Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) INGJOKE válasza Tuomas (#13048) üzenetére


INGJOKE
veterán

Magyarországon ez mindennel így van... :D

(#13052) bigdady válasza Tuomas (#13046) üzenetére


bigdady
nagyúr

Új bank netbankján megadod az új csoportos adatait és 3 nap múlva már onnan megy és a bank értesíti a beszedőt... Régi bankod felületén meg törlöd. Kb pár perces művelet.

[ Szerkesztve ]

(#13053) shift+ő válasza instantwater (#13047) üzenetére


shift+ő
senior tag

Elméletileg ez már itthon is működik.

(#13054) Tuomas válasza bigdady (#13052) üzenetére


Tuomas
addikt

Aha, ezt mond annak, akinek van csoportos beszedése:
Megtakarításokra
Telefon-internet-tv számlákra
Villanyszámlákra
Gázszámlákra
Vízre
Közös költségre
Biztosításokra (lakás, élet, autó pl).
Stb bármi ami kimaradt.

Az új csoportos megbízás adatit meg gondolom nem mindenki tudja kapásból, lehet nem is találkozott ilyennel, vagy esetleg nem meri saját maga megcsinálni, szóval sok esetben még a szolgáltatóhoz is be kell mászkálni/telefonálni és jelezni, kérni ilyet, hogy csinálják meg, intézzék el.

Értem én, hogy számodra a bank maga a tökély, és te teljességgel oda vagy érte, de a hétköznapi átlagemberek élethelyzete nem ilyen. ;) :K

[ Szerkesztve ]

We were here

(#13055) instantwater válasza Tuomas (#13048) üzenetére


instantwater
addikt

Nem. Itt is profitorientált intézmények, csak egészséges verseny és gazdaság van, és beszedik máshol a pénzt.
Bár most a Brexit őket is keményen érinti, de továbbra is ingyenes az alap bankolás.

(#13056) Tuomas válasza instantwater (#13055) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor így :DDD

We were here

(#13057) freelancer68 válasza shift+ő (#13053) üzenetére


freelancer68
tag

(#13058) shift+ő válasza Tuomas (#13054) üzenetére


shift+ő
senior tag

Mondom elméletileg: [link]

(#13059) instantwater válasza freelancer68 (#13057) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor ez valami EUs versenyösztönző rendelkezés lehet.
Bár Magyarországon ami nincs azt nehéz ösztönözni :( .

Így viszont tényleg nincs kifogás a kérdezőnek, egyszerű a váltás.

Tárt karokkal vár a zótéjpé, időröl-időre megjelenik itt egy messiásuk aki felvilágosít minket, hogy jobban váltanak, mint a Revolut. :D

(#13060) adabra válasza bigdady (#13043) üzenetére


adabra
senior tag

"...a CIB évek óta halmozza a veszteségeket..."
Nem teljesen így van, kb 14 nagy forint volt a tavalyi eredményük
Ettől az alkalmazásuk (és web-es online banki felületük) egy kalap kula...

(#13061) Tuomas válasza shift+ő (#13058) üzenetére


Tuomas
addikt

Gyakorlatilag 2017-ben ez az én bankváltásomnál még nem így volt, de nem is erőltettem, mert nekem össz-vissz 2 csoportos beszedés volt, azt pedig meg tudtam csinálni otthonról.

We were here

(#13062) hedgehog válasza Tuomas (#13054) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ezért kell mindent kártyával fizetni, és akkor nincs ilyen gond
dijnet ftw! :D

-- aka p3d3str1an

(#13063) Tuomas válasza hedgehog (#13062) üzenetére


Tuomas
addikt

Ott a pont :DDD

We were here

(#13064) bigdady válasza Tuomas (#13054) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akinek van az látszik a netbankban annak minden adatával mindegy hány darab. Csak ezt kell felvinni az újba.
(Aki a revolut költség kategorizálását használ pl annak ez sem lehet nagy dolog.)

(#13065) Tuomas válasza bigdady (#13064) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem pl. az OTP-nél nem volt ilyen menüpont annak idején. Pedig direkt kerestem, hogy át tudjam vinni, de nem találtam, ezért elő kellett bányásznom papír alapon a felhatalmazást csoportos beszedésre, abból tudtam kiírni az infókat, erre tisztán emlékszem, mert az elég nagy meglepetés volt, hogy Raiffeisenen erre volt lehetőség OTP-n meg nem, konkrétan Raiffeisennél találkoztam először ezzel a menüponttal.
És ismét nem vetted figyelembe az átlag szót, ahogy legutóbb sem, mert az átlag nem használ revolutot sem, és az átlag nem fogja tudni ezt otthon megcsinálni, mert a tudása egyedül a számla egyenlegének megtekintésére, és esetleg a belföldi ft átutalásra terjed ki. :(

[ Szerkesztve ]

We were here

(#13066) bigdady válasza Tuomas (#13065) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyetértek az átlagnak mindkettő kínai sajnos de egyre többen nőnek fel a digitalizáció világában és egyre könnyebb ez is már.

