Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) anadroid válasza bigdady (#14248) üzenetére


anadroid
senior tag

Nagyvárosokban. Az OTP oldalán megtalálod. Én a Bp. XIII. Babér utcaiban szoktam felvenni, a bal szélső ATM.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14252) tomp válasza bigdady (#14248) üzenetére


tomp
félisten

Van külön eurós ATM. Hatalmas "EUR" matrica van rajta. A forintos ATM mellett szokott lenni a bankfiókokban.

(#14253) hedgehog válasza viktorhu (#14243) üzenetére


hedgehog
senior tag

Egyrészt tőlem random a jelszavamat kérte (igaz nem használtam már régóta, lehet hogy ez már elmúlt), másrészt ha nem vagy OTP-s, akkor max 65KHuF/hó.

-- aka p3d3str1an

(#14254) viktorhu válasza hedgehog (#14253) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor kér jelszót, ha két percen túl volt feloldva a kijelződ a fizetés előtt, teljesen jó biztonsági szabály, semmi random nincs benne. Nyilván használni igazán otp-s kártya esetén van értelme.

(#14255) #78693120 válasza KTU (#14200) üzenetére


#78693120
törölt tag

Apple payben nekem az alapértelmezett a virtuális kártya és havonta cserélem. Általában ezt használom, ahol csak lehet.

(#14256) bigdady válasza #78693120 (#14255) üzenetére


bigdady
nagyúr

Havonta cseréled? Minek?

(#14257) #78693120 válasza bigdady (#14256) üzenetére


#78693120
törölt tag

Túl sok jelentősége nincs, ezt elismerem, de ha már lehet, akkor miért ne.

(#14258) tomp


tomp
félisten

Az imént szerettem volna kifizetni a telefonszámlát ATM-en GPay megoldással. Ugye a virtuális kártyának nincs PIN kódja de kéri a.kódot. Megadom a fizikai kártya kódját. Pénzt kivenni tudok. Igaz csak 5ezerrel próbáltam. Kiadta.
A számlát viszont nem engedi mert ugye rossz kódot adtam meg. Ezek szerint 5ezer alatti tranzakciót az ATM is engedi érintéssel? :F

(#14259) bigdady válasza tomp (#14258) üzenetére


bigdady
nagyúr

Épp ma írták hogy apple pay és gpay sem kér pin-t sosem 5000 felett sem :U

(#14260) MasterMark válasza bigdady (#14259) üzenetére


MasterMark
titán

Nem sosem kér, csak ott ahol nem kér 5 ezer alatt, ott 5 ezer fölött sem kér.

Postán például 5 ezer alatt is kér már akár Apple Payjel is. ATM tranzakciókhoz is kér PIN-t, összegtől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14261) tomp válasza bigdady (#14259) üzenetére


tomp
félisten

Azt tudom. Sokszor fizettem már 5ezer felett GPay Revoluttal. Simple érintéssel is. Csak a postai terminál kér PIN kódot.
De az ATM egy külön állatfaj. OTP-s Simple érintéssel is kér kódot. Nem fogadja el az ujjlenyomatos azonosítást az ATM.

(#14262) kmarci25 válasza bigdady (#14248) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezen a linken a részletes keresőben be lehet állítani, hogy az eurós atm-eket mutassa. Én legutóbb az Astoriánál vettem fel eurót revolut kártyával.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#14263) bigdady válasza kmarci25 (#14262) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#14264) instantwater válasza MasterMark (#14260) üzenetére


instantwater
addikt

A posta készpénzfelvételnek minősül. Valószínűleg ezért.

(#14265) lehella válasza instantwater (#14264) üzenetére


lehella
senior tag

Már nem szerencsére :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14266) kovisoft válasza instantwater (#14264) üzenetére


kovisoft
őstag

Már jó ideje nem minősül készpénzfelvételnek a postai kártyás fizetés.

