Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49801) MasterMark válasza libus (#49800) üzenetére


MasterMark
titán

Mivel kezdődik a router WAN IP-je? 100.x.x.x?

Ez nem büntetés, fogynak el az IP-k így akit lehet átraknak. Diginél csak fel kell hívni az ügyfélszolgálatot, hogy te pl az otthoni IP kamerád szeretnéd elérni, és akkor kapsz újra publikus IP-t.

Switch Tax

(#49802) libus válasza MasterMark (#49801) üzenetére


libus
őstag

Igen, 100....-al kezdődik.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#49803) Essejó válasza MasterMark (#49799) üzenetére


Essejó
veterán

Ez sem ilyen egyértelmü már. A wan ip-m ipv6-os a whatsmyip meg ipv4-et ad meg. Mégis elérem kintröl a Nast noip-n keresztül.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#49804) MasterMark válasza Essejó (#49803) üzenetére


MasterMark
titán

Nem dual-stack, vagy valami tunnelinggel van publikus IPv6 címed is?

Switch Tax

(#49805) MasterMark válasza MasterMark (#49804) üzenetére


MasterMark
titán

Vagy akár IPv4 is lehet így. Azt hiszem az UPC-nél csinálják úgy.

Switch Tax

(#49806) Essejó válasza MasterMark (#49804) üzenetére


Essejó
veterán

Telecom kábelnet. A cmd ipconfig csupa ipv6-ot ír.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#49807) geleati


geleati
tag

Sziasztok!
Otthoni hálózat fejlesztésével kapcsolatban lenne kérdésem. Két szintes házban az emeleten jön be a gigabites digi internet a digis routerbe (ZTE F668) innen szórja a wifit az egész házba. Ebből a routerből szeretnék levinni a földszintre kábelen keresztül egy másik wifis routerbe, ahonnan tovább menne a kábel a tv-be.
Elolvastam ezt a howto-t, és rákerestem hasonló kérdésekre/válaszokra, és ha jól értem, akkor ennek így mennie kéne, ha a 2. routert AP módba állítom, és külön SSID-t adok a wifihez a két eszközön.
Meg tudjátok erősíteni, hogy jól gondolkodom? Vagy van ezzel probléma? A 2. routernek milyet tudtok ajánlani (20k körül)?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#49808) Borisz76 válasza geleati (#49807) üzenetére


Borisz76
veterán

Másik leírás akkor lehet hasznos, ha nincs dedikált AP funkció a 2. routerben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49809) mezis válasza geleati (#49807) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
TV routeren keresztül: IGMP opció legyen!

mezis

(#49810) Essejó válasza geleati (#49807) üzenetére


Essejó
veterán

Én úgy tudom, legalább is amikor még gigás digink volt, másik lakásban, hogy bejött a digi optikán az ont-ba, és abból a tévékbe már koaxon ment tovább a jel, és nem lankábelen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#49811) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok. Olyan problémám volna, hogy WIN 7-en nem tudok mappát megosztani egy média lejátszónak. Kugliztam már sokat, több fórumot is olvastam, Youtube videót is néztem. Ezek is megvoltak "speciális megosztás-engedélyek-mindenki-mappa megosztása pipa-a jelszavas elérés kikapcsolva", de nem jött össze a dolog. Nincs erre valami külön program esetleg?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#49812) MasterMark válasza neo-geo (#49811) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell hozzá külön program. Valószínűleg csak nem jól adsz meg valamit.

Switch Tax

(#49813) geleati válasza Essejó (#49810) üzenetére


geleati
tag

Köszi Borisz76, mezis!
Valamit mondott a csóka, amikor bekötötte, hogy talán nem kell koax a tv adáshoz, de most csak a NAS-ról lejátszott tartalmat szeretném kábelen átvinni.
Akkor ezek szerint működhet a dolog?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#49814) #53667584 válasza geleati (#49807) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nem muszáj különböző SSID. Nekem 3 AP van a házban, mindháromnál van 2,4GHz és 5GHz is ugyanazzal az SSID-vel. Így lényegében 6 SSID van ugyanazzal a névvel.

(#49815) Borisz76 válasza #53667584 (#49814) üzenetére


Borisz76
veterán

Ja....csak nem tudod, hogy éppen melyikhez is csatlakozol...és vannak olyan telefonok/tabletek/laptopok amik meg is hülyülnek az azonos név miatt.

Ezért célszerű minden egyes AP-nek / AP módban működő routernek külön SSID nevet adni.

