Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50901) Gubek-Einste válasza ssgt1981 (#50895) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor jó lenne tudni, hogy a kamerák ilyen PoE-t igényelnek és mennyit fogyasztanak, hogy ennek megfelelő legyen a switch beszerezve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50902) Gubek-Einste válasza elté (#50896) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen saját router használata lenne ajánlott, kezdetnek a szolgáltatói eszköz modem szintre butításával. Ha esetleg nem lenne elég az egy eszköz akkor kábelen kellene bekötni egy másodlagosat de az 55 nm-en már van esély normális lefedettséget/sebességet elérni egyetlen eszközzel is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50903) qqcqqc válasza CirrMee (#50899) üzenetére


qqcqqc
őstag


Nálunk ilyen van.
Akkor terület függő. Nálam és a környékemen mindenkinél így van.
Van egy ont, ezen van a telefon csatlakozó és az ethernet, van egy másik doboz, abból jön ki a koax.
Régebben volt egybe készülék is.
Ja és h a az ontot használod routerként, akkor azt is figyelembe kell venni, hogy két port van rajta, és csak az egyik gigabites. Ha nálad máshogy van, akkor ezek szerint több féle bekötést készítenek.

[ Szerkesztve ]

(#50904) CirrMee válasza qqcqqc (#50903) üzenetére


CirrMee
addikt

Nálam is.
3 emelettel lejjebb az ott lakónál meg olyan, ami egymaga tartalmaz mindent, plusz 4 LAN port van egy helyett. És nem a régi ZTE cucc, amiről írtál.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#50905) warren


warren
tag

Sziasztok,
ftp-vel kapcsolatban lenne segítségre szükségem, mivel egyáltalán nem vagyok jártas a témában.Adott egy Asus router amire tettem egy 6Gb-os vinyót ( 3 felé particionálva ), letölteni szeretnék a vinyóra úgy, hogy egy linuxos gépen fut a kliens és arról szeretném elérni többek között, van egy másik gép ( egy androidos tv box ) is amiről használnám a vinyót leginkább csak filmnézésre ( vlc-ben ) ftp-n keresztül mert a mediaszerver mód nem tesz jót a vinyónak ugy veszem észre állandóan pörgeti/indexeli, de egyelőre nem sikerült még beállítanom. Nézni tudok róla de nem tudok rá se másolni se letölteni.
előre is köszönöm a segítséget
üdv

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#50906) elté válasza Gubek-Einste (#50902) üzenetére


elté
csendes tag

Köszönöm szépen a választ.
Mire kell figyelnem, ahhoz, hogy egy ilyen "fő" router + AP kombinációval meg tudjam azt oldani, hogy mindkét eszköz azonos ssid-t használjon és az eszközök zökkenőmentesen átálljanak közöttük?
Vagy egy gyártó termékei között ez már alapnak tekinthető?

(#50907) Gubek-Einste válasza warren (#50905) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50908) Gubek-Einste válasza elté (#50906) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan eszközpár kell amelyek valamilyen vezérelt hálózatba lehet kötni, pl mesh mert csak ekkor lesz seamless roaming, minden más esetben két külön wifi hálózat lesz.
Sajnos a vezérelt hálózat kialakítása nem olyan olcsó mint a sima eszközök de már 40-50k-ért lehet ilyen kialakítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50909) warren válasza Gubek-Einste (#50907) üzenetére


warren
tag

Asus AC57U V1

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#50910) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi problémában szeretnék egy ismerősömnek segíteni.
Adott egy UPC-s net connectbox-szal, +routerrel, a router USB portján egy külső HDD-vel, amin média tartalom van. Eddig a szolgáltatói eszköz nem volt bridge módban és minden készülékkel (mobil eszközök, TV, stb.) el lehetett érni a HDD-n lévő tartalmakat.
Pár hete átrakatta a connectbox-ot bridge módba, hogy csak modemként működjön és a router végezze a többi feladatot és azóta a Samsung F6500-as TV-jén nem lehet normálisan elérni a HDD-n lévő tartalmakat.
Azt látja a TV, hogy van egy HDD a hálózaton, de a mappákat már ilyen furcsa soknullás névvel jeleníti meg, illetve azokba belépve nem lehet semmit lejátszani, mert a Samsung lejátszója visszaugrik a kezdőlapra valami olyan üzenettel, hogy nincs lejátszható tartalom.

Tudom, hogy ez így elég kevés infó, de jelenleg csak ennyi áll rendelkezésemre, és reménykedem, hogy valaki találkozott már ilyen hibával és tudja a megoldást.

Előre is köszönöm a segítséget :R.

(#50911) Gubek-Einste válasza Jim74 (#50910) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router és korábban milyen módban volt a szolgáltatói eszközre kötve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50912) Jim74 válasza Gubek-Einste (#50911) üzenetére


Jim74
nagyúr

TP-Link Archer C1200. Korábban a connextbox router módban volt.

