Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) instantwater válasza sajti_pajti (#14046) üzenetére


instantwater
addikt

Pontosan ezért volt olcsóbb forintban.

Mindig a kiindulási ország pénznemében a legolcsóbb. Még retúr esetén is.

Ha euróban akartál volna fizetni egy Budapestről induló repülőutat, akkor a Ryanair átváltotta volna egy Neki jó árfolyamon a HUF árat EURba, te pedig a HUFodat EURba Revoluttal.

Dupla konverzió.

(#14052) instantwater válasza Dr.NX (#14049) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt a lépést is be kellene iktatnia szerintem.
Auto touppal tölthetné OTP Web kártyáról a Revolutot amit Curvvel fogyasztana :DDD

(#14053) Lex Icon válasza instantwater (#14050) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ezzel tisztában vagyok, de az új tranzakcióban az adatok ne legyenek hamisak, hanem az eredetinek megfelelőt kapjam vissza. Az, hogy ezt a Curve nem tudja megoldani, nem érdekel, de nem a Londoni Sparban vásároltam, ez tény.

(#14054) gzbotii válasza Lex Icon (#14044) üzenetére


gzbotii
veterán

Mit kapott meg a Curve és hol?
Másik, hogy ennek a topicnak a rendje a Revolut, maradjunk annál.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14055) gzbotii válasza Lex Icon (#14016) üzenetére


gzbotii
veterán

Nálam érdekes módon, fél év és közel 2 millió forint után sem volt semmi ilyen. De ez továbbra sem Curve topic, hanyagoljuk ezt itt. Vagy ha már leírsz ilyen kijelentéseket, szolgáltass valami konkrétumot is (cikk, saját, dokumentált pelda, több felhasználó hasonló tapasztalata, etc).

Kérlek kerüld az OFF-ot itt.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14056) Lex Icon válasza gzbotii (#14055) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Vagy ha már leírsz ilyen kijelentéseket, szolgáltass valami konkrétumot is (cikk, saját, dokumentált pelda, több felhasználó hasonló tapasztalata, etc).

Fentebb leírtam konkrétan, hogy milyen adatot látok a R-ban és utána egy másik topiktárs is megerősítette és leírta a saját konkrét adatát. Ha akarod, rakok be képet róla, ha úgy gondolod, hazudok. Bár nem tudom ennek mi értelme lenne. Az off jogos, bár off-ba raktam a hozzászólást. Ettől függetlenül összefüggő témák is lehetnek a hibás címet a R-ban látom. A Curve ki se írja, hol vásároltam.

(#14057) KTU válasza féldekás (#14048) üzenetére


KTU
addikt

"Ha telefonszám alapján utalok"

Ha a Revolut felhasználok közti pénzküldésre gondolsz, az nem utalás.
Azonnal meg kell jelennie pénznek, küldött összegnek a másik félnél.

"Forint számláról Euróra"

Neked csak HUF zseb van a Revulutba?
Akinek küldted annak csak EUR?
Forintot küldtél, így ő forintot kapott.
Ezt kipróbáltuk Román Lej-jel, a fogadó félnél létrejött RON tárca.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#14058) sopruk válasza instantwater (#14052) üzenetére


sopruk
aktív tag

Majd megfontolom ezt a lehetőséget is :DD
Amúgy ahhoz képest, hogy eddig idegenkedtem a mobilon való bankolástól, sokat fejlődtem az óvatosságban :DDD

(#14059) féldekás válasza KTU (#14057) üzenetére


féldekás
aktív tag

Értem, köszi.
Nem tudom, hogy hogyan, de nem kapta meg a címzett az összeget. :F
Mindenesetre írok a supportnak, mert ez így nem okés.

[ Szerkesztve ]

(#14060) KTU válasza féldekás (#14059) üzenetére


KTU
addikt

A címzettnek van Revolut fiókja?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#14061) instantwater válasza sopruk (#14058) üzenetére


instantwater
addikt

Tedd be a Curvet Revolutba, majd a Revolutot Curvebe, és topupold a Revolutot a Curve kártyával.
Le is vonja fel is tölti.
Semmi értelme de működik :DD

(#14062) féldekás válasza KTU (#14060) üzenetére


féldekás
aktív tag

Igen, és megkapta végül, csak elég nagy volt a delay.
Köszönöm a segítséget!

(#14063) #95561216 válasza Lex Icon (#14053) üzenetére


#95561216
törölt tag

Mar megint fullba tolod. Olyat varsz el, ami egyreszt hazugsag lenne, masreszt ha lehetne ilyet (hogy az elfogadohely allit magarol olyat, ami nem igaz, nem egyezik az elfogadokent beregisztralt adataival), az alapvetoen megingatna a kartyas fizetesek biztonsagat.

