Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49401) MaCS_70 válasza Doky586 (#49396) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Itten most elakadtam.

A DHT-t milyen kliensben engedélyezzem? Az OVPN-kliensben nem látok erre vonatkozó opciót. A szerver mondjuk eleve UDP-n fut, de arról fogalmam sincs, hogy hogyan is generáljam le a .torrent-fájlt.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49402) Borisz76 válasza MaCS_70 (#49401) üzenetére


Borisz76
veterán

DHT-t a torrent kliensben lehet engedélyezni.

Synology NAS-on futó Download Station bejegyzésemben írtam is róla.

Mivel te ismerősök között szeretnél anyagot megosztani...és erre a torrent is lehet megoldás.
Ugyanakkor ebben az esetben engedélyezned kell a DHT-t.

Minden más esetben - főleg zárt torrent oldalak esetében - ki kell kapcsolni a DHT-t.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49403) Vazuul


Vazuul
újonc

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni az otthoni hálózatom kialakításában.

A helyszín:
Egy többgenerációs családi ház 2 emelettel földszínt es pince.

Pince:
Upc 300 as net hozzá való one connect router cimtartomany jelenleg 192.168.0.1
Pc (win)
Synology ds418play (2 lan port)
LAN1-》TpLink 5 ös gbit switch
A switchhez raktam be a pc-t es a router 1 es portját
Jelenleg innen nincs kábel behúzva...de mar csak idő kérdese(kabel megvan cat6+csatik szerszamok a kiepitéshez, már csak idő kéne a kivitelezeshez).
Itt elsősorban eddig home office es letöltes ment. December elejen szereztem be a NAS-t. Igazából régóta egy ilyen kütyüről álmodoztam...2019 Oktobereben jött a megvilágosodas hogy letezik ilyen. Azóta próbalok autodidakta módon fejlődni es művelődni. Tudásom elég foghijjas a témaban..de valahol el kell kezdeni.

A földszinten anyósom lakik. Jelenleg hozzá 2 cat5e kábel fut (t-home iptv) az első emletről. Internethozzaférése az első emeleti Wifi sápadt jele ami átjut a födémen.
Itt tervbe van véve egy wifis AP beállítasa...ezt egy régi routerrel terveztem /d-link dir 600, huawei hgw (valamilyen t-home os maradvány) vagy van még egy ősrégi edimax is még a win xp hőskorából/

Az első emelet...a mi lakásunk:
Ide fut be a t-home optikai kábel sagemcom f@st5655v2 router 2,4 es 5GHz es wifivel külön ssid-n
alapcimen 192.168.1.1
1 es port meg használaton kívül
2 es port:
Van benne egy tp-link AP-be állítva külön wifi-vel fix ip címen. Itt a WANportba van kötve a T-homeos router, de ha jól tudom sok jelentősége nincsen AP módban (Ennek a wifinek a feladata 3 wifis ip kamera jelfogadása)
1 es port : megy egy cat5e kábelen a konyha/nagyszobába egy 8as tp link gigabites switchez.
A switchhez van kötve egy
iptv STB
SONY Android tv
Ps4
Ip camerahoz az NVR
Néha laptoppal is szoktam ide csatlakozni...de a legtöbb esetben a wifit használom

Gyerekszoba:
Jelenleg csak egy tv van bennt hdd-vel
Tervben van egy hálózati lejátszó vagy egy mini pc...ez még csak tervezes alatt van de a halózat kialakításába/kábelezesbe ezt is be akarom tervezni

Hálószoba:
Samsung UE40ES- széria...sajnosn a ds programok nem elérhetőek de már a dnla hálózati lejatszás is tökeletes lenne a NAS elérésével. Jelenleg itt is a külső hdd ről fut a tartalom. Nézegettem a Plex-et de valamiert nem volt szimpatikus...egyenlőre nem szórakoztam vele.

