Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) viktorhu válasza Brandynew (#14450) üzenetére


viktorhu
veterán

Meg jár utána némi jutalék is, bár nem tudom, hogy egy magyar bank osztogat-e jutalékokat.

(#14452) vnorbi válasza Brandynew (#14450) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Vagy kedvezményt kap a banktól az olyan tranzakciókért, amik DCC-vel mennek.

(#14453) milenda válasza viktorhu (#14449) üzenetére


milenda
tag

Igen, a lengyelek szeretnek azzal kedveskedni, hogy forintban terhelnek, s nem értik, miért választom inkább a zlotyt. Szerencsére eddig tőlem mindig megkérdezték, jó lesz-e forintban.

(#14454) sb95 válasza viktorhu (#14451) üzenetére


sb95
csendes tag

OTP leírás DCC-ről: [link]

"Az Elfogadó a DCC tranzakciók után kisebb banki jutalékot fizet az elfogadó banknak, mint a nem DCC tranzakciók után."

Amúgy ilyenkor, amikor DCC-re nyom rá a "kedves" személyzet, nyugodtan lehet sztornóztatni velük a tranzakciót.

(#14455) instantwater válasza viktorhu (#14449) üzenetére


instantwater
addikt

Olyankor nem ütsz pinkódot, és szólsz, hogy akkor üsse be újra, és majd te eldöntöd miben fizetsz.

(#14456) vidor


vidor
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, az egyik ismerősöm az emailen történő regisztrációs megerősítést nem tudja végrehajtani. amikor rábök a megerősítő felíratra kiírja, hogy sikertelen a megerősítés, ja iphone telefon. előre is kösz a segítséget. A fizikai kártya meg van rendelve, de nem latja a kártyák között, ellenben a várható szállítási időt jelzi.

(#14457) Sátán44


Sátán44
addikt

A meghívós időszak alatt senkit nem tudtam rávenni ismerőseim közül, hogy regisztráljon. Nagyon bizalmatlanok az újjal szemben, amit nagyon sajnálok. :(

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#14458) instantwater válasza Sátán44 (#14457) üzenetére


instantwater
addikt

Ne sajnáld.
Te lettél volna az utálatos barát, mert "mikor kapom men, nem kaptam meg, szemét revolut, átvertél"...
Úgysem tudnál segíteni, és csetelhetnétek közösen a Revoluttal.
Nekem ez nem ér ennyit.

Amúgy senkit nem kell "rávenni" semmire.
Esetleg elmondod, hogy te külföldön és a neten ezzel vásárolsz, és ha neki is szüksége lesz rá, majd keres téged, vagy regisztrál magától.

Nem erőszak a disznótor. Sem a Revolut.

[ Szerkesztve ]

(#14459) szekra


szekra
őstag

Ha egy szállásnál authorizálták a Revolut kártyámat, majd kifizettem a kauciót kp-ban, de most 1 hét után megint levonták a kauciót, akkor a Revolutnak kellene írnom a chatbe, hogy vegye fel velük a kapcsolatot, hogy ez mégis mi vagy inkább nekem a szállással? Egyszerűsítve a kérdést, ilyenkor Revolut mossa a kezeit, vagy nekik is lehet panaszt tenni?

Másik ugyan ez, hogy kifizettem Revoluttal egy szállást a helyszínen, de nem vonta le az összeget (viszont a bizonylat kijött a terminálból, el is fogadta a recepiós), azt írja függőben van a tétel és el kell fogadnia a szállásadónak vagy sztornózásra kerül. Itt mi a helyzet? :R

(#14460) Friczy válasza tomp (#14399) üzenetére


Friczy
senior tag

Miért kéne virtuális kártyának egyáltalán PIN-kód? Főleg nem értem, hogy miért kellene megváltoztatni, ráadásul hogy akarsz virtuális kártyát bármilyen módon is ATM-mel kapcsolatba hozni?

