Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) Somatom válasza Gsx-rr (#14198) üzenetére


Somatom
veterán

Próbálj meg virtuális kártyával pénzt kivenni ATM -ből! :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14202) anadroid válasza Somatom (#14201) üzenetére


anadroid
senior tag

Berakom a Curve mögé, és megy. :K

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14203) Takumi1987 válasza kovisoft (#14197) üzenetére


Takumi1987
újonc

Köszönöm szépen a választ

Én próba gyanánt vettem egy Litecoint és vissza is váltottam kemény 700Huf hasznom volt rajta utána említették meg nekem hogy van adózás utána

Akkor ezt most majd fel kell tüntetnem a bevallásban?
Én azt hittem hogy úgy kezelik mint más valutát.

Amúgy teljesen megvagyok elégedve a kártyával eddig semmi gondom nem volt vele.

(#14204) Somatom válasza anadroid (#14202) üzenetére


Somatom
veterán

Csűrheted-csavarhatod bárhogy, fizikai kártyával mindenképpen rendelkezned kell ahhoz, hogy ATM -ből pénzt vegyél ki.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14205) kovisoft válasza Takumi1987 (#14203) üzenetére


kovisoft
őstag

Elvileg fel kell tüntetned. Gyakorlatilag nem tudom, hogy a Revolut lejelenti-e a NAV felé az ilyen ügyleteket. Ha igen, akkor automatikusan benne lesz a NAV által készített SZJA tervezetedben.

(#14206) bigdady válasza Takumi1987 (#14203) üzenetére


bigdady
nagyúr

És innen amerikai adóalany is vagy és mindenhol külön kell nyilatkoznod minden szarról meg a bankodban is ha van. Asszem
De ezt lenyikatkoztad előre revolut appban meg kellett adójelet is megadni nem! Legalábbis úgy emlékszem én itt álltam le.

[ Szerkesztve ]

(#14207) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Annak van bármi jelentősége, hogy appban milyen nevet adok a fizikai kártyának?
Hisz már "gyárilag" rá van nyomva, bár felcserélték a nevem.
Otp webes felületen sokadjára tudtam fizetni, pedig az appban még engedélyeztetnem is kellett, mégse vonták le, és a weboldalon se történt semmi.
Aztán az appban elneveztem a kártyát a saját nevemre, és a weben a kártykibocsájtó bank nevéhez csak annyit írtam Revolut, így elfogadta.
Előtte próbáltam Revolut LTD meg Revolut Limited -et írni oda de nem volt jó. Ezeket itt a fórumban találtam.
Vagy csak Otp fizetés hiba volt 10 percig fene se tudja...

(#14208) petipetya válasza gixxergabi (#14207) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam "fizikai" a neve, ez alapján semmi jelentősége.

"nincs rá lezsóidő"

(#14209) Tuomas válasza gixxergabi (#14207) üzenetére


Tuomas
addikt

Felcserélték a neved? :Y
Lali helyet Tódor lett, vagy ezt hogy kell elképzelni? :Y
Amúgy azért tudod elnevezni a kártyádat, hogy könnyebben tudd azonosítani, pl lehet 3 fizikai kártyád, azért így könnyebben el lehet őket különíteni.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14210) bigdady válasza Tuomas (#14209) üzenetére


bigdady
nagyúr

Last first

(#14211) Tuomas válasza bigdady (#14210) üzenetére


Tuomas
addikt

Poéngyilkos :O :DDD
A név úgy lesz a kártyán, ahogy regisztrált, nem?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14212) gixxergabi válasza Tuomas (#14209) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Vezetéknév - Keresztnév :U
Okmányirodás ügyintézés Belügyminisztériumnak fizettem, és emlékszem ott sem tudtam volna csak saját névre kiállított bankártyával fizetni. Épp ezért örültem, hogy majd most online intézek mindent erre tessék.

(#14213) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Probalok utalni. Elinditom az utalast, irja ,hogy varjam a megerosito emailt.
Megjon ranyomok: Something Wrong

Semmit se csinalok jon meg utana 3 ugyanolyan email.
Mi a baj?
Utaltam mar tobbszor

(#14214) Tuomas válasza gixxergabi (#14212) üzenetére


Tuomas
addikt

Külföldön ez már csak így megy. Mármint, hogy a keresztnév van elől. De attól még a te neved van rajta nem? Nem értem a problémát.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14215) Somatom válasza Tuomas (#14214) üzenetére


Somatom
veterán

Nem mindegy, hogy József Ferenc fizet Ferenc József kártyájával, vagy Ferenc József fizet József Ferenc kártyájával. Nem bizonyított, hogy a befizető és a kártya tulajdonosa ugyanaz a személy.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14216) Tuomas válasza Somatom (#14215) üzenetére


Tuomas
addikt

A Revolut és a Transferwise is GB székhelyű, tehát evidens, hogy József Ferenc, Ferenc József lesz a kártyán. És mivel a kártyaszamból kiderül, hogy GB kártya, így evidens lesz az is, hogy Ferenc Józsefnek itthon József Ferenc a becses neve.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14217) gixxergabi válasza Tuomas (#14214) üzenetére


gixxergabi
senior tag

:U
A problémám az volt, hogy ez a háklis rendszer ami csak a saját névre kiállított kártyával lehet ügyköltséget fizetni, most az a baja hogy kártyára nyomva keresztnév van elől, vagy az appban kellett elneveznem saját névre a kártyát,(na jó ezt nem hiszem) vagy a kártykibocsájtó bank névre volt e háklis (erre tippelek)...vagy épp az otp rendszer szarakodott, de ezt már úgyse tudjuk meg...
A fura az volt hogy nem írt semmit, még az appban is engedélyeztetnem kellett 5percen belül a fizetést (előtte ilyet se csinált még) és mégse...

