Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) jannid


jannid
senior tag

Androidosok nektek sem enged top upolni? Elfelejtette az eddig elmentett bankkártyát és hiába akarom feltölteni az egyenlegem, nem engedi.

Sajnáljuk, de valamilyen hiba történt. Próbálkozz később.

anadroid: Köszi, várok. :R

[ Szerkesztve ]

(#14402) hedgehog válasza Dr.NX (#14379) üzenetére


hedgehog
senior tag

Kérlek ezt indokold meg, ha lehet számításokkal, mert ez is kb. havonta előkerül, és természetesen mindig kiderül, hogy nem igaz.
A Revolut gazdaságosabb mint a TW, egyetlen esetet kivéve, ha nincs bankkártyád amivel fel tudod tölteni. Ha van, akkor minden esetben jobban jársz a Revoluttal.

-- aka p3d3str1an

(#14403) bigdady válasza Friczy (#14377) üzenetére


bigdady
nagyúr

Apple pay mögött visa virtuális van miért gond ez? Nap mint nap így fizetek telefonnal

(#14404) hedgehog válasza bigdady (#14403) üzenetére


hedgehog
senior tag

Jóvanna, lapozzuk el a témát, hülyeséget írtam emlékezetből, bocsánat.

A lényeg, hogy megy az ApplePay Visa-val is, nem kell tovább ragozni.

-- aka p3d3str1an

(#14405) anadroid válasza jannid (#14401) üzenetére


anadroid
senior tag

Volt már ilyen kártyaelfelejtősdi, pár órán belül megoldódott, remélhetőleg most is így lesz.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14406) Donki Hóte válasza jannid (#14401) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem tökéletesen működik :R

A kedvedért csináltam egy feltöltést bankkártyáról:

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14407) bigdady válasza Somatom (#14358) üzenetére


bigdady
nagyúr

visa ingyenes. Mc nem, de kérhetsz azt is nem vészes az ára

[ Szerkesztve ]

(#14408) Gsx-rr válasza Donki Hóte (#14406) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Hozzaadas az persze megy. Mas nem. Utalni mar nem tudtam, eltunt a sajat szamlaszamom.
Toroltem az appot most nem tudom visszaregisztralni ,telefonszam megadas utan mar hiba van.
Na ezert ez egy "penzintezetnel" eleg gaz!

(#14409) Lex Icon válasza tomp (#14399) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Hogy dugod be az ATM-be a GPay-es telódat? :U

[ Szerkesztve ]

(#14410) nyirzoz válasza Gsx-rr (#14408) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Egy kicsit olvass vissza és látod, hogy a weboldalakun jelzik a hibát.
Néhány hete az OTP nevű barkács "pénzintézetnél" egy napig nem lehetett belépni.
Van ilyen!
Nyugi!

[ Szerkesztve ]

(#14411) Gsx-rr válasza nyirzoz (#14410) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez teged megnyugtat? Engem nem mikor 1200 dollarom uszik a levegoben es mar uton kene lennie

(#14412) Tuomas válasza Gsx-rr (#14408) üzenetére


Tuomas
addikt

El kell, hogy szomorítsalak, akkor minden pénzintézet gáz. :DDD
Emlékszel arra, amikor az egyik bank ügyfeleinek egyenlege lenullázódott? Na az volt a gáz. Vagy amikor az OTP fizetési rendszere akadozik?
Ajánlom a dunyhát, az sosem fog lefagyni. ;]

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14413) nyirzoz válasza Gsx-rr (#14411) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Ha hajlandó lennél visszaolvasni és megnézni a Revolut oldalát, akkor látnád hogy az összes háttérfolyamat működik, csak a belépés nem.

De, ha jól esik hőzöngj és ne olvass!
Peace!

(#14414) bigdady válasza Gsx-rr (#14408) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyetértek gáz. Ahogy a többi is ugyanigy...OTP stb.
Ezért van két bankom (egyiknél egy dombor visa és 2 domború MC a másiknál egy maestro meg egy visa electron) meg egy revolutom.

[ Szerkesztve ]

(#14415) tomp válasza Lex Icon (#14409) üzenetére


tomp
félisten

Hmm esetleg NFC-s ATM? ;)
Ha olyan ATM-hez megyek akkor nem venném elő a kártyát hanem a telefont érintem az automatához és már bent is vagyok.

(#14416) dugynok válasza Gsx-rr (#14411) üzenetére


dugynok
senior tag

Nekem 2500 eur van bent, nem izgulok, megoldjàk

(#14417) Koviati74


Koviati74
újonc

Sziasztok.
Ma kaptam meg a kártyámat , aktiváltam , kipróbáltam. Eddig minden szuper :)
Sok oldalt olvastam már itt a fórumon, és lehet hogy olvastam is már a választ csak elkeveredett a sok infó közt.
Autó top up funkciót szeretnék beállítani, de nem találtam ilyet. Ez csak bizonyos használat után jelenik meg ?
Amikor már nem kér CVC kódot ?

(#14418) dugynok válasza Koviati74 (#14417) üzenetére


dugynok
senior tag

Igen, kell pàr feltöltés hozzà.

(#14419) Koviati74 válasza dugynok (#14418) üzenetére


Koviati74
újonc

Köszönöm :)

(#14420) instantwater válasza Dr.NX (#14379) üzenetére


instantwater
addikt

Miért is? :F

(#14421) attiati


attiati
veterán

Negatív egyenlegnel 7 nap van a feltöltésre a szabályzat 28-as pontja szerint.

Ma ment negatívba (szerda).
Jövő hét szerdán telik le a 7 nap?
Logikusan így lenne.
Vagy már kedden?

Azt írják, hogy automatikusan beterhelik a kártyát, ha addig nem töltöm fel.
De melyiket, ha több is be van állítva?

(#14422) Gsx-rr válasza dugynok (#14416) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem a penzert izgulok csak mar utalnom kellett volna es leigazolnom

(#14423) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Jelentem nekem helyre allt

(#14424) jannid válasza jannid (#14401) üzenetére


jannid
senior tag

Vissza állította magától a kártyát. :) Top up hibára futott, de végül is hozzáadta az egyenlegemhez szóval nálam is okés már. :R

(#14425) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Auto top up al kapcsolatban mar majd 1000 euro feltoltesem volt rendszeresen fizetek veke, valtok is. Mikor varhato?

(#14426) viktorhu válasza hedgehog (#14402) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyedül hétvégén fontosabb devizanemeknél tud a tw jobb lenni, de pl. horvát kunát kb. annyiért adott, mint ami a Revolut hétvégi ára, szóval még ott sem volt különösebb értelme.

(#14427) Sify válasza Kiskopika (#14425) üzenetére


Sify
senior tag

Nekem kb. 2 hónap használat után jelent meg.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#14428) Quinine911


Quinine911
aktív tag

Jelentem megjavult, müxik (beenged)

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#14429) Aliendej


Aliendej
tag

Sziasztok!

Paypalon kaptam 10 ezer forintot, azt át tudom tenni a Revolut kártyámra?
A Paypal beállításainál kell hozzá rendelni,, majd onnan át lehet vezetni valahogy a Paypal számlámon levő összeget?

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#14430) kovisoft válasza Kiskopika (#14425) üzenetére


kovisoft
őstag

Ellenőrizve lett a feltöltő kártyád? Lásd összefoglaló: "Feltöltő kártya ellenőrzés"

(#14431) anadroid


anadroid
senior tag

Egy Németországban tartózkodó ismerős futott bele a következőbe. A Revolutján 2 zseb van, forint és euró. Az eurón van csak pénze. Észrevette, hogy az utóbbi 5-6 hétben minden vásárlása vagy bankkártyás pénzfelvétele megfejelődik kb. 1-2 ezrelékkel. Pl. egy 17,99 eurós vásárlásból 18,00 euró, egy 49,99-esből 50,10, egy 50 eurós pénzfelvételből 50,02 lesz (hétköznap mind). A könyvelt vagy zárolt tételek eurós megjelenítése alatt halványan ott van egy forintos összeg is, meg egy váltási árfolyam. Mi a bánattól van ez így, hogy eurós zsebből euróban fizet, ugyanakkor látszólag mintha forintból váltanának? Futott-e már ilyesmibe valaki?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14432) MasterMark válasza anadroid (#14431) üzenetére


MasterMark
titán

Van egy pont ilyen fukció amit bekapcsolt...

A pénz pedig valamelyik széfjében van, amire beállította...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14433) Kiskopika válasza kovisoft (#14430) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nincs opcio a kartya ellenorzesere. Csak torolni tudom, semmi mast.

(#14434) anadroid válasza MasterMark (#14432) üzenetére


anadroid
senior tag

Milyen funkcióra gondolsz? Most néztem át a Revolutját Teamvieweren keresztül a mobilján, semmi nem verte ki a szememet. Nincs bekapcsolva széf, sem jótékonyság, ezek voltak az elsők, amire én is gondoltam.

Az alapprobléma szerintem a forintos elszámolás körül lehet. Összehasonlítottam az én külföldi költéseimmel, és ott csak eurós bejegyzés szerepel, semmi forintos keverés nincs.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14435) MasterMark válasza anadroid (#14434) üzenetére


MasterMark
titán

Pedig ez egyértelműen széf vagy jótékonyságos dolog.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14436) anadroid válasza MasterMark (#14435) üzenetére


anadroid
senior tag

Megnéztem, nincs.

