Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49251) MasterMark válasza #75501312 (#49250) üzenetére


MasterMark
titán

Tulajdonképpen így ahogy most van jó. Egyébként mindkettő jó, csak másra való.

Kliens oldalról a fix IP beállítást ne keverjük a DHCP-n lévő address reservationnal (vagyis azzal ha a DHCP fenntart egy címet valakinek, és mindig ugyanazt osztja neki).

Amúgy Windowsban is meg telefonon is csak külön a DNS szerverket felül tudod írni. A többit kapja a DHCP-től.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49252) #75501312 válasza MasterMark (#49251) üzenetére


#75501312
törölt tag

Oké, akkor megvan mit értettem félre.
Azt gondoltam, hogy a DHCP által fenntartott IP-ket szokták kiosztani statikusnak.
De legalább ezt is megtanultam meg a reservationt is, már megérte megkérdezni. :K
Akkor nem nyúlok ezekhez a beállításokhoz, hagyom őket így.
Köszi a segítséget és az infókat. :R

(#49253) Nethooligan


Nethooligan
tag

Üdv! Lehet, hogy nagyon amatőr a kérdésem, de pont azért vagyok itt, hogy választ kapjak rá. :)
Szóval az elképzelésem az otthoni hálózatról a következő:
Az emeleten jön a Digi optika, ott van a szolgáltatói ONT bridge módban. Ebből a kábelt vinném le a földszintre, ahova tenném a routert. A routerből (plusz egy switch) a földszinti eszközöket szolgálnám ki és visszavinném a kábelt az emeletre, ahol egy AP módba rakott másik router (plusz egy switch) szolgálná ki a fenti eszközöket.
Azért szeretném a földszinti routert használni a kapcsolódáshoz, mert az dual wifis és fentre bőven elég a 2,4 GHz, inkább lent használnám az 5 GHz-et is.

Ami most van: ONT (e) - router (e) - switch (e) - AP router (f) - switch (f)
Amit szeretnék::
a) ONT (e) - switch (e) - net router (f) - switch (f) - AP router (e) - switch (e) - ez utóbbi kellene egyáltalán még egyszer, lehetséges egyáltalán?
b) ONT (e) - AP router (e) - (switch (e)) - net router (f) - switch (f) - switch (e) - itt a 3. lépésnél nem tudom szüksége-e e switch.

Működne ez így egyáltalán, hogy nem közvetlen az ONT után lenne a normál router?
Ha igen, akkor mi lenne a helyes sorrend? A, b, vagy egyik sem?

(#49254) Borisz76 válasza Nethooligan (#49253) üzenetére


Borisz76
veterán

Az emeleten jön a Digi optika, ott van a szolgáltatói ONT bridge módban. Ebből a kábelt vinném le a földszintre, ahova tenném a routert. A routerből (plusz egy switch) a földszinti eszközöket szolgálnám ki és visszavinném a kábelt az emeletre, ahol egy AP módba rakott másik router (plusz egy switch) szolgálná ki a fenti eszközöket.

Ez az elképzelés működőképes.

Emeleti Ont ( Bridge módban ) - > Földszinti Saját Router - > Földszinti switch - > Emeleti Saját Router AP módban - > Emeleti switch

Mindezt minimum Cat5e vagy Cat6 kábelekkel és nem lesz gond.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49255) Nethooligan válasza Borisz76 (#49254) üzenetére


Nethooligan
tag

A kábelezés (sajnos) már megvan a falakban. Fogalmam sincs milyen kábellel, de a földszinten 900 Mbps sebességet mértem laptoppal, szóval nagyjából elviszik a Gbitet.
A problémám az, hogy az emelet és a földszint (megfelelő szobája) között csak egy kábel fut ha minden igaz és azon kéne oda-vissza futnia a jelnek. Ezt egy sima switch nem tduja esetleg?
Tehát valami olyasmit képzelek el én, hogy ugye fent az ONT, abból a kábel egy switchbe menne és abba lenne bedugva a lemenő kábel és a fenti AP módba állított router. Lent pedig a falból érkező kábel először a switchbe menne és onnan a saját routerembe (WAN portba), majd a routerből (LAN portból) megint a switchbe.
Tehát az egyetlen kábel egyszer levinné a jelet switchen keresztül a földszintre, ott switchen keresztül a routerbe, majd ugyanaz a kábel vissza is vinné a netet ugyanott.
Vagy ez esélytelen és valahogy juttassak oda még egy kábelt, és akkor az egyiken menne lefelé a jel, a másikon pedig felfelé a net? (Ekkor tudnám úgy megoldani, ahogy te is írtad a sorrendet)

