Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) petipetya válasza tomp (#14547) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nek tudom, hogy kéri-e. Homályos még nekem ez, hogy mi kérne vagy nem kérne PIN kódot 5.000 Ft feletti érintéses fizetés esetén, ha a Google Pay alatt van a Revolut virtuális kártyám. Elviekben semmi sem kérne kódot, mert a teló biztonsági feloldása ezt helyettesíti, de itt a topicban mégis belefutottatok már olyan érintéses ATM-be, ami kérte a virtuális kártya PIN kódját.

A 31-i Mobiljegy frissítést este telepítettem, el is cseszte a bérletet. Pénteken munkába menet személyesen panasz jegyzőkönyvet rögzíttettem, és a papírkával utaztam befelé, de sehol sem ellenőriztek. Eszembe sem jutott volna duplán megvásárolni emiatt. Napközben telón értéekeztünk a nemzeti Mobilfizetéses emberrel, és hazafelé már a frissítés által javított bérlettel utaztam.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#14552) tomp válasza petipetya (#14551) üzenetére


tomp
félisten

Ami/ahol kell PIN kód GPay virtuális kártyánál: postai terminálok és ATM.
Sehol máshol nem kell PIN kód. De ez igaz fizikai kártya+GPay párosra is.

Sajnos nekem nem volt a közelemben ügyfélszolgálat így közöltem telefonon, hogy akkor megveszem még 1x de ezt írják bele a panaszba mivel kérni fogom vissza a pénzt. Ezt nyugtázták is, hogy természetesen. Én még jobb helyzetben vagyok mivel nem okozott gondot még 1x megvenni de mi van egy olyan emberrel aki nem teheti ezt meg? Még azt is mondtam a hölgynek, hogy ha nem tudnám megvenni még 1x akkor a nem működő bérlettel utaznék és gyűjteném nekik a bírságról szóló csekkeket amit bevinnék nekik. :DDD
Na de most van egy külön Mobiljegyes illető aki foglalkozik a kellemetlenségemmel. Ha bármi gondom van, őt hívjam és ne az ügyfélszolgálatot. :D

(#14553) Somatom válasza tomp (#14552) üzenetére


Somatom
veterán

Drága vagy Te a szolgáltatóknak. Minden ÜFSZ -on külön ember foglalkozik az ügyeiddel (lásd: Telenor). :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14554) Krethx válasza tomp (#14534) üzenetére


Krethx
aktív tag

Igen OTP-s NFC ATM.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14555) tomp válasza Somatom (#14553) üzenetére


tomp
félisten

VIP tag vagyok mindenhol... :D

Krethx
Pénzbefizetős vagy NFC-s érintőképernyős esetleg hagyományos NFC kiegészítős ATM volt?
Első 2-nél próbáltam. A hagyományos ATM kiegészítő NFC olvasóval ellátott gépen nem próbáltam még.

(#14556) Krethx válasza tomp (#14555) üzenetére


Krethx
aktív tag

Köszi az infót. Nem volt érintőképernyős. Na majd egyszer még megnézem.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14557) tomp válasza Krethx (#14556) üzenetére


tomp
félisten

Ami biztos, hogy működik Revolut fizikai és virtuális kártya érintéssel:
Pénzbefizetős ATM: [kép]
Érintő képernyős ATM: [kép]
Ahol nem teszteltem még:
Hagyományos "régi" fajta kiegészített NFC olvasóval: [kép]

Ami még említésre méltó, hogy érintő képernyőssel GPay virtuális kártyával nem adja ki a pénzt. Amikor mégis kaptam kp-t, akkor a pénzbefizetős ATM-nél próbáltam.

(#14558) Krethx válasza tomp (#14557) üzenetére


Krethx
aktív tag

Ezt jó tudni. :R Kösz.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#14559) Jofi81


Jofi81
őstag

Éjszaka a Netflix próbálta levonni az előfizetési díjat PayPalon keresztül. A Revolutnak ez gyanús lett, igy elutasította mindkétszer. Most nem tudom megnézni egyik kártyám CVV kódját sem, hiába nyomok rá, hogy Unblock PIN/CVV, nem jelenik meg. Továbbá nem aktív a Reset contactless limit gomb. Most használtam PIN kóddal, de nem oldotta meg a dolgot. Mit tudok ilyenkor tenni?

(#14560) UberMutant válasza Jofi81 (#14559) üzenetére


UberMutant
őstag

nincs fagyasztva a kártya? nálam hasonló paypal blokk után még jól le is fagyasztotta.