A 2. Emeleten sógoromek lakasa: Jelenleg az internetet szinten a födém által árnyékolt wifin keresztül hasznalják illetve a tv adas egy külön t-home vonalon érkezik. Rendelkeznek 1 tv vel, pc vel es laptoppal
Itt is egy wifis AP-t tervezek illetve az első emeleti iptv felköltöztetesét mivel a NAS elött is gyűlöltem a tv adást és a töménytelen mennyiségű reklamot és mocskot...mióta zakatol a kis házi szerver azota nem is kapcsoltam be...egyszoval könnyű szívvel megválok tőle és így a +tv előfizetést is el tudjuk engedni.

A nagy kérdesek bennem a következők:
Hogyan tudom legjobban kihasználni a 2 internetkapcsolatot? -olvastam lehetőségről hogy a NAS mindkét net kapcsolatot használhatja?!
Illetve hogyan tudom a 2 lan portját a NASnak legjobban kihasználni?
Eleg egy gerincet húznom a pincéből vagy 2 nek is lenne értelme?
A két router közé/alá milyen routert kéne beraknom ha azt szeretném hogy külön alhálózatra kerűljenek az 1. Emeleti eszközök es a pince pc, és külön a fsz es külön a 2. Emelet? Ugyanakkor szükség esetén a NASt mindegyik alhalózatból el lehessen érni(backup, mediaszerver)

Remelem van akinek ez egyszerű és egyértelmű itt a fórumon es tud benne segíteni.

Előre is köszönöm!!

(#49404) MaCS_70 válasza Borisz76 (#49402) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ahha!

Ennyit tudok én a torrentről. :)

Megnézem, mit írtál!

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49405) friccccc


friccccc
tag

Üdv
Olyan kérdésem lenne, hogy házépítésnél a villszerelő nem pontosan van képben a netnek milyen kábel lenne a legjobb. Nem szeretném újra fűzni a későbbiekben, mit javasoltok, milyen UTP-t fűzessek be vele a falakba ? Ő CAT5 öst mondott, ti mit ajánlotok? Menjen CAT6 ?- CAT7?
Nem szeretem , ha gond van a nettel... 1x legyen megcsinálva, de akkor olyanra :) Árban milyen különbségek vannak (ha esetleg tudjátok a választ :) ). Az utcában még nincs optikai net, de biztosan meg lesz a közeljövőben.

(#49406) MasterMark válasza friccccc (#49405) üzenetére


MasterMark
titán

CAT 5 biztosan nem jó, minimum CAT 5E legyen. De inkább CAT 6A.

Switch Tax

(#49407) Borisz76 válasza friccccc (#49405) üzenetére


Borisz76
veterán

+1 szavazat a Cat6A kábelre !
És annyi, hogy falba nem sodrott hanem TÖMÖR Cat6A-t szoktak javasolni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49408) Lasersailing válasza friccccc (#49405) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Én is CAT6A-t tettem a falba, pedig semmim nincs ami gigabitnél többet tudna. És nem is vennék ma már CAT5E-t.

Annyit javaslok, hogy úgy csináltassad meg, hogy szükség esetén könnyen cserélhető legyen. Van nálunk olyan videókábel a falban, ami jó volt 15 éve, de mire kihasználtuk volna használhatatlan lett. Kicserélni viszont nem tudjuk, mert nem lett behúzva védőcsőbe.

[ Szerkesztve ]

(#49409) windlord válasza friccccc (#49405) üzenetére


windlord
őstag

Cat6 - tol felfele tegyel be.

Annyi, hogy a cat6a szerelvenyek arra horror, mar ha szeretned falba sullyesztve szereltetni.

Mellette viszont idotallo.
Sokaig nem lesz bajod vele.

De a cat6 u/utp is boven jo.
Ha arnyekolt kell, akkor cat6a.

Ha nem tud beszelezni kabelt szolj, nekem van boven :)

(#49410) Zwodkassy válasza MaCS_70 (#49399) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Arra figyeljetek, hogy van SFTP és FTPS is. Nem ugyanaz a kettő… természetesen 😂 (miért is lenne)

[ Szerkesztve ]

(#49411) MasterMark válasza Zwodkassy (#49410) üzenetére


MasterMark
titán

Meg van még FTP over SSH, ami pedig egyik sem az említett kettőből... :DDD

Switch Tax

(#49412) Doky586 válasza Zwodkassy (#49410) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az biztos hogy a FTP és FTPS-t szinte minden alapból kezeli (pl TC) míg a másikhoz kiegészítók, v külön progik kellenek.

