Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50951) Doky586 válasza MaCS_70 (#50947) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább itt a szaktopikban lehetne a helyes csatornákat [kép] terjeszteni, az ezredforduló előtti 11b csatornák helyett.

Arról már nemis beszélve hogy a dupla sávszélességű csatornák is úgy működnek hogy 1(+5) vagy pl 9(-5) tehát nem a középfrekit kell kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#50952) OldMike válasza Doky586 (#50951) üzenetére


OldMike
őstag

Elnézést kérek mindenkitől, nem akartam ekkora vihart kavarni az általam tapasztaltakkal. Wifi ügyben én is a járatlanok közé tartozom, mert ezt az kiosztási rendet én sem ismertem. Most éppen a 9-es csatornán vagyok, mert még ez a legkevésbé leterhelt. Vagy azért, mert itt a házban más is csak a "régi nótát" ismeri, esetleg automatára állította routerét, ami talán szintén ilyen ósdi felfogású. Lehet hogy ki kellene próbálnom a 13-as csatornát, de nem tudom hogy a nem túl friss LG tévém mit szólna hozzá.
Amúgy szerettem volna a 40 MHz-es sávot kipróbálni, de sajnos a Telekom Sagemcom F@st 3686AC HGW-je ezt a beállítást nem hajlandó elfogadni, állítólag a társasházi zsúfolt rádiósűrűség miatt. Nem tudom hogy valóban emiatt van-e, de nem működik.

42LM660S

(#50953) CirrMee válasza OldMike (#50952) üzenetére


CirrMee
addikt

Lehet hogy ki kellene próbálnom a 13-as csatornát, de nem tudom hogy a nem túl friss LG tévém mit szólna hozzá.

A tévék hallgatnak, mint a sír. A szabvány meg 1-13.

Amúgy szerettem volna a 40 MHz-es sávot kipróbálni, de sajnos a Telekom Sagemcom F@st 3686AC HGW-je ezt a beállítást nem hajlandó elfogadni, állítólag a társasházi zsúfolt rádiósűrűség miatt. Nem tudom hogy valóban emiatt van-e, de nem működik.

Nem tudom, honnan veszel ilyesmit, de az eszközök nem úgy működnek, hogy "állítólag".

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#50954) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Nem megy az SMB megosztás. Médialejátszón (Kodi) és tableten (VLC) csak a DLNA megosztást tudom elérni, az SMB nem működik akkor sem, amikor megadom a jelszót.
Nem változtattam semmit a hálózaton, az SMB mégis ki volt kapcsolva a Programs and Features résznél. Most engedélyeztem és újraindítottam a gépet, de még így sem működik.
Milyen beállításokat kellene megnéznem?

(#50955) netreg


netreg
tag

Helló!

Nem tudom a legmegfelelőbb topik-e. Irányítsatok át, ha van jobb!

Olyan WiFi AP-re lenne szükségem, ahol MAC cím alapján vagy akár kóddal (voucher) kiosztva korlátos hozzáférést tudnék adni. Nem tól-ig! Pl. a céges/kávézós guest wifi szokott ilyen lenni ahol a kávé mellé kapsz ajándékba 30 perc netezést.

A TP-Link 3G routere (TL-MR3420) tudott ilyet, de nincs már meg, most ADSL-t használok, szolgáltatói modem/routerrel, ami rém béna, még a mac alapján szűrést sem csinálja normálisan (van benne Parental Control On/Off lehetőséggel, de nem minden készüléknél működik. :( ), arra szeretnék korlátozást akasztani a gyerekeimnek, hogy ne felejtsem úgy őket. Ha kérnek netet, adok pl. 1-2 órára és ha lejár, megszakad a kockulás...

Köszi!

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#50956) humigabi válasza netreg (#50955) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Nézd meg ezeket (több típus is van belőle): Tp-Link EAP225

Én a 225 Outdoor változatát használom, nagyon bevált.

Üdv:

humigabi

(#50957) curmpli


curmpli
tag

Sziasztok!
Nagyon alap amit kérdezek, de fontos:
Az internet szolgáltató modemére rá van kötve egy TP-link 1043D. Ez szépen feljelentkezik a flehasz/jelszó párossal és szétosztja nekem a netet. Beszereztem egy TP-Link Tl-SG108-as plug&play switcht, amit az 1043ND helyett szeretnék betenni. A kérdésem az, ez is fel tud jelentkezni a szolgáltatómhoz és úgy osztja a netet?