Ezt már többször leírták mások is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49816) #53667584 válasza Borisz76 (#49815) üzenetére


#53667584
törölt tag

Jaj ne!

(#49817) MasterMark válasza #53667584 (#49814) üzenetére


MasterMark
titán

A legjobb dolog, ha működik minden tökéletesen. De sajnos nem mindenkinél fog, főleg mert kliensfüggő, hogy mi tetszik mi nem, épp ottragad-e valahol, mert nem vált át stb.

A legjobb az, ha működik. Ha nem és gondok vannak, akkor inkább külön SSID. Azok között a butább kliensek is jobban tudnak roamingolni.

Switch Tax

(#49818) mezis válasza #53667584 (#49816) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nálad nincs gond, akkor örülj neki. Másoknál meg van probléma: [link]

mezis

(#49819) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, most építkezünk és nemsokára jön a kábelezés, villamosság rész. Otthoni UTP kábelnek milyet javasoltok? Cat7? Köszönöm szépen.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#49820) windlord válasza DonDennis (#49819) üzenetére


windlord
őstag

Cat6, ha kulon nyomvonalon megy. Ha villany mellett, akkor ftp.

De kimaxolhatod cat6a vagy cat7re.

En megallnek cat6nal.

[ Szerkesztve ]

(#49821) #53667584 válasza mezis (#49818) üzenetére


#53667584
törölt tag

Köszi, elolvastam.
Látom, hogy már 2016-ban el lett neked magyarázva, hogy miért is jó az azonos SSID.

(#49822) ddoki válasza Essejó (#49810) üzenetére


ddoki
csendes tag

Szia !
Ez még most is így van.

(#49823) jambiyya válasza MasterMark (#49801) üzenetére


jambiyya
őstag

Nálam a DIGI szerint nincs NAT-olás ("Az Ön szerződése nem áll NAT alatt"), de mégis akadoznak az okosotthon eszközök.
Csak megerősítés gyanánt, a képen szereplő adatok alapján (whatsip is 84...185) tényleg publikus az IP címem ugye?
Valamiért az eszközök (de csak az okosok) azt jelzik, hogy szar a hálózat, 2 méterre a routertől is 34%, packet loss 40%. Mindeközben a mobil telók, tévék pedig mennek vígan. :(

(#49824) neo-geo válasza MasterMark (#49812) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Az lehetséges, [Ez] alapján csináltam, és mégsem látja a média lejátszó a mappát :( Bár lehet a videó nem jó, ezért kérdeztem, hogy esetleg valami programmal ki lehetne váltani?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#49825) MasterMark válasza jambiyya (#49823) üzenetére


MasterMark
titán

Ez publikus igen. Ott valami más a baj. Wifiről van szó?

Switch Tax

(#49826) jambiyya válasza MasterMark (#49825) üzenetére


jambiyya
őstag

Eeegen. Lassan azt kell gondoljam, hogy a xiaomi szó a szívás szinonímája, vagy csak nem látom a fától az erdőt.

(#49827) Essejó válasza geleati (#49813) üzenetére


Essejó
veterán

A Tv adáshoz koax kell, a Nashoz meg Lan kábel.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#49828) Doky586 válasza jambiyya (#49823) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legközelebb NE háttérszínnel takard ki amit ki akarsz takarni mert így percekbe telt míg rájöttem mit akarsz mutatni...

(#49829) MasterMark válasza neo-geo (#49824) üzenetére


MasterMark
titán

Mit jelent az, hogy "nem látja"? Szerintem ott adod meg neki rosszul.

Switch Tax

(#49830) jambiyya válasza Doky586 (#49828) üzenetére


jambiyya
őstag

Oks, megjegyzem, sry, legközelebb majd valami brush eszközzel csinálom. :)
Azt hittem egyértelmű lesz mi van a képen.

(#49831) mezis válasza #53667584 (#49821) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálunk a családban és az ismerősök körében is minden gyereknek egyedi keresztneve van.
Pedig mennyivel egyszerűbb lenne össze szedni őket, ha azonos lenne a nevük! :DDD

mezis

(#49832) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!
Milyen wifi jeltovábbítót/erősítőt ajánlanátok ami minél nagyobb területet és minél egyenletesebben fed le?
Létezik router is ami tud jeltovábbító funkciót?
Mert ha jeltovábbítóként nincs szükség később rá, akkor egy routernek nagyobb hasznát veszem, vagy könnyebb eladni.
Köszönöm!

(#49833) Borisz76 válasza oliver7777 (#49832) üzenetére


Borisz76
veterán

Húzz kábelt oda ahol már gyenge vagy nincs jel. Akassz a végére egy AP-t vagy egy routert AP módban.