(#14064) Lex Icon válasza #95561216 (#14063) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A London, Lambs Conduit Street viszont igaz?
Magyarázhatod ahogy akarod, de ez így nem lesz igaz, mert vagy a Spar tényleges címét adja vissza, vagy a Curve saját adatait ha "nála" vásároltam.
Ha Apay vagy Gpay esetleg Simple, meg a többi szolgáltatón keresztül vásárolsz, akkor milyen adatot kapsz vissza?

[ Szerkesztve ]

(#14065) Dr.NX válasza instantwater (#14061) üzenetére


Dr.NX
addikt

Bámulatos, hogy hol tart már a tudomány! :)
Valami bónusz nem jár érte? :DD

Elfogadom a sütiket.

(#14066) Tuomas


Tuomas
addikt

Ez továbbra sem a Curve topik, utolsó figyelmeztetés, aki folytatja itt a Curve témát, megy modkerbe folyamatos offolás miatt!

We were here

(#14067) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, hogy lehet eltuntetni a nevjegyzekbol a revolutot?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#14068) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Megoldva. Nem erdekes mar.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#14069) instantwater válasza Dr.NX (#14065) üzenetére


instantwater
addikt

Ami azt illeti jár :C

X vásárlásonként megjelenik egy perk az appban amivel a megadott kereskedőnél kapsz valamennyi cashbacket.
Tehát ingyen generálhatsz magadnak elegendő számú tranzakciót, hogy újabb cashback lehetőséget kapj.

UK ban van perks, nem tudom otthon él-e ez a feature a Revolutnál.
De általában olyan kereskedőket ajánl fel akiknél én sosem vásárolok.

(#14070) attiati válasza petipetya (#14035) üzenetére


attiati
veterán

nekem mindig kéri nagyobb összegnél már 1-2 hónapja

(#14071) __Zs__


__Zs__
tag

Sziasztok!

Első készpénzfelvételem sikertelensége okán kérem segítségeteket. OTP ATM-ben próbálkoztam, de azt írta ki, hogy "Rosszul adta meg az azonosító számát".
A kártyát boltban használtam már vásárlásra, de ezidáig csak 5E Ft alatt, tehát nem kellett PIN kódot megadnom. Szépen működött.
Ez lehet a gond? Tehát kellene egy CHIP-es vagy mágnescsíkos beolvastatás + PIN-kód megadása? --> Kvázi aktiválás? (Az összefoglalót elolvastam, ott volt erről szó, de nekem nem volt egyértelmű, hogy ha az érintéses vásrálás már sikeresn működött, akkor még mindig szükség van erre is).

Ill. még egy kapcsolódó kérdés: a kp felvételi limitről szintén olvastam az összefoglalóban, de ott csak az összeghatár van megadva (standard kártya 75E Ft) mint korlát. Jól feltételezem, hogy itt nem számít a felvételek száma (max 2 alkalom, összesen 150E Ft a magyar számlák / bankok esetén).

Elnézést, ha nagyon "kezdő" kérdéseket tettem fel! :B

Válaszotokat előre is köszönöm!

__Zs__

(#14072) INGJOKE válasza __Zs__ (#14071) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én bementem a Tescóba vettem reggelit és az önkiszolgáló pénztárnál kártyás fizetés és bedugtam a kártyát megadtam a pin kódot és ezzel megvolt az aktiválás minden működik azóta. :)

(#14073) KTU válasza __Zs__ (#14071) üzenetére


KTU
addikt

Összefoglaló

Kártya aktiválása:
Amikor kézhez kapjuk a fizikai kártyádat, az első vásárláskor Chip & PIN fizessünk (a kártyát a POS terminálba helyezve) vagy egy ATM-ben próbáljuk megváltoztatni a PIN kódunk (akár ugyan arra)

Ha nincs aktiválva lehet működik, valahogy, de így előfordulnak anomáliák.

Szintén benne van az összefoglalóba a kp felvét,
aminek nincs köze az itthoni bankkártyádhoz.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#14074) Brandynew válasza KTU (#14073) üzenetére


Brandynew
őstag

Az összefoglalónak ez a része téves. Nem szükséges POS terminálba helyezni a kártyát, elég a mobilappban aktívra állítani a kártya valamennyi funkcióját. Pontosan ugyanazt csinálod vele, mint amit a POS-ba való behelyezés kivált. Több kártyával is próbáltuk a családban.

