Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) hedgehog válasza kanyi51 (#13750) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igazából nem értjük, hogy miért akarod megszüntetni. Ha nem kell, nem használod és kész.

-- aka p3d3str1an

(#13752) Kija válasza instantwater (#13742) üzenetére


Kija
aktív tag

Sikerült
Számlaszám az IBAN utolsó 8 számjegy, a bankfiókkód meg az elötte lévő 6 számjegy.

(#13753) kanyi51 válasza hedgehog (#13751) üzenetére


kanyi51
senior tag

És annak mi lesz a következménye ha nem használom? Gondoltam éppen azért törölném.

(#13754) instantwater válasza Kija (#13752) üzenetére


instantwater
addikt

Azt hittem, a pénznemmel van a gond, és nem a számlaszámmal.
:F

(#13755) instantwater válasza kanyi51 (#13753) üzenetére


instantwater
addikt

Kapsz pár évente egy új kártyát, amikor lejár.
Ez nem magyar bank, hogy minuszba húzza az egyenleged mindenféle díjakkal, aztán kamatot számít fel, és rád küldi a végrehajtót.
:N

(#13756) Huroq válasza kanyi51 (#13750) üzenetére


Huroq
senior tag

Irányítópul, jobb felül fogaskerék, legalúl az utolsó előtti lehetőség a "Számla lezárása". Ennél jobban jelenleg nem tudod törölni a számlát.

(#13757) Tuomas válasza kanyi51 (#13750) üzenetére


Tuomas
addikt

Amúgy az megvan, hogy az app magyar nyelvű? Tehát ahhoz, hogy töröld a fiókot, nem is kell angol nyelvtudás.
Egyébként ha neked már van, és tudod, hogy nem megy az angol, illetve ahogy te fogalmaztál, "nem tudsz velük cívódni" akkor miért volt szükség még egy fiókra, kártyát is rendelve, holott eleve tudhattad, hogy mivel jár. Akkor mégis miért kellett még egy fiók?
Érdekes az egészben az is, hogy épp megkaptátok a 100 ft-os próbaterhelért a 3000 ft-os bónuszt, majd a pénzt egyből kiveszed, és a kártyát meg se várva törölni akarod a fiókot.

We were here

(#13758) instantwater válasza kanyi51 (#13753) üzenetére


instantwater
addikt

Biztosan jársz néha külföldön ahol szeretnéd élvezni az olcsó árfolyamot és az extra biztonságot, hogy nem tudják lecsapolni a pénzed, ha elveszíted a kártyát.

Ha nem, akkor neten valószínűleg vásárolsz, ott is élvezheted a fenti előnyöket.

Ha esetleg a készpénz szerelmese vagy, akkor ezzel a kártyával kb 70.000 Ftot ingyenesen kivehetsz minden hónapban.

(#13759) instantwater válasza kanyi51 (#13753) üzenetére


instantwater
addikt

Meg sem merem kérdezni, de ha csak a 3000 Ftra utazol, akkor is tartsd meg, mert biztosan lesz még ilyen akció, és hívatsz meg embereket 3000ért.

[ Szerkesztve ]

(#13760) zoleeno1 válasza instantwater (#13759) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nem eretnek, szinte teljesen biztos, hogy ezért:) Meghivo 3000, meghivott 3000=6k plusz:)
Sajnos magyarisztanban ez sokaknal mérvadó...

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#13761) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok,

Ha forint van a revolut számlámon és vásárolni akarok online valamit devizaban (eur, usd) érdemes előtte az appban átváltani a forintot tárgyi devizára, vagy nyugodtan mehet a fizetés a forint számlárol és automatikusan ugyanazon az árfolyamon váltja át, mintha azt külön megtettem volna az appban?

Köszi.

üdv

(#13762) viktorhu válasza werszomjas (#13761) üzenetére


viktorhu
veterán

Normál esetben mindegy, de ha a hétvégén szeretnél vásárolni, akkor most még gyorsan válhatsz (lásd összefoglaló és hétvége).

(#13763) attiati válasza Huroq (#13748) üzenetére


attiati
veterán

biztosítás alatt azt érted, hogy egy külső szolgáltató biztosítását revolut-tal fizetted? (beszedéssel?)

Az azért elég érdekes, mert nem hitelkártya és fedezetlenül nem terhelhetnék.
Esetemben ekkora összeggel meg pláne nem.

(#13764) kanyi51 válasza Tuomas (#13757) üzenetére


kanyi51
senior tag

már 10 napja meg kelet volna kapnom a kártyát, tényleg érdekes, mostanáig sehol semmi, az enyém a kijelölt idö elött 5 nappal érkezett.

(#13765) werszomjas válasza viktorhu (#13762) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, igen, olvastam a hétvégét, hogy akkor drágább a váltás.
Ez percre pontosan szombat 00:00-tól, vasárnap 23:59-ig-et jelenti?