(#14218) Tuomas válasza gixxergabi (#14217) üzenetére


Tuomas
addikt

Az appban elnevezett kártyát azt te látod. A kártyára írt név egyértelmű, leírtam, nem véletlenül van úgy, ahogy. Az 5 perces dolgot meg kell szokni, ez az új divat.

We were here

(#14219) gixxergabi válasza Tuomas (#14218) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Akkor a megfejtés, ha vki belefut olyan oldalba ahol a bankártya kibocsájtó bank nevét is be kell írni, akkor elég annyi hogy: Revolut
És nem Revolut LTD meg Revolut Limited... (amiket a fórumban való gyors keresés eredményeként kaptam)

(#14220) MasterMark válasza gixxergabi (#14217) üzenetére


MasterMark
titán

Gyakorlatilag mindegy milyen név van a kártyára írva, nekem el van írva a nevem egy betűvel. Semmi gond nincs belőle, az OTP oldalára is azt írok névnek amit akarok, nem ellenőrzi.

Switch Tax

(#14221) Laox


Laox
aktív tag

Most Mastercard kártyám van, viszont mostanában csak Visát lehet rendelni. Ha lejár az MC-m, akkor utána Visát kapok tőlük?

(#14222) Tuomas válasza Laox (#14221) üzenetére


Tuomas
addikt

Itt megtalálod a választ.

We were here

(#14223) KTU válasza Laox (#14221) üzenetére


KTU
addikt

Ha mostanában jár le a kártyád, nagy valószínűséggel VISA lesz.
Ha több év múlva, akkor itt tedd fel a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#14224) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok,
Gondoltam, kipróbálom a revoultot is, a transferwise-ot már egy éve használom ..
Regisztráltam, és a transferwise ról utaltam rá tizen pár dollárt...

Három napon belül nem jött meg, és a transferwise számla történtben is függőben volt az utalás, akkor láttam, hogy a revoultban nem volt aktiválva az euro zseb, beaktiváltam, a transferwise jelezte, hogy elutalva, sikeres, viszont a revoultra továbbra sem érkezett meg... :W Ilyenkor mi van? Már 4 napja történt a tranzakció, az iban 100% hogy pontos.
Ötletek?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#14225) MasterMark válasza BalanceR (#14224) üzenetére


MasterMark
titán

Attól még hogy nincs Euró zsebed attól még meg kell érkezzen.

Switch Tax

(#14226) instantwater válasza BalanceR (#14224) üzenetére


instantwater
addikt

Dollárt utaltál.
Mi köze van hozzá az Euro zsebnek?
Szezont a fazonnal érzésem van.
:F

(#14227) BalanceR válasza instantwater (#14226) üzenetére


BalanceR
addikt

Eurót akartam írni... Eurót utaltam TWről, de akkor ezek szerint nincs jelentősége, hogy nem volt aktiválva euro zseb a revoultban... Csak türelmetlen vagyok...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#14228) MasterMark válasza BalanceR (#14227) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk eszerint pont nem: [link] Ha eurót akarsz utalni, akkor az euró zseb alatti IBAN-t kell megadni.

Melyik IBAN-t adtad meg? Nálam a forint meg az euróhoz ugyanazt írja.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14229) BalanceR válasza MasterMark (#14228) üzenetére


BalanceR
addikt

Az a kettő szerintem mindenkinél ugyan az, aki az alap csomagban van szóval ott sem csúszhatott el

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#14230) Andralin válasza #95561216 (#14157) üzenetére


Andralin
aktív tag

Erre nem is gondoltam, nem néztem meg, hogy van-e még a limitből, bár nem túl valószínű, hogy elértem volna. Addig a vadi új VISA kártyával kb. összesn 50 EUR értékben fizettem még csak. De ha legközelebb ilyen gond lesz, akkor megnézem a limitet.

Tegnap érdekes módon gond nélkül fizettem contactless módon és automatikusan levonta az EUR egyenlegből. Remékem most már marad is így.

(#14231) bigdady


bigdady
nagyúr

Apple pay-el fizettem ma és miért lehet az hogy nem kért pin kódot 5000 felett? :U

[ Szerkesztve ]

(#14232) Huroq válasza bigdady (#14231) üzenetére


Huroq
senior tag

GPay, ApplePay, (Simple) 5000 Ft felett sem kér pint, mert azonosítod magad előtte ujjlenyomattal vagy épp FaceID -val.

