Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) anadroid válasza bigdady (#14700) üzenetére


anadroid
senior tag

Igen.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14702) zoltan6 válasza Dr.NX (#14698) üzenetére


zoltan6
őstag

csak apróságokat veszek,havi pár ezer ft-ot költök,még azzal sem nagyon foglalkoztam hogy paypalnál átállitsam hogy a bank váltson,de lehet majd adok esélyt azért a revolut kártyának.

(#14697) Tuomas Google payem az van nekem,én nem trükköztem semmit hozzá.hozzá van adva az otp-s kártyám,amikor neten fizetek feldobja a google a kártyámat kitöltve.vagy az nem az?

(#14703) INGJOKE válasza zoltan6 (#14702) üzenetére


INGJOKE
veterán

Lol
Paypalal váltatsz?

Nem úr aki nem pazar. :DDD :DDD :C :C

(#14704) dugynok válasza zoltan6 (#14702) üzenetére


dugynok
senior tag

Paypal vàltàshoz képest szerintem kb. 5% lenne a nyereséged a Revoluttal. Persze gondolod nem sok, mondjuk havi 10ezernél csak 500HUF. Egy évben 6 rongy minimum, az màr egy éves megyei matrica úgy, hogy semmi különöset nem tennél. A többiről nem is beszélve! Sok kicsi sokra megy alapon igazàból arról van szó, hogy tudatosan hasznàljuk a pénzünket, legyen normàlis pénzügyi kultúrànk... Minden tanulható, ez is :)

(#14705) bigdady válasza anadroid (#14701) üzenetére


bigdady
nagyúr

Milyen sűrűn van ilyen 2222-és akció egyébként?

(#14706) xenom0rph válasza zoltan6 (#14702) üzenetére


xenom0rph
őstag

Amikor gpay-ről és trükközésről van szó, akkor általában az érintéses fizetésre gondol a nagyérdemű, ami hivatalosan nem érhető el Mo.-n. Az amit te mutatsz az csupán annyi, hogy tárolja a kártyád adataid fizetéshez a google.

halahala

(#14707) #95561216 válasza zoltan6 (#14687) üzenetére


#95561216
törölt tag

Virtuális online előfizetésekre (pl netflix, icloud), mentett kártyának (amazon), tippmixet feltölteni. Meg a fizikait tartom magamnál "részegen elhagyható" kártyának, letiltott online és érintéses fizetéssel, alacsony limittel. Továbbá skrill-ről lehúzós váltás nélkül pénzt kivenni (virtuális kártyás usd feltöltés), euro utalás államkincstárba. Külföldi vásárlásra pont nem, mert nem akarok hirtelen nagy forgalom miatt pont külföldön letiltódni, arra inkább a #majdnemolyanjólvált Erste visát :DD Na meg Apple pay alatt egyelőre csak erste-s kártyám megy, attól meg fázok, hogy minimális kp mellett csak egy bank kártyája legyen nálam, ezt meg be lehetett tenni oda.

[ Szerkesztve ]

(#14708) instantwater válasza sub71 (#14680) üzenetére


instantwater
addikt

És tényleg. :)

(#14709) instantwater válasza Tuomas (#14688) üzenetére


instantwater
addikt

Kérlek.... kérlek, ki ne mondja, hogy az OTP jobban vált.

(#14710) MR ME


MR ME
aktív tag

Akinél még fenn állt az a probléma, hogy nem jöttek meg az értesítések a fizetésekről az appban, úgy tűnik egy sima újratelepítés nekem megoldotta, újra megkapom minden számlamozgásról az értesítéseket!

(#14711) xcsabo válasza instantwater (#14709) üzenetére


xcsabo
senior tag

De legalábbis ugyanúgy. 👌

(#14712) nyirzoz


nyirzoz
aktív tag

PayPal refund 48 óra alatt érkezett meg, a fagyasztott virtuális kártyához tartozó számlára.

