Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50751) gg72 válasza Borisz76 (#50750) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, rendben.

(#50752) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, valaki meg tudná mondani, hogy 800-900mb/s-ről miért esik le 5-10, 50-60mb /s-re az internetem gépen? routerből jön a kábel, eddig ilyet nem tapasztaltam.
telefonon wifin simán megvan 300mb/s download.
upload az fixen 800-900 között megvan, egyedül a download esik le.

(#50753) Gubek-Einste válasza gergo5991 (#50752) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennek több oka is lehet.
Más kábeles eszközzel mi a helyzet?
Milyen OS alatt van a gond?
Milyen típusú a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50754) gergo5991


gergo5991
őstag

más kábeles eszközzel nincs gond, csak az én gépemen lassult be,
win10-et használok
azthiszem egy asus routerünk van

(#50755) mezis válasza gergo5991 (#50754) üzenetére


mezis
nagyúr

Tégy egy próbát Live Linux-al.
A millibit/s : tényleg nagyon lassú az a kapcsolat! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50756) gergo5991 válasza mezis (#50755) üzenetére


gergo5991
őstag

nem is az, hogy lassú de a ping is 30 köré felugrik, és ugy bármilyen netes játékot játszanék, lehetetlen kb
kép
de úgy gondolom a gépemben lehet a hiba, ha egy restart megoldja, csak még időben nem mértem le hogy mennyi idő után esik le 5-10 re.

legutóbb reggel 10 kor kapcsoltam be a gépet és este 10 kor vettem észre a lassulást

[ Szerkesztve ]

(#50757) _ak_ válasza mezis (#50741) üzenetére


_ak_
addikt

Átneveztem az SSID-ket. Ha a HGW WiFi-hez csatlakozom, akkor nem elérhető a fenti router és a hozzá csatlakoztatott NAS, legalábbis nem egyből, mert egy bizonyos idő után beöonnek ezek, de másnap megint kezdődik a tánc.

Vidéki ház, SSID-ből többnyire csak a sajátomat látom.

Let's begin, de gozaimasu!

(#50758) mezis válasza _ak_ (#50757) üzenetére


mezis
nagyúr

WNetWacher és nyers erő használatával ( \\192.168.x.y) elérhetőek a fentiek ?
(Én nem hiszek a Windows-nak, attól még hogy nem elérhetőnek jelez egy másik PC-t ismételten kattintva már minden szép és jó. Lehet, WINS hálózatokban folyton megy a "bunyó" azért hogy ki legyen az aki észt osztja....Állítólag amelyik először lett bekapcsolva. Aztán mi van akkor, ha éppen szunyókál ? :F )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50759) _ak_ válasza mezis (#50758) üzenetére


_ak_
addikt

No majd megpróbalom laptopról, viszont Macem van, arra nem tudsz ilyen programot?

De ha nyers erőnek számít az NFS megosztott mappa elérése a Kodiból, akkor az sem megy. Kivagy egy jó időre, de nem tudja elérni.
Viszont a Telekom topikban van egy másik user szintén a V3-as HGW-vel és nagyon hasonló jelenséget produkál: [link] (nem tudom, hogy hogy kell ezt rendesen linkelni)

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#50760) saphancs


saphancs
aktív tag

Sziasztok! Adott egy inviteles ZTE ZXHN H168N modem, amin van egy wan és négy lan csatlakozó. Az 1.re akármit teszek azonnal megy ki a netre, a tv-t bármelyikre csatolom működik. Szeretnék egy Philips Hue-t csatlakoztatni, de egyik lanon sem csatlakozik a nethez, 10.66.92.* ip-t ir. Ha az egyes lanra kötöm jó. Én rontok el valamit? Mit tudok csinálni, hogy működjön? Tisztában vagyok vele, hogy borzasztó láma kérdés, de nem tudom megoldani

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#50761) mezis válasza saphancs (#50760) üzenetére


mezis
nagyúr

Így csináltad ?

mezis

(#50762) saphancs válasza mezis (#50761) üzenetére


saphancs
aktív tag

Maga a bridget nem tud wifit, ethernettel csatlakozna, ha jól értem. A lan port akkor gondolom nem jó? Van erre valami megoldás?

