyúr

"Simple NFC-s fizetésre csak OTP-s kártyát lehet használni."

Sokadszorra is javítom: hamis. Igaz, hogy más bank kártyájával töltögetni kell a Simple egyenleget, de onnantól kezdve ugyanígy használható érintéses fizetésre is.

"nincs rá lezsóidő"

(#14882) MasterMark válasza petipetya (#14881) üzenetére


MasterMark
titán

Valójában nem, mivel a Simple kártyát használod fizetésre, nem azt a kártyát amit felvettél bele. Azzal csak feltölteni tudod.

Vagyis közvetlen töltögetés nélkül csak OTP kártyával tudsz fizetni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14883) gzbotii válasza petipetya (#14881) üzenetére


gzbotii
veterán

Sokadszorra is javítom: hamis. Simple egyenleget töltöd fel, OTP-s virtuális kártyával megy végbe a fizetés.

Ilyen logika mentén te az CIB-es kártyaddal fizetsz, amikor a Revolut kártyadat adod meg online vásárláskor? Az csak arra van, hogy pénzt fizess be abba a szolgáltatásba.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14884) petipetya válasza MasterMark (#14882) üzenetére


petipetya
nagyúr

Így van. A lényeg, hogy egyáltalán nem kell hozzá OTP-s kártya, OTP-s számla, így hamis ez alábbi kijelentés: "Simple NFC-s fizetésre csak OTP-s kártyát lehet használni."

Témát zártam, nem reagálok a továbbiakra.

"nincs rá lezsóidő"

(#14885) Somatom válasza MasterMark (#14882) üzenetére


Somatom
veterán

Itt valami nem stimmel. Nekem sosem volt OTP -s kártyám. Rendszeresen fizetek parkolásért a Simple -vel. Az Erste kártyám van beregisztrálva és ha fizetek, akkor az Erste küldi az SMS -t, amiben a Simple van megjelölve, mint fizetési "hely". Ezen a módon a Revolutnak is működnie kéne. Szeretném is majd átállítani Revolutra, mert az Erste SMS visszaigazolásaiért külön díjat számol fel.

Szerk:
OK! Látom már, hogy nem a kártya, hanem az NFC a sarkallatos pont.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14886) fil válasza Somatom (#14885) üzenetére


fil
őstag

Eredetileg nfc-s fizetésről volt szó. Az pedig csak OTP ,vagy Simple virtuálissal megy.
Amit te írsz az nem nfc-s fizetés.

[ Szerkesztve ]

(#14887) Somatom válasza fil (#14886) üzenetére


Somatom
veterán

:R Igen, közben én is észrevettem. Eddig csak parkoláshoz, meg Netpincérhez használtam a Simple -t, ezért nem is gondoltam erre az NFC -s módra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14888) viktorhu válasza Black&White (#14870) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálam is a SwiftKey van, október 31-es frissítéssel, meg van egy béta csatornája is, azt meg hetedikén frissítették.

[ Szerkesztve ]

(#14889) Somatom


Somatom
veterán

Ismét elakadtam, de ez most egyértelműen user értetlenség.
Regeltem, beazonosítottam magam, feltöltöttem 3500Ft -ot, van virtuális kártyám és az app szerint úton van a fizikai. De, hol az a "zseb", hogy lesznek különböző devizanemű számláim, amik között konvertálhatok és hogy rendelhetem hozzá a kártyáimat a különböző számláimhoz? A 3500 -as feltöltésnél sem kínált fel más pénznemet, pedig az Eurós számlámhoz van beállítva az Erste kártyám. Szóval, hogy kerül az Erste Eurós bankszámlámról közvetlenül Euró a Revolut számlámra, amit szükség esetén a Revolutban Forintra konvertálhatok?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14891) Somatom válasza R3dsnak3 (#14890) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Feltöltöttem 50 Erzsivel, ugyanazzal a kártyával, mint a 3500Ft -ot. Dobott egy figyelmeztetést, hogy szerinte ez egy Forintos kártya és ennek ellenére akarom-e az Eurós feltöltést. Igen. Kíváncsi leszek az Erste felől erre a két tranzakcióra.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14892) dugynok válasza Somatom (#14889) üzenetére


dugynok
senior tag

Oké, de mivel a Forintos zsebednél nyomtàl feltöltést, ìgy ahoz adja hozzà szerintem. Ilyenkor a Revolut vàltja àt, ràadàsul ma hétvége van, ìgy felàras a vàltàs...
Azért kivàncsi leszek, hogy alakul majd nàlad ez a egy kàrtya - kétféle szàmla Revoluttal.

