Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50201) Doky586 válasza #46372352 (#50197) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Illik is a WPS-t kikapcsolni!

A WPS egy 'hátsó ajtó' a hálózatodhoz, azt ~1óra alatt fel lehet törni és már benn is a cracker a hálózatodban..

(#50202) Gubek-Einste válasza mezis (#50190) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus eszközeiben van dedikált AP mód így nem kell ez a beállítás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50204) Pyttawrx válasza #46372352 (#50197) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

[link] WPS

(#50205) windlord válasza #46372352 (#50203) üzenetére


windlord
őstag

Miert kell neked a WPS?
Most a jobb, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#50207) windlord válasza #46372352 (#50206) üzenetére


windlord
őstag

Ha jol remlik, van a hatuljan wps gomb. Az nem nyomodhatott be?

[ Szerkesztve ]

(#50209) sandró60 válasza #46372352 (#50208) üzenetére


sandró60
addikt

Milyen routered van,hogy így bekapcsolható a VPS?
Nálam ez van [link] csak addig marad működésbe amíg párosítom az extendert(jelismétlő)
Véletlenül-se marad 2-percnél tovább bekapcsolva.Amikor végzett kikapcsolja magát

(#50210) vmsgrg


vmsgrg
újonc

Sziasztok,

Olyan problémám van, hogy 1gbit helyett csak 100-on megy a háló. Na most mindenki mondhatná, hogy kábel megtört stb de..Van egy kábel ami UPC modemtől jön, cat5e. Arra rádugva egy toldó (sajna túl rövid lett), arra egy CAT6 és az megy a PC-mbe. Azon jön az 1gbit tökéletesen, ez eddig oké. Na de ha ugyan ezt nem a PC-be dugom, hanem gigabites switch-be, majd a switchből húzok egy cat6 kábelt a PC-hez már csak 100 jön. A switch egy nagyon egyszerű Cudy GS105D, nem managelhető.
Van valakinek ötlete hogyan tovább?

(#50211) Pyttawrx válasza vmsgrg (#50210) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

azt a cat6 kábelt tesztelted, úgy is hogy a te gépedbe dugod?
Szerk:
Azt nézd meg, hogy a switchet összedugod gépeddel, de mást ne köss rá, akkor milyen kapcsolat jön létre, gigabites, vagy 100-as? Ha így sem adja a gigabitet azzal a cat6 kábellel, amivel a toldó után összeállt a gigabit, akkor a switch a hibás

[ Szerkesztve ]

(#50212) #53667584 válasza vmsgrg (#50210) üzenetére


#53667584
törölt tag

Próbáld meg a cat5e és a cat6 közt lévő toldó helyett betenni a switchet hogy akkor mit csinál.

(#50213) windlord válasza vmsgrg (#50210) üzenetére


windlord
őstag

Jo a switch?

(#50214) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Netgear routerem már végigzongorásztam rajta mindent, de a no-ip nem akar frissülni!
Elvileg a netgearhez kapsz egy "ingyenes" fiókot ami nekem meg is lenne csináltam rá egy host nevet, de nem akar frissülni....
Másik Netgear routeren másik felhasználónak simán müxik....

Mik lehetnek a tipikus problémák? Vagy inkább vegyek egy csoimagot 25 dollcsiért és akkor menni fog?

(#50216) spe88


spe88
senior tag

Hali!

Ki szeretnék nyitni egy portot a routeren, ill. Comodón, de valamiért nem jön össze, meg tudná mondani valaki miért? Már jó párat kinyitottam, igaz nem mostanában, de valamiért ez kifog rajtam, biztos átsiklok valami felett.

Köszi

[link]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#50217) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Talán hálózati problémám van, ezért ide írnék!

Windows 10 Csatolt telefon-Your phone-, a lényeg ha wifi-vel csatlakozok pc-ről akkor tökéletesen működik, de ha lan-on keresztül akkor nem megy.

A router egy vodafone-huawei HG659, mit kellene állítanom, hogy LAN-on is menjen esetleg?

(#50218) mezis válasza sittes79 (#50217) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Internet kapcsolat WAN portba vagy DSL portba érkezik ?
- "Windows 10 Csatolt telefon-Your phone-," Ezt kifejtenéd ? :F

mezis

(#50219) sittes79 válasza mezis (#50218) üzenetére


sittes79
addikt

Szia,

DSL-be megy a net, angol windows 10-ben Your phone az app neve, azt hiszem Csatolt telefon magyarul az app neve.