(#49256) mezis válasza Nethooligan (#49255) üzenetére


mezis
nagyúr

Az UTP kábelen az információ (jelek) oda-vissza áramlanak, de a router-t az emeletre kell tenned, közvetlenül az ONT után! A switch-eknek kell egy router.

(Még az is lehet, hogy az 5GHz-et kevésbé fogja csillapítani a födém mint több fal. 5GHz a nagyobb sebesség miatt: kb helyiségenként 1db.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49257) Nethooligan válasza mezis (#49256) üzenetére


Nethooligan
tag

Tehát egy kábellel a földszint oda-vissza elképzelésem nem fog működni, csak ahogy Borisz76 írta, de ahhoz kell két kábel az emelet és a földszint között.
Tehát: ONT - kábel le - földszinti saját router WAN port - földszinti switch (ha kell egyáltalán, vagy saját router LAN port - kábel fel - router AP módban (WAN vagy LAN port?) - emeleti switch
Ez így jó lenne?

Vagy ha nem tudok két kábelt, akkor jobb híján marad a mostani felállás, maximum a földszinten nem lesz 5 GHz.

(#49258) mezis válasza Nethooligan (#49257) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
AP mód: Egyes újabb routerek esetében a WAN portba is mehet és automatikusan megy a "megvilágosodás" (rendszerbe kapcsolódás: IP, átjáró, DNS), de jobb azt "tisztán" LAN- LAN kapcsolattal működtetni.
Régebben, a 100Mbps kapcsolatoknál volt olyan, hogy az UTP kábel 4 csavart érpárját "megfelezték", de akkor a sebesség csak 10Mbps lett. Csak végszükség esetén érdemes vacakolni vele.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49259) Borisz76 válasza Nethooligan (#49257) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg veszel egy plusz routert ,ami az emeleti ONT után üzemel és routol neked. Ekkor csak 1 UTP kábel megy le a földszintre :

Emelet ONT( bridge ) - > R1 - > switch - > földszint R2( AP mód ) - > switch

Csak azt kell eldöntened, hogy 2.4 + 5 GHz legyen e vagy sem.
Lehet venni aránylag olcsón megbízható routereket.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49260) Nethooligan válasza Borisz76 (#49259) üzenetére


Nethooligan
tag

Hát pontosan ez van most.
Csak most a router egy N18U és AP módban egy ezer éves TP-Link van. Most pedig rendeltem egy AC65P-t és azt fognám be routolni, míg az N18U-t raknám AP módba.
És gondoltam akkor már a dualos router (amelyikkel ugye routolni szeretnék) legyen lent a házban, mert mégis csak többet használjuk lent a wifit.
Köszönöm a segítséget!

(#49258) mezis
Ezt nem tudtam, de végül is portom lesz bőven, mehet akár LAN-LAN kapcsolatban is.
Köszönöm a segítséget!

(#49261) qqcqqc válasza Nethooligan (#49260) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az emeleten hagyd a N18U-t, az lesz a fő router, egy drót lemegy a földszintre, oda rakod a 5 GHz-s routert AP módban. Fenn lesz N wifi, lent meg az új szórja, amit tud. Ez miért nem jó?

(#49262) Nethooligan válasza qqcqqc (#49261) üzenetére


Nethooligan
tag

Gondoltam nyugdíjazom az N18U-t.
Nem tudom mennyire bírja a magas hálózati terhelést, vagy mennyivel bírja jobban az AC65P.
Van az N18U-ban HWNAT pl?

(#49263) stigma válasza stigma (#49196) üzenetére


stigma
addikt

Sziasztok.

Visszacsatolok a problémámra, napokban kiderül, hogy mennyire tudok kábelezni, viszont kérdésem az alábbi lenne, hogy milyen Switch-ek ajánlottak erre a célra?

