Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50151) mezis válasza windlord (#50145) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, tudom. És egy szerződésben minden abszolút pontosan le van írva és mindkét fél be fogja tartani a szerződésnek minden betűjét, szellemét.
Különösen a nemzetközi szerződésekét... :U

mezis

(#50152) Cimbee válasza sandró60 (#50150) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Most néztem meg, nekem az azért nem jó mert 1db lan van rajta. :R

Cimbee

(#50153) sandró60 válasza Cimbee (#50152) üzenetére


sandró60
addikt

Én ilyennel "szemezek" [link] :D
Azt szokták mondani ez más "kávéház"
Jó drágák hozzá az eszközök-Alaphangon a router 40k körűl van :O

(#50154) Pyttawrx válasza Cimbee (#50149) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én mikrotik párti vagyok a stabilitás miatt. Otth én ezzel a kombóval oldottam meg: router: RB4011iGS+ AP: RBcAPGi-5acD2nD
Itt nézelődj, majd nézd meg mi hol olcsóbb :)
[link]
Lesz itt más márka is, szerintem routerrel jobban jársz. Jókat mondanak még a D-link bizonyos kategóriájáról is, most szívtam egy tp-link ac-s routerrel, dobálja az 5GHz-t.

(#50155) windlord válasza mezis (#50151) üzenetére


windlord
őstag

Itt egy tetofedesrol volt szo.
Van egy muszaki tartalom, amit meg kell valositani.

Persze ellenoriztetni is kellene, erre valo a muszaki ellenor.
Ahol enaplo van vezetve (mar a garazsepiteshez is kell), ott ennek szabalyszerunek kell(ene) lennie.

En nem kioktani szeretnelek egy fotelbol. Eleg sok gyengearamu rendszert epitek regota, valamint napi szinten dokumentalom.
Van ralatasom, hogy a horror beruhazasoktol a csaladi hazig hogyan kellene mukodnie.

Szerzodes nelkul en mar semmit sem csinaltatnek egy bizonyos osszeg felett.

De ez mar nagyon off.

Aki kot az kot, aki nem az nagyobb esellyel cseszik ra.

(#50156) sandró60 válasza Pyttawrx (#50154) üzenetére


sandró60
addikt

Én panel lakásban vettem észre az 5G"dobálást" A 2.4G-ről meg ne is beszéljek :D
Te is ilyen környezetben laksz?
Általában olyan helyen ahol sokan vagyunk-sajnos nem"tiszta" a vétel :O
Különösen az esti órákban :K
Sajnos amiket linkeltél az is már túl van az "ár"tűrőképességén az embereknek.Talán 2-3 éven belül elérkezünk a mostani olcsóbb routerek árához :K

[ Szerkesztve ]

(#50157) Pyttawrx válasza sandró60 (#50156) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Panel igen. A mikrotik AP viszont nem dobál. :)

(#50158) VeryByte válasza rekop (#50036) üzenetére


VeryByte
őstag

Csak, hogy meglegyen.

Az én esetemben nem szükséges az IGMP Snooping, tehát kikapcsoltam.
Mindkét switch esetében 1,2 portok VLAN2 untagged, PVID 2, a 3,4 portok VLAN3 untagged, PVID 3, az 5. port VLAN1 untagged, VLAN3 és VLAN3 tagged, PVID 1.

Innentől kezdve tökéletesen működik a dolog.
Kösz az ötletet!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#50159) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Itthon a Telekomos Huawei HG8245H van használva router-ként is.
Van egy IP kamera az udvaron, amit csak akkor érek el telefonon, ha az itthoni wifit használom, mobilneten nem!

Hogyan és mit állítsak be a Telekomos Huawei HG8245H-n, hogy elérjem távolról is, de más ne férjen hozzá (kellően erős jelszó védi a kamerát)?

(^)(>.<)(^)

(#50160) windlord válasza vacs (#50159) üzenetére


windlord
őstag

Googlizd meg, hogy melyik portot kell kiengedni (portforward) a routeren, amelyet a kamera hasznal.
Dahua eseten 37777.

