Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49301) zolee001 válasza ferikek (#49294) üzenetére


zolee001
őstag

Átfutva gyorsan a problémádat megitélésem szerint nem külön alhálókba kellene rendezgetni hanem külön VLAN-ba már ha támgatott router szintjén,ekkor 1 db hálózatod van amit szeparálhatsz tovább
Sok fejfájástól kimélhet

(#49302) ferikek válasza MasterMark (#49298) üzenetére


ferikek
aktív tag

okok, így értem!

(#49303) ferikek válasza zolee001 (#49301) üzenetére


ferikek
aktív tag

háát ez lenne a dolga a hálózat kialakítóinak, csak hát sok mindent csináltak. még mérések sem voltak azt hiszem...

(#49304) zolee001 válasza ferikek (#49303) üzenetére


zolee001
őstag

Az elvégzet munka után a számla kiegyenlitésénél kellett volna (?) honorálni a szakikat pozitiv avagy negativ irányba
Amennyiben a kábelezés rendben van akkor "csak" konfigolás kérdése az egész

(#49305) Sanyi.mTs válasza ferikek (#49303) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

mikor épült ki a rendszer?
én vissza raknám azokat az eszközöket a helyükre, amiket ők telepítettek és te áthelyeztél, majd panaszt tennék a kivitelezőnél, hogy nem működik rendesen a hálózat. gondolom volt szerződés is, amiben le voltak írva az igények. illetve a hálózat kiépítéséről kérnék dokumentációt (méréssel).

(#49306) ferikek válasza zolee001 (#49304) üzenetére


ferikek
aktív tag

Kb 10% meg nem lett kifizetve de nem is ez a lenyeg, de sztem kabelezes sincs rendben, mert ahol kene ott njncs.

(#49307) ferikek válasza Sanyi.mTs (#49305) üzenetére


ferikek
aktív tag

Mar tettem panaszt, a kivitelezo nagyon rendes, mindent megold 1-2 het alatt, itt viszint nehezebb lesz, mert nincs kabelezes. Majd kitalalnak valamit.
reszletes arajnlat volt, leirva h mi hiva megy. Valszeg a villanyszerelo meg a halozatepito nem egyeztetett nemalisan.

egyeb kerdes: ahol a ket ap ‘talalkozik’, tehat a kozos erosebb resz, ott lehet h gyengebb a jel?

(#49308) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok!
Következő lenne a kérdésem:
Adott egy otthoni Asus router, rákötve egy Raspberry Pi, rajta egy külső vinyó adattárolásra, torrentezni, stb..
A hálózatot kivülről is elérem DDNS-en keresztül és a routeren beállított VPN server is üzemel rendesen.
Otthonról szépen látok is mindent a belső hálózaton, de amint távolról csatlakozok a belső hálóra VPN-en keresztül, úgy már nem tudok belépni a Raspberry megosztásba Windows 10 alól, pedig magát a gépet látja a hálózaton, de egy semmit mondó "A Windows nem tud kapcsolatot létesíteni az eszközzel" hibaüzenettel elutasít.
Ugyanakkor ugyanezekkel a beállításokkal távolról VPN-en keresztül egy sima Androidos telóval TotalCommanderen keresztül viszont be tudok lépni a Raspberry megosztásába... :F

Mi lehet a hiba, merre induljak?

[ Szerkesztve ]

(#49309) MasterMark válasza Dufresne (#49308) üzenetére


MasterMark
titán

Tűzfal.

Switch Tax

(#49310) Dufresne válasza MasterMark (#49309) üzenetére


Dufresne
addikt

Ok és ott mit kellene keresni? Mi különbözteti meg a telefonos belépést a win 10-es belépésemtől?

(#49311) MasterMark válasza Dufresne (#49310) üzenetére


MasterMark
titán

Azt, hogy miért nem enged csatlakozni. A VPN magánhálózatra van állítva a Windows-ban?

Mi különbözteti meg a telefonos belépést a win 10-es belépésemtől?

Például a tűzfal.

Switch Tax

(#49312) Dufresne válasza MasterMark (#49311) üzenetére


Dufresne
addikt

Windows-ban a beépített VPN kliensben állítottam be a kapcsolatot (sima PPTP), nem tudom, hogy mit takar ez, hogy magánhálózatra van-e állítva a VPN a windowsba...

A router tűfal beállításaiban nem látok semmi extrát, gondolom akkor még a Raspberry saját beállításain kellene végigfutni :F

(#49313) MasterMark válasza Dufresne (#49312) üzenetére


MasterMark
titán

Amikor csatlakozol a VPN-hez, az egy külön hálózat lesz a Windowsban, külön tűzfallal. Alapból nyilvánosra fogja rakni a tűzfalat, amivel nem érsz el semmit ahogy most sem. Állítsd magánhálózatra, vagy kapcsold ki a tűzfalat és nézd meg úgy.

A kliensen lesz a probléma, ne a routert nézegesd, hiszem másik klienssel meg működik ahogy írtad...

Switch Tax

(#49314) Dufresne válasza MasterMark (#49313) üzenetére


Dufresne
addikt

Kikapcsoltam a teljes windowsos tűzfalat VPN csatlakozás után, de nem változott semmi.

Az a fura még, hogy a routeren is van egy külső vinyó megosztva és azt is látom VPN-en keresztül és abba be is tudok jelentkezni windows alól is (tűzfallal, vagy anélkül egyarán), csak a raspberryre nem engedi...

(#49315) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Egyszerűen nem jövök rá, hogy tudnám a fater gépén lévő "E" partícióját úgy megosztani, hogy az az otthoni csoportban látható legyen (windows 8.1).

Értelemszerűen a megosztás, jogosultságok, minden be van állítva, de a windows kizárólag a "C" meghajtón lévő (videók-képek-zenék-dokumentumok) standard dolgokat osztja meg.

Jelenleg a "C" a rendszer partíció, ami egy SSD is egyben, az "E" pedig egy belső HDD, amin az megosztandó anyagok vannak.

Van esetleg ötletetek?

(#49316) MasterMark válasza bexinho23 (#49315) üzenetére


MasterMark
titán

Teljes partíció megosztásánál a biztonság fülön is kell jogot adni.

Otthoni csoportot meg felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49317) bexinho23 válasza MasterMark (#49316) üzenetére


bexinho23
őstag

Már a teljes partíciót is megadtam kínomban, nem csak az adott mappát. De ugyanúgy nem segít a dolgon.

(#49318) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Milyen Pci-e 1x-es olcsó, olcsóbb alacsony elérésű, stabil kártyát ajánlanátok?

Ez mennyire lehet megfelelő?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#49319) Gubek-Einste válasza Ciccuka (#49318) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi a cél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49320) Septum15


Septum15
aktív tag

Sziasztok.
Jól gondolom, hogy ha a szolgáltatótól kapott routerre rákötök egy switchet, és arra 7 eszközt, akkor a szolgáltatós router által sugárzott wifin csatlakoztatott eszközökről nem fogom tudni elérni a switchre kötött eszközöket?
Ha igen, akkor milyen megoldásaim lehetnek, amivel eltudnám érni mind a két féle módon csatlakoztatott eszközöket?

(#49321) MasterMark válasza Septum15 (#49320) üzenetére


MasterMark
titán

Alapesetben el kéne érd, hacsak nincs valami beállítás a szolgáltatói eszközön ami ezt akadályozza.

A switch transzparens ebből a szempontból.

Switch Tax

(#49322) Septum15 válasza MasterMark (#49321) üzenetére


Septum15
aktív tag

Értem, köszönöm. :R
Akkor megmerem venni a switchet.

(#49323) MasterMark válasza Septum15 (#49322) üzenetére


MasterMark
titán

Ha most eléred az oda dugott kábeles eszközt, akkor a switch ezen nem fog változtatni.

Ha most se éred el, annak meg nincs köze a switchhez.

Switch Tax

(#49324) Ciccuka válasza Gubek-Einste (#49319) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valami olcsó, de ha lehet jobb, ugyanolyan stabil megoldás jó lenne (az alaplapi Realtek RTL8111DL helyett, ami valószínűleg kompatibilitási problémák miatt nem használható jelenleg). A linkelt legolcsóbbon Realtek RTL8111C chip van.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#49325) MasterMark válasza Ciccuka (#49324) üzenetére


MasterMark
titán

Mi az, hogy nem használható? Mi a gond?

Switch Tax

(#49326) mezis válasza Ciccuka (#49324) üzenetére


mezis
nagyúr

Driver eltávolítás, újratöltés volt már?

mezis

(#49327) Ciccuka válasza mezis (#49326) üzenetére


Ciccuka
veterán

A legfrissebb van fenn (Realtek Ethernet Controller Driver 8.075). Idáig jó volt.
Csak a Tré kicserélte a Sagemcom routert 3686 V2-ről 3890 V3-ra.
Azóta nem csatlakozik se hogysem. Az elején világít a kábelt rácsatlakoztatva, de amint elindul az os (driver is aktivizálódik), utána elalszik a helyzetjelző led és nincs semmi kapcsolat. Kábelcsere megvolt, de eleve jó minőségű volt alapból és korábban ez idáig hibátlanul üzemelt (Vention Cat6). Semmi nem változott csak a router és azt is szakember kötötte rá (csak nem lett kipróbálva ez a része akkor). Más gép üzemel ugyanezen a porton csak az épp más márkájú lan kártya. Inkompatibilitásra tippelek. Sok a panasz erre a routerre egyébként.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#49328) MasterMark válasza Ciccuka (#49327) üzenetére


MasterMark
titán

De mi a gond?

Switch Tax

(#49329) mezis válasza Ciccuka (#49327) üzenetére


mezis
nagyúr

"A legfrissebb van fenn"
Nem jelent semmit. egy frissítés bármire képes.

Hálózat alaphelyzetbe állítása talán nem jelent túl nagy kockázatot.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49330) Ciccuka válasza mezis (#49329) üzenetére


Ciccuka
veterán

Majd átnézem még, de nem sok reményt fűzők hozzá.

Ez is olcsó (Realtek RTL8111E chipes) még.

TP-Link TG-3468 mennyivel lehet jobb vétel? Review

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#49331) headhunter válasza Ciccuka (#49318) üzenetére


headhunter
addikt

(#49332) qqcqqc válasza headhunter (#49331) üzenetére


qqcqqc
őstag

+1 vettem már tőle kártyát és semmi gond nem volt.

(#49333) mezis válasza Ciccuka (#49330) üzenetére


mezis
nagyúr

Én tudok várni.... :D

mezis

(#49334) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Amúgy lehet, hogy nem hülyeség a gép teljes áramtalanítása vagy 10 percre. Kompletten, azaz a tápegységet is kapcsold ki, ne csak sima shutdown legyen. Régebben olvastam ezt a csoda módszert Realtek hálókártyákhoz, állítólag volt, akinek működött. :D

(#49335) Doky586 válasza NeoPampalini (#49334) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan nem tudom kihez beszélsz, de szerintem érdemes a win gyorsindítást is kikapcsolni [kép], hogy a kikapcsolás valóban kikapcsolás legyen, ne csak hibernálás..

[ Szerkesztve ]

(#49336) MasterMark válasza Doky586 (#49335) üzenetére


MasterMark
titán

Ha az újraindításra megy, akkor valóban újraindul, nem hibernálja a kernelt, mind kikapcsolásnál. Emiatt nem kell kikapcsolni ezt.

Switch Tax

(#49337) Doky586 válasza MasterMark (#49336) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Újraindítás-nál nincs 'áramszünet'. A hdd/ssd indítás számlálója sem nő 1-el.. tehát nem ugyan az. Itt pedig az előző tanács lényege pont az áramszünet volt..

(#49338) bexinho23 válasza bexinho23 (#49317) üzenetére


bexinho23
őstag

Na annyit sikerült elérnem, hogy bubbleupnp-ben (telefonon) már látom az adat partíción lévő megosztott mappában lévő videók mappáját, azonban a fájlokat nem. Viszont innen nem látom a tovább vezető utat. :U

(#49339) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Asus RT-AC87U-s routerem cseréltem Asus RT-AX58U-ra , gyári firmware van rajta.
Powerline adaptereket használok ,3db TP-Link TL-PA9020P-ot melynél jelenleg az alábbi problémám van.
Az asztali gépen miden nap mikor bekapcsolok nincs hálózat és internet, erre 2 megoldást szoktam alkalmazni:
- Kábel ki/bedug
- Ethetnet port letiltás majd engedélyezés
Ezek után minden megjavul (net és hálózat is) és működik tökéletesen másnapig, amíg újra be nem kapcsolom.
DHCP-ben le van fixálva a gép ip-je. A routercsere után semmi más nem változott pl: kábel,powerline firmware semmi.
Lehet valami extra beállítás ami miatt nem kapok Win10 bejelentkezéskor DHCP-t?
Amit már megtettem:
- Powerline-ok ki behuzkodása
- Kábelek cseréje
- Win újratelepítés
A hibajelenség így is előáll.Asztali gépen Win10 van 1909-es asszem.
Tapasztalt bárki ilyesmi jellegű problémát?

Másik powerline adapteremre a TV+Amlogic box csatlakozik, bekapcsolás után mindig oszt ki neki címet, ilyen jellegű hiba csak az asztali gép esetén jelentkezik.

Segítséget előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49340) Borisz76 válasza stigma (#49339) üzenetére


Borisz76
veterán

Kábelt kellene húzni a routertől, mindenhez amin van fizikailag LAN csati. Ez a legbiztosabb, leggyorsabb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49341) stigma válasza Borisz76 (#49340) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igen pont azon vagyok, de ez eddig a régi router esetén alap beállításkor nem volt gond.

Esetleg olyasmit kipróbálok ma, hogy Win10nél nem DHCP-ben fixálom az ip-t , hanem TCP/IP beállításoknál hátha segít.
Igaz a routeren belül pont erre van a DHPC, mellyel az egyes eszközök melyek a hálózathoz csatlakoznak, automatikusan kapjanak IP-t de hátha nem kell vele szórakoznom többet.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49342) windlord válasza stigma (#49341) üzenetére


windlord
őstag

Egy probat meger, de ha router oldalon van foglalva es nincs utkoztetes, akkor annak mennie kellene.

(#49343) stigma válasza windlord (#49342) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ma kipróbálom mindenképp, remélem segíteni fog. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49344) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Múltkori hsz-re akarok ismét segítséget kérni remélhetőleg 2-3 héten belül sikerül falat fúrnom, és lesz időm kábelezni. Régi hozzászólásom és puritán rajzom :DDD

A Zölddel jelölt rész elég egyszerűnek tűnik, 2 db kábelt kell átvezetnem az asztlai gépes dolgozóba, melyből egyik asztali gépes szobába menne switchbe másik a hálóban menne, ahol ismét lesz egy switch.
Kérdésem az lenne hogy:
- Kábel esetén ezt ajánlták nekem: CAT7 árnyékolt
- Ehhez kellene nekem Rj45-ös fej, milyet vegyek?
- Illetve szerszámom sincs (Blankoló): Mit ajánltok ami mondjuk 5-6 ezerből kijön?

Lényegében olyan kábel kell mely tudja a Gigabitet , vékony és hajlik valahogy, viszont az sem lenne baj ha árnyékolt lenne mint a CAT7-es mert olyan helyen húzom el, ahol házi mozi kábelek + vezetékek vannak így nem szeretnék jelveszteséget.

Segítségeteket előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49345) Borisz76 válasza stigma (#49344) üzenetére


Borisz76
veterán

Gigabit megy már Cat5e-től.
Cat6 , Cat6A és a Cat7 is tudja természetesen.

Sőt a Cat6A és a Cat7 már 10Gb-t is tudnak.
Külföldi oldal , képekkel illusztrálva.

Én most vagyok felújítás alatt és lassan esedékes a hálózati kábelek behúzása. Nálam Cat6A lesz, fali szerelvényekkel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49346) humigabi válasza stigma (#49344) üzenetére


humigabi
aktív tag

(#49347) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Egy DVR kamerát szeretnék kivülről elérni ismét. Korábban már működött, tehát nem vagyok NAT-olva. Csak a belső hálón változtattam, amitől elveszett a kamerarendszer külső elérése.

Próbálok mindent leírni részletesen, ha nem sikerült, akkor kérlek jelezzétek:
ZTE routeren kapja a külső internetet az ikerház. A ZTE (gyári fw) -re van dugva egy ASUS (tomato) router, ami egy alhálózatot képez, erre van a DVR rádugva. (ZTE -->(192.168.1.99) ASUS (192.168.3.100) --> (192.168.3.103) DVR)
A ZTE-n 192.168.1.99-re van a DHCP bindingben beállítva az ASUS router. Azaz a ZTE hálózatán az ASUSnak fix belső ip címe van.

A DVR-nek az ASUS-on fix ip címe van: 192.168.3.103 (DVR-en beállítva)
Az ASUS-on port forward beállítva a 192.168.3.103 a két megfelelő portra.

Az ASUS a ZTE-re DHCP-vel csatlakozik, az ASUS hálózatát "elzártam" a ZTE hálózatától (ASUS-on AP mód nem lehet (mert a ZTE-n belüli háló másik családé)).

A ZTE-n a port forward be van állítva, mind a 192.168.3.103-ra mind a 192.168.1.99-re. Gondolom az egyik felesleges, de nem tudom melyik, ill. így sem működik, ha majd működik kiszedem amelyik nem kell.

Sejtésem szerint a ZTE-n kellene még valamit beállítanom, de nem tudom, hogy mit. Ebben tudnátok segíteni? (Bár az gyanus, hogy a ZTE-re wifin csatlakozva sem láttam a mobilon a kamerát, szóval akár még az is lehet, hogy az ASUS beállítása sem tökéletes...)

Köszönöm előre is!

(#49348) stigma válasza Borisz76 (#49345) üzenetére


stigma
addikt

(#49345) Borisz76 :
Köszi a linket, részemről mindig hasznos. Kábelekkel tisztában vagyok, mert múltkor rendeltem több kábelt, mely CAT6 S/FTP-s (páronként fóliázott)
Mivel a házimozi mellett van a switch+router+hangal kábelek é HDMI-k ezért oda ilyesmit szerettem volna és nem bántam meg. Mivel ez elég vastag és kevésbé hajlik ezért ugye ebben az esetben nem játszik nálam.
Az általam linkelt kábel, a kábelfutar-os srác azt írta, hogy ez a típusú kábel CAT7 60m-ig tudja a 10GBit-et
Kb 5 év múlva szabvány lesz remélhetőleg és a switch/routerek összes portába ilyet tesznek a mostani Gigabit helyett.
Nekem 4K miatt kell most kábeleznem :DDD , mert a távoli szobába nem a legjobb, habár nemsokára jönnek az AX-es DECO-k amire azért csorog a nyálam de biztos nem lesz olcsó, így a kábellel tutira megyek...és még nem is kell annyit költenem.

(#49346) humigabi : Köszi szépen,remélem lesz az Obi/Praktier vagy valami győri sufni boltban :DDD

Köszi a segítséget mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49349) laca891 válasza Lasersailing (#49347) üzenetére


laca891
aktív tag

Nálam úgy érem a DVR-kamerát, hogy elvileg még fix ip cím sem kell neki. Kell egy ddns szolgáltató és a DVR media port száma kell. Ezt kell beírni a mobil telefon applikációba és jön a kép. Viszont, ha nincs ddns szolgáltatód, akkor általában a Dvr kamerákon van a "felhő" bekapcsolási lehetőség, ezzel is könnyen elérhető a DVR kamera képe mobiltelefonról. Sőt még ftp-vel is tudok feltölteni, helyi Synology Nas szerverre. Szerintem a ZTE routeren törölj, minden portot és , ha csatlakozik a DVR az internetre, akkor azokat portokat fixáld az asus routeren vagy DVR-en kapcsold ki a DHCP lehetőséget és kész. A routeren a be kell kapcsolni az UPNP-ét és automatikusan nyitja portokat, tehát a kézi port nyitásokat felejtsd el. :) Nálam ZTE t-com modem és ac 65p a router.

[ Szerkesztve ]

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#49350) rento válasza laca891 (#49349) üzenetére


rento
őstag

Azért ilyet javasolni egy "szakmai" fórumban hogy a kézi port nyitásokat el kell felejteni óriási tévedés. Sőt, upnpt javasolni dvr esetén pedig nettó bullshit.

Lasersailing:

Mind routeren kell port forwardot állítani, ez biztos, mert anno nekem is kellett, mikor a digi meg nem tudta bridge modba kapcsolni a routerüket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.