(#50220) mezis válasza sittes79 (#50219) üzenetére


mezis
nagyúr

- Véletlenül nem a WAN portba csatlakoztattad a PC-t
- Adapter beállításoknál nincs letiltva az Ethernet csatoló ?
- Korábban a PC-nek nem volt kapcsolata a telefonos modemmel ? (Most is PPPoE kapcsolatot próbál létrehozni az "Automatikus IP cím",..., helyett.

mezis

(#50221) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok,

Lett egy új laptop(dell 7510) a háztartásban win10-zel és nem igazán kaar csatlakozni a hálózathoz.
A 4db win7-es laptop illetve a telefonok csatlakoznak a wifihez, de a win10-es gép próbálkozik, de nem sikerül neki. Néha olyan mintha sikerülne, mert megjelenik a kapcsolat bontása gomb, de aztán lekapcsolódik(ha ráment egyáltalán és nem csak úgy tűnik)
A telefonon megosztott netre csatlakozik a win10-es laptop.

Nekem wifi a gyanús, hogy valamiért ellenáll a gépnek, de nem értek hozzá.
Van valakinek ötlete?
Köszönöm

(#50222) Pyttawrx válasza mdk01 (#50221) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Elsőkörben driver probléma lesz. A gyártói oldalról szedd le és tedd fel azt

(#50223) sittes79 válasza mezis (#50220) üzenetére


sittes79
addikt

-Lan 1-ben van
-nincs letiltva
-nem volt telefon modem-pcs kapcsolat

Az a fura ha elindítom az app-ot és ugye wifin lesz kapcsolat, utána lecsatlakozok wifi-ről, és frissítem az app-ot akkor megy lan-on keresztül, Viszont app bezárás, majd őjra indítás után kell neki a wifi illetve csak azon hajlandó kommunikálni telefonnal :F

(#50224) Gubek-Einste válasza SwissAirplan (#50214) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusúak a router-ek?
Milyen neted van?
Hogyan van bekötve a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50225) Gubek-Einste válasza spe88 (#50216) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem vagy NAT mögött?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50226) mezis válasza sittes79 (#50223) üzenetére


mezis
nagyúr

Miféle app-ot indítasz és min indítod (PC, telefon) ?

mezis

(#50227) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Lehet sokak számara blőd lessz a kérdés de....

"Miben másabb, jobb, tud többet egyszerver gép mint egy normál pc??"

Az szituáció a következő:
Van egy kis családi vállalkozásunk van jelen pillanatban 5 asztali pc 1 laptop és 3 tablet ( a tabletek és a laptopálltalában külső netről csatlakoznak adatot érnek el és fotokat töltenek fel)
Az adattárolás eddig az egyik gép hdd-jén és dropbox on történik vegyesen. Az össz adatmennyiség jelen pillanatban 90Gb...
Az adatok 70 százaléka excel és word 20 százalek pdf 10 százalek fotó.
A gépeken és az adatokon "csak normál munka folyik" szövegszerkesztés táblázatok email...

Ezt szeretném kicsit rendbe rakni!

Én arra gondoltam összerakok egy erősebb i7-es gépet 36 giga vagy több memoriával 3 vagy 4 darab 1 terrás vinyóval ( a többszörös adatmentés miatt, az adatvesztések elkerülése végett)
Rárakok egy OpenMediaVault progit, és akkor normális áron meg is usztam, nincsenek liszenszgondok és az OMV elvégez minden "szerverfeladatot" és minden munkaállomás elér minden adatot. A külsök meg egy VPN progival biztonságosan csatlakoznak

Erre a szintre én ugy gondolom (de lehet hogy tévesen) hogy ez elegendő... ezért kérdem hogy miben másabb vagy jobb egy szervergép... miben ad többet ami miatt azt válasszam.

[ Szerkesztve ]

(#50228) sittes79 válasza mezis (#50226) üzenetére


sittes79
addikt

Windows-on csatolt telefon, 10-es androidon pedig Windows összekapcsolása, lényeg hogy Microsoft acc. kell és mindkét készüléken be kell jelentkezni.

(#50229) zolee001 válasza SwissAirplan (#50227) üzenetére


zolee001
őstag

Server mint hardware-normális komponensek,redudancia,megbizhatóság és ehhez passzoló árcimke
Server mint software-Különbözö kiszolgáló szerepkörök futtatása a kliensek számára
Core7 és 36GB ram?

45W fogyasztás 10+ éves HP HomeServer

(#50230) SwissAirplan válasza zolee001 (#50229) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Csak én érzem ki az iróniát vagy tényleg arra akarsz kilukadni hogy kicsit ágyuval verébre.