[ Szerkesztve ]

(#50958) qqcqqc válasza curmpli (#50957) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem. Ha több port kell, akkor a router egyik csatlakozójára dugd a switchet.

(#50959) curmpli válasza qqcqqc (#50958) üzenetére


curmpli
tag

Köszönöm a gyors választ!

(#50960) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok !
Olyan kérdésem van, h amennyiben a házam/udvarom nem fedi le 1 router, mi a legjobb módszer ennek kiküszöbölésére? Fontos szempont, h sokat használom telefonon vibert és társait hívásra, tehát mikor jövök megyek otthon, ne legyen olyan, h elveszíti a netet átállás (egyik már nem ér el oda, ezért átáll a másik jelére. Ezt úgy képzelem el, mint mikor mobilnet és wifi között átáll )
miatt pár másodpercre akár :S
Köszi

(#50961) #75501312 válasza #75501312 (#50954) üzenetére


#75501312
törölt tag

Laptopon kiírta, hogy lejárt az SMB jelszó, megváltoztattam, de továbbra sem tudok belépni a megosztott könyvtárakba.
Laptopon Win 10 alatt működik, de a mediaplayer és tablet nem tudja kezelni a megosztást.
Illetve nem látok olyan megosztást, ami SMB-re utalna.
Milyen beállításokat kellene még megnéznem?

(#50962) e90lci válasza friccccc (#50960) üzenetére


e90lci
senior tag

A legjobb módszer ilyennel vagy ilyennel,ha van pénz.Meg van aki beállítja.

(#50963) OldMike válasza CirrMee (#50953) üzenetére


OldMike
őstag

Kipróbáltam a 13-as csatornát, és valóban semmi gond a tévé wifi kapcsolatával. A bizonytalanságom onnan ered, hogy két évvel ezelőttig egy Cisco 3825 HGW-m volt, és azon - ne kérdezd miért - a 11-es volt a maximálisan beállítható csatorna.
A 40 MHz-es sávról: A HGW-ben csak olyan beállítás van, hogy 20/40 MHz Auto. Először ez volt beállítva, de egyszer sem tapasztaltam, hogy a 40 MHz-en lett volna. Megkérdeztem a 1414-et, az ügyintéző szakértőhöz kapcsolt. Ő mondta hogy a HGW érzékeli a környezet wifi terhelését, és csak akkor kapcsol 40 MHz-re, ha a terhelés kifejezetten alacsony szintű. Ezt neveztem én "állítólag"-nak.

42LM660S

(#50964) jerry311 válasza OldMike (#50952) üzenetére


jerry311
nagyúr

Meg tudom érteni, ha kikapcsolták benne a 40 MHz-t.
A szolgáltató (általában) nem ellensége saját magának, így kényelmesebb az élete.

(#50965) Doky586 válasza jerry311 (#50964) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam is 20-asnak jelzi ezen beállítást a Wifi Analyzer.
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""
Nyilván az 1 nél a uppert kell választani, de 13-as csatornánál az alattit hogy működőképes legyen. (Hisz nem myúlhat ki a sávból)

[ Szerkesztve ]

(#50966) netreg válasza netreg (#50955) üzenetére


netreg
tag

Ez tudja a fix idő elteltével lejáró hozzáférést? Tudsz egy vágóképet betenni az ide vonatkozó beállítási lehetőségekről? Nem látom a specifikációban. Jó cucc, olyan Cisco AIR másolatnak tűnik és elég drága is. Nekem egy 45m2-es házat kellene lefednem. :D

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#50967) SP4C3 válasza jerry311 (#50964) üzenetére


SP4C3
veterán

Netszolgáltatónál dolgozok. Fejtsd ki miért kényelmesebb így nekem. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50968) friccccc válasza e90lci (#50962) üzenetére


friccccc
tag

Esetleg más megoldás ?