(#14461) bigdady válasza Friczy (#14460) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gondolom a fizikai nem ingyenes :)

[ Szerkesztve ]

(#14462) Friczy válasza bigdady (#14403) üzenetére


Friczy
senior tag

Apple payhez sem kell PIN-kód, itt meg elsősorban annak kapcsán írtam, amit.

(#14463) bigdady válasza Friczy (#14462) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak nem értettem miért gond virtuális apay mögött

(#14464) TrollBalint válasza szekra (#14459) üzenetére


TrollBalint
addikt

Fizetéskor nem terhelődik be egyből a pénz, hanem csak lefoglalásra kerül, és majd a kereskedő, mikor elküldi ezeket az igényeket (általában összegyűjtve), akkor terhelődik be igazán. Ez lehet pár óra, lehetnek napok is akár.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14465) Friczy válasza bigdady (#14463) üzenetére


Friczy
senior tag

Az nem gond, én is betettem a virtuálisat, csak miután időnként pampogott, hogy most épp nem használható, aztán ismét használhatónak minősítette, majd megint nem, inkább kivettem, hogy ne zavarjon. (Lehet, hogy azért csinálta, mert a virtuálisat le szoktam tiltani alapból, és ezt valahogy kiszúrta) De attól még PIN nem kell hozzá, nincs is.

(#14466) bigdady válasza Friczy (#14465) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem lehet ezért nem kell apay-hez pin fizetéskor mert virtuális és nincs? Vagy apple pay-hez sosem kell?

(#14467) MasterMark válasza bigdady (#14466) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, a fizikaihoz sem kell. PIN meg van, már megbeszéltük egyszer, hogy ahol kéri ott kéri Apple Payjel is. Ahol nem kéri 5 ezer alatt, ott 5 ezer felett sem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14468) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Kaptam most egy push üzenetet ,hogy a tegnap indított utalások refund to Revolut account.
Máshol nyomát se látom ennek
2 utalások van a kisebb 150 dollárról van e-mail hogy executed.
A masik ugyanoda ment csak nagyobb összeg volt,mert egyben nem engedte az 1000 fontos limit miatt

[ Szerkesztve ]

(#14469) anadroid válasza bigdady (#14461) üzenetére


anadroid
senior tag

Szinte mindig megszerezhető ingyenesen az első fizikai kártya.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14470) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Széfet csak HUF-ba tudok csinálni, EUR szamlahoz nincs ilyen opcio.
másnak is így van?
köszi

(#14471) Drenadar válasza puru (#14470) üzenetére


Drenadar
veterán

De sztem lehet... Én bitcoint állítottam be 😅😅

(#14472) puru válasza Drenadar (#14471) üzenetére


puru
senior tag

Igen tényleg lehet, csak a “gyorsító” nem lehet egyszerre több széfen.

(#14473) Drenadar válasza puru (#14472) üzenetére


Drenadar
veterán

Az apró gyűjtés nem lehet több széfen nem a gyorsító.

(#14474) zivorad


zivorad
csendes tag

Egy érdekesség a fizetési linkkel kapcsolatban, hátha valakinek segítek vele: amikor megvan a link már csak ki kell másolni oda ahonnan meg akarjuk osztani, ami lehet e-mail, Skype, Viber, Whatsapp...stb. bármi amivel ilyesmit meg lehet osztani. A következő szöveget adja hozzá: "Szia! Kérlek, küldj xxxx US$ összegű pénzt a Revoluttal. Ezt a következő fizetési hivatkozással teheted meg: https://rev.money/r/lkVSNKMC87. Pár koppintás az egész." Megfigyelhető, hogy a link végén van egy pont, amit bemásol és a böngészőben is ott lesz. Ha rákattintunk akkor egy üres fehér oldal jelenik meg. A megoldás, hogy mikor már bemásoltuk a böngészőbe akkor a pontot ki kell törölni és akkor megjelenik a helyes oldal, ahonnan kártyával lehet fizetini. A Revolutot nem használók felé pedig úgy kell küldeni, hogy már a megosztáskor a pontot töröljük a végéről, akkor helyesen működik. Nem volt ez midig így de ma kétszer is így jártam, korábban nem.

