Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) balco válasza dugynok (#14350) üzenetére


balco
aktív tag

Igen, nem vacakoltam az előre váltással. Hétköznap nem is lett volna értelme.

(#14352) lehella válasza hedgehog (#14278) üzenetére


lehella
senior tag

Bölcsödei csekk és újság előfizetés, teljesítményadó amit postán fizetek, ezeknek nincs weboldala :(

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14353) hedgehog válasza lehella (#14352) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én ezeket utalom, nem volt még belőle gond.
(oké, a teljesítmény/kommunális stb. adót azt a rendes magyar bankszámlámról, biztos ami biztos, de az újságelőfizetést simán nyomnám Revolutról)

-- aka p3d3str1an

(#14354) INGJOKE válasza lehella (#14352) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az biztos, hogy a teljesítmény adót lehet utalni az önkormányzatnak, de az újság előfizetést is, nálunk most az egyik anyuka utalva fizeti a gyereknek a kajapénzét és megengedték neki. :D

(#14355) erdey_a válasza INGJOKE (#14354) üzenetére


erdey_a
őstag

nálunk a gyerekek étkezését az oviban lehet csoportos beszédessel fizetni. ~50 gyerek jár az oviba, ebből - nem vicc, pontos adat - háromnak van így fizetve a dolog és ebből kettő az én gyerekem...
alacsony a pénzügyi intelligencia na...

Vérboci

(#14356) INGJOKE válasza erdey_a (#14355) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nálunk is kb 50 gyerek jár az óvi+bölcsibe, de annak a fele brazil így ingyen esznek... :D :D :D

(#14357) dugynok válasza balco (#14351) üzenetére


dugynok
senior tag

Tehàt akkor nem azért kaptad vissza forintban, mert nem volt usd zsebed. Egyértelmű és ezt el is mondtuk volna.

[ Szerkesztve ]

(#14358) Somatom


Somatom
veterán

Tanícccsatok léccci! Jól értem, hogy ha a Revolut Visa -t ad, de én MC -ot szeretnék, akkor Curve kártyát kéne igényelnem és amögé rakni a Revolut virtuális kártyáimat? Van ennek vmi további előnye/hátránya?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14359) lehella válasza INGJOKE (#14354) üzenetére


lehella
senior tag

Igen igen, én is utaltam most őket. Tényleg csak a hitelkártya visszatérítés miatt állnék sorba a postán. :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14360) instantwater válasza Somatom (#14358) üzenetére


instantwater
addikt

Mi előnyöd lenne az MCből?
Tudom, ebben a topikban van néhány MC fan, de a Revolut vált, mindegy milyen kártyát kapsz tőlük, az árfolyam ugyanannyi.

(#14361) instantwater válasza lehella (#14359) üzenetére


instantwater
addikt

Sorbaállnál?
Ez azt jelenti, hogy sokmindent kellene sorbaállással fizetned, hogy értelmes mennyiségű visszatérítést kapj, mert egy db 10.000 Ftos csekkel nem éri meg sorbaállnod.

(#14362) lehella válasza instantwater (#14361) üzenetére


lehella
senior tag

Semmiképpen, nem preferálom egyáltalán, de kb két hetente úgyis van postai értesítőm csomag átnemvétel=postáslustaság miatt, akkor fizetem be őket.
Ha meg nem megyek postára és határidős a csekk, akkor elutalom debit számláról.
Btw: gyúrok a 2-3%os éves visszatérítésre az OTP-nél.

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14363) pitius válasza dugynok (#14357) üzenetére


pitius
tag

Nekem is volt hasonló esetem, annyi változással, hogy én a vásárlás (forintban, forint zsebből, de USD váltással automatikusan Revolut által) és a refund között csináltam USD zsebet (mert épp úgy gondoltam, hogy az kell), és USD-ben kaptam vissza az összeget. Hirtelen keresenem is kellett a pénzt, mert a Forint zsebben nem találtam a visszautalt összeget.

...pitius...