(#13067) bigdady válasza adabra (#13060) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jogos volt némi, de ha jól látom 10et ki is vett belőle anya...
Sok év mire ezt ledolgozzák (szerintem ha összeadnánk a Mo-i jelenlét összes nyereségét az összes veszteséggel kijönne, hogy ráfizetés volt Mo-ra jönniük.

[ Szerkesztve ]

(#13068) Aaron14 válasza Gsx-rr (#13040) üzenetére


Aaron14
őstag

Nekem 45 perc alatt tudták átváltani a számlacsomagom egy újba, ahol már adott feltételek mellett ingyenes a számlavezetés. Persze ezért is egy havi számlavezetési díjnak megfelelő összeget kellett fizetni. :DDD

Én Erstén gondolkozom, talán még az a legnormálisabb (kivéve a kártya éves díját), esetleg Gránit Bank, de abban nem bízom 100%-osan. Persze ha lakáshitelt venne fel az ember, akkor meg K&H és akkor már a folyószámláját is ott vezetné. Úgyhogy lakásvásárlás előtt nem váltok.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#13069) bigdady válasza Tuomas (#13065) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak azért írtam hogy ma már nem egy nagy dolog olcsó és jó bankszámla csomagot találni csak utána kell járni kicsit (vagy kiegészíteni egy revoluttal annak előnyeivel) de sokaknak csak a pampogás megy hogy drága de váltani nem vált... Ugyanez bármilyen szolgáltatóra is igaz nem csak bank egyébként...

(#13070) dudi6 válasza Tuomas (#13039) üzenetére


dudi6
senior tag

"meg ugye jó lenne ha működne a kártya"
Ezt szeretném !!!

(#13071) Dr.NX válasza Tuomas (#13065) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az átlag felismeri a sárga csekket (de azt már nem tudja, hogy az egy készpénzátutalási megbízás) és meg tudja különböztetni a húszforintost a százforintostól.

Elfogadom a sütiket.

(#13072) Tuomas válasza bigdady (#13069) üzenetére


Tuomas
addikt

Értés.. :R Azért ezzel is kicsit "vitatkoznék", mert ugyan tényleg vannak ingyenes csomagok, és nem is nehéz őket megtalálni, viszont mindegyiknél valami feltétel szükséges, amit nem biztos, hogy mindenki tud teljesíteni, és megint csak az átlagot mondom.
Nálam pl. konkrét eset volt, hogy jövedelemhez kötött volt az ingyenesség, viszont valami miatt volt 1-2 hónap, amikor a fizetésemet nem közvetlenül utalták, hanem pénztári befizetésen keresztül kaptam meg.
A bank azonnal lecsapott rá, felszámolta a számlavezetési díjat, számolt fel kp felvételi díjat (hiába volt meg az ingyenes nyilatkozat) és a folyószámlahitelemet is megszűntette, amiről értesítést nem küldött, csak a boltban egy kb 30 000 ft összegű tétel kifizetésekor szembesültem vele.
És ismétlem, a fizetésem megjött, csak nem utalással, hanem pénztári befizetéssel....

We were here

(#13073) Tuomas válasza dudi6 (#13070) üzenetére


Tuomas
addikt

Próbálj meg kp-t felvenni ATM-ben !!4!4!!4

We were here

(#13074) gzbotii


gzbotii
veterán

Ezt a csoportos beszedés és bankváltás témát folytassuk inkább az OFF-ban: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13075) Tuomas válasza gzbotii (#13074) üzenetére


Tuomas
addikt

Igazad van, erra alkalmasabb az a topik! :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#13076) Donki Hóte válasza Gsx-rr (#13040) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hivom a Cib-et kb 3000 forintomban volt, mondjak: Ja nem tudunk push uzenetet kuldeni mar 2 hete.

Nekem nincs gond a CIB által küldött push üzenetekkel, tegnap is jött kettő...

