Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49951) NeoPampalini válasza Skorpyskorp (#49949) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem tudom, itt van-e kép, nálam üres a kettőspont utáni rész, mindenesetre:

1. Nézd meg a router log-ját: System Tools -> System log, van-e itt bármi használható infó
2. A DHCP-nél az "Address reservation" az üres, vagy van ott valami? Már csak abból kiindulva, amit írtál, hogy - ha jól értem - ugyanarra a három IP-re panaszkodik (x.101, x.102, x.103).

(#49952) Skorpyskorp válasza zolee001 (#49946) üzenetére


Skorpyskorp
csendes tag

Bocs, az előbb 2x is elbénáztam. )Nem tudom hogyan lehet itt törölni!)

(#49953) NeoPampalini válasza Skorpyskorp (#49952) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Biztos, hogy nincs valamelyik gépen olyan fix IP, ami benne van a DHCP pool-ban? Elsőre erre gondolnék, vagy arra, hogy az érintett eszközök és a router között valamiért folyamatosan megszakad a hálózati kapcsolat.

(#49954) joccadoki


joccadoki
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémában.

Volna egy
-Asrock G10 router
- wpa psk2 2,4GHz
- wpa psk2 5GHz
-Samsung qled tv
-Lg lcd tv
-iPhone készülék

a gondom az lenne, hogy táv vezérlőnek szeretném használni a telefonom, viszont!
Router restart után megy... egy darabig. Majd az alkalmazás nem látja. Sőt a telefon és a tv között nincs semmi kommunikáció (youtube, kép küldés, stb)
amiket megpróbáltam
-Firmware frissítés
-Fix ip állítása

meg sok minden mást is amit visszaállítottam ha sikertelen volt.

internet van minden eszközön. Így valami a helyi hálózattal lehet :W

kérlek segítsetek. Köszönöm

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#49955) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

már biztosan előkerült a téma, de nem találtam meg a fórumban. Arról van szó, hogy nagyobb csomagot köttettem be: 50/4 helyett 1000/50, de a belső hálózatomon valahogy eltűnik a letöltési sávszél, a feltöltéssel nincs gond. Az alábbi értékek kizárólag vezetékes hálózaton vannak mérve, minden eszköz és kábel tudja az 1Gbps-t, ezt a sebességet látják az eszközök minden portjukon.

Több mérést átlagolva a modemnél 600Mbps-t kapok a szolgáltató weboldalán mérve.
RT-AC68U-on már csak 460-at.
Erre van kötve Netgear GS105EV2 switch, ezen már csak 360Mbps, majd az utolsó AP-s routernél marad a 360.
Az RT-AC68U CPU terhelése 60-70% a teszt alatt, RT-N18U meg sem érzi, még az 5%ot sem éri el, netgear-nél nem találok terhelési adatokat. Így néz a hálózat:

Milyen beállításokat kellene ellenőriznem? Jumbo Frame-el kell próbálkoznom?

Kösz

(#49956) Gubek-Einste válasza Gausz (#49955) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC68U-n be van kapcsolva a CTF?
Az N18U AP módban van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49957) joccadoki válasza joccadoki (#49954) üzenetére


joccadoki
senior tag

Ha kell fizetek annak aki segít!

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#49958) Gausz válasza Gubek-Einste (#49956) üzenetére


Gausz
aktív tag

Mindkettőre igen a válasz.

