Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) Anymen


Anymen
friss újonc

Egy ismerősöm névjegye mögött csak link jele van a Revolut R-je nincs.
Kiderült, hogy nem az általam ismert email címmel regisztrált a Revolutra.
Javítottam a címét, de a Revolut app-ban továbbra sincs ott az R.
Frissítés után sem.
Ha hozzá akarom adni, akkor azt mondja már van ilyen névjegy.
Hogy tudom tényleg frissíteni?

(#14502) Brandynew válasza bigdady (#14500) üzenetére


Brandynew
őstag

Akkor miért panaszkodnak arra külföldi fórumokon, hogy miután hitelkártyával töltötték fel, tiltották őket?

(#14503) bigdady válasza Brandynew (#14502) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem a hitelkártya miatt tiltják tuti

[ Szerkesztve ]

(#14504) Kiskopika válasza Brandynew (#14502) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Itt ausztriaba pl a legtobb bank beteti kartyajaval nem lehet online fizetni, es csak hitelkartyat kinalnak ilyen opcioval ami mastercard vagy visa. Szoval az utalason kivul nincs mas opcio mint hitelkartya.

(#14505) MR ME


MR ME
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég még élt egy olyan akció ha jól értelmeztem, hogy ha meghívok valakit, akkor kapok 3000Ft-ot...ez az akció még tart? Vagy most jelenleg csak az van, hogy aki regisztrál, az kap 3000-et, és ingyen kártyát?

Másik kérdésem, hogy ha nagyobb összegről szóló átutalásról beszélünk, legyen az 30-40 millió mondjuk, de nem történik valuta átváltás, akkor ingyenes az is, vagy van azért egy bizonyos összeghatár?

előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14506) dugynok


dugynok
senior tag

Ma feláras a pénzvàltàs vajon? Nincs hétvége, de munkaszüneti nap mindenhol?

(#14507) anadroid válasza Kiskopika (#14504) üzenetére


anadroid
senior tag

Az Erste Austria folyamatosan cseréli a Maestro kártyákat online fizetésre is alkalmas Mastercardokra. Az újak már csak azt kapnak.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14508) anadroid válasza MR ME (#14505) üzenetére


anadroid
senior tag

Itt offtopic. Légy szíves, a Fintech OFF topic -ban tedd fel a kérdést, ott szívesen válaszolok.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14509) Kiskopika válasza anadroid (#14507) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Igen hallottam azert irtam hogy a legtobb bank, en is valtottam pont emiatt bankot nem reg.

(#14510) sb95 válasza dugynok (#14506) üzenetére


sb95
csendes tag

UK-ban nincs munkaszüneti nap.

(#14511) MR ME válasza anadroid (#14508) üzenetére


MR ME
aktív tag

köszi, bemásoltam...

(#14512) S.Zoliy


S.Zoliy
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy milyen tapasztalatok van a készülék biztosítással kapcsolatban?

(#14513) Gabás válasza MR ME (#14505) üzenetére


Gabás
addikt

Változó, nekem most él egy bónusz, az alkalmazásban ellenőrizheted.

Az átutalásnak nincs korlátja, az átutalás előtt szintén ellenőrizheted a díjat.

(#14514) Huroq


Huroq
senior tag

Ma belefutottam, hogy az EA nem fogadja el a PrePaid kártyákat Origin Access -hez ezért a Revolutot sem. Nem épp Revolut specifikus csak mint infó gondoltam megosztom.

(#14515) MasterMark válasza Huroq (#14514) üzenetére


MasterMark
titán

Erre van a Curve. :DDD

Switch Tax

(#14516) tomp


tomp
félisten

Úgy tűnik a GPay virtuális kártyának marad a gyári PIN kódja. Érintéssel nem lehet módosítani ATM-en. Csak akkor miért hozza elő ezt a menüt...
Simple érintéssel csak a pénzfelvétel opciót mutatja. Semmi többet. GPay-nél viszont mindegyik opciót. :DDD

(#14517) MasterMark válasza tomp (#14516) üzenetére


MasterMark
titán

De Gpay-nél mégis miért szórakozol a virtuálissal? A fizikait regisztráld be oda.