(#50913) Gubek-Einste válasza Jim74 (#50912) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link router vagy AP módban volt használva?
Ez a típus hírhedten rossz SoC-ra épül így nem meglepő, hogy gondok vannak vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50914) Jim74 válasza Gubek-Einste (#50913) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát ezt nem tudom, de közben kiderült, hogy valami DLNA gond van :(.

Igen, ez is világossá vált, hogy elég problémás a router...

[ Szerkesztve ]

(#50915) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Milyen poe képes gigabites switchet ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#50916) Gubek-Einste válasza ssgt1981 (#50915) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen felhasználásra és milyen eszközök mellé kellene az eszköz?
Milyen router-rel lenne használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50917) ssgt1981 válasza Gubek-Einste (#50916) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Egy NAS, egy laptop/PC, három ip kamera, illetve generáció változást követően egy xbox one lenne rákötve. A router Asus RT-AC65P.

(#50918) Gubek-Einste válasza ssgt1981 (#50917) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IP kamerák mennyit fogyasztanak és milyen szabványon?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50919) ssgt1981 válasza Gubek-Einste (#50918) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Reolink RLC-410-es kamerákról lenne szól:
Power Supply: DC12V & PoE (IEEE 802.3af 48V Active)
Power Consumption: <10W

[ Szerkesztve ]

(#50920) Gubek-Einste válasza ssgt1981 (#50919) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link TL-SG108PE vagy TL-SG1008P megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50921) ssgt1981 válasza Gubek-Einste (#50920) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen! ez plug and play eszköz? Csak bedugom a kábeleket és minden további konfigurálás nélkül mennek az eszközök?

(#50922) Gubek-Einste válasza ssgt1981 (#50921) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TL-SG1008P sima nem menedzselt típus, a TL-SG108PE pedig már easy smart így van állítgatási lehetősége de menni fog plug and play mind a kettő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50923) #49155328


#49155328
törölt tag

Sziasztok!

Van egy HP ProLiant MicroServerem Xigmanas rendszerrel.
A megosztott mappákat csak a laptopommal érem el a másik két számítógéppel nem.
A http://nas.local/index.php viszont az összes gépről elérhető és a Plex szervert is látja minden gép.

Ebben kérném a segítségeteket illetve milyen infó kell még.

Köszi!

(#50924) krealon válasza #49155328 (#50923) üzenetére


krealon
veterán

Mivel nem tudod szavakkal korbeirni a problemat, fotozd le es azt tedd be a leirasba.

(#50925) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!
Olyan helyzetet szeretnék megoldani, ahol az érintett eszközök bármilyen áthelyezése, valamint egy további UTP kábel behúzása sajnos nem járható út.
Az egyik szobában van egy Telekom HGW (IPTV előfizetés), a másik szobában a tévé a settop boxszal. Az STB és a HGW között UTP kábel van. A tévé smart, főleg a DLNA megosztás miatt szintén igényel internetet. Ez évekig működött úgy, hogy az UTP kábel egy IGMP képes switchbe ment, onnan pedig az STB-be és a tévébe. Sajnos a HGW-re jött egy FW frissítés, ami lehetetlenné tette a switch használatát, ezért a tévé wifin kapja a netet. Sajnos egy 30 cm-es vasbeton fal, és a tucatnyi (erős) szomszédos wifi router miatt az 1080p filmek lejátszása sokszor akadozik. A mobileszközök számára a kb. -60 dBm jelszint általában elég, a DLNA-hoz úgy tűnik már nem.
Egy Asus PL-N12 kitre gondoltam, az egyik egység a HGW közelében lévő konnektorba mehetne, a másik pedig a tévé közeli konnektorba. Mindkét szobai konnektorok egy kismegszakítón vannak, más helyiségek konnektorai, illetve bármilyen világítás nincs ezen a körön.
A tévé internete mehetne UTP kábelen mehetne a közelebbi PL egységből, vagy akár az abból az egységből sugárzott wifin keresztül, ha az előnyösebb. Tudomásom szerint a tévékben jellemzően nincs gigabites kártya, esetleg a legújabbakban, de az enyémben biztosan nincs. A mobileszközök egysávosak, nem akarnék többet tudó PL eszközre költeni.
Sajnos olvastam kedvezőtlen tapasztalatokról is a PL-lel kapcsolatosan, ezért vagyok kissé bizonytalan. Megjegyzem hogy a lakás teljes elektromos hálózata fel lett újítva (kb. 10 éve), szerintem jó minőségben, szakszerűen.
Köszönöm (és elnézést a kissé terjedelmes leírásért).