üdv

(#13766) kanyi51 válasza Huroq (#13756) üzenetére


kanyi51
senior tag

Köszönöm ezt kerestem

(#13767) anadroid válasza werszomjas (#13765) üzenetére


anadroid
senior tag

Londoni idő szerint.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#13768) Huroq válasza attiati (#13763) üzenetére


Huroq
senior tag

Revoluton kötöttem készülékbiztosítást, heti fizetés választásával.
Ők vonták a 400 Ft -ot ezért került mínuszba. Illetve nekem is az okt. 4. terhelés miatt ma 20k mínuszba került az egyenlegem, természetesen feltöltöttem azonnal, csak mint érdekesség simán mehet mínuszba.

Ezt az emailt kaptam a negatív egyenleg miatt akkor:

"Ha ismét használni szeretnéd a kártyádat, egyszerűen töltsd fel a számládat a következő 7 napon belül, hogy nulla fölé kerüljön az egyenleged.
A negatív egyenlegekre vonatkozó irányelveinkről a Használati feltételek 28-es pontjában találsz további információt."

A 28-as pont végén ezt írják:

"If you owe us money and you don't top up your account or repay us within seven days, we can recover the amount by:
taking the amount you owe us from your stored card;
exercising our right of set-off; or
taking other legal steps to recover the money you owe us, such as instructing lawyers or debt collectors.
If we take any (or all) of these steps, we might charge you our reasonable costs."

(#13769) Tuomas válasza kanyi51 (#13764) üzenetére


Tuomas
addikt

De ha nem is akarjátok használni, miért baj, ha késik a kártya? Az is lehet, hogy a postán elkeveredett. Erre van a "nem érkezett meg a kártyád?" vagy valami hasonló menüpont, meg a súgó is, ami szintén magyar nyelvű.

We were here

(#13770) Aaron14 válasza ÁrPi2 (#13694) üzenetére


Aaron14
őstag

Ezt valaki kiprobalta mar? Tenyleg mukodik?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#13771) instantwater válasza zoleeno1 (#13760) üzenetére


instantwater
addikt

Rendben, de lesz még ilyen akció, és akkor jól jön egy élő Revolut, hogy lehessen meghívni.
Vagy egyet meg akar tartani?

(#13772) instantwater válasza Tuomas (#13769) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt az akciót Magyarországra szabva valahogy így kellene kiírni:
"3000 Ft 90 napon belül, ha a meghívottad eléri a 100.000 Ft feltöltést vagy 20 darab deviza váltással járó vásárlást"

(#13773) Lex Icon válasza instantwater (#13772) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Pocséklás oldalról a R nehezíthette volna az ingyen pénzre szálló legyek dolgát feltételekkel, de lehet, a cél a minél nagyobb regisztrált ügyfélszám, ami jobban bevonzhatja a befektetőket és a tőkét, amiből fizethető a mohó emberek "csaka3000forintokértregisztrálok" projektje.

[ Szerkesztve ]

(#13774) instantwater válasza Lex Icon (#13773) üzenetére


instantwater
addikt

Így van, belefér nekik egy bizonyos százalék aki csak a pénzre hajt.
Ha nem lenne pluszos az akció, nem csinálnák pár havonta.

(#13775) zoleeno1 válasza instantwater (#13771) üzenetére


zoleeno1
addikt

Gondolom igen, a meghivo marad, a meghivott bonusz 3000-et atvezeti magahoz, a masik feleslegessé válik...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#13776) bigdady válasza Huroq (#13768) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem semmi ha a tárolt kártyáról 7 napon belül maga a revolut veszi le a tartozást... Ccv kód sem kell neki? Azt hogy csinálja? Ez alapján bármikor levehet róla bármennyit...

[ Szerkesztve ]

(#13777) bigdady


bigdady
nagyúr

A 3000 Ft-os móka a legnagyobb ötlet mert megírja minden kis weboldal is hogy így pénzhez juthatsz majd a végére az újságíró berakja a saját linkjét. Így kell terjeszteni egy appot :)

(#13778) viktorhu


viktorhu
veterán

Megadtad nekik a cvv kódot, amikor feltöltötted a számládat.

(#13779) Tuomas válasza instantwater (#13772) üzenetére


Tuomas
addikt

Én ilyeneket már le se merek írni, mert aztán jön a sértődés, hogy ő aztán nem, pedig de. :DDD

We were here

(#13780) bigdady válasza viktorhu (#13778) üzenetére


bigdady
nagyúr

Minden feltöltésnél kérik, de akkor minek?
Igazából a 3d secure sms jóváhagyás nélkül úgy sem mennének semmire ha belegondolok :D

(#13781) gzbotii válasza bigdady (#13776) üzenetére


gzbotii
veterán

Bankod hogy vonja le a havidíjat? Nem semmi.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13782) Tuomas válasza gzbotii (#13781) üzenetére


Tuomas
addikt

Neki nincs havidíja. ;]

We were here

(#13783) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!
Metal kártyára tudok ugy szert tenni, hogy nagyobb csomagra váltok, berendelem, majd akár a próbaidőszak alatt, vagy 1 hónap után lemondom?
Akkor tiltódik a metal kártya? Vagy a normál kártya?

