Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49201) NeoPampalini válasza brembo (#49194) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Itt elég sok minden le van írva, nézd át. Win10-es hálózat egy szopás annak, aki régebbi Windows-on edződött, ráadásul még az adott gépen lévő Windows10 verziójától is függ, hogy mi megy, meg mi nem, vagy nem úgy, ahogy régen (khm... Homegroup...). :D

Ja, a link: [link]

Ha továbbra is gond van, akkor szedd össze, hogy mit csináltál, ami okozta, hibaüzenetet másold be ide, ha nem megy valami.

(#49202) windlord válasza stigma (#49200) üzenetére


windlord
őstag

Menne, persze.

(#49203) htc07 válasza brembo (#49194) üzenetére


htc07
addikt

először nézd meg azt, hogy pingelni tudod-e egymást a gépekről, ha az nem megy, akkor a routeren kell bütykölni (talán valami kliens izoláció néven fut a legtöbb routeren).

azon felül, ja a windows elég nagy szívás :DDD

(#49204) brembo válasza NeoPampalini (#49201) üzenetére


brembo
tag

Nagyon köszi a linket, végigmentem a javasolt pontokon, de nem jártam sikerrel...

@ htc07 - Köszi a tippet, a pingelés megy. Amúgy asus rouerem van, minden alapbeállításon megy. A tűzfalat is kilőttem. Lehet, hogy mégis a routeren kell vmit törpölni?

(#49205) NeoPampalini válasza brembo (#49204) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Mit jelent, hogy nem jártál sikerrel? Nem vagyunk látóasszonyok... :DDD

Ha pingelés megy, akkor elvileg IP alapján eléred a megosztást, csatolod a hálózati meghajtót, kész.

(#49206) htc07 válasza brembo (#49204) üzenetére


htc07
addikt

megtaláltam a routeren (nálam) a beállítást, Wireless > Professional > Set AP Isolated-et kell kikapcsolni (HGG firmware-n legalábbis) - de ha pingelik egymást a kliensek, akkor elvileg ki van kapcsolva, úgyhogy nem ez lesz a gond.

ha a fájlkezelőben a címsorba beírod a másik gép címét perjelekkel: \\192.168.x.y , akkor mit látsz?

be van kapcsolva a fájlmegosztás a gépeken?
Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Hálózati és megosztási központ\Speciális megosztási beállítások

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

otthoni hálózatba vannak konfigurálva?
Gépház/Hálózat és Internet/Ethernet (bal oldalon) /Felül a hálózat neve, amihez írja, hogy csatlakoztatva/ Magán-ra kell állítani

[ Szerkesztve ]

(#49207) kopygege


kopygege
tag

Sziasztok!

Eddig az UPC routeréből egy 20 méteres CAT6 UTP kábelen vezettem be az asztali géphez a netet.
Vettem egy Zyxel GS1200-as switch-et. A kérdésem az lenne, hogy a kábelt, ami eddig a gépbe vitte a netet hagyhatom-e benne és egy külön kábellel vezessem be az UPC routeréből a switchbe a netet és osszam a médiaeszközöknek, vagy a számítógépbe is mindenkiképp a switch-en keresztül szabad csak vinni a netet, hogy ne legyen valamilyen zavar a rendszerben?
(Egyszerűbben: csak egy kábel jöjjön a routerből be a switch-be és minden további csak onnan jöjjön ki?)

Előre is köszönöm szépen!

(#49208) NeoPampalini válasza kopygege (#49207) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Mindkettő jó, bár az valóban egyszerűbb, ha a router-ből az eddigi kábelen a switch-be megy a net, és arról osztod tovább.

(#49209) htc07 válasza kopygege (#49207) üzenetére


htc07
addikt

mehet külön, nem kell közös switchen lenniük az eszközöknek (sőt, én csak akkor kötnék a switchbe eszközöket, ha már a routeren nincs több szabad port, hogy csökkentsd az ethernet port terheltségét).

[ Szerkesztve ]

(#49210) brembo válasza htc07 (#49206) üzenetére


brembo
tag

Izolációt csekkoltam, az kikapcsolva.

Ha beírom a hálózati meghajtó csatlakoztatásához a másik gép ip címét, akkor csak kiírja, hogy a win nem tud kapcsolatot létesíteni.

A fájlmegosztás természetesen be van kapcsolva, azzal kezdtem :)

Az otthoni hálózatot nem pontosan értem. A hálózati profilt magán-ra állítottam (ezt is írták mindenhol, hogy a nyilvános nem jó).