(#49959) zolee001 válasza Skorpyskorp (#49952) üzenetére


zolee001
őstag

Gondolom ezen eszközök amik leszakadnak a router (wifi) közelében vannak és nem a gyenge "térerö" miatt van a szakadás
Azt hiszem javasoltam már a router subnetjének az átállitását valamelyik másra,pl 192.168.0 vagy 192.168.2 vagy akár 10.0.0. -ra
Amennyiben akkor is elöjön a hiba akkor a router gyártójának a honlapján utánanézni,hogy van e ujabb firmware hozzá

(A fejléc szinéböl iktélve talán Tp Link az eszköz,a pontos tipusszám valamint a rev(ison) vagy ver(sion) infokat figyelembevéve CSAK a tipushoz szánt firmwaret szabad letölteni és telepiteni kábeles összekötéssel )

(#49960) htc07 válasza Gausz (#49955) üzenetére


htc07
addikt

Szerintem próbáld meg lehúzni az ac68u-ról az USB meghajtót, és kapcsolj ki rajta minden "extra" szolgáltatást (torrent, vpn), mielőtt mérsz (már ha használsz ilyeneket) - úgy, hogy a switch felé menő kábelt is kihúzod.

[ Szerkesztve ]

(#49961) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

A probléma: Lag spikeokt, ping spikeok

Digi előfizetés, routeren van oszva a net wifin, pc-re és tv-re kábelen.

Mind wifin, mind pc-n és a tv-n jelenkezik a probléma. Ha a routert ki iktatom, és a számitógépbe dugom a netet, a probléma akkor is fenn áll.

Szolgáltatót hivjam? 1 héttel ezelőtt kezdődött, azelőtt nem volt semmi gond.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#49962) Gubek-Einste válasza Vismajor01 (#49961) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49963) Vismajor01 válasza Gubek-Einste (#49962) üzenetére


Vismajor01
addikt

Vmi TP-link, albérlet, szerintem amit adott a Digi. De router kiiktatásával sem szűnik meg a probléma (ellenben pain in the ass mert fél órát elszarkodok vele mire kapcsolatot tudok létesiteni error 720 meg error 813 alatt temetve)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#49964) joccadoki válasza joccadoki (#49954) üzenetére


joccadoki
senior tag

Lesz aki tud segíteni?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#49965) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni:

Az alap 5 GHz-es WiFi-m mellé szeretnék létrehozni még két WiFi hálózatot, egy vendéget és egyet pár okos cuccnak itthon. Gondoltam erre a legjobb megoldás, ha VLAN-ozok. Routeren már létrehoztam két VLAN-t, ott már lassan a finisben vagyok, illetve az AP-men is fog szerintem menni minden, viszont a switch-emmel (TPLink TL-SG108E V4) nem boldogulok, ebben kérnék segítséget, hátha valaki ismeri ennek a switch-nek a VLAN kezelését.

Ha esetleg nem ismernétek, ezek a lehetőségeim vannak switch-en belül:

802.1Q VLAN Configuration:

802.1Q VLAN PVID Setting:

A cél az lenne, hogy a 7-es porton keresztül engedjem ki ezt a két VLAN-t. Erre a portra van dugva az AP-m, amin most csak a sima LAN hálózatom van kiengedve, ezt egészíteném még ki a két VLAN-nal. Ezen kívül jó lenne még ha nem tudnának a VLAN-ok kommunikálni egymással, illetve a saját LAN-ommal sem (ezt lehet csak a routerben fogom tudni megoldani - pfSense - valamilyen tűzfal szabállyal?).

A tervem az lenne, hogy felveszem a configuration alatt mind a két VLAN ID-met, amikett elnevezek. A 8-as (ide fut be a routerem) és a 7-es portokat tagged portként megjelölném mindkét VLAN alatt, illetve a többi portot bejelölném mint "Not Member". Ha eddig jó az elképzelésem annak örülök, ha nem akkor legyetek már szívesek a jó irányba terelni. Innentől viszont gondban vagyok. Ha jól értem akkor a tagged port jelen esetben azt jelnti, hogy mindent átenged azon a porton a switch, tehát a saját LAN-omat, illetve a többi VLAN-t is, az untagged pedig azt, hogy csak egy VLAN-t fog átengedni (legalábbis pár cikk és video után erre jutottam). Remélem jól értem a dolgot :) Viszont a PVID Setting-nél bajban vagyok: itt hogyan kellene beállítanom, hogy mind a 8-as, mind pedig a 7-es porton átmenjen mind a három hálózatom? Hagyjam 1-esen ezeket? Mert több értéket nem tudok felvenni egyszerre (vagy igen?), vagy ide csak akkor írjak megfelelő VLAN ID-t ha untagged-ként van a port megjelölve?