(#14713) gzbotii válasza anadroid (#14699) üzenetére


gzbotii
veterán

3000-es akciónál azon ment a sírás itt, hogy a kártya szállítására mégis levont pénzt :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14714) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Sziasztok! Ti tudtok pénzt küldeni a revolut számlátokra?

(#14715) petipetya


petipetya
nagyúr

Ez gyorsan ment, elviekben kapni fogok egy értesítést, amikor a beállítás aktív lesz (miszerint nem adják át az adatainat a hitelinformációs szolgáltatóknak). A végén megkérdezték, segíthetnek-e még valamiben, aztán jött az értékelés, és bezáródott a cset. Első tapasztalatnak az ügyfélszolgálattal egész jó.

"nincs rá lezsóidő"

(#14716) #95561216 válasza petipetya (#14715) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez bazzeg vicc, így is túlterhelt az ügyfélszolgálat, erre most ezzel is őket kell traktálni, ahelyett, hogy beraktak volna egy kapcsolót?

(#14717) INGJOKE válasza #95561216 (#14716) üzenetére


INGJOKE
veterán

Akkor sokan átkattintották volna, így meg az emberek nagy többsége inkább elengedi és hagyja. :D

(#14718) Tuomas válasza #95561216 (#14716) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez november közepétől kerül bevezetésre nem? Addig még lehet, hogy bekerül egy kapcsoló.

We were here

(#14719) INGJOKE válasza Tuomas (#14718) üzenetére


INGJOKE
veterán

november 12.

(#14720) Tuomas válasza INGJOKE (#14719) üzenetére


Tuomas
addikt

Jaja, addig lehet, hogy jön egy frissítés még. majd kiderül.

We were here

(#14721) Almos válasza Kicsikatona7 (#14714) üzenetére


Almos
aktív tag

Nekem ugyanez volt ma reggel 8:11-kor, de 10 perccel később már ment az egyenleg feltöltés.
Első körben arra tippeltem volna, hogy a Takarék átalakulás miatt nem működött a hitelkártyám, de akkor lehet, hogy R oldalon volt egy kis csuklás...

(#14722) anadroid válasza bigdady (#14705) üzenetére


anadroid
senior tag

2222-esből ez volt az első. 3000-esből volt kettő korábban. Kb. egy-másfél hónap szünet van köztük.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14723) Friczy válasza zoltan6 (#14687) üzenetére


Friczy
senior tag

Kinek-kinek más. Nekem pl. az, hogy így tudok mobillal fizetni (Apple Pay), a számlavezető bankomnál (még) nincs. Külföldre én se megyek gyakran - bár ez változó -, évente két-öt alkalom, attól függően, hogy hogyan alakul a munkám, de ilyenkor az ingyenes készpénzfelvétel lehetősége jól jön.

A netes fizetésekre most van egy külön kártyám, amit akkor tiltok/engedélyezek, amikor akarok, egy pillanat alatt, így jóval kisebb az esély, hogy bárki visszaéljen a kártyaadataimmal, ráadásul ha ügyes vagyok, akkor némi árfolyamnyereségem is van.

Nemrég egy eladott holmi adásvételekor sokkal egyszerűbb volt a fizetés, mert a másik félnek is van Revolut számlája, így egymás közt készpénz nélkül könnyen elintéztük az adásvétel fizetését.

Úgy alakult, hogy mostanában minden kártyám Mastercard lett, ami azzal a veszéllyel jár, hogy egy globális MC probléma esetén nem tudok kártyát használni, most igényeltem egy Visa kártyát is, ami jól jöhet, ha a Mastercard nem megy valamiért.

Nekem hirtelen ennyi előny jött elő, másnak teljesen más használati módja és előnyei lehetnek.

(#14724) Kicsikatona7 válasza Almos (#14721) üzenetére


Kicsikatona7
tag

Már működik itt is, köszi.

(#14725) instantwater válasza petipetya (#14715) üzenetére


instantwater
addikt

Ez a credit referencing agency miért ennyire mumus?