(#14233) __Zs__ válasza __Zs__ (#14109) üzenetére


__Zs__
tag

Sziasztok!
Ígértem a visszajelzést a hétfői újrapróbálkozás kapcsán.

1) A kártya PIN-je zárolva lett (ez látszott a tranzakciótörténet 3. sikertelen PIN megadás utáni szöveges részében) --> 1. lépésként 3 újabb próbálkozás kérése az app-on keresztül.
2) Ezt követően kp felvétel megkísérlése a még meg nem változtatott PIN-nel (pénteki állapot) , ugyanannál az ATM-nél.

És láss csodát gond nélkül kiadta az ATM a pénzt!

Következtetés:
a) tényleg vak és/vagy béna vagyok, mert hiába néztem meg a telón a PIN kódot az ATM 1. "Nem megfelelő PIN" visszajelzése után, csak sikerült azt 3x hibásan megadnom
vagy
b) olyan együttállás volt, amit már nem tudok felidézni, és akkor, ott valami tényleg nem megfelelően működött. :F

Mivel elég sokan használják a Revolut-ot, ami mögött igen komoly informatikai rendszer állhat, feltételezésem szerint funkcionalitásában alaposan kitesztelve, ezért sajnos arra jutottam, hogy a legvalószínűbb az a) opció. :B

No mindegy! A lényeg, hogy a visszajelzéseiteknek, ill. az azokhoz kapcsolódó egyes témák részletesebb utána nézésének köszönhetően most már sokkal többet tudok a Revolut működéséről, mint 4 nappal ezelőtt. Lehet, hogy finoman fogalmazva sem ez volt a leghathatékonyabb módja az információszerzésnek (sok-sok szöveg, meg értetlenkedés a részemről), de ettől függetlenül mindannyiótoknak hálás köszönet a vélaszokért, segítségért, ill. az ezekre szánt időért! :R

Üdv': __Zs__

[ Szerkesztve ]

(#14234) lehella válasza gzbotii (#14188) üzenetére


lehella
senior tag

Láttam az ingyenes atm excelben, hogy elvileg csak Visa kártyával, de MC-vel is ingyen tudtam felvenni.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14235) gzbotii válasza lehella (#14234) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem áprilisban volt 5 lej díj (MC).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14236) brownus


brownus
veterán

Izraelben visa vagy mastert érdemes vinni?

(#14237) Sify válasza lehella (#14182) üzenetére


Sify
senior tag

Voltam bent az OTP fiókjában. Azt mondta az ügyintéző, hogy nincs semmilyen tiltás a Revolut felé. Így ha hitelkártyáról töltöd fel a Revolut egyenlegedet (mivel vásárlásnak minősül), ezért erre is jár a visszatérítés. Azért ezt az infót senki ne vegye 100%-os biztosnak!

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#14238) lehella válasza gzbotii (#14235) üzenetére


lehella
senior tag


Nekem nem írta ki az atm, hogy lenne díja, ezért vettem ki, plusz a history sem mutatja :)

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14239) bigdady válasza Huroq (#14232) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gpay sem? Akkor rosszul emlékeztem vagy nem vettem észre kösz

(#14240) lehella válasza Sify (#14237) üzenetére


lehella
senior tag

Tök jó, köszönjük, hogy megkérdezted.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14241) Maffia91 válasza Sify (#14237) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Thanks :)

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#14242) hedgehog válasza bigdady (#14239) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem kér a GPay sem, ezért (is) szeretem jobban a többi banki app mobilfizetésénél.

-- aka p3d3str1an

(#14243) viktorhu válasza hedgehog (#14242) üzenetére


viktorhu
veterán

Az OTP Simple sem kér.

(#14244) bigdady válasza hedgehog (#14242) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na ez előny revolut részére bankokkal szemben :K

(#14245) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok, revolutról EUR-ban is vehető fel kp ingyenesen? Külföldön

(#14246) anadroid válasza Peter.70 (#14245) üzenetére


anadroid
senior tag

Igen. Itthon is, de csak OTP eurós automatából.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14247) sopruk válasza Peter.70 (#14245) üzenetére


sopruk
aktív tag

Az összefoglalóban a készpénzfelvételi limiteknél van egy táblázat, hogy melyik bankok automatáinál ingyenes a kp felvétel:

Figyelem! Bár a Revolut nem számol fel semmilyen költséget a készpénzfelvételbél, ahogy a magyarországi bankok sem, külföldön az ATM üzemeltetője használati díjat számolhat fel . Érdemes előre tájékozódni, hogy külföldön mely bankok ATM-je ingyenes, ez a lista segítségedre lehet: Revolut Free ATM

[ Szerkesztve ]

(#14248) bigdady válasza anadroid (#14246) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van olyan automata ami eurós? Vagy választható a devizanem?

(#14249) Rage47


Rage47
veterán

OTP Visa Online (nem dombornyomott) kártyával valakinek sikerült feltölteni a Revolutot itt?

(#14250) Peter.70 válasza sopruk (#14247) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm szépen
(#14246) anadroid: Neked is köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.