(#50161) vacs válasza windlord (#50160) üzenetére


vacs
veterán

Hikvision kamera. :))

(^)(>.<)(^)

(#50162) windlord válasza vacs (#50161) üzenetére


windlord
őstag

Tehat routerben, portforward.

Kamera ip cime es 8000 port. Tcp.

Hikvision - t annyira nem ismerem, 8000 - et google - n talaltam.

(#50163) vacs válasza windlord (#50162) üzenetére


vacs
veterán

Ez a videó alapján próbáltam, de valami nem jó.
A vége felé a dnydns részt nem értem, hogy mit, miért?

(^)(>.<)(^)

(#50164) Cimbee


Cimbee
aktív tag

https://edigital.hu/mesh-router/tp-link-ac1200-deco-m4-1-pack-wireless-mesh-networking-system-p720784

akkor ezzel meg tudom osztani a netet kábelesen és wifin keresztűl? gondolom ennek a WAN portját össze kell csatlakoztatnom a másik router WAN portjával?

Cimbee

(#50165) mezis válasza Cimbee (#50164) üzenetére


mezis
nagyúr

A reklám szerint igen.

mezis

(#50166) Pyttawrx válasza Cimbee (#50164) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tp link wan port ok, de a másik router egyik lan portjaba dugd, ne wan portba, hisz az már foglalt. Abba megy a bejövő neted. :)

(#50167) Hatospista


Hatospista
csendes tag

Sziasztok.Véleményetekre lennék kiváncsi.10mx20m es magánház,szomszédok nélkül.Nagy 6000 nm es telken.Ház egyik végén jön be a kábelszolgáltató koaxa.Falon modem ,mellette router,tplink lecsavarható antennákkal.Természetesen a ház közepénél már haldoklik a wifi jele.A routertől most húztam át az álmennyezetben egy árnyékolt fekete szinű Cat5e kábelt.A ház másik végébe is felraknék egy ugyanolyan tp link routert lecsatolható antennásat.Kérdés hogy a kábel árnyékolását van értelme földelni?Továbbá mindkét router egyik antennáját levenném és hozzá való koax kábellel kitenném falon kivülre,hogy a telken biztonságosabb erősebb wifi jelem legyen.Járható ez az út??Az antennák kirakásával a belső jel nem fog nagyon gyengülni?A házban különben alkalmanként 2-4 laptop és ugyanennyi okosteló kapcsolódik a wifikhez.És ezután jönne 8db 5Mp es IPkamera a két routerre kötve+ switch.!!Na és az utolsó kérdés,hogy nem fog nagyon belassulni az egész rendszer.??Akábelszolgáltatónk jelenleg 50-60 mbit/sec os letöltési sebességgel szolgáltat..

(#50168) Gubek-Einste válasza Hatospista (#50167) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdés hogy a kábel árnyékolását van értelme földelni?
Van mert ha nincsen akkor antennaként fog működni és zavart visz a rendszerebe.

Továbbá mindkét router egyik antennáját levenném és hozzá való koax kábellel kitenném falon kivülre,hogy a telken biztonságosabb erősebb wifi jelem legyen.Járható ez az út??Az antennák kirakásával a belső jel nem fog nagyon gyengülni?
Minden antennának azonosnak kell lennie és azonos helyen is kell lenniük vagyis mindegyiket cserélni kellene megfelelőre vagy mindegyiken marad az eredeti antenna, okai.

Na és az utolsó kérdés,hogy nem fog nagyon belassulni az egész rendszer.??
Milyen típusú lesz a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50169) Hatospista válasza Gubek-Einste (#50168) üzenetére


Hatospista
csendes tag

Pontos tipusát hadd ne mondjam meg mert fel van csavarozva mindkettő a falra,de tp link 300 mbit es N es tipus,de ha fontos leszedem és megnézem.Vettem 2 db tp link antennahosszabbitó koax kábelt 2 m es hosszúságúak.A routrek saját antennáját tenném falon kivülre ezzel a koaxal.Igaz ez nem vizálló de ezt a részt megoldom!!!Kérdezném még hogy hogyan foldeljem az utp kábelt? A fő routernél blankoljam meg és kössem be az áramhálózat föld vezetékére??

(#50170) mezis válasza Hatospista (#50169) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztosan árnyékolt az UTP kábeled ? :F
A routered WEB-es felülete esetleg nem tartja titokban a típusát, hw., fw. verzióját.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50171) Hatospista válasza mezis (#50170) üzenetére


Hatospista
csendes tag

erről a kábelről lenne szó https://www.kabelfutar.hu/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=114&virtuemart_product_id=1492&Itemid=476 fele hosszban álmennyezetben ,felehosszban kültéren megy kábelcsatornában majd vissza be a háza. kb össz 35 méter, Ilyen fog az IPkamerákhoz is menni.

(#50172) Hatospista válasza Hatospista (#50171) üzenetére


Hatospista
csendes tag

Afö router tp link TL-WR842ND a másik 841ND. Mindkettőnek le van cserélve a gyári saját antennája 2-2 db nagyobb nyereségűnek mondott kb 30cm es antennákra.

(#50173) Gubek-Einste válasza Hatospista (#50172) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nem olyan erősek ezek a router-ek így nem kizárt, hogy lesznek teljesítményi gondok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50174) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!
Nem teljesen ide vág a témába, de jobb helyet nem találok neki!
Van itthon 5 gép, 2 Win 2 LinuxMint és egy OMV NAS.
Mindehez tartozik 2 monitor osztott módba, az egyik WIN megtud jelenni egyszerre mind a 2 monitoron ( kiterjesztve) a többi az mindig csak egyet használ, ezeket a különböző bemenetekkel oldottam meg a monitorokon hdmi1/hdmi2/vga.

Viszont jelen pillanatban egy kicsit káosz van egér és billentyűzet terén..
tudtok valami olyan switch-et amivel egy billentyüt és egeret rá tudok tenni mondjuk 3-4 gépre és kapcsolgatva mindig másiknál aktív?

Legvégső esetben usb ki be huzogatás marad

(#50175) Borisz76 válasza SwissAirplan (#50174) üzenetére


Borisz76
veterán

KVM Switch - re keress rá.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50176) SwissAirplan válasza Borisz76 (#50175) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Ettől féltem..
Ezeket megtaláltam a kétportos kinaik még ugy ahogy elfogadhatóak, de egy 3 vagy 4 portos a maga 100-150 eurójával eg ykicsit arany!
Szerintem marad akkor az hogy mindegyik géptől lehozok egy USB-hosszabitót az egeret meg a billentyűzetet közösítem egy usbswitch be, a 4 hosszabitonak csinálok valami pofás keretet és akkor kb annyi "fáradság" lessz billentyűzetet váltani ( kihuzom az egyik portból és bedugom a másikba) mintha a KVm-en megnyomnám a váltó gombot.

Köszönöm!

(#50177) windlord válasza SwissAirplan (#50176) üzenetére


windlord
őstag

Synery progi. Csekkolj ra!
Hatha ezt keresed!

(#50178) emilll


emilll
tag

Sziasztok! Teljesen amatőr, kezdő vagyok hálózatokban meg raspberryben, de van egy raspberry pi 4em, amihez szeretnék fix IP címet beállítani.
Néztem a neten a rengeteg leírást, de egyik sem ugyanazokat a lépéseket írja, mind különböző és nem működött egyik sem. Valaki le tudná írni hogyan tudom beállítani a fix ip-t. Biztosan egyszerű, de eddig nem volt szükségem ilyesmire, úgyhogy nem értek hozzá.

(#50179) Borisz76 válasza emilll (#50178) üzenetére


Borisz76
veterán

Az eszközöknek a routerben kell fixálni az IP címüket.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50180) emilll válasza Borisz76 (#50179) üzenetére


emilll
tag

Ok és hol? A LAN beállítások alatt van IP netmask, gateway, primary és secondary dns, wins. Ezek közül valamelyikbe kell beírnom a raspberry IP címét? Vagy hova?

(#50181) Borisz76 válasza emilll (#50180) üzenetére


Borisz76
veterán

Keress rá a routered pontos tipusára és annak a leírását tanulmányozd.... mert ahány router annyi fajta megoldás....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50182) mezis válasza emilll (#50180) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#50183) 4Grider válasza Borisz76 (#50179) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagy magán az eszközön kell beállítani másik eszközzel nem ütköző fix ip címet a dhcp tartományán kívülre de az alhálón belülre. Már ha állítható ez az eszközön.

(#50184) Hatospista


Hatospista
csendes tag

Sziasztok.Raknám fel a második routerem a ház nagysága miatt. Mindkettő tp link.Agondom az hogy nem tudok belemenni a második router felületére mert az elsőnek is ugyanaz az ip cime és alapból azt hozza be..192.168.1.1

(#50185) Doky586 válasza Hatospista (#50184) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát az elég logikus hogy az egyik címét átállítod .2 re és egyből menni fog.. :B

(#50186) windlord válasza Doky586 (#50185) üzenetére


windlord
őstag

Meg AP modba.

(#50187) mezis válasza Hatospista (#50184) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
És attól, hogy azonos nevet adsz az új AP-nek, még nem lesz barangolás, legfeljebb káromkodás...

mezis

(#50188) MaNR


MaNR
tag

Sziasztok!

Adott két eszköz:
1. ZTE OCT 2019 (GPON ONT)
2. Asus RT-AC65P AC1750 Dual-Band router

Valahogyan meg tudom oldani, hogy mindkettő szórjon Wifi-t? Ha igen, hogyan?
Vezetékes internetet csak az Asusról szeretnék hozni.
Nyilván jelenlegi állapotban az ONT bridge-ként üzemel és csak az Asus dolgozik.

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#50189) reteP911


reteP911
újonc

Sziasztok!

Tudtok valami módot, hogy leelenőrizhessem a lan portom "egészségét"? Csatlakozási problámáim vannak amellett, hogy a korábbi 500Mbit/s helyett csak 100Mbit/s a hálózatom. Csak ennek a gépnek van olyan problémája, hogy 10-15 újracsatlakozás után csatlakozok a szolgáltatóhoz, viszont addig a routert se érem el a szokásos router.asus.com felületen. Zéró kapcsolat majd egyszer csak újra van. (már router firmware-t is frissítettem habár a többi eszköznek nincs problémája a csatlakozással , 2 kábelt is kipróbáltam 5 méteres a szobán belül a fel mellett elvezetett) :F

(#50190) mezis válasza MaNR (#50188) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link] és [link] .

mezis

(#50192) Pyttawrx válasza #46372352 (#50191) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A default ip, az a 192.168.1.1

(#50196) windlord válasza #46372352 (#50195) üzenetére


windlord
őstag

Hat ha ez volt a cel, akkor gyozelem!

(#50198) Hatospista


Hatospista
csendes tag

Sikerült a két Tp link routeremet összehangolni igy már az egész házban elfogadható a wifi.Köszönet érte akik hozzászóltak ,ill segitettek.Annyi kérdésem lenne még ,hogy a másodikként használt wifi wlan portját állitólag át lehet valahogy állitani hogy lan legyen.(4db IPkamera menne a routerre és igy nem kellene switch hozzá) valaki tudna ebben segiteni?

(#50199) Borisz76 válasza Hatospista (#50198) üzenetére


Borisz76
veterán

2 db router.

Egy router módban rendesen osztogatja az IP címeket...
A másik pedig AP - Acces Point / Hozzáférési pont - módban megy....gondolom ?!

Mert akkor az ( is ) osztja a wifi-t és használhatóak a LAN portok is.
Azaz oda is rá lehet akasztani hálózati eszközöket....akár kamerákat is.

Mod : Azt sajnos nem tudom, hogy a szabadon maradt WLAN portot át lehet e állítani.....
Talán.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50200) Andris246


Andris246
tag

Sziasztok.

D-Link dwr-118 A2 router gelan portját Vkinek sikerült már openwrt alatt használatra bírni?
Elvileg bug volt de már javítva lett de nekem mégsem működik.

Válaszokat köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.