Szerk: lassú voltam... :)

[ Szerkesztve ]

(#14267) MasterMark válasza lehella (#14265) üzenetére


MasterMark
titán

Ettől még kérik a kódot.

Switch Tax

(#14268) instantwater válasza lehella (#14265) üzenetére


instantwater
addikt

Ma is tanultam valamit. :)

(#14269) INGJOKE válasza kovisoft (#14266) üzenetére


INGJOKE
veterán

Csak csekkbefizetésnél, levélfeladás az ugyan úgy kp felvét. :D

(#14270) Brandynew válasza INGJOKE (#14269) üzenetére


Brandynew
őstag

Honnan veszitek ezeket a kamu infókat? Már rég nem minősül a postánál készpénzfelvételnek a kártyahasználat. Semmilyen esetben sem.

(#14271) instantwater válasza INGJOKE (#14269) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt a csekkbefizetősdit nem értem.
Miért nem lehet mindent beszedéssel és online fizetni?
Mi a jó az órákig sorbanállásban?

Vagy megint az elkényelmesedett angliai élet beszél belőlem, és otthon ez nem így működik? :F

[ Szerkesztve ]

(#14272) Brandynew válasza instantwater (#14271) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem vagy ezzel egyedül, én sem értem. Utoljára 4-5 évvel ezelőtt láttam számlát, nem vagyok hajlandó még elektronikusan sem kézileg befizetni semmit hónapról-hónapra. Mindenre csoportos beszedési vagy rendszeres átutalási megbízást állítottam be. Egyszerűen nincs arra se szükség, se elfogadható magyarázat, hogy valaki 2019-ben miért foglalkozik számlákkal.

Nem az angliai élet beszél belőled, minden létező szolgáltatónál megoldható az automatizált fizetés. Beleértve a közös költség és hasonló apró-cseprő dolgok fizetését is.

[ Szerkesztve ]

(#14273) INGJOKE válasza Brandynew (#14270) üzenetére


INGJOKE
veterán

Akkor menj be és próbáld ki. Múltkor levélfeladásnál csak a telefon volt nálam és nem tudtam feladni a 120 ft-os levelet.... de nekem mindegy ritkán járok ilyen helyre, csekket meg seholsem kérek. :D

(#14274) lehella válasza instantwater (#14271) üzenetére


lehella
senior tag

Én csak azért járok postára befizetni, mert hitelkártyával így tudok csak csekket fizetni. Másrészt meg igazi időutazásban lehet részem a munkahely környéki postában ;]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14275) viktorhu válasza INGJOKE (#14273) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem a készpénzfelvétel miatt nem sikerült, hanem mert régiek a terminálok, és nem tudnak mit kezdeni a pin nélküli tranzakciókkal, így a Revolut virtuális kártyával sem.

(#14276) Huroq válasza INGJOKE (#14273) üzenetére


Huroq
senior tag

Havonta 1-5 levelet biztos adok fel és mindig tudtam mobillal fizetni. Ugyan olyan vásárlásnak minősül mint a többi.

(#14277) viktorhu válasza lehella (#14274) üzenetére


viktorhu
veterán

Majdnem minden szolgáltatónál lehet online kártyával fizetni, ehhez nem kell csekk meg postára járás. Magát a csekket is lehet alkalmazásból fizetni. Ugyanígy ATM-nél fizetni a távközlési számlát is felesleges hobbi.

Off: Hitelkártyaszámlára is lehet csoportos beszedést tenni.

(#14278) hedgehog válasza lehella (#14274) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nekem egy kivételellel minden Díjnetes, ott lehet hitelkártyával fizetni. Az az egy csekkem szerencsére tartalmaz QR-t, amit meg az iCsekk (jó ronda, de működő) appal fizetem, szintén a hitelkártyával.

Szerk: viktorhu postjáról eszembe jutott, hogy valóban van pár dolog (biztosítások pl.) amit nem a dijneten, hanem a szolgáltató oldalán fizetek kártyával.

