Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49051) MasterMark válasza Kisbre (#49048) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a modem csak modem, akkor az a megoldas, hogy a switch-et kicsereled egy routerrel, vagy a tieidbol egyel, vagy kell egy uj.

NeoPampalini: A routerek itt most elsosorban wifi ap-k valszeg, azert igy van elrendezve. Nem rakhatod el a helyerol, illetve mint irta tobb kabelt se fog huzni. Igy nem megoldhatoak a normalis topoligak amire gondolna az ember alapbol.

Borisz76: Nem eleg az amit mondasz, mivel a switchen keresztul van kotve a modem. Nem lehet egyszerre a wan is meg a lan is a router wan oldalan. Most is emiatt nem eri el a masikoldalt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49052) Kisbre válasza Borisz76 (#49049) üzenetére


Kisbre
tag

Megfogom nézni, de jelenleg 80 km-re vagyok tőle :)

(#49053) NeoPampalini válasza MasterMark (#49051) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Persze, ennyire nem kell átrendezni a dolgokat, de ha már úgyis belenyúl, miért ne?

(#49054) MasterMark válasza NeoPampalini (#49053) üzenetére


MasterMark
titán

Azert ne, mert ha elmozditod a routert a helyerol, akkor onnan eltunik a wifi lefedettseg. Ami nyilvan nem jo.

Switch Tax

(#49055) Doky586 válasza Kisbre (#49052) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom egy óra alatt leérsz és megnézheted nekünk. Addig megebédelek.. ;)

(#49056) Kisbre válasza Doky586 (#49055) üzenetére


Kisbre
tag

Kicsit húzd el a kaját, kb 7 fele érek haza. :)

(#49057) NeoPampalini válasza MasterMark (#49054) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Azt a kb. egy órát ki lehet bírni wifi nélkül, amíg megoldja. :DDD Bár, ahogy nézem, az egyik csak 2.4 GHz-et, a másik 5 GHz-t is tud, ez mondjuk lehet szempont, igen.

(#49058) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! Segítségre lenne szükségem ! Tegnap kicserélte a telekom a modemot mert 1000/200 netre fizettem elő. Eddig 250 -es netem volt a modem után van egy Asus RT-AC55U router AP módban. Eddig át is ment szépen az egész sávszél az asusra is. Ma mértem volna egy speedtest-et az új nettel , a modemba dugott gép 930/27 et mér az asus AP-n pedig csak 250/27 -et . Mi lehet a gond ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#49059) Kisbre válasza Doky586 (#49055) üzenetére


Kisbre
tag

A modem: Arris CM3200B

(#49060) SP4C3 válasza Kisbre (#49059) üzenetére


SP4C3
veterán

Ez csak modem, router nelkuli. Tehat leegyszerusitve coaxot alakit at ethernetre.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49061) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#49058) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen vagy wifi-n?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49062) viperabácsi válasza Gubek-Einste (#49061) üzenetére


viperabácsi
addikt

Természetesen kábelon !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#49063) mezis válasza viperabácsi (#49062) üzenetére


mezis
nagyúr

Vagyis kábeLAN. :DDD ;]

mezis

(#49064) viperabácsi válasza mezis (#49063) üzenetére


viperabácsi
addikt

Így is mondhatjuk ! ;]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#49065) MasterMark válasza viperabácsi (#49058) üzenetére


MasterMark
titán

Tippre vagy nincs bekapcsolva a hardveres gyorsítás, vagy QoS-t kapcsoltál be amit úgy hagytál a régi beállításon.

Switch Tax

(#49066) viperabácsi válasza MasterMark (#49065) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezeket az asuson kellene néznem ugye ? Nem kapcsoltam be semmit egyszerűen csak a gyári gyors beállítással AP módba tettem az asus-t. A telekomoson meg semmi nem lett állítva.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#49067) MasterMark válasza viperabácsi (#49066) üzenetére


MasterMark
titán

Ha AP módban van, akkor sima switchkent kéne működnie, és nem nyúl a forgalomba.

Nézd meg a kábeleket, csatlakozókat, főleg azt amit pluszba raksz be mikor a routeren keresztül kötöd.

Switch Tax

(#49068) viperabácsi válasza MasterMark (#49067) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az asus egy másik lakásban van (ugyan azon a családi házban. Eddig a 250 -es net ment hibátlanul ugyan ezzel a konfiggal , csak kicserélték a T-s modemet az 1000-es net miatt . Holnap megnézem azért a kábelokat , de nem hiszem , hogy ott lenne a gond.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#49069) MasterMark válasza viperabácsi (#49068) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem meg ott lesz a gond. A 250 eddig is ment, meg most is megy. Ha eddig is limitált a kábelhiba miatt, azt nem vetted észre a lassabb netsebesség miatt.

A kábelt kizárhatod úgy, hogy átviszed a routert, ott rádugsz egy gépet, és egy rövid másik kábellel a modemre dugod.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49070) viperabácsi válasza MasterMark (#49069) üzenetére


viperabácsi
addikt

Kipróbálom , hogy áthozom ebbe a helyiségbe egy másik kábellel rádugom a modemre és agépre , kipróbálom . Már csak holnap tudom ezt megtenni. Addig is köszi a tippet .
Látom közben te is leírtad ugyan ezt az ötletet :R

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#49071) Lexe


Lexe
csendes tag

Sziasztok,

Otthoni hálózat építésére szántam el magam, de az alábbi problémába ütköztem.
Az eszközök:
Telekom Huawei modem
TPlink sg1016de switch
2db Ubi ac lite

Az eredeti elképzelésem az volt, hogy a modem LAN -ból húzok egy kábelt a switch -be majd onnan osztom tovább mindenfelé de így nem láttam eszközt.
Érdekes, hogy ha a switch -be van pl. egy PC és a két AP akkor nem látom az AP -ket de ha a modembe dugom az AP -ket (a PC marad a switch -be) akkor látom őket. A PC-n van net is minden jól működik.

Nagyon úgy néz ki jelenleg, hogy amik a switch -be vannak azok nem látják egymást de a direkt modembe dugott eszközök láthatóak a switchen lévőknek.

Egy példa:
PC + TV kábellel a switch -be akkor nem látom a TV-n a PC megosztást.
PC switch -be TV Wifi-n (ap a modemben) akkor látja a TV a PC megosztást.

Bocs a buta leírásért de nem vagyok szakember.
Szívesen venném ha tudnátok segíteni.

Köszönöm,
L

(#49072) Soma01


Soma01
veterán

Windows 10 alatt, hogyan kell IP alapján elérni egy SMB megosztást, ha magától nem látja, nincs a listában? Sok gép látja a megosztást, de egy nem, ezért próbálnám IP alapon.

(#49073) CirrMee válasza Soma01 (#49072) üzenetére


CirrMee
addikt

\\ip cím
\\gépnév

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49074) Livius válasza krealon (#49032) üzenetére


Livius
őstag

A lényeg, ami lemaradt ahhoz hogy ez az ágrajz működjön, az az, hogy a szolgáltatói eszkőz ne csak szimplán modem üzemmódú legyen, hanem routerként üzemeljen és a 192.168.1.X -es IP cím tartományban, azon menjen a DHCP szolgáltatás is. Valamint a menüjében nem árt lefoglalni ezeket a kitalált IP címeket a Router 1 és 2-höz majd.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#49075) Soma01 válasza CirrMee (#49073) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Ki fogom próbálni.

(#49076) Lexe válasza Lexe (#49071) üzenetére


Lexe
csendes tag

Sziasztok,

Sikerült a beállítás, elgépeltem egy IP címet. :W

Köszi,
L

(#49077) Milli82 válasza Soma01 (#49075) üzenetére


Milli82
tag

Lehet még probléma:
win10 alapból nem támogatja már a régi SMBv1-es megosztásokat.
Vagy engedélyezed, vagy a kiszolgálót húzod fel SMBv2 de inkább v3-ra.
Nyilván a v3 lenne az ideális a biztonság miatt.

https://support.microsoft.com/hu-hu/help/2696547/detect-enable-disable-smbv1-smbv2-smbv3-in-windows-and-windows-server

[ Szerkesztve ]

Asus AC85P - DS118

(#49078) Doner


Doner
aktív tag

Sziasztok, hogyan lehet megcsinálni hogy két windows 10-es gép hozzáférjen egymás megosztott mappáihoz? Minden beállítást megadtam a hálózatfelderítést is és a teljes hozzáférést is. A jelszavat kikapcsoltam. a két gép látja egymást ha a hálózatra kattintok, de amint be akarnék lépni "a windows nem tud kapcsolatot létesíteni.."

Biztos volt már szó a csoportban de nem találom.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#49079) rento válasza Doner (#49078) üzenetére


rento
őstag

Megválaszoltad magadnak, a jelszavakat kikapcsoltad. Muszáj lesz jelszót adnod mind a két gépen lévő felhasználónak.

(#49080) CirrMee válasza rento (#49079) üzenetére


CirrMee
addikt

Muszáj lesz jelszót adnod mind a két gépen lévő felhasználónak.

Ahhoz képest nálam az összes gépen jó mindenféle jelszó nélkül...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49081) zolee001 válasza Doner (#49078) üzenetére


zolee001
őstag

Pedig kb minden ötödik kérdés erröl szól

(#49082) rento válasza CirrMee (#49080) üzenetére


rento
őstag

Hát nekem nagyon nem akart. Talán mert SMBV1- t használsz azért megy.

(#49083) MasterMark válasza rento (#49082) üzenetére


MasterMark
titán

(#49084) Buckey válasza Doner (#49078) üzenetére


Buckey
senior tag

Volt róla szó, de ez állítólag "user error", ugyanis a win10 az egy tökéletes op. rendszer, aminek nincs hibája. ;] Én már kaptam ezért, most is fogok, mert a kritika az nehezen elviselhető valami.
A win10 nem szeret egyes embereket, babusgatni, szeretgetni kell, akkor talán engedi. ;]
Én is ezzel küzdök néha. Egy frissítés után hol az egyik, hol a másik gép nem lát a hálózaton bizonyos gépeket (néha még saját magát sem), minden hozzá kapcsolódó beállítás egyforma a két gépen, de hiába. Újratelepítés után érdekes módon van, hogy megfordul az egész, és ami jó volt, az romlik el. És volt olyan is, hogy pár nap múlva magától megjavul! A win10 az egy ilyen hisztis picsa, hogy azt csinálja, amihez kedve van.
No, meg legyen a rendszergizdáknak is dolguk, ne csak vakarják a zacsit egész nap. :DD ;]

Várj egy-két napot, hátha megjavul. ;) :DDD (érdekes módon, volt olyan, hogy bevált! Mint a legutóbbi nyűglődésem óta, most is magától megjavult, pedig be sem volt kapcsolva azóta a "rossz" gép a mai napig!)

[ Szerkesztve ]

(#49085) MasterMark válasza Buckey (#49084) üzenetére


MasterMark
titán

Mindenre van válasz, ott van az előtted lévő hsz-ben. Ez nem valami mágikus dolog, csak érteni kell mit csinálsz...

Switch Tax

(#49086) Buckey válasza MasterMark (#49085) üzenetére


Buckey
senior tag

Ugyan azokat megcsináltam (nem először állítom be a rendszert, nagyjából értem is mi mire való), mint a leírásban van. Az egyik gépen tökéletesen be tudom állítani, a másikon meg nem? :F A beállításokat összehasonlítva minden egyforma, mégsem jó az egyik (pedig újraindítás és a beállítások ki-be kapcsolgatása is volt, meg a hálózati kártya alapra állítása stb.). Majd egyszer csak magától helyrejön a kapcsolat (több nap múlva, még kikapcsolt gép esetén is, mint most is, a legutóbbi esetben). :F
Akkor ez most így is user error? Vagy a krampuszok szórakoznak velem? ;]
Mert a gyanúm szerint a win10 ezen a téren (is) még nincs igazán a toppon. Mert azért ne mondja nekem senki, hogy egyszer tudom, pár perc múlva meg nem, ennyire hülye (még) nem vagyok (a hangok is megmondták :DD ). Meg két (több) beállítást össze tudok hasonlítani, hogy mi egyezik és mi nem.

(#49087) mezis válasza Doner (#49078) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#49088) MasterMark válasza Buckey (#49086) üzenetére


MasterMark
titán

Neked a kapcsolattal, és a hálózattal semmilyen probléma nincs.

Te az automatikus hálózatfelderítésről beszélgetsz végig. Ami nem egyenlő azzal, hogy megy-e a megosztás vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49089) Buckey válasza MasterMark (#49088) üzenetére


Buckey
senior tag

Oké, akkor a kapcsolat és a hálózat jó. De az automatikus hálózat felderítés miért nem? Miért nem látszik néha? Miért csak napokkal később, mikor bekapcsolom a gépet? Vagy elfárad a nagy frissítésben, keresésben és lesz@rja egy idő után? Majd mikor kipihente magát, akkor már hupsz, kipihenten egyből meg is találja? Mert valami ilyesmi a helyzet.
Mert az nem megoldás, hogy írjam be kézzel az IP címet vagy a gép nevét, ha egyszer tud(na) jól müködni is.

(#49090) MasterMark válasza Buckey (#49089) üzenetére


MasterMark
titán

Leírtam már.

Switch Tax

(#49091) Buckey válasza MasterMark (#49090) üzenetére


Buckey
senior tag

:R

(#49092) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Először is boldog karácsonyt mindenkinek! :)

Kérdés: Ha itthon 2 router van sorba kötve, akkor a második routeren kikapcsolhatom a NAT funkciót?

Így néz ki a hálózat és a végeredmény, amit ad:

Korábbi rendszer:
Modem -> Archer C7 (NAT ON) -> Gép = Open NAT

Jelenlegi rendszer:
Modem -> Archer C7 (NAT ON) -> Archer C2 (NAT ON) -> Gép = Moderate NAT

Itt a Moderate a probléma, ezért gondoltam, hogy a C2-n kikapcsolnám a NAT-ot.

Ez megoldás lehet, hogy Open legyen ismét?

(#49093) Borisz76 válasza Chosen (#49092) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia !
A C7 végzi a routolást.
A C2-t pedig rakd AP/Switch módba.
Ha nincs a menüjében ilyen funkció akkor [így] kell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49094) Doky586 válasza Chosen (#49092) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#49095) Borisz76 válasza Doky586 (#49094) üzenetére


Borisz76
veterán

Hú Doky ez egy jó bejegyzés lett !
Köszönet érte !
Mentettem is a könyvjelzőim közzé !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49096) Chosen


Chosen
addikt

Köszönöm a gyors segítséget! :R

(#49097) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Létezik kb 10k körül otthonra olyan GbE, legalább 5 portos switch, ami tudja a LAG-ot?

(#49098) And válasza Sanyi.mTs (#49097) üzenetére


And
veterán

Ez éppen belefér a keretbe és 8-portos: D-Link DGS-1100-08.

(#49099) mjani1172


mjani1172
addikt

Urak!

Voltak nálam beállítani a hálózatot, de ezt láttam a végén.: Így jó? Nincs bekapcsolva az SMBv1?

(#49100) MasterMark válasza mjani1172 (#49099) üzenetére


MasterMark
titán

Kik? Miért? Mire kell neked az SMBv1?

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.