Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50551) i.attila válasza mezis (#50545) üzenetére


i.attila
tag

Lehet bővíteni, mert leírás van hozzá:
Fügen Sie einen neuen Powerline-Adapter in das bestehende Powerline-Netzwerk ein, um mein Netzwerk zu erweitern.
Zum Beispiel habe ich bereits ein Powerline-Netzwerk mit Powerline-Geräten eingerichtet, aber das Netzwerk reicht nicht überall hin, wo ich es brauche. Ich habe einen weiteren Adapter gekauft, um mein Netzwerk zu erweitern.

Mondjuk csak németül találtam meg, de lehet, méghozzá 24 darabot ebből a típusból.
https://www.tp-link.com/de/support/faq/434/

A kérdés csak az, hogy hol tudnék venni 1 db-ot?

(#50552) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Eszközkezelőben sok-sok hálózati eszközöm van, amit nem használok, nem is tudom, hogy kellenek-e ezek a hálózati dolgok oda.
Hagyjam őket így vagy tiltsam őket? Okozhatnak vmi problémát esetleg?

(#50553) MasterMark válasza #75501312 (#50552) üzenetére


MasterMark
titán

Az okoz problémát, ha úgy nyúlsz hozzá, hogy nem tudod mit csinálsz. Ha most minden jó, akkor hagyj mindent ugyanúgy ahogy van.

Switch Tax

(#50554) mezis válasza toushiro18 (#50550) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, vagyis a régi switch-ből is kell egy port az új switch-hez és az új switch-nek is eggyel kevesebb portja lesz szabad.
Gondolom ez nem lesz probléma, mert a legolcsóbb switch is legalább 4 port-os. (És általában csak 100Mbps-os sebességre képes.)

mezis

(#50555) #75501312 válasza MasterMark (#50553) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nem akarok hozzányúlni, minden működik jól, csak nem tudtam a sok WAN dolog jó-e vagy sem.

(#50556) MasterMark válasza #75501312 (#50555) üzenetére


MasterMark
titán

Azokat a windows használja amikor VPN kapcsolatot épít ki. Ha állítottál be VPN-t, akkor megjelennek. Nem kell hozzányúlni.

Switch Tax

(#50557) VeryByte válasza #75501312 (#50552) üzenetére


VeryByte
őstag

Ne érts félre, nem kioktatni akarlak, csak hozok egy példát.
Van autód? Abban is van ám sok kis bigyó, amit közvetlenül nem használsz, mégsem dobod ki.
Ha nem tudod, hogy mire való, akkor javaslom, hogy ne bántsd!

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#50558) #75501312


#75501312
törölt tag

Nem nyúlok hozzá, csak szerettem volna megérteni mi az és mire jó.

(#50559) #09634560


#09634560
törölt tag

Üdv!
Adott : windows 10, médiajátszó, SMB megosztás, tegnapig minden rendben, tegnap: 1 rádugtam laptopot a routerre, 2: frissitett a windows azóta a médiajátszó nem ismeri fel az smb felhasználónevet, és jelszavat.Beütöttem sokszor de semmi, de hogy melyik lehet a hiba nem tudom Hova fordulhatok avagy mit kellene tennem?

(#50560) NeoPampalini válasza #09634560 (#50559) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem lehet, hogy szokásos MS módon a frissítés esetleg az addig engedélyezett SMB-t letiltotta a Win10-ben?

(#50561) user12 válasza #09634560 (#50559) üzenetére


user12
őstag

Valószínű, hogy smb v1-et használ és egy frissítés letiltotta vagy alaphelyzetbe állította a windows-t
Így: [link] tudod engedélyezni / ellenőrizni a szükséges protokollokat

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#50562) #09634560 válasza user12 (#50561) üzenetére


#09634560
törölt tag

:R

(#50563) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

Kicsit össze vagyok kavarodva... itthon arra lenne szükségem, hogy a földszinten és az emeleten is ugyanaz a wifi legyen és ne kelljen átcsatlakozni másik hálózatra. Eddig azt gondoltam, hogy mindenképpen mesh rendszer kell nekem. Ez igaz? Vagy amire szükségem van az a roaming? Esetleg a kettő ugyanaz? Illetve itt kaptam azt a tanácsot, hogy a jelenlegi eszközöm (asus rt-n18u) legyen az egyik szinten ap módban és vegyek mellé egy combosabb router. Ez esetben váltanom kell a két eszköz között vagy hasonlóan működne ez is? Digi 1000 net jön be a házba és az emeleti illetve a földszinti eszközt kábelen össze tudom kötni.