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#50763) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Megpróbálom érthetően leírni:
Van egy ház aminek a padlásán van egy ZTE WIFI router. Ettől légvonalban kb. 20 méterre van egy motoros kapu, amihez nekünk interneten keresztül vezérelhető kapu nyitót kell telepíteni. Az a probléma merült fel, hogy mi beszereltük az eszközt, működik is, de a WIFI jel előrrég gyenge, szóval a netes megoldás nem működik. A router-t mozgatni nem tudjuk, kicserélni sem - tulaj nem engedi. A padlástérben tudunk mozogni, vezetéket, 220at bármennyit tudunk huzni, kb 5-6 métert tudunk eljönni a tető széléig és igy lesz a kapu kb. 20 méterre. Ide tudnánk eszközt telepíteni.
Másik router, valamiféle jel erősítő? Extender? Antenna? Mit ajánlotok? Konkrét márka, eszköz is jöhet.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#50764) Pubszon


Pubszon
veterán

Kiépítettem itthon a hálózat nagyját.
Két részből áll.
Lakás és Műhely, mely földkábellel van összekötve.
Csináltam egy skiccet, hogy hogy is néz ki nagyjából. Jelenleg még a műhely Switch nincs meg.
Én így láttam legjobbnak az eszközök összekötését.
Vélemény?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50765) mezis válasza saphancs (#50762) üzenetére


mezis
nagyúr

LAN port, Ethernet protokoll. [link]

mezis

(#50766) saphancs válasza mezis (#50765) üzenetére


saphancs
aktív tag

Igen, közben rájöttem, hogy a modemen, csak egy porton volt engedélyezve a net, a többi a tvnek volt beállítva. Most már csak a homekit nem látja, pedig ugyanazon a hálózaton van apple tv meg a hue is, de ez meg nagyon off téma!

Köszönöm a segitseged! :R

(((LG Optimus Black) Samsung Galaxy S2)) Sony Xperia M2))) Iphone 6S; IPad Air2; Iwatch

(#50767) chemand válasza Pubszon (#50764) üzenetére


chemand
tag

Én a garázsban (ami nálad műhely :) ) egy routert használok AP módban, így van 3 szabad lan portom is (pl. NAS-nak, kamerának) és nem kell külön switch.

[ Szerkesztve ]

(#50768) #09634560


#09634560
törölt tag

Holnap lesz uj gép, új Windows. Remélem sikerül majd beállitani hogy smb vagy nfs vagy bármilyen megosztással meghajtókat avagy mappákat osszak meg.. link vagy hozzászólás van ahol leírják?

(#50769) MasterMark válasza #09634560 (#50768) üzenetére


MasterMark
titán

Jobb gomb tulajdonságok megosztás. A másik gépen meg \\gépnév\megosztás...

Ha egész meghajtót osztasz meg, akkor a biztonság fülön is jogot kell adni, nem elég a megosztásnál.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50770) Pubszon válasza chemand (#50767) üzenetére


Pubszon
veterán

Jelenleg így van, de a másodlagos (backup) NAS, kamera és egy asztali PC elfoglalja az összes LAN portot. És még lesz kamera, meg kell 1-2 szabad port szervizelni stb.
Majd lesz egy switch. Vagyis a lakásból kijön a 8-as, oda pedig egy 16-os megy. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50771) #09634560 válasza MasterMark (#50769) üzenetére


#09634560
törölt tag

Köszönöm.
Másik gép történetesen egy Zidoo média lejátszó. Nfs és smb megosztást ismer fel..az kliens, az csak fogadó platform.

(#50772) Balerik


Balerik
aktív tag

Sziasztok!
Az otthoni hálózatomban 4 db gép van W10-el (vezetékes hálózat, fix ip-vel.). Az egyik gépen megosztottam mappákat a többi gép számára és azokat hálózati meghajtóként állítottam be a másik gépeken. Az lenne a problémám, hogy a gép (gépek) indulás után nem csatolják fel automatikusan a hálózati meghajtókat. Mindig azt a hiba üzenetet kapom ,,Nem sikerült a hálózati meghajtót csatolni”. Hogyan tudnám megoldani, hogy a csatolás automatikusan megtörténjen?

