Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) C4mp3r válasza Bogyi007 (#44948) üzenetére


C4mp3r
addikt

e het meg a jovo hetrol volt szo, en a varosomban bementem a boltba es felirtak az adataim ha erkezne elvileg hivnak, de nem fuzok hozza sok remenyt

(#44952) Marky18 válasza EnterR (#44950) üzenetére


Marky18
aktív tag

Igen, pont ezert nem kell sirankozni. Megveszik, mert er ennyit jelenleg. Hideg van, a fizetokepes lakossag igen nagy szazaleka 0-24 a lakasban el, 300k nem olyan nagy osszeg, ha amugy sem csinalsz mast. Csak egy jobb kocsmazas benne van 20-ban, a PS5 pedig megis egy sok eves beruhazas.

Be kell durrantani a site monitor scripteket, figyelni kell mindent, ahol szabadrablas van es azonnal megvenni.

(#44953) F-ECT$ válasza sting2 (#44949) üzenetére


F-ECT$
titán

Illetve aki várt a PS4 eladással az sokkal jobb árat kapott érte :B

Dive ever, work never.

(#44954) Spiritchief válasza C4mp3r (#44941) üzenetére


Spiritchief
csendes tag

Ghost of Tsushima teljesen élvezhető volt FAT gépen is - persze biztosan szebb és fluidabb lesz PS5-ön - de csak emiatt várni lehet nem érdemes. :)

[ Szerkesztve ]

(#44955) tboy93 válasza F-ECT$ (#44953) üzenetére


tboy93
nagyúr

az sokkal jobb árat kapott érte

Legjobb esetben is 1db nextgen cím árával jött ki jobban az ember (60 vs 90k Pro esetén), aki ezért képes volt hazárdírozni a PS4 eladással az meg is érdemli, hogy most ne játszon hónapokig :D

(#44956) chrisx1 válasza tboy93 (#44955) üzenetére


chrisx1
tag

Nagyon kedves tőled, köszönöm! :R
Nem gondolnám ,hogy én hazárdíroztam volna. Én konkrétan arra számítottam, hogy pár hét múlva veszek újat, mivel ez a normális, ennyi. De persze nyilván az én hibám, hogy nincs a boltban gép.

(#44957) F-ECT$ válasza tboy93 (#44955) üzenetére


F-ECT$
titán

Én azzal "hazárdíroztam", hogy addig nem adtam el a PS4-et, amíg nálam nem volt a PS5. Szóval az hazárdírozott, aki eladta 60k-ért a PS4-et, (és esetleg még PS5 se jutott neki aztán), én meg eladtam drágábban, és PS5-öm is lett :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#44958) dunc válasza C4mp3r (#44925) üzenetére


dunc
nagyúr

:K

(#44959) tboy93 válasza chrisx1 (#44956) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én konkrétan arra számítottam, hogy pár hét múlva veszek újat

Sajnálom. Ezek szerint nem tájékozódtál eléggé. Bőven megjelenés előtt lehetett már ezt sejteni.

(#44960) Jim74 válasza F-ECT$ (#44957) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én kb. 2 éve vettem Pro-t. Árát kiszolgálta, majd eladom, ha sikerul PS5-höz jutnom. Ha van pénzem 200k-s konzolra, akkor nem fogok 20-30k-n spórolni és esetleg gép nélkül maradni.

(#44961) tboy93 válasza F-ECT$ (#44957) üzenetére


tboy93
nagyúr

Úgy kell azt :) Én is csak azután adom majd el (ha eladom egyáltalán), ha nálam lesz az új gép.

(#44962) ChoppR válasza tboy93 (#44959) üzenetére


ChoppR
tag

Én már november közepe óta így vagyok, de a hetek csak telnek... :D

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#44963) tboy93 válasza C4mp3r (#44925) üzenetére


tboy93
nagyúr

"alzan ujra lehet rendelest leadni"

Tudnám minek, amikor még az októberben leadott előrendelésemre sem tudnak időpontot mondani...

[ Szerkesztve ]

(#44964) chrisx1 válasza tboy93 (#44959) üzenetére


chrisx1
tag

Egyébként honnan lehetett sejteni? Most komolyan kérdezem, nem kötözködni akarok, ne értsd félre, csak kíváncsi vagyok.

(#44965) Jim74 válasza C4mp3r (#44925) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én decemberben rendeltem ott. Ha rámegyek a rendelésre, akkor azt írja, hogy törölt, de egyeztettem velük és nincs törölve. Ráadásul már felkerült pdf-ben is a megrendelés, 2021.09.30-i fizetési határidővel. :DDD .

