Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50101) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy lehetseges e...
Van egy netgear nighthawk 7500 routerem( ez a fő router dhcp szerver porttovabbitas stb.)
Ehhez csatlakozik kábelen 3 másik ( párhuzamosan nem pedig sorbafüzve) Negear Nighthawk 7000.
A fő routerba be van állitna a no-ip (regisztrálva vagyok fizetősbe) és szépen elérem kintről az összes periferiát.

De szeretnék az egyik "al" routerba is állitani egy másik noip-t hogy azt egy másik hostnevvel érjem el, és az az alá csatlakozó gépet (gépeket)

Tehát összegezve... egy hálózatba tudok e ugy regisztrálni 2 no-ip t hogy azok ne akadjanak össze, a fő router no-ip jével elérjem az összes perifériét az al router no ip jén keresztül pedig a csak az alá a router alá csatlakozottakat...?

Köszönöm
Szerk: azt elfelejtettem irni hogy a fő routerbe minden perifériának fix ip van osztva

[ Szerkesztve ]

(#50102) htc07 válasza sgery (#50086) üzenetére


htc07
addikt

Nem ismerem a tplink routereket, ha támogatja a vpn kliens módot, (és úgy emlékszem, a synology nas-on lehet futtatni vpn szervert?), akkor az a legegyszerűbb.

Ha egyik sem adott, én szívem szerint mindig a raspberry pi zero w-vel oldom meg a hasonló problémáim: a raktárba egy, ami csatlakozik az otthoni VPN szerveredhez (otthonra is egy, ha nincs szerver). Ha otthon sincs publikus címed, akkor kell egy harmadik szerver is, aminek van (pl. valami olcsó VPS).

Esetleg reverse SSH tunnel, ha advanced linuxos vagy.

Ha pedig kevésbé vagy linuxos / networkös, esetleg azt megpróbálhatod, hogy a készített videókat percenként feltölti, ami így nem live stream, de majdnem (amúgysem nézegetnéd folyamatosan, 1 perc delay meg belefér szerintem). Ha meg van valami alarm, az meghívhatna egy webhookot (pl. hook.io), ami küld neked emailt. (ha tud ilyeneket a kamera)

(#50103) zolee001 válasza SwissAirplan (#50101) üzenetére


zolee001
őstag

Ennekmi értelme lenne?
Annyi dinamikus domaint reggelhetsz amennyit akarsz,ugyanarra a publikus ip-re fog mutatni
(cname/alias jobb megoldás meglévö domain alá)

(#50104) Lasersailing válasza SwissAirplan (#50101) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Én is kérdezni járok ide, de mi egy hasonlót (majdnem tökéletesen) megoldottunk:

- ZTE-n kaptuk a Telekom netet ezen volt egy talán dyndns-sel kamera elérés távolról
- erre volt rádugva egy ASUS router, amire egy másik DVR volt, ami a saját dns szolgáltatását használta.

Beállításként annyit tudok csak segíteni, hogy nálunk a ZTE-n volt dyndns a ráaggatott DVR-re + port forwardok (mindkét DVR-re vonatkozó)

ASUS pedig saját DVR-je portforwardja volt beállítva.

Egy gond volt, amit sose tudtunk megoldani:
- egy telefonról vagy az egyik kamera rendszert vagy a másikat lehetett csak nézni. Mivel nem volt gond, nem küzdöttünk vele tovább. Nem tudom, hogy ez neked gond-e, ill. hogy ez megoldható-e...

(#50105) krealon válasza SwissAirplan (#50101) üzenetére


krealon
veterán

"A fő routerba be van állitna a no-ip (regisztrálva vagyok fizetősbe) és szépen elérem kintről az összes periferiát.
De szeretnék az egyik "al" routerba is állitani egy másik noip-t hogy azt egy másik hostnevvel érjem el, és az az alá csatlakozó gépet (gépeket)"

Ezek szerint nem erted mit csinal a no-ip.

A no-ip nem csinal mast, mint hogy a publikus IP cimedhez, amivel az internethez kapcsolaodsz egy allando nevet rendel.

Az egyetlen protokol ami figyelembe veszi azt, hogy milyen DNS nevu allomasnak van cimezve a forgalom, a HTTP.

De ha jol sejtem, te nem webszervert akarsz otthon uzemeltetni tobb peldanyban.