Itt angliában az a jó, ha minél többet tud rólad ez (igazából 3) az agency, mert mindenki ide küldi be a pénzügyi történéseidet (bankszámlák, hitelek, hűségszerződések, stb) és ugyaninnen kérdezik le az adataidat.

Ebből látják, hogy "jó adós" vagy-e, azaz fizetsz-e mindig, mindent, időben, mert akkor kapsz nagy hitelkeretet, és sok hitelt, vagy pedig egy csődös csóró vagy.

Ez utóbbi esetben maradnak a méregdrága "credit score builder" hitelkártyák amikkel javíthatod a történeted, hogy később kaphass olcsóbb hitelkártyát.

(#14726) instantwater válasza #95561216 (#14716) üzenetére


instantwater
addikt

Az a vicc, hogy ezt robot kezelte. :K

(#14727) Tuomas válasza instantwater (#14725) üzenetére


Tuomas
addikt

Mert nem biztos, hogy valaki a revoluttól akar hitelkártyát, szerintem.
Gondolom ezt amiatt rakták bele, mert piacra szeretnék dobni ők is a hitelkártyát/hitelkeretet, vagy nevezzük bárminek. Aki ezzel nem él, annak felesleges adatokat átadni.

We were here

(#14728) Tuomas válasza instantwater (#14726) üzenetére


Tuomas
addikt

:N Nem robot volt, a robot a Rita, ez a valaki pedig Reg néven futott, gondolom a képkivágásba nem fért be (értelme sem lett volna) a liveagent rész.

We were here

(#14729) instantwater válasza Tuomas (#14727) üzenetére


instantwater
addikt

Mi bajod lesz belőle, ha az angol credit referencing agencyk tudják, hogy nem vagy egy csóró suttyó, aki nem tudja fizetni a hiteleit?

Ez szerintem amúgy is arra az esetre van, ha kérsz tőlük hitelkártyát, akkor megosszák-e vagy sem.

(#14730) Tuomas válasza instantwater (#14729) üzenetére


Tuomas
addikt

És mi bajom lesz, ha nem tudják? Had döntse már el mindenki, hogy mit akar. :DDD

"Ez szerintem amúgy is arra az esetre van, ha kérsz tőlük hitelkártyát, akkor megosszák-e vagy sem."

Én is ugyan ezt írtam. :K

We were here

(#14731) INGJOKE válasza instantwater (#14729) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én itthon is szereplek a pozitív khr-be és mikor az autó hitelt vettem fel, (amiből 2-t már idő előtt visszafizetettem) akkor is azt mondta a csávó, hogy szigorodott meg minden várni kell míg elbírálják, eljöttem fél óra múlva telefonált hogy mehet minden ok. Hát nem megmondtam, hogy megmondtam tesa?

Gyűjtsék csak az adatokat, ha dobbantok az országból úgyis csak angol nyelvterület jöhet szóba. :D

(#14732) bigdady válasza instantwater (#14729) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert nem akarom, hogy uk cégek kezeljék a "pénzügyi történéseimet". MEg felesleges is...

(#14733) gzbotii


gzbotii
veterán

Csak így OFF-ba. Úgy néz ki, Curve kártyákkal működik a Google Pay, mókolás nélkül: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14734) bigdady válasza gzbotii (#14733) üzenetére


bigdady
nagyúr

Revolut apple pay-el amúgy mókolás nélkül megy itthon?
Vagy arra is uk cím mahinálás kell mint gpay-nél?

[ Szerkesztve ]

(#14735) gzbotii válasza bigdady (#14734) üzenetére


gzbotii
veterán

Magyar címmel regisztrált Revolut felhasználóknak hivatalosan elérhető itthon az Apple Pay.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14736) raulicio


raulicio
senior tag

Sziasztok!

Lehet ma bárhogy mastercardot szerezni prémium előfizetés nélkül? Akár virtuális, akár fizikai.
A Garmin pay csak mastercardot fogad el, viszont hivatalosan csak visat ad a revolut ingyen account mellé.

(#14737) bigdady válasza raulicio (#14736) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem. Curve mit ad?

[ Szerkesztve ]

(#14738) Krethx válasza gzbotii (#14733) üzenetére


Krethx
aktív tag

/OFF/
Köszi! Ez jó hír.


/ON/

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14739) st6969 válasza gzbotii (#14733) üzenetére


st6969
őstag

Asszem ideje utánanézni, mi a franc az a Curve... :))

(#14740) gzbotii válasza bigdady (#14737) üzenetére


gzbotii
veterán

MC.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14741) Somatom válasza st6969 (#14739) üzenetére


Somatom
veterán

Kártyaadapter. Bármilyen kártyát bele tudsz dugni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14742) raulicio válasza bigdady (#14737) üzenetére


raulicio
senior tag

Irreleváns hogy mit ad mert nincs megállapodásuk a garminnal.

Amúgy ha premiumra váltok és aztan lemondom, akkor letiltják a prémium kártyát?

(#14743) xcsabo válasza gzbotii (#14733) üzenetére


xcsabo
senior tag

Tanúsíthatom :)

[ Szerkesztve ]

(#14744) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Minden fiókomon átnéztem az eddigi költési történetemet és több 0-ás függőben lévő tétel mellett találtam egy 2980 Ft-osat is. Ez utóbbi tranzakció szeptember végén történt. Ennek ugye 7-15 nap után automatikusan vissza kellett volna térülnie, de a többi 0-ással egyetemben nem tette. Chat-en kértem egy ügyintézőt és visszatéríttettem vele. Push üzenetet kaptam róla, majd a fiók egyenlege megemelkedett az összeggel, viszont a fizetési történetben továbbra is függő az állapota... Megjegyzésként beírtam a tranzakcióhoz, hogy chat-en elintéztem, de ha ennek a státusza nem változik át idővel, akkor félreértésre adhat okot, ha később újra megpróbálnám visszaszerezni. Szerintem érdemes átnézni másnak is a költési történetét, hátha talál pár függő Ft-ot/devizát rajta. :)

(#14745) hedgehog válasza raulicio (#14742) üzenetére


hedgehog
senior tag

Afaik nem, hanem normállá változik. Vagyis így talán lehet szerezni Mastercardot, ha valaki nagyon akar.

-- aka p3d3str1an

(#14746) hedgehog


hedgehog
senior tag

Félig meddig off, de egy infó azoknak, akiknek működik a GPay: ha valamiért újra kell telepítened, és újra kellene aktiválnod benne az in-store fizetést, nem fogja elfogadni a korábban működő kártyát. Megoldás: a Revolutban állítsd át a címed angolra (tudom, kockázatos), de _nem_ kell új virtuális kártya, hanem a korábban már működőt is fogja úgy aktiválni a GPay. (az Oneplus6-osok Android10 frissítése elcseszi a GPayt, és csak újratelepítve lehet életre lehelni, de úgy magyar címmel nem fogadta el a korábban működő fizikai Visa-mat).

-- aka p3d3str1an

(#14747) Krethx válasza hedgehog (#14746) üzenetére


Krethx
aktív tag

Érthetetlenek ezek a dolgok. Nálam viszont simán hozzá lehet adni. (Most próbáltam.) Fizikait és a virtuálist is. Magyar cím. :F

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14748) xcsabo válasza Krethx (#14747) üzenetére


xcsabo
senior tag

Hozzaadni lehet, csak nfc vel fizetni nem. Vagy rosszul értettem?

(#14749) Huroq válasza hedgehog (#14746) üzenetére


Huroq
senior tag

Én a címemet már legalabb 5x átírtam. Nem volt belőle semmi gondom. Kísértem sorsomat. :D

(#14750) Krethx válasza xcsabo (#14748) üzenetére


Krethx
aktív tag

Van akinek megy és van akiknek csak trükközéssel. Én abba a szerencsés helyzetbe vagyok hogy megy. (In-Store) Mindenféle trükk nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.