(#50969) e90lci válasza friccccc (#50968) üzenetére


e90lci
senior tag

Amit igazán te szeretnél ahhoz ilyesmik kellenek vannak még drágábbak is.Nekem mikrotik van,de wifiben jobb az ubiquiti unifi cuccok.Asus mesh rendszere van az egyik doki haveromnak de az sem bír szakadás nélkül roamingolni,aztán lehet csak rosszul van beállítva.Épp a múltkor panaszkodott.

(#50970) jerry311 válasza SP4C3 (#50967) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ki vagy te, hogy _neked_ könnyebb legyen? :DDD

(#50971) friccccc válasza e90lci (#50969) üzenetére


friccccc
tag

Értem . Én azt hittem, h csak egy erősítő az utp be a ház túl oldalán és meg is vagyok. Sajnos nagyon gyerekcipőben járok a témában :) sry ha butaságot írok :)

(#50972) SP4C3 válasza jerry311 (#50970) üzenetére


SP4C3
veterán

A "Bela", neha ugy erzem mindent is nekem kell csinalnom. Amugy rendszergazdi vagyok. Sajnos ram harul az a feladat is, hogy foglalkozzak az osszetettebb problemakkal. Nem is ez lenne a gond, hanem az, hogy a Call Center-unk minden olyan problemat rogzit, amihez semmi kozunk es nem is kellene veluk foglalkoznunk (de vesztunkre mi megis olyan facagyerekek vagyunk, hogy megprobalunk segiteni, mert vannak olyan esetek, ahol tenyleg rendes user-rol van szo, meg persze olyanok is ahol legszivesebben azonnal szerzodest bontanek a majomparadeval, de ez mindig terepen vagy telefonon derul ki).
Sokszor panaszkodtak mar a GW-ekre, hogy kaki a wifi. (csodalatos Cisco EPC3925, marketing osztalynak lehet koszonni ezt is).
Vannak _relative_ nagyobb csomagjaink (50-80-100-120-240mbps)...

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50973) humigabi válasza netreg (#50966) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Amit szeretnél, itt tudod beállítani, csak csinálnod kell egy portált, amiben aztán beállíthatod a szükséges korlátozásokat:

Üdvözlettel:

humigabi

(#50974) humigabi válasza netreg (#50966) üzenetére


humigabi
aktív tag

Még valami, amit elfelejtettem az előbb. Ahhoz, hogy ezt be tudd állítani, vagy az ingyenes Omada szoftvert kell futtatnod egy a hálózaton lévő gépeden, vagy kell egy Tp-Link OC200 vezérlő (én ez utóbbit használom a 3 db AP-hoz)

Üdv:

humigabi

(#50975) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Az utóbbi időben több problémával is találkoztam hálózat szempontból, ezért most tesztelem a rendszert, hogy a szolgáltatói modem vagy a routerem vagy beállítások a hibásak. Közben felmerült pár kérdés, amiben remélem tudtok segíteni. Jelenleg a router ki van kötve a rendszerből, csak a CB modem működik most router módban. Sok esetben ha a router a rendszerben van bizonyos dolgok gyorsabbak, mintha csak a CB-t használnám, pár alkalmazás pedig lassabb. A routerben előzőleg csak a DHCP és port forward funkciót használtam.

Modem: UPC / Voda Connect Box
Router: Asus RT-AC66CU B1
Vírusirtó: Webroot SecureAnywhere

1 - Mióta a routert kikötöttem, az androidos mobil eszközeim kevésbé merülnek. Lehetséges az, hogy a routerem wifije jobban merítettem az akkut vagy kapcsolódási problémákat okozott?

2 - Van egy online játék, amivel játszom (The Elder Scrolls Online) és nem a legjobbak a játékszerverek se, viszont úgy tűnik, hogy a CB-vel nagyobb a ping de stabilabb a kapcsolat. Míg routerrel kisebb a ping és hosszabb töltési időket kapok pályák / zónák közt. Lehetséges ez? Mi ennek az oka?

3 - Vírusirtó mennyit adhat hozzá a pinghez? Ha kikapcsolom a vírusirtót, akkor 20-30-cal csökken a ping, ez alap eset, amikor csak állok a játékban és nem csinálok semmit. Mennyire kellene vagy nem kellene rosszabbá / lassabbá tennie egy vírusirtónak a hálózatot?