(#14364) hedgehog válasza instantwater (#14360) üzenetére


hedgehog
senior tag

Van amire csak az MC jó, pl. asszem az Apple Pay is csak azt támogatja, de a Garmin Pay az biztos. (nem saját tapasztalat, én jól elvagyok a régi Visammal és a Google Pay-jal :D )

-- aka p3d3str1an

(#14365) Sify válasza hedgehog (#14364) üzenetére


Sify
senior tag

Szerintem Apple Pay támogatja a Visat is. Legfeljebb az OTP Visa kártyáját nem lehet még berakni Apple Pay alá.
Nekem van Revolut Visa Virtual kártya az Apple Pay alatt és működik rendesen.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#14366) hedgehog válasza Sify (#14365) üzenetére


hedgehog
senior tag

Bocs, akkor tévedtem. Az tuti, hogy olvastam valahol hogy valakinek nem ment, de lehet hogy csak béna volt.
A Garmin Pay-ra viszont már ebben a topikban is panaszkodtak emiatt.

-- aka p3d3str1an

(#14367) tomp


tomp
félisten

A kártyák menüben a virtuális kártya PIN kódját nem lehet megnézni. Gondoltam nincs neki kódja. A tegnapi sikertelen tranzakció leírásában viszont ott van, hogy megnézhetem a PIN kódját. Rábökve valóban kiírja a virtuális kártya kódját ami teljesen más kód. Ezt nem is tudtam eddig... :W

(#14368) Somatom válasza instantwater (#14360) üzenetére


Somatom
veterán

Mondjuk az, hogy legyen mindkettőtől fizikai kártyám, amit a Revolut -tal használhatok. Az a bibi, hogy totál nem értem az egészet és hiába olvasgatom az összefoglalót. Jelenleg két számlám van az Erste -nél és ezekhez egy olyan kártya, aminél webes felületen változtathatom, hogy melyik számlámhoz akarom társítani. Alapértelmezetten az Euróshoz használom. Amit szeretnék:
-Konverzió. Drága az Erste. Az Erste Forint számlámon tárolni kívánt összeget az Eurósról áttenném egy Revolut Eurósra. Ez kártyás fizetés, tehát nincs költsége. A Revolutban konvertálnám, majd Forintként visszaküldeném az Erste Forint számlámra. Ez reális/járható?
-Mi a helyzet a tranzakciós értesítésekkel? Az Erste SMS -ben értesít, amire külön költséget számol. A Revolut tud az alkalmazásában push -ként, vagy más, ingyenes módon értesíteni?
-Mi a nyavalya az a vault, amit zárolhat a Revolut? A fórum nyelve Magyar, de az összefoglalóban vault a megfogalmazás. Nincs ennek a kifejezésnek vmi Magyar megfelelője?
-A kp. -ben felvenni kívánt összeget is szeretném Revolutra küldeni Euróban, majd onnan felvenni külföldön, Euróban. A havi 200 Euró kp. limit számlánként, vagy kártyánként értendő? Ha van két virtuális Revolut kártyám és ezeket egymás után beteszem egy Curve fizikai kártya alá, akkor duplázódik a limit?
Hirtelen ezek a kérdések jutottak eszembe.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14369) sopruk válasza tomp (#14367) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én továbbra sem látok a virtuális (MC) kártyánál Pin kódot...

(#14370) tomp válasza sopruk (#14369) üzenetére


tomp
félisten

A kártya menüben én se. Csak a tranzakciókból tudom előhívni.

Nem értem a virtuális kártya kódját miért kell ennyire elrejteni...
Csak akkor tudod meg a kódot ha volt már egy elutasított tranzakciód helytelen PIN kód miatt...

(#14371) hedgehog válasza Somatom (#14368) üzenetére


hedgehog
senior tag

- Konverzió: mehet úgy ahogy leírtad.
- Tranzakciós értesítések: igen, a Revolut push notit küld, nincs smsköltség
- Vault: ez kb. egyenértékű a többi banknál megszokott "megtakarítási számlával". Lényeg, hogy zárolhatsz rajta pénzt (akár manuálisan, akár beállítva rendszeresen, vagy az "aprót" félretéve)
- a 200 € limit összességében értendő, nem kártyánként. A Curve segítségével egyébként ezt alaposan ki lehet bővíteni (R kártya a C alá, C-ben az R pénzneme legyen az ami pénzt fel akarsz venni kinn, így az R konvertál, a C nem. A C napi(!) limitje 200 €, de asszem csak havi 10(?) alkalommal vehetsz fel így pénzt. Azaz így kb. megoldható havi 2000 € kpfelvét ingyen, 10 napra elhúzva).

