Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) gzbotii válasza Krethx (#13448) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez biztos infó, tapasztalatból vagy egyéb forrás?
Mert ha nem, akkor ne terjesszunk téves infókat.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13452) Krethx válasza gzbotii (#13451) üzenetére


Krethx
aktív tag

Májusban kezdtem kártyákat venni. Akkor még kettő virtuálisom volt. Az egyik törlásre került. Az újért fizetnem kellett. Innen az infó.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#13453) retifosas válasza petipetya (#13429) üzenetére


retifosas
csendes tag

Pontosan, ahogy utóbb írtad. Csak közben le volt vonva, majd sztornózták.

(#13454) attiati válasza gzbotii (#13442) üzenetére


attiati
veterán

Nekem még mindig ott van a pénz.
Nem félek, hogy ingyen lesz :D

Hanem simán törlik a revolut kártyával leadott "rendelést". (Későbbi szolgáltatást vettem)

A "boltot" hiába fogom kérdezni, nem értenek hozza.
Revolut meg szettarja a karját.

Az ujraterheles meg láthatóan nem történik meg.

[ Szerkesztve ]

(#13455) INGJOKE


INGJOKE
veterán

10.07.-én feladták a standard kártyát és ma meg is jött. Nagyon gyorsak voltak. :)

(#13456) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Paypalról nem lehet revolutra pénzt küldeni? Mert ez lenne számomra az egyik lényege, enélkül fölöslegesen csináltam meg :( .

Tuomas: ok, megkérdem ott :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#13457) Tuomas válasza jjeahh (#13456) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez inkább PP topik kérdés.
A megerősítő kód az nyilván a próbaterhelésnél fog látszódni a revolut appon belül.
Összefoglalót olvasgasd, de nem tudom, hogy a módszer még működik-e.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#13459) INGJOKE válasza Lex Icon (#13458) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ahhh most jutott eszembe, hogy megnézem a cikk miatt milyen kártyát kaptam... fos mc.... :((

(#13460) Gabás válasza INGJOKE (#13459) üzenetére


Gabás
addikt

kvára mindegy

(#13461) attiati


attiati
veterán

Október 4-i storno úgy látom nem zavarja egyik felet sem.
Hatszámjegyű összeg ott van nekem duplán.
Se a revolut nem terhel, se a szolgáltató nem indított újbóli terhelést.
WTF

(#13462) MasterMark válasza INGJOKE (#13459) üzenetére


MasterMark
titán

Mitől fos a MasterCard? lol...

Switch Tax

(#13463) Tuomas válasza attiati (#13461) üzenetére


Tuomas
addikt

A revolut mit terheljen be, ha a kereskedő nem igényel összeget, nem érkezik megbízás? Jelenleg ez a probléma (gyaníthatóan), a revolut azért sztornózta, mert a kereskedő nem igényelte az összeget 7 napon belül (vagy valamiért a revoluthoz nem jutott el ez az igény). Sose fogjuk megtudni, ez hol csúszott félre.

Kíváncsiságból rámentem a sztornózott tételnél a "Valami probléma adódott? Kérj segítséget!" menüpontra, majd a "Miért sztornózták a kártyás fizetésemet?" menüpontra: [kép]

Innentől fogva a Revolut csak ezt fogja tudni mondani, hogy a kereskedő nem igényelte az összeget, ha igénylik, akkor beterhelik.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#13464) tomp


tomp
félisten

Most van valami gond az OTP rendszerével. Hivatalosan a webshopos rendszerük lassú. Valóságban a boltban az otp-s kártyámat visszadobta a terminál. Revolut MC kártya viszont gond nélkül ment.:)

(#13465) Tuomas válasza tomp (#13464) üzenetére


Tuomas
addikt

Majd 7 nap múlva sztornózzák. :DDD

We were here

(#13466) INGJOKE válasza Gabás (#13460) üzenetére


INGJOKE
veterán

és MasterMark:

Ez a saját véleményem a saját preferenciáim miatt. Másik banknál az mc-n sosem látod előre mennyiért lesz a váltás és meg sem tudják mondani, míg erste visa simán elindítottom az appot és voálllá. :D

Szóval béke, főleg "Master"marknak... ilyen névvel... :D

(#13467) MasterMark válasza INGJOKE (#13466) üzenetére


MasterMark
titán

Revolutnál a Revolut vált, úgyhogy ilyen szempontból teljesen mindegy.