(#49413) htc07 válasza MasterMark (#49411) üzenetére


htc07
addikt

Az nem az SCP? :D

(#49414) MasterMark válasza htc07 (#49413) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, az megint egy negyedik. :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49415) Konyika válasza windlord (#49409) üzenetére


Konyika
senior tag

"Annyi, hogy a cat6a szerelvenyek arra horror, mar ha szeretned falba sullyesztve szereltetni."

Ezt azért cáfolnám, kb. 2,5 ezer darabja a schneider-nek.

[ Szerkesztve ]

(#49416) Doky586 válasza Konyika (#49415) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

100m-es dob kevesebb mint 3e..? Annyiért engem is érdekelne..

[ Szerkesztve ]

(#49417) MaCS_70 válasza Doky586 (#49412) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Az FTPS-t szerintem nem külön néven kezelik, hanem a sima FTP-baállításoknál szokott lenni egy "SSL/TLS engedélyezése" opció, ami ugye egy extra réteget jelent az FTP-protokollhoz.

A SFT meg külön téma, semmi köze az FTP-protokollhoz, mivel SSH-t használ.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49418) Doky586 válasza MaCS_70 (#49417) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a neve FTPS.

(#49419) MaCS_70 válasza Doky586 (#49418) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ezt most nem értem. Az FTPS-nek nyilván FTPS a neve, és úgy látom, nem is írtam rosszul.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49420) windlord válasza Konyika (#49415) üzenetére


windlord
őstag

En a szimpla szerelvenyt latom 6khuf - tol.

(#49421) Doky586 válasza MaCS_70 (#49419) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te kérdeztél. Én válaszoltam a (#49396) -ban.
Szerintem a legegyszerűbb a torrent, ha már úgyis használja valaki.
Mindenki másnak (nagypapa, nagymama, hugica..) ott az FTPS... :)

(#49422) MaCS_70 válasza Doky586 (#49421) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Az a gondom, hogy nem igazán tudom, hogy mit hogyan...

Az Asustor NAS-on megoldottam a megosztást, mégpedig a saját EZconnect megoldásával.
Ezzel csak annyi a gondom, hogy hiába állítom be egy portra azt, hogy menjen rajta az SFTP, ez tulajdonképpen tök feleslegesnek tűnik. Akármire is állítom ezt, az EZconnect megy a megosztási / felhasználói rend szerint, az SFTP-nél megadott portra a kutya sem kíváncsi a továbbiakban, arról nem is beszélve, hogy az SFTP-beállításoknál konkrét célterület nem is fordul elő, tehát nem tudom sehol sem azt mondani, hogy ezt a mappát kérem SFTP-vel elérhetővé tenni.

A torrentnél még homályosabb a helyzet. Csak sejtem, hogy valami resylios megoldás jönne szóba, de ez nekem valahogy komplikáltabbnak tűnik, mint simán egy könyvtár elérhetővé tétele szőröstül-bőröstül.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49423) Doky586 válasza MaCS_70 (#49422) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnálom, de SFTP-ben nem segíthetek mert sose használtam. Kérdezd azt aki javasolta..

EZconnect-ről sem hallottam még. Ha valami dyndns pótló izé, akkor se tudom mi szükség rá. Legsűrűbben ADSL-en cserélődik a publikus IP cím: hetente 1x. Koaxon és optikán még ritkábban, így egy-egy filemegosztáshoz szerintem felesleges. Sima ip cím elegendő.

Torrent a legegyszerűbb, ha szoktál torrentezni.
Csak odamásolod a többi letöltött tartalom mellé amit meg akarsz osztani a torrentklienseddel (pl uTorrent) legenerálod a filet a publikus ipcímedet beleírva és azt elküldöd. Nem kell semmit se állítgatni, szerintem a legegyszerűbb, de kinek a pap kinek a papné.. :B

(#49424) Ispy


Ispy
veterán

Vettem egy unifi usg router, be szeretném üzemelni.

