Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) ZS3NI válasza bigdady (#13800) üzenetére


ZS3NI
őstag

Kösz a választ.

https://www.revolut.com/hu-HU/help/a-revolut-megismerese/penzkuldes oldalon nézelődtem, de ott csak 80k GPB-s értéket láttam limitnek, annyi azért nincs a számlán. :)

szerk.: valszeg elszenvedjük a 6,2k-t, nem akarok belefutni valamilyen zárolásba, stb. :F

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#13802) bigdady válasza ZS3NI (#13801) üzenetére


bigdady
nagyúr

Majd a profik megmondják de én valami 1,8m ft-ot láttam valahol

(#13803) zolmesz válasza ZS3NI (#13801) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Én is pont ilyen folyamatban vagyok, bankváltás, és pénz átmozgatása minél olcsóbban.
Eddig kipróbáltam 20e Ft-tal, majd még egyszer 100e Ft-tal, eddig még nem zároltak, és folytatnám is. De nem tudom, mire ugranának inkább, ha egyszerre nagy összeget utalnék, vagy többször kevesebbet. Mondjuk sem az 1.8 M Ft-ot, sem pedig a 80k GBP-t nem érném el.

(#13804) vnorbi válasza zolmesz (#13803) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az 1,85 millió forintos limit a devizaváltásra érvényes, nem az átutalásra.

(#13805) ZS3NI válasza zolmesz (#13803) üzenetére


ZS3NI
őstag

Én nem cicóztam, beküldtem 500k-t tesztre. :D Okt 23. érkezik elvileg.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#13806) attiati


attiati
veterán

Paypal próbaterhelésre levont kétszer 1 USDt + még 1 GBPt is.
Ez a standard eljárás, hogy három tételt terhel?
És majd visszaadja mindegyiket?

[ Szerkesztve ]

(#13807) vnorbi válasza attiati (#13806) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én augusztusban regisztráltam be a virtuális MC Revolut kártyámat. Egyszer 0 (nem 1) usd terhelés jelent meg, és egy hitelesítő trancakciót indíthattam volna, ami 400 forintot terhel, és a kapott kód sikeres visszaírása után ez bekerül a PayPal egyenlegre, ahonnan elvásárolható. Ezt a második terhelést nem kértem, enélkül is működik a fizetés egy limitig, amit nem fogok elérni (ha meg igen, akkor ráérek akkor hitelesíteni a kártyát).

Az usd-s foglalásokat majd el kellene engednie a Paypalnek, ha pedig visszaírod a megerősítő kódot, akkor az 1 gbp bekerül a benti egyenlegedre.

[ Szerkesztve ]

(#13808) ÁrPi2 válasza Aaron14 (#13770) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Én csak tippelgettem.
De pl. a fizetős csomagok spéci kártyáinak az ingyenesre visszaváltáskor visszaminősüléséről a faq-ban olvastam.
Nem találom viszont hogy mennyi a minimum hónap szám számlacsomag változtatgatás esetére...

(#13809) FinGod válasza sipig (#13683) üzenetére


FinGod
csendes tag

Szia! Talaltal esetleg orvossagot a problemara? En ujrahuztam a telomat tegnap es ugyanigy jartam a virtualis Visa kartyammal amit napokkal ezelott meg tudtam hasznalni...keresgelek a neten mi lehet a bibi, de attol tartok valami banki felugyeleti szigoritas eredmenye lesz ez... udv

(#13810) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A Revolutomat 1 gombnyomásra feltöltöm az ApplePay-be tett Erste-kártyámmal.
A párom K&H-s kártyájával az ő feltöltésekor a 3D-biztonsági kóddal történik, sms-ben, (ugye a K&H még nem ApplePay-képes).
Nem lehet valahogy ezt az sms-dolgot elkerülni? Nem csak internetes vásárláskor van 3D-kód? A forint topup nem kártyás vásárlás?
Köszi!

(#13811) vnorbi válasza huan (#13810) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az én K&H-s kártyámat már "megtanulta" a Revolut, nem kér cvv-t és sms kódot sem. Összeg beír, Add money gomb, és kész. Mondjuk ehhez talán az is kell, hogy meg legyen erősítve a kártya regisztrációja a Revolutnál.

