Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50051) mezis válasza kisÁdi (#50049) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi a gond a DIGIS routerrel ? :F
(Bizonyára bridge üzemmódba kapcsoltatható, WiFi AP-i lekapcsolhatók.)

mezis

(#50052) george61 válasza janakbacsi (#50043) üzenetére


george61
csendes tag

Nekem ez vált be.
Ubiquiti NanoStation M5

(#50053) windlord válasza george61 (#50052) üzenetére


windlord
őstag

Jo cucc, sok ilyet epitettunk mar. Stabil, de "csak" 100Mbit.

(#50054) Andris246 válasza MasterMark (#50042) üzenetére


Andris246
tag

Köszi a segítséget ma megcsináltam amit tanácsoltál.
Igen múködik a dolog csak az a baj hogy a másodlagos router-en (OpenWrt) lévő eszközeimet tudtam csak letiltani. Vagyis a 192.168.1.X eszközöket és a fő routeren (192.168.0.X) lévő eszközök ugyan úgy elérhetőek :O
A fő routerem nagyon buta abba nem tudok állítani sok mindent. Vhogy az OpenWrt-ben kellene ezt megoldani.
Nekem az is jó volna ha OpenWrt-ben adott IP tartományt letudnák vele tiltani.
PL: 192.168.0.1-192.168.0.127

Linkelek 1 képet mit is szeretnék.

Köszi mégegyszer a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#50055) TCr válasza Andris246 (#50054) üzenetére


TCr
veterán

Ha az openwrt-s routerre csak wifin csatlakozol különböző eszközökkel, akkor úgy állítsd be, hogy wifin csak vendéghálózat legyen, így a rácsatlakozott eszközök nem fogják látni egymást, csak netet kapnak.
Ez nem jó kiindulópont?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50056) Andris246 válasza TCr (#50055) üzenetére


Andris246
tag

Nem az OpenWrt eszközöket akarom letiltani hanem a fő routeren lévő eszközöket. De ha megoldhato vele akkor hogyan. :D

(#50057) MasterMark válasza Andris246 (#50054) üzenetére


MasterMark
titán

Tűzfalon állítsd be ezt is.

Switch Tax

(#50058) TCr válasza Andris246 (#50056) üzenetére


TCr
veterán

Akkor a fő routeren hozz létre vendéghálózatot (wifi) és azokat az eszközöket, amik csak netre mehetnek ki, arra csatlakoztasd.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50059) Andris246 válasza TCr (#50058) üzenetére


Andris246
tag

Ez így jó volna. Csak a fő routeren nem lehet ilyet beállítani :O
Telekomos Segamcomm router

[ Szerkesztve ]

(#50060) Andris246 válasza MasterMark (#50057) üzenetére


Andris246
tag

Beállítanám ha tudnám :DDD
Amúgy próbáltam de csak annyira jutottam hogy semmit sem értem már el vele. :DDD

(#50061) Andris246 válasza Andris246 (#50060) üzenetére


Andris246
tag

banIp úgytünik jó lesz ;]

(#50062) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne, h építkezés közepén vagyok és villanyszerelővel előre megbeszéltük CAT6 os kébelt fűzzön nekem falba/mennyezetbe az alá ne menjünk erre ma megyek ki és CAT5E van befűzve.... Ti mit tennétek? nagy a különbség? újra fűzessem?..... :F
Illetve ahol nem csinálta még meg oda jobbat ha fűzetek ezek egymásna nm zavarnak be? v ha valahol CAT5E van mindenhol annak kell lennie? V lehet pl dolgozószobában CAT6 (ott szerencsére még nem tart...).
Köszi előre is
Üdv
:R

(#50063) bon válasza friccccc (#50062) üzenetére


bon
őstag

Ki a falból és cserélje minden képen cat6a-ra

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#50064) friccccc válasza bon (#50063) üzenetére


friccccc
tag

uhhh ez ennyire egyértelmű?
:Y

[ Szerkesztve ]

(#50065) SP4C3 válasza friccccc (#50064) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet kombinálni, nem zavarjak egymast.
Amint kesz a haz maris meg fogod banni...
Cat6-ot, azt is "gégecsőben", hogy 5-6-10 év mulva tudd vésés nélkül cserélni!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50066) bon válasza friccccc (#50064) üzenetére


bon
őstag

Friss kiépítésnél már cat5e felejtős. cat6a-ból sokkal nagyobb sebességet lehet kihozni, hosszabb távra készül nem egy-két évre. Nálam most egy felújítás során cat7 lett behúzva.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#50067) Borisz76 válasza friccccc (#50062) üzenetére


Borisz76
veterán

Én nem mertem rájuk bízni.... személyesen vettem meg egy guriga Cat6-s kábelt... 305 méter.
Talán elég lesz....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50068) bon válasza Borisz76 (#50067) üzenetére


bon
őstag

Én se mertem, saját vétel a kábel.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#50069) Lasersailing válasza friccccc (#50064) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Ha most elfogadod, hogy mást csinál, mint amit kértél, legközelebb még kevésbé fogja érdekelni a kérésed...

