Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50401) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Megint lejárt.
Az első kép kikapcslt (asusra dugott ) gépeknél lett nézve a sagemcom-on.
Ha járnak az asusra kötött gépek akkor sagemon ezt látom :

Mitől lehet az , ha a 4-es lan portra dugok egy gépet az csak 200-250 mb/s -t tud ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#50402) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Lakás felújításba kezdtünk, és a gyenge árammal kapcsolatban lenne kérdésem.

Egyelőre csak T érhető el adsl-lel, illetve UPC koax-xal. Ebből adódóan akkor 1 telefont azért behúznék (pl kaputelefon mellé) és 2 koax-ot (egy a modem, egy a tv miatt (több tv nem kell)) (vagy inkább 1 kábelt, aminek van egy leágazása a modemhez).

Jelenleg optikán még sem a digi, sem a T nem érhető el, de szerintem az ajtótól jó lenne behúzni (a modemes koax kiálláshoz). Itt teljesen sötétben tapogatózom: milyen kábel kell, milyen végződéssel (tegyünk e rá egyáltalán?), ha jól emlékszem csak bizonyos fokig lehet csak hajlítani...). Szóval ez ügyben jó lenne pár infó.

Internet kábelek között mi a különbség, mit ajánlotok? Utp, ftp (talán it van árnyékolás), és asszem van tömör ftp is. Én cat5e-re gondoltam (gigabit, 2,5gigabit) szerintem elég (olcsó, már régóta van, elterjedt, és 2,5 gigabit elég sztem). Cat6(e) kell, sokkal jobb lenne?
Nagy a lakás (bérházban egy polgári saroklakás), én miden hálószobába behúznék 2 ethernet kábelt, plusz a konyhába is egyet (pl ha mikro megy a wifi el tud menni, nem rossz ha van ap-nak lehetőség).
Hova érdemes tenni a switch-et/központot? Előszobába a bejárati ajtó mellé szerintem azért nem jó, mert minden kábelt talán nem jó odáig elvinni (a végén kb 8-10ethernet kábel egymás mellett). Míg ha központibb helyen van (hal, vagy utána sarokszoba), akkor több irányból érkeznek. Ide lenne érdemes talán akkor tenni a modemet (koax, telefon, optika?), és a routert is.

Szerk: Az is lehet, hogy a modemnek (koax, optika), a bejárati ajtótól nem messze hagyunk egy konnektort, meg valami felsőpolcot (de a switchet nem tenném sztem oda, illetve mivel nem kp-i hely a routert sem)

Előre is köszi a segítséget!

Szerk: 5gigabit is elérhető cat5e-vel 100m alatt (szóval mindenhol a lakásban cat5e-vel), ahogy olvasom [link]

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#50403) mezis válasza ArthurShelby (#50402) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Csak magánvélemény:
- Optikai kábelt a szolgáltató a modemjéig építi ki. Most legfeljebb egy "villanydrótot" húznék be a védőcsőbe, amivel majd az optikait be lehet húzni.
- CAT5e bőven elég és lehet is hozzá való szerelvényeket kapni. Van árnyékolt változata, amire csak akkor van szükség, amikor hosszan, párhuzamosan fut a közelében erősáramú zavarsugárzó kábel. (1000Mbps mire nem elég egy lakásban ? :F )
- A központ elhelyezése: inkább az előszoba ne zavarjon a sok beérkező kábel. Sokkal zavaróbb lenne a lakás közepén a nappaliban. :DDD
- WiFi: Arra számíts, hogy minden helyiségben 5GHz-es AP lóg az UTP kábelen.

mezis

(#50404) windlord válasza george61 (#50398) üzenetére


windlord
őstag

Telepits egy netscannert, vagy nezd at egyesevel az eszkozok konfigjat.

(#50405) ArthurShelby válasza mezis (#50403) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Van árnyékolt változata, amire csak akkor van szükség, amikor hosszan, párhuzamosan fut a közelében erősáramú zavarsugárzó kábel."
Másik bergmann csőben, de fölötte, de ehhez szerintem még nem kell árnyékolás, másrészt valakinél olvastam anno, hogy azt lekötni macera, és ha szarul van az árnyékolás lekötve többet árt, mint használ.