Előre is köszönöm a válaszokat!

El Psy Kongroo

(#49966) VeryByte válasza Véreshurka (#49965) üzenetére


VeryByte
őstag

Majdnem jó amit gondolsz.

Kicsit pongyolán megpróbálom elmagyarázni:
A tagged azt jelenti, hogy meg lesz jelölve az a VLAN (illetve annak a forgalma), az untagged pedig azt, hogy nem, illetve azt kell még tudni, hogy a "buta" switch-en csak untagged forgalmat engednek át általában.
A PVID pedig azt jelenti, hogy azon a porton melyik az alapértelmezett VLAN mert arröl leszedi atag-elést.

Namost, amit Te szeretnél:
1-6 portokon VLAN1 untagged, más nincs megadva
7. porton VLAN1 untagged, VLANGUEST tagged, VLANIOT tagged
8. porton VLAN1 untagged, VLANGUEST tagged, VLANIOT tagged
PVID meg neked nem annyira szükséges ebben az esetben.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#49967) Véreshurka válasza VeryByte (#49966) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi!

Igen, a tagged/untagged/trunk még kicsit homályos számomra, illetve ez az egész hálózat szétszedés + sokszor belefutottam már, hogy különböző gyártóknál is máshogy működnek a dolgok illetve a fogalmak, de igyekszem informálódni!

Még várok pár kérdésemre választ a pfSense topikból, de amint meglesznek, illetve legkésőbb hétvégén kipróbálom ezt a fajta beállítást.

Gondolom ha állítom be a VLANGUEST és VLANIOT-t akkor a többi portot (1-6) mind not member-ként be kell jelölnöm. Egyébként vajon ennél a switch-nél számít, hogy melyik portba megy a router (1. port) vagy teljesen mindegy?

Illetve annyi kérdésem még had legyen már, hogy alapvetően ez a video volt a kiindulási alapom. Itt emberünk amikor beállította a 30-as VLAN-t akkor a 7/8 portot untagged portra állította és a PVID-t beállította 30-ra, és ha jól értettem akkor a 7 vagy 8 portba dugott eszköz a VLAN 30 hálózatból fog kapni IP-t. Itt nem a tagged port lenne a helyes (ugye hogy megjelölni, hogy az is VLAN 30-as), vagy azzal, hogy állította a PVID-t 30-ra a switch tudja, hogy a 30-as VLAN az alap és nem is akar osztani neki a VLAN1-ből címet?

El Psy Kongroo

(#49968) rekop válasza Véreshurka (#49967) üzenetére


rekop
senior tag

"Egyébként vajon ennél a switch-nél számít, hogy melyik portba megy a router (1. port) vagy teljesen mindegy?"
-teljesen mindegy

"Gondolom ha állítom be a VLANGUEST és VLANIOT-t akkor a többi portot (1-6) mind not member-ként be kell jelölnöm."
-igen, de alapértelmezésben "not member" nem is kell külön állítani

"jól értettem akkor a 7 vagy 8 portba dugott eszköz a VLAN 30 hálózatból fog kapni IP-t."
-igen, abból

"Itt nem a tagged port lenne a helyes (ugye hogy megjelölni, hogy az is VLAN 30-as)"
-nem

"Ezen kívül jó lenne még ha nem tudnának a VLAN-ok kommunikálni egymással, illetve a saját LAN-ommal sem (ezt lehet csak a routerben fogom tudni megoldani - pfSense - valamilyen tűzfal szabállyal?)."
-igen, ezt a routerben kell beállítani tűzfal szabályokkal

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#49969) Véreshurka válasza rekop (#49968) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi neked is! :R

El Psy Kongroo

(#49970) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

24 portos CAT6-os Pach Panelt milyet érdemes venni ?
Annyi a kritérium , hogy nem rack szekrényben lesz.
Azt még nem döntöttem el, hogy a falra szerelném e fel, vagy csak simán egy polcos szekrényben lesz....

