Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) instantwater válasza viktorhu (#13300) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, ez is igaz.
De otthon is már elég sok embernek van hitelkártyája, és nem hiszem, hogy mindenki csak a visszatérítésre használja.
Ha nem lenne haszna belőle a banknak akkor beszántaná a visszatérítést.

És azt sem hiszem, hogy Angliában jófejségből ingyenes az alap bankolás, hiszen ahogy a példa mutatja, lehet érte pénzt kérni, mégsem teszik. Valami oka kell, hogy legyen.

(#13302) Krel


Krel
csendes tag

Sziasztok. A következő lenne a problémám, illetve a kérdésem. Anyum csinált egy kártyát ami meg is érkezett. Mikkor be akartunk lépni az app-ba az nem engedett be. Kértünk új jelszót, de az ellenörzéskor minden áron kéri a pin kódot amit nem tudunk mivel nem jó a jelszó amivel be tudnánk lépni az appba. Tud valaki megoldást erre a problémára? Köszönöm

(#13303) MasterMark válasza Krel (#13302) üzenetére


MasterMark
titán

A "pin kód" az app belépési jelszava, reigsztráláskor kellett megadni.

Switch Tax

(#13305) gzbotii válasza Dagmar (#13304) üzenetére


gzbotii
veterán

Romániában is ingyenes.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13307) Krel válasza MasterMark (#13303) üzenetére


Krel
csendes tag

De az app belépési kódja nem jó abból indult ki az egész probléma

(#13308) instantwater válasza Dagmar (#13304) üzenetére


instantwater
addikt

Otthon is megtehetné X bank, hogy ingyen adja az alap számlát utalással készpénzfelvétellel, kártyadíj és számladíj nélkül.

Menne hozzá mindenki?

Nem, mert a magyar ember nem mobil.

Sőt, még jól meg is bírságolnák a bankot tisztességtelen verseny címszóval.

Szóval már Romániában is. Ragyogó. :C

Ha magyarország belépne az eurozónába ahova soha nem fog, akkor fél év alatt kilapátolnák az emberek az euróikat a környező országokba ahol jobb kondíciókkal bankolhatnak.

Vagyis nem, lásd előző pont. A magyar ember nem szeret változtatni, szereti az állóvizet.

[ Szerkesztve ]

(#13309) shtirley válasza Lex Icon (#13283) üzenetére


shtirley
tag

Értem az igyekezeted, csak a kedvedért itt egy másik ábra, ezt értelmezd, ez ugyanarról az időszakról készült és itt is olcsóbb az árfolyam hétvégén. Szerintem.

(#13310) shtirley válasza Tuomas (#13286) üzenetére


shtirley
tag

Jól látod, arra akartam kilyukadni, hogy a hétvégi árfolyam is teljesen jó, ráadásul - mivel a hétvégén nincs deviza kereskedés - a pénteki záró árfolyam is esik majdnem 1%-ot. Aztán ha erre még rá is jön az 1%-os felár, reálértéken valójában pár század vagy tized százalékkal több csak az árfolyam a pénteki zárónál.
Hangsúlyozom, ez az én meglátásom, nem vagyok banki szakember, ezért kérdeztem hogy ez így helytálló lehet, vagy rosszul látom.

(#13311) whbear válasza shtirley (#13309) üzenetére


whbear
senior tag

Az ábrán tökéletesen lehet látni, hogy a hétvégi időszakban amit nemsokára elérünk ismét, beszakad a diagram és úgy is marad konstansan kb 2 napig. Tehát 1 forintért kevesebb eurót kapsz. Vagy másként fogalmazva ugyanannyi euróért több forintot kell fizetned. Akkor jobb az árfolyam? (nem)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#13312) shtirley válasza whbear (#13311) üzenetére


shtirley
tag

Örülök, hogy csak az utolsó hozzászólást látod és arra válaszolsz, de akkor [itt] mi újság?
Mindkét irány bezuhan, v ezek szerint megnő, attól függ honnan nézzük. :D

[ Szerkesztve ]

(#13313) instantwater válasza shtirley (#13312) üzenetére


instantwater
addikt

Mindkét irányba rákerül az 1%.
1%-kkal kevesebb forintot kapsz az euródért, és 1%-kkal kevesebb eurót kapsz a forintodért.