Most van egy digis modem, egy swith és egy unifi ap, a router a modem után jönne, a modem meg menne bridge módba. A cél az lenne, hogy a nast és az okos cuccokat távolról is lehessen vezérelni.

Ti hogyan csinálnátok? Egy lanon minden és vpn-nel, vagy az itthoni wifit tegyem külön vlanra és legyen egy háló csak az okos eszközöknek? Vagy a vpn már elég biztosíték és maradhat minden egyben?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49425) MasterMark válasza Ispy (#49424) üzenetére


MasterMark
titán

Az okos eszközök és a VLAN hogy jön a VPN-hez?

A VPN jó távoli elérésre, és nincs köze a VLAN-hoz.

Ettől még az okos cuccokat érdemes külön VLAN-on eltűzfalazni a rendes hálódtól, de ennek nincs köze a VPN-hez.
A wifin ráadásul lehet külön SSID-d, a különböző VLAN-okhoz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49426) Ispy válasza MasterMark (#49425) üzenetére


Ispy
veterán

Furcsán írtam le. :B Szóval a vpn az biztos, a kérdés az, hogy érdemes-e külön vlanokat csinálni vagy maradhat egyben a fizikai hálózat?

A mobilok is okoseszköznek számítanak? :D

Tehát a nas és a pc menjen egy hálóra, a mobilok, tabletek, okos cuccok meg egy másikra?

Meg akkor már csinálnék egy guest hálót is, ha jön valaki, akkor azt kapná meg.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49427) MasterMark válasza Ispy (#49426) üzenetére


MasterMark
titán

Okos cucc alatt inkább az ilyen okos lámpa, okos körte, okos ezaz, stb.-t értem. Vagyis az IoT mehet külön VLAN-ra.

Nálam a Guest nincs külön VLAN-on, csak az AP tűzfala nem engedi hozzáférni a hálóhoz, csak az internethez.

Switch Tax

(#49428) MaCS_70 válasza Doky586 (#49423) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Az EZconnect az Asustor elérési szolgáltatása. Biztosan működik benne DDNS, de ez egy kicsit több annál, mert összefogja az elérési szolgáltatásokat. A DDNS elvben egy külön szolgáltatás, és ezzel is van gondom, mert szívesebben használnám így az elérést, hogy DDNS-név:SFTPport, de arra valahogy nem jön be semmi.
De ezzel inkább az Asustor-topicot terhelném.

A torrentes megoldásnak magát a lényegét nem értem: van egy könyvtáram, tele mondjuk a megosztandó videofájlokkal.
Ezt hogyan osztom meg torrentként (milyen programmal)?
A megosztott könyvtárról hogyan tudok hivatkozást adni a megosztási partnernek? Azaz hogyan lesz torrent-fájl?
És az sem mellékes, hogy én nem egyenként akarom megosztani vele a fájlokat (bele is őszülnék), hanem megmutatni a egészet, aztán vigye, amit akar.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49429) Ispy válasza MasterMark (#49427) üzenetére


Ispy
veterán

De akkor már egyszerűbb, ha a mobilok egy hálón vannak IoT eszközökkel, nem? Vagy akkor hogyan oldod meg, ha a mobilról szólni akarsz a kínai takarító segédmunkásnak, hogy porszívózzon már fel az előszobában? Vagy akkor mindig váltogatni kell a hálózatok között?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49430) MasterMark válasza MaCS_70 (#49428) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt hogyan osztom meg torrentként (milyen programmal)?

Sosem próbáltad még a torrent kliensedben a torrent létrehozása gombot? :D

Ispy: Nem, sőt akkor az elszeparálás lényegét nyírod ki.

Vagy akkor hogyan oldod meg, ha a mobilról szólni akarsz

Tudod van az a dolog amit vettél: router - útválasztó. Az a dolga, hogy routeoljon - utat válasszon. :))

A mobilod a rendes hálódon van, a router látja mindkét hálót, és eldönti hogy merre irányítsa a csomagokat. Te a másik hálót akarod elérni, akkor a mobilod nem tudja hogy merre van, ezért elküldi az alapértelmezett átjáróra (ezért alapértelmezett), ami a router, ő pedig már tudja hol van és megtörténik a routolás a hálózatok között.

