Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50251) wolfm87


wolfm87
csendes tag

Hali!
Előzőhét pénteken digis lettem, aminek tökre örültem először, viszont a D'link DNS-320l nasom transmissionnel vezérelt torrent kezelője meg sem nyikkan. Pontosabban "Could not connect to tracker".
Saját ASUS RT-AC1200G+ routerem van, kértem ,hogy birdge módban szeretném az ő ZTE routerüket használni. Nem 100-al kezdődik a külső IP címem szóval elvileg nem NAT-oltak, megnéztem a portokat is, nyitva van a 9091-es amin a transmission kommunikál, eddig jó volt UPC-vel, most nem. Az 57549-est is megnyitottam, amin a peerek csatlakozhatnak. Így sem tud csatlakozni a trackerhez.
Nem tudom hova forduljak, Digi Internet topicba kezdtem, mert úgy gondolom az IPS váltáshoz vam köze, de nem sikerült megoldást találni. Köszi előre is a segítséget.

(#50252) mdk01 válasza Pyttawrx (#50246) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, de az sem túl biztató, mert nem mindig csatlakozik elsőre. Általában működik de a telefon is közbeszólhat.

(#50253) Pyttawrx válasza mdk01 (#50252) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor viszont próbáld ki live linux alatt a wifit. Usb linux, majd telepítésnél a kipróbálásra kell menni. Ha ezalatt jól működik, akkor 95% hogy a windows, vagy a driver a ludas

(#50254) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nem találtam megfelelőbb topikot, de ha rossz helyen járok irányítsatok át pls!
Nemrég költöztem albérletbe ahol Diginet100-as internet csomag van. Sajnos ez nem elég gyors, netes játékoknál néha nagy a pingem és néha meg is szakad, valamint a Wi-Fi jelerősség nem túl jó, nem fedi le az egész lakást (53m2).
Ezt a problémát szeretném feloldani. A Diginél ezen a lakhelyen nem lehet nagyobb csomagot beköttetni.
Ezért gondolkoztam a Telenor Hipernet Home+L vagy a Vodafone HomeNet+ csomagján.
Mivel eddig egész életemben vezetékes netet hazsnáltam fogalmam sincs, hogy ezek milyenek egy vezetékes nethez képest. Gondolok itt ilyenekre, hogy:
- stabil-e a kapcsolat?
- így már a Wi-Fi le fogja-e fedni az egész lakást?
- fogok-e tudni torrentezni és visszatölteni?
- vagy ez csak facebook, youtube, instagram, netflix stb.. nézegetésre jó?
- miylen routert érdemes venni/használni ezekhez a hálózatokhoz?
- vagy egyéb bármilyen olyan dolog ami ezekre a hálózatokra jellemző?

Ha tudtok a helyzetemben jobbnak tűnő megoldást légyszíves áruljátok el.
Köszi! :)

(#50255) mezis válasza iceman007 (#50254) üzenetére


mezis
nagyúr

"....- így már a Wi-Fi le fogja-e fedni az egész lakást?"
Így sem fogja, úgy sem fogja...: [link]
Lássuk mi újság az éteredben, aztán majd meglátjuk.

mezis

(#50256) SP4C3 válasza mezis (#50255) üzenetére


SP4C3
veterán

a es b only?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50257) iceman007 válasza mezis (#50255) üzenetére


iceman007
aktív tag

Leszedtem az Acrylic WiFi home-ot milyen info kellene vagy mit kéne néznem?

(#50258) mezis válasza iceman007 (#50257) üzenetére


mezis
nagyúr

Valami hasonlót a lakásnak azon helyein készítve, ahol WiFi-t szeretnél használni.
A MAC addresseket fölösleges kimeszelni, aki kíváncsi, az úgyis megtudja.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50259) iceman007 válasza mezis (#50258) üzenetére


iceman007
aktív tag

A PC-t fix helyen használom a lakásban és UTP kábelen keresztül jön és jönne a jövőben a net. Van olyan app ami ugyan ezt csinálja csak telefonon/tableten, mert így nem igazán tudom lemérni, hogy az erkélyen milyen a kapcsolat? :/

(#50260) Lasersailing válasza iceman007 (#50259) üzenetére


Lasersailing
senior tag

androidon: Wifi Analyzer

(#50261) iceman007 válasza Lasersailing (#50260) üzenetére


iceman007
aktív tag

[kép] [kép] Ez a két sarkalatos pont a lakásban ezek az adatok használhatóak vmire?

