Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic

Hozzászólások

(#1) tred0000


tred0000
csendes tag

www.skype.com

A Kazaa íróinak új p2p alapú ingyenes nettelefonja. Tegnap este felinstalláltam, elvileg kb 26ezer user volt on-line, a keresésénél mégsem talált senkit (semmilyen kombinációra). Valaki használta már? Igaz, hogy tényleg jó a hangja már egy dial-up modemen is?

(#2) tred0000


tred0000
csendes tag

up

(#3) Toronyőr válasza tred0000 (#1) üzenetére


Toronyőr
csendes tag

Most próbáltuk a tesómmal, de nála sajna nincs mikrofon, mégis azt mondja kúl, jól hall. Holnap anyuval kipróbáljuk, ma vettem neki hangfalat és mikrofont csak emiatt. Én bízom benne, hogy beválik, ha már úgyis fizetem a két lakásba a két külön netet, legalább a telefonon spóroljunk egy kicsit.

Tehát holnap többet tudok róla mondani.
(Úgy tűnik, nem sokat késik a hang, nővérkém egyből visszaválaszolt mindenre icq-n. És marha vicces volt, minden második sor: ''hihi''...)

Ja, a keresésre egy csomó embert találni, magyarokat is - nyilván az indexes cikk nyomán. Egy lányt felhívtam próbaképp, de lenyomta ;)

[Szerkesztve]

(#4) X-COM


X-COM
nagyúr

hát ha belegondolsz akkor a mobilok ugyanezt csinálják 9600/14400bps-en, akkor sima dialupon, naná, hogy lehet jó

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#5) Sanyo válasza tred0000 (#1) üzenetére


Sanyo
senior tag

Teljesen jó, október-november óta használom. Semmi gixer nem volt eddig, ha van frissítés fel kell tenni. Néha nem akar csatlakozni, ekkor ki kell lépni a progiból és vissza, órákig dumálunk néha bnőmmel. :) Olcsóbb mint a telefon. :)

(#6) Nimrod


Nimrod
addikt

Most egy láma netes kérdés jön.
Ha van egy előfizum, havi korlátolt időre, akkor ezzel a progival tudok beszélni mint a telefonnal, ugyebár? Namost így a netezésre fordítható időmből vonogat lefele gondolom én, ergo nem kell plussz díjjat fizetnem ezért. Node. Működik e ez külföldre ill. bárhova így?
Bocsi ha nagyon láma, de én még csak most tapogatózom errefelé.

(#7) Bash válasza Nimrod (#6) üzenetére


Bash
őstag

Én tegnap próbáltam ki Mo-ra, semmi gond nem volt. Működik! :)

http://bashtravel.com/

(#8) Nimrod válasza Bash (#7) üzenetére


Nimrod
addikt

De a hívott félnek is a programban kell lennie, igaz?

(#9) gado


gado
tag

Nem kell érte semmi mást fizetni csak a netet?pl:én dúrván 10000Ft-t fizetek az ADSL-ért és a 10000 Ft ért bármennyit netezhetek,és a telfonért sem kell fizetnem akkor? :F .Valaki világosítson fel kérem .Előre is köszi.


gado

(#10) balkó


balkó
aktív tag

Videót is tud (webcam)?

(#11) fügike válasza Nimrod (#6) üzenetére


fügike
senior tag

Én már beszélgettem Kanadából a ''macilaci'' hívójeláű úriemberrel, jó fej, csak van 6 óra eltolódás! Nagyon jól jött a jel, tökéletesen hallottam, mintha itt ült volna mellettem.

Boci-boci tarka!:D

(#12) fügike válasza balkó (#10) üzenetére


fügike
senior tag

Még nem, majd a végleges verzió talán.

Boci-boci tarka!:D

(#13) balkó válasza fügike (#12) üzenetére


balkó
aktív tag

Akkor marad az eyeball chat. :(

(#14) Nimrod


Nimrod
addikt

És az hogyan oldható meg, hogy neten on, telefonálás hogy? A központi szerveren keresztül telefonálni, de hogyan? Vonal a vonalban? Fehér ember nem érteni :DDD

(#15) .:ADAM:. válasza Nimrod (#8) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

Terészetesen el kell, hogy indítsa, szépen leül a taskbarba aztán ha valaki hív kicsörög :), lehet benne üzengetni is.