(#50070) friccccc válasza bon (#50068) üzenetére


friccccc
tag

Én sajnos nem értek hozzá és azt sem tudom mennyit kéne vennem, de remélem értelmes helyről szerzi be, nem tudom a minőség itt milyen szerepet játszik :) Most pl ilyen került a falba Mentavilles:
[kép]

(#50071) MaCS_70 válasza friccccc (#50062) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A kérdés az, hogy mennyire könnyen cserélhetőek, újrahúzhatóak a kábelek.

A. Ha nem könnyű a csere, akkor az a fő baj. Ebben az esetben legfőképpen ezt kell még időben megoldani, azaz létrehozni a könnyen átjárható, hozzáférhető pontokkal rendelkező csövezést.

B. Ha könnyű a csere, akkor teljesen jó LEHET még akár jó ideig is a Cat5e. Amíg gigabites LAN-t használsz, semmi előnnyel nem jár a CAT6, de idő közben sok minden fejlődhet -- és ugye könnyen cserélhető.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50072) mezis válasza bon (#50066) üzenetére


mezis
nagyúr

"... cat5e felejtős. cat6a-ból sokkal nagyobb sebességet lehet kihozni..."

Egy lakásban 1000Mbps mire nem elég ? :F

mezis

(#50073) Doky586 válasza friccccc (#50062) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ő egy kőműves. Nem informatikus. Ha kőművesre bízod az informatikai kábel vásárlását akinek ez csak egy 'drót' a falban, örülj hogy megjegyezte hogy valami cat*.. nevű. Legközelebb ne bízd rá a vásárlást... Nem ő tehet róla.

[ Szerkesztve ]

(#50074) jerry311 válasza friccccc (#50062) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egyszerű: mi van leírva ebből szerződésbe? Jól tippelem, hogy semmi?

(#50075) zoolio


zoolio
tag

Üdvözletem,

Az a gondom, hogy akár USB eszközről (egér, billentyűzet), akár hálózaton keresztül ébresztem a gépet, az eseménynaplóban ébresztés forrásaként mindig a hálókártya szerepel. Ez azért gond a számomra, mert szeretnék feladatot rendelni a hálózati ébresztéshez, de így nem lehet megkülönböztetni az ébresztés forrását. Tudna valaki ötletet adni, mi lehet a gond? HP Z220, alaplapi Gigabit hálókártya, Win7 64 bit. Egy DELL-en megy gond nélkül az ébresztés forrásának meghatározása, nem értem, a HP-n miért nem.

(#50076) -ZeeZee- válasza Doky586 (#50073) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ebben az a szomorú, hogy én számítástechnikai üzletben rendeltem Cat6-os kábelt, többször rákérdezve, hogy biztosan van-e, mert a városban hirtelen máshol nem találtam, erre Cat5e-t adtak, mert elég lesz az is. Ja, és Cat6-ost nem tartanak, mert drága, és nem veszi senki... Úgyhogy rendelhettem volna netről is, de nem kellett 1 teljes doboz (305m), csak kb. 80m.

(#50077) windlord válasza friccccc (#50070) üzenetére


windlord
őstag

Gondolom o sem ert hozza. Bement a villamos boltba internetkabelert...

Te dontod el, rlvileg ez a kabel is tud gigabitet, de en mar csak azert is ujrahuzatnam.

Ha kulon nyomvonalon vagy, boven eleg a cat6.

Ha kell jo minosegu kabel, keress meg privatban. Segitek.

[ Szerkesztve ]

(#50078) friccccc válasza Doky586 (#50073) üzenetére


friccccc
tag

Ő villanyszerelő :)

(#50079) friccccc válasza MaCS_70 (#50071) üzenetére


friccccc
tag

Értem
Gégecsövek vannak falakban (ezekben fut UTP is). Én nem tudom , h milyen könnyen cserélhető, nem igazán értek hozzá, bár gondolom amit befűzött ahhoz szigszalaggal cat6A hozzáköt és kihúzással megtörténik az újrafűzés? v ez nem ilyen egyszerű? :)
CAT6A bőven ok lesz 10-15 évig ugye? Inkább most fűzetem újra, mint x év múlva, most kevesebb hátránnyal jár szerintem. Remélem CAT6A sokáig OK lesz. V mit fűzzek? ha már variálok? nyilván ésszerű keretek közt :)
CAT6 nem elég ugye? CAT6A hoz ragaszkodjak?

(#50080) SP4C3 válasza friccccc (#50079) üzenetére


SP4C3
veterán

CAT6A jobb, ha árbelileg nem nagy az eltérés, akkor azt rakatnék, a csere pedig megoldható, mivel csőben futnak és pont úgy történik, ahogyan leírtad.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50081) windlord válasza SP4C3 (#50080) üzenetére


windlord
őstag

Jobb, de csaladi haz meretekben es az ahhoz mert halozathoz kb. felesleges.

SZVSZ

[ Szerkesztve ]

(#50082) Pyttawrx válasza friccccc (#50062) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Igazából rád van bízva, hisz ragaszkodhatsz ahhoz, hogy cat6-ot beszéltetek meg. Nyilván jobb a kábel, és építkezés során én is azt tenném be, de igazából nem fogsz észrevenni különbséget. CAT5E is teljesen jó, ahogy írták is, felesleges a CAT6. :)

(#50083) windlord válasza Pyttawrx (#50082) üzenetére


windlord
őstag

En azert ha ma csinaltatnam, cat6 ala mar nem mennnek.

Igen, ismerem a kabeleket es a rajtuk atfuto savszelt.

(#50084) friccccc válasza SP4C3 (#50080) üzenetére


friccccc
tag

Most azt beszéltem meg vele , hogy tv-khez fűzte el a CAT5E-t (oda elég az is bőven szerinte) a dolgozóba ahol a számítógépek lesznek még nincs befűzve, azt mondja oda CAT6 osat fűz majd , kérdeztem , h ez nem probléma e h van benne gyengébb, ez nem rontja le a sebbességet? azt mondja , h nem lesz gond. Véleményetek? mire kell figyelnem? v legyen minden CAT6? az a biztos?:) lehet ebből később keveredés?

(#50085) Konyika válasza friccccc (#50062) üzenetére


Konyika
senior tag

Én a helyedben most cseréltetném ki cat6-ra!

Árban nincs nagy eltérés. Ha minden be lesz vakolva már azt sem fogod tudni hol vannak a dobozok. Festés után meg pláne nem!

Tudom miről beszélek, én tavaly csináltattam :K

(#50086) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!

Talán ez a topic a legmegfelelőbb a kérdésemre.
Tehát, a raktáramat kamerázom be, hozzá van egy 4g-s tplink routerem, amihez egy telenoros kártyám is van. Ez a kártya telefon csomagos (még hűséges, feleslegben maradt céges kártya...) így csak online apn-t enged, nem hajlandóak a net-es apn-t aktiválni rá. Viszont korlátlan rajta a net...

Adott 2db hikvision (ds-2cd1023g0-i) kamera . Mivel online apn van, így nem tudom elérni kívülről a kamerákat ugyebár... pedig az otthoni synology szerverre rögzítettem volna a felvételt, online képről.
Annyit tudtam megoldani, hogy a synology ftp szerverére feltölti a képeket 1mp-enként 1db-ot. Ami persze jó, hiszen megvan a felvétel, csak hát sokkal jobb lenne videót, meg hogy lássam is a kamera képét...

Tudtok esetleg valami más megoldást?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#50087) windlord válasza friccccc (#50084) üzenetére


windlord
őstag

Gondolom patch panelen kellene vegzodtetni az egyik veget.

Ott, hogy cat5e vagy cat6 a csatlakozok is annak megfeleloen varjak a kabelt.
Cat5e vekonyabb cat6 vastagabb.

Nyilvan cat5e - re is lehet cat6ot nyomni es forditva, de azert egy uj halozatnal illik a jora torekedni.

Csereltesd ki vele.

(#50088) MaCS_70 válasza windlord (#50087) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Egyetértek.

Ha már van Cat6, egyszerűen nincs értelme egy vegyes hálózat beépítésének. Most megoldható szépen, egységesre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50089) windlord


windlord
őstag

Amugy ha valaki epitene cat6ot (minosegi kabelbol), akkor keressen batran.
Tobbet rendeltem a nagykerbol, megmaradt.
Ha nem, visszakuldom, csak most a helyet foglalja.