Előre is köszi a segítséget!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#50564) mezis válasza delibab (#50563) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak sejtés: A MESH a roaming egy megvalósítása.
Amíg valahová elér az UTP kábel, addig oda egy újabb AP-t.
(Miért olyan fontos az automatikus átcsatlakozás ? Állandóan pattogsz a két szint között ? :DDD )

mezis

(#50565) delibab válasza mezis (#50564) üzenetére


delibab
senior tag

Nem pattogok :DD , de azért nem lenne baj ha nem kéne manuálisan váltani az eszközök között... ezért lenne jó ez a mesh rendszer! Legalábbis a videókon jól néz ki... :DDD

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#50566) prannk


prannk
őstag

Hali

Van egy 300 as netem ezzel a modemmel [link]
Van ebből a modemből még egy a szekrénybe. Felhoztam egy utp kábelt a fenti gépnek mert routert akarok fentre is. Feltudom ezt használni routernek?
Próbáltam már. Le akartam tiltani a dhcp-ét meg az ip-ét átírni 0.2 re de nem jó. 1 percre van internet a fenti gépen azt elmegy majd visszajön 1 percre megint.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#50567) VeryByte válasza prannk (#50566) üzenetére


VeryByte
őstag

Nem. Illetve tiltsd le a DHCP-t, az IP-t pedig írd át mondjuk 192.168.5.1-re. Ekkor egyszerűen switch-ként funkcionálna. Ez megér egy próbát.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#50568) prannk válasza VeryByte (#50567) üzenetére


prannk
őstag

Mármint az elsődleges routeren? vagy?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#50569) Viktoár


Viktoár
addikt

Vettem használtan egy Archer C5 AC1200 tipusú routert amit holnap tudok átvenni. Az eladó mondta hogy openwrt van rajta. Ez jelenthet valami problémát ha csak a szolgáltató kütyüjére szeretném kötni hogy több lan csatlakozó legyen és ez szórja a wifi jelet? Sajnos nem tudom mit jelent hogy openwrt van rajta. :U

Üdv:Viktor

(#50570) Gubek-Einste válasza delibab (#50565) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a jelenlegi eszközhöz nem érhető el az AiMesh támogatás így ha valóban azt szeretnél akkor legalább két darab Asus AC66U B1-et kell venni. Később várhatóak olcsóbb támogatott eszközök megjelenése is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50571) Gubek-Einste válasza prannk (#50566) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez az eszköz nem használható másodlagos eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50572) Gubek-Einste válasza Viktoár (#50569) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvlegiben nem jelent gondot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50573) mezis válasza prannk (#50568) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem, az elsődleges routeren szűkítsd a DHCP tartományt, a másodlagoson DHCP=Off, LAN IP cím meg ennek megfelelően.

mezis

(#50574) mezis válasza Viktoár (#50569) üzenetére


mezis
nagyúr

A beállításhoz itt kaphatsz segítséget.

mezis

(#50575) delibab válasza Gubek-Einste (#50570) üzenetére


delibab
senior tag

Igen azt tudom, hogy a jelenlegi nem AiMesh képes, köszönöm.

mezis kolléga említette, hogy szerinte a mesh a roaming egyfajta megvalósítása és ha ez így van akkor majdnem mindegy, hogy hívjuk én efelé hajlok. Viszont ha azt mondjátok, hogy jobb venni egy routert és a jelenlegit AP módba rakni akkor elhiszem, de ha jól sejtem akkor ez esetben váltani kell az eszközök között :F

illetve van valós haszna ha mondjuk asus eszközökből "építek" AiMesh rendszert? Visszakerestem és ajánlottátok pl asus router mögé a Tp-Link deco-t is...

Bocs ha értetlen vagyok de nekem ez jelenleg nem tiszta... :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#50576) Gubek-Einste válasza delibab (#50575) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Viszont ha azt mondjátok, hogy jobb venni egy routert és a jelenlegit AP módba rakni akkor elhiszem, de ha jól sejtem akkor ez esetben váltani kell az eszközök között
Igen, nem lesz egységes hálózat kezelés.

illetve van valós haszna ha mondjuk asus eszközökből "építek" AiMesh rendszert?
Természetesen mert akkor meg lesz a seamless roaming és kihasználható az összes gyártói funkció egy hálózatban.

Visszakerestem és ajánlottátok pl asus router mögé a Tp-Link deco-t is
Olcsóbb a Deco-s mesh megoldás de router-nek már gyengék így emiatt kell egy normál router és a wifi-re pedig a Deco egységek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50577) delibab válasza Gubek-Einste (#50576) üzenetére


delibab
senior tag

Nagyon köszönöm! :R

Mivel egyébként is asus (synology-t nagyon kipróbálnám, az lenne a favorit de ahhoz nagyon drága, hogy ne használjam ki...) routereket nézegettem az lesz, és mivel 2 eszközzel le tudom fedni az egész lakást akkor már abból építkezek. Sokat nem tudnék spórolni a deco egységgel

Még egyszer köszi, ez nekem nagy segítség!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#50578) Viktoár


Viktoár
addikt

Gubek-Einste és mezis köszönöm a segítséget.