"A központ elhelyezése: inkább az előszoba ne zavarjon a sok beérkező kábel."
Bárhol lenne, el lenne takarva valamilyen szekrénnyel.

Wifi: jelenleg itthon most Aimesh rendszer van (2db-os), viszont nálam ez elég rosszul vizsgázik. Laptopoknál még tűrhető, de a telefonok nem bírják lekezelni a váltást.
Esetleg másik (profibb) mesh jobb?
Ebből adódóan a routert minél jobban központibb helyre tenném (ha lehet akkor inkább kevesebb ap/meshnode).

"1000Mbps mire nem elég egy lakásban ?"
Igazából csak azért nem, mert ha esetleg később egy kp-i szerver lenne, akkor az összes gépnek az lenne a háttértára [link]
De az is igaz, hogy egyelőre több mint elég.

(Itt a táblázatban írták, hogy cat6 kell az 5G-hez. Ha jól értem akkor a cat5e nem mindig viszi az 5g-t és ezért nem lehet rásütni egyértelműen vagy mitől függhet?)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#50406) mezis válasza ArthurShelby (#50405) üzenetére


mezis
nagyúr

"Bárhol lenne, el lenne takarva valamilyen szekrénnyel."
Légáramlást biztosíts, kell a hűtés az elektronikának.

" később egy kp-i szerver lenne,"
Bizonyára a switch (router) is ott lenne mellette, és azt a fél métert csak át tudod hidalni egy rettentősokgigbites légkábellel.

mezis

(#50407) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok. Telekom WiFi extra nevű Strong Mesh tud alapból torrentet? Ha nem, akkor lehet rámókolni valahogy?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#50408) mezis válasza Winne (#50407) üzenetére


mezis
nagyúr

Persze. Még meg is nézi a filmet helyetted! :DDD ;]

mezis

(#50409) user12 válasza Winne (#50407) üzenetére


user12
őstag

Szia

Szerintem nem, mivel ez egy egyszerű range extender
Nem is hinném, hogy lenne hozzá bármilyen 3rd party firmware.
Az USB meg az alábbi élból van rajta

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#50410) Winne válasza user12 (#50409) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi szépen! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#50411) spe88 válasza Gubek-Einste (#50225) üzenetére


spe88
senior tag

hogy ez nem jutott eszembe, tuti az lesz, fel is hívom a Digit.

Más: Van olyan egyszerű módszer, hogy a telóm mappáit egy hálózati meghajtóként látom laptopomon, ha mind a kettő kliens ugyanazon a Wi-Fi-hálózaton van? Csak ilyen appokat találtam mint az airdroid meg airmore, de irtó lassúak. Sajna kontaktos a telóm és tölteni is alig tudom, gép egyáltalán nem ismeri fel kábelről és le kéne húznom róla mindent.

Tx

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#50412) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Távolról segítenék valakinek egy nas beállításban, de abba ütközünk bele, hogy a gépe wifi-n van, távoli elérés ok, de ha közvetlenül lan kábellel rádugja a gépére a nas-t, akkor a net elszáll, mintha a vezetékes kapcsolaton akarná csak használni.
Hogy lehet ezt kiküszöbölni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50413) NeoPampalini válasza V.Stryker (#50412) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Persze, mert alapból a vezetékes hálózat az előnyben részesített hálózat. Amit leírtál, tul. képp. azt eredményezi, hogy a NAS és a másik gép kerül egy hálózatra. :)

Tippelek, hogy van router, nem lenne egyszerűbb a wifis gépet rákötni a router-re? Gondolom a NAS eleve vezetéken lóg.

Amúgy a wifi + ethernet hálózathoz bridged network-öt kell beállítani. Feltételezem, hogy Win10-ről beszélünk, akkor így tudod:

Go to Control Panel and click Network and Internet.
Click Network and Sharing Center.
On the left column click change adapter settings.
Select both the connections and right click to see options. Click network bridge.
Windows will automatically make a network bridge

(#50414) V.Stryker válasza NeoPampalini (#50413) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pont az a baj,hogy a nas másik alhálóból jött, át kéne állítani...ahhoz vezetéken gondoltam a notit vagy gépet rákötni, ugyanabba a tartományba tenni, amiben most van és úgy elérve átállítani. Ha a routerre dugjuk rá, akkor nem látható az eltérő alhálózati beállítások miatt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50415) Doky586 válasza V.Stryker (#50414) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legközelebb úgy állítsd be hogy DHCP-n kapjon IP-t (nem fix ip) és nem lesz ilyen gond.. :K

A routeren meg megadni a dhcp cím fixálást..