[ Szerkesztve ]

Elmúlik.

(#50773) MasterMark válasza Balerik (#50772) üzenetére


MasterMark
titán

Ez olyankor van, amikor a hálózat később érhető csak el, mint amikor megpróbálja felcsatlakoztatni.

Egyébként gondot nem jelent, mert rákattintasz, és magától felcsatolja. Esetleg ez segíthet: [link]

Másik megoldás, hogy nem hálózati meghajtónak csatolod fel, hanem hálózati helynek.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50774) Balerik válasza MasterMark (#50773) üzenetére


Balerik
aktív tag

Köszönöm segítségedet. :R Igen, ha rákattintok akkor felcsatolja, de kényelem szempontjából jobb lenne ha automatikusan megtörténne.
Hálózati helynek? Hogyan?

Elmúlik.

(#50775) MasterMark válasza Balerik (#50774) üzenetére


MasterMark
titán

Intézőben Ez a gép, jobb gomb, és ott lesz középtájon Hálózati hely hozzáadása.

Vagy:

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50776) Balerik válasza MasterMark (#50775) üzenetére


Balerik
aktív tag

:R
és ugyan így kell beírni \\gépnév\megosztás...?

Elmúlik.

(#50777) szaboi6512 válasza Balerik (#50776) üzenetére


szaboi6512
őstag

a router url címe kell neki.
PL: ftp://192.168.x.x

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#50778) Balerik válasza szaboi6512 (#50777) üzenetére


Balerik
aktív tag

Köszönöm. :R Holnap kipróbálom, ma estig dolgozom.
Tehát ftp://192.168.x.x/mappa?

[ Szerkesztve ]

Elmúlik.

(#50779) MasterMark válasza Balerik (#50776) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, így kell ha ugyanúgy akarod mint a másikat.

Az ftp meg a router nem tudom honnan jött, úgy is lehet, de te tudod mit akarsz. Ha SMB-t akarsz, akkor \\gépnév\megosztás.

Switch Tax

(#50780) Balerik válasza MasterMark (#50779) üzenetére


Balerik
aktív tag

Ha lehet nem használnék SMB. Egyik hozzászólásodban nem ajánlottad használatát.

Elmúlik.

(#50781) MasterMark válasza Balerik (#50780) üzenetére


MasterMark
titán

Miért, eddig mit használtál?

Én biztos nem írtam ilyet, hogy nem ajánlom. Esetleg az SMBv1-ről lehetett szó, amivel kevered. Új Windows-ok már SMBv3-mal dolgoznak, azok gyorsak és jók.

Switch Tax

(#50782) szaboi6512 válasza MasterMark (#50775) üzenetére


szaboi6512
őstag

Csak erre reagáltam. Én így csatolom a hálózati meghajtóként, a teljes háttértárat.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#50783) Balerik válasza MasterMark (#50781) üzenetére


Balerik
aktív tag

Lehet hogy SMBv1 volt szó. Elnézét. :B

Elmúlik.

(#50784) And válasza szaboi6512 (#50782) üzenetére


And
veterán

(De itt nem a routerről vagy az arra USB-n csatlakozó háttértárról volt szó - és nem is FTP-ről - ,hanem önálló Win10-es PC-kről! )

(#50785) szaboi6512 válasza And (#50784) üzenetére


szaboi6512
őstag

Sorry...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#50786) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Azt mi okozhatja, hogy ugyanazon hálón 2 eszköz más sebességet mér? Tudom ez így elég tág kérdés. Mind2 eszköz gigabites.
Az egyik a PC, a másik egy kínai médialejátszó.
A PC speedtest szerint 8ms pinget mér és kb ~300mbit/s netet, a lejátszón ez 20 feletti ping és ingadozóan 100-180mbit/s a net.
Tudom most elég leterhelt minden hálózat, de ezek nagyon nagy különbségek, néha LAN-on is megdöccennek a filmlejátszások.

Miket érdemes ellenőriznem, megnéznem, hogy megtaláljam a hibát?