(#44966) nitro16 válasza chrisx1 (#44964) üzenetére


nitro16
senior tag

Onnan, hogy a covid már jó ideje jelen volt és hatással volt erre is.. nem csak konzol-t nem lehet/lehetett kapni hanem ugyan így csúszás volt/van videokártya 30xx szeria, új macbookok, új iphonok, telefon töltő, tápegység stb. :K Szóval aki kicsit is körülnéz a világban és a neten annak ez egyértelmű volt.

(#44967) Marky18 válasza chrisx1 (#44964) üzenetére


Marky18
aktív tag

Mar a nyaron jottek a hirek, hogy akadozik a SoC gyartas, a TSMC-tol fugg az ipar nagy resze, a TSMC-t pedig nagyon szarul erintette a Covid es technologiai problemaik is voltak, mert nagyon szar aranyban hoztak ki a chipeket.
Most mar az autogyartas is akadozik, igy szerintem ez a problema nem fog rovidesen megoldodni.

(#44968) C4mp3r válasza Jim74 (#44965) üzenetére


C4mp3r
addikt

vicc az egesz, szerintem arra hajtanak, hogy arukeresoben a ps5-nel igy csak ok szerepelnek igy aki arra rakeres csak vesz naluk mast is ha mar ratevedt az oldalukra, ha ps5 nincs is.

(#44969) tboy93 válasza chrisx1 (#44964) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szeptember környékén már lehetett olvasni külföldi cikkeket, melyekben soc hiányról írtak. Szó volt róla, hogy tolják a megjelenést is, amit végül cáfolt a sony. Mondjuk úgy, hogy cseppet sem volt biztos, hogy ki fogják tudni szolgálni a megnövekedett igényeket, arra ugyanis már a sony is számolt, hogy bőven több gépre lesz igény mint a ps4-es launchkor.

De a világon minden ipar akadozott, vga gyártás stb. Nagy esély volt rá, hogy PS5-ből sem lesz elég. Ennek ellenére volt itthon egy hullám megjelenés előtt, amikor sokan mint az őrült nyomták fel a gépüket marketplacere fing összegekért.

[ Szerkesztve ]

(#44970) chrisx1 válasza nitro16 (#44966) üzenetére


chrisx1
tag

Igen ezekkel tisztában voltam én is, csak éppenséggel nem gondoltam, hogy a Sony nem tudja magát tartani a tervéhez ( ebben természetes a Microsoft szintén zenész ). Ezért is írtam, hogy naiv voltam, és elhittem amit ígérnek, hogy a megjelenés napján, megjelenés lesz! :DD Mindegy majd az ősbemutatón veszek egyet!

(#44971) tboy93 válasza chrisx1 (#44970) üzenetére


tboy93
nagyúr

"csak éppenséggel nem gondoltam, hogy a Sony nem tudja magát tartani a tervéhez"

A világon kb senki nem tudta tartani magát, miből gondoltad hogy pont a sonynak fog sikerülni? :D

"és elhittem amit ígérnek, hogy a megjelenés napján, megjelenés lesz"

Figyelj, ebben nem hazudtak. Megjelent a gép. Amikor kijöttek a socos hírek és a cikkek írtak róla, hogy eltolhatják a launchot, a sony rögtön rávágta, hogy nem fogják eltolni. Azt ugyan nem közölte, hogy mennyi géppel indulnak az tény :D

[ Szerkesztve ]

(#44972) chrisx1 válasza tboy93 (#44971) üzenetére


chrisx1
tag

Igaz, egy gép is már megjelenés! :D

[ Szerkesztve ]

(#44973) Jim74 válasza C4mp3r (#44968) üzenetére


Jim74
nagyúr

Velem ezzel nem mennek semmire ;] . Simán kibírom akár nyárig is, ha csak akkor lesz gép. Nem vagyok játékfüggő, majd tolom a Plus-os játékokat Pro-n addig. :D .
Pl. most újra elővettem a GT-t letolom a napi km-et, bezsákolom érte az autót, elvagyok.

(#44974) C4mp3r válasza chrisx1 (#44970) üzenetére


C4mp3r
addikt

figyelembe kell venni, hogy a sony gyakorlatilag az egesz launchot eszak amerikara hegyezte ki es a legtobb gep oda ment, azsia, europa alig kapott csak morzsakat. most ott mar valamivel jobb a helyzet, de europaban a britekhez is csak most kezdenek befutni az uj szallitmanyok.