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#50926) Gubek-Einste válasza OldMike (#50925) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy próbát megéri mindenképpen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50927) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó topikba írok, ha nem akkor elnézést!
Adott egy Sagemcom 3890v3 router (Telekom) amire rákötöttem egy 1 terrás WD Red hdd-t.
Sorozatok vannak rajt, ezeket tudom is nézni szépen a házimozin keresztül (ez is rá van kötve a routerra).
Fájlmegosztás, dlna be van kacsolva természetesen. Viszont ha a laptopról szeretném elérni a hdd-t, először bejön, utána nem. Fájlkezelőben beírom amit kell, bejön a hdd tartalma (ha bejön, nem mindíg). Konkrétan beírom, hogy \\mygateway\WD_RED_1TB, enter és nem csinál semmit. Ha bejön nem tudok pl. mappát létrehozni, se másolni rá. Ha laptora kötöm, természetesen minden jó, de nem szeretném mindíg lehúzni a hdd-t. Valakinek valami ötlete? Esetleg total Commanderből nem lehet valahogy elérni a hdd tartalmát?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#50928) Pubszon válasza horvathpeter (#50927) üzenetére


Pubszon
veterán

Próbáld meg így:
\\mygatewayIP\WD_RED_1TB

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50929) #49155328 válasza krealon (#50924) üzenetére


#49155328
törölt tag

Na tehát kezdjük az elején.
Lefotózni nem tudom. :D
Legelső probléma amit meg kellene oldani, hogy a hálózaton lévő számítógépek lássák egymást.
Ami régen ment is amíg volt megosztás meg windows7.
Azóta nem nagyon foglalkoztam a dologgal mert minden egy külső winyón volt, ha kellett valami rádugtam a laptopomra.
De most vettem egy HP microservert, erre mennek a letöltések, képek, minden.
Ezt kellene elérnie az összes gépnek. 3db számítógép.
Amik egymást sem látják vagyis látják csak jelszót kér a windows 10.

Adott egy UPC-s router 1sz. (192.168.0.1) ehhez közvetlen csatlakozik egy PC.
A HP microserver (192.168.0.250)
+ 2db router, mivel ezek másik helyiségben vannak.
2sz. router (192.168.0.2) ehhez csatlakozik a laptopm, tv, telefonok.
3sz. router (192.168.0.3) 1db pc + 1 tv
2,3 számú routeren DHCP kikapcsolva.

A laptopom bárhonnan eléri a HP servert.
Most vettem egy telefont az is eléri a megosztott mappákat a serveren.

Na tehát elsőnek a 2db számítógépet kellene megoldani, hogy lásson mindenki mindenki.

Köszi! :R

(#50930) Pubszon válasza #49155328 (#50929) üzenetére


Pubszon
veterán

És ha megadod a szerveren létrehozott felhasználói név+jelszó párost?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50931) #49155328 válasza Pubszon (#50930) üzenetére


#49155328
törölt tag

A windowsos gépek nem érik el egymást.

(#50932) NeoPampalini válasza Pubszon (#50930) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Oh, W10 és hálózat... :DDD

A régi megszokott módon nem nagyon fog működni, ez a "nem látja" kérdéskör pedig elég tág fogalom. Nekem nincs konkrét válaszom, eddig akárhányszor próbáltam, két virtuális W10-es gép, ill. az én linuxos és párom W10-es gépe között is ment minden elsőre, hiba nélkül...

- a W7-ben megszokott hálózati felderítést nagyjából és egészében felejtsd el
- explorer-ben a \\GÉPNÉV\megosztás nem megy, vagy az \\IPcím\megosztás problémás?
- lehet még szórakozni az SMBv1/CIFS beállításokkal, W10-nél ez is probléma szokott lenni

Ezeken kívül egy rakás más dolog is lehet még...

(#50933) Pubszon válasza #49155328 (#50931) üzenetére


Pubszon
veterán

Ugye meg adod az elérni kívánt gép felhasználónév+jelszó párosát?
Mert tudtommal csak így működik a W10 egy ideje.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50934) OldMike


OldMike
őstag

Köszönöm. Még egy dolog. Olvastam hogy elektromos eszközök (pl. mikrósütő) bekapcsolása esetleg okozhatna gondot. Ez akkor is fennáll, ha azok másik kismegszakítós körön vannak?

42LM660S

(#50935) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Sajnos hálózat témákban elég láma vagyok, ezért kérném a segítségeteket a következőben.

Van egy asztali PC-m, egy médialejátszóm, illetve Androidos okos TV-m, amik hálókábellel kapcsolódnak a UPC-s routerhez.
A kérdésem az lenne, hogy miként tudom azt megoldani, hogy egy külső HDD-re letöltött, tárolt filmeket minden eszközzel elérjek.