(#13812) MasterMark válasza huan (#13810) üzenetére


MasterMark
titán

De, kártyás vásárlás, az interneten...

Switch Tax

(#13813) bigdady válasza huan (#13810) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bank függő. Hamarosan mindenhol sms lesz most halasztották el a kötelező bevezetését ehóban

(#13814) Kiskopika válasza vnorbi (#13811) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nalam nincs is opcio a kartya regisztraciojara. Csak toropni tudom a kartyat semmi mast.

(#13815) Samsong


Samsong
friss újonc

Sziasztok.
Kérhetek egy kis segítséget? Nem tudom hogy volt e már erről szó, bocsi ha még egyszer felteszem a kérdést.
Mi lehet a baj?

Regisztráltam a Revolutba, van kártyám is ( meg is erkezett), amit már utalásra is és bolti vásárlásra is használtam és működött.
Samsung galaxy J6 telóm van, amire letöltöttem a Google Pay appot, de hiába vittem be a Revolut kártyámat kiirja, hogy nem használható érintéses fizetésre. Olvastam olyat a világhálón hogy magyarországon nem használható a béta verzió (nekem szerintem nem az van, mert nem ír semmi olyat az app) , de nem tudom hogy ez igaz-e vagy csak valami beállítás kérdése, vagy én bénázok valamit...

Tudja valaki hogy mi lehet? :)
Köszönöm szépen.

(#13816) bigdady válasza Samsong (#13815) üzenetére


bigdady
nagyúr

Összefoglaló: Írd át a revolut appban a címedet pl egy Angliára majd rendelj egy új virtuális kártyát, ezután visszairhatod a címed magyarra. Na ezt az új kártyát tedd be gpay alá azzal menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#13817) vnorbi válasza Kiskopika (#13814) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha töltesz fel egy adott kártyáról Revolutra, akkor ott, ahol most csak a törlést látod, megjelenik egy másik opció is, aztán ha nem folglalkozol vele, akkor kb 2 nap múlva eltűnik, majd a következő feltöltéskor újra megjelenik. Itt lehet megerősíteni a kártya regisztrációját.

(#13818) petipetya válasza bigdady (#13816) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kíváncsiságból beállítottam. Arról sehol sem látok infót, hogy a virtuális kártyához milyen PIN kód tartozik?

"nincs rá lezsóidő"

(#13819) anadroid válasza petipetya (#13818) üzenetére


anadroid
senior tag

Ahhoz minek a PIN kód? Mit érintesz hová, a meleg levegőt, hogy valami PIN kódot kérhessen? :U

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#13820) bigdady válasza petipetya (#13818) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ahhoz felesleges hiszen nem fizikai

(#13821) petipetya


petipetya
nagyúr

Arra gondolok, hogy a most beállított Google Pay (alatta a PIN kód nélküli Revolut virtuális kártya) segítségével fizetek 5.000 Ft feletti összeget a boltban.

Köszi az infót mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#13822) MasterMark válasza petipetya (#13821) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kér kódot, mert már azonosítottad magad a telefonon.

Switch Tax

(#13823) Kiskopika válasza vnorbi (#13817) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nekem nem jel5enik meg mar tobbszor toltottem, es neztem de semmi...

Most hozzaadtam proba keppen es neztem, de semmi

[ Szerkesztve ]

(#13824) vnorbi válasza Kiskopika (#13823) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Akkor passz. Nálam három kártya volt eddig regisztrálva feltöltéshez, és mindegyiket meg tudtam így erősíteni. (Gondolom, az nem lehet nálad, hogy esetleg már megcsináltad, csak elfeljtetted).

(#13825) huan válasza vnorbi (#13811) üzenetére


huan
őstag

"meg legyen erősítve a kártya regisztrációja a Revolutnál" - ez mit jelent pontosan?

(#13826) vnorbi válasza huan (#13825) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Sikeres feltöltés esetén a kártya kibocsátójánál a tranzakciónál (számlakivonaton, sms-ben...) megjelenik egy négyjegyű kód, amit a Revolutnak visszaírva egy biztosítékot kapnak, hogy ez tényleg egy olyan kártya, ami az ügyfélé (nem talált vagy lopott). Van itt az összefoglalóbani is szó róla, de amióta én használom, csak ajánlott dolog volt, a Revolut soha nem bíztatott, hogy csináljam meg. Most hirtelen átfutva, nem is találok erről náluk hivatalos leírást, lehet, hogy megszűnt ez a lehetőség, és ezért nem találja Kiskopika sem.