Switch Tax

(#13468) Lex Icon válasza INGJOKE (#13466) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ja, értem, tehát csak úgy zsigerből mondasz véleményt valamiről. Mert hogy a MC-nak semmi köze ahhoz, hogy a bankok hogyan és mikor váltják a pénzt. Mert pl. a R esetében 0,1% a váltás díja és azonnal látod a "fos" MC-on is.

(#13469) gzbotii válasza attiati (#13461) üzenetére


gzbotii
veterán

Told ki R alól, fiók megszűntet, boldogság (nem) ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13470) gzbotii válasza INGJOKE (#13466) üzenetére


gzbotii
veterán

Személyeskedést mellőzd, kérlek.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13471) Donki Hóte válasza MasterMark (#13462) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mert neki VISA kártyája van :DDD

Nekem van VISA és MC is, tehát szerintem mindkettő vacak :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#13472) tomp válasza Tuomas (#13465) üzenetére


tomp
félisten

Ingyen ebéd? :DDD
Most használtam először a fizikai kártyát az aktiválási vásárlás óta. Nem lenne rossz élmény. :D

(#13473) INGJOKE válasza gzbotii (#13470) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem volt benne semmi személyes. Mc-ről beszéltünk. Ha nem érted a viccet sorry :)

Lex: mint írtam ez az én személyes véleményem, nem szeretem és erre a kis idôre már nem is fogom megszerezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#13474) kanyi51


kanyi51
senior tag

Hello, iCsekken szeretném feladni a számlámat, Revolutal, ( beraktam alá) de valamiért nem lehet. Létezik hogy az OTP állása miatt nem tudok fizetni? ( A banki rendszer hibája miatt a fizetés szünetel) ezt irja ki,

(#13475) Tuomas válasza kanyi51 (#13474) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát a zárójeles rész értelmezése alapján eléggé úgy fest a dolog, hogy az OTP állása miatt nem tudsz fizetni. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#13476) kanyi51 válasza Tuomas (#13475) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nem gondoltam volna, 3x annyi a pénz a revoluton mint amennyit fizetni akartam. Lehet az iCsekk az OTP-n keresztül müködik?

(#13477) tomp válasza kanyi51 (#13476) üzenetére


tomp
félisten

iCsekk a Díjnet üzemelteti tudtommal. Az pedig az OTP-vel van kapcsolatban. Mint ahogyan minden állami cég az OTP-vel működik. Posta is.

(#13478) instantwater válasza Tuomas (#13422) üzenetére


instantwater
addikt

Még nem volt kártyacserém Revoluttal, de egy rendes banknál már volt, és ott a leírtak alapján megy a kártyacsere.

(#13479) Huroq


Huroq
senior tag

Lecseréltem GPay alatt a virtual kártyámat VISA-ra. Azóta a POS terminál azt írja 205 -ös hibakód "REFERÁL - TEL. ENGEDÉLYEZÉS". Esetleg tudjátok mi a gondja?

(#13480) kmarci25 válasza kanyi51 (#13476) üzenetére


kmarci25
veterán

Ma délelőtt fizettem revolut kártyával az icsekk-ben, gond nélkül működött.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13481) Krethx


Krethx
aktív tag

Megérkezett a Visa kártyám. :) Késöbb majd aktíválom.

tomp:
Jelzem majd hogy megy e a GPay. De szerintem nem fog.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#13482) attiati válasza gzbotii (#13469) üzenetére


attiati
veterán

Pedig azt kéne.
Nekem kellene a legkevésbé fontosnak lenni ennek, de úgy tűnik, hogy csak engem érdekel.

Megszüntetni sem tudom, mert a "kereskedő" oldalán ha visszaváltom a "terméket", akkor visszakapom a pénzemet.
Közben meg R-nel is ott van a pénzem.
A kereskedő ügyfélszolgálatán meg nem fognak ehhez érteni. Majd észreveszik talán x hónap múlva és befizetésre köteleznek.
Lövésem nincs mit kellene tenni.