4 - Csak a CB-vel a Youtube / Netflix / HBO Go videók gyorsabban indulnak el, Youtube szinte azonnali indulás FHD minőségben. A routerrel a videók is tovább bufferelnek és az FHD minőségig is várni kell 5-10 másodpercet. Hogyan lehet ezen segíteni ha a router is a hálózatban van?

5 - CB esetén nem minden oldal töltődik be olyan gyorsan, mint előzőleg a routerrel. DNS ugyanaz, jelenleg a szolgáltatóit használtam mindkét esetben. Érdemesebb váltani másik DNS-re? Cloudflaret használtam előzőleg, de azzal nem megy HBO Go PC-n kívül a jelen helyzetben. Van olyan, ami ajánlott, és minden esetben gyorsabb? (netezés / videók, online gaming)

6 - Van egy Intel integrált hálókártyám az alaplapon zavarba ejtően sok beállítással. Sok oldal szerint tiltani kellene az összes offload és buffer dolgot. Ezeket kipróbáltam, néhány esetben segített is, kicsit gyorsabb lett a netezés, betöltés, de sok esetben csak elhanyagolhatóan. Mik a legjobb / legoptimálisabb beállítások? Jó lenne optimalizálni ezt is.

7 - Az asztali mediaplayerem kapcsolata stabilabbnak tűnik a CB-vel, ha a router is a hálózatban van, akkor többet bufferel, míg CB-vel kevesebbet, de alapból nem kellene ilyet csinálnia. Ez újratelepített alaprendszerrel is így működik. Ezt mi okozhatja?

Több eszköz is van itthon, szeretném optimalizálni a hálózatot. Fontos a legkisebb ping online gaming közben, a gyors és használható streaming illetve a gyors oldalbetöltés böngészőben. Bármilyen tippnek, ötletnek örülök és előre is köszi.

(#50976) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Üdv!

Home office során kijottek az itthoni hálózat gyengesegei. A routert már lecsereltem egy asus rt-ac65p-re, viszont szükségem lenne egy switch-re is, mivel a ház egyik végében gyenge a wifi normális munkához (repeaterrel is csak 20Mbit körül van), viszont a kábelezés adott, ami a routerbol van levezetve.

Na ennek a kabelnek a végébe szeretnék egy switchet telepíteni, hogy ne csak egy gépet tudjak használni a helyiségben LAN-on.

5 portos elég, de ha nem sokkal drágább, akkor jöhet 8 portos is. Gigabites nethez mi az a minimum, ami megvehető? Semmi extra nem kell,alkalmanként torrent menjen ahogy eddig (80Mb le, 6-7Mb fel), ha ez számít.

10k-ból meg lehet úszni?

(#50977) MasterMark válasza lsebestyen (#50976) üzenetére


MasterMark
titán

TP-link fémházas 8 portos switch szerintem elég.

Amúgy ha ott a kábel, akkor miért repeaterrel szórakozol? Be kell kötni oda is egy AP-t kábelen, és ott is lesz jó wifi.

Switch Tax

(#50978) lsebestyen válasza MasterMark (#50977) üzenetére


lsebestyen
addikt

Azért, mert a repeater már amúgy is megvolt, viszont 2db olyan routerem ami gigabites lett volna nem volt. Most ugyan van fölöslegesen egy 1043ND v2, viszont pont azért lett lecserélve, mert az utóbbi időben sokszor dobta el a kapcsolatot.

Ezért szeretnék switch-et, ami megbízható és gyors netet ad 2 gépnek, + rákötném a 1043-at, mint AP. Eddig elég volt a 20mbit, hogy mobilon nézzem a YouTube-ot, meg menjen a Spotify.

A TP-Link TL-SG108-ra gondolsz, ugye? :R

(#50979) MasterMark válasza lsebestyen (#50978) üzenetére


MasterMark
titán

Erre igen.