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#13784) Kija válasza instantwater (#13754) üzenetére


Kija
aktív tag

Ami érdekes, hogy simán benyelte az előzőleg megadott szintén valós adatokat. Annyi volt a különbség, hogy a számlaszámnak akkor az IBAN-t adtam meg. Így viszont hiába adtam meg az elején, hogy Egyesült Királyságbeli a számla és hogy GBP alapú, mikor elmentette átállította maga HUF-ra.
Így viszont már minden rendben, próbaként egy kissebb összeget elutaltam, 10 percen belül jött nekem is meg a számla tulajdonosának is az üzenet, hogy végrehajtva, de csak 10.19-én, azaz ma jelenik meg a számláján.
Még gyorsabb lenne ha sikerülne rávennem hogy nyisson Revolutot ő is.

[ Szerkesztve ]

(#13785) kanyi51 válasza Tuomas (#13769) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igen van olyan menü, és gondoltam is hogy elindítom, DE mi lesz akkor a régivel a mi az ap-ban benne van és akkor 2 kártya lesz az appban?? én erre gondoltam amikor törölni akartam , mivel nem lehet használni, ha nincs kártya. ezért is tettem át a pénzt az enyémre. Amúgy pedig nem hinném hogy csak én vagyok egyedül filléreskedö aki regisztráltat a 3000 forintért, nem tudom mért kell ezért megszólni.

(#13786) sipig válasza Aaron14 (#13770) üzenetére


sipig
csendes tag

Igen működik. Én még régebben a prémium kártyát szereztem így.
Ha lemondod 14 napon belül visszakapod a 4200Ft-ot, de viszont a szolgáltatások amit a metal csomaggal igénybe vettél ingyenesen, mindent levonnak.
Jelen esetben a metal kártya díját. És amit nem szabad elfelejteni, hogy ilyenkor a kártyát express küldik ki 2-3 nap alatt. Ennek az ára is kb 20 euró volt.

[ Szerkesztve ]

(#13787) Tuomas válasza kanyi51 (#13785) üzenetére


Tuomas
addikt

Olvasd el a linkelt súgót, amit küldtem, választ kapsz benne arra a kérdésre, mi lesz a régivel.

We were here

(#13788) bigdady válasza gzbotii (#13781) üzenetére


bigdady
nagyúr

Milyen havi díjat? A sajátját? A bankszámlán lévő pénzből amihez a bankkártya tartozik. Nem másbanki elmentett bankkártyával töltöm fel a banki egyenlegem, vagy azt hitted? :)

(#13789) bigdady válasza Tuomas (#13782) üzenetére


bigdady
nagyúr

Amúgy van de visszatérítik ha oda érkezik X jóváírás... ;)

(#13791) instantwater válasza Kija (#13784) üzenetére


instantwater
addikt

Örülök, hogy végül sikerült.

(#13792) instantwater válasza kanyi51 (#13785) üzenetére


instantwater
addikt

Nem te vagy "egyedül filléreskedő aki regisztráltat a 3000 forintért", de ha már így bevallottad, akkor ajánlom a téma összefoglalót ahol le van írva, hogy ez itt tiltott téma.

Úgyhogy most dobj be egy százast a csúnya szavas üvegbe. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13793) #95561216 válasza bigdady (#13780) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem azért kérik, mert ők nem tudnák, hanem ellenőrzik, hogy te tudod-e :D Amúgy van előfizetésed, pl netflix? Ott is levonják a havidíjat 3ds nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#13794) Tuomas válasza instantwater (#13792) üzenetére


Tuomas
addikt

Revoluton is átküldheti, nem kell a csúnya szavas üveg. :DDD

We were here

(#13795) bigdady válasza #95561216 (#13793) üzenetére


bigdady
nagyúr

De ott én hatalmazom fel őket az első terhelésnél hogy havonta vonhassák és le tudom mondani bármikor.
Végülis ha azt írják vonják nyilván meg is tudják csinálni valószínűleg nem gond nekik

[ Szerkesztve ]

(#13796) Tuomas válasza bigdady (#13795) üzenetére


Tuomas
addikt

Itt is felhatalmazod őket azzal, hogy elolvastad és elfogadtad a használati feltételeket.

We were here

(#13797) kanyi51 válasza instantwater (#13792) üzenetére


kanyi51
senior tag

Benne van

(#13798) instantwater válasza Tuomas (#13794) üzenetére


instantwater
addikt

Tényleg.
:DD :C

(#13799) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok.

Asszony bankot váltott. Szeretnénk a fennt lévő összeget minél fájdalommentesebben átvezetni. A bank alapból vámolna rajta 6,2k HUF-t. (Ez a max. amit átutalásnál). Az működhet, hogy revolut topup-ba felküldjük a pénzt -kártyás fizetésként- utána pedig kiutaljuk az új számlára? Ilyenkor felmerülhet extra költség? Van bármi buktató?

:R

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#13800) bigdady válasza ZS3NI (#13799) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha 6200 akkor több mint 2 millió ami már nem az ingyenes kategória. Ekkora összegnél ki kell bírni slusz pasz nem kell bíbelődni ekkora bankkártyás feltöltéssel stb

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.