(#50787) MasterMark válasza #75501312 (#50786) üzenetére


MasterMark
titán

Kábelt cseréld le.

Az eszköz procijának az erősségétől is függ, hogy milyen sebességet tud.

Switch Tax

(#50788) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Otthoni hálózatot szeretnék kiépíteni az alábbiak szerint. A nappaliban lenne egy ASUS 4G-AC68U típusú router. A 4G azért kell, mert a vezetékes szolgáltatások kiépítése most van folyamatban, néhány hónapon belül Telekom lesz. A jelzett routeren menne a wifi, illetve egy xbox és egy TV. Erre a routerre szeretném vezetéken rákötni a meglévő ASUS RT-AC65P routerem amire vezetéken lenne rákötve egy latop/asztali PC, egy Synology nas és egy ps4, illetve a hátsó szobákban innen menne a wifi is. A két routert falban vezetett kábelen szeretném összekötni. A kérdéseim az alábbiak lennének:
1) A leírt módon kiépitett rendszer működőképes?
2) Milyen kábelt érdemes a falban éevezetni?
3) A két routert közvetlenül kell összekötni a kábellel, azaz a kábelek szabadon lógjanak ki a falból vagy lehet fali csatlakozón keresztül is?

(#50789) user12 válasza ssgt1981 (#50788) üzenetére


user12
őstag

Szia

Miért kell a második (nem 4G-s) router? A wifi lefedettség miatt?
Ha csak arra, én a helyedben néznék valami olcsó akár használt access pointot. Egyébként szerintem oké.
Ha van lehetőséged, vegyél cat6-os kábelt, de az 5e is megteszi ha más nincs.
Esztétikusabb a fali aljzat :) Ha nem azt teszel fel, hagyd hosszabbra a kilógó kábelt, arra az esetre ha újra kellene krimpelni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#50790) krealon válasza ssgt1981 (#50788) üzenetére


krealon
veterán

"Erre a routerre szeretném vezetéken rákötni a meglévő ASUS RT-AC65P routerem amire vezetéken lenne rákötve egy latop/asztali PC, egy Synology nas és egy ps4, illetve a hátsó szobákban innen menne a wifi is. A két routert falban vezetett kábelen szeretném összekötni. A kérdéseim az alábbiak lennének:
1) A leírt módon kiépitett rendszer működőképes? "

Mukododkepes. Az AC65P-t Access Point uzemmodban erdemes hasznalni.
Ugynakkor a 2 Wifi halozat nem fog rendelkezni a roaming lehetoseggel, de amig a kliens eszozoknek nem kell szakadas mentesen valtani kozottuk, teljesen jol mukodnek.

"2) Milyen kábelt érdemes a falban éevezetni?"

CAT6 vagy CAT6a, mert nem sokkal dragabb mint a CAT5e es sokkal jobb atviteli karakterisztikaval rendelkeznek.

"3) A két routert közvetlenül kell összekötni a kábellel, azaz a kábelek szabadon lógjanak ki a falból vagy lehet fali csatlakozón keresztül is? "

A falban tomor eru, rez (CU), fali kabelt erdemes vezetni, amit fali csatlakozoban / patch panelben erdemes vegzodtetni. Ha mozgatva van, akkor hamar kontakhibas lehet, ami nehezen behatarolhato, furcsa hibak forrasa lehet.

(#50791) ssgt1981 válasza user12 (#50789) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen a választ. Jelenleg azt a routert használom és az építkezés után nem akarom kidobni/eladni.
Tehát akkor a fali ajzat is úgy viselkedik, mintha közvetlenül a routerekbe menne a kábel? Nekem mindegy lenne, de az asszony erőlteti a fali csatlakozót.
A Telekomos routereket lehet modemként használni? Valahol azt olvastam, hogy nem mindegyiket.

(#50792) Borisz76 válasza ssgt1981 (#50788) üzenetére


Borisz76
veterán

Falban tömör rézvezetékes lan kábelt szokás húzni.
Ehhez viszont fali ajlzat kell.