(#13483) Tuomas válasza attiati (#13482) üzenetére


Tuomas
addikt

Azért egy próbát tehetnél a kereskedőnél, ha még nem tetted meg, hátha ránéznek arra, hogy a befizetésed hogy áll, persze csak ha konkrétan megfogható szolgáltatás (azt hiszem így fogalmaztál). Én hiába mennék be a spárba, és mondanám a kasszáserzsinek, hogy hé, a revolut sztornózta a kifizetést, nézzél már légy kedves utána, csak lesne rám nagy szemekkel, hogy mit akarok. :DDD

We were here

(#13484) jannid


jannid
senior tag

Auuu. Tegnap is hívtam meg embert erre ma kapom, hogy ha meghívok 5 embert kapok 12 hónapra Metal csomagooot. :( :))

(#13485) Tuomas válasza jannid (#13484) üzenetére


Tuomas
addikt

Na milyen sokszínű ez a mostani promo :DDD

We were here

(#13486) Krethx válasza Krethx (#13112) üzenetére


Krethx
aktív tag

tomp
A fizikai Visa sem megy. Ahogy utaltam is már rá. Hiába UK bin-es.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#13487) szvl válasza Lex Icon (#13458) üzenetére


szvl
tag

"A Revolut 2018-at 33 millió fontos veszteséggel zárta, míg bevétele az évben 58 millió font volt."

Amennyiben ez nem elírás, akkor az elég komoly...

(#13488) Tuomas válasza szvl (#13487) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát nyelvtanilag nem éppen helyes a mondat.
Ha a veszteség alatt kiadást kell érteni, csak-csak, vagy ha valóban veszteségre gondol a szerző, akkor a míg szó nem illik oda.

dugynok
Igen, az meg a másik. Most a befektetők pénzét használja, kiépíti a piacot, aztán mire az elfogy, meg vissza kell fizetni, addigra már meglesz hozzá a felhasználói bázis, amiből tud működni. Optimális esetben.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#13489) dugynok válasza szvl (#13487) üzenetére


dugynok
senior tag

Volt egy picit régebbi cikk, ott leírtàk, hogy a veszteség a terjeszkedés és beruhàzàsok miatt akkora. Nincs ezzel gond, most építik ki a piacot.

[ Szerkesztve ]

(#13490) Huroq válasza Krethx (#13486) üzenetére


Huroq
senior tag

Én ma csináltam 2 virtuális VISA kártyát. Az elsővel nem ment a GPay a másodikkal már igen. Ha megjött nekem is a fizikai kártya kipróbálom azzal is.

(#13491) tomp válasza Krethx (#13486) üzenetére


tomp
félisten

Akkor nem csak a UK bin számít hanem a cím is...

(#13492) Krethx válasza tomp (#13491) üzenetére


Krethx
aktív tag

Igen. Viszont nekem 1 fizikai és egy virtuális van ami megy. A lényeg hogy magyar címes. A virtuális pedig újabb. Ezért érthetetlen. Viszont a 2017 kártyák mind mennek. Ott nincs lutri.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#13493) kanyi51 válasza kmarci25 (#13480) üzenetére


kanyi51
senior tag

Számit hogy mi van alatta? Nekem otp MC van a Revolut alatt, bár nem értem mert még most ebben a percben próbáltam és ugyan az a hiba üzenet teljes képernyőn az icsekkben, a REVOLUTON 3X annyi pénz van mint amennyit utalnom kellene, A fene se érti ezt.

(#13494) dugynok válasza kanyi51 (#13493) üzenetére


dugynok
senior tag

Valami van sztem otp- vel, mert netpincéren is ki van véve az online fizetésnél az otp szépkàrtya lehetőség, pedig 3 nappal ezelött még ott volt...

[ Szerkesztve ]

(#13495) anadroid válasza dugynok (#13494) üzenetére


anadroid
senior tag

Az OTP-s probléma egyik lehetséges oka

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#13496) dugynok válasza anadroid (#13495) üzenetére


dugynok
senior tag

:D

(#13497) gzbotii válasza anadroid (#13495) üzenetére


gzbotii
veterán

Lehetséges válaszok.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13498) kanyi51 válasza anadroid (#13495) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igazad lehet

(#13499) bigdady válasza Krethx (#13492) üzenetére


bigdady
nagyúr

Próbaként én is csináltam egy virtuális visat úgy hogy előtte átírtam a címet németre aztán vissza magyarra majd leszedtem gpay-t (apk mirror) és elfogadta.
Előtte Google playben is megadtam ezt a német címet és hozzáadtam a bankkártyát így gpay már csak tallózta mert felismerte gplayből 😉

Kíváncsi vagyok holnap mennyire gyors így a gpay fizetés a normál bankhoz képest :U

[ Szerkesztve ]

(#13500) bigdady


bigdady
nagyúr

Azt honnan tudni egy virtuális kártya milyen országhoz tartozik/milyen bin-es?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.