(#14561) Jofi81 válasza UberMutant (#14560) üzenetére


Jofi81
őstag

Fagyasztva nincs.

(#14562) Tuomas válasza Jofi81 (#14559) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem itt más lesz a baj, nekem is paypalon keresztül vonja a netflix a revolutról a havidíjat, de még sosem volt semmi baj, ergó nem tudom miért lenne a revolutnak a netflixes levonás.

We were here

(#14563) UberMutant válasza Tuomas (#14562) üzenetére


UberMutant
őstag

mostanában lett érzékeny a paypalra a revolut, sztem valamit elrontottak.

(#14564) Jofi81 válasza Tuomas (#14562) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez lett volna az első alkalom, lehet, hogy azért volt gyanús. Mondjuk a Spotify-jal nem volt gond.

(#14565) Tuomas válasza UberMutant (#14563) üzenetére


Tuomas
addikt

Meglátjuk 5-én nálam mi lesz a szitu.

#14564 Jofi81
PayPal alatt a Revolut kártya kóddal hitelesítve lett?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14566) Jofi81 válasza Tuomas (#14565) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, fizettem már róla mást.

(#14567) freaghill


freaghill
őstag

Megjött a kártya csütörtökön, hogy kell aláírni a hátulján?
Ahogy amúgy is szoktam (vezetéknév + keresztnév) vagy ahogy a kártyán is szerepel (keresztnév + vezetéknév)?

(#14568) wanted5 válasza freaghill (#14567) üzenetére


wanted5
őstag

Ahogy tetszik, vagy sehogy. Amióta kártyát használok még soha sehol senki nem nézte meg...

(#14569) gzbotii válasza freaghill (#14567) üzenetére


gzbotii
veterán

Én nem írtam alá, más kártyámat sem. Soha senki nem kérte számon

Amúgy aláírás - mint bármilyen más hivatalos dokumentumra kellene rá.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14570) Bling95


Bling95
őstag

Szaiasztok!

Nem lehet valahogyan beallitani az applikacioban, hogy abban az esetben ha elfelezek egy számlát, akkor az analitikaban csak a tenylegesen elkoltott penz szerepeljen? Jelenleg kolteskent a tranzakciok osszeget irja ki, ami mivel tobb szamlat is elfeleztem massal, igy nem a valosan elkoltott penzmennyiseg.

(#14571) n00n válasza gzbotii (#14569) üzenetére


n00n
őstag

Nekem eddig egyetlen egyszer nézték meg és nem fogadták el, mert nem volt aláírva egy kormányablakban, ott azt is megnézték, hogy az én nevemre szól-e. Azóta aláírom mindegyiket. De nem fordult elő többször. Mivel nem sűrűn adom ki a kezemből.

(#14572) sambenez válasza UberMutant (#14563) üzenetére


sambenez
addikt

Én tegnap használtam pp-n keresztül, semmi gondja nem volt.

(#14573) erdey_a válasza freaghill (#14567) üzenetére


erdey_a
őstag

a nevemet le tudom írni fordítva, de aláírásom csak egy van...
hogy lehet fordítva aláírni???

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#14574) bigdady válasza freaghill (#14567) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha letildod a mágnes szalagos fizetést akkor nem lehet bajod mert elvileg ahhoz kérhetik asszem

(#14575) UberMutant válasza erdey_a (#14573) üzenetére


UberMutant
őstag

+1 én sem tudom tükrözni az aláírásom :))

jaaa, lehet bal kézzel kéne megpróbálni valamit odakanyarítani

[ Szerkesztve ]

(#14576) petipetya válasza UberMutant (#14575) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pedig egyszerű, most próbáltam egy papíron. Az aláírásra fenntartott hely jobb oldalára írom a vezetéknevet (ugyebár ez alapesetben a baloldalon van), majd elé a keresztnevet. Tehát az aláírás sorrendje és dinamikája nem változik, ezáltal ugyanúgy néz ki.

"nincs rá lezsóidő"

(#14577) erdey_a válasza petipetya (#14576) üzenetére


erdey_a
őstag

nem tudom elkezdeni a keresztnével az aláírásom. aki aláírás gyanánt leírja igazából a nevét, annak lehet, hogy megy, de egy jól "kiírt" aláírásnál ez lehetetlen
meg ilyen a világon nincs, hogy azért mert valahol "fordítva" használják a nevet, fordítva is kellene aláírni...
az arabok talán európában hirtelen balról jobbra írnak?