[ Szerkesztve ]

(#14893) freelancer68 válasza Somatom (#14891) üzenetére


freelancer68
tag

Remélem az eurós zseben töltötted fel euróval, mert ha a forintos zseben csináltad akkor átváltottad az euródat forintra

(#14894) szvl


szvl
tag

Egy kis tapasztalat egy Metro áruház mellé épített ENVI önkiszolgáló (személyzet nélküli) benzinkútnál történő Revolut fizetésről:
- beütöm a tankolásra szánt összeget és kiválasztom a kártyás fizetést
- Revolut kártyával fizetem ki (NFC-vel Google Pay mögé tett virtuális Revolut kártyával)
- a Revolut alkalmazásba érkezik egy push üzenet a következő szöveggel: "X HUF Benzinkút foglalás. A fel nem használt egyenleget 30 percen belül felszabadítjuk."
- betöltöm az üzemanyagot, de csak Y összeg értékben (Y<X)
- a Revolut alkalmazásba érkezik egy push üzenet a vásárláskor szokásos szöveggel: "Y összeget fizettél a következőnél: Envi Diszkont Kút"
- és valóban: a Revolut alkalmazásban a tranzakciók listájában a vásárlás Y összeggel szerepel

Megjegyzés: az érintett kútnál az érintőképernyős automatát a közelmúltban cserélték le, korábban a fel nem használt összegért egy utalványt ígértek, amit 60 napon belül használhatok fel (ezt a funkciót nem próbáltam), valamint érintős fizetésre sem volt lehetőség, csak a régi cucc a kártya mágnescsíkját használta.

(#14895) Somatom válasza dugynok (#14892) üzenetére


Somatom
veterán

Neeem (legalábbis, remélem :) ). Természetesen előtte R3dsnak3 útmutatása alapján megcsináltam az Eurós zsebet. Onnan indítottam a feltöltést és most látszik is a két számla, az Euróson az 50 Euróval.
Én is kíváncsi leszek erre az egész rendszerre. Eddig működött az Erste kártya külföldön. Mármint, kinti fizetésnél és ATM pénzfelvételnél (Euróban terhelve) nem volt konverziós költség. Úgyhogy, itt sem kéne legyen. De, pl. az Erste SMS -eiben Forintosítva látom az egyenlegemet. Az Erste erre vmi számomra zavaros magyarázatot adott, hogy ez vmi Forintos elszámolású számla, de Euróban is lehet rajta tárolni pénzt. A netbankban két számlát látok, külön számlaszámokkal. Csak, a kettőhöz 1db fizikai kártya van. Gondolom, ez "zavarta meg" a Revolutot.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14896) dugynok válasza Somatom (#14895) üzenetére


dugynok
senior tag

Erre vàlaszoltam: #14889 ), az első feltöltésedre.

(#14897) Somatom válasza dugynok (#14896) üzenetére


Somatom
veterán

Jaaaa, az egyértelműen bukós lesz. Tanulópénz. :) Mindegy, a Curve már úgy is megcsapolta vmi Fontokkal, úgyhogy örülök, ha marad belőle valami.
Bár, az még nem világos, hogy feltöltésnél az Erste váltotta, vagy a Revolut.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14898) dugynok válasza Somatom (#14897) üzenetére


dugynok
senior tag

Jó, hàt nem mész falnak attól a 60 Forinttól :D

[ Szerkesztve ]

(#14899) viktorhu válasza szvl (#14894) üzenetére


viktorhu
veterán

Minden önkiszolgálós kút így működik már nagyon rég óta. Az ENVI régi termináljai is csak annyit vettek le a kártyáról, amennyit valóban tankoltál, az elején a kiválasztott összeg csak befoglalás.

Az utalványt készpénzes fizetésnél szokták adni, mert jellemzően nem adnak készpénzt vissza az ilyen kutak.

(#14900) INGJOKE válasza viktorhu (#14899) üzenetére


INGJOKE
veterán

Régen az volt hogy lefoglalta és ha banki időszakban volt akkor a ténylegest vonta le, ha hétvége volt akkor hétfőig a különbözet talonban volt.(Az osztrákoknál egyszer "megszívtam" vele. Nem kérdzet semmit az automata csak lefoglalt 150 eur-t szombaton mikor vásárolni mentünk, még jó hogy még volt keret a hitelkártyán) Szerencsére most egyszer megnézi van-e annyi pénzed amit beírtál, majd ha befejezted a tankolást akkor újra tárcsáz és csak annyit von le amit tényleg elhasznaltál. A kp-s részt nem vágom még soha nem fizettem ilyen kúton kp-el. :D

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.