Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50602) r0b3r


r0b3r
senior tag

Sziasztok!

Van egy 1,5Tb-os winchesterem, USB3-on keresztül routerre kötve, amit évek óta DLNA média szerverként használok. Win7 64 alatt egész eddig simán elértem olvasásra, mint hálózati meghajtót. Sajnos az utóbbi néhány napban, mikor próbálom elérni, az alábbi hibaüzenetet kapom: A rutinhelyőrző rossz adatokat kapott.
A két TV-ről és a telefonokról gond nélkül elérhető a meghajtó, ugyanúgy, ahogy eddig is.
Tudtommal semmi változás nem történt a számítógépen, nem volt új program telepítve, sem bármilyen frissítés. Van esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma, vagy mit jelent ez a hiba pontosan?
Köszönöm! :) :R

(#50603) krealon válasza r0b3r (#50602) üzenetére


krealon
veterán

A magyar forditasall nem "titkositott", eredeti hibauzenet:
The stub received bad data
https://www.google.com/search?q=The+stub+received+bad+data

(#50604) SunMount3r válasza r0b3r (#50602) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Windows-ban be van kapcsolva a hálózati felderítés és a Média streaming? A Munkacsoport neve azonos a router-ben is? És miért nem használsz SAMBA-t (SMB-t) a router-en a DLNA helyett? Sokkal korszerűbb. Csak lehet Win 10-ben be kell ezeket az SMB 1.0-ra vonatkozó opciókat is pipálni hozzá: [link] (A router szoftverétől függ, hogy kell e).

(#50605) SunMount3r válasza Doky586 (#50588) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát van itt kavarodás, bújom net-et, de egy pár dolog nem egyértelmű.
Van beépített FTPS a Windows 6-ben alapból is, vagy csak sima FTP? Itt azt írja, hogy csak a TLS-es FTPS a jó, mert az SSL-es elavult és már veszélyes. Ezt is tudja a Windows 7 alapból?
Vagy mindenképp egy külön FTPS-es programot kell telepíteni hozzá, ha igen, akkor melyik lenne a legjobb?

(#50606) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Illetve még 1 kérdés: olyan megoldás nincs erre a távoli file megosztásos igényre, ahol ideiglenesen "szüneteltetni" lehet a file-ok letöltését, majd később újra folytatni? Úgy értem, hogy a program akár bezárás után is megjegyzi, hogy hol hagyta abba és onnan tudja később folytatni. Gondlom ezt a sever-nek és kliens-nek is tudnia kell. ? Mert gondolom ez FTP-vel nem megy.

Köszi! (Vagy van erre valami jobb Topic, ahol többet tudnak erről?)

[ Szerkesztve ]

(#50607) Doky586 válasza SunMount3r (#50605) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A windows-ban nincs beépített FTP(S) server. A beépített filekezelő w7-en mennyire kezeli (mint kliens) az FTPS-et? Passz. Sok éve ftpzem, de ezen fapados eszközök használata sose jutott eszembe, ha ott a szuper Total Commander és társai.. De majd du letesztelem neked a w7 filekezelőt.

Az FTP(S) támogatja a megszakított letöltés folytatását.

[ Szerkesztve ]

(#50608) qqcqqc válasza Doky586 (#50607) üzenetére


qqcqqc
őstag

Windows 7 beépített FTP server szolgáltatás bekapcsolása: [link]
Csak SSL hitelesítést ismer.

[ Szerkesztve ]

(#50609) SunMount3r válasza Doky586 (#50607) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem először még a Server a fontosabb. A Win File kezelő is jó lenne ha tudná az elérését, de ugye ez már Kliens oldali kérdés. És a Total Commander nekem erre megfelelő lesz, mert ahogy látom van hozzá FTPS (kliens) plugin.
(Sajnos a Total Commander nem tud sehogy se Server-t létrehozni, ahogy most utána olvastam).

A FileZilla-t néztem még egyelőre Server-nek, de még túl sok az infó, hogy megemésszem.
A TLS mindenképp kell szerintem, az SSL már nem elég biztonságos.