A VLAN-nak ez a routolás kikényszerítése a lényege, mert így tudsz oda tűzfalat rakni. Egy stateful tűzfalon pedig meg tudod mondani, hogy te elérd a másik háló eszközeit, és ha te kezdeményezted a kapcsolatot akkor tudjon válaszolni, viszont a másik hálóból magától sehogy nem éri el a védett hálódat például.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49431) MaCS_70 válasza MasterMark (#49430) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem. Azt sem tudtam, hogy van ilyen.

Ritkán torrentezek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49432) Ispy válasza MasterMark (#49430) üzenetére


Ispy
veterán

Na, azt hiszem itt már távolba tekintő homályos arckifejezésem van, de igyekszem majd a kivetelezést megoldani, köszi. De egyébként jó, valami ilyesmire gondoltam. :D

(azt tudtam, hogy a router dolga a route-olás, csak nem sejtettem :P )

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49433) MasterMark válasza Ispy (#49432) üzenetére


MasterMark
titán

Tudom fura, mert otthoni környezetben a "router" gyakorlatilag mindent csinál, a routeolást kivéve... :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49434) MaCS_70 válasza MasterMark (#49433) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ilyen szempontból közeli rokona a telefonnak... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49435) Ispy válasza MasterMark (#49433) üzenetére


Ispy
veterán

Ki gondolta volna, hogy hová fejlődött a technika. :D

1960-ban... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49436) Doky586 válasza MaCS_70 (#49428) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pl így legyen beállítva: [kép]
Ez nem zavarja a privát torrent szervereket, mert a DHT-t ők magában a torrent fileban tiltják.

A torrent file legenerálása: [kép]
Ahol az 11.22.33.44 az routered külső publikus IP címe, 5555 a torrent kliensen beállított és routeren portforwardolt port.

[ Szerkesztve ]

(#49437) Ciccuka válasza Ciccuka (#49397) üzenetére


Ciccuka
veterán

Végül úgy döntöttem kipróbálom ezt a fajtát. Nem egy nagy összeg.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#49438) MasterMark válasza Ciccuka (#49437) üzenetére


MasterMark
titán

Miért nem veszel egy normális Intelt? 4 ezer Forint drága?

Switch Tax

(#49439) Ciccuka válasza MasterMark (#49438) üzenetére


Ciccuka
veterán

A az igazság nem tudom, hogy mennyivel jobb az a kártya. Ha biztosan tudnám, hogy megéri az adott felárat nekem, akkor lehet azt választanám. Stabilitásban valószínűleg más kategória, de ennek az ára csak a harmada.

Comfast usb lan is megérte az árát korábban, az se volt egy rossz döntés.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#49440) NeoPampalini válasza Ciccuka (#49439) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az Intel hálózati kártyák a desktop mezőnyben mondhatni szabvánnyá nőtték ki magukat, de mondjuk ez már vagy 10 éve is így volt. :D

De majd meglátjuk, lehet, hogy ez a kínai noname cucc megoldja a problémádat. Amúgy mennyi idő alatt ígérik, hogy ideér? Csak mert az árához képest a 19-27 nap a legjobb ajánlat...

[ Szerkesztve ]

(#49441) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok!

Van-e valamilyen egyszerű, pl. optimálisan mobilról kapcsolható lehetőség arra, hogy otthoni hálózatról letiltsunk valakit? Ismerős szeretné azt megvalósítani, hogy ha a gyerek nem tanul vagy nem végzett a leckével, akkor valamilyen egyszerű felhasználói módon tiltsa a netről a gyerek telefonját, laptopját.
Ismertek erre valamilyen módot, amit nem technikai zsenik is tudnak használni?

Az nem életszerű, hogy router adminfelületén mac címeket tiltogasson , meg engedélyezzen vissza.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49442) MasterMark válasza V.Stryker (#49441) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem életszerű, hogy router adminfelületén mac címeket tiltogasson , meg engedélyezzen vissza.

Ezt kapod olcsón soho routerben.