[ Szerkesztve ]

(#44975) hyggelig válasza chrisx1 (#44970) üzenetére


hyggelig
senior tag

Én alapból nem adok el úgy semmit, hogy nincs garantált cucc, ami a helyére jönne.

(#44976) karmaresz válasza Lackooo84 (#44916) üzenetére


karmaresz
senior tag

Én meg nagyon várnék egy Naughty Dog-os sárkányb*szós "hülyeséget. Nekem meg a zombis játékokból van már kicsit csömöröm. :B

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#44977) F-ECT$ válasza Jim74 (#44960) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát pont ez az. Azok "buktak" 20-30k-t, akik idő előtt eladták a PS4-et. (Főleg ha még nem is volt biztos PS5 megrendelésük.) Aki ki bírta várni a PS4 eladási hullámot, az járt jól, mert decemberre vissztért a használt PS4 Pro ára a 80-100k ársávba. Innen egyébként egyértelműen lefelé vezet az út, ha pár hónap múlva lesz már elég PS5, akkor a PS4-ek ára is csökkenni fog.

chrisx1: a Sony pont úgy lőtte be a termelést, hogy ~7 év alatt ad el kb 10%-kal több PS5-öt, mint amennyi PS4-et eladott az elmúlt 7 évben. A kezdeti kereslet a vártnál is nagyobb lett, de csak ezért nem érdemes plusz gyártósorokat felhúzni, mert nem feltétlenül térül meg az ára. Illetve ahogy olvasom már nyersanyagból is hiány van, szóval lehet, hogy nagyobb gyártási kapacitás mellett sem tudtak volna több gépet összerakni.

Dive ever, work never.

(#44978) chrisx1 válasza hyggelig (#44975) üzenetére


chrisx1
tag

Egyébként én sem, de ebben az esetben most megtörtént, és különben is csak a sokadik hobbim tárgya nincs elérhető közelségben. Majd lesz ez is , mint mondtam, majd az ősbemutatón! :D Jelenleg fontosabb a kerékpár, és az autó cseréje, de ez ugye nem ebbe a fórumba tartozik. :N

#44977 F-ECT$ :

Figyu, minden tiszteletem a tiéd, nem kell még tovább bizonygatni, értem! Egyébként meg főleg az Amd a ludas. Nincs elég processzoruk kb. semmibe. Nincs asztali gépbe gpu, cpu, és konzolokba sincs elég. Pár hónapja vettem egy Ryzen 3100x processzort, mert olcsó kellett, és most néztem nincs szinte semmi belőle. Ebből kéne a legtöbb legyen, és nincs.

[ Szerkesztve ]

(#44979) sting2 válasza F-ECT$ (#44953) üzenetére


sting2
addikt

Első napos, Első kiadású Pro 65K, akkor ez jónak tűnt.
Utólag persze mindig okosabb az ember..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#44980) Jim74 válasza F-ECT$ (#44977) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én beáraztam magamnak, hogy 60k-t várok majd a Pro eladásból, 185k-s PS5 árral számolva. Ergo 120-130k invesztálást tervezek az új gépbe. Kb. ennyi volt anno a Pro is.
Ha feljebb megy a PS5 ára, akkor valószínűleg a használt PS4 Pro ára is követni fogja szerintem.

(#44981) karmaresz válasza F-ECT$ (#44957) üzenetére


karmaresz
senior tag

Egyetlen ésszerű megoldás, ha egyébként nincs az anyagi helyzet annyira kicentizve, hogy az ebből befolyó pénz is kell a PS5-re.
Legrosszabb esetben 10e Ft-tal olcsóbban megy el a PS4, ha valaki kivár, viszont ha meg véglegesített rendelési státusz hiányában eladja, úgy akár hónapokig is nélkülöznie kell. De ahogy a te példád is bizonyítja, ha valaki nem a dömping idején teszi pénzzé a régi konzolt, még lehet hogy jobban is jár.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#44982) FollowTheORI válasza Jackie_Chan (#44939) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Gears sorozat, Halo sorozat, most jön majd a Medium, Forza (amivel se PC-n, se PS-en nem hiszem játszottál eddig)? :)

Vagy az összes új multi-platform cím?