Aztán majd jöhetnek a kliens opciók Android-ra és Mac-re is.

(#50610) qqcqqc válasza SunMount3r (#50609) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nézd meg a FileZilla-t és a CoreFtp-t,
1 [link]
2 [link]

Mindkettő szerver és tudja az szükséges dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#50611) Doky586 válasza SunMount3r (#50605) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem sehogyse sikerül a win beépített filekezelőjével kliensként csatlakozni egy FTPS szerverre. FTP-ként minden megy egyébként velük. Úgyhogy én nem vacakolok vele, mindenki telepítsen rendes FTP kliens progit TC-t stb ami tudja a titkosítést ha jelszóval akar csatlakozni.. Amúgy meg ott az anonymous sima ftp.

(#50612) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van egy ASUS routerem, tettem rá egy 1TB-os külső winyót. W10ben engedélyeztem ,hogy fel tudjam venni.

A kérdésem az lenne, hogy mi a különbség a "Hálózati hely" és a "Hálózati meghajtó" között?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50613) zolee001 válasza cellpeti (#50612) üzenetére


zolee001
őstag

Hálózati hely lehet sokféle,pl \\server\megosztás vagy https\\akármi.com pl webdaw-val megosztva stb

A hálózati meghajtó megjelenik a file explorerben mint betüjellel ellátott meghajtó

(#50614) Viktoár


Viktoár
addikt

Van egy ZTE H168N modem/router? (invitel vdsl) amire rádugtam egy tplink c5 ac1200 -as routert.
Szeretném a router lan portjait használni netezéshez illetve a wifijét mert modemé elég gyatra.

Odáig eljutottam hogy a modem egyik lan portjából megy a kábel a router wan portjába. Mit állítsak a routeren hogy működjön a net és mit a modemen?

Üdv:Viktor

(#50615) Doky586 válasza Viktoár (#50614) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#50616) zolee001 válasza Viktoár (#50614) üzenetére


zolee001
őstag

Ha nem akarod dupla nat-al szivatni magad akkor Lan-Lan bekötés és a tplinken dhcp off
Természetesen ugyanabba a subnetbe rakod ahol a szolgáltatói van

(#50617) krealon válasza Viktoár (#50614) üzenetére


krealon
veterán

OpenWRT AP/switch mod lepesek (router to AP mode)

- Ne legyen kapcsolat a routerek kozott
- A fo router (R1) LAN IP tartomanyabol egy nem utkozo cim beallitasa az OpenWRT router (R2) LAN interface-re
- R2 ujrainditas
- R2-n bejelentkezni az uj IP-n
- R2 swich konfigjaban a WAN port VLAN-jat atallitani a LAN VLAN-jara (felcserelni a 2 VLAN erteket a WAN port alatti 2 VLAN sorban)
- R2 ujrainditas
- R1 LAN osszekotese R2 WAN-nal
- R2 LAN interface protokol atallitasa statikus IP-rol DHCP kliensre
- R2 ujrainditas
- R1-ben megnezni, hogy R2 milyen IP-t kapott
- R2-be az uj (DHCP altal kiosztott) IP-n belepve beallitani a Wifi-t

IPTV eseten telepiteni kel az igmpproxy csomagot es konfiguralni a LAN intrface-t snooping-ra.
https://openwrt.org/docs/guide-user/network/wan/udp_multicast

[ Szerkesztve ]

(#50618) Viktoár válasza krealon (#50617) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszönöm mindenkinek, majd délelőtt nekiugrok mert már nincs erőm ilyenekhez. :R

Üdv:Viktor

(#50619) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Segítségre lenne szükégem.A napokban szereltek egy Daikin klímát nálam és szeretném a wifin keresztül a controller programmal használni.Van egy wifi modul a klímához és elvileg az kommunikálna a telefonos app-al.
Ott követném is a lépéseket, de kell neki WPS gomb.
Az nincs a routeremen...
Ez van TP-LINK TL-WR1043ND.
Az online felületen sem találtam a router beállítás címen.
Azt olvastam a QSS azonos lehet a WPS-el?
Próbáltam azt nyomkodni amikor kéri az app,de semmi hatása a wifi modulra.
De lehet az is rossz mert bármit nyomok rajta nem csinál semmit, csak a "Run" világít.

Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50620) Terapeuta válasza Orlin (#50619) üzenetére


Terapeuta
őstag

https://www.tp-link.com/hu/home-networking/wifi-router/tl-wr1043nd/
Hátsó nézetből a jobb szélső kis pöcök. Alatta oda van írva, hogy WPS.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#50621) Orlin válasza Terapeuta (#50620) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem ilyen van.
Ezen nincs. :(

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50622) Viktoár válasza krealon (#50617) üzenetére


Viktoár
addikt

Hát most valamit nagyon elrontottam mert nem érem el a tp-linket.

Bementem a router/interface/lan -ba és átírtam a 192.168.1.1-et 192.168.1.2-re. Rányomtam a save and apply-ra aztán elkezdett visszaszámolni 30 sec-ről. Utána kiírt valamit hogy nem sikerült elérni az eszközt. Beírtam böngészőbe az új ip-t és működött. Nyomtam egy reboot-ot és azóta egyik címen sem érem el. :(

Hogy tudnám visszaállítani vagy megnézni hogy milyen címen érhető el a router?

Üdv:Viktor

(#50623) zolee001 válasza Orlin (#50619) üzenetére


zolee001
őstag

NE használd a WPS funkciót (komoly biztonsági kockázat,könnyen törhetö lesz a routered) helyette a "normál" wifi password megadási lehetöséget keresd meg

(#50624) zolee001 válasza Viktoár (#50622) üzenetére


zolee001
őstag

DHCP-t kikapcsoltad?
Ha iegn és a subneted 192.168.1 x akkor a kliens gépeden állittsd a ip cimedet fixre pl 192.168.1.100 ra subnet mask 255.255.255.0 ok majd böngészöben 192.168.1.2 cimen üdvözöl a tp link (ha azt az ip t adtad neki)

(#50625) Orlin válasza zolee001 (#50623) üzenetére


Orlin
addikt

Akkor itt most merre?
Disable?
Csak akkor nem fog felcsatlakozni a klíma?

Itt azt írja azt nyomjam meg...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50626) Gubek-Einste válasza Orlin (#50625) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt normális jelszavas megoldás van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50627) zolee001 válasza Orlin (#50625) üzenetére


zolee001
őstag

WPS= Wifi Protected Setup
Annyit tesz,hogy aki képtelen az általa megadott wifi jelszavát beirni akkor nyomja meg a gombot,ha ugy itéled meg hogy a környékeden nincsenek pistikék akik "feltörik" a hálódat akkor használd

Ellenben a klima appjában biztos vagyok,hogy van lehetöség password megadására is,ahogyan a telefonod pc-d stb eszközöddel csatlakozol a wifi hálódra,ajánlottabb azt használni

(#50628) Orlin


Orlin
addikt

Aha értem.
Az a baj a telefonon a listában nem is látom a klímát,lehet akkor ott a wifi modulal lehet baj.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50629) zolee001 válasza Gubek-Einste (#50626) üzenetére


zolee001
őstag

Uhh,nem semmi egy termék,olyat nem lehet kapni ebböl ,hogy magát a klimát is a usernek kell összetákolni darabokból?
Mondjuk lehetne Lego edition a neve:-)

(#50630) Viktoár válasza zolee001 (#50624) üzenetére


Viktoár
addikt

Szuper vagy, sikerült kapcsolódni a tplinkhez.