[ Szerkesztve ]

(#50416) V.Stryker válasza Doky586 (#50415) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem én állítottam... én csak próbáltam volna távolról megoldani, mert delikvensünknek gondot okoz egy fix ip beállítása is. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50417) Doky586 válasza V.Stryker (#50416) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor kell mégegy PC, a mostanira meg egy webkamera... :B

(#50418) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Google nem segített, szakértő "kollégák" tudására van szükségem. Néha, nem mindig, de néha ha kikapcsolom a laptopom, (ami egy USB-C-vel van egy dokkolóba kötve, amibe LAN-ról megy a hálózati csatlakozás közvetlenül a router-ből) a router eldobja az internet csatlakozást. Ki is jelzi, hogy nem csatlakozik az internethez.

Ha visszakapcsolom a laptopot, azonnal visszacsatlakozik a világhálóra a router.

Mitől lehet ez?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#50419) mezis válasza l.skywalker (#50418) üzenetére


mezis
nagyúr

Védőföldelés rendben ?

mezis

(#50420) l.skywalker válasza mezis (#50419) üzenetére


l.skywalker
félisten

Tudtommal igen. Két éve költöztünk be és akkor át volt nézve minden. De idén is volt kint szerelő és direkt nézte a földelést. Ha erre értetted.

De nem mindig csinálja. W10-es laptopom van november óta. Addig nem volt ilyen gond

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#50421) mezis válasza l.skywalker (#50420) üzenetére


mezis
nagyúr

- Hány éves a router ?
- Ruoter másik LAN portjából is hasonló hiba jelentkezhet ?

mezis

(#50422) l.skywalker válasza mezis (#50421) üzenetére


l.skywalker
félisten

kb. egy éves. A többi port csak forward miatt van használva de megnézem.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#50423) curmpli


curmpli
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy megbízható switch-t, a szolgáltató modemje mögé, ami szétosztja a netet két routernek (Mikrotik RB951, Archer 5400) a lakás két különböző szintjén.
8 portosból mit ajánlotok? A megbízhatóság (stabil net, minden kliensnek!) a legfontosabb. 5-20 k között?

(#50424) JóGéza válasza curmpli (#50423) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Én egy TL-SG108-at használok. Azért választottam, mert ez az IPTV-t is tudja kezelni(IGMP snooping), ha azt is átvezetném rajta. Jelenleg egy RB951G, egy AP, egy NAS, és egy asztali gép van rákötve, kifogástalanul működik.

(#50425) kezo0 válasza curmpli (#50423) üzenetére


kezo0
addikt

Én pedig ezt használom, mert nálam eléggé szem előtt van, és akkor esztétikusabb, ha hátulról mennek bele a csatlakozó kábelek.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50426) curmpli válasza JóGéza (#50424) üzenetére


curmpli
tag

Biztos baromság, de azért megkérdezem: Ezt úgy érted pl. Inviteles modemem egyik tv portjából, mondjuk 3-at tudok csinálni?

(#50427) w.miki válasza Gubek-Einste (#50353) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi, sikerült összekötni a 2 routert.
Azt hogyan tudnám megoldani, hogy ha a 2. routerral létrehozok egy ingyenes Wifi-t, akkor aki arra a Tenda W311R+ wifire csatlakozik, ne lássa a belső SMB, és UPNP megosztásokat, csak netezni tudjon.
De ha LAN-on megy rá a Tendára, akkor lássa.
Szóval egy vendégwifi-t szeretnék, csak a Tenda menüjében nem találtam ilyen opciót.
Netmask-ot ha szerkesztem, vagy esetleg más opció?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50428) Pubszon


Pubszon
veterán

Most nézem, és elég barátságos áron kapható már 2.5Gbps-os LAN kártya.
RTL8226-al szerelt 2.5Gbps-os switch viszont nem nagyon van.
Vagy van és csak én nem nagyon találok vagy nagyon drága?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50429) Gubek-Einste válasza Pubszon (#50428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg a gigabit feletti LAN portos eszközök még elég drágák.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50430) Pubszon válasza Gubek-Einste (#50429) üzenetére


Pubszon
veterán

Sajnos ez igaz.
Viszont ez a LAN kártya nem vészes.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50431) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Üdv!