(#14075) __Zs__ válasza INGJOKE (#14072) üzenetére


__Zs__
tag

Köszönöm!

Akkor legközelebb, akármilyen kis összeget vásárolok, kérni fogom a pénztárost, hogy a CHIP-pel használjuk a kártyát. Remélem ez tényleg megoldja a kp-felvételi gondot!

(#14076) __Zs__ válasza KTU (#14073) üzenetére


__Zs__
tag

Ahogy az eredeti hozzászólásomban is írtam, mindkét témához tartozóan olvastam az összefoglaló vonatkozó részét, de számomra nem volt teljesen egyértelmű a leírás a tapasztalt kártyaviselkedést is figyelembe véve.

Ettől függetlenül köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdéseimmel! :)

(#14077) __Zs__ válasza Brandynew (#14074) üzenetére


__Zs__
tag

N a most akkor kicsit megkavarodtam. :)
Ezek szerint mégsem kell a legalább egyszeri CHIP & PIN-es vásárlás ahhoz, hogy a kártyával később kp-t lehessen felvenni? :F
Ha így van, akkor viszont mi lehet az oka az általam tapasztalt működésnek / ATM-től kapott üzenetnek? A PIN-kódomat biztosan jól adtam meg, az első sikertelen próbálkozás után, elővettem a telefont, és megnéztem, hogy nem-e azt rontottam el. De, nem!

(#14078) Tuomas válasza Brandynew (#14074) üzenetére


Tuomas
addikt

Ne írj hülyeségeket, miért lenne téves? Esetleg hiányos, de nem téves.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14079) Tuomas válasza __Zs__ (#14077) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha az ATM-ben bedugós módon akarsz pénzt felvenni, az is chip&PIN-es tranzakciónak minősül, magyarán az is aktiválja a kártyádat. Egy próba nem próba, nézd meg másik ATM-nél is.

We were here

(#14080) tomp válasza Brandynew (#14074) üzenetére


tomp
félisten

Első kártyánál nekem csak az online fizetést lehetett bekapcsolni. A többi szürke volt és írta az app, hogy a többi funkció az aktiválás után lesz elérhető. Azaz ha akartam volna se tudtam volna bekalcsolni a többit.

(#14081) gzbotii válasza Brandynew (#14074) üzenetére


gzbotii
veterán

Érdekes módon, sokaknak meg az a téves amit te írsz :U
Ja, meg az ne zavarjon, hogy az a téves rész a hivatalos Revolut how-to -ból van. Írj nekik, hogy rosszul tudják.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14082) bigdady válasza tomp (#14080) üzenetére


bigdady
nagyúr

Enyém is aktiválása vár és kapcsolgatható minden az appban nem szürke

[ Szerkesztve ]

(#14083) tomp válasza bigdady (#14082) üzenetére


tomp
félisten

Második kártyámnál(Visa) nekem is kapcsolgatható volt minden de ettől még egy érintéses fizetéssel nem lett aktív hiába volt bekapcsolva. Visszadobta a terminál. Kellett neki a PIN kódos fizetés.
Első kártyánál ami MC ott szürke volt.

(#14084) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!
Kimeritettem az ingyenes 150ezres kp felvételi határt. Ha a revolutra feltöltök, onnan ingyen le tudom venni? Mondjuk OTP atm-ből?

(#14085) INGJOKE válasza Grande Ale (#14084) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen, de megvan a limit hogy mennyit és hogyan

(#14086) Grande Ale válasza INGJOKE (#14085) üzenetére


Grande Ale
őstag

75 a limit ugye? Azt kihasználnam, egyben. OTP ATM jó?

[ Szerkesztve ]

(#14087) MasterMark válasza Brandynew (#14074) üzenetére


MasterMark
titán

Nem minden kártyánál működik így. Van ami nincs aktiválva, és csak PIN-nel lehet, van akinek úgy jött hogy aktiválva van.

Switch Tax

(#14088) Gabás válasza Grande Ale (#14086) üzenetére


Gabás
addikt

igen

(#14089) __Zs__ válasza Tuomas (#14079) üzenetére


__Zs__
tag

Igen, ezt is terveztem, csak tegnap este hazafele már nem esett útba másik ATM.
A jövő hét elején ezt is meg fogom próbálni.