Szóval, passz. Köszi a segítséget, de kezd elfogyni a türelmem, inkább szarok bele... :DDD

(#49211) htc07 válasza brembo (#49210) üzenetére


htc07
addikt

last resortnak tudom javasolni, hogy dobj fel az asztali pc-re egy ftp szervert, és akkor távolról is el tudod érni a fájljaid (ha kábelen csatlakozik az asztali pc a routeredhez és a routert eléred külső hálózatrol, akkor wake-on-lan segítségével fel is tudod ébreszteni a pc-t, hogy elérd a fájljaid).

Mégegyszerűbb, kevésbé költséghatékony, de célravezetőbb, ha szerzel egy NAS-t. :D

(#49212) NeoPampalini válasza brembo (#49210) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Otthoni hálózat = magán, ez akkor be van állítva, OK.

De amúgy a hálózati beállítások minden gépen így vannak, vagy csak azon, amelyiken a megosztott mappa van? Nem mindegy.

Szerk.: nem véletlenül írtam, hogy részletesen, pontosan írj le mindent, mi mire van állítva, 1-2 screenshot sokat segítene. Hiába tűnik egzakt tudománynak az informatika, nem az. :D

[ Szerkesztve ]

(#49213) brembo válasza NeoPampalini (#49212) üzenetére


brembo
tag

Tudom, hogy nem egzakt, évek alatt jópár parajelenségbe belefutottam már :DDD
Végigmentem minden egyes ponton, amiket a linken láttam, ezért nem írtam le részletesebben. És mindkét gépen eszközöltem őket.

Amúgy tervezek egy NAS beállítani, de gondoltam, előtte belövöm a hálót, hogy kényelmesebb legyen rendet rakni a fájlok között. Azt nem gondoltam, hogy ennyi időt elpöcsölök vele, ráadásul haszontalanul...

(#49214) NeoPampalini válasza brembo (#49213) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Milyen build számú Win10-ek ezek? (Futtatásba "winver")

Szerk.: anomália lehet még, hogy a local account-nak nincs jelszó beállítva (?), gondolom akkor lehet ilyen, ha ms account-tal van használva a gép, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#49215) brembo válasza NeoPampalini (#49214) üzenetére


brembo
tag

Win 10 Pro
1903-as verzió
buildszám: 18362.535

Valóban nem állítottam be jelszót. Esetleg állítsak? Mindkét gépen?

(#49216) NeoPampalini válasza brembo (#49215) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Több helyen olvastam, hogy ez megoldotta a "Win10 nem tud csatlakozni a hálózaton" problémakört. Egy próbát megér.

Szerk.: egész pontosan azon a gépen kellene megpróbálni, amelyikRŐL el akarod érni a mappát. Elvileg ha van jelszó, akkor kérni is fogja csatlakozáskor, ahol is teljesen illogikus módon nem a hálózaton elérni kívánt, hanem a lokális gép felhasználónevét és jelszavát kell beírni...

[ Szerkesztve ]

(#49217) brembo válasza NeoPampalini (#49216) üzenetére


brembo
tag

Köszönöm az együttgondolkodást, és a segítséget! :R

Miután minden létező lehetőséget végigzongoráztam, a megoldás bántóan triviális volt: kiderült, hogy a pc, amiről a megosztást indítottam, nem a routerről kapta a netet, hanem közvetlenül a modemről, így ha jól sejtem, nem egy hálózaton voltak... Átdugdosás után mindenki látott mindenkit.

(#49218) Borisz76 válasza brembo (#49217) üzenetére


Borisz76
veterán

Ott valami árulás van akkor...ha jól gondolom.

Egyszerre 2 eszköz ne akarjon IP-t osztogatni egy hálózatban.
Tehát vagy a Modem/Router ....gondolom szolgáltatóé a cucc....vagy a saját routered de akkor meg a szolgáltatóit érdemes Bridge módba rakatni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49219) brembo válasza Borisz76 (#49218) üzenetére


brembo
tag

Igen, a modem a Digi által hozott cucc, de nem állítottam rajta semmit, csak a seggébe dugtam egy másik routert. Ezek azok a dolgok, amikhez nagyon suta vagyok.

(#49220) Borisz76 válasza brembo (#49219) üzenetére


Borisz76
veterán

A sajátodat akkor állítsd át AP azaz Acces Point - Hozzáférési Pont üzemmódba.