Switch Tax

(#50980) Pubszon válasza lsebestyen (#50978) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha elég 4 port, akkor akár a felesleges routert (1043ND v2) is használhatod Switch+AP-ként is, így lehet nem fogja eldobni a kapcsolatot, mert nem routerként üzemelne.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50981) lsebestyen válasza Pubszon (#50980) üzenetére


lsebestyen
addikt

Tkp igazatok van. :DDD Bekonfigoltam LAN-LAN-ra, DHCP off stb., 700mbit lecsorog rajta, meglátjuk mennyire bírja, próbát megér. :B

[ Szerkesztve ]

(#50982) net91


net91
senior tag

Sziasztok,

A szolgáltatóti modem (CB) után beiktattam egy 8 portos switchet.
A modemnél kikapcsoltam a routert. Ezt követően a switchre kapcsolt gépek összevissza IP címet kaptak.
Van olyan gép, aminél minden rendben, maradt a 192.168.0.X,
van olyan gép ahol az IP cím 80.99.124.104, illetve 169.254.100.78 lett és nincs internet és
van olyan, hogy az IP cím 89.133.62.98 és van internet
és ez mind egy swithen.
Mi a fene ez? :F
Hogyan tudom visszaállítani mindegyik gépre a 192......... IP címet?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50983) Gubek-Einste válasza net91 (#50982) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kapcsold vissza a router módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50984) net91 válasza Gubek-Einste (#50983) üzenetére


net91
senior tag

Pont azért vettem a switchet, hogy vezetékkel kiváltsam a wifit.
Mindenféleképpen működnie kell a routernek?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50985) Gubek-Einste válasza net91 (#50984) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kell lennie egy router-nek a rendszerben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50986) net91 válasza Gubek-Einste (#50985) üzenetére


net91
senior tag

Akkor ezt elcsesztem. :W

szerk: 6 gépből 4-en van internet, a másik kettőre megpróbálom valahogy kézzel beállítani

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50987) MasterMark válasza net91 (#50986) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem így működik. Nem kaphat mindegyik géped publikus IP-t, kizárt, hogy ennyit adjon a modem.

Azért van a router, hogy 1 közös publikus IP címről fordítson (NAT) a belső háló 192.168.x.x címeire.

Switch Tax

(#50988) Pubszon válasza net91 (#50986) üzenetére


Pubszon
veterán

Kapcsold vissza router módba, kösd utána a switchet, mehet minden kábelről.
Ha zavar a WiFi, akkor kapcsold ki.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50989) net91 válasza Pubszon (#50988) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a segítséget, modem után bekötöttem a régi routert, visszaállt a rend.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50990) SP4C3 válasza MasterMark (#50987) üzenetére


SP4C3
veterán

Csak plusz infó a következő generációknak:
Ilyenkor (bridge mode) nem a modem adja az IP-t, hanem a szolgáltató routere. Ilyen esetben úgy kell kezelni a modemet, mintha csak egy egyszerű mediaconverter lenne (tehát csak coax-ot alakít át ethernetre).
Nálunk speciel 8 illetve 10 piblikus ip-t kaphatnak a client-ek egy modem mögül (csomagfüggű). Van olyan szolgáltató ahol csak 1-et engednek.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50991) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Elkeseredettségemben már ide is írok, hátha valakinek van mentő ötlete. OpenWRT-vel kapcsolatos kérdésem volna. Van egy Zidoo X8 lejátszóm, amin alapból rajta van ugyebár az ANdroid mellett az OpenWRT. Ezt szeretném használni a Zidoo-ra kötött külső tokban lévő HDD-re való torrentezésre, megosztásra. T-s netem van, HGW után van egy AP, erről megy a lejátszó. MIndent beállítottam OpenWRT-ben ahogy kell, HGW_ben megnyitottam a portokat. Csatlakoztatott HDD_vel nincs gond, azt látom, tudom írni, olvasni, hálózati meghajtóként felvenni. A gond a Transmission-el van, pontosabban az, hogy egyáltalán nem indul el a letöltés, azt írja ki, hogy Port is closed. BÁr többen azt mondták, hogy ettől még mennie kéne. OpenWRT-ben ping tesztet is próbáltam, de nincs válasz, ebből kifolyólag az lehet a probléma, hogy nem kap netet! Ami fura, mert Android felületen működik, van net a Zidoo-n, így nem értem, hogy annak ellenére, hogy fix IP-je van a boxnak, és minden be van állítva ami kell, miért nincs kapcsolat!? :F Hátha valaki mond valamit, amire eddig nem gondoltam. Csináltam OpenWRT factory resetet is, megpróbáltam AP nélkül, boxot közvetlenül a HGW-vel összekötve, de semmi.