A nappaliban lévő Switch-et le kell cserélnem mert az 5 portos-t egy 8-ra. Melyik ajánlott?
TP-Link TL-SG108E
TP-Link TL-SG108
A kettő között minimális árrés van, érdemesebb az E jelölésűt venni?
Az E-s végű abban másabb, hogy van hozzá felület, melyen sokminden állítható?

2 másik szobába a sima 5 portos elég lenne, gondolom ez tökéletesen megfelel erre a célra:
TP-Link TL-SG105E

Segítséget előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49264) SP4C3 válasza stigma (#49263) üzenetére


SP4C3
veterán

TP-Link smart switchekkel nincs jó tapasztalatom.
Nekünk VLAN-ok miatt kellettek, 3-4 hónap után cserélni kellett...
Ha neked csak sima switchingre kell, akkor felesleges plus fizetni a smart funkciókért.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49265) stigma válasza SP4C3 (#49264) üzenetére


stigma
addikt

Hali, nem fontos a felület, sima switch is jó.
Lényeg hogy a router-be az 5-ös helyett 8-as lesz bedugva, majd a 8-as switchbe fog csatlakozni a másik 5-ös. Ha kivitelezhető lesz akkor ebben az 5-ös switchbe fog a másik szoba 5-ös switch-e is csatlakozni ha kivitelezhető.

Most nézem E-s linket sikerült elrontanom : Link

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49266) MasterMark válasza stigma (#49265) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem ilyen fémházas van a sima, nem smart, azzal nincs gond. Abból szerintem jó az 5 és 8 portos is.

Switch Tax

(#49267) stigma válasza MasterMark (#49266) üzenetére


stigma
addikt

:R
Simát egyik győri üzletben találtam is, ha minden igaz, szóval egy 8-ra beújítok. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49268) bon válasza stigma (#49263) üzenetére


bon
őstag

TP-link-et kerülném, többszőr volt már gondom vele, inkább D-link.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#49269) SP4C3 válasza bon (#49268) üzenetére


SP4C3
veterán

Nekem fordítva volt. D-Link, valami GO-s meg Green-es routerjeik nem elég, hogy buták, gyengék, lassúak, még döglenek is sorra.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49270) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Asus, D-Link, TP-link, mindegyikre van sok kritika, már nem is tudom, mit kellene, hogy vegyek... :D

Marad még a Netgear, Linksys, drágábbér' meg Ubiquiti, Mikrotik, esetleg Cisco, bár a home cuccaikat szidják valamiért. :DDD

Ráadásul még az egyes termékek rev. száma sem mindegy, mert valamelyik router-nél olvastam, hogy a frissített változat a korábbi kétmagos helyett egymagos procit kapott, így degradálva az addig 1 gbit/s routing képességet. :D

(#49271) SP4C3 válasza NeoPampalini (#49270) üzenetére


SP4C3
veterán

Tudjátok mit? MERCUSYS-t kell venni, az a tutkeráj, nem ilyen ubiquiti meg mikrotik, fújj. :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49272) NeoPampalini válasza SP4C3 (#49271) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Igaz, mindig a negatív kisebbség a leghangosabb. :D Különben is, Mercusys cuccoknál nem láttam panaszt = atombiztos termékek. :DDD

(#49273) mezis válasza SP4C3 (#49271) üzenetére


mezis
nagyúr

És még szimulátoruk is van !
Semmi fölösleges. Letisztult felület:
:Y

mezis

(#49274) SP4C3 válasza mezis (#49273) üzenetére


SP4C3
veterán

Persze, amit tudnak pl QoS, avagy guest network korlátozása, az meg olyan, mint a Tenda QoS-je, fűrészfogazik....