(#50106) #53667584 válasza SwissAirplan (#50101) üzenetére


#53667584
törölt tag

Szerintem rosszul értelmezed a no-ip fogalmát. De ha leírod, hogy mit és milyen protokollon keresztül akarsz elérni akkor könnyebb lenne segíteni.

(#50107) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv.!

Van egy routerem a nappaliban (valamilyen Asus), ami a hátsó szobákhoz már nem lövi ki a jelet. próbálkoztam jelerősítővel, de az sem az igazi. Ellenben - konzolok miatt- a padláson áthúztam egy ethernet kábelt a rúterből a hálóba, ott egy szviccsel meg van osztva, tv, xbox, mini pc...Olyan egyszerű szerkezet kéne, ami a szviccsbe bedugok és szórja a wifit, de lehetőleg ne legyen 2 külön hálózat. Tudtok valamit javasolni?

(#50108) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Távolról hogyan tudom megállapítani az otthoni WAN IP címet? Telekomos az otthoni netem. Van pár eszközöm, amit elérek a WAN IP tudta nélkül is: Yeelight, Mi Hub. Sajnos ezek nem adnak infót a WAN IP-ről. Fut még egy Raspberry Pi, dehát azt egyáltalán nem érem el.
Köszi!

(#50109) zolee001 válasza IG55 (#50108) üzenetére


zolee001
őstag

reggelj ddns-t

(#50110) Pyttawrx válasza IG55 (#50108) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
A routeredbe be tdsz lépni távolról? Ott látnád.

(#50111) windlord válasza frankdelgado (#50107) üzenetére


windlord
őstag

Vagy egy masik router ami AP (ekszeszpoint) modba van allitva vagy egy AP (ekszeszpoint ami nem rúter).

(#50112) IG55 válasza Pyttawrx (#50110) üzenetére


IG55
senior tag

Sajnos nem tudok.

(#50113) zolee001 válasza IG55 (#50112) üzenetére


zolee001
őstag

pingeld meg a felsorolt (gondolom népi kinai ) kütyüket amik gondolom valami kinai serveren végzödnek vagy azok "web"felületén esetleg látod az aktuális ip cimed

(#50114) IG55 válasza zolee001 (#50113) üzenetére


IG55
senior tag

Csak a LAN IP-jét látom ezeknek távolról, így nem nagyon tudom pingelni, azt hiszem.

(#50115) zolee001 válasza IG55 (#50114) üzenetére


zolee001
őstag

T net dinamikus ip-t használ,akár naponta változhat,routeredben reggelsz vmi ddns szolgáltatónál és akkor "domain" néven eléred mindig

(#50116) IG55 válasza zolee001 (#50115) üzenetére


IG55
senior tag

Köszi, ennek utána nézek, és akkor otthon beállítom.

(#50117) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok
Ma megint sikerült beszélnem a villanyszerelővel mondjuk végre személyesen...
1.Az mondja az amit én kérek a CAT6A az nem kicsit túlzás a lakossági felhasználáshoz, hiszen az árnyékolásnak ipari környezetben van értelme illetve a sebesség nem kerülne kihasználásra ezen a szinten, a faluban kitudja mikor lesz olyan (de behúzni az újat esetleg x év múlva gondolom az sem olcsó mulatság és ráadásul körülményesebb is talán?)...
2 Azt is mondta, h a szerelvények ezekhez sokkal drágábbak mint CAT5E hez pl. Tudtok erre nekem vmi jó oldalt, ahol össze tudom hasonlítani a szerelvények árát?
3 Totál úgy beszélt, mintha valami húde nemtudom milyen komoly dolgot kértem volna (túl van méretezve ). Megcsinálja, nincs azzal gond, tehát nem őt akarom fikázni, csak most már nem értem , h itt azt olvasom/tanácsoljátok h CAT6A alatt ne fűzzek, ő meg azt mondja teljesen felesleges, de megcsinálja nekem, csak jóval drágább lesz minden hozzá a későbbiekben is (nehezebb a CAT6A hoz találni bármit, ha kell valami rendelésre van csak minden nem azonnal ? ).
Vélemény?
:R

(#50118) Pyttawrx válasza friccccc (#50117) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd véleményem szerint is sok a CAT6A, de ha már csinálod, akkor most csináld, később rosszabb lenne. Igen most még nem lesz kihasználva ez tuti, főleg úgymond egy átlag háztartásban. Viszont azért javasoljuk, hogy csináld meg most, mert most van értelme, hisz most építesz ki mindent. Ha most a jobb/biztosabb alapra mész, akkor később kevesebb (vagy nem is lesz) gondod lesz. Ha úgy tetszik előre dolgozol. :)

(#50119) Konyika válasza friccccc (#50117) üzenetére


Konyika
senior tag

Nálam cat6 van, szerelvényeket itt vettem.