(#50262) mezis válasza iceman007 (#50261) üzenetére


mezis
nagyúr

Channel graph inkább.
A Time Graph inkább arra való, hogy keresgéj jobb helyet az AP-nek (antennáinak), kliensnek (tablet. okos,...,).

mezis

(#50263) iceman007 válasza mezis (#50262) üzenetére


iceman007
aktív tag

(#50264) mezis válasza iceman007 (#50263) üzenetére


mezis
nagyúr

A 2,4GHz-es sáv zsúfolt. A 11-es csatorna talán jobb lenne a 6-os helyett.
Az 5GHz-es sáv lehet használható (még).
5GHz-es AP-t helyiségenként, lehetőleg UTP kábellel csatlakoztatva a routerhez.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50265) iceman007 válasza mezis (#50264) üzenetére


iceman007
aktív tag

Köszi, de csak az első mondatot értem :D

(#50266) mezis válasza iceman007 (#50265) üzenetére


mezis
nagyúr

Belépsz a WiFi routered WEB-es felületére és az AndoidAP911 nevű AP-d csatorna számát fix 11-esre módosítod. Módosítást elmented.

mezis

(#50267) iceman007 válasza mezis (#50266) üzenetére


iceman007
aktív tag

Az egy mobilnet hotspot. Az eddigi kepeken a halózat amire csatlakozva voltam a WBCSODAPOK volt pirossal

(#50268) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A négy egymást nem zavaró csatorna:

Bárcsak ezeket használná mindenki.

(#50269) mezis válasza iceman007 (#50267) üzenetére


mezis
nagyúr

Annak is jobbnak látszik a 11-es.

mezis

(#50270) iceman007 válasza Doky586 (#50268) üzenetére


iceman007
aktív tag

Köszönöm! :R

(#50271) mdk01 válasza Pyttawrx (#50253) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi

(#50272) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,

laptopon munkahelyi hálózati meghajtók vannak hozzáadva. Munkahelyen ha kábellel vagy wifivel csatlakozom, nincs probléma, látszanak. Viszont ha haza viszem, bekapcsolom, felmegyek wifi-re, majd VPN-re, nem látszanak a meghajtók. Azért, mert indítás után rögtön nincs fent a hálózaton, mivel még bejelentkezés előtt felkéne menni VPN-re, de olyat nem tudok. Hogy lehetne ráfrissíteni, ha már fent vagyok a hálózaton, és újra csekkolja a meghajtókat? Köszi.

(#50273) zolee001 válasza RAiN91 (#50272) üzenetére


zolee001
őstag

Mondjuk egy F5 a filekezelöben de egy dir x: parancs is megteszi amiböl csinálhatsz egy batch filet amit beraksz a task schedulerbe

(#50274) iceman007 válasza mezis (#50269) üzenetére


iceman007
aktív tag

Köszi! Mindnet beállítottam, most tesztelgetem pár napig, de akkor a kérdés még mindig fenn áll, hogy a gyorsabb/jobb internetkapcsolatot, hogy valósítanátok meg? :(

(#50275) Borisz76 válasza iceman007 (#50274) üzenetére


Borisz76
veterán

Routerből kábelt viszel a szobába, szobákba. A kábel végére akasztasz egy routert AP módban vagy dedikált AP-t.
Ha a kliensek tudják az 5GHz-t,akkor a 2.4 GHz-s csatornákat le is lőheted.

Érdemes más-más SSID-t, WiFi hálózati nevet adni nekik... hogy tudd éppen melyikre is csatlakozol.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50276) Ebisu68


Ebisu68
csendes tag

Sziasztok!

Megvettem az Asus AiMesh AC 1750 wifi rendszert és most szeretném beüzemelni. EGy gyors kérdésem lenne. Melyik a jobb, illetve hogy kössem be kábellel az eszközöket? UPC Modemem van.
-Jelenleg kb 20 eszköz van a UPC Modemre kötve, 3 kábel jön belőle és switcheken osztottam szét. Ezeket hagyjam így, tegyem Bridge módba és egy kábelell kössem rá a routert? Ez esetben a Lyra jelerősítők a Modemhez csatlakoznának kábellel.
-A modembe csak a Routert kössem be és minden mást a routerből kössek át?