Ha még is sodrott rézvezetékes kábelt húzol be, akkor az lógjon ki a falból eléggé, hogy elérjen oda ahová kell. Sodrott kábelre lehet krimpelni a csatlakozót egyből.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50793) ssgt1981 válasza krealon (#50790) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen neked is a választ. Kábellel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy utp vagy ftp? Sokat számít az, hogy árnyékolt a kábel?
Tudnál nekem ilyen cu kábelt ajânlani?

(#50794) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Az alaplapi BIOS-ban ezeket találtam. Engedélyeznem kell? Semmi különöset nem csinálok csak netre kell (router: Telekom Sagemcom F@st 3686AC).
Network Stack [Disabled]
Sets UEFI network stack for optimizing IPv4 / IPv6 function. This item is available
when Onboard LAN Controller is Enabled.
[Enabled] Enables UEFI network stack.
[Disabled] Disables UEFI network stack.

Ipv4 PXE Support [Enabled]
When Enabled, the system UEFI network stack will support Ipv4 protocol. This item
will appear when Network Stack is Enabled.
[Enabled] Enables the Ipv4 PXE boot support.
[Disabled] Disables the Ipv4 PXE boot support.

Ipv6 PXE Support [Enabled]
When Enabled, the system UEFI network stack will support Ipv6 protocol. This item
will appear when Network Stack is enabled.
[Enabled] Enables the Ipv6 PXE boot support.
[Disabled] Disables the Ipv6 PXE boot support.

(#50795) MasterMark válasza d@minator (#50794) üzenetére


MasterMark
titán

Nem kell semmihez hozzányúlnod.

Ezek a beállítások arra valóak, hogy hálózatról tudjon bootolni a géped.

Internethez nincs köze.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50796) d@minator válasza MasterMark (#50795) üzenetére


d@minator
addikt

Köszönöm! Enabled-en volt, kikapcsoltam. Még talán a POST is gyorsult. :R

(#50797) chemand válasza Balerik (#50774) üzenetére


chemand
tag

Szia!
Én ez alapján oldottam meg ezt a problémát. Minden w10 induláskor lefut egy .bat fájl, mely ellenőrzi h felcsatolódtak e a hálózati mappák. Ha nem akkor felcsatolja.

(#50798) woodworm


woodworm
veterán

Egy hete hasonló problémával küzdök, megfejelve a szürke név/felhasználó ablakkal.
Nem tudom, hogy windows frissítés vagy a microsoft fiók beállítása tette be a kaput, de eddig ha induláskor túl hamar csatolta volna a hálózati meghajtókat és ezért meghiúsult, akkor ezt később egy kattintással megtehettem.
Most megjelenik a felhasználónév és jelszó bekérő ablak, de ugye ez nincs beállítva a belső hálózaton. Az egyetlen kiskapu, amit találtam, ha a fájlkezelőben a Hálózati meghajtó leválasztása menüpontban rákattintok a meghajtókra, akkor csatlakoznak (tehát nem kell leválasztani hozzá).

(#50799) user12 válasza ssgt1981 (#50791) üzenetére


user12
őstag

Igen fali aljzattal is ugyanúgy fog viselkedni, mintha egy "normál" patch kábellel kötnéd össze az eszközöket.
Én úgy tudom, hogy a jelenleg használt eszközöket lehet használni mind modem mind router módban.

Föntebb kérdezted, hogy UTP vagy FTP kábel. Az árnyékolás a külső zavarok ellen van, de ehhez az kell, hogy a két végponton árnyékolt aljzat legyen (és persze a dugók is). A fali ajlzatok nagy része alkalmas mind UTP, mind FTP kábelek bekötésére. Az FTP kábel merevebb, nehezebb csőbe húzni és némiképp drágább is.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#50800) Levwi


Levwi
aktív tag

Hellosztok van egy nagyon idegesítő problémám. Adott egy asztali gép és egy laptop. Mindkettőn win10 pro. Tegnap beállítottam a hálózatot, tökéletesen láttam mind a két gépen a másikat, minden tökéletesen működött. Ma a laptopon már csak médiaeszközként látom az asztali gépet, de az asztalin rendesen működik minden. Neten persze erre semmi leírás.

Huawei P20 Pro Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.