[ Szerkesztve ]

(#50120) friccccc válasza Pyttawrx (#50118) üzenetére


friccccc
tag

Tiszta sor ;)
Köszi
:R

(#50121) friccccc válasza Konyika (#50119) üzenetére


friccccc
tag

Köszi. :R
De CAT6A hoz ez gondolom nem ok.
Vagy maradjak sima CAT6 nál? elég az is?
vagy ha már nem CAT5e akkor CAT6A menjen bele, úgy értem ha már újra fűzetem , akkor lépjünk nagyobb léptékben? :)

(#50122) mezis válasza friccccc (#50117) üzenetére


mezis
nagyúr

- Falu -> alacsony beépítési sűrűség. Mikor fognak oda 1000Gbps-es alapvezetéket kiépíteni ?
- Most próbáltam a Netflix legolcsóbb (ingyenes) szolgáltatását: semmi akadás nem volt a 0,12Gbps-es internetemen. Film nézése közben másik PC-n az internetezés is ment a szokásos sebességgel.
- A villanyszerelő is ember, ő is szereti látni a munkájának eredményét és az újra fűzés nem öröm. Már csak azért sem, mert akkor még mindig ott tart, mint a múltkor...
- Nem kell minden fejlődést exponenciális görbével jósolni. Az autók végsebessége 30 évvel ezelőtt is 130 - 160 körüli volt. Kinek kell ennél több ? Képes lenne élni vele ha 300km/ó lenne vagy csak halni tudna vele ?

mezis

(#50123) Konyika válasza friccccc (#50121) üzenetére


Konyika
senior tag

Ha az én házam lenne cat6 alá nem adnám! Árban az eltérés a cat5e-hez képest elhanyagolható. Viszont jóval jövőbiztosabb.

Ha minden be lesz vakolva fogalmad sem lesz hol vannak a dobozok. Festés után meg nem szivesen cserélnék kábelt!

(#50124) friccccc


friccccc
tag

CAT6 ot minimumnak venném most már én is ott tartok. Kérdés CAT6A v sima CAT6?
Árban a fali dugaljak közt próbálom keresni az eltérést. Nem tudom mi még ami fontos.
Nem is az ár érdekel igazából, mert az a párszáz ft os különbség..... 1x kell megcsinálni, ellenben a CAT6A tényleg körülményes (beszerezni hozzá fali dugalj stb ami ráadásul még minőségi is.. (persze kinek mi a minőségi... :D ezt sem tudom :D ?
Miért ilyen ... bonyolult ez. :W

(#50125) Pyttawrx válasza friccccc (#50124) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Túl van már ez ragozva. :D El kell dönteni hogy kicsit most elmélyedsz ebbe és most fáradozol a CAT6A miatt (beszerezz mindent ami kell hozzá), ha nem, akkor Meg minél egyszerűbben CAT5E, sebességileg bőven elég lesz még jó ideig, plusz nem kell napokat gondolkodni bárhol kapsz. Ha meg már eldöntötted, hogy melyik, akkor megmondod a szerelőnek hogy intézze, vagy járkálsz te utána.

(#50126) friccccc válasza Pyttawrx (#50125) üzenetére


friccccc
tag

"beszerezz mindent ami kell hozzá"
Ezt kifejtenéd nekem , hogy mi kell hozzá? utp dugalj falba ennyit biztosan tudok :)
Köszi

(#50127) windlord válasza friccccc (#50126) üzenetére


windlord
őstag

Mar leirtuk, de leirjuk megint.

A kabelnek ket vege van.
Az egyikre kerul a rendezo oldal.
En otthonra 9U rack szekrenyt vettem.
Ebbe kerul a patch panel, amelyre a fali kabelek vannak kifejtve.
Kell ide igeny szerint fuzo, amelyben a patch kabeleket tudod rendezni. A panel es az aktiv eszkoz kozt.
Kell aktiv eszkoz. Switch. 8port,24 port... Attol fugg, mennyi vegpontod van.
Kell egy rack polc, amelyre az aktiv eszkoz kerul... Pl. Router.
Kell meg egy Kontaset eloszto (konnektorsav) , az eszkozok betapolasara.