Ha nincs benne dedikált AP mód akkor [így kell.]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49221) brembo válasza Borisz76 (#49220) üzenetére


brembo
tag

Van benne AP mód. És ha erre állítom, akkor jól gondolom, hogy egy hálózatra kerülnek (átdugdosás nélkül is)?

(#49222) Borisz76 válasza brembo (#49221) üzenetére


Borisz76
veterán

Pontosan.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49223) brembo válasza Borisz76 (#49222) üzenetére


brembo
tag

Köszönöm a tanácsot. :R

(#49224) kopygege válasza htc07 (#49209) üzenetére


kopygege
tag

Köszönöm, de akkor ez a beállításokban nem fog zavart okozni?

Másik kérdésem, hogy az ethernet kábel keresztezhet-e egy olyan vezetékcsatornát 90 fokban kívülről, amiben légkondicionáló kábelei mennek?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#49225) MaCS_70 válasza kopygege (#49224) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Keresztezhet.

Az elektromos hálózat frekvenciája 50 Hz, az Etherneté >100 MHz, arról nem is beszélve, hogy merőlegesen milyen hatásfokú indukció érvényesülne...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49226) kopygege válasza MaCS_70 (#49225) üzenetére


kopygege
tag

Nagyon köszönöm!

(#49227) windlord válasza MaCS_70 (#49225) üzenetére


windlord
őstag

A 90fokos torosek okozhatnak problemakat, de ez mar fingreszeles.

Sok halozatot epitunk cat6 - tol felfele, rendszergaranciaval.
Ilyenkor meg kell merni a halozati atvitel parameteresi (fluke dtx pl.)

Ezek eros 90es toresek, esetleg csavarodassal.

Nade, ott, neki semmi baja sem lesz belole :)

(#49228) mezis válasza kopygege (#49224) üzenetére


mezis
nagyúr

Emlékeim szerint a gyár 18 -20mm-es minimális hajlítási sugarat ír. Ha ír. Törni semmiképp ne törjön.

mezis

(#49229) kopygege válasza mezis (#49228) üzenetére


kopygege
tag

Lehet, hogy félreérthető voltam. A légkondi vezetékcsatornája vízszintesen megy a falon. Több helyen olvastam, hogy nem tanácsos métereken keresztül párhuzamosan közvetlenül mellette vezetni a netkábelt. Ezért az a megoldás marad, hogy az UTP kábelt a vízszintesen haladó kábelcsatorna előtt, arra merőlegesen (függőlegesen) vezetném el. A kérdésem arra vonatkozott, hogy így nem okoz-e problémát ha keresztben találkozik a 220-as és a netkábel néhány centire egymástól.
De ha jól értettem MaCS_70 válaszát, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#49230) ColdMan válasza kopygege (#49229) üzenetére


ColdMan
tag

Osztott csatornában akár több 10 métert is futnak egymás mellett.

Egyébként régebben (amikor még ezzel foglalkoztam), próbából egy néhányszor 10 méteres CAT5E kábelre kötöttünk csomót, elvágtuk az összes eret és sodorva simán összekötöttük őket, köszönte szépen, működött, hozta az elvártat.

Mondjuk ez még a gigabites idők előtt volt...

(#49231) MaCS_70 válasza ColdMan (#49230) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Szerencsés (=nem szerencsétlen) esetben meglepően hibatűrő tud lenni az Ethernet. Nem egyszer toldottam már ideiglenesen csokival, de láttam már olyan irodát is, ahol üzemszerűen vezetett az egyik PC-hez MTK-kábel. :K

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49232) windlord válasza MaCS_70 (#49231) üzenetére


windlord
őstag

Kérdés,milyen tempot járattal rajta...

Cat6a,cat7 -et is lehet forrasztva kötni,ha figyelsz az erparsodrasra is. Jó lesz az utána hiteles meresen is.

[ Szerkesztve ]

(#49233) MaCS_70 válasza windlord (#49232) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A buherálás nyilván a sebesség rovására megy, de a lényeg az, hogy tud működni.

Az az MTK-kábel is eleve négy eres volt, tehát a kiváltott UTP sem igazán valószínű, hogy több volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49234) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok!
Egyetemi hálózaton belül a szobában tudok fájlmegosztó szolgáltatást használni, a labrookban viszont ez le van tiltva. Erre azt a megoldást ötleteltem ki, hogy valahogy elérem a laptopomat a szobámban.