#azótéjpéjobbanvált

[ Szerkesztve ]

(#13314) Lex Icon válasza shtirley (#13309) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Valóban tévedtem abban, hogy puklikat fogsz látni, mert csak akkor látnád, ha a magyar formában mutatnák az árfolyamot, ami mindig Ft/€ formájú, tehát vételnél és eladásnál is, de a R normálisan a reciprokát mutatja a vételi formánál, így megint gödrök vannak, ahogy whbear is írta.
Érthetőbben:
magyar forma pl.: vétel: 329,34 Ft/€ eladás: 334,95 Ft/€
R forma: vétel: 329,34 Ft/€ eladás: 0,0029855 €/Ft
Utóbbi a nagy árbeli eltérés miatt nehezen kezelhető, ezért használjuk az 1. formát. A R viszont csak 4 tizedesig kezeli (0,0029), ezért számunkra használhatatlan így. Ezért se lehet automata váltást beállítani Ft-ról, mert nem lehet megadni pontosan az árfolyamértéket.

[ Szerkesztve ]

(#13315) érték_elek


érték_elek
csendes tag

Sziasztok! Augusztusban vettem valamit Alin, amit a Ft egyenlegemből fizettem 290 körüli árfolyamon ($). Most kaptam visszatérítést a héten és meglepődve látom, hogy forintban írták jóvá ugyanazon az árfolyamon. Ez normális? És vajon fordított esetben is ezt csinálták volna (ha közben erősödik a forint)? Érdemes reklamálni?

[ Szerkesztve ]

(#13316) shtirley


shtirley
tag

Értem.
De erre még rájön a leírásukban említett 1%, vagy ez már az?

(#13317) MNBT válasza sajti_pajti (#13299) üzenetére


MNBT
tag

Az nem volt meg, viszont akkor hogyan lehetséges hogy máshol meg simán elfogadja a paypasst?
Mindenesetre következőleg akkor mondom a pénztárosnak hogy dugja be a kártyám

(#13318) instantwater válasza shtirley (#13316) üzenetére


instantwater
addikt

Ez már a felárral együtt ennyi.
Azért látsz beesést a grafikonon. Az 1%.

[ Szerkesztve ]

(#13319) shtirley válasza instantwater (#13318) üzenetére


shtirley
tag

Értem. Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a megfejtést. :R

(#13320) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Az Összefoglalóban ez van írva:

"Melyik pénznemet használja először
Először mindig a terhelés pénznemében próbálja levonni a kívánt összeget a számládról - ha abból nem áll rendelkezésre megfelelő összeg, akkor az accountod fő devizájában, ami magyarországi regisztráció esetén a forint lesz. Ha abból sem áll rendelkezésre elegendő, akkor abból a pénznemből, amiből a legtöbb van az accountodon."

Ezt hogyan kell érteni?

Nálam ma az történt, hogy 135 eurót kellett volna fizetnem egy POS terminálon, de csak 128 euró volt a számlámon. Hiába volt mellette 15 eFt forintban is, a POS terminál visszadobta a tranzakciót fedezethiány miatt :(

Megjelent az üzenet a telefonomon, hogy váltsak át még 10 eurónyi összeget, de az ember a POS terminál mellett állva, egy fedezethiányos tranzakció közben nem nyomkodja a telefonját, hogy pénz váltson :U

Miért nem vonta egyből le a Ft egyenlegből a hiányzó 8 eurós összeget a Revolut?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#13321) Tuomas válasza Donki Hóte (#13320) üzenetére


Tuomas
addikt

Mert a teljes összegnek egy pénznemben kell rendelkezésre állnia. Pl veszel egy tálca sört mondjuk 6 000 ft-ért, akkor 6 000 huf-nak kell lennie rajta, ha nincs, akkor kb 18 €-nak, ha az sincs, akkor kb 20 dolcsinak. Tehát úgy, hogy innen is egy kicsi, meg onnan is egy kicsi az nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#13322) MasterMark válasza Donki Hóte (#13320) üzenetére


MasterMark
titán

Funds are not taken from more than one currency balance at a time, so if there are no currency wallets with sufficient funds, the transaction will be declined.

[link]

Switch Tax

(#13323) Huroq


Huroq
senior tag

Érdekes dolog történt ma este. A 7 napja történt 2 db SPAR -os vásárlásomat sztornózta a Revolut. Nem volt nagy összeg szerencsére, összesen kb. 3500 Ft, de akkor is elég zavaró. Nem tudom, hogy fordúlhatott ez elő, de valószínűleg köze van ahhoz, hogy ezeket GPay -el fizettem ki. A GPay -hez egy viruális kártya volt csatolva amit pár napra rá töröltem, mert csak teszt jelleggel csináltam. Abban bízok, hogy később a SPAR levonja újra az összeget, bár nem tudom milyen kártyáról, hisz már nem létezik, se a GPay -es virtuális kártya, se a Revolutos kártya.