Köszi előre is.

(#50277) mezis válasza Ebisu68 (#50276) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Az internet kapcsolat és a helyi hálózatod összekötése routerrel lehetséges.
Én azt javaslom, hogy maradjon a UPC CB-a router üzemmódban és amit lehet ide csatlakoztass UTP kábellel. A routeredet meg használd switch üzemmódban.

mezis

(#50278) RAiN91 válasza zolee001 (#50273) üzenetére


RAiN91
őstag

Sajnos egyik sem hozza vissza a meghajtókat :(

(#50279) mezis válasza iceman007 (#50274) üzenetére


mezis
nagyúr

- Sehogy. Próbálj ki egy betárcsázós, 24kbps-es kapcsolatot. Utána elégedett leszel a 100Mbps-el is. :K

- A mobil telefonos internet kapcsolat sebessége, megbízhatósága hasonló a WiFi kapcsolatokéhoz. Helytől, időtől, időszaktól is függhet. Csak jósolni lehet, aztán majd kiderül ha már megvetted.

mezis

(#50280) iceman007 válasza mezis (#50279) üzenetére


iceman007
aktív tag

Köszi mindnekinek a segítséget, akkor szerintem hanyagolom ezt a Hipernetes megoldást és inkább utána járok, hogy más szolgáltató vezetékes netét nem lehet-e bekötni! :R

(#50281) zolee001 válasza RAiN91 (#50278) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor ott magával a vpn kapcsolattal is lehetnek gondok,ha always on vpn a kapcsolat akkor müködnie kell(ene)

(#50282) Doky586 válasza RAiN91 (#50272) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem látszanak a meghajtók"

Ezen mit értesz?
Szerintem elegendő ha a hálózati meghajtókra tudsz csatlakozni, de a hálózati meghajtók böngészése (smbv1) úgysem ajánlott.. (a tüzfalon gondolom ki van tiltva)

[ Szerkesztve ]

(#50283) Doom


Doom
aktív tag

Sziasztok!

Ide is belinkelem a problémámat, hátha tud valaki segíteni, úgy látom, ez a topic jobban pörög, és ahogy elnézem, nem feltétlen Asus specifikus a problémám. [link]
A kábel biztosan jó, mert visszaállva a UPC-s routerre minden hibátlanul működik.

Előre is köszi.
D

(#50284) mdk01 válasza Pyttawrx (#50253) üzenetére


mdk01
addikt

Kipróbáltam más wifit és tudott rá csatlakozni. Mi problémája lehet egy tplink tp-wr741n routerrel a win10-nek?
Mert az én olvasatomban a routerrel lehet a gond.

(#50285) Pyttawrx válasza mdk01 (#50284) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

tp-link wifi beállításai?

(#50286) RAiN91 válasza zolee001 (#50281) üzenetére


RAiN91
őstag

OpenVPN van, és manuálisan kell csatlakozni indítás után. Ha munkahelyi netkábellel indul a windows, akkor ugye rögtön van munkahelyi hálózat, és nincs gond, és ha utána megyek át mondjuk mobilnet plusz VPN-re, akkor is látom a meghajtókat és elérem.

(#50287) mezis válasza mdk01 (#50284) üzenetére


mezis
nagyúr

Ilyen volt már ?

mezis

(#50288) mdk01


mdk01
addikt

Belasssult ngyon a net és újraindítottam a routert és most csatlakozott. Nem egészen értem, de beszerzek egy jobb routert sztem.
Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

(#50289) hali_tomi


hali_tomi
tag

Sziasztok!

Kezdem azt érezni, hogy a digi gyári ZTE routere a világ legjobbja. De biztos user-error van, szóval én vagyok a ludas.

Szóval digi csoda-routere átkapcsolva bridge-módba, rajt lóg egy ASUS AX92, mint router, kábelen a ház másik sarkában egy ASUS AC66U B1 (ezen van kábelen egy SYNO NAS, nem tudom számít-e, gondolom nem igazán), mint AI Mesh node.

Na már most a dolog ELMÉLETILEG működik. Telefonnal átsétálok egyik részről a másikra. Hibátlanul dobálnak ASUS cuccok között térerő alapján.