Kérdés:
Mi lenne erre a feladatra a legalkalmasabb szoftver, ami egyszerűen beüzemelhető?

Üdv
Drohun

(#49235) MaCS_70 válasza ∂яσнυη (#49234) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Feltételezem, hogy a szobádban vaskos NAT mögött megy a géped, és nem férsz hozzá publikus IP-címmel rendelkező eszközhöz, hogy VPN-szervert hozz létre.

Hirtelenjében a TeamViewer ugrik be mint távoli asztal, eseti felhasználásra, de nem tudom, hogy az meddig tarja fenn a csatlakozási azonosítókat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49236) SP4C3 válasza MaCS_70 (#49235) üzenetére


SP4C3
veterán

Teamviewer annyira elqurvult... Inkább AnyDesk-re álltam át és helyette ezt is szoktam javasolni. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49237) VeryByte


VeryByte
őstag

+1

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#49238) Borisz76 válasza SP4C3 (#49236) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem is hallottam még róla. :R
Én lassan 10 éve használom a TW-t.Eddig nem volt vele gondom.
Van róla valahol egy részletesebb - lehetőleg magyar - leírás, bemutató stb..... ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49239) Doky586 válasza Borisz76 (#49238) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy akár ott a win10 beépített 'gyors segítség' progija is, ha van aki a távoli gépen rákattint a bejelentkezés jóváhagyása gombra..

(#49240) SP4C3 válasza Borisz76 (#49238) üzenetére


SP4C3
veterán

Sajna leírást/bemutatót nem tudok, de a progi tud magyarul.
Tud "ID" szerint csatlakozni, de ami mégfontosabb IP alapján lanon is. (gyárilag IP:7070-es porton, simán lehet file-okat küldözgetni gigabittel, amire TeamViewer is képes, csak adni kell egy vagon pénzt, hogy használható legyen, meg heti szinten jön hozzá a verzióváltás és hát szeretik enni a szart, hogy "vedd meg a legújabbat", reklámozik, nagware. AnyDesk van androidra és Linux-ra is, ahol jól helytállt eddig (nálam).

A távoli asztal része is kiválóan üzemel. Ja és még csak telepítgetni sem kell, letölt futtat, működik.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49241) windlord válasza MaCS_70 (#49233) üzenetére


windlord
őstag

Persze, hogy tud valahogy.
4 er eleg az ethernet felepulesere.
Kerdes, mi es hogy halad rajta.

(#49242) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

A routerben MAC cím alapján DHCP-vel osztom ki az IP-ket a belső hálón az eszközöknek.
Mobilon és tableten megváltoztattam a hálózati beállításokat és a DHCP-ről átálltam statikus IP-re, ami meglepő módon pozitív változásokat hozott. A böngészés sokkal gyorsabb lett és az appok, amik internetet használnak gördülékenyebbnek tűnnek.
Ezért elgondolkoztam, hogy talán az asztali gépen is kellene hasonlót csinálnom, de nem vagyok benne biztos, hogy van értelme?
Az asztali PC vezetékesen kapcsolódik a hálózathoz.
Van valami előnye a statikus beállításoknak? Esetleg online játék alatt javul a lag? Gyorsabb lehet a böngészés / videók indítása? Van bármi biztonsági előnye?
Illetve van 3 NAS-om is, ami DHCP-vel kapja a hálózatot. Hagyjam így őket?
Válaszokat előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#49243) SP4C3 válasza #75501312 (#49242) üzenetére


SP4C3
veterán

Érdekes téma.
Amit leírtál elsőnek, hogy statikusra raktad és jobb lett a böngészési élmény, az nem annak köszönhető, hogy nem függsz a DHCP szervertől, hanem valószínűleg azért, mert a Google DNS-eket kezdte el az adott készülék használni, melyeknek általában alacsony a válaszideje (latency/ping).
Google DNS server IP címek: 8.8.8.8 és 8.8.4.4

Személy szerint ami állandóan ugyanoda csatlakozik és kábellel, azt mindig beállítom statikusra (Windows-on más választásom nincs, mert kiölöm belőlük a DHCP klienst).