A falban bent vannak a 25 mm-s Symolen csövek....csövenként 2 szál CAT6-s kábel lesz behúzva.
Összesen 10 cső , 20 kábel lesz.

Mellékelt képről talán jobban átjön.
Ez a "sarok" lesz teljes szélességében beépítve "szekrény"-ként.
Kb 2 méter széles és a fenti kis ablak ( képen nem látszik ) miatt kb 2 méteres magasságig.
A polcok szélessége kb 40-50 cm lesz.
Mivel "szekrénynek" tervezem ezért ugye ajtók is kerülnek majd rá.
Tulajdonképpen egy beépített szekrény lesz a IT eszközök számára.

Tehát ebbe keresek olyan Pach panelt ami ide megfelelne.

A kábelek vége a szobákban lesz - több ponton is - fali UTP aljzatokban végződnek.

Linkeket, pontos készülék típusokat előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49971) user12 válasza Borisz76 (#49970) üzenetére


user12
őstag

Szia

"Azt még nem döntöttem el, hogy a falra szerelném e fel, vagy csak simán egy polcos szekrényben lesz...."

"Tulajdonképpen egy beépített szekrény lesz a IT eszközök számára."

Igazából akkor a hsz végére eldőlt, hogy szekrényben/polcon lesznek vagy én értem félre?

Vehetsz "klasszikus"' 19"-os panelt, ez ugye 48 cm széles (a fülekkel együtt), így akár még be is férhet a szekrénybe, de ha pl csak 41 cm lesz a polc belseje, akkor ez bukó.

Vagy vegyél ebből [link] hármat és építsd össze egymásra.

Mindenesetre ami döntő, az a szekrény belső szélessége.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#49972) Gausz válasza Gausz (#49958) üzenetére


Gausz
aktív tag

Most volt itt a technikus, hogy ránézzen a vonalra. Úgy kezdte, hogy rádugta a műszerét közvetlenül a modemre, ami 950mbps-t mért. Állítása szerint nincs olyan méréssel foglalkozó weboldal, még a szolgáltatóé sem, ami pontos képet adna 100mbps felett. Azért kicserélte a csatlakozódobozt egy másik típusra, mert eddig külön szűrő volt feltéve az adatkapcsolathoz (kábelnet), ami 10dB-vel rontotta az erősséget. Sokat nem oszt, nem szoroz a dolgon, de jobb lett mindenki lelkiismerete.
Megkértem, hogy a kütyüjét dugja rá a PC1-nél is a vonal végén, hogy mennyit ront a belső hálózatom. Az eredmény 750mbps lett, szóval elvileg minden rendben van.
Miután elment, a modemnél és RT-N18U után is megismételtem a mérést a saját PC1-emmel (core i7), de most már mindenhol "csak" 360-at mérek...
Majd pár év múlva visszatérek a kérdésre, ha már mérhető lesz a sebességem :)

(#49973) Gausz válasza Gausz (#49972) üzenetére


Gausz
aktív tag

Valós sebesség mérésére találtam valamit: letöltöttem a speedtest.net saját appját, ami win-en fut. Ezzel már mindkét említett mérési pontomnál 750mbps jött ki többször is tesztelve. Ajánlom figyelmetekbe a programot, így tényleg nem korlátoz semmi (cpu, mem, böngésző) és jobb képet ad a reális állapotokról.