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#16) Nimrod válasza .:ADAM:. (#15) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem úgy értem, hanem e nélkül a program nélkül hogyan lehet?

(#17) Cathfaern válasza Nimrod (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ponth ogy nincs központi szerver :) Btw. szerintem az zavar be, hogy ez nem telefonálás. Tehát te ezzel nem tudsz egy sima telefont felhívni, csak olyannal tudsz beszélni, aki használja a programot. Ha így sem érted, akkor elmagyarázom: gondolom a Kazaa működési elvét ismered. Na most gondold el, hogy te is, meg akivel beszélni akarsz, az is csinál egy ''dinamikus'' fájlt, ami folyamatosan veszi a mikrofonba érkező hangot. S mindketten kölcsönösen s folyamatosan töltetik fel egymásnak ezt a fájlt, s egyben le is játszátok (a másikét, természetesen).

U.I.: Utólag visszaolvasva amit írtam: ha ez alapján megérted, akkor csak gartulálni tudok :D



[Szerkesztve]

(#18) Bash


Bash
őstag

Nimrod!
Igen, a hívott félnek is a programban kell lennie. Egy nick alapján történik az azonosítás.

gado!
Nem kell érte semmi mást fizetni csak a netet. Ezzel a programmal annyit telefonálsz, amennyit akarsz. Érdemes elolvasni az index cikkét: Bővebben: link

balkó!
Képátvitelt (még) nem tud, talán majd a végleges verzió.

fügike!
''Nagyon jól jött a jel, tökéletesen hallottam, mintha itt ült volna mellettem.'' Ugyanezt mondta az az illető is, akivel én beszéltem. Nekem néha akadozott a hang, de ez csak a rossz minőségű headset-nek tudható be. Hamarosan be kell szereznem valami jobbat.

http://bashtravel.com/

(#19) Bash válasza Cathfaern (#17) üzenetére


Bash
őstag

Hát eléggé nyakatekert, de az index-en elég érthetően le van írva. Itt a link, még egyszer: Bővebben: link

http://bashtravel.com/

(#20) Nimrod válasza Cathfaern (#17) üzenetére


Nimrod
addikt

Én ééértem! Nem vagyok - annyira - láma. :DDD
De azt nemtom megcsinálni, hogy a felcsatlakozott szerveren keresztül telefonáljak? Tehát alapesetben ugye felcsatlakozik, bőngésző neki. Kérdés: nem böngészni hanem telefonálni, hogyan? E program nélkül persze. Tehát van ugye a csatlakozás, ami után lehet e a dialert használni úgy, hogy a szerveren másszon át mint ki-bementő adat. Bár úgy tűnik felesleges kérdésem, mert ezek szerint csak ezzel a progival oldható meg.

(#21) Cathfaern válasza Nimrod (#20) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ja, már értem mit akarsz :D Ezt tudtommal csak sim dial-up-os nettel lehet megcsinálni.

(#22) Toronyőr


Toronyőr
csendes tag

Nos nem tom mi van, de nekem nem megy.
Iszonytos recsegés és zúgás, jobban mondva zaj és sistergés.

Összesküvés-elméleteim:
- A Matáv zavarja az ingyentelefonálást, mert rontja az üzleti érdekeit.
- A cikk az Indexen és a szoftver is, meg mindenki, aki itt és máshol hozzászól, egy nagy kész átverés show eleme ill. szereplője, és rajtam röhög az ország, hogy bevettem, hogy lehet interneten telefonálni.

Esetleg van valakinek sejtése, hogy lehet a hangot rendbetenni?
Anyunál is és nálam is borzasztó hangja van, csak 1-1 foszlányt hallottam belőle.

:((( :F


(#23) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Hali!

Nem értem, miért kell annyira odalenni a Skype-ért. A hangminősége valóban kiváló, de sztem semmivel sem tud többet, mint egy átlagos program, amely a mikrofononnal történő kommunikációt teszi lehetővé. (lsd.: Ventrilo, Yahoo! Messenger)
Vagy valamiről nem tudok?

(#24) tildy válasza Apollo17hu (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

pl. az msn messenger hangjánál mérföldekkel jobb.Jahm és megy modemen is frankón, nem szaggat.ez a többiről nem mondható el...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) tildy válasza gado (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez úgy müködik, mint a messengerek, icq, stb.
telefont nem, de másik gépet, amin telepítve van a progi, lehet hívni:)

Bash: kivel beszéltél?:)

Toronyőr: headsettel próbáltaD?Én spec úgy vettem észre, hogy a tévét, és más zajforrást érdemes előbb kikapcsolni, mert attól romlik a hangminőség...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) Cathfaern válasza tildy (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Pont hogy nem úgy működik. Azok központi szervert használnak, míg ez p2p alapon megy (vagy én értettem félre valamit).

(#27) tildy válasza Cathfaern (#26) üzenetére


tildy
nagyúr

Izé, én fogalmaztam rosszul.Természetesen ez p2p, csak arra akartam célozni a messengerekkel, hogy ott is ha valakinél nincs alkalmas progi felrakva, akkor te akarhatsz vele dumálni, nem fog menni..

Szal bocs ha félreéthető voltam, természetesen ez nem szerveres....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

volt egy ilyen topic ip telefon címmel

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#29) Papa-Georgo válasza tred0000 (#1) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Szal, itt a link:

Bővebben: link

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#30) Bash válasza tildy (#25) üzenetére


Bash
őstag

OFF
''Bash: kivel beszéltél?''
Úgysem ismered. :P
ON

http://bashtravel.com/

(#31) gericooper


gericooper
aktív tag

ha skype-olok akkor néha újraindul a gép. lehet hogy a hangszórókhoz túl közel van a mikrofon és valami gerjedés van?

volt v.kinek már hasonló problémája?

(#32) karib


karib
addikt

Kérdés: Skype mellé hogyan lehetne webkamera képet rakni? Mert a hangminőség első osztályú, de sokaknak hiányozhat a messenger programokban található webkamerás opció.

Department of Redundancy Department

(#33) g@bo válasza karib (#32) üzenetére


g@bo
nagyúr

skype nem tud képet... vagy igen? a messenger tud.

a skye legutóbbi verziója konferencia dumát is tud. ismerős aszonta vidáman telefonált vele kölföldre is, de jó ha a proggi mindenkinél szélessávú neten van ( modem rulla...)

(#34) eddie303 válasza karib (#32) üzenetére


eddie303
őstag

Netmeeting? Nekem az volt a bajom vele, hogy nem megy keresztül routeren, szal maszkolt neten csak felejteni lehetett amint láttam :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#35) tildy válasza g@bo (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet , hogy a skype nem tud képet, de legalább megy modemeseknek is;)
Ellenben a messengerrel, ahol egy nyamvadt hangkapcsolat alig jön össze az otthoniakkal...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) karib


karib
addikt

Hát igen - Skype hangra kiváló, de kép nincs. Azon gondolkodtam, hogy valamelyik másik messengerrel együtt kellene használni, a hangot a Skype-ból, a képet pedig a messengerből (MSN, Yahoo, miegyéb). A baj az, hogy én abszolúte nem ismerem a messengereket, néhány ismerőst viszont pont ilyen webkamerázás érdekelné. De ha van más, csak képtovábbításra alkalmas megoldás, az is kiváló lenne a Skype mellé.

Department of Redundancy Department

(#37) tildy válasza karib (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Matav (közvetve a párommal, és még pár emberrel) csinált videochatet.De az fizetős.Nézz széta h323-as oldalakon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) karib válasza tildy (#37) üzenetére


karib
addikt

Fizetős megoldás kizárva :( Meglátjuk, hogy lehet Skype + messenger video kombót használni, ha nem megy, akkor marad a Skype hangra, messenger webcamre.

Department of Redundancy Department

(#39) g@bo válasza tildy (#35) üzenetére


g@bo
nagyúr

megy modemmel?

nekem szélessáv van, inglish rokonnak modem... :D

de emiatt nem próbáltuk ki..

(#40) karib


karib
addikt

Akit érdekel a video téma, megnézheti ezt is:

http://www.cometconnection.com

Webcam hiányában én nem tudtam most kipróbálni, de ígéretesnek tűnik, talán a Comet + Skype duó is megy majd.