(#50992) krealon válasza Gabesz87 (#50991) üzenetére


krealon
veterán

Mivel a Zidoo-n egy takolt OpenWRT van valami virtualizacioval vagy kontenerizacioval, igy leginkabb a gyarto tud neked segiteni.

Ahhoz, hogy egy rendszer az interneten kommunikalni tudjon legalabb 3 dolognak kell teljesulnie:
- IP cimmel (IP cim + netmask)
- default gateway cimmel (hogy tudja merre van az internet) es
- DNS szerver cimmel (hogy a neveket IP cimre tudja forditani)
kell hogy rendelkezzen.

Egy otthoni halozatban ezeket az adatokat a router DHCP szervere szokta, az IP cimet kero kliensek reszere megadni.

Ha egy eszkozon kezi IP beallitasok vannak (fix IP), akkor mindharom (a netmask-kal egyutt 4) parameter beallitasa szukseges a korrekt mukodeshez.

Ezzel veget ert az "IPv4 for dummies" elso leckeje. :B

(#50993) Gabesz87 válasza krealon (#50992) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ez mind világos, és adott is! Be van állítva mindez, ezért nem értem mi a gond. Írtam már a zidoo fórumán, hátha kapok valami ötletet.
Köszi a választ.

(#50994) Winne


Winne
nagyúr

Urak!

Ide is beírom, hátha nem mindenki olvassa a két topikot.

A két eszköz közül melyiket érdemes venni? Vajon van különbség sebességben ugyanazzal a kártyával?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#50995) Buckey válasza Winne (#50994) üzenetére


Buckey
senior tag

Nekem a Huawei B535-232 AC van, eddig tudja az itt elérhető 4g maximumokat (néha 180Mbps körül is van). Viszont én utána kötöttem egy routert, mert a portok hiába gigabitesek, de annak csak kb. a 80%-át tudják átvinni (van belső hálózat).

(#50996) Winne válasza Buckey (#50995) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi a választ!

Hatótávra milyen?

Ha ott állsz mellette egy ugyanolyan hálózaton lévő modern telefonnal és egymás után mérsz, melyik tud általában nagyobb sebességet?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#50997) Buckey válasza Winne (#50996) üzenetére


Buckey
senior tag

Ahogy nézegetem, azért az Asus RT-AC65P hatótávban egy kicsit jobb, de sebességben nincs eltérés (ha mellette állok).
No, meg szerintem a Huawei talán minőségibb mint az Alcatel (bár, ez nem 100%).

(#50998) Dareius


Dareius
tag

Sziasztok!
lenne egy olyan jellegű problémám, hogy van egy 37,5MB/s netem és az összes kliensem Origin, Steam GOG, Epich, Battle net, Windows Store. ja meg az win update. 4-maximum 12 MB/s-tölt le.( mintha rendszer a régi netemet jegyezte volna meg mert az 12MB/s-volt)
Böngészőbe meg mindenhol okés és fogalmam sincs mi lehet a gond.
Land Driver OK, Router verziója is.
Nincs Nat-olt IP-m.
Állítottam be DNS-est 8.8.8.8 vagy a 1.1.1.1 semmi különbség.
DHCP-is állítottam be hogy fix IP-kapjak a routertől. Hogy a számomra fontos portok nyitottak legyenek.
A Windowson belül beállítottam a Korlátlan bandwidth-et és a háttérben futó alkalmazások is 100%-ot kapjanak de semmi nem változott. Még a SoftwareDistribution-belül is töröltem a szennyet, de ramsé bagózott.

(#50999) SP4C3 válasza Dareius (#50998) üzenetére


SP4C3
veterán

Mintha 100mbps-os portod lenne valahol...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#51000) Borisz76 válasza Dareius (#50998) üzenetére


Borisz76
veterán

Minden port ( Router, switch , PC ) gigabites ( 10/100/1000 ) ?
Kábelek minimum Cat5e vagy Cat6 besorolásúak ?

Fast Ethernet port ( 10/100 ) elméleti sebessége 12.5 MB/s
Nagyon úgy tűnik , hogy vagy port vagy kábel a hunyó....
Ha a kábelek jók is a csatlakozók is okozhatnak gondot....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.