(#49974) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Rossz, megtort kabel okozhat magas pinget?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#49975) TCr válasza Vismajor01 (#49974) üzenetére


TCr
veterán

Bizony, hogy okozhat.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49976) CirrMee válasza Gausz (#49973) üzenetére


CirrMee
addikt

Valóban jól mér, be is bizonyítom:
alt="" title=""
alt="" title=""

Hirtelen csak ezeket találtam azok közül, amiket a múltban ide beszúrtam.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49977) Vismajor01 válasza TCr (#49975) üzenetére


Vismajor01
addikt

nna, hát nem az volt a baj, pedig elég szarul nézett ki a kábel.

digi előfizu, random 800as, sőt, 4500as (!!!!) ping. Üfsz mondja, hogy kb 20 percenkét újra inditom a routert? Mert h ő azt látja, hogy 20 percenként kapcsolódom le és fel az internetre. Hát, nem...

1 hétig ment a levelezés a Digivel miután az én oldalamról mindent kizártam. Végül csak azért jöttek ki ma délután, mert reggel 2 mbit/s volt a letöltésem, a 90 mbit helyett. Vicc, hogy mielőtt megjöttek volna fél órával már jó volt, aztán megint rossz, csináltam nekik screenshotot dátummal mindennel, nehogy pont jó legyen amikor itt vannak.

Nah megjöttek, mondták h kitörölhetem a seggem a screenshottal, ha most jó akkor ők itt sincsenek... De hálégnek szar volt, ezért felmentek a Xedikre átdugni a hozzám vezető kábelt egy másik portba. Akkor már jó volt az internet letöltési sebesség. Rámértem, megint jött a 800as ping 1 mérésből. Mondom de srácok ez szar, megint szakadozik. Ja, magas a ping? Az nincs benne az ÁSZF-ben, azt ők nem javitják, igy jártam, kapjam be. A letöltési sebességet garantálják, pinget nem. És elmentek a fenébe.

Off, hogy én azonnal felmondtam az albérletet, becuccoltam a kocsiba és átköltöztem barátnőmhöz.. Nehogymá' ne tudjak gémelni sör mellé' ! :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#49978) farkas-j


farkas-j
őstag

Segítséget kérnék Win 10 hálózati megosztás ügyben mert már az őrületbe kerget. Adott egy belső hálózat:
1db laptop XP prof SP2-vel,
1db PC Win 7 prof-fal
1db laptop Win 7 prof-fal
1db Linuxos NAS,
2db laptop Win 10 prof-fal
Minden gépen telepítve van az elérhető legújabb frissítés.
A hálózatban minden gép látja a többi gépet. Minden gépen be van kapcsolva a magánjellegűnél a fájl és nyomtatómegosztás, és van mindegyiken legalább egy megosztott könyvtár.
Minden gépen ki van kapcsolva a hálózati beállításoknál a könyvtárak jelszavas védelme és mindegyiknél a „Mindenki” csoporttagoknak full hozzáférés van adva a megosztott könyvtárakhoz.
Az a problémám, hogy a Win 10-es gépeket is látja az összes gép, de nincs semmilyen hozzáférés a megosztott könyvtárakhoz. Azt az üzenetet adják, hogy nincs jogosultság az eléréshez.
A Win 10-es gépek simán elérik a többi gép megosztott könyvtárait.
A Win 10-es gépek egymás megosztott könyvtárait sem érik el jogosultsági engedély hiányára hivatkozva, és nevet és jelszót kérnek (ami ugye ki van kapcsolva).
A Win 7-től és az XP-től jelszót sem kérnek, csak közlik, hogy nincs jogosultság az eléréshez.
Már végigolvastam millió MS cikket és fórumot és a cikkek alapján minden szükséges szolgáltatás fut, ám a Win 10-es gépek megosztott könyvtárai elérhetetlenek.
A Samba 1 is engedélyezve van.
Úgy lehet csak elérni a Win 10-es gépek megosztott könyvtárait elérni, hogy felcsatolom őket meghajtónak, de ez nekem így nem jó!
Mit tegyek, hogy működjenek a Win 10-es könyvtármegosztások is?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#49979) mezis válasza Vismajor01 (#49977) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ilyen játékszenvedélynek házasság lesz a vége ! ;] :D

mezis

(#49980) Véreshurka válasza VeryByte (#49966) üzenetére


Véreshurka
senior tag

& (#49968) rekop:

Köszönöm a segítséget, működik minden! :R

El Psy Kongroo

(#49981) Skorpyskorp válasza NeoPampalini (#49953) üzenetére


Skorpyskorp
csendes tag

Az a helyzet, hogy a kérdésedre nem tudok egyértelmű választ adni, mert két olyan kliens van, aminél nem tudom hol találom a beállítást. Az egyik egy SMART TV (SONY), a másik egy wifi-s nyomtató (Brother). De, mivel mindkettő viszonylag új a hálózaton, a probléma viszont jóval előttük is fenn állt, gondolom valószínűleg nem ezek okozzák.
Gondolom, láttad a system log listát (kösz hogy felhívtátok rá a figyelmet!) Nekem az a furcsa, hogy több kliens percenként, vagy még gyakrabban kér- és kap IP címet.
Pl:

Ez így normális? Ha nem, mi lehet az oka?
Egyébként, az IP ütközés üzenetek főleg ezekre mutatnak. Ezek mind Windows-os notebook-ok.

Köszönöm!

(#49982) krealon válasza Skorpyskorp (#49981) üzenetére


krealon
veterán

CC:98:8B [link] egy "SONY Visual Products Inc." keszulek.

A Wifi fix csatornara van allitva?
Sajat SSID-t hirdeto eszkozoknel (TV, wifi nyomtato) jobb, ha a router Access Point-ja nem probal menekulni az ot koveto eszkozoktol.

(#49983) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam a topikra, otthoni, távolról is elérhető hálózat kialakításába kezdenék bele, és egyenlőre tesztelni próbálom mi hogyan lenne megoldható, biztosan lesznek ide illő kérdéseim is a jövőben..

Digi1000 net van nálunk, az ONT bridge módban, mögötte egy Mikrotik hap ac2 router, erre csatlakoznak az eszközeim:

- egy alacsony fogyasztású noti ssd+2tbhddvel a kamrában (amolyan Transmission, nyomtató és SMB Fájl szerverként)
- egy win10 kliens PC a nappaliban.

Transmissiont helyi hálózaton szépen eléri a kliens PC, a kívánt mappákat is sikerült megosztani az otthoni hálózaton belül.
Próbálkoztam a szervergépen win10 és ubuntu rendszerrel is, végül úgy néz ki ubuntus lesz a szervergép, mert ezen elsőre ment minden, még a pluszban felcsatolt ntfs partíción is megvan a gbiten elérhető 115MB/s sebesség, és a kisebb erőforrásigény miatt is: ezzel kevésbé melegszik, a win10-es 15W helyett ezen idle 9W-ot fogyaszt a noti és hűvösebb a gép. Win10 server esetében valamiért érdekes módon problémás volt a transmission, de még nem vetettem el azt sem teljesen. Az lenne a kérdésem, ha egy usb-s nyomtatót rákötök az ubuntus gépre azt is simán meg tudja osztani win10 felé?

Próbálok távolról is elérést összehozni, de ez nem igazán megy. Csináltam egy ddns címet magamnak a noip.com-on, próbálom ezzel elérni külső hálózatból a transmissiont, de nem sikerül, még a publikus IP címem és a kellő port megadásával sem, pedig régebben mintha így ment volna. Mi lehet az oka és mi a fenét kéne vajon beállítanom?