WiFi AP-nek tökéletes cuccok, router funkciókra már nem használnám, ha nem muszáj.
TP Link leányvállalata, ha lehet hinni a híreknek, de egy két helyen meg a régi Mercury vállalathoz vannak bejegyezve. Mutyka.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49275) stigma válasza bon (#49268) üzenetére


stigma
addikt

(#49269) SP4C3 ,(#49268) bon: Sima SG108-ast tegnap vettem, eddig jól teljesít,de majd meglátjuk.
5 év gari biztató egyenlőre, nekem régebbi D-link switch-el voltak gondjaim, de majd meglátjuk mennyit bírnak. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49276) MaCS_70 válasza SP4C3 (#49274) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Én is úgy tudom, hogy a TP-Link olcsósított, egyszerűsített szériája.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49277) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Torrentezek és a NAS egyik lemezére szedem le a filmeket.
A probléma a következő:
Ha épp 2-3 filmet töltök le (és gondolom pár szálon megy fefelé is) és ne adj isten elinditok egy filmet is ugyanerről a helyről az asztali számítógépemen - összeomlik a hálózat és kell vagy 10 perc amíg magához tér....
Ez miért van?
:)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#49278) Borisz76 válasza Elar (#49277) üzenetére


Borisz76
veterán

A torrent indítása után letőlt némi infót.... ezt követően pedig lefoglalja a film méretét a lemezen. A lefoglalás ideje annál több minél nagyobb a film mérete. Ha ezt befejezte.... akkor kezdi el letőlteni a tényleges adatokat bele.
3 db 10 GB-s film fájl lefoglalása kb annyi idő mintha másolnál 30 GB-nyi cuccot.
Minél több letöltést indítasz, minél nagyobbak a fájlok annál több idő a helyük lefoglalása!
Addig nem válaszol a parancsokra míg be nem fejezi.
Ez a folyamat 100%-ra terheli a merevlemezt... ezért ha közben még egy filmet is néznél.... akkor az akadni fog, megáll.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49279) Gubek-Einste válasza Elar (#49277) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a NAS és a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49280) Elar válasza Gubek-Einste (#49279) üzenetére


Elar
senior tag

Synolgy NAS 218+
ASUS RT-AC87U

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#49281) Elar válasza Borisz76 (#49278) üzenetére


Elar
senior tag

Értem.
De itt nem ez lehet a bökkenő.
Egyrészt akkor gondolom el sem inditaná (?) addig a filmet amig nem végez a foglalással.
Másrészt ez elő szokott fordulni (igaz ritkábban) filmnézés nélkül is.
Ez olyankor amikor a szolgáltató által adott maxxal jön le a film. (25 Mb/s körül )

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#49282) Borisz76 válasza Elar (#49281) üzenetére


Borisz76
veterán

A Synology rendszere a DSM azért úgy van megírva, hogy "elméletben" nem hagyja a rendszert 100%-ra terhelni.

A lefoglalás után ha maximummal is jön lefelé a filmed - 25 MB/s -al , akkor is marad még sávszélesség a gigabitből ami kb 100-110 MB/s.
Elviekben.....
Gyakorlatban azért a filmnézés olvasással, a letöltés írással jár tehát a merevlemez feje "ugrál" , hogy éppen hol olvas vagy éppen hol ír a lemezre/lemezről.

Tehát a lefoglalást kell kivárni és azt követően lehet megint nyugodtan filmezni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49283) Elar válasza Borisz76 (#49282) üzenetére


Elar
senior tag

ÉRtem.
Köszönöm
Honnan tudom, hol tart a folyamat? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#49284) Borisz76 válasza Elar (#49283) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS-ra bejelentkezve böngészővel : Erőforrás figyelése résznél részletesen meg tudod nézni a processzor , memória , hálózat , lemez , kötet %-s terheltségét.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49285) bon válasza NeoPampalini (#49270) üzenetére


bon
őstag

Nekem itthon HP van, de most már a hálózat többi része miatt Ubiquiti lenne. Sőt idén szerintem beszerzek egy Gen2 switchet a cégtől.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#49286) Elar válasza Borisz76 (#49284) üzenetére


Elar
senior tag

köszönöm!

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#49287) mobilizmo válasza Borisz76 (#49284) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hát nem tudom. Nekem gagyi Zyxel NAS520 van, de ilyen problémám soha nem volt. Mondjuk nem tudom mivel torrentezel, de nem ártana normálisan beállítani. Én a gyerekem Syno-jára is transmissiont raktam, ott sem tudok ilyen problémáról.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#49288) Borisz76 válasza mobilizmo (#49287) üzenetére


Borisz76
veterán

Milyen méretű anyagokat töltesz ?
1-2 GB -s méretnél nem igazán észrevehető....
De 10-15 GB méret felett...pláne ha többet is indít az ember, akkor az azért észrevehetően megfogja a NAS-t....pontosabban a merevlemezt.