[ Szerkesztve ]

(#50090) MasterMark válasza friccccc (#50084) üzenetére


MasterMark
titán

Tulajdonképpen bárhova elég most a CAT5e. Nem is ezért fűzöd be (vagy fűznéd) most a CAT6-ot. Hanem azért kell, hogy később ne kelljen cserélgetni, amikor már elterjedt lesz a 2,5 vagy 5, 10 Gbps-es hálózat otthon.

Switch Tax

(#50091) Doky586 válasza friccccc (#50078) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már látom hogy elszámolási vitád lesz vele, és markológéppel jön kiszedni a ki nem fizetett kábelt.. :D

(#50092) friccccc válasza windlord (#50087) üzenetére


friccccc
tag

Most ott tartunk, h szerinte butasag ujra fuzni... van olyan utp is nala, csak elfelejtette. Azt mondja tvk hez jo lesz az. a fo elosztoig 6A megy majd, v h van ez... csak tvk vannak befuzve cat5e vel annak az is boven megfelel.... velemeny?

(#50093) MasterMark válasza friccccc (#50092) üzenetére


MasterMark
titán

Mindenhova jó a CAT5e most is. Ez nem érv. Nem emiatt kell a CAT6 mert most nem lenne jó. Hanem azért, hogy később ne kelljen újrahúzni.

Switch Tax

(#50094) sandró60


sandró60
addikt

Üdv!
Teljesen láma vagyok .Ezért elnézést kérek,ha olyan kérdést teszek fel :R
Van egy TP-LINK AC900 Dualband Gigabit router.
Használok hozzá-AC750 RE200 Wifi Range Extendert(jelismétlő)
A problémám az,hogy a router és a jelismétlő gyakorlatilag más címen van.Amikor átmegyek egyik lakrészből(szoba)akkor a wifit újra kell felismertetni,mert a router és a jelismétlő nem ugyanazon van
Olvasom itt a Mesh-kapcsolatos hozzászólásokat.A mostani routermet össze tudom hangolni egy ilyennel,hogy folyamatos legyen wifi jel
Ezt találtam esetleg be lehet tenni ezt a jelismétlő helyet?
[link]
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#50095) windlord válasza friccccc (#50092) üzenetére


windlord
őstag

Cat5e es cat6a halozatot ne.
Ha panelre kellene fejteni az ugy eleg ongolos lesz.

A ket kabel erkeresztmetszete kozt kardinalis kulonbsegek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#50096) rento válasza friccccc (#50092) üzenetére


rento
őstag

Te vagy a tulaj, a megrendelő. Ha nálam az első szó után akadékoskodott volna, kivágtam volna mint macskát....
Nagyon türelmes ember lehetsz, irigyellek.
Valószínűleg azért nem akarja újrahúzni mert vannak nehezen áthúzható részek. Mondjuk gégecsőbe rakni az utpt is felér egy tökönrúgással, főleg ha nincs megfelelően kifeszítve, kirögzítve mondjuk egy gipszkarton falban. Olyan szépen össze tudja rántani a csövet a kábel ha megakad áthúzás közben. Mü II vagy mü III csőben kellene a kábeleket húzni.

(#50097) Pyttawrx válasza friccccc (#50092) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A megrendelő szava a fő, főleg, hogy be is ismerte, hogy elfelejtette. Cseréltesd ki.

(#50098) Gubek-Einste válasza sandró60 (#50094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A problémám az,hogy a router és a jelismétlő gyakorlatilag más címen van.Amikor átmegyek egyik lakrészből(szoba)akkor a wifit újra kell felismertetni,mert a router és a jelismétlő nem ugyanazon van
Mivel nem vezérelt a hálózat.

Olvasom itt a Mesh-kapcsolatos hozzászólásokat.A mostani routermet össze tudom hangolni egy ilyennel,hogy folyamatos legyen wifi jel
Nem, a router nem támogatja a TP-Link egyik mesh megoldását sem. Viszont ha a repeater v3-as akkor az már OneMesh kompatibilis.

Ezt találtam esetleg be lehet tenni ezt a jelismétlő helyet?
[link]

Igen de ettől még nem lesz mesh hálózatod, ahhoz kettő vagy több mesh-t támogató egység szükséges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50099) sandró60 válasza Gubek-Einste (#50098) üzenetére


sandró60
addikt

Köszönöm :R
A kérdésem végén ugyanezt linkeltem. :D
Tehát a routert is cserélni kell :O

(#50100) Gubek-Einste válasza sandró60 (#50099) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem feltétlenül, elég ha csak több mesh egységet veszel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.