Igen, praktikusabb egy router AP módban. Később használni tudod önállóan is ha esetleg úgy alakul.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49834) #53667584 válasza mezis (#49831) üzenetére


#53667584
törölt tag

És mivel a gyerekekkel is magyarul és nem egy titkosított nyelven beszélsz se te, se az ismerőseid, ezért a wi-fi hálózatra sem teszel semmilyen titkosítást. Mert ugye a wi-fi SSID az ugyanaz mint egy gyerek. Ilyen komoly szakmai érvek mellett én befejeztem a társalgást. Részemről a téma lezárva.

(#49835) neo-geo válasza MasterMark (#49829) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Azt jelenti, hogy a média lejátszó a PUTYESZ-PC-ét látja, de a megosztott mappát nem!
Mármint hol, a média lejátszóban?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#49836) MasterMark válasza neo-geo (#49835) üzenetére


MasterMark
titán

Manuálisan add meg az elérést IP-cím alapján. Igen, a médialejátszón.

Switch Tax

(#49837) Lasersailing válasza MaCS_70 (#49787) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm Neked és Mezisnek és Dokynak is!

wifi analyzer-rel megnéztem (egymás mellé téve a ZTE-t és az ASUS-t). Minimálisan jobb az ASUS-nál a jelszint, de ez elhanyagolható.
DHCP-t, portforwardot lehet a ZTE-nél csinálni, tudtommal más nekem nem kell.

Most kipróbálom úgy hogy a ZTE wifit kikapcsolom, de router módban marad, de az ASUS-ba lesz csak bekötve. A netem elég halovány (17/1.2-t mértem (délelőtt, lakóövezetben), még ZTE-be dugva a gép közvetlenül), ez elvileg változik? (minden gigabites, kivéve a kábeleket, ami CAT6A)

Ha még valakinek lenne érve / ellenérve, előre is köszönöm!

(#49838) mezis válasza #53667584 (#49834) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak a "szőkéknek" próbálom ilyen analógiával megértetni az AP-k SSID-inek lényegét. ;]

mezis

(#49839) Essejó válasza mezis (#49831) üzenetére


Essejó
veterán

Van egy ilyen film is a címe: Rrrrrr

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#49840) libus válasza MasterMark (#49801) üzenetére


libus
őstag

Felhívtuk a szolgáltatót és kértük a publikus IP címet.
Át is állították. Köszi a segítséget! :R

DE a 21 port és a 1194 (OpenVPN) portra a https://www.canyouseeme.org/ oldal azt írja, hogy zárva.
A másik két portom (16881 - Download Station, és a ...) viszont már nyitva van a publikus IP-vel.
Pedig a router port továbbításnál ugyanúgy megvan adva a 21 és a 1194 port is, de azokat mégis zárva látja. De miért? :F

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#49841) MasterMark válasza libus (#49840) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyen port-checker oldalak csak akkor mutatják nyitottnak, ha van mögötte valami. Ha semmi nem hallgat azon a porton, akkor zártnak fogja jelezni akkor is, ha nyitva van egyébként.

vagy a szolgáltatód is szűrhet portokat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49842) Doky586 válasza libus (#49840) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Talán nem az alapértelmezett portszámokat kéne használnod ftp-re!!!
Adj neki 1000 feletti portszámot.
És FTP(S) esetén a másodlagos tartományt se felejtsd el forwardolni.

[ Szerkesztve ]

(#49843) mezis válasza Essejó (#49839) üzenetére


mezis
nagyúr

:R

mezis

(#49844) dizsit


dizsit
csendes tag

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni, mert egyedul nem tudtam orvosolni a problemamat.
Van egy regebbi gamer gepem, integralt gigabites ethernettel az alaplapon. A netem az 1000/300 Mbit-es amit a digi szolgaltat. Az optikan bejovo jelet az altaluk kapott HUAWEI HG8121H tipusu modem kezel, ez pedig direktbe ossze van kotve a geppel egy 20m-es CAT 5e UTP patch kabellel.

A problemam pedig az hogy jatszas kozben (CS:GO) ugy erzem, hogy laggolok. Van, hogy ugy halok meg hogy en azt latom, hogy a fal moge visszaertem, majd a szerver visszadob egy korabbi poziciora ahol tenylegesen voltam a szerver szerint es meghalltam. Viszont nalam mar sokkal elobb voltam. A jatekszerveren kb 5-10 ms a pingem, loss es choke nem jelentkezik, fps drop-om nincs es atlag 200+ fps-el megy a jatek, viszont a gigabit-es internettel szopodok es nem tudom mi okozhatja a jelenseget. Ha barkinek van barmi otlete, akkor kerem jelezzen.