Falra meg sullyesztett fali szerelvenyek. Rj45 u/utp. Szimpla vagy dupla.

Az eszkozoket guglizd meg, es latod a sajat szemeddel mik ezek. Ugy osszeall a kep.

Ha nem kell rack, sima polcon, sina szekrenyben is ossze lehet rakni.

Akkor a kabelek vege rj45 plug fog kelleni, illetve toresgatlo.

(#50128) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Nem név szerint válaszolok mert többen irtatok jót... de nem akarom a hsz-t szétszabdalni.
Igen eddig nem tudtam hogy pontosan hogy is működik... tehát csak a publikus email cimet látja és ahhoz regel egy állando cimet.
Akkor kb tárgytalan...
Csak van az egyik router mögött egy mini szerver, és szerettem volna ha azt másik cimen tudom elérni

(#50129) MaCS_70 válasza friccccc (#50124) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

SZERINTEM:

Én árnyékolt kábelt csak akkor használnék, ha arra valós okom lenne.

Nálad ilyen ok a leírtak alapján SZERINTEM nincs.

Ha viszont már kábelezel, és a Cat5e már nem túl jövőállónak tűnik, akkor SZERINTEM a sima Cat6 árnyékolatlan az ésszerű döntés, fenntartva annak a fontosságát, hogy a csatornák úgy legyenek kialakítva, ami támogatja a könnyű áthúzást.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50130) windlord válasza MaCS_70 (#50129) üzenetére


windlord
őstag

Igy igaz.
Szerintem is.

Otthoni korulmenyek kozt, ha nincs szaki, a cat6a - tol felfele ezeket a cuccokat tudni is kell megszerelni, hogy tenyleg jo legyen.

Es itt nem csak a szinsorrend a lenyeges! Mondjuk aki csinalt mar par modul szerelest, annak siman megoldhato.
Csak necces slyesztve, amikor nem asztalon kell lengobe osszerakni.

SwissAirplan: vpn?

Macs_70: van plug tomor kabelre is. Megoldhato siman. De a tuti az fm45. De az mas ar...

[ Szerkesztve ]

(#50131) MaCS_70 válasza windlord (#50127) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ehhez (ami egy nagyon korrekt kiépítés) én annyit tennék még hozzá, hogy otthonra általában egyszerűbb, kevésbé igényes megoldásokat vagyunk hajlamosak használni. Ez pedig felveti azt a problémát, hogy tisztában kell lennünk a kábel belső struktúrájával: tömör kábelre mehetnek az aljzatok, a préselős dugók viszont sodronyt igényelnek.

Sok helyen láttam már falból kilógó tömör fali kábelre krimpelt RJ45-öt, mellé meg a panaszkodást, hogy szar az egész...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50132) friccccc válasza MaCS_70 (#50129) üzenetére


friccccc
tag

Szuper!
Én nem fogom tudni magamnak megcsinálni a későbbiekben sem ( nem azért, mert nem akarom/v mert lusta vagyok hozzá, hanem jobb ha olyan csinálja aki tisztán átlátja).
Cat6 ot kellene akkor választanom ezek alapján sima CAT6-ot( ettől még a CAT5E jöjjön ki a falból, vagy a tvknek az is ok lesz, a dolgozóba meg menjen CAT6 a szgépekhez?). Ezzel sem lesz gondom biztosan jó darabig (pár év) remélhetőleg.

(#50127) windlord :
Ez nekem elég bonyolult :D
Jó lesz a sima CAT6 :P
:)

[ Szerkesztve ]

(#50133) Pyttawrx válasza friccccc (#50126) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezen már túl voltunk. :)

(#50134) bon válasza mezis (#50122) üzenetére


bon
őstag

Nem csak internet eléréssel lehet kihasználni a 1gbit-et, létezik belső hálózati forgalom is.