De a lényeg, én rezsi miatt már évek óta be nem tettem a lábam a postára.

(Igazából a fentiek már elmúltak, már a Revoluttal fizetem a díjnetet meg a csekket is, mert a hitelkártyám már úgysem ad visszatérítést, és az R pedig szépen kategorizál. A beszedés nem jó, én szeretem ha én dönthetem el mikor fizetek.)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#14279) Somatom válasza instantwater (#14271) üzenetére


Somatom
veterán

Postán gyorsabb kp. -val feladni a csekket, mint a bankban befizetni a számlára a pénzt, hogy utána online lehessen vele fizetni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14280) Zolee__


Zolee__
csendes újonc

Sziasztok!

Próbáltam igazolni a személyazonosságomat,de sajnos a telefonom kamerája nem tud éles képet csinálni a személyiről.Gondoltam akkor hagyom a francba visszautalom a pénzt amit rátettem,de mindig azt írja hogy valami hiba miatt nem tudja átutalni,próbálkozzak később..Vagy addig nem is tudom visszautalni amit rá kellett tenni amíg nem igazolom magam??

(#14281) MasterMark válasza Zolee__ (#14280) üzenetére


MasterMark
titán

Vagy például írsz a chat-en, hogy nézzenek már légyszi rá kézzel... És rögtön elfogadják.

Switch Tax

(#14282) INGJOKE válasza viktorhu (#14275) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem mondtam, hogy revoluttal fizettem volna... :D
Nincs a telefonomba gpay beállítva, mert az erstés visa hitelkártyával fizetek mindenhol. Jelenpillanatban 87 ft van a revolut kártyámon és kártyát is csak egy hete raktam be a pénztárcámba. Majd külföldi pénzfelvéthez fogom használni csak. :D

(#14283) Zolee__ válasza MasterMark (#14281) üzenetére


Zolee__
csendes újonc

Ja csak nem nagyon tudnám angolul elmagyarázni nekik...A másik meg hogy ha olvashatatlanok rajta az adatok akkor úgysem tudnak mit csinálni gondolom...

(#14284) MasterMark válasza Zolee__ (#14283) üzenetére


MasterMark
titán

Még a legszarabb kamerával is lehet olvashatót csinálni, sok fényt csinálj hozzá. Az automatikus felismerő még ha nem is tudja leolvasni, az ember ránéz és elfogadja.

Ne regisztrálj egy angol nyelvű szolgáltatásra, ha nem tudsz angolul.

Amúgy nem kell nagy angol tudás: please verify my id...

szerk.: A "valami hiba" meg valószínűleg oda van írva, hogy miért nem tudsz utalni...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14285) KTU válasza INGJOKE (#14282) üzenetére


KTU
addikt

"Majd külföldi pénzfelvéthez fogom használni csak."

Mivel most nem használod, a jövőben meg majd nagyobb összeget akarsz mozgatni rajta (87 Ft-hoz képest a 20 000 Ft is sok)
Majd jön a korlátozás, azonosítás,
és hogy milyen %§&}@ ez a Revolut.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#14286) Zolee__ válasza MasterMark (#14284) üzenetére


Zolee__
csendes újonc

Hát akkor ez annál is szarabb,próbáltam sok fénnyel is :)
Érteni szinte mindent megértek,csak beszélni nem tudok angolul...A fene se gondolta hogy majd chatelgetni kell velük...
Jó ennyit én is tudok angolul...
"Sajnáljuk,de valamilyen hiba történt.Próbálkozz később." Ezt írja...
Na mindegy,köszi akkor lehet megpróbálom a chatet.

(#14287) dugynok válasza Zolee__ (#14286) üzenetére


dugynok
senior tag

Google translate...