Üdv:Viktor

(#50579) #09634560 válasza user12 (#50561) üzenetére


#09634560
törölt tag

megpróbáltam, de valahogy nem akarja, egyik lejátszó elindult de ami alapból van az nem.
kérdés: mindkettő SMB menjen vagy elég az egyik..
NFS windowsra létezik? Google nemigen segitett.., tar.gz nem indul el

(#50580) NeoPampalini válasza #09634560 (#50579) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Tegyél be képernyőképeket a beállításokról, most hogy néznek ki, ha van hibaüzenet, akkor arról is, satöbbi... Ahogy szoktam mondani, itt nem látóasszonyok vannak, hogy kitalálják. :D

(#50581) #09634560 válasza NeoPampalini (#50580) üzenetére


#09634560
törölt tag

oké, ha még kell akkor beteszek.

(#50582) #09634560 válasza #09634560 (#50581) üzenetére


#09634560
törölt tag

(#50583) MasterMark válasza #09634560 (#50582) üzenetére


MasterMark
titán

Az ott nfs kliens, és nem nfs szerver a windowsban.

A titkosítás miért van elállítva?

A helyes felhasználónév: gépnév\felhasználónév

Ha egész meghajtót osztasz meg, akkor nem elég a megosztásnál jogot adni, hanem a meghajtó biztonság fülén is meg kell adni ugyanazt a jogot.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50584) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#50576) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A Deconak egyébként van érdemi előnye bármelyik Asus Lyra meshsel szemben?

Csak mert számomra valahogy az a logikus, hogy akkor már maga a router is vegyen részt a wifis buliban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50585) #09634560 válasza MasterMark (#50583) üzenetére


#09634560
törölt tag

Köszi megvolt ott is. Éngedélyek mindenütt megadva. Részeredmények: smbnél megjelent a Sanya mappa onnan be tudom tallózni kösz mindenkinek a segítséget!

(#50586) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#50584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Deconak egyébként van érdemi előnye bármelyik Asus Lyra meshsel szemben?
Olcsóbb a Deco mint a Lyra.

Csak mert számomra valahogy az a logikus, hogy akkor már maga a router is vegyen részt a wifis buliban.
Számomra is, ha nem is feltétlenül mesh hálózat részeként de a gyártói szolgáltatások kihasználása véget mindenképpen előnyösebb ha minden eszköz azonos gyártótól származik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50587) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Remélem ez itt nem OFF, mert egy "távoli eléréses/megosztásos" kérdésem lenne:

A kigondolt dolog: Server gép: egy Win 7-es PC aminek a megosztásait távolról elérhetővé szeretném tenni, hogy az akár több 10GB-os file-ok átvitelére is alkalmas legyen. A "letöltő" gépek lehetnek Android-osak, CoreElec-esek (minimál Linux csak KODI-val), vagy iOS-esek is. És olyan megoldás lenne a legjobb ami mind 3 esetben hasonlóan működik. Erre keresnék valami elég modern/gyors/megbízható/ és persze biztonságos megoldást. SecureFTP, esetleg Torrent, vagy mi jöhet még szóba?

Köszi!

(#50588) Doky586 válasza SunMount3r (#50587) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az FTPS a leg-kompatibilisebb. Bármivel.

(#50589) qqcqqc válasza SunMount3r (#50587) üzenetére


qqcqqc
őstag

Linux+ [ownCould]

(#50590) SunMount3r válasza Doky586 (#50588) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ehhez a Server gépre melyik program a legjobb?

(#50589) qqcqqc: Mindenképp Windows-os kellene.

(#50591) qqcqqc válasza SunMount3r (#50590) üzenetére


qqcqqc
őstag

Helyi hálózatban gondolkodol, vagy távolról is el kéne érni a megosztásokat?
Ha helyi, akkor elég egy sima file megosztás.

(#50592) Doky586 válasza SunMount3r (#50590) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Passz. Én NAS-ról osztom.
Biztos akad kismillió..

Csak a routeren ne felejtsd el portforwardra beállítani a fő porton kívül a szerver progi által megadott visszirányú port-tartományt is passzív módhoz (szerver oldalon, kliens oldalon semmi se szükséges)

(#50593) SunMount3r válasza qqcqqc (#50591) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Épp azzal kezdtem, hogy távoli. Helyire már évek óta van SMB és NFS is itthon.

(#50592) Doky586 : No igen passzív, akkor port tartomány kell mindenképp, ugye? De akkor azok a router-ben mind és mindig nyitottak lesznek, nem? Ha meg aktív, akkor elég egy fix?
Amúgy server és kliens oldalon is kel majd a tűzfalakban is engedélyezni majd a port-okat, tehát nem annyira 1x1.