Elkezdtem ezeket a beállításokat megcsinálni:

OpenWRT AP/switch mod lepesek (router to AP mode)

- Ne legyen kapcsolat a routerek kozott
- A fo router (R1) LAN IP tartomanyabol egy nem utkozo cim beallitasa az OpenWRT router (R2) LAN interface-re
- R2 ujrainditas
- R2-n bejelentkezni az uj IP-n
- R2 swich konfigjaban a WAN port VLAN-jat atallitani a LAN VLAN-jara (felcserelni a 2 VLAN erteket a WAN port alatti 2 VLAN sorban)
- R2 ujrainditas
- R1 LAN osszekotese R2 WAN-nal
- R2 LAN interface protokol atallitasa statikus IP-rol DHCP kliensre
- R2 ujrainditas
- R1-ben megnezni, hogy R2 milyen IP-t kapott
- R2-be az uj (DHCP altal kiosztott) IP-n belepve beallitani a Wifi-t

Az - "R2 LAN interface protokol atallitasa statikus IP-rol DHCP kliensre" résznél véletlenül bekapcsolva maradt a DHCP server és megint nem érem a tplinket. :W

Most hogyan tudnék belépni és kikapcsolni az elrontott beállítást?

Üdv:Viktor

(#50631) mobilizmo válasza Orlin (#50628) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nincs baj azzal a wifi modullal valószínűleg. A router DHCP-ben keresd meg először a klímát. Aztán majd csak kitaláljuk itt hogyan tovább. Ahogy Gubek is megírta.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#50632) Orlin válasza mobilizmo (#50631) üzenetére


Orlin
addikt

Ezt látom ott.
Elvileg ott kellene lenni a listában a klímának is?
Köszi.

A modemhez ezt kaptam még.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50633) zolee001 válasza Viktoár (#50630) üzenetére


zolee001
őstag

Tisztalappal,amibe az ISP kábele megy (router/modem /akármi) annak mi a subnetje (192.168. mennyi? )
Belépsz az eszközbe (pc-n a fix ip-t automatikusra állitani ha más a subnet) dhcp-dhcp pool (hatokör) pl legyen 192.168.1.10-192.168.1.253 ig,ok ha kell restart

A második routeren belépsz (gépeden fix ip-t a subnetre állitani) dhcp off router ip cimét fixre állitani pl 192.168.1.2
Wifit tetszésed alapján konfigolni ha szükséges
Restart

ISP routerböl Lan kábel a TPLink egyik LAN protjába
TPLink felülete a 192.168.1.2 cimen érhetö el majd
Ennyi

(#50634) mezis válasza Orlin (#50619) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem nyomkodni, hanem néhány másodpercig benyomva kell tartani egy WPS, QSS gombot, a megfelelő sorrendben.

mezis

(#50635) mezis válasza zolee001 (#50623) üzenetére


mezis
nagyúr

Van amikor nincs más megoldás. Nekem egy printerrel kellett megküzdenem.

mezis

(#50636) FattyDove


FattyDove
őstag

Ha rádugok egy külső HDD-t a D-link Dir-825-re, akkor az a HDD folyamatosan menni fog, vagy csak akkor ha épp el akarok valami róla?

(#50637) zolee001 válasza mezis (#50635) üzenetére


zolee001
őstag

Csodás gyártmány lehetett,ha usernek nincs WPS képes routere vegyen mellé

(#50638) mobilizmo válasza zolee001 (#50637) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ezt nem tudom elképzelni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#50639) Orlin válasza mezis (#50634) üzenetére


Orlin
addikt

Úgy csináltam pár mp-re utána elkezd villogni a QSS-de a "setup" gombot utána hiába nyomtam a klíma modulon.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50640) mezis válasza Orlin (#50639) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi router és a klima elég közel volt egymáshoz ?

mezis

(#50641) Borisz76 válasza mezis (#50640) üzenetére


Borisz76
veterán

Kollégám valami hasonlóval bajlódott....

Nála a telefonra telepített alkalmazásba kellett először belépnie.
Telefon közvetlenül kapcsolódott a klíma wifi-jéhez.
Ekkor elvégezte a SSID , jelszó beállítást ( azt kell megadni amit a router sugároz ).

Ezt követően telefonon bontotta a kapcsolatot majd a klímán nyomott egy gombot, hogy keressen megint wifit.
Ekkor már a router wifi-jét találta meg és a megadott SSID, jelszó páros megléte miatt tudott kapcsolódni.