(#13324) Zugi válasza Huroq (#13323) üzenetére


Zugi
aktív tag

Ugyanez történt velem is. Most sztornózott 2db október 4-i vásárlásomat. De hogy miért?
Mondjuk én is Gpay-jel fizettem, bár szerintem ehhez nincs köze. Kíváncsi leszek beterheli -e majd újra.

(#13325) vkrisz


vkrisz
csendes tag

Nekem is most sztornózta mindkét október 4-i vásárlásomat. Több min 20000 ft volt, kiváncsi vagyok így marad-e. Olyan mintha 7 napig nem kérték volna a pénzt a kereskedők, de ezt egy Auchan-nál nem tudom elképzelni. Ja és sima kártyás fizetés volt, szóval semmi köze a Gpay-hez.
@erikviking: szerintem nem kell aggódnod. Ha ígymarad akkor aznap ingyen vásároltál, ha Revolut probléma volt a sztornó és visszacsinálják akkor ugyanott vagy mint előtte. Te semmi rosszat nem tettél.

[ Szerkesztve ]

(#13326) petipetya


petipetya
nagyúr

Csatlakozom. Október 4-i Telekom számlabefizetésről, és Tesco vásárlásról jött a Curve alatt "refunded" értesítő. A Revolut alatt viszont semmi nyoma, ott "kész" állapotnak mutatja ezeket.

A Telekom esetén nem figyeltem a lekönyvelésről szóló emailt, és nem emlékszem rá hogy jött-e vagy sem, és persze ilyenkor nem találom egyik mappában sem. A webes felületen befizetettnek mutatják.

A Tesco vásárlás nem érdekel, hogy sikeres volt-e vagy sem, már rég megettem.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#13327) Donki Hóte válasza Tuomas (#13321) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Értem, de ha így van, akkor nem kéne a hibás információt tartalmazó Összefoglalót javítani ?!?!

Ez a kis tévedés elég nagy gondot jelentett nekem :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#13328) petipetya válasza petipetya (#13326) üzenetére


petipetya
nagyúr

Webes felületen egy korty kávé után megvan a Telekom visszaigazolásos email, amely alapján sikeres volt a befizetés.

"nincs rá lezsóidő"

(#13329) gzbotii válasza Donki Hóte (#13327) üzenetére


gzbotii
veterán

És melyik része hibás?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13330) MasterMark válasza Donki Hóte (#13327) üzenetére


MasterMark
titán

Nem hibás.

Hatalmas gond lehetett 12 másodperc alatt átváltani a pénzt és újra lehúzni a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#13331) deihun


deihun
újonc

Sziasztok!

Megnyugodva látom, hogy másnak is gondja volt az október 4-i tranzakciókkal. Nálam aznapra 5 tranzakciót sztornózott (de nem az összeset) - MOL, Interspar, McDonalds, stb...- kb. 35 000 Ft értékben, Apple Pay fizetés volt mind. Kiváncsi vagyok, hova fog ez kifutni. Kb. fél éve használom napi szinten a kártyát, eddig semmi problémám nem volt.

(#13332) Tuomas válasza Huroq (#13323) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem is!
Október 4i vásárlás, de én fizikai kártyával fizettem. Bizonylatot már rég eldobtam. A sörtis megittam amit vettem (többek között). :DDD
Aznap volt egy másik vásárlásom is, azt nem sztornózták. Szerintem ellenoldali bankfüggő lehet a dolog.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#13333) Tuomas válasza Donki Hóte (#13327) üzenetére


Tuomas
addikt

Miért hibás? Ott is ez van, ha egyikben nincs, akkor a másikban, azután a harmadikban. :U

We were here

(#13334) gzbotii válasza Donki Hóte (#13327) üzenetére


gzbotii
veterán

Ott van benne, az idézet rész után - az a rész amit pont nem másoltal ide be:
"Nem osztja szét a terhelést, több deviza között. Tehát ha van 100$ és 500€a számládon, és érkezik 200$ terhelés, akkor mindet az euró számlára terheli. Hivatalos Revolut leírás: [link]"

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13335) attiati


attiati
veterán

nálam is törölt tranzakció, szintén okt 4.

Egy sörnél azért komolyabb ügyben. Fogadó fél nem tud róla, nála nem látszik a törlés (persze hétvége miatt is lehet).

Live ügyfélszolgálat extrém leterhelt.
Van esetleg már infó, hogy mi történt az október 4-i fizetésekkel?