(#50594) qqcqqc válasza SunMount3r (#50593) üzenetére


qqcqqc
őstag

Akkor vagy VPN, vagy ftp. Alap szinten van a windowsnak is ftp szervere beépítve.

(#50595) Doky586 válasza SunMount3r (#50593) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak annyi a különbség routeren pfwd ügyben hogy nem 1 hanem 2 pipát kell kivenni ha nem akarod a routeren átengedni. Pl:
Egyedi port 21 ... FTP, FTPS, SFTP esetén
Kiegészítő Port tartomány 9354-9359 ... FTP, FTPS esetén

A számokat hasraütés után írtam. Az FTP, FTPS biztos megy bárhol bárkivel bármivel... :)

[ Szerkesztve ]

(#50596) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Nagyvonalakban tervezgetem az új hálózatunkat, véleményt szeretnék kérni!

Gigabites net jön be, szolgáltató modemjével tervezek scatlakozni (modem üzemmódba)
erre lenne kábellal csatlakoztatva egy Netgear X6S Nighthawk R8000P WLAN Router AC4000 Ez lenne a Fő router (dhcp port stb stb) erre fűznék kábellel egy Netgear GS116E 16-Port switch-et ez főképpen az irodába található 7 gép+nyomtató miatt gondoltam és erre lenne kihossabítva kábellel egy Netgear Nighthawk R7800 WLAN Router AC2600 router

Az egész terület kb 300 négyzetméter, terveim szerint az iodába lerakott fő router és a kihosszabított második router 100 százalékban lefedi wlan tekintetében az egész területet, a telefonoknak és a tableteknek.
A 16 portos switch meg kiszolgálja az irodába a fix eszközöket a nyomtatót és a NAS-t

Még egy olyan ötletem van hogy egy szünetmentes tápot berakok a routernaka switchnek és a NAS-nak igy még akár áramszünet esetén is működne a belső hálozat.

Low Budget családi projekt... :DD ott kell spóroljak ahol tudok, de nem feltétlenül a minőség rovására.

Még 1 dolgot nem tudok CAT7 es kábelhez milyen csatlakozók a javasoltak és vajon tudom e azt itthon házilag szerelni ( de gondolom csak csak)

(#50597) SP4C3 válasza SwissAirplan (#50596) üzenetére


SP4C3
veterán

Spórolni akarsz, de jó is legyen? Akkor ne ezeket a gayming routereket vegyed. :P
Báris a "fő" router az oké, a második WLAN-t sima AP-tal kellene megoldani, felesleges mégegy router, ami amúgy is AP-ként fog szolgálni.
Ha én csinálnám, akkor fő router-nek valamilyen mikrotik, ami bírja a gigabites natolást. (sajna ezek drágábba jönnek ki, mint az általad említett netgear)
AP-nek meg mondjuk egy ubiquity ac lite-ot javasolnának, de én nem, fos konfigolni a kontrolleres baromság miatt, úgyhogy oda valami ac-s kis mikrotiket tennék, vagy ha nagyon muszáj, akkor consumer router-t, ami tud AC+giga ethernet, AP-mode-ban.

[Ideal RJ45 plug for Cat7 structured network cable]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50598) SwissAirplan válasza SP4C3 (#50597) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Igazság szerint ez a két router a rendelkezésemre áll... ezeket nem kell megvennem azért választottuk ezeket, de ha azt mondod hogy a Mikrotik olyan léptékkel jobb akkor megnézem azt a lehetőséget is természetesen!

Jelen pillanatban ebbőla konfigból, egyedül a switch a kábel és a csatlakozók nincsenek meg!

(#50599) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Amugy a "felépítése" az elvileg jó ugye? Úgy gondoltam hogy a Netgearnek elég jó a tűzfalrendszere, igy azt használnám, illetve nem is engedélyeznék extra portokat, ha valaki kintről szeretné a hálózatot elérni, mondjuk otthoni laptop vagy építkezésről, tárgyalásról akkor szintén a router VPN támogatását használnám, igy ugy gondolom hogy egy elég "biztonságos és zárt" hálózatot kaphatok.... persze lehet hogy tévedek :DD

(#50600) SP4C3 válasza SwissAirplan (#50598) üzenetére


SP4C3
veterán

Ebben az esetben teljesen más a leányzó fekvése. Használd ezeket a router-eket, a második router-t "AP mode"-ba kellene bekötni, szerintem gyárilag is tud olyat, ha nem, akkor itt találsz ezer és egy darab kommentet, ahol leírtuk miként tudod bekötni a második router-t, hogy egy nagy alhálózatot kapj. Igen, ha mindent jól csinálsz, akkor egy biztonságos és zárt hálózatot kapsz. Ha fontos a biztonság, akkor a fő router-en kikapcsolod az echorequest-et (tehát ne válaszoljon ping-re), így a botok nehezebben találnak rá és később kezdik el törni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.