Melyik eszközre csatlakoztassam rá a HDD-t, hogy lehetőség szerint minél kevesebb energiafogyasztással, folyamatosan elérhetők legyen a HDD tartalma, illetve milyen beállítások szükségesek ehhez.

Ami még fontos, hogy az asztali PC-vel töltöm le a filmeket, zenéket a külső HDD-re.

Meg lehet ezt valahogy oldani, vagy esélytelen így?

Remélem érthetően leírtam és előre is köszönöm a segítséget! :R

(#50936) mezis válasza OldMike (#50934) üzenetére


mezis
nagyúr

HGW, switch és az összes kütyü volt újra indítva ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50937) MaCS_70 válasza OldMike (#50934) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A mikrohullámú sütő jellemzően a wifivel akadhat, hiszen a wifi is mikrohullámon megy. Elméletben még egy jól záródó ketrecű mikrohullámú sütő is hatást gyakorolhat a wifire, de legrosszabb esetben is csak annyit, hogy valamelyest lassul sz adatátvitel, nem pedig úgy, hogy elérhetetlenek lesznek a megosztások.

Ha valami fizikai, elektromos probléma akad, annak komolyabb tünetei lesznek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50938) OldMike válasza mezis (#50936) üzenetére


OldMike
őstag

Azt hiszem félreértettél, még csak megvenni tervezem ezt az eszközt. Amennyiben a jelenlegi wifi helyzetre gondolsz, az független attól hogy az eszközeimet újraindítom-e. Minden szokásos 2,4 GHz-es csatornán (1, 6, 11) van 4-5 sugárzó, aminek a harmadánál az enyémhez hasonló (55-60 dBm) jelszintet mutat a WifiAnalyzer. A közbenső csatornákon is van 1-2 adó, hasonló jelszintekkel. Ezért gondoltam, hogy ez az eszköz talán adna ebben a szobában -40 dBm közeli jelszintet.

@MaCS
A mikró szerencsére messze van, egyéb elektromos hiba meg majd kiderül, bár inkább ne legyen.

42LM660S

(#50939) Gubek-Einste válasza Pityke78 (#50935) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a média lejátszó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50940) Pityke78 válasza Gubek-Einste (#50939) üzenetére


Pityke78
őstag

X96 Max+ (S905X3)

Meg lehet valahogy oldani az általam leírtakat?

Köszi

(#50941) e90lci válasza Pityke78 (#50940) üzenetére


e90lci
senior tag

Itt szerintem mindenre választ kapsz,de azX95Max+ra

(#50942) Doky586 válasza OldMike (#50938) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosabban 1, 5, 9, 13
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#50943) MaCS_70 válasza Doky586 (#50942) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Oka van annak, hogy az 1-6-11-et favorizáljuk, mégpedig az, hogy valahogy rendszeresen kerülnek elő a 13-ast már nem kezelő eszközök. Gyakran úgy, hogy elvben ismernék, aztán mégis: sokszor ugyan kapcsolódnak, de instabilan.

Tavaly még legalábbis találkoztam ilyen esettel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50944) woodworm válasza MaCS_70 (#50943) üzenetére


woodworm
veterán

Ettől függetlenül lehetne használni ezeket a beállításokat, max. a 13-as csatorna megmaradna azoknak, akiknek működik.

(#50945) MasterMark válasza MaCS_70 (#50943) üzenetére


MasterMark
titán

1-6-11-nél nincs átfedés a csatornák szélénél, és jobban elkülönül, nem zavarják egymást.

Switch Tax

(#50946) Doky586 válasza MaCS_70 (#50943) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván azoknak akik még használnak ilyen ózsdi eszközt azok célszerűen az 1 5 9 csatornát válasszák és azok se zavarják egymást, viszont a korszerű szabványos eszközöket használóknak maradna egy zavartalan 13-as csatorna..
Ui.: 'b'-s wifin már nem forgalmaz senki vagy 10 éve..

A 3-hoz képest a 4db független csatorna mégis +33% hely ... :K

[ Szerkesztve ]

(#50947) MaCS_70 válasza woodworm (#50944) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Lehetne. Társasházakban pl. ki lehetne tenni a faliújságra, hogy kedves lakók, ne csesszük el egymás wifijét, ezek a jó csatornák...

Aztán jó esetben megszívlelik, rosszabb esetben jön a hőbörgés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50948) MasterMark válasza Doky586 (#50946) üzenetére


MasterMark
titán

De azok nem független csatornák, mert egymásba lóg a szélük, és nincs közöttük hely, mint az 1-6-11-nél.

Switch Tax

(#50949) jerry311 válasza MaCS_70 (#50947) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hahahahah
A többség nem tudja mi ez, és nem is érdekli. Az internet az a villogó doboz.

(#50950) woodworm válasza MasterMark (#50948) üzenetére


woodworm
veterán

A guard band lóg egymásba, a ténylegesen használt sáv nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.