(#13336) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Vásároltam nemrég koncertjegyet az Akvárium klubba.

Sikeres vásárlás, Revolut levonta az összeget, jegyet megkaptam emailben.

Erre ma jött egy értesítés, hogy a hely nem igényelte az öszeget, ezért az sztornózva lett, visszakaptam.

Ilyenkor volt 2 ingyen belépőm? :) Viccet félretéve, ha jelzem nekik, simán beterhelik újra?
Kell ilyenkor bármit jóváhagynom?

Köszi.
Üdv.

(#13337) sambenez


sambenez
addikt

Nekem is két okt. 4-i Auchan-os vásárlást sztornózott a Curve. Érdekes hogy mind a két szolgáltató aznapi vásárlásokat sztornóz.

(#13338) Krethx válasza Krethx (#13234) üzenetére


Krethx
aktív tag

Új Visa (virtuális) kártyát hozzáadtam a PayPal-hoz. Vásároltam is és minden rendben ment. Teszt céljából Curve allá is betettem. Nem volt vele probléma.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#13339) tPedro_ válasza sambenez (#13337) üzenetére


tPedro_
őstag

És tényleg, nekem is okt 4.

(Ahelyett, hogy visszaolvastam volna párat, rögtön a keresőre ugrottam rá, ezek szerint nem a jó kifejezéseket használva. :B )

[ Szerkesztve ]

(#13340) #95561216


#95561216
törölt tag

Masnak sikerul Netflix ala betenni revo kartyat?

(#13341) petipetya válasza #95561216 (#13340) üzenetére


petipetya
nagyúr

Persze, 10 Ft-ot von le, majd sztornózza.

"nincs rá lezsóidő"

(#13342) Tuomas válasza #95561216 (#13340) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem is az volt egy ideig, aztán paypal lett helyette (mögötte szintén rev kártya)

We were here

(#13343) harylmu


harylmu
őstag

Baratnommel pont viccelodtunk hogy aznap (okt 4) kellett volna menni valami shopping spree-ee. :D Viccen kivul, ilyenkor mivan? Ez tobb milliardos kar is lehet vilagszerte?

(#13344) Huroq válasza harylmu (#13343) üzenetére


Huroq
senior tag

A chates support szerint nincs teendőm. A kereskedő nem igényelte az összeget, nem kell vele foglalkozni. Nagyon kis rendesek. Nem baj ment a képernyőkép a beszélgetésről. Majd leverik a Revoluton ha mégis gond lesz belőle. Mondjuk volt egy 21k -s Simple feltöltésem is azt is sztornózták, de a számlámon meg ott a pénz. Nem tudom elképzelni, hogy ha nem rendeződik a dolog, akkor ebből ne legyen nagy gond, főleg ennyi ki nem fizetett termék/ szolgáltatás után.

(#13345) #95561216 válasza petipetya (#13341) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nekem napok óta ezt írja:

"There appears to be a problem with the payment method you are trying to use."

Közben meg fizetgetek máshol a kártyával simán.

(#13346) #95561216 válasza #95561216 (#13345) üzenetére


#95561216
törölt tag

Közben netflix support:

"i have checked you Netflix account and the card you're trying to update is not getting verified because your Bank/Financial institution is declining the transaction."

Appban semmi nyoma.

(#13347) htc07 válasza htc07 (#12990) üzenetére


htc07
addikt

mégis lehet alapja ennek a dohányboltos revolutos incidensnek, épp most lett reverted az egyik (okt. 4) ottani vásárlásom (amikor még hagyták, hogy revoluttal fizessek).

[ Szerkesztve ]

(#13348) anderledani


anderledani
őstag

Nekem is sztornózva lett október 4-i vásárlás 1213 Ft értékben. Auchan.
Akkor kellett volna tankolni... ;]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#13349) dudi6


dudi6
senior tag

Átutalásnál gondolom a "referencia" a közlemény rész ugye?
Ezt nem lehet valahogy beállítani, hogy elmentse? Rezsiket(villany, gáz, telefon, stb.) utalással fizetném ki és az ügyfélszámom, stb a szolgáltatónál ugye fix. Jó lenne ha ezt is el lehetne menteni és nem kellene minden alkalommal beírni.

(#13350) Sátán44 válasza Tuomas (#13332) üzenetére


Sátán44
addikt

Ma reggel szintén sztornózták az okt. 4-i vásárlásomat. 9e ft Spar, 11e ft Tesco. Fizikai kártyával fizettem mindkét esetben.
Volt akinek utólag beterhelték ismét?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.