Szoftwer oldalon értem hogy kiszolgál a kliensek felé... de a mi szintünkön afájlmegosztáson kívül nem sok dolga van. Hiszen a "feldolgozo programok" mint pl word excel outlook azok mind egyénileg futnak a számítógépeken.. annak működését nem tudja a szerver befolyásolni maximum az adatelérést, de arra egy freenas vagy egy OMV elég védelme van...vpn futtatás van rajta... a routerre egy jó tuzfal és ennyi...
De lehet hogy én nsm látom jol... ezért kérdem... nem akarok lukra futni

[ Szerkesztve ]

(#50231) zolee001 válasza SwissAirplan (#50230) üzenetére


zolee001
őstag

Kiszolgálót arra használsz amire konfigurálod az igények alapján
A leirtak alapján ami a cégednek kellene:
O365 pl family pack 30.000 ft
(Minden office adat Onedriveon igy a mentés 100%,csoportmunka adott ha szükséges,minden user elér mindent (amihez adsz neki jogot)
6TB tárhely benne foglaltatik amire némi trükkel a kliensek mentését is elhelyezheted,már ha van rá igény

1db normális vpn router (mivel cég gondoltam nem egy TPLink pptp servert tartalmazó 5000 ft os csoda de ugyanakkor nem is egy Cisco ASA)

Ha épiteni akarsz akkor vmi kisfogyasztásu noti stb FreeNAS ,PFSense
Pl én ezt ugy vitelezném k,hogy Hyper V server a notira (ingyenes) majd elsö virtuális gép PFSense a második a FreeNas
Minden komponens ingyenes és jogtiszta de számos más alternativa van

(#50232) Pyttawrx válasza SwissAirplan (#50230) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziaa.
Szerintem neked elég lenne egy jó nas, hisz gép nem kell.

(#50233) windlord válasza Pyttawrx (#50232) üzenetére


windlord
őstag

Az sem olcso mulatsag, foleg ha sok vinyo kell egy jo raid - el.

De ez a vonal jatszhat.
Kis gep, epitve vagy nas.
I7+36gb ram annyira nem.

(#50234) Pyttawrx válasza windlord (#50233) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze nem feltétlen olcsó, de:
"Az adattárolás eddig az egyik gép hdd-jén és dropbox on történik vegyesen. Az össz adatmennyiség jelen pillanatban 90Gb...
Az adatok 70 százaléka excel és word 20 százalek pdf 10 százalek fotó.
A gépeken és az adatokon "csak normál munka folyik" szövegszerkesztés táblázatok email..."
Így pl 2db 1tb ssd, vagy még normális HDD is bőven elég neki, most 90gb-ról beszélgetünk, igen tudo jelen pillanatban. Szerintem sok idő kell neki még ez felkúszik az 1tb közelébe. Nyilván csak javasoltam. Főleg, hogy pl ahogy írta is, felgő alapú tárhelyek is bőven jók erre, és azért már megfizethetőek. De ez is csak egy vélemény.

(#50235) zolee001 válasza Pyttawrx (#50234) üzenetére


zolee001
őstag

90 GB-nak egy pendrive is elég

(#50236) Doky586 válasza SwissAirplan (#50230) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak mellékesen jegyzem meg hogy a Raid1 sem védi meg az adataidat a zsarolóvírusoktól, véletlen törléstől felülírástól...

(#50237) SwissAirplan válasza Doky586 (#50236) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Ebben teljesen igazad van. De ezektől semmilyen szerver vagy hipermodern gép se véd meg..
Ezek ellen szerintem az egyetlen védekezés a rendszeres backup. És mondjuk 2 naponta teljes mentés utána a tárolo leválasztása..
Vagy van rá más megoldás?

(#50238) kaszaking


kaszaking
tag

Sziasztok. Ilyen patch panelem nem volt még azért ti hátha tudtok segíteni.
A T568B bekötéssel szeretném bekötni. Itt a patch panel hátulja: [link]
Balról jobbra haladva kell abban a sorrendben a színeket bekötni ugye ahogy mutatja? tehát például az 1es helynél elkezdem balról jobbra haladva hogy: Narancs-fehér, narancs, zöld-fehér, kék, kék-fehér, zöld, barna-fehér, barna,

(#50239) zolee001 válasza SwissAirplan (#50237) üzenetére


zolee001
őstag

Sima file screening tökéletesen véd mindenféle zsarolótól,jogosultságok normális beállitása valamint futtatható állományok tiltása az adott köteten vagy mappán
Windows 10 ben is van alapszintü védelem ,controlled folder néven csak be kellene kapcsolni és nem ki ahogyan sokan teszik valamint a fránya windows jelszót mer kérni a usertöl a bejelentkezéshez+megosztásokhoz is örök téma

(#50240) SwissAirplan válasza Pyttawrx (#50234) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

23 év alatt jött össze a 90 Giga... :DD
Persze most gyorsulni fog az adatnövekedés a több fotó miatt.
Igen tulajdon képpen egy NAS fog épülni szerintem.