Fejlődést hozhat még olyan esetekben, ahol sz@r a router, vagy szolgáltatói eszköz és emiatt idő, mire a DHCP szerver talpra áll és elkezdi osztogatni a címeket és olyan esetekben is, mint pl. a szolgáltatótól kapsz egy modem/router/ap/switch kombó eszköszt pl. Cisco EPC3925, amiben egy rakás szar majdnem minden és lefagy, de csak olyan szinten, hogy lehal rajta a DHCP szerver és nem is hajlandó a konfig feleülete sem dolgozni...

Javaslatom, hogy amit nem mozgatsz másik hálózatra (Pl. Desktop PC, NAS, Server, második router, IP camera, DVR, etc.) azokat konfigold be akár mindkét oldalon statikus IP címre.
"Okos"telefonoknak, meg maradhat a DHCP, de azt is érdemes hasonlóképp konfigolni, példa következik:
Adott egy 192.168.0.1/24-es hálózat (subnet mask: 255.255.255.0), melyben az átjáró a router, melynek címe: 192.168.0.1.
A hálózaton adott 9 darab eszköz, melyek statikus belhálózati IP címmel vannak ellátva.
Ilyenkor a DHCP server pool mondjuk legyen: 192.168.0.10-192.168.0.199
A statikus címeket igénylő klienseket bedobálod így:
192.168.0.2 - Második router a dolgozóban pl..
192.168.0.3 - Desktop PC
192.168.0.4 - Gaming PC
192.168.0.5 - Network Attached Storage
192.168.0.6 - A nagyi gépe
192.168.0.7 - Smart TV
192.168.0.8 - A lányod kütyüje, ahol tiltani akarod az instagramot, snapchat-et és hasonló fasságokat.
192.168.0.9 - akármi

192.168.0.10 - Ezt a címet már nem használhatod, mert a DHCP pool része, pontosabban használhatod, de qrvára nem ajánlott.

A DHCP szerver oszthatja DNS server címeknek az alábbiakat:
Párosával, tehát Primary és Secondary:

1.1.1.1 - Cloudflare DNS, gyors, megbízható, privacy barát.
1.0.0.1

8.8.8.8 - Google DNS, picit lassabb az előzőnél, megbízható, rohadtul nem privacy barát.
8.8.4.4

176.103.130.130
176.103.130.131 - Adguard DNS (adblock DNS), lassabb, mint a Google DNS, megbízható, (mára már kevés a kieseés, de kilépett a BETA stádiumból), privacy barát és szűri az adware domain-eket (reklámokat)

A DHCP lease (tehát, hogy mennyi időre adjon ki egy egy adott IP-t azt én 7 napra szoktam beállítani, de lehet 2 nap is (2880 perc), a lényeg, hogy hülyeség ilyen 2h időtartamra beállítani)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49244) #75501312 válasza SP4C3 (#49243) üzenetére


#75501312
törölt tag

A mobilnál annyi változott még, hogy nem volt kitöltve a másodlagos DNS cím, ami a router IP-je volt. A routerben a Cloudfare DNS IP-jét használom.
Ha jól értem, akkor az átjáró és a DNS is a router IP-je kell legyen, mert a routerben már beállítottam? De azt csak a WAN fülön, a LAN fülön üresen hagytam a DNS címet. Azt is ki kellene töltenem?

Routerben megvan a pool is és a statikus címek is. A /24 az mit jelent? 24-es port? Azt kellene tudnom állítani valahol?

A lease time-ot alapon hagytam, ott nekem 86400 van.

UPC connect boxom van, mint modem.

(#49245) MasterMark válasza #75501312 (#49244) üzenetére


MasterMark
titán

/24 az a maszk kiírva 255.255.255.0. [link]

Alapértelmezett átjáró csak a router lehet, a DNS-t pedig a DHCP szerveren állítsd be, hogy ossza a cloduflare-ét. 1.1.1.1, 1.0.0.1.

Így a kliensen ezt a két DNS szervert kell lásd, nem a routert.