(#14475) tomp válasza Friczy (#14460) üzenetére


tomp
félisten

Többször leírtam már. OTP-nek vannak már NFC-s automatái. Érintem a telefont a GPay nyugtázza, hogy oké az ATM pedig PIN után beenged.

(#14476) Krethx válasza tomp (#14475) üzenetére


Krethx
aktív tag

Próbáltad is? Mert nekem nem ment. Még fizikai kártya érintéssel sem. GPay alatt sem és ott is fizikai volt. Itt már egyszer leirtuk miért nem mehet. A GPay és az APay minden kártyához egy egyedi virtuális kártya számot generál. Tehát nem a valós kártya számodat küldi el. De ha neked müködik teszek még egy próbát.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14477) tomp válasza Krethx (#14476) üzenetére


tomp
félisten

Vettem már ki pénzt GPay érintéssel. 2ezerrel próbáltam. Random PIN kóddal is kiadta az ATM. Most viszont már nem. Már kéri a helyes kódot.
Fizikai és Simple érintéssel is használtam már. Amelyik ATM-en üzemel az NFC olvasó ott ki is írja, hogy helyezze a kártyát az ATM-be vagy érintse oda az olvasóhoz.

(#14478) Krethx válasza tomp (#14477) üzenetére


Krethx
aktív tag

Köszi. Na ezt megint megnézem.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14479) namenlos


namenlos
tag

Hirtelen nagyobb összeggel történő feltöltés esetén befagyaszthatnak. Ha ez a hirtelen nagyobb összeg hitelkártyáról érkezik, ez akkor is megtörténhet? Ezt azért kérdezem, mert ugye ez az összeg ténylegesen nem az enyém (hanem bank által nyújtott hitel), így ezt nem tudnám mivel igazolni.

(#14480) vnorbi válasza namenlos (#14479) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én K&H-s hitelkártyáról töltöttem, amikor korlátoztak még májusban. Erre OTP-s számlakivonatot töltöttem fel, amit elfogadtak minden kötekedés nélkül. Ha jól emlékszem, az volt a lényeg, hogy arról a számlakivonatról kellett nekik másolat, amire fizetés jön attól a munkáltatótól, akitől a bérpapír van.

(#14481) dugynok válasza vnorbi (#14480) üzenetére


dugynok
senior tag

Ha nincs munkàltatóm és bérpapírom, akkor fel sem oldjàk vajon? Tényleg érdekel, mert én most nem dolgozom, pàr hónapig még nem is tervezem.

(#14482) gzbotii válasza dugynok (#14481) üzenetére


gzbotii
veterán

SZJA-t is fel tudod nekik tölteni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14483) vnorbi válasza dugynok (#14481) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem feltétel az alkalmazotti lét, de valahogyan igazolni kell, hogy honnan van a pénz. Vannak más lehetőségek (például korábbi megtakarítás), amihez másfajta dokumentumot kérnek.

(#14484) dugynok válasza gzbotii (#14482) üzenetére


dugynok
senior tag

Mire gondolsz? A tavalyról szóló adóbevallàsra?

( #14483 ) vnorbi:
Az úgy jó. Kérdés miként igazolom, hogy pl. banktól kaptam hitelt és abból költök? Feltöltöm a hitelszerződést?

(#14485) gzbotii válasza dugynok (#14484) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14486) dugynok válasza gzbotii (#14485) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszönöm :) Remélem azért nem kerűl rà sor, hogy zàroljanak.

(#14487) vnorbi válasza dugynok (#14484) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igen, kb ennyi, plusz egy számlakivonat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14488) kovisoft válasza vnorbi (#14487) üzenetére


kovisoft
őstag

Mit tegyen egy diák, aki mondjuk a szüleitől kap rendszeres vagy egyszeri nagyobb összeget?