Miért jelenik meg forint (akár csak tájékoztató jelleggel), egy eurós számláról eurós kártyával feltöltött Revoluton az euró mellett?

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14437) sb95 válasza MasterMark (#14435) üzenetére


sb95
csendes tag

A széf felfele kerekít, de 49.99-nél 50.00-nak kellene lenni, nem 50.10-nek.

anadroid: legegyszerűbb, ha ír a supportnak és rákérdez.

[ Szerkesztve ]

(#14438) anadroid válasza sb95 (#14437) üzenetére


anadroid
senior tag

A kereken 50 eurós ATM pénzfelvételből meg miért lett 50,02? Olyan az egész, mintha a (nem létező) forintból ga(rá)zdálkodna a Revolut, és a váltási marzsot csapná hozzá.

Support: ez a szűk keresztmetszet. Németül elvan az illető, de az angolban sehol sincs. Helyette Teamvieweren keresztül meg az álmoskönyv szerint nem sok jót ígér.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14439) MasterMark válasza anadroid (#14438) üzenetére


MasterMark
titán

Nézd meg akkor a limiteket, ha tényleg váltja akkor ott látnod kéne. De valóban chat-en rákérdezel és kiderül.

sb95: Valóban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14440) vnorbi válasza anadroid (#14431) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha a tranzakciós listában halványan ott van a forint az eurós összeg alatt, akkor azok forint terhelések voltak. Nálam legalábbis az eurós vásárláskor ha az közvetlenül az eurós egyenlegről megy, akkor nincs forintos összeg. Halványan más pénznem (a terhelés pénzneme) csak akkor jelenik meg, ha a Revolutnak váltani kellett. Lehet érdemes lenne a DCC környékén keresni az okot.

(#14441) anadroid válasza vnorbi (#14440) üzenetére


anadroid
senior tag

Ezt mondtam én is az illetőnek, szombaton megy be az egyik helyre asztalt borogatni, mert vásárolt egy pár cipőt 49,99-ért, arról nincs terhelés, csak a szomszédos süteményestől van ilyen összeg, ahol nem járt aznap. Üzletközpont.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14442) sb95 válasza vnorbi (#14440) üzenetére


sb95
csendes tag

Ha a papír alapú blokkot megtartotta, akkor azon meg tudná nézni, de igen, ez DCC gyanús.

(#14443) Kiskopika válasza sb95 (#14442) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Mi az a DCC?

(#14444) MasterMark válasza Kiskopika (#14443) üzenetére


MasterMark
titán

Dinamikus valutaváltás.

Switch Tax

(#14445) anadroid válasza sb95 (#14442) üzenetére


anadroid
senior tag

Már csak holnap tudom megkérdezni, hogy pontosan mi van a papírblokkon, de megvannak. Az eurós ár és a terhelés eltérését annak alapján szúrta ki.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14446) attiati válasza attiati (#14421) üzenetére


attiati
veterán

megválaszolom a saját kérdést

7 napot úgy kell érteni, hogy szerdától kezdve a következő szerda a 7. nap
csak akkor terhelnek automatikusan, ha a bankkártyánál be van állítva az auto top-up lehetőség

(#14447) sb95 válasza Kiskopika (#14443) üzenetére


sb95
csendes tag

DCC-nél nem a kártyakibocsátó bank, jelen esetben a Revolut végzi az átváltást, hanem pl. a POS-t üzemeltető cég, pl. OTP.

Ergo, magyar bin-es kártyával fizetsz Ausztriában, akkor az ottani POS terminál érzékeli, hogy hoho, ez külföldi kártya, pénzneme HUF. Akkor átváltom a kedves vásárlónak "jó" árfolyamon a saját pénznemébe, hogy abba lássa, mert az milyen kényelmes, hogy nem kell fejben matekoznia.

(#14448) vnorbi válasza Kiskopika (#14443) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Amikor a terminál vagy ATM felajánlja, hogy a helyi pénznem helyett inkább átváltja az összeget a kártya alap pénznemére, és azt terheli.

(#14449) viktorhu válasza vnorbi (#14448) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem nyáron lengyel étteremben csinálták meg, hogy kérdés nélkül kiválasztották nekem a terminálon a forintot, és csak utána kaptam meg a terminált.

(#14450) Brandynew válasza viktorhu (#14449) üzenetére


Brandynew
őstag

Volt ilyen nekem is, nyilván azt hiszi, hogy ezzel jót csinál, de nem ért hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.