Amúgy ha én azt kérem a villanyszerelőtől, hogy cat6a húzzon be a falba akkor el is várom, hogy teljesítse a kérésem, még ha feleslegesnek is tartja, honnét tudja, hogy mit akarok üzemeltetni? Lehet, hogy kell a 10gbit belső szávszél.
Mondjuk az én villanyszerelőm szó nélkül behúzta a cat7-et.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#50135) windlord válasza bon (#50134) üzenetére


windlord
őstag

Pontosan, normalis esetben ez igy mukodik.

Vevo ker, vevo fizet.

(#50136) #75501312 válasza bon (#50134) üzenetére


#75501312
törölt tag

Egyébként fura, de amikor SSD és NAS-ok között olvasok - írok, akkor nem elég a gigabit, sőt, borzasztó kevés a gigabit.

(#50137) Doky586 válasza #75501312 (#50136) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már a cat6-7 sem elég (?)
Optikát kell behúzni! abból is legalább 1Tbps sebességűt. :D
Csak hogy jövőbiztos legyen..

[ Szerkesztve ]

(#50138) #75501312 válasza Doky586 (#50137) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez nem a netsebesség, hanem a LAN sebesség volt. :P
Nekem a netből még az 500 is sok. :D

(#50139) Doky586 válasza #75501312 (#50138) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az optikát én is a nappali, a dolgozó és a gyerekszoba közé értettem lan-hoz... Az ottani gépeknek legyen (majd a jövőben) gyors lanra lehetőségük. Ha már ennyire maximalisták vagytok, ne elégedjetek meg a rézzel. :B

[ Szerkesztve ]

(#50140) #75501312 válasza Doky586 (#50139) üzenetére


#75501312
törölt tag

Oh, akkor kérem szépen a max sebességet LAN-ra, igen. :K :D

(#50141) mezis válasza bon (#50134) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy távolabbi szomszédomnál tetőcsere zajlott. Cserepet már leszedték, egy részével már készen is voltak. Ekkor valamilyen vitába keveredtek a tulajdonossal. Aztán ott hagyták a mesterek a házat úgy ahogy éppen volt.

Én nem hergelnék senkit azzal, hogy feltétlenül ragaszkodjon a megállapodás minden apró részletéhez....

mezis

(#50142) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi promlémával fordulok hozzátok. Lakótelepi lakásról van szó, a router a nagy szobában van 1000-es netet osztok meg vele. A kis szobában van egy lan kábel de az a TV-re van kötve és a tv mellett haasználnék egy laptopot is WIFIvel. Hogyan tudnék erős wifi jelet varázsolni ebbe a kis szobába,hogy a TV és a laptopnak is erős legyen a wifi jele? :R

Cimbee

(#50143) mezis válasza Cimbee (#50142) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ha a TV-hez csak az internetet viszi az UTP kábel, akkor bármilyen WiFi AP (router) megteszi, amelyiknek van 5GHz-es AP-je.
Egy ilyen meg jó ha van a háznál: [link]

mezis

(#50144) Pyttawrx válasza Cimbee (#50142) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Tegyél be oda egy routert (5GHZ) lehetőleg.

(#50145) windlord válasza mezis (#50141) üzenetére


windlord
őstag

Erre a helyzetre talaltak fel a szerzodest a felek kozt.

[ Szerkesztve ]

(#50146) Cimbee válasza Pyttawrx (#50144) üzenetére


Cimbee
aktív tag

De a nagyszobában már van egy router lehet ilyett,hogy 2db routert kötök össze? Switch nem jó megosztásra?

Cimbee

(#50147) Pyttawrx válasza windlord (#50145) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#50148) Pyttawrx válasza Cimbee (#50146) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

annyi routert vagy switch-et kötsz össze amennyit szeretnél. De tehetsz AP-t is, vagy wifis router ap módba stb. Ezt te döntöd el. Akkor lesz a legerősebb a jel, ha abban a helységben is van. Pontosabban: A vezetéknélküli eszközt úgy kell elhelyezni, hogy minden eszközhöz megfelelő távolságban legyen. Csak egy példa: [link]
Bal oldali a rossz, jobb oldali a jó példa

[ Szerkesztve ]

(#50149) Cimbee válasza Pyttawrx (#50148) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Tudsz nekem ajánlani egy eszközt amivel 1000es netet tudom továbbitani wifi es lanon keresztul? Jo lesz nekem switch is ha van. :R

Cimbee

(#50150) sandró60 válasza Cimbee (#50149) üzenetére


sandró60
addikt

Nézted a Privát üzenetet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.