Esetleg van amelyikhez van mobil app, abban érdemes körülnézni, de ehhez kéne hogy milyen eszközök állnak rendelkezésre, amit kihagytál.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49443) V.Stryker válasza MasterMark (#49442) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazából egy tp-link router van. Ilyen C1200 talán. Kinézetre legalább is biztosan. De ha cserélni kell eme cél érdekében, akkor az nem akadály.

(Amúgy is az emeleten van a router és a földszinten gyakran elég fos a letöltési sebesség, így annak az erősítésével is kell kezdeni valamit ugyanebben a variálós körben. )

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49444) windlord válasza V.Stryker (#49443) üzenetére


windlord
őstag

Asus routereknek van mobil appjuk. En arrol oldom meg, amikor a 3 eves fiam tul sok meset nezne.
Igy fogy el az internet este :)

Amugy amit Mark mond, mac tiltas.

[ Szerkesztve ]

(#49445) MasterMark válasza windlord (#49444) üzenetére


MasterMark
titán

Tp-linknek is van, meg kell nézni tud-e ilyet.

Switch Tax

(#49446) #70234880 válasza V.Stryker (#49441) üzenetére


#70234880
törölt tag

Van, sok lehetőség. Egyrészt amit eddig is ajánlottak. Meg más is. Amit én mondok mint megoldás, nem az olcsóságról híres. Ez a Unifi termékcsalád. Itt azt is könnyedén meg lehet oldani, hogy otthon se vagy, és le tudod tiltani a gyereket. :D Csak egy mobil telefon kell hozzá, és egyből internyet lesz. :D email értesítést küld ,mikor mi kapcsolódott a hálózatra.
Gyakorlatban úgy néz ki, szülő a munkahelyén, gyerek haza érkezik, első dolga az internet. :D szülnek megy az email, hogy csatlakoztak a hálózatra, szülő előveszi a telefont, és mobil interneten keresztül megnyomja a Block gombot. Gyereknek megszűnik a hálózat elérés.
Egy másik megoldás, ami Windows felhasználók tudják igénybe venni, abban az esetben ha Microsoft email címmel lép be, mint a szülő, és gyerek. A Microsoft szülői felügyelete lehetővé teszi a gyerek által használt Microsoft fiók korlátozását. Pl idő korlát, ahol meg lehet határozni, milyen napokon, mettől meddig tudja használni mint a Microsoft PC/Laptop, mint Xbox. továbbá tartalom korlátozás, és PEGI korlátozás. stb... Gyakorlatban úgy néz ki, hogy ha a megadott idő ellőtt akar belépni, nem fog tudni, ilyenkor lehetőséget biztosít a rendszer hogy a szülőtől engedélyt kérjen. Szúülőnek megy az email, és meghatározhatja mennyi időt ad, 15 perc, 30 perc, 1 óra. stb... Továbbá minden héten küld kap mint a gyerek, mint szülő hogy az adott héten mennyi időt töltött a gépek előtt, mivel játszott, és annak mennyi volt az ideje. Lehet korlátozni pl játékonként, a játék időt is. Mobil Telefonra a Google family lesz a legköltséghatékonyabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#49447) Ispy válasza windlord (#49444) üzenetére


Ispy
veterán

Sajnos az én gyerekeimnél ez már nem jön be, marad az eszközelkobzás. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49448) humigabi válasza #70234880 (#49446) üzenetére


humigabi
aktív tag

Amit az Unifi-ról írtál, azt nálam a TP-Link EAP-225 is tudja. E-mailt nem küld, de a mobil appon látod, mi van csatlakozva, és Block gomb.
:DD

humigabi

(#49449) #70234880 válasza humigabi (#49448) üzenetére


#70234880
törölt tag

Ja Unifitől vették át. :D De biztos vagyok benne, közel se tud annyit. :D
És azt is tudja hogy nem kell otthoni hálózaton lenni ahhoz hogy legyen block, de még csak VPN se kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#49450) humigabi válasza #70234880 (#49449) üzenetére


humigabi
aktív tag

Nem kell VPN és nem kell otthon lenned. Nem ismerem az Unifi-t, nekem bőven elég amit az EAP225-ök tudnak az OC200-as vezérlővel.

humigabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.