(#13827) MR ME


MR ME
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan juthatott a kártyám negatív egyenlegbe? Mindig néztem h mennyi pénz van rajta, és aszerint költöttem, standard előfizetésem van ami elvileg díjtalan, mégis tegnap egyszercsak közölte velem h majdnem 3k minuszba van a kártyám....végignézve a vásárlások könyvelését nem látok semmi olyat ami nem én lettem volna, egy havi előfizetés nem lett teljesítve csak a google playből, mert itt már szte minuszban volt a kártyám, előtte való nap pár forint pluszban voltam....mitől kerültem át minuszba? Mi terhelhette meg esetleg a kártyám, illetve van e vmi olyan limit amit még enged a kártya h minuszban legyek, amivel esetleg nem számoltam és túlköltekeztem volna?

Válaszotok előre is köszönöm!

(#13828) Kiskopika válasza vnorbi (#13824) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Tuti nem. Ez egy uj kartya mert bankot valtottam es itt ausztriaba eloszor van olyan bankkartyam amivel online is lehet fizetni. De mar vagy 4-5 feltoltest csinaltam ezzel a kartyaval nagyobb osszegeket is. Mindegy majd szolnak ha kell. Amugy az auto-top up is hianyzik nalam.

(#13829) Gabás válasza MR ME (#13827) üzenetére


Gabás
addikt

pl. egy visszatérített okt. 4-ig terhelés újraterhelése

(#13830) MR ME válasza Gabás (#13829) üzenetére


MR ME
aktív tag

ezt nem igazán értem :(

(#13831) agroman válasza MR ME (#13827) üzenetére


agroman
senior tag

nem lehet hogy elofizettel egy szolgaltatasra (pl Paypalon keresztul) es ismetlodo (recurring) fizetes lett beallitva?

------

(#13832) szvl válasza MR ME (#13830) üzenetére


szvl
tag

Az a tipp, hogy az október 4.-én valami gubanc volt. Az 4.-i vásárlások egy részénél a Revolut-hoz késve érkezett be a kereskedőtől a terhelés, így az elvásárolt összeget zárolását a Revolut egy hét elteltével (okt 11-12.-én) feloldotta. A terhelés beérkezésekor pedig megjelent a számládon az elvásárolt összeg, így lementél mínuszba.
Nézd meg a vásárlásaidat, az elmúlt napok terhelései között valószínűleg találsz olyant, amit október 4-én fizettél ki, az október 4.-i napnál pedig ugyanez stornózva fog megjelenni.

[ Szerkesztve ]

(#13833) MR ME válasza agroman (#13831) üzenetére


MR ME
aktív tag

de igen, arra írta hogy nem teljesíthető mert nincs elegendő pénz a kártyámon, és az 1400Ft, nem 3k....
ezen felül van egy visszatérített Aliexpress-es vásárlásom, de az meg ugyebár plusz pénz

(#13834) MR ME válasza szvl (#13832) üzenetére


MR ME
aktív tag

Köszi, akkor valóban ott van 2 vásárlás ami sztornózva lett, de esélytelen h visszatérítés lett volna, mert köztük van egy volán busz jegyvásárlás is :)
így tiszta a dolog :R

(#13835) htc07


htc07
addikt

az október negyedikei "visszatérített" összegeket valakinek vonták már le újra? úgy látom pont ez a téma, de nálam még semmi.

[ Szerkesztve ]

(#13836) Lex Icon válasza htc07 (#13835) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A megfejtést a korábbi válaszokban találod. ;)

(#13837) petipetya


petipetya
nagyúr

Aki most kapott Visa kártyát, annak is dombornyomott mint a MasterCard, vagy a hagyományos vékony?

"nincs rá lezsóidő"

(#13838) anadroid válasza petipetya (#13837) üzenetére


anadroid
senior tag

Dombor.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#13839) petipetya válasza anadroid (#13838) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. Csak idegesít, hogy két kártya vastagságú helyet foglal el, de akkor nincs kit tenni.