A következő a problémám. Van egy rt-ac 1300 gplus routerem. Ebból egy lan kábel át van húzva a ház túlsó végébe, mivel konzolhoz inkább a kábeles csatlakozást preferálom. Mivel a wifi nem nagyon jut el ide, így rádobtam a korábbi tp-link routeremet acces pointnak. Namármost mindenféle beállítás nélkül löki a wifit - azt mondjuk nem értem, h magát a router beállításait miért nem érem el - de a nagyobb érdekesség az, h rámértem az asus 2,4 -re, meg az 5re speedtest-el és a 2,4 nagyobbat mért, mint az 5 ghz. Sőt a tp-link is. Nálam ezek szerint lassabb az 5 ghz. Ez miért van és mi lehet a megoldás? Egyébként levettem a tp linket és úgy is rámértem és akkor is lassabb. nem volt semmi bekapcsolva, úgy mértem. 100 mbites netem van.

(#50432) Borisz76 válasza frankdelgado (#50431) üzenetére


Borisz76
veterán

Wifinél a router és a kliens is számít... hogy mit tud az a telefon/tablet/laptop!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50433) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

Kíváncsi lennék a véleményetekre illetve a segítségeteket kérem a következőben:

Új építésű családi ház tégla falakkal, 2 szinten br 170nm. Megérkezett a digi 1000 net, emeleten bejött az optika, ott lett a digis zte router ami adja a wifi-t és amiből a cat 6 kábel lejön a földszintre és itt csatlakozik hozzá egy asus rt-n18u amibe szintén kábelen csatlakozik egy pc, egy HP gen8 szerver és egy Sony Tv. A kérdés, hogy mi lenne a legideálisabb (ha van) összeállítás amivel a leggyorsabb és a legstabilabb lenne a hálózat? Először gondoltam, hogy lecserélem az asus routert valami combosabbra, és itt viszont már inkább router kérdés lenne, hogy a szülői felügyelet melyiken lenne a legjobb/legegyszerűbb?? synology rt 2600ac eszközzel nagyon szemezgetek de ezt majd a másik topikban... jelenleg jól/helyesen vannak az eszközök összedugdosva vagy lehetne jobban is? illetve milyen cucc kéne még nekem?

Remélem nagyjából érthetően írtam le :R

Előre is köszi a segítséget!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#50434) maross


maross
veterán

Sziasztok, telenoros webkártyához keresek routert, semmi extrát nem kell tudnia azon kívül hogy egy szobában wifit varázsoljon belőle, mennyiből lehet ezt megúszni? Nem nagyon talalok olcsót, vagy ha igen, az olyan hogy kell hozzá még egy usb modem amibe belemegy a sim, és azt tudja osztani. Köszi!

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#50435) Gubek-Einste válasza delibab (#50433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legideálisabb az lenne ha a szolgáltatói eszköz bridge módba tettetnéd és saját router-t használnál router-nek, ez lenne az újonnan beszerzett eszköz. A másik emeleten pedig maradhat a jelenlegi eszköz AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50436) Gubek-Einste válasza maross (#50434) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a SIM kártyás eszközök elég drágák.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/E5180 (Cube)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50437) maross válasza Gubek-Einste (#50436) üzenetére


maross
veterán

Koszi!

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#50438) delibab válasza Gubek-Einste (#50435) üzenetére


delibab
senior tag

Nagyon köszi a segítséged! :R

Akkor ha jól értem a digi eszköz “csak” modemként működne és nem szórna wifi-t? Ezzel szemben vennék egy combosabb routert és a jelenlegi asus menne a másik szintre? Ez nekem milyen változást hozna? Gyorsabb netet?

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#50439) FoxMurder


FoxMurder
újonc

Üdv!

A hálózat kialakítása a következő:

A probléma pedig az lenne, igazából kérdés, hogy hogyan lehet összehozni azt,
hogy a "Szoba 1" és "Szoba 2" közti PC-k lássák egymást LAN-on úgy, hogy közben a Wifi se menjen el se a Modemről, se a Routerről?
Játék és fájlmegosztás lenne a cél.
A Wifik jelenleg működnek mindkettőn - amit amúgy elég nehezen hoztam össze :O.
Köszönöm előre is.