(#14090) __Zs__ válasza tomp (#14080) üzenetére


__Zs__
tag

Nálam a kártyával kapcsolatos összes biztonsági funkció állítható (egyik sem szürke). Emlékem szerint volt olyan, ami a fizikai kártya megérkezése előtt szürke volt. Hogy pontosan mikor és mitől változott meg azt nem tudom. Miután megkaptam a kártyát, az egyik következő vásárlásnál gondoltam egyet és használtam (érintéses): működött. Gondoltam, innentől kezdve minden rendben. Hát úgy tűnik nem. Sebaj, nem adom fel! :)

[ Szerkesztve ]

(#14091) __Zs__ válasza bigdady (#14082) üzenetére


__Zs__
tag

Hol látszik az app-ban, hogy még "Aktiválásra vár"?

(#14092) __Zs__


__Zs__
tag

Valami elkezdett motosztkálni bennem!
Elképzelhető, hogy az appban lévő PIN kód megnéző funkció tényleg csak megnéz (mintha egy cetlire felírtam volna)?
Azért kérdezem, mert elképzelhető, hogy az app-ban letárolt PIN nem egyezik meg azzal, amit regisztrációkor megadtam (ha jól emlékszem ott kellett megadni a PIN-t)? Arra nem emlékszem, hogy az app-ba milyen PIN került: külön kellett megadni (és lehet, hogy egy számjegyet elgépeltem, vagy eleve az került ide bele - minden újabb beírás nélkül - amit a kártya-regisztrációkor megadtam (ha tényleg meg kellett akkor adni).

Mindez csak azért jutott eszembe, mert nézegetem itt az app-ban a tranzakciókat, és ott szerepel 5x, hogy "...hibásan adta meg a kártya PIN kódját". Na most az tutira az volt, amit az app-ból néztem ki.

Ide kapcsolódóan: az hol látszik az app-ban, hogy a PIN-d zárolva lett? Mert ugye én tegnap este 5x próbálkoztam (mindannyiszor sikertelenül), de nem kaptam semmilyen üzenetet az pp-ban, hogy a kártyám PIN-kódja zárolásba került volna. Ugyanakkor a "PIN-beállítások" menü 2. eleme "PIN-kód vagy CVV-kód zárolásának ...", ahol azt írja, hogy "Ezt a lehetőséget háromnál több sikertelen kísérlet után használhatod". Akkor most zárolva van vagy nincs? :)

[ Szerkesztve ]

(#14093) MasterMark válasza __Zs__ (#14092) üzenetére


MasterMark
titán

Az alkalmazás kódja nem a bankkártyád PIN kódja...

Switch Tax

(#14094) __Zs__ válasza MasterMark (#14093) üzenetére


__Zs__
tag

???
Nem értem. Én sehol sem írtam az alkalmazás kódját. A "PIN-kód megjelenítése" funkciót használtam.

(#14095) bigdady


bigdady
nagyúr

Na ma fogta magát és a feltöltéshez nem kért 3d kódot az app pedig semmit nem állítottam át vagy mentettem jobban a bankkártyát mint eddig. Eddig kérte a ccv kódot is, már egyiket sem, ez hogy lehet?

(#14096) __Zs__ válasza __Zs__ (#14092) üzenetére


__Zs__
tag

Na mindegy, hétfőn okosabb leszek. Akkor majd újra próbálkozok egy másik fajta ATM-nél, ill. ha kell csinálok egy CHIP&PIN vásárlást is. Jelentkezem majd, hogy mire jutottam.

(#14097) MasterMark válasza __Zs__ (#14094) üzenetére


MasterMark
titán

amit regisztrációkor megadtam

Amit megadsz amikor regisztrálsz az az alkalmazás kódja, azzal lépsz be az alkalmazásba. Nincs köze a kártyákhoz.

Switch Tax

(#14098) Tuomas válasza __Zs__ (#14096) üzenetére


Tuomas
addikt

Két pin kód van: az alkalmazásé, amit regisztrációkor megadsz, és a kártyáé, amit a kártya rendelésekor megadsz. Elég valószínű, hogy ezt nézted be.
Ahogy írtam, csak valszeg elsiklottál felette, hogy az ATM-es kp felvét is chip+pin tranzakciónak minősül, magyarán nem kell külön vásárlás, mert ha nincs aktiválva a kártya, egy ilyen kp felvétel is élesíti.
Simán elrontottad (összekeverted) a pin kódodat, ennyi.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14099) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Ma Gpay el fizettem ausztriaba egy benzinkuton es a terminal megkerdezte hogy gbp vagy euro. Sose volt gbp R szamlam nyilvan a angol cimes mc kartya miatt kerdezte. A szamlan az appba viszont rendesen a benzinkut cime szerepel. Csak info a korabbihoz

(#14100) __Zs__ válasza MasterMark (#14097) üzenetére


__Zs__
tag

OK, így már értem! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.