(#14489) Lex Icon válasza kovisoft (#14488) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Arról is van bankkivonat.
Vagy a szülőknek is kell R kártya és arról még egyszerűbb átvezetni. ;)
Ki van ez találva. :D

[ Szerkesztve ]

(#14490) instantwater válasza kovisoft (#14488) üzenetére


instantwater
addikt

Mivel készpénzt nem lehet befizezni, így tudod igazolni a bankszámlakivonatoddal, hogy kaptad azt a pénzt amit feltöltöttél.

A szüleid kártyájábal feltölteni pedig szürkezóna.

(#14491) kovisoft válasza instantwater (#14490) üzenetére


kovisoft
őstag

Én vagyok a szülő, fiam a diák, mindkettőnknek van Revolutja, én szoktam neki áttolni Revoluton a pénzt, csak elgondolkoztam, hogy ha egyszer majd valami igazolást kérnek tőle, akkor mit fog tudni felmutatni.

(#14492) instantwater válasza kovisoft (#14491) üzenetére


instantwater
addikt

Ez esetben elnézést a feltételezésért. :B
Tehát tőled kapja Revoluton a pénzt.
Ilyen esetben nem kötözködnek. Azért kérnek be dokumentumokat, hogy az ő hátsójuk védve legyen. Az, hogy az ő rendszerükön belül kinek a számláján van nyilvántartva a pénz, az nekik mindegy.

(#14494) kovisoft válasza R3dsnak3 (#14493) üzenetére


kovisoft
őstag

Persze, másként nem is ment volna a regisztráció, hiszen kérik a személyi fotóját.

(#14495) instantwater válasza kovisoft (#14494) üzenetére


instantwater
addikt

Hallottunk itt már nagyszülő nevére regisztrált fiókról amit a csemete használt :DDD :K

(#14496) kovisoft válasza instantwater (#14495) üzenetére


kovisoft
őstag

Jogos, valóban ki lehet trükközni a regisztrációt. Mindenesetre nálunk minden szabályosan ment. :K

(#14497) hunluigi


hunluigi
senior tag

A fenti témához kapcsolódóan, azt tudja valaki számszerűsíteni, hogy mi az a "nagyobb összeg" aminél már várható az eljárás?

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#14498) Brandynew válasza hunluigi (#14497) üzenetére


Brandynew
őstag

Nincs semmiféle eljárás, azoktól kérnek csak be igazolást, akik helytelen adatot adtak meg, hitelkártyáról töltöttek fel, homályos vagy hiányos a beküldött személyigazolványuk stb. Ha ésszel, mintaszerűen használod a szolgáltatást, nem futsz bele adatbekérésbe/tiltásba.

Százezreket töltöttem már fel rá egyösszegben is, jócskán millió fölött járok, és nem fognak tőlem igazolást kérni, mert tudom, hogy mit csinálok.

[ Szerkesztve ]

(#14499) Somatom válasza Brandynew (#14498) üzenetére


Somatom
veterán

Na, erre kíváncsi leszek. A saját számlámról fogom tölteni. Arról, amire a fizum is érkezik. Van normális kép készítésére alkalmas eszközöm és teljesen általános célra kívánom használni a kártyát. Ha ezek után korlátoznak, akkor .....

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14500) bigdady válasza Brandynew (#14498) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hitelkártyáról töltök, semmi gond vele butaságot írsz, már csak azért is Mert azzal van a legkevesebb gondja Revolutnak mivel a túloldali bank minősíti is a kártyabirtokost nem csak egy holmi betéti kártyát adott neki vagyis van jövedelme stb... (bank pénze, magasabb átvilágítás, pénzmosás szempontból erősebb is...)

Ui: Ezért van ahogy autót sem tudsz már csak egyre kevesebb helyen bérelni külföldön betéti kártyával... csak hitelkártyával engedik debittel nem!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.