Szerintem valami ilyesmi lehet nálad is.
Nem kell a routeren nyomkodni semmit.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50642) SP4C3 válasza FattyDove (#50636) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha a külső hdd "dobozában" lévő vezérlés állandóan járatja, akkor igen, de sajna nincs sok tapasztalatom külső lemezekkel.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50643) zolee001 válasza mobilizmo (#50638) üzenetére


zolee001
őstag

Én igen, mert nekem kerek 0 db van

(#50644) Orlin


Orlin
addikt

Közben sikerült összelőni őket.
Köszönök mindent.
A modulon kellett picit jobban rányomni a gombra... :W

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#50645) Viktoár válasza zolee001 (#50633) üzenetére


Viktoár
addikt

"Tisztalappal,amibe az ISP kábele megy (router/modem /akármi) annak mi a subnetje (192.168. mennyi? )
Belépsz az eszközbe (pc-n a fix ip-t automatikusra állitani ha más a subnet) dhcp-dhcp pool (hatokör) pl legyen 192.168.1.10-192.168.1.253 ig,ok ha kell restart"

Erre gondoltál?

"A második routeren belépsz (gépeden fix ip-t a subnetre állitani) dhcp off router ip cimét fixre állitani pl 192.168.1.2"

Na hát itt van a gond, hogy a második (tplink) routerbe nem tudok belépni. :(

Üdv:Viktor

(#50646) zolee001 válasza Viktoár (#50645) üzenetére


zolee001
őstag

Ebben a formában tökéletes, a tp link lehet pl a 192.168.1.2( a tp link ben adod meg ) cimen és kész is vagy

Nyomsz a tp linken egy resetet,visszaáll gyárira,összekötöd a gépeddel,belépsz a menüjébe (ha ö is a 192168.1.1 cimen létezik akkor átállitod 1.2-re majd a dhcp servert kikapcsolod)

[ Szerkesztve ]

(#50647) Viktoár válasza zolee001 (#50646) üzenetére


Viktoár
addikt

Nyomtam resetet de nem történik semmi. :( Elugrottam egy helyi számtech boltba, két fiatal srác volt bent. Odaadtam nekik hogy valamit elállítottam és most nincs ip cím amin elérhető. Próbálgatták bő fél órán keresztül, resettel is próbálkoztak de nem kaptak ip címet. Azt mondták kuka. :(

Az az érdekes hogy rádugom a modemet az egyik lan portjára, a gépet egy másik lan portra és van net meg wifi is. Csak éppen a routerbe nem tudok belépni mert nincs a routernek címe. Ilyen lehet? :F

Valami másfajta reset megoldás amihez nem kell ip cím vagy kiszedni belőle hogy mégis milyen címen elérhető ha van ilyen?

Üdv:Viktor

(#50648) zolee001 válasza Viktoár (#50647) üzenetére


zolee001
őstag

Végül is célt értél mert ez lett volna a feladat,gondolom firmware lement róla a lan portok (switch) része össze van drótozva azért müködik immáron switchként

Ha ez ilyen open wrt vel hackelt valami akkor a gyári firmware-t esetleg rá lehet varázsolni (ha....)

(#50649) Viktoár válasza zolee001 (#50648) üzenetére


Viktoár
addikt

Aha és azt hogy lehet rátenni? :D Gondolom rizikós de így nem tudok állítani semmit. (wifi név, jelszó stb..)

Üdv:Viktor

(#50650) woodworm válasza Viktoár (#50647) üzenetére


woodworm
veterán

Ha kikapcsoltad a dhcp szervert és maradt a címe 192.168.1.1, akkor teljesen érthető a szituáció. Ha átállítottad a saját címét 192.168.1.2-re, akkor azon el lehet érni, ha rá van dugva a fő routerre. Ha nincs, akkor pedig statikus címet kell beállítani a pc-n és csak a tp-linket rácsatlakoztatva beírni az elérni kívánt címet. Csak tudod mire változtattad!?

Továbbá azt ajánlanám, hogy egyetlen topikban kérj segítséget! Tudatlanul végrehajtva minden jó szándékú segítséget, csak nagyobb bajba kerülsz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.