Nem veszélyesen de érezhető ...pár percig döcög a filmezés vagy a NAS felületének elérése.

Én nagyban nyomom a torrentet.....500-600 szinte mindig , de volt már 1000 felett is.

Letöltéshez a "gyári" Download Station használom.
Van pár bejegyzésem a témában....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49289) mobilizmo válasza Borisz76 (#49288) üzenetére


mobilizmo
addikt

Filmből nem szoktam kisméretűt letölteni, csak ha nincs más. Mondjuk én nem ilyen nagyiparban űzöm. De az eredeti bejegyzés nem is szólt erről. Ott azt írta, hogy 2-3 film letöltésétől is elhasal a rendszer.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#49290) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

az alábbi probléma megoldása kapcsán kérném a tanácsotokat:

új építésű családi ház, 3 szint:

- pince (teljes egészében a földben, nincs térerő pl.)
- földszint
- emelet

A pincében van a rack szekrény, ebben van a Telekom modemje. Amikor bekötötte a Telekom, akkor a pincében volt teljes hálózat (a Telekomos modemé), fentebb már nem, mivel a vasbeton vastagsága elnyeli.

A tervek szerint a földszintre egy Ubiquiti, UAP-AC-IW UniFi Access Point, AC In-Wall,
az emeletre pedig egy e Ubiquiti Unifi Access Point, AC Long Range, 2.4/5GHz került.
A pincébe semmi.

Az emeleten a mennyezeten van az AP, pont középen, ott kvázi tökéletes minden. A földszinti AP-t először a pincébe telepítették, mondván az emeleti AP erőssége elég lesz a földszinten.
A pincében található egy fűtésvezérlés (Icon), aminek nincs wi-fi modulja, ethernet kábellel kapcsolódik egy létrehozott, másik vezeték nélküli hálózathoz, erősítővel (TP-LINK TL-WA850RE)

Szóval ezt így lerakták, elmentek.

Mivel az emeleti AP-nek semmi jele nem volt a földszinten, így a pincéből felhoztam az wall-in AP-t. Na de ennek vagy a ház egyik szélén van csatlakozása, vagy a másik szélén, így ha egyik helyre rakom, a másik szélében nincs kvázi wi-fi jel, csak nagyon gyenge. Itt szerintem az első hiba, itt is mennyezeti AP-t kellet volna rakni (földszint).
Illetve ahogy a pincéből felhoztam az AP-t, ott most maradt a fűtésvezérléshez kialakított másik hálózat.

Tehát összefoglalva:
- pince x hálózat
- földszint y hálózat a rossz AP elhelyezés miatt gyenge jellel
- emelet y hálózat

A telepítő azt mondja, hogy csak így lehet megoldani, mármint külön, két hálózat van a házban, mert a fűtésvezérlésnek kell egy másik hálózat. Ennek hátránya, hogy a pincében levő rack szekrényben levő okos HUB pl. nem párosítható égőkkel az emeleten, földszinten, mivel két hálózat van a házban.

Tehát most ott tartok, hogy a házban két hálózat üzemel, és a földszinten több helyiségben nincs wi-fi jel.

Azt mondják, hogy vegyek még egy AP-t a földszinte, és úgy jó lesz, de hát nem ez volt a terv.

Szerintetek?

Köszönöm!

(#49291) MasterMark válasza ferikek (#49290) üzenetére


MasterMark
titán

Igazából az egészet nem értem, de ha veszel még egy AP-t, az biztosan megoldja.

Attól még, hogy két külön hálód van, valahol egy pontban egyesülnek, ott pedig lehetne közöttük route-olni, vagyis elérni egyikből a másikat. Csak be kéne állítani.

Alapjában véve az nem hülyeség, hogy külön hálóra bontsd az ilyen okos és IoT dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49292) ferikek válasza MasterMark (#49291) üzenetére


ferikek
aktív tag

én sem értem. lényeg ugye az h megtervezték a hálózatoto, hoyg lefedje a házat,, de ez nem jött össze, és azt sem tudtam h két külön hálózat lesz. csak ugye ha párpstai akarok okos eszközöket, akkor le kell őket vinnem a pncébe (ott van a hub), ott összekötni, aztn onna vihetem ide oda.
miért nme hüleség külön bontani?