A Google Pay és az Apple Pay is védi a kártyaadatokat, mert tök más kártyaszámot használ amit elküld a terminálnak.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14518) tomp válasza MasterMark (#14517) üzenetére


tomp
félisten

Hidd el beregisztrálnál HA menne a fizikai MC vagy Visa kártyával az NFC. De nem megy nekem.
Nincs azzal baj, hogy más kártya számot közöl az app. Simple esetén is más. De azzal is megy az ATM pénzfelvétel.

(#14519) MasterMark válasza tomp (#14518) üzenetére


MasterMark
titán

Nem azért írtam, hogy baj, hanem hogy felesleges a virtulással szórakoztatni mert védi a dolgot már eleve. De akkor már értem miért azzal kell szórakozni...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14520) tomp válasza MasterMark (#14519) üzenetére


tomp
félisten

Az, hogy nem engedi a PIN cserét csak nekem rossz. Jobban fejben kell tartani a kódot. De legalább megy a pénz kivétel és a számlafizetés ATM-en. GPay is mutatja az előzményekben a sikeres ATM tranzakciót.

(#14521) Krethx válasza tomp (#14516) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nálam továbbra sem működik. Paypass-os terminálhoz érintem a telefont és csak a GPay jelez. Próbáltam fizikai illetve virtuálissal is. Holnap teszek egy utolsó próbát egy másik OTP ATM-nél.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14522) anadroid válasza anadroid (#14431) üzenetére


anadroid
senior tag

[#14431] Felmerült a linken leírt probléma, úgy néz ki, megvan az ok és a megoldás is. Az illető Curve mögé berakott Revoluttal fizetett, és a Revolut kártya HUF-ra volt állítva a Curve-ben. Emiatt aztán az eurós fizetésnél kétszeres konverzió történt.

Át kellett állítani a Curve-ben a Revolut kártyát EUR-ra (és ha hazajön, át kell majd állítania HUF-ra).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14523) instantwater válasza anadroid (#14522) üzenetére


instantwater
addikt

Miért kell Curve mögé bujtatni a Revolutot?

(#14524) anadroid válasza instantwater (#14523) üzenetére


anadroid
senior tag

Mert ott van a magyar forintos és eurós kártyája is. Kényelem.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14525) instantwater válasza anadroid (#14524) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem a Curve inkább nyűg, ezért csak pár hétig használtam. Nem akarom mindig váltogatni, és belesni a korábban leírt dupla konverziós okosságba, ahogy fejben tartani sem, hogy most éppen melyiken áll.

Saját pénznemben fizikai üzletben rendes bankkártyával vásárolok, neten és külföldön pedig revoluttal.

Egyszerű, könnyű, nem kell állítgatni, és mindig tudom, mivel fizetek.

[ Szerkesztve ]

(#14526) hedgehog


hedgehog
senior tag

kíváncsi lennék hány bank írja le ennyire részletesen a szolgáltatás-kiesés sztoriját: okt.30-i események

-- aka p3d3str1an

(#14527) instantwater válasza hedgehog (#14526) üzenetére


instantwater
addikt

Tetszik, hogy ilyen részletesen leírják, hogy hogyan működik a deployment folyamatuk.
TDD, Staging, Blue-Green deployment.
Aztán rollbackeltek, skáláztak, majd adatbázist is kellett skálázni.

Ez ezerszer többet ér, mintha azt olvasnánk, hogy Józsi az új junior fejlesztő hibás kódot deployolt productionbe, mert épp nem figyeltünk, és órákig tartott kideríteni, mi a hiba, hiszen a fenti módszerrel ilyen nem történhet meg.

Bizonyára használnak még megfelelő git branchingot és semver alapú releaseket, és pull requesteket és code reviewkat is.

És az is több, mint valószínű, hogy az egész rendszer Kubernetes alapokon fut.