"nincs rá lezsóidő"

(#13840) htc07 válasza Lex Icon (#13836) üzenetére


htc07
addikt

nem találtam, azért kérdeztem,csak egy panasz van negativ egyenleg miatt, de sokkal többen voltunk itt, akiknél volt ilyen incidens.
nálam nem vonták le még pl.

(#13841) ádika86 válasza zolmesz (#13803) üzenetére


ádika86
aktív tag

Nekem 6 millio van a szamlamon, amit ket reszletben utaltam at. Semmi gond nem volt. Azota varom, hogy at tudjam valtani normalis arfolyamon.

Predator G3-571-77QK

(#13842) zolmesz válasza ádika86 (#13841) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Köszi az infót, akkor nem aggodalmaskodom, így fogom átmozgatni a pénzem a régi számlámról az újra.

(#13843) instantwater válasza ádika86 (#13841) üzenetére


instantwater
addikt

Bátor vagy :Y

(#13844) sipig válasza FinGod (#13809) üzenetére


sipig
csendes tag

Mivel pár nap múlva se gyógyult meg, így töröltem a virtuális kártyát. Átállítottam a címet angolra és kértem új virtuális kártyát. Azzal ismét működik a GPay :)
Örültem neki, mert már úgy megszoktam, hogy nem kell elővenni a pénztárcát és kikotorni a bankkártyát :)

(#13845) petipetya válasza sipig (#13844) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pontosan hogy zajlik a Google Pay fizetés?

1.Teló bekapcsolt NFC-vel terminálhoz tart, kijelző felvillan, elveszed onnan és feloldod? Vagy ott kell feloldani a terminál közelében?

vagy

2. Kijelzőt fel kell oldani, terminálhoz tart, fizet.

Csak Simple tapasztalatom van, amely roppant körülményes, véletlenszerűen jött fel ujjlenyomat ikon és rá takarásban kód mező, lassú is volt, úgyhogy az felejtős.

"nincs rá lezsóidő"

(#13846) szvl válasza petipetya (#13845) üzenetére


szvl
tag

Az én tapasztalatom alapján:
- 5000 Ft alatt elegendő megnyomni a telefon egy tetszőleges gombját, hogy feléledjen (mutassa az időt a kijelző), terminálhoz tartom, fizetéskor megjelenik a Revolut kártya kontúrja
- 5000 Ft felett fel kell oldanom a telefont (ujjlenyomat olvasóval vagy pin kóddal vagy mintával vagy amivel szükséges), terminálhoz tartom, fizetéskor megjelenik a Revolut kártya kontúrja - feloldás nélkül a fizetés sikertelen

(#13847) viktorhu válasza petipetya (#13845) üzenetére


viktorhu
veterán

A simple sem véletlenszerű, max. 2 perccel a fizetés előtt kell ujjlenyomattal feloldani a kijelzőt. Én ugyanúgy használom mindkettőt: amikor sorra kerülök a pénztárnál, lezárom a kijelzőt, fizetéskor feloldom, és odatartom az olvasóhoz. Nem értem, hogy ez miért körülményes (ujjlenyomattal feloldani és odatartani az olvasóhoz).

(#13848) Laox válasza petipetya (#13845) üzenetére


Laox
aktív tag

Telepítsd újra, nekem ujjlenyomat felold és csak érinteni kell, egy mozdulat.

(#13849) lez68


lez68
csendes tag

Virtuális VISA kártyát használok GPay mögött, de ha az Aldinál fizetek 5000 felett, akkor aláírást (!) kér a rendszer. Nem túl hatékony, azért fizetnék mobillal, hogy gyors legyen a dolog :( Sehol máshol nem tapasztalok ilyet, pedig elég sűrűn használom.

Tapasztalt már más is ilyet? Nem lehet ezt valahogy kikerülni?

(#13850) energiezolee válasza Lex Icon (#12405) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia!

Én már nagyon várom ezt a funkciót! Neked mennyi idő után kapcsolták be? Sokat vásárolsz Revoluttal? Szóval idő vagy használati függvénye lehet az automatikus feltöltés opció megjelenésének?

Üdv : Energie Zolee

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.