szerk.: A kliens felőli statikus IP-től biztos nem lesz gyorsabb, ellenben szuperül összeakadhat tőle a hálód, ha két kliens ugyanazt az IP-t használja. Nem ajánlott így beállítani.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49246) SP4C3 válasza #75501312 (#49244) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor a router-ed lesz a telefonnak a DNS servere, ami cache-elni (kesselni) fog (gyorsítótárazni szép maTYarul (blah) megfogalmazva).
Tehát ha a telód kéri a prohardver.hu domain név mögötti IP címet, akkor a routered megkérdezi a cloudflare DNS-t, hogy per pillanat mi a prohardver.hu domain névnek a címe, azt megmondja a routerednek és ő közli a telefonoddal.
Ha a telefonod másodjára kéri az oldal címét, akkor azt már a routered tudja, mert cache-ben van és így nem kell ismét lekérnie a cloudflare DNS-től.
Így is hagyhatod. Tökéletes.
A /24 csak annyit jelent, hogy mekkora a subnet-ed (alhálózat). Jelen esetben /24 ami egyenlő a 255.255.255.0-nak, tehát azok az eszközök láthatják egymást, amelyek a 192.168.0.0-192.168.0.255 cím között vannak (0-át és 255-öt ne használd).
Nem kell rajta állítanod, az is jó így.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49247) SP4C3 válasza MasterMark (#49245) üzenetére


SP4C3
veterán

Annyit hozzátennék, hogy lehet gyorsabb.
Van, amikor a DHCP és a kliens szöszmötöl és fájó másodperceket kell várni, hogy megegyezzenek egy IP címben, másrészt, azért írtam szépen, hogy DHCP pool-on kívüli zónából szoktunk static címeket beállítgatni. :) Szóval szuperül nem akad ott semmi sem össze, hacsak nem bénázik a user és kézzel ugyanazt beírja két kliensnek, de akkor sem az egész hálózat szarja össze magát, ahogyan állítód, hanem csak a 2 kliens közül egyiknek nem lesz hálózati elérése vagy kiüti egy időre a másikat, több végkimenetel, de nem omlik össze az egész hálózat. Ajánlott így beállítani.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#49248) #75501312 válasza MasterMark (#49245) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ha a routerben beállítom a WAN fülön a DNS-t a Cloudflare IP címekre, akkor a PC és a mobil eszközök is a router belső IP-jét kapják meg DNS-nek.
Ha a LAN fülön is beállítom a DNS címet, akkor az a DNS jelenik meg a PC-n is, de nincs alternate verzió, viszont megjelenik a router IP címe is. Összezavarodtam,

Hogy tud 2 kliens ugyanolyan IP-t használni?
A routerben a DHCP fülön minden eszköznek adtam IP címet a MAC cím alapján.

(#49247) SP4C3
Ooh, leesett. Azt gondoltam, hogy csak a zónán belülről lehet megadni a statikus IP címeket is, de akkor máris módosítom őket.

[ Szerkesztve ]

(#49249) MasterMark válasza SP4C3 (#49247) üzenetére


MasterMark
titán

DHCP csak az első csatlakozáskor jön szóba. Nem DHCP-zik minden egyes oldalmegnyitás előtt, ez nem lassítja a netet.

Hát amíg csak kiosztható címekről beszéltünk addig max az egyik nem működik, de ez se teljesen determinisztikus. Látszik, hogy nem ért hozzá, akkor pedig nem ajánlott kliens felőli statikus IP beállítás, mert azt menedzselni nem egyszerű egy idő után.

Soul Gem: viszont megjelenik a router IP címe is

Hol? A DNS-ek közt? A WAN és a DHCP-re is érdemes beállítani. A router DNS-ét akkor használd ha cache-elni akarsz ahogy fent is írták, vagy vannak statikus host-mappingek is.

Hogy tud 2 kliens ugyanolyan IP-t használni?

Úgy hogy elfelejted, hogy már valahol beállítottad kliens oldalon, és kiosztod másnak DHCP oldalról például.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49250) #75501312 válasza MasterMark (#49249) üzenetére


#75501312
törölt tag

Teszek be képeket, így egyszerűbb:

Ez a WAN fülön:

Ez a LAN fülön DHCP alatt

Ez az Ipconfig alatt

Jelenleg minden DHCP-s statikus cím az 1.30-as tartomány alatt van.
Az IP Pool-t 1.30 fölé állítottam.

Ha a LAN fülön is megadom a DNS-t, mondjuk 1.1.1.1-gyel, akkor látom ezt is meg a router belső ip-jét is az Ipconfig alatt.
Ha a routerben így van beállítva a DNS, ahogy a képeken, akkor minden eszköz a router IP-jét látja.
Az zavart össze, hogy fentebb azt írtad mindkét Cloudflare IP-t látnom kellene így a kliensen, de ez nem így történt.

Ami most a képeken van az jó?

Itt jelenleg automatikusan húzza be a PC a címeket, nem adtam meg neki statikust.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.