Remélem nem nagyon OFFtopik amiket kérdezek, ha mégis akkor irányítsatok át legyetek szívesek! :R

(#49984) NeoPampalini válasza Skorpyskorp (#49981) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Egy próbát megérhet, ha ezeket a wifis cuccokat a DHCP scope-on kívülre rakod fix IP-vel.

Sony weboldalán ezt találtam, kérdés, mennyire univerzális: katt

Brother-nél pedig: katt

(#49985) Gubek-Einste válasza Kroni1 (#49983) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

VPN lenne egy legbiztonságosabb elérésii mód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49986) JóGéza válasza Kroni1 (#49983) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
A Mikrotik saját dns szolgáltatását próbáltad már?
Én azt használom, és a routeren beállított VPN szervert.

(#49987) Kroni1 válasza JóGéza (#49986) üzenetére


Kroni1
veterán

Próbáltam volna, de azt irja mikor engedélyezem, h nat-olt az ip -m, ezért lehet h nem müködik, és nem is megy sajna... Ezt a Nat -ot át lehet allíttatni a digivel ha jól tudom?

(#49988) woodworm válasza Kroni1 (#49983) üzenetére


woodworm
veterán

Mi volt a gond a tranmissionnel? Szervernek érdemesebb a daemont használni windows szolgáltatásként, kisebb az erőforrás igénye és nincs gond a qt felülettel. Kívülről nem elég a publikus ip és a remote felület port száma, kell egy port forward erre a portra is. A tanácsolt vpn kapcsolat jobb megoldás egyébként, mert a biztonság mellett így a remote programokra elég egy profilt beállítani.
A transmission egyébként nem fog olyan gyors lenni, mint a qbittorrent, de megbízhatóan működik.

(#49989) JóGéza válasza Kroni1 (#49987) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Úgy tudom, van rá lehetőség.

(#49990) windlord válasza Kroni1 (#49987) üzenetére


windlord
őstag

Van. Hivd oket, kerd, hogy tegyenek at.
Pl mert nem ered el az otthoni cuccaidat.

(#49991) neo-geo válasza farkas-j (#49978) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Szia. Nekem is ilyesmi problémám volt, hogy egy média lejátszó nem látta a megosztott mappát WIN 7-en, ezeket amit írtál Én is mindent úgy állítottam mint Te, és mégsem volt jó.
"A Win 10-es gépek egymás megosztott könyvtárait sem érik el jogosultsági engedély hiányára hivatkozva, és nevet és jelszót kérnek (ami ugye ki van kapcsolva)."
Nekem az lett a megoldás, hogy a fiókra létre kellett hozni felhasználó nevet meg egy jelszót, hogy elinduljon a WIN. És így már a médialejátszóba beírva a felhasználójelszó kombó után látta a megosztott mappát.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#49992) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !
Az lenne a kérdésem, hogy ezen a TP-link tl-wr940n routeren be lehet -e azt állítani hogy melyik portra mennyi sávszélességet engedélyezzen ? Ha igen akkor hogyan ?

(#49993) Gubek-Einste válasza Maxell014 (#49992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49994) reteP911


reteP911
újonc

Sziasztok!

Történt egy nap, hogy az 500Mbps-omos hálózatomat hirtelen nem értem el de csak PC--ről ami kábellel van csatlakoztatva a routerhez. Miután számtalan próbálkozás után sikerült, már csak 100Mbps-omos elérést volt képes produkálni. Cat7-es kábellel voltam csatlakoztatva a hálózatra amit próbáltam cat5e-vel is és semmi változás. Hol elérem a hálózatot hol nem a sebesség pedig maradt fix 100-on. Laptop és telefonok is azonnal csatlakoznak wifivel viszont a ps4 kábelen és soha nem volt problémája. Drivereket frissítettem beállításokat fórumok alapján állítgattam de semmi nem hozott változást. Van esetleg bármi ötletetek?
üdv. :))

(#49995) CirrMee válasza reteP911 (#49994) üzenetére


CirrMee
addikt

Ideje másik kábelