Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) Krethx válasza Zergely (#13899) üzenetére


Krethx
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#13902) hedgehog válasza tomp (#13898) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nálunk így volt egy ideig (kb. egy hónap), amíg a lányom saját kártyája meg nem érkezett. Dánia vs Magyarország, egy szót se szóltak érte.

-- aka p3d3str1an

(#13903) -zaki- válasza 426os (#13887) üzenetére


-zaki-
tag

köszi, sikerült felvenni

(#13904) kukac7


kukac7
tag

hello

megprobalkozok itt egy temaval, hatha segitsegre talalok.

vki hasznalta mar a revolut open api-jat?
konkretan erre gondolok: revolut open banking api
ha vki erdekelt a temaban, kerem keressen mar meg privatban. lenne par kerdesem.
koszi!

(#13905) tomp válasza hedgehog (#13902) üzenetére


tomp
félisten

Mi nem rendelnénk még 1 kártyát. Az illető banki dolgait úgyis én intézem így lenne 1 Revolut de 2 országból lenne használva. Úgyis én tölteném fel neki is így egyszerűbb.
Köszi az infót. Akkor majd év végén ha hazajön az ünnepekre átadom a MC kártyámat.

(#13906) shift+ő


shift+ő
senior tag

Idén lesz még revolut child account?

(#13907) hedgehog válasza tomp (#13905) üzenetére


hedgehog
senior tag

Kb. 1 hónapot használtuk így, nem volt gond.

Én azért megnyugtatóbbnak tartottam a két accountot, egyrészt úgy tuti nincs gond, másrészt adtak 3K-t :D , harmadrészt jobban lehet a költségeket külön kezelni. Van saját pénze, abból azt fizet amit akar, havonta kap tőlem x összeget a megélhetésre, ha pedig olyasmit fizet ami extra kiadás, rámsplitteli 100%-ra, én meg egy kattintással adom rá a pénzt.
(egyébként a fenti kb. a Revolut eredeti céljának megfelelő használat, és azt kell mondjam, már csak ezért megérné az egész, nagyságrendekkel jobban használható mint a hagyományos bankszámlák).

-- aka p3d3str1an

(#13908) szvl


szvl
tag

Nyakára nő a bankrendszernek a Revolut
[link]

(#13909) hedgehog


hedgehog
senior tag

Srácok, van valakinek tapasztalata Revolut vs Erasmus témakörben? Adta esetleg meg valaki a Revoutos (Monese-s, Transferwise-s) számlaszámát az ösztöndíjhoz?
Ha ilyen nincs, akkor esetleg egy olcsó devizaszámla+kártya tippet valaki? :)

-- aka p3d3str1an

(#13910) B. Tamas


B. Tamas
aktív tag

Újabb meglepi a Revolúttól. Ma próbáltam pénzváltóban fizetni vele és ez a meglepetés ért. Még szerencse, hogy merő véletlenségből volt nálam KP is. Járt már hasonlóképpen valaki, mint ahogyan a 2 Sparos próbálkozásomnál látszik? Más típusú üzletekben is lehet tiltólistás? Vagy mi ez? :((

[ Szerkesztve ]

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#13911) Tuomas válasza B. Tamas (#13910) üzenetére


Tuomas
addikt

"Más típusú üzletekben is lehet tiltólistás"

Ezt nem értem, a mastercard/visa hol tiltólistás?
Bár nálad inkább az van írva, hogy nem támogatott kereskedő, azaz inkább az a szitu, hogy a revolut nem engedi a fizetést ennél a kereskedőnél.

We were here

(#13912) Somatom


Somatom
veterán

Sziasztok! Most tanulmányozom a lehetőségeket. Az reális koncepció, hogy Revolut számlára utaltatom az Eurós fizetésemet? Most hazai Erste Euró számlára érkezik, de elég drágának tartom a díjait és az Androidos alkalmazása nem kezel Eurós számlát. Pl. utalni csak webes felületen tudok. Néha szoktam kivenni Eurót osztrák Erste automatából, de annak a díja sem olcsó. Ha itthon fizetek kártyával, annak a konverziója sem kedvező. Ráadásul nem tudom beállítani, hogy SMS helyett, e-mail -ben, vagy közvetlenül az alkalmazásban kapjam az értesítéseket. Úgyhogy, még SMS díj is van. Szerintetek a Revolut -tal jobban járnék?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13913) bigdady válasza Zergely (#13899) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az ingyenes a visa. Kérj nem ingyenest...

(#13914) Tuomas válasza bigdady (#13913) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez is egy helyes észrevétel!

We were here

(#13915) bigdady válasza Somatom (#13912) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez nem bank, nem váltja ki csak kiegészíti azt. Fizetésem én tuti nem irányítanám erre

(#13916) Somatom válasza bigdady (#13915) üzenetére


Somatom
veterán

Ha az Erste -t nem iktatom ki a folyamatból, akkor mivel lennék előrébb a Revolut -tal? Illetve, mit értesz az alatt, hogy nem bank? Nem úgy működik, hogy feltöltök a Revolut számlámra egy összeget és aztán abból vásárolok kártyával, utalok, vagy veszek fel kp. -t? Ugyanezt csinálom az Erste számlámmal is, csak nem én töltöm fel, hanem a munkaadóm. Mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13917) bigdady válasza Somatom (#13916) üzenetére


bigdady
nagyúr

Keress rá itt a közlemény szóra.

Külföldi ATM felvét és jó árfolyam váltás egyértelműen hasznos és ingyenes, jól hasznosíthatod ezeket a tulajdonságokat az alapján amiket leírtál. De itt nincs személyes ügyfélszolgálat, nincs oba, 1.8m Ft váltási plafon van, elkeveredik az utalás nehéz visszaszerezni stb (nem tudom érint-e fizut leváltani pl)

[ Szerkesztve ]

(#13918) Somatom válasza bigdady (#13917) üzenetére


Somatom
veterán

Nem szoktam leváltani a fizumat, az Eurós számlámon tartom és az ahhoz regisztrált kártyámmal fizetek itthon. Ft. kp. -hoz úgy jutok, hogy kártyával fizetem a tágabb család rezsiszámláit, ők meg odaadják kp. -ban. Amikor melózok (ingázó vagyok), akkor pedig alapból Euróban fizetek és Euróban veszek ki pénzt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13919) B. Tamas válasza Tuomas (#13911) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Igen, lehet én fogalmaztam rosszul, viszont hülyét csinált belőlem, a pénzváltós csaj bizonygatta, hogy elütöttem a PIN-t. Mondom 1x lehet, de 2x tuti nem. Ott helyben meg nem néztem rá a szoftverre, de nem is lett volna értelme. Mindenesetre érdekes, ez a héten már a 2. anomália ami előjön. :F

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#13920) sajti_pajti válasza agroman (#13888) üzenetére


sajti_pajti
tag

Akkor ez oldalanként változik. Ahol én próbáltam, ott biztosan nem hagyott fölé menni és a transaction history korrektül alátámasztotta ezt.

Más (az előző posztomból kifelejtettem) :
Ha Skrillről nem tudnál átmozgatni zsét Revolutra, csinálj Skrillben egy (ingyenes) virtuális kártyát és azzal menni fog.

(#13921) szvl válasza B. Tamas (#13919) üzenetére


szvl
tag

Nincs itt semmi anomália. Nem támogatott kereskedőnél (valutaváltónál) próbáltad használni a kártyát. Le van ez írva a Revolut oldalán, csak rá kell keresni a "Nem támogatott kereskedő"-re: [link]

(#13922) B. Tamas válasza szvl (#13921) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Köszönöm, hát ez kimaradt az ismerkedéskor.

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#13923) instantwater válasza Somatom (#13918) üzenetére


instantwater
addikt

Azt lehet, hogy ide kéred a fizudat, megtartasz annyit amennyit költeni fogsz az adott hónapban, majd a többit átutalod rendes bankos számlára az OBA garancia miatt.

Vagy ami még szóba jöhet az egy N26 számla, de azt magyar címre úgy tudom nem küldik, pedig Neked tökéletes lenne.

Ingyenes, eurós, betétbiztosított. Pénzt kivenni és váltani jobb a Revolut, de tárolásra ideális lenne, hiszen ingyenes, és kapsz egy kártyát is amivel könnyen töltheted a Revolutot, ami jó árfolyamon vált.

De hallottam már olyanról is, aki Moneset használ, az is ad Eurós számlát és kártyát, de nem bank, viszont becsszóra igérik a pénzed védelmét.

Dobd be a kérdést a FinTech topikba, hátha tud valaki okosat javasolni Nekedn

[ Szerkesztve ]

(#13924) szvl válasza B. Tamas (#13922) üzenetére


szvl
tag

Nyugi, nekem is kimaradt az ismerkedéskor ;) Most, hogy a hozzászólásod kapcsán rákerestem a Revolut oldalán a "Nem támogatott kereskedő" kifejezésre értettem meg, hogy miért nem tudtam fizetni a Revolut kártyával egy kezelő nélküli benzinkútnál Svájcban. Akkor az app-ban nem jelent meg a próbálkozás, mint most neked. Egyébként mindenhol Revolut kártyával fizetek és ez volt az egyetlen kereskedő, ahol nem tudtam a Revolut kártyával fizetni, sehol máshol nem volt gond.

(#13925) Somatom válasza instantwater (#13923) üzenetére


Somatom
veterán

Most, hogy utánaolvastam, inkább kihagyom. Ez a zárolósdi számomra elfogadhatatlan. Megvárom a dec. 15 -öt és akkor rákérdezek az Erste -nél az Euró átutalások költségeire.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13926) #95561216 válasza Somatom (#13925) üzenetére


#95561216
törölt tag

Erste legujabb csomagjaiban ingyen van devizaszamla forint melle, erdemes lehet megnezni.

(#13927) bigdady válasza Somatom (#13925) üzenetére


bigdady
nagyúr

Annyira viszik le a devizás díjakat mintha itthon utalnál bárkinek stb

(#13928) Somatom válasza #95561216 (#13926) üzenetére


Somatom
veterán

Az csak egy dolog. A fontosabb kérdés sztem az, hogy az arról bonyolított tranzakcióknak milyen költségeik vannak. Ebbe szól bele az EU dec. 15. -től. Elvileg egy EU -s bankba történő EU utalás nem kerülhet többe, mint egy hazai bankba történő Forint utalás. Úgy már megérheti a Forintban elköltendő Eurómat feltölteni Revolutba és konverzió után Revolut kártyával fizetni itthon. Valamint, a kinti ATM -es készpénzfelvétet is arról bonyolítani.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13929) anadroid válasza Somatom (#13928) üzenetére


anadroid
senior tag

Ez a feltétel úgy is teljesíthető, hogy a forint utalást drágítják meg. ;]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#13930) bigdady válasza Somatom (#13928) üzenetére


bigdady
nagyúr

Revolutba.most is ingyenesen töltöd fel, bankkártyás fizetés

(#13931) bigdady válasza anadroid (#13929) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem emelhetnek csak inflációval.

A más kérdés hogy megszüntetik a számlacsomagod és újat találnak ki amiben drágább mert az új díj nem emelés :DDD

(#13932) ddanger válasza Somatom (#13928) üzenetére


ddanger
aktív tag

A dec. 15-i kondíciókat már most látnod kellene valahol az oldalon, mert 60 nappal korábban közzé kell/kellett tenni.

(#13933) Somatom válasza bigdady (#13930) üzenetére


Somatom
veterán

Ez viszont jól hangzik. Tehát, ez a feltöltés az Erste felé olyan, mint ha az eurós számlához tartozó kártyámmal egy német Aldiban vásárolnék? A Revolutnál sem történik semmilyen konverzió? Vagyis, 100 Euróból, 100 landol a Revolut számlán?
Akkor már csak ezt a zárolósdit nem értem. Az Erste ugyanúgy kötelezett az ügyfélvizsgálatra. Ha az Erste számlámról érkezik a pénz, akkor a Revolutnak azon már nincs mit vizsgálnia.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13934) bigdady válasza Somatom (#13933) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azzal nem is lesz gond szerintem pont azért.
Igen sima kártyás vásárlásnak minősül. És arra a szamladra fizeted be amelyikre akarod eurót euróra forintot forintra ;)
Utána már konvertalgathatod számlák között kedvező árfolyamon

[ Szerkesztve ]

(#13935) Somatom válasza bigdady (#13934) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Kezdenek oszlani a felhők a fejemben. :) Akkor nekem kéne a Revolutnál egy Euró és egy Forint számla, internetes vásárláshoz mindkettőhöz virtuális kártya, valamint a kinti ATM -es pénzfelvéthez és a hazai boltos vásárláshoz mindkét számlához egy-egy fizikai kártya? Vagy, elég egy fizikai kártya, mert az összeg automatikusan a terhelés pénznemével egyező számláról vonódik?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13936) Lex Icon válasza Somatom (#13935) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Csak 1 számla van. Ez a R lényege, hogy multidevizás számla/kártya.

(#13937) bigdady válasza Somatom (#13935) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen egy HUF egy Eur "zseb" kell neked egy fizikai és egy virtuális kártyával amelyek hozzáférnek mindhez. A vásárlás abból vesz le amelyik devizanemben fizetsz. Ha nincs annyi a zseben akkor vesz le csak a másik zsebből konverzióval.
Regisztrálj és próbáld ki és látni fogod nem merül semmibe ;)

[ Szerkesztve ]

(#13938) Somatom válasza bigdady (#13937) üzenetére


Somatom
veterán

:R

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13939) viktorhu válasza szvl (#13921) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez érdekes infó:

Személyzet nélküli benzinkutak (bent azonban fizethetsz!) és autópálya-fizetőkapuk

A fenti kettőben szoktam használni. Nagy kár lenne, ha nem lehetne.

(#13940) Laox válasza Zergely (#13899) üzenetére


Laox
aktív tag

Reklamáld meg légyszi a Mekinél is, hogy a sültkrumplit a Burger King-től vegyék, az nekem jobban ízlik ott.

(#13941) gzbotii válasza szvl (#13924) üzenetére


gzbotii
veterán

Magyarországi Auchan automata kutakon én többször fizettem, gond nélkül.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13942) Friczy válasza tomp (#13898) üzenetére


Friczy
senior tag

A jövőbe senki sem lát :) Azt tudnod kell, hogy ez mindenképpen szabálytalan. Aztán hogy átcsúszik-e, vagy sem, nem tudja megmondani senki.

(#13943) Oliverda válasza Somatom (#13935) üzenetére


Oliverda
félisten

A Monese+Revolut tök ingyenes kombináció is megfontolandó lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13944) instantwater válasza Oliverda (#13943) üzenetére


instantwater
addikt

Moneset javasoltam Neki én is korábban, de nem tudom nagyobb biztonsággal ajánlani mint a Revolutot, hiszen egyik sem rendelkezik FSCS védelemmel.

Mindegyik csak igéri, hogy külön tartják a pénzed.

Remélem sosem fogjuk megtudni, hogy ez mennyire működik a gyakorlatban.

(#13945) brownus válasza instantwater (#13944) üzenetére


brownus
veterán

Ez csak nagy (forintban sok M) ott tárolt összegnél érdekes, nem?
Pár száz, pár ezer euró az "semmi" a litván banknak...
Persze, igazad van, senki se tudja meg :)

(#13946) instantwater válasza brownus (#13945) üzenetére


instantwater
addikt

Pár millió ügyfél párezer eurója elég nagy gond lehet ha beüt a baj.

(#13947) janakbacsi


janakbacsi
őstag

rendeltem egy fizikai kártyát, le is vonták érte az 1900 forintot, viszont az appban véletlenül töröltem. ilyenkor mi a teendő?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#13948) gzbotii válasza janakbacsi (#13947) üzenetére


gzbotii
veterán

Írj a supportnak, hátha ők kitalálnak valami okosat.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13949) janakbacsi válasza gzbotii (#13948) üzenetére


janakbacsi
őstag

az appban a chat?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#13950) MasterMark válasza janakbacsi (#13947) üzenetére


MasterMark
titán

Ha megjön akkor szerintem hozzá tudod majd adni.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.