-- aka p3d3str1an

(#14372) Zolee__ válasza MasterMark (#14289) üzenetére


Zolee__
csendes újonc

Na írtam nekik,a chaten elvileg fel is töltöttem a jó minőségű képeket és írtam nekik hogy igazolják a személyazonosságom,erre ezt írták: I invite you to upload your documents via app because we can not use the documents posted via the chat.I have made the necessary changes for you to upload your new documents via the link here.
Na most ha rákattintok a linkre akkor megint csak a kamera jön be...és akkor megint csak a homályos képet tudom elküldeni nekik...Nem vettem észre semmit hogy változtatott volna...
Most megint fényképezzem le és küldjem el nekik a szar minőségűt?

[ Szerkesztve ]

(#14373) sopruk válasza tomp (#14370) üzenetére


sopruk
aktív tag

Érdekes. Ezt jó tudni, ha ilyen elutasítás történik, akkor tudjuk hol keressük. Köszi!

(#14374) Somatom válasza hedgehog (#14371) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Így méginkább értelmet nyer a C.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14375) Zolee__ válasza Zolee__ (#14372) üzenetére


Zolee__
csendes újonc

Na válaszolt:I can only invite you to use another device because the verification steps have to be completed via the app...
Most akkor nem értem,mások hogy töltötték fel a chaten keresztül? pff kezd elegem lenni...

(#14376) Friczy válasza hedgehog (#14364) üzenetére


Friczy
senior tag

A Visa virtuális kártyámat be tudtam tenni az Apple Pay alá, szóval ez téves információ.
(más kérdés, hogy utána kivettem, mert hol azt írta, hogy nem megy, hol azt, hogy igen)

(#14377) Friczy válasza tomp (#14370) üzenetére


Friczy
senior tag

A virtuális kártya csak netes tranzakcióknál használható, ott meg nem kell PIN kód. Az olyan POS-okat, ahol PIN-kódot kérnek az Apple-pay érintéses tranzakciónál - ha virtuális kártya van mögötte - jobb elkerülni, vagy használni a fizikai kártyát.

(#14378) koralv válasza sb95 (#14312) üzenetére


koralv
újonc

Szia!
Kicsit más téma, én is most szeretnék regisztrálni és igényelni Revolut kártyát, fizikait is. Nem igazodom ki, hogy mi a jelenlegi aktuális állás. A fizikai kártya postázásának van most valamilyen díja vagy díjmentes? Vagy csak akkor díjmentes, ha valamely felhasználó meghívóján keresztül regisztrálok?

Előre is köszönöm a segítséged!
Roland

(#14379) Dr.NX válasza Somatom (#14368) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem az Estre euro --> Erste forint váltásra inkább Transferwise lenne a célszerűbb.

Elfogadom a sütiket.

(#14380) Quinine911


Quinine911
aktív tag

Skacok, mi a franc van
a Revoval?

próbálok belépni, egy pillanatra bejön a főmenü kép de rögtön el is ugrik egy olyanra hogy kéri a teloszámom. Megadom, küld egy hat számbol állo hitelesitesi kodot amit beirok, tölt-tölt, aztán “Sajnáljuk valamilyen hiba lépett fel, próbálkozz később”

már vagy 10x megcsináltam, uj kódot kapok, de semmi, mindig ugyanez.
bezarom az appot es ujranyitom, ugyanez...

masnal is van ilyen hiba?

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#14381) Quinine911 válasza koralv (#14378) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Néha vannak olyan időszakok amikor inygenes a posta, nekem is ingyen küldték pedig senkit se hivtam meg.

alapesetben viszont asszem van vmennyi postaköltség.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#14382) Sify válasza Quinine911 (#14380) üzenetére


Sify
senior tag

Nekem is ezt csinálja. IOS 13.2, Revolut beta app.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#14383) Kiskopika válasza Quinine911 (#14380) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Most olvastam amit irtal, beleptem ugyen ez. Feloraja meg feltoltottem az egyenlegem 200 euroval