DE!
Két rohadt nagy gond:
1. párom home-officeban van és egy nap kb 20szor (!!!) ledobja őt a hálózat vagy elmegy az internet (sok másodpercre, SKYPE meg ilyenek mind logout-ol; ő nem mozog a házban; az AC66-hoz közel és az AX92-höz közel is volt már ilyen hiba), Tényleg, be lehet állítani valahogy ne csak néhány óra legyen LOG?

2. van egy Mi Home Security Camera 360° 1080p kameránk az AC66U-hoz közel ÉÉÉS ő eldöntötte, hogy csak és kizárólag az AX92-höz kapcsolódik (ami nagyon nincs hozzá közel), az AI Mesh nem dobja át akármilyen gyenge a jel, akkor is marad ezen ha megszakad közben napi 50-szer a net.

(#50290) simpley


simpley
őstag

Üdv,
ez a kártya használható lenne-e az itthoni Telekomos routerrel, ha a PC-t másik szobába akarom tenni, mint ahol a helyi hálózat van?
[link]

signed by simpley.

(#50291) Pyttawrx válasza simpley (#50290) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A telekomos router mit tud? Bejövő net, illetve wifi tulajdonságok? Ugye hiába van erős vevőd, ha az adód gyenge

(#50292) simpley válasza Pyttawrx (#50291) üzenetére


simpley
őstag

30-as net, alap digitális elosztó.

signed by simpley.

(#50293) Pyttawrx válasza simpley (#50292) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha nem várható növekedés, akkor felesleges teljesen. Plusz lehet gyengén fog sugározni az a router.

(#50294) attiati


attiati
veterán

sziasztok

A napokban SOS netet kell varázsolnom két asztali gépre a lakásban.
Router: xiaomi AC1200

Menni fog, hogy CAT kábellel kötöm rá a gépeket?
Vajon lehet fizikai MAC címet klónozni a routerben?

Nem igazán használtam korábban routert. Mi lenne a beállítás menete?
1. routerbe megy az UTP kábel
2. routerből megy 2 UTP kábel a két gépbe
3. szoftveresen kell valamit állítanom a két gépen vagy a router admin felületén? (eltekintve a mac cím klónozástól)
4. hogyan tudom megnézni a router fizikai MAC címét? (le kell jelenteni a társasházi netszolgáltató felé, hogy engedélyezze)

:R :R :R

(#50295) Borisz76 válasza attiati (#50294) üzenetére


Borisz76
veterán

Melyik szolgáltató?
Milyen kábel jön be?
Milyen eszközt adott a szolgáltató?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50296) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok!
Most készülök lan portos blu ray lejátszót vásárolni amit tv okosítónak is használnám.
UPC-s EVW3226 modemem 4 lan portal rendelkezik. Szeretném tudni hogy a blu ray lejátszó egyből rácsatlakozik a netre ha összekapcsolom a modemmel? Köszönöm!

(#50297) attiati válasza Borisz76 (#50295) üzenetére


attiati
veterán

Falban van aljzat. Hogy érted, hogy milyen eszközt adott?

Társasházi helyi hálózat. Amit egy digi viszonteladó szolgáltat.

Milyen kabel jön be? Passz, aljzat van a falban.

(#50298) Gubek-Einste válasza vigyorgó (#50296) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50299) Gubek-Einste válasza attiati (#50297) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Falban van aljzat. Hogy érted, hogy milyen eszközt adott?
Nem kaptál eszközt.

Milyen kabel jön be? Passz, aljzat van a falban.
A legvalószínűbb, hogy sima UTP.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50300) n42


n42
tag

Sziasztok,
A probléma dióhéjban a következő volna, van itthon két gép, routerrel össze vannak kötve, helyi hálózat látja is egymást. Mind a két gépen live fiókkal vagyok rendszergazda státusszal, úgy is használom a gépet mind a két helyen.

Mappát szeretnék megosztani, de nem tudom a hitelesítési adatokat.
felhasználó név a live fiókom email címe lenne
password meg a live fiókhoz tartozó pw

De ez így nem működik, és nem értem, hogy mi lehet a gond.
Mind a két gépen, a megosztott mappának engedélyezve vagyok (mint tulajdonos) a hozzáféréshez.


(Azt a megoldás működik, hogy kikapcsolom a jelszót és anonymusként belépve, "mindenki"-nek megosztva a mappát, akkor működik, de az meredek, még itthon is. )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.