(#50241) SwissAirplan válasza zolee001 (#50239) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Ez a file screening eddig ismeretlen elöttem... de utánna olvasok ...
Köszi a tippet

(#50242) windlord válasza kaszaking (#50238) üzenetére


windlord
őstag

Igen.

(#50243) kaszaking válasza windlord (#50242) üzenetére


kaszaking
tag

Köszönöm szépen a megerősítés :R

(#50244) zolee001 válasza SwissAirplan (#50241) üzenetére


zolee001
őstag

WS2003R2 töl felfelé server vonalon,kliensekben ne keresd

(#50245) mdk01 válasza Pyttawrx (#50222) üzenetére


mdk01
addikt

Szia, Köszi a választ. Dell supporton keresztül felraktam a legfrissebb wifi drivert, de a probléma változatlan.
Az lehet, hogy a router beállítása nem tetszik a win10-nek? Nem volt win10-em még nem tudom milyen igénye van, de azt tudom ahogy a telefonoknak és a win7-es gépeknek nincs vele baja.
Köszi

(#50246) Pyttawrx válasza mdk01 (#50245) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

azt írtad, hogy a telos netre csatlakozik ez a gép

(#50247) trialboj


trialboj
őstag

Helló

Ez nem itthoni probléma, de remélem valaki tud segíteni.

Melóban 5 gép össze van kapcsolva, 3 win 2mac, lan kábelek mennek a switchbe, gbit sebességgel, ideális esetben minden szép és jó.

De sokszor előfordul, hogy bizonyos gépek, csak 1 vagy 2 másik gépet látnak, és ezellen nem sokat tudunk tenni, van h 1 restart megoldja, van hogy csak napok múlva jön helyre. Főle a win gépek vakoskodnak, a mac lát mindent, kivéve pl az egyik, amelyik pont az én gépemet nem látja, pedig 1 hónapja még nem volt gond.

Látatlanban tudom hogy nehéz megoldani, de tudnátok adni valami támpontot, videót, leírást, mit KELL mindenképp beállítani, hogy a többi gép lásson pl engem., Melyik menüben stb. Nyilván meg vannak osztva a driveok, én itt arra gondolok, hogy miképpen érem el hogy lássák a gépemet?
Valaki azt mondta hogy a dinamikus ip címek miatt ilyen kiszámíthatatlan a rendszer, de ezzel nem lettem kisegítve.

KÖSZÖNÖM

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#50248) NeoPampalini válasza trialboj (#50247) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Visszatérő téma. :)

Jól sejtem, hogy a windows-os gépeken W10 van?

Én a múltkor virtuális gépeken próbáltam, ott mindenféle hókusz-pókusz nélkül ment minden gyárilag, mindenesetre amit meg lehet próbálni:

Nyisd meg a szolgáltatások panelt (start menüben services.msc, majd enter), utána a következő szolgáltatásokat és állapotokat állítsd be:

Function Discovery Discovery Resource Publication (Running) (Automatic)
(magyarul Funkciófelderítő erőforrás közzététele)
UPnP Device Host service (Running) ( Manual)
(magyarul UPnP eszközállomás)

((( +1: Computer Browser (Running) (Manual) - ez csak akkor működik, ha a Win10 SMBv1.0-t használ, egyébként nem elérhető! )))

Ezt mindegyik windows-os gépen meg kell tenni! Amennyire tudom, elegendő ezeket a szolgáltatásokat a módosítás után újraindítani, nem szükséges a teljes számítógép újraindítása.

De amúgy egyéb esetben ha a megosztásokat hálózati meghajtóként csatolod, akkor mennie kellene enélkül is - elvileg.

(#50249) trialboj válasza NeoPampalini (#50248) üzenetére


trialboj
őstag

KÖSZÖNÖM

Arra még tudnál megoldást, hogy miképpen változtathatom meg a hálózatban látott gépek nevét, mivel több van, nem egyértelmű, és itt is van hogy a gép nevét írja, de van hogy azt a random kódot.

[link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#50250) NeoPampalini válasza trialboj (#50249) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A gépek nevét itt tudod megváltoztatni:

Beállítások -> Rendszer -> Névjegy (fejből mondom, remélem stimmel)

Majd ott kell lennie egy "számítógép átnevezése" vagy hasonló gombnak. A név csak egybeírt lehet, nem tartalmazhat szóközt és speciális karaktereket, de gondolom, ez megugorható probléma (betű, kötőjel, szám kombó simán mehet, pl. Win10-desktop01). :)

Szerk.: lemaradt, hogy az új név érvénybe léptetéséhez újraindítás szükséges.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.