Ugyan mesélj már mi különbség van most jelenleg egy PS5 és X kínálata között kíváncsi lennék. :D
Ha nincs mivel játszni akkor PS-en sincs... és ha most el kezded sorolni a PS4 ex címeket a kardomba dőlök (hogyhogy nem játszottad eddig ki őket, akkor mit csináltál PS-en eddig). :DDD

Ez egy elég lejárt ócska lemez benyögés volt, amit nem értek miért van még mindig közbeszédben... :B

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44983) VTom válasza FollowTheORI (#44982) üzenetére


VTom
veterán

A PS5 jobb.

(sakk-matt)
:D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#44984) Jackie_Chan válasza FollowTheORI (#44982) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Gears és Halo sorozatot nem szeretem.Autos game-eket megunom rövid időn belül.
Természetesen az ex címeket kijátszottam,de az nem jelenti azt,hogy nem játszanám újra őket már jobb/szebb kinézettel/FPS-el.

VTom: Ott a pont.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#44985) FollowTheORI válasza VTom (#44983) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

;]

Irigylem az embereket akiknek nincs backlogja. :DD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44986) chrisx1 válasza FollowTheORI (#44985) üzenetére


chrisx1
tag

Ez visz mindent! Megmutatom az asszonynak is, mert mindig jön ezzel a hülye szöveggel, hogy nincs mit felvennie, mert nincs egy rendes ruhája! :DDD

(#44987) FollowTheORI válasza chrisx1 (#44986) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Arra is van meme... :K

#44988 PéterrKiss
pl

Vagy egybe... ilyet kinyomtatni nagyba, bekereteztetni és a falra tenni. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44988) PéterrKiss válasza FollowTheORI (#44987) üzenetére


PéterrKiss
lelkes újonc

Muti! ;]

[ Szerkesztve ]

(#44989) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Rockstar NPC Tech Patent Has People Talking About GTA 6

majd a papa megmutatja hogyan kell ezt csinálni :)

Life, Uh, Finds A Way

(#44990) Lackooo84 válasza karmaresz (#44976) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ácsi, azt nem mondtam, hogy zámbóst csináljanak. :DDD Én is unom már azt.

The Truth is out there...

(#44991) chrisx1 válasza FollowTheORI (#44987) üzenetére


chrisx1
tag

Tudod azért ez elég félelmetes!!! :Y
Az asszony pont így lamentál a földön ülve a nyitott szekrények előtt, mikor ruházati dráma van!
Átküldtem neki a képet, és szerinte ez rohadtul nem vicces! Szerintem meg DE!!! :DD

Egyébként megyek az Euronics boltba ( Szekszárd ), és megkérdem mi a helyzet, aztán ha valakit érdekel , akkor majd később referálok, hogy mit mondanak a pletyka Ps5 készlettel kapcsolatban.

(#44992) Violka2016 válasza chrisx1 (#44991) üzenetére


Violka2016
tag

Mikor utoljára voltam bent Euronicsban megkérdezni, hogy mi a helyzet majdhogynem kiröhögtek már a kérdés miatt is... "Tavasszal valamikor volt a válasz", előrendelést nem is vesznek fel az üzletben rá (rákérdeztem ilyen lehetőségre).

(#44993) Jackie_Chan válasza Violka2016 (#44992) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Én is voltam a miskolciba. Ott sem tudták mikor lesz ,viszont a srácnak volt egy kis notesze amibe felirta a nevem és hivnak ha érkezett.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#44994) Violka2016 válasza Jackie_Chan (#44993) üzenetére


Violka2016
tag

A hívás pedig a következő lesz: "Haló tesó! Megjött amit szeretnél, 350.000-ér viheted!" ;]

(#44995) chrisx1 válasza Violka2016 (#44994) üzenetére


chrisx1
tag

:D :D :D :D

(#44996) Jackie_Chan válasza Violka2016 (#44994) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Akkor megmondom,hogy helyezze fel valahová jó mélyre.Extreme Digitalnal is van szept. 19.-ei előjegyzésem,de 299e.-ért azt sem fogom elhozni.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#44997) hyggelig válasza FollowTheORI (#44987) üzenetére


hyggelig
senior tag

és mi van akkor, ha nő is vagy meg gamer is? :DDD

(#44998) Catman válasza hyggelig (#44997) üzenetére


Catman
aktív tag

Erre mondják, hogy halmozottan hátrányos helyzetű. :P

(#44999) oriic válasza Catman (#44998) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szegeny hyggelig.;]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#45000) hyggelig válasza oriic (#44999) üzenetére


hyggelig
senior tag

Ugye? Kegyetlen az élet :O :O ;]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.