Az alabbiakat probaltam:
- a digitol kertem uj modemet (a jelenlegi az uj es a regebbivel is ugyanez volt a jelenseg)
- csereltem a halozati kabelt igaz mindegyik cat5e volt de a gigabitet kezelik es letoltesnel nincs problema
- frissitettem az osszes drivert
- frissitettem a windows
- Windows -> Szolgaltatasokban kiiktattam a windows update-et
- Steam es CSGO re-installt toltam
Egyik sem segitett.

Viszont azt tapasztalom, hogyha reset-elem a routert akkor ideig-oraig (valtozo meddig) hibatlan a netem, mintha LAN-on jatszanek aztan megint visszaall a rossz uzemmodba. :(

Akinek van otlete, vagy volt mar hasonlo szituban annak kernem a szives segitseget!

Koszi, udv:
dizsit

dizsit

(#49845) libus válasza Doky586 (#49842) üzenetére


libus
őstag

Igazad van, nem érdemes az alapértelmezett portot használni.
Jó lett az FTP. Már nyítottnak látja az port checker oldal.
Persze nem attól, hogy 1000 feletti portot adtam meg, hanem mert a második routeremen nem kapcsoltam be az FTP szerver engedélyezését FW csere után. :W :B :D
Viszont a VPN szerver portja nem akar jó lenni. :(
Azt zártnak érzékeli az port checker oldal.
Lehet az miatt, amit (#49841) MasterMark ide leírt.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#49846) htc07 válasza dizsit (#49844) üzenetére


htc07
addikt

szia, ha van a modemen qos, azt kapcsold ki.

egyébként szerintem maga a csgo lesz a ludas, nekem is gyakran volt már ilyenem upc-nél is, pedig általában <5ms volt a pingem a szerverre.

(#49845) libus
"Talán nem az alapértelmezett portszámokat kéne használnod ftp-re!!!"

"Igazad van, nem érdemes az alapértelmezett portot használni."

ezt fejtsétek már ki nekem :DDD mert azt majd jól nem találják meg a gonosz hackerek? :U

[ Szerkesztve ]

(#49847) MaCS_70 válasza Essejó (#49795) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

"Ha a falba Cat5 kábel van behúzva akkor simán, annak ugyanis annyi a maximuma. Cat5e kábel kell, az viszi át a gigát"

Nem először írom le, talán érdemes megjegyezni: a Cat5 elvben gigabites, a gyakorlatban közel gigabites sebességet tud. Ami tuti 100 Mbps-os, az a Cat3 a 2 érpárjával. A Cat4 már 8 eres, de elvben szintén csak 100-as, de üzemben az is tudott gyorsabb lenni, de nem igazán volt használatban.
Rövidebb, pár tízméteres távon a sima Cat5 viszi a gigabitet, de zavarérzékenyebb, mint a "javított", sűrűbben sodort Cat5e. Nálunk a családban egy ház átverésből kifolyólag Cat5-tel van behálózva, de ezt csak a feliratozásból látom, mert a sebesség stabilan bőven 800 Mbps fölött van.
De van itt egy, a szomszédba vezető, sima beltéri Cat5 is, kb. 60 méter, egy kb. 30 méteres átfeszítéssel. 2005-ben szereltem fel, pár éve még ment rajta a fél gigabit.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49848) oliver7777 válasza Borisz76 (#49833) üzenetére


oliver7777
tag

Igen, az általad leírt megoldás lenne az ideális, csak körülményes az UTP kábelt eljuttatani a célhelyre. Ezért érdeklődtem ajánlott jeltovábbító iránt. Illetve, hogy létezik-e router ami jeltovábbító funkcióval is rendelkezik.

(#49849) dizsit válasza htc07 (#49846) üzenetére


dizsit
csendes tag

szia, koszi a valaszt.
Nincs qos a modemen. :(

dizsit

(#49850) Essejó válasza MaCS_70 (#49847) üzenetére


Essejó
veterán

Jo, akkor neked ilyen tapasztalarod van. Én meg a múlt héten cseréltem ki egy 6 méteres Cat5 kábelt Cat5e-re, ami a lányom gépébe ment. A Cat5 csak 100 megát tudott, a Cat5e meg egyböl 300-at, perpill 300/20-as netünk van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.