(#50440) Doky586 válasza FoxMurder (#50439) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[kép] vagy [link]

(#50441) krealon válasza frankdelgado (#50431) üzenetére


krealon
veterán

"Mivel a wifi nem nagyon jut el ide, így rádobtam a korábbi tp-link routeremet acces pointnak. Namármost mindenféle beállítás nélkül löki a wifit - azt mondjuk nem értem, h magát a router beállításait miért nem érem el"

Ha a router-ben nincs beepitett AP mode, akkor megfeleloen kell beallitani.

Miért nem érem el az Access Point-om konfigurációs oldalát ha nem írtam át az IP címét a routernek megfelelően?

(#50442) mezis válasza FoxMurder (#50439) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha semmiképp nem szeretnél új WiFi routerre költeni és a 4 PC közül egyik sem csatlakoztatható UTP kábellel a TC-7200-hoz, akkor még megoldás lehet a WR841N-re OpenWRT, amivel talán a WAN port is LAN porttá varázsolható.
Vagy a 4 PC közül valamelyik USB-s WiFi adapterrel csatlakozzon az UTP kábel helyett.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50443) FoxMurder válasza Doky586 (#50440) üzenetére


FoxMurder
újonc

Köszönöm a válaszod!

Ha jól értelmezem a képet, akkor csak le kell tiltanom routerben a DHCP-t és át kell írnom a Default Gateway végét 2-re? (Alapesetben 192.168.1.1 -> 192.168.1.2)
A "*.100 - *.200" sejtésem szerint a Start IP és End IP Address-t jelenti, így azt nem kell átírnom a szolgáltatói modemben.
Bocsánat az értetlenkedésért, egyáltalán nem értek a hálózathoz. :F

(#50444) FoxMurder válasza mezis (#50442) üzenetére


FoxMurder
újonc

A te válaszod is köszönöm!

Elfejetettem említeni, hogy lényeges lenne, hogy minden gép csatlakozni tudjon egymáshoz.
Lehetséges lenne néhány PC-t a 4-ből átvinni vezetéken a TC-7200-as modembe, de akkor csak az arányok fordulnának meg (port hiányában 4vs1 -> 2vs3), így sem látná mind az 5 gép egymást. USB-s Wifi szintén. Illetve csak úgy lehetne megoldani, ha mind a 4 gép azon keresztül csatlakozna a TC-7200-as modembe kihagyva teljesen a routert, de jel hiányában ez sem megoldható.

(#50445) mezis válasza FoxMurder (#50444) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha LAN -LAN összekötést meg tudod oldani (WR841-en WAN marad üresen), akkor ezzel a beállítással EGYETLEN alhálód lesz, ahol elvileg a csatlakozó PCk, egyebek "láthatják" egymást.
ELVILEG. A gyakorlatban aztán jöhet a küzdelem a Win10-el, SMBVx, NetBIOS over TCP/IP,..., dolgokkal....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50446) Gubek-Einste válasza delibab (#50438) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Stabilabb lenne mindenképpen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50447) frankdelgado válasza krealon (#50441) üzenetére


frankdelgado
őstag

Köszönöm szépen! Eddig nem volt gondom ezzel sem, de most van h nem megy a netre a ps, vagy a box, vagy a tv random... gondolom az ip kiosztásnál lehet a gebasz, úgyhogy kapnak fix ip címet.....

(#50448) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

2 gépem van. Direktbe, kábelesen szeretném őket összekötni.

1. Az IP-ket beállítottam statikusra
2. Egy munkacsoportba vannak
3. Engedélyeket is megadtam(Mindenki- Írás/Olvasás)
3. Hálózaton látják is egymást

A problémám az, hogy a megosztott "mappa"-hoz mégsem férek hozzá, mert azt írja nincs rá engedélyem.

Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50449) mezis válasza cellpeti (#50448) üzenetére


mezis
nagyúr

A Felhasználók/Nyilvános mappát eléred ?

mezis

(#50450) cellpeti válasza mezis (#50449) üzenetére


cellpeti
veterán

igen :K :K

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.