(#14384) Quinine911 válasza Sify (#14382) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Nekem nem beta, tegnap huztam le a legujabb frissitest az app store-bol. 6.15-ös verzio.ios 13.2

a frissites elottig mukodott faszan.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#14385) Quinine911 válasza Kiskopika (#14383) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Reggel nekem is mukodott még :K

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#14386) koralv válasza Quinine911 (#14381) üzenetére


koralv
újonc

Igen, én is hasonlókat olvastam, viszont a weboldalukon nincs most erre vonatkozó információ, csak annyi hogy: "A standard kártya kézbesítési díja a kiválasztott kézbesítési módtól függ, és a megrendelés idején lesz látható." - Amennyiben ingyenes lenne, elindítanám de mivel nem sürgős ügyben lenne szükségem a kártyára meg is tudom várni az ingyenes időszakot.

Sajnos ezt a leírásból úgy veszem ki, hogy ez csak regisztráció után derül ki amikor igénylem a fizikai kártyát.
Esetleg, ha van valakinek ezzel kapcsolatban infója, szívesen veszem!
Köszi!

(#14387) El Gringo


El Gringo
senior tag

Na regisztráltam én is. De már most ki van a ****om vele. A jelszót elfelejtette, a Tervezd meg a kártyádnál homokórázik, az e-mail azonosításánál meg összeomlik :D jól indul

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#14388) Tuomas válasza koralv (#14386) üzenetére


Tuomas
addikt

Meg tudod úgy lesni, hogy nem rendeled meg. A postázási mód kiválasztása az utolsó lépcső, ott van leírva, 3 választási lehetőség:
1. ingyenes, ha csomagot váltasz
2. expressz kézbesítés
3. standard kézbesítés, ez kell neked, vagy ezer valamennyi, vagy ingyenes lesz odaírva.

We were here

(#14389) Quinine911 válasza koralv (#14386) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Max vègiglépkedsz, aztàn meglátod mit ír, ha nem azt hogy ingyenes, akkor meg nem
viszed tovàbb megrendelést

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#14390) Quinine911 válasza Tuomas (#14388) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Ennyi :K

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#14391) dugynok válasza Quinine911 (#14380) üzenetére


dugynok
senior tag

Nàlam is szar, droidon...

(#14392) Bling95


Bling95
őstag

iOS-n nincs problemema nekem az app-al.
Meg azt is akarja h invetoljak embereket metal card-ert :DDD

(#14393) Krethx válasza Quinine911 (#14380) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nálam kéri a telefonszámot utána egyből a 4 jegyű passcode-ot. De nem fogadja el. Szerintem pár órán belül helyre alll a rend.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14394) Quinine911 válasza Krethx (#14393) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Na akkor mindenkinél szar. Jó tudni.

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#14395) Tuomas válasza Quinine911 (#14394) üzenetére


Tuomas
addikt

Nálam működik. Android. De légyszi, ne verjetek agyon emiatt.. :DDD

We were here

(#14396) Gabás válasza koralv (#14378) üzenetére


Gabás
addikt

meghívóval valszeg ingyenes, és még egy kis bónuszt is kapsz (privát, ha kell)

(#14397) Donki Hóte válasza Tuomas (#14395) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Meg se merem említeni, hogy nálam is tökéletesen működik ;)

Sőt, most kaptam az értesítést, hogy ha 5 lúzert behúzok a csőbe 5 új tagot hívok meg a rendszerbe, akkor ingyen kapok 1 évre metál kártyát :P

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14398) El Gringo válasza El Gringo (#14387) üzenetére


El Gringo
senior tag

ezért sz@r :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#14399) tomp válasza Friczy (#14377) üzenetére


tomp
félisten

GPay-be virtuális kártya van megadva. Most, hogy tudom a "gyári" PIN kódját megváltoztatom majd ATM-en. Az is érdekes, hogy csak ATM-en lehet megtenni.

(#14400) jjeahh válasza Krethx (#14393) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na épp akarom kérdezni, hogy mi a franc van? :D Most vásároltam Banggoodon egy mobilt, azt hittem azért kér 4 számjegyű kódot, mert nagy pénzmozgás volt, csak nem értettem el miért nem fogadja el. De szerencsére a vásárlás gond nélkül lezajlott.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.