(#14288) INGJOKE válasza KTU (#14285) üzenetére


INGJOKE
veterán

3500 ft volt rajta a kezdő feltöltés azt vásároltam el. Jelenpillanatban nincs szükségem rá.
Most vásároltam a banggood-on és az erstés visa hitelkártya több mint egy forinttal jobb volt. És igen végleges összeg nem lesz több meg semmi ilyen, de itt ez szitok szó, így inkább hagyjuk. :)

(#14289) MasterMark válasza Zolee__ (#14286) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor töröld le a lencsét, mert koszos. Még anyám Nokia 225-ösével is lehet olvasható képet csinálni. Ilyen nincs hogy nem tudsz. Ha nem tud fókuszálni akkor tartsd távolabb.

De ha sehogy nem megy, akkor a chat-en majd kérni fogják hogy töltsd fel képként, akkor lefotozód másikkal és elküldöd nekik úgy.

Azért ez nem egy olyan megoldhatatlan feladat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#14290) anadroid válasza Somatom (#14279) üzenetére


anadroid
senior tag

Automatánál fizetem be, ha kell. Nem tart tovább, mint egy kp. felvét.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#14291) Zolee__ válasza MasterMark (#14289) üzenetére


Zolee__
csendes újonc

Oké rendben,próbálkozom még vele akkor köszi.Meg a chatet is ha nem sikerül jobb képet készíteni.Csak felidegesített és inkább már hagyni akartam az egészet.Amúgy tényleg szar ennek a telefonnak a kamerája,még egy qr kódot se lehet vele beolvastatni,max ha jó nagy csak akkor ismeri fel...

(#14292) Lex Icon válasza INGJOKE (#14288) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Tudod ez kb olyan, mintha bemennél zöld-fehér mezben az Újpest öltözőjébe és szidnád őket. Ha ennyire jó az erste-s Visa kártyád, akkor miért rontod itt a levegőt hülyeségeket beszélve?

(#14293) tomp


tomp
félisten

GPay érintéssel már 5 ezer alatt sem enged pénzt kivenni.
"A tranzakció nem engedélyezett" üzenetet kapok az ATM-en. Múltkor még ki tudtam venni pénzt GPay virtuális kártyával. Igaz akkor még csak 1db fizikai kártyám volt de tudtommal ahhoz semmi köze. De most már 2 van. Csak az egyiken van bekalcsolva a kp felvétel.
Mi lelte? Vagy a múltkor volt valami hiba amiért engedte? :F

(#14294) INGJOKE válasza Lex Icon (#14292) üzenetére


INGJOKE
veterán

Miért a te céged a revolut? Vagy kapsz tőlük fizut, vagy jutalékot? Nem nagyon értelek, de ámen. :D

(#14295) MasterMark válasza INGJOKE (#14294) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy lehet, hogy még mindig nem tiszta ez a dolog amúgy?

Switch Tax

(#14296) Somatom válasza anadroid (#14290) üzenetére


Somatom
veterán

Lemegyek a piacra. Ott a Posta is. A kofánál sem szokás kártyával fizetni. Miért keresgéljek befizetős automatát?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14297) INGJOKE válasza MasterMark (#14295) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mire gondolsz?

(#14298) viktorhu válasza Somatom (#14296) üzenetére


viktorhu
veterán

Mondjuk akkor revolut-ot sem tudsz használni, ha kp-ban van a pénzed.

(#14299) Somatom válasza viktorhu (#14298) üzenetére


Somatom
veterán

Dehogynem. A Postán, a kofánál, a dílernél, stb. Forint a kp., amivel fizetek, a bankban meg Eurót tartok és a Revolut -tal Eurót veszek ki.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14300) hedgehog válasza INGJOKE (#14288) üzenetére


hedgehog
senior tag

És igen végleges összeg nem lesz több meg semmi ilyen

Az Erste Visa-t már ismerjük, annál tényleg előfordul, hogy jobban vált mint a Revolut.
Nem mindig, úgyhogy érdemes néha azért csekkolni (attól függ, hogy nap közben merre ment az árfolyam, mert a Visa reggel rögzíti az árfolyamot, a Revolut pedig követi)

-- aka p3d3str1an

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.