Vérboci

(#14578) UberMutant válasza petipetya (#14576) üzenetére


UberMutant
őstag

ciki, nekem sajnos nem kisiskolás az aláírásom.

(#14579) Gsx-rr válasza Somatom (#14499) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Oktoberi ,honapom par problemat tekintve minden rendben volt, remelem igy is marad.

[ Szerkesztve ]

(#14580) Tuomas válasza erdey_a (#14577) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha angolul írnak, akkor igen, balról jobbra írnak.
Ha te angolul írsz, vagy akár németül, akkor a keresztnevedet írod előre.

"meg ilyen a világon nincs, hogy azért mert valahol "fordítva" használják a nevet..."

A neved hivatalosan külföldön, vagy külföldi szolgáltatáshoz kapcsolódóan Keresztnév, Vezetéknév formában íródik. Lásd honosított sportolók is úgy használják a nevüket, ahogy itthon szokás, és a te neved sem véletlenül fordítva szerepel a kártyán. Azt, hogy így is kell-e aláírni, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14581) petipetya válasza erdey_a (#14577) üzenetére


petipetya
nagyúr

Olvasd el ismét: a sorrend vezetéknév majd keresztnév, csak ez előbbi a jobb oldalon, míg az utóbbi a baloldalon. Egyébként egyetértek, nem is értem honnan jött ez az elborult ötlete valakinek, hogy fordítva kell-e aláírni a kártyát vagy sem...

Dr ha már jött, bebizonyítottam, hogy gond nélkül lehetséges.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#14582) Somatom válasza Tuomas (#14580) üzenetére


Somatom
veterán

De, attól még az az én nevem, és az én aláírásom, ami úgy néz ki, hogy vezetéknév -> keresztnév. Ha fordítva írnám alá, az nem lenne valós. Akkor sem, ha a kártya másik oldalára ők fordítva nyomják. Ha már bekérik azonosításra a hivatalos okmányaimat, akkor legyenek kedvesek megnézni, hogy azokban hogy van írva a nevem!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14583) bigdady válasza Somatom (#14582) üzenetére


bigdady
nagyúr

Írhatsz csak vezetéknevet is aláírásnak ha úgy használod és meg van oldva. Nem kötelező kiírni mindent és olvashatónak sem kell lennie még hivatalos formában sem (ki kell írni melle nyomtattal a szerződéseken és kész).
Csak ugyanolyanok kell lennie mikor ellenőrzik ebben ennyi van semmi több

[ Szerkesztve ]

(#14584) viktorhu válasza Somatom (#14582) üzenetére


viktorhu
veterán

Így van, az aláírásod nem változik attól, hogy a szöveg idegen nyelvű. Ott az íráskép a lényeg.

(#14585) Tuomas válasza Somatom (#14582) üzenetére


Tuomas
addikt

Bigdadyvel értek egyet.
Szerintem ti (vag, aki elkezdte ezt a fordítva le tusom/nem tudom leírni az aláírásomat dolgot) egybemossátok a neveteket és az aláírásotokat, holott a kettő nem ugyan az. A név áll vezetéknévből és keresztnévből, külföldön fordítva. Az aláírás viszont egy "szimbólum", amivel hitelesíted magad. Neked a neved lehet Kovács Béla, de attól az aláírásod lehet éppen K. Béla, vagy K.B is, ha te azt választottad.
Így kvázi a sorrendnek is úgy kell lennie, ahogy pl egy szerződést aláírtál.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14586) gzbotii válasza Tuomas (#14585) üzenetére


gzbotii
veterán

...vagy KGBéla :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14587) JohnnyWeiss válasza Somatom (#14582) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Az aláírásod az kvázi a te saját szignód. Lehet csak egy firka, a neved, a vezetékneved, stb..., akár egy egyiptomi hireoglifa is. Az a lényeg, hogy ha a bizonylatot/számlát valamiért alá kell írni egy bankkártyás fizetésnél, akkor nagyjából úgy nézzen ki, mint ami a kártyán is van. Mert ha nem akkor feltételezhetik, hogy más kártyájával (pl. lopottal) akarsz fizetni.