Adatbázis schema említése valamilyen SQL adatbázisra enged következtetni.

(#14528) Drenadar válasza instantwater (#14527) üzenetére


Drenadar
veterán

A revolutnak nagysagrendekkel fontosabb hogy bízzunk bennük és a technikai hátterükbe. Egy banknak meg kb tök 8 ők kiadtak volna igen valami két soros dolgot.

(#14529) petipetya válasza hedgehog (#14526) üzenetére


petipetya
nagyúr

Röviden: dicséretes. Hosszabban: a lényeg elhangzott, miszerint hiba történt és az elnézésünket kérik. A műszaki/szakmai háttérismeret nélkül is világos a leírás, tetszik hogy ilyen részletesen kifejtették.

"nincs rá lezsóidő"

(#14530) bigdady válasza hedgehog (#14526) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert azokat amúgy is törvény köti kötelező tartalékráta a jegybanknál stb ez megy egy fintech.

(#14531) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy Revolut kártyát csak az igényelhet, akinek a nevén vannak a hozzáadandó hazai bankkártyák? Vagy ha én igények hozzá tudom adni azokat a kártyákat is, amik közös néven vannak, vagy más nevén, vagy ez tök független ettől? Köszönöm! :R
Illetve bocs, ha buta kérdés, de azt is lehet, hogy család egyik tagjánál van a Revolut kártya, másnál meg az erdeti?

[ Szerkesztve ]

(#14532) Krethx válasza tomp (#14516) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nálam továbbra is változatlan a helyzet.
Paypass-os ATM: (Pénzt nem vettem fel.)
KÖKI Terminal OTP: (Egyenleg lekérdezés.)
- Fizikai kártya érintve MC/VISA - Ez a művelet nem hajtható végre.
- GPay MC Fizikai és MC Virtuális - GPay jelez az ATM viszont nem. Pin kódot sem tudom beírni.
- Fizikai MC/Visa betesz - Ki is adja a nyugtát.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14533) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Mit takar ez a jutalommèrő?

(#14534) tomp válasza Krethx (#14532) üzenetére


tomp
félisten

Nálam a mai helyzet:
Aréna Mall Paypass-os ATM:
-Fizikai Revolut MC/Visa kártya érintve: PIN kód kérés. Megadva belépek a menürendszerbe ahol felül kiírja a "MAX MEGENGEDETT XXX Ft ÖSSZEGHATÁR"
Ha kp berakásra képes ATM-nél vagyok akkor a pénzberakás opción kívül minden egyéb menüpont megjelenik.
-GPay virtuális Visa érintve: GPay jelez, ATM kb 2mp elteltével kéri a PIN kódot. Megadva máris bent vagyok a menürendszerben. Tegnap ki tudtam venni 2ezer Ft-ot. Ma már "Ez a tranzakció nem engedélyezett, kérjük helyezze a kártyát az ATM-be" üzenet fogadott. Viszont számlát gond nélkül tudtam fizetni ami meg is jelent a GPay/Revolut előzményekben mint sikeres tranzakció. A kereskedő neve pedig "OTP"

OTP-s volt az az ATM vagy a már eddig is elérhető kékes NFC-s ATM? Én kizárólag OTP-s NFC ATM-el csinálom.

(#14535) petipetya válasza tomp (#14534) üzenetére


petipetya
nagyúr

"GPay virtuális Visa érintve: GPay jelez, ATM kb 2mp elteltével kéri a PIN kódot. Megadva"

Milyen PIN kódot adsz meg, ha egyszer a virtuális Revolut VISA kártyához nem tartozik pin kód?

"nincs rá lezsóidő"

(#14536) anadroid válasza Maxxy10 (#14533) üzenetére


anadroid
senior tag

Milyen jutalommérő, hol?