(#49293) MasterMark válasza ferikek (#49292) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert általában biztonsági résekkel küzdenek, így jobb ha el vannak különítve, ha valamelyik kompromittálódik nem éri el rögtön az egész hálód.

Persze neked ettől még el kéne tudd érni őket, ehhez jó tűzfal szabályok kellenek, de ez elég alap dolog.

Nem tudom kik tervezték és hogy, és mi alapján, de ezek szerintem nem azt kaptad amit szerettél volna.

Switch Tax

(#49294) ferikek válasza MasterMark (#49293) üzenetére


ferikek
aktív tag

köszi, így értem!
Példa: a Philips Hue hub-ja lenn van apincében az y hálózaton. Ezt látom a x hálózatból. Az x hálózat teületén van egy okoségő, de mivel ez x hálózatn van, így az y hálózaton levő hub nem látja. Tehát leviszem az okoségő a pincébe (y hálózat), ott konfigurálom, utána megy a helyre. sztem nem ez a helyes és ésszerű megoldás. az a baj h idelöktek vmit, semmit sem mondtak, és félkész ócskaság...

(#49295) MasterMark válasza ferikek (#49294) üzenetére


MasterMark
titán

Nem így kéne legyen. Az égő és a hub is az y hálózaton kéne legyen. Az x hálón meg a pc-k, mobilok stb.

Switch Tax

(#49296) Erikkk26


Erikkk26
tag

Sziasztok!

Alábbi problémában szeretném segítségeteket kérni mert nem tudom mi lehet a baj forrása. Vezetékes internetem van, szolgáltató adta modemmel és routerrel továbbosztva wifiként is használom azonban mostanában nem igazán gondtalan a helyzet. Valamelyik nap, legfeljebb 1 hete kezdődött hogy pár percenként megszakadt az internet fél percekre. Ezt játék közben vettem észre PC-n ami vezetékesen van csatlakoztatva. Ma azonban kora délután 2-3 óra tájékától fogva használhatatlan az egész mert hatalmas a pocket loss, PingPlotter 5 programmal leellenőriztem, a modemen ( https://i.ebayimg.com/images/g/SSwAAOSwIqxcUtXr/s-l640.jpg ) az 5 dologból a jobb oldali 4 összevissza villog de van hogy csak a jobb szélső 2 ég, pontosabban jobbról első villog, második ég, olyankor nincs abszolút internet. A modem szorulna cserére? Routert már alaphelyzetbe állítottam, nem azzal volt a gond, többször reseteltem mindent, áramtalanítottam és vissza de nem segített, PC-n is mindent alaphelyzetbe állítottam ami a hálózattal kapcsolatos, hibaelhárítóval (win10) de eredménytelenül. Már az is megfordult a fejemben ez nem-e DDos. annak okán hogy amire szoktam járni gyakran játékszerverre, azt is támadják ünnepek eleje óta kisebb kihagyásokkal.. Már ha persze ez egyáltalán lehetséges.. fogalmam sincs! Köszi előre is a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#49297) ferikek válasza MasterMark (#49295) üzenetére


ferikek
aktív tag

A hub meg egok csak akkor vanna y halozaton amikor konfiguralom oket, utana olyan helyisegbe viszem (foldszin vagy emelet), ami x halozwt. Na mindegy megoldjuk vhogy...

(#49298) MasterMark válasza ferikek (#49297) üzenetére


MasterMark
titán

Én logikai topológiáról beszéltem, nem fizikairól. Logikailag lehet egy hálózaton különböző AP-kon keresztül is.
Illetve fordítva is, egy fizikai AP több hálózatot is sugározhat.

Switch Tax

(#49299) CirrMee válasza Erikkk26 (#49296) üzenetére


CirrMee
addikt

Köszi előre is a tippeket!

Szolgáltatód ügyfélszolgálatának felhívása - mi nem az vagyunk.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49300) Erikkk26 válasza CirrMee (#49299) üzenetére


Erikkk26
tag

Úgy lesz, holnap reggel de gondoltam azért megkérdem hátha van ötlet addig is..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.