Department of Redundancy Department

(#41) karib


karib
addikt

Egy kapcsolódó kérdés:

Érezhető-e látványos javulás Messenger progik alatt videokonferenciánál, ha 384/64 ADSL-ről 512/128-ra váltunk? A duplázott kifelé menő sávszélességre gondolok... Van egy kedves ismerősöm, aki így tart kapcsolatot távoli rokonaival, és a 384k is bőven elég, viszont mintha a 64k kevés lenne kifelé...

Tapasztalatok, ötletek?

Department of Redundancy Department

(#42) beers


beers
addikt

A skype király router mögül is!
Úgy tudom még portot sem kell engedélyezni neki (keres magának)!

M&N

(#43) Zoltán


Zoltán
őstag

Speak Freely-t használom jelenleg. Azt ismeri valaki? Elvileg ugyanazt tudja a két program. Jó lenne, ha valaki tudna összehasonlítást írni, tehát tapasztalatokat, melyik jobb.

(#44) chicken


chicken
senior tag

nem megy a skype, illetve megy, de furcsán viselkedik.
Mindketten adsl router mögött, sikerül hívni egymást, de kb 10 másodperc után szétbont. Kettőnk közül csak én hallok, azt is csak akkor, ha én kezdeményezem a hívást. Ha engem hívnak, senki nem hall semmit.
Másik oldalon 2 hangkártya van, de az elvileg jól be lett állítva az options-ben.
Az a furcsa, hogy a többi kontaktommal semmi ilyen gond nincs.
Ötlet?

mens sana in campari soda

(#45) Derlie


Derlie
tag

Nagyon jó ez a progi, mi is használjuk. Képet még nem tud de majd ha kijön a teljes verzió,(mert most beta van asszem) az tudni fog képet is, de csak pénzért.
Haverommal mi is órákat beszélünk, router mögött mindketten és nem szakadt meg abszolút. Konferenciát is próbáltunk de 4-5 embernél már nagyon negy lett a káosz:))

(#46) arnold válasza chicken (#44) üzenetére


arnold
csendes tag

A routeren engedd be azt a portot a gépedre amelyiket a skype választott.

(#47) chicken válasza arnold (#46) üzenetére


chicken
senior tag

Szerintem ha a porton nem engedi át, akkor az a tíz másodperces kapcsolat se jöhetne létre, ami alatt hallom a másikat, nem?

mens sana in campari soda

(#48) arnold válasza g@bo (#39) üzenetére


arnold
csendes tag

Én próbáltam egy modemes haverommal és ment. 33 kBit elég. Ha meggondoljuk az ADSL is csak 64 fölfelé.
Gyakran tapasztalom viszont, hogy az én beszédem kinyomja a másikat, mintha simplex lenne a kapcsolat. De ez megszokható, nem kell egymás szavába vágni.

(#49) arnold válasza chicken (#47) üzenetére


arnold
csendes tag

Nem ilyen egyszerű. A technikai leírás szerint, amit nagyon ajánlok, ha más nincs elmegy a 80-as porton, de azt írják, hogy ha több portot tud használni jobb lesz, és kifejezetten ajánlják a választott port átengedését a routeren.

Amennyire én értem, a skype képes dinamikusan változtatni az átvitel minőségét a lehetőségek szerint és úgy keres utakat mint a talajvíz. A 80-as port a minimum, ha nincs más de több port, biztosabb kapcsolat.

A másik fontos dolog, hogy következetesen végig kell menni a hangerőbeállításokon: http://www.skype.com/help_sound_2k.html

Én az utolsóval nem értek egyet. Az én mikrofonom csak boosttal működik.

Sok játék automatikusan elrontja a hangbeállításokat, ilyenkor ujra végig kell nézni.
Röviden:
Lejátszási hangerőknél mikrofon lártszik de el van némítva.
Felvételi hangerőknél csak mikrofon kiválasztva (skype szabályozza a hangerőt)
Boost szerintem be.

(#50) arnold


arnold
csendes tag

Mégvalami: A skype nem Win98 ra íródott. Elmegy rajta néha, de instabil és a rendszer is azzá válik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Skype topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.