(#14588) Somatom válasza JohnnyWeiss (#14587) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor meg nem tök mindegy, hogy milyen sorrendben írom alá a nevemet a kártyán?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14589) Tuomas válasza Somatom (#14588) üzenetére


Tuomas
addikt

A sarki közértben? De, tökmindegy.
A bankban? Na ott már nem annyira.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14590) Friczy válasza Tuomas (#14580) üzenetére


Friczy
senior tag

Aláírni úgy kell, ahogy aláírsz. Ennyi. Ne foglalkozz a kártyán lévő név formátumával.

Igazából az aláírásra jelenleg nem nagyon van szükség a kártyán, ahol paypass, vagy chipes olvasó van, eleve értelmetlen, mert az eladó nem is látja a kártyát. Régen, ahol a slipet alá kellett írni, volt értelme az aláírásnak (elvben), mert akkor az eladó össze tudta hasonlítani a kártyán lévő aláírással (sose hasonlította össze), valamint ha 'vasalóval' offline vásárolt valaki - csak dombornyomott kártyával -, akkor ott kellett az aláírás.
Több, mint húsz éve használok bankkártyát, sose volt szükség aláírásra.

(#14591) Tuomas válasza Friczy (#14590) üzenetére


Tuomas
addikt

Tudom, én is ezt írtam, lásd itt.
:K

We were here

(#14592) Somatom válasza Tuomas (#14589) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem szoktam külön azért elmenni a bankba, hogy aláírjam a nevemet a kártyán. Miért kell ezért bankba, vagy közértbe menni? Ha otthon írom alá a kártyát az nem jó?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14593) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok! Most regisztráltam revolutba. Ismerős fizikai kártya esetén tudott mastercard-ot kérni, de nálam az app csak a visa-t ajánlja fel. Van bármilyen különbség egyik másik javára?

(#14594) Tuomas válasza Somatom (#14592) üzenetére


Tuomas
addikt

:DDD A kérdésed az volt, hogy nem mindegy hogyan, milyen sorrendben írod a neved.
Erre én írtam, hogy: egy közértben mindegy, mert a pénztáros nem nézi össze semmi egyébbel.
Egy bankban, államkincstárnál, például viszont már lehet rá esély, hogy összenézik valami miatt, vagy nem, nem tudom, velem nem fordult elő. De az rá van írva a bankkártyára (az itthoniakra biztos), hogy csak aláírva érvényes.

We were here

(#14595) Brandynew válasza Tuomas (#14594) üzenetére


Brandynew
őstag

Én még csak legendákat hallottam erről a bankkártya névellenőrzésről, szerintem ez valamilyen pszichológiai kísérlet, hogy hány ember tesz meg valamilyen értelmetlen dolgot. Volt már legalább egy tucat bankkártyám az életem során, de olyan egy se, amelyikre ráírtam volna a nevemet, és bárkinek is hiányzott volna :D

(#14596) Somatom válasza Tuomas (#14594) üzenetére


Somatom
veterán

Olvasd el még egyszer! A kérdésemben odaírtam, hogy a kártyán. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14597) Tuomas válasza Somatom (#14596) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem te nem tudod értelmezni, amit én írtam. :U
Az aláírást a kártyán nyilván nem otthon nézik/nem nézik meg, hanem pl a boltban.
A nézik nem egyenlő azzal, hogy hol írod alá.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14598) Somatom válasza Tuomas (#14597) üzenetére


Somatom
veterán

De, én csak arra tudok reagálni, amit le is írsz. Amit csak gondolsz, arra nem. Ha a "nézik" szót csak odagondolod, azt az olvasó nem tudja hozzáolvasni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14599) viktorhu válasza Brandynew (#14595) üzenetére


viktorhu
veterán

Addig volt érdekes, amíg sok helyen pin kód nélkül lehetett fizetni. Annak idején volt OTP-s Amexem, azzal vagy 10 évig nem kértek pin kódot a vásárláskor, csak egyszer Angliában, gondban is voltam, mert nehezen emlékeztem a kódra.

Ott elvileg fontos lett volna, hogy összenézzék a kártyára írt aláírást a blokkra írt aláírással, mert nem volt más biztonsági elem, de szinte soha nem tették meg. Most a paypass meg a chip&pin korában ennek nincs jelentősége, nem is tudják mivel összehasonlítani, mert nincs aláírás a fizetéskor.

(#14600) hunluigi


hunluigi
senior tag

Abba futott már bele valaki, hogy paypalon keresztüli vásárlásnál, a kártya kibocsájtó váltson opciónál a revolut rosszabbul vált, mint a paypal váltott volna? :F Ausztrál dollárról van szó.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.