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14537) tomp válasza petipetya (#14535) üzenetére


tomp
félisten

De tartozik viszont azt csak akkor tudod megnézni ha volt már 1 elutasított tranzakciód helytelen PIN miatt...
[link]

(#14538) Maxxy10 válasza anadroid (#14536) üzenetére


Maxxy10
addikt

(#14539) Tuomas válasza Maxxy10 (#14538) üzenetére


Tuomas
addikt

Zsír :DDD
Nem tudom mi ez, de kb olyan, mint a mikulás. :DDD
Mióta van ilyened?

We were here

(#14540) Brandynew válasza Maxxy10 (#14538) üzenetére


Brandynew
őstag

Ilyet én is akarok! Meg is nézem, van-e.

Szerk.: nincs :( A legújabb bétát használom.

[ Szerkesztve ]

(#14541) anadroid válasza Maxxy10 (#14538) üzenetére


anadroid
senior tag

Ez eddig csak Angliában volt.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14542) petipetya válasza tomp (#14537) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. A Google Pay / Revolut virtuális kártya esetén a BKK automata is kéri a PIN kódot a bérlet vásárlása esetén, így jó lenne tudni, de nem egy elutasított tranzakció árán.

Ha elteszem az egyenleget a széfbe, és csinálok egy kamu bérlet vásárlást egy BKK automatánál a Google Pay érintéses fizetéssel, akkor elvileg előcsalható a Revolut virtuális kártya PIN kódja?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#14543) Brandynew válasza petipetya (#14542) üzenetére


Brandynew
őstag

Már lehet venni elektronikus bérletet a BKK mobilappjából is, én már azt használom, kényelmesebb, mint a papír alapút magadnál hordani.

(#14544) Maxxy10 válasza anadroid (#14541) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én ott élek szóval... :)

Nem tudom mióta van, egy ideje nem használtam a Revolutot..
Ha összejön majd írok mi lett az ajándék.

[ Szerkesztve ]

(#14545) petipetya válasza Brandynew (#14543) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én is a mobil bérletet használom a telón, de ez nem változtat az eredeti kérdésemen, mivel a BKK automatán kívül még az érintéses fizetésre alkalmas csomagautomaták is érintettek.

És itt most lényegtelen, hogy hivatalos vagy nem hivatalos a telón keresztül Google Pay segítségével fizetni.

"nincs rá lezsóidő"

(#14546) anadroid válasza Maxxy10 (#14544) üzenetére


anadroid
senior tag

Úgy könnyű...

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14547) tomp válasza petipetya (#14542) üzenetére


tomp
félisten

BKK automata is kéri neked a PIN kódot? :Y
Ott akkor valami nem okés. Amíg papír bérletet/jegyet használtam 1x sem kérte a virtuális GPay miatt a kódot. De ha meg szeretnéd tudni a kódot akkor simán csak adj meg rossz kódot. Meg fog jelenni az appban mint elutasított tranzakció és ott lesz benne a PIN kód mutatása opció.

Brandynew
Én is azt használom már. Igaz volt egy frissítés 30-án amivel a már aktív bérletem döglött lett így újra meg kell vásárolnom az appban a bérletet. Közben jött hotfix így már 2db érvényes bérletem van de kedden várnak a BKK központi ügyfélszolgálatnál. A régebbi bérlet árát visszautalják a Mobiljegy egyenlegemre így majd a következő bérletet már abból fogom venni. Másnap 31-én konkrétan telefonközpont voltam. Hívtak folyamatosan a BKK-tól és Mobiljegytől is. :D

(#14548) instantwater válasza Maxxy10 (#14533) üzenetére


instantwater
addikt

Kapsz majd cashback kedvezményt egy adott kereskedőhöz x tranzakció után.
Burger king és hasonló fantáziadús kereskedők szoktak lenni... :U

(#14549) instantwater válasza Tuomas (#14539) üzenetére


instantwater
addikt

UKban már régóta van.
De elég gagyi jutalmak szoktak lenni.
10% cashback a Burger Kingben és hasonlók.

(#14550) Brandynew válasza tomp (#14547) üzenetére


Brandynew
őstag

Hát igen, el fog telni még egy kis idő, mire bugtalanítják a rendszert.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.