A mindenkire kötelezően ráerőltetett új mobilapp nekem se szimpatikus, de ez legyen a legnagyobb gond velük (nyilván nem ez a legnagyobb gond, mert ha ez lenne, akkor nem lenne Revolut kártyám :K )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#13077) #95561216 válasza bigdady (#13043) üzenetére


#95561216
törölt tag

Huh nem rég be kellett mennem egy fiókjukba, ezer éves malacperselyt megszűntetni, úgy elfogott a kilencvenes évek érzés, hogy azt vártam mikor ront be a Viszkis :D

(#13078) Lex Icon válasza Gsx-rr (#13040) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha push üzeneten a #withKEY beléptetést érted, az működik. Egyfolytában azzal lépek be. Direkt most is kipróbáltam, simán adta a kódot mobilon és be tudtam lépni a PC-n.
Fizetni meg nem fizetek érte, mert 2 évig teljesen ingyenes számlát nyitottam a CIB-nél.
Azt se értem, hogy ha a többiek bólogatnak, hogy igen, 2 hete hiba van, akkor nálam miért nincs :F

(#13079) gzbotii


gzbotii
veterán

Szóval akkor a CIB témát zárjuk itt le. Köszönöm.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13080) Lex Icon válasza gzbotii (#13079) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Bocsi. Tedd át az egészet az OFF-ba!

(#13081) #95561216 válasza gzbotii (#13079) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez van mióta az új csodafelületen nem működik a válasz link új lapon megnyitása, hogy csak azután kezdjek válaszolni, miután minden újat elolvastam. :DD

(#13083) instantwater válasza bigdady (#13067) üzenetére


instantwater
addikt

Ez csak papíron veszteséges, hogy ne kelljen nyereségadót fizetni...

(#13084) Friczy válasza Tuomas (#13054) üzenetére


Friczy
senior tag

Csak két példa:
https://www.kh.hu/bankvaltas
https://www.otpbank.hu/portal/hu/Bankszamlak/Marvanszamlam/Bankvaltas

Nem próbáltam, de itt azt írják, hogy megy. Ha valakinek esetleg tapasztalata is van vele, megírhatja

(#13085) gzbotii


gzbotii
veterán

Mi a terv, meddig akartok még itt OFFolni? :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13086) Tuomas válasza Friczy (#13084) üzenetére


Tuomas
addikt

...az OFF topikban :R

We were here

(#13088) Tuomas válasza #20749568 (#13087) üzenetére


Tuomas
addikt

Nincs erre lehetőség.

We were here

(#13089) instantwater válasza #20749568 (#13087) üzenetére


instantwater
addikt

Nem bank!

Bele tudnánk tenni ezt is az összefoglalóba?
Hetente előjön.
Itt azt kell megérteni, hogy ez egy virtuális pénzügyi szolgáltatás, nincs se pénztár, se fiók ahol Mancikára rá lehet borítani az asztalt.

(#13090) gzbotii válasza instantwater (#13089) üzenetére


gzbotii
veterán

Összefoglalót olvastad? ;] [link]
Benne van vagy két hónapja.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13092) Tuomas válasza #20749568 (#13091) üzenetére


Tuomas
addikt

Mi a baj a MC kártyával?

We were here

(#13093) gzbotii válasza #20749568 (#13091) üzenetére


gzbotii
veterán

Mi a baj Commerzbankos MC kártyáddal?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13095) gzbotii válasza #20749568 (#13094) üzenetére


gzbotii
veterán

Írj supportnak. Hátha nekik van tippjük.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13096) Tuomas válasza #20749568 (#13094) üzenetére


Tuomas
addikt

Angol mennyire megy? Emiatt már megérné írni a supportnak, röviden, hogy sem a Gpay-es, sem a MasterCardos top-up nem működik, mert ezt írja ki. Any idea? :DDD

Liveagent-el kezdj, ne feledd!

[ Szerkesztve ]

We were here

(#13097) dugynok válasza #20749568 (#13094) üzenetére


dugynok
senior tag

Ügyfélszolgàlattal (revolut) beszéltél màr? Elég sokat tudnak segíteni.

(#13098) Wajk válasza MrCsiT (#13042) üzenetére


Wajk
addikt

Nálam működik a Push az utóbbi két hétben is... (iOS)
Az asztali gépedet biztonságosabbnak tartod a mobilodnál? Vagy nagyon béna a telefonod, vagy nagyon csúcs a számítógéped. Mobilon és ujjlenyomattal, én nyugodtan alszom...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#13100) setino


setino
csendes tag

A revolut most Visa kártyát ad virtuális kártyának.

Tudtok vele fizetni?

Aliexpress nálam például security reasons hibát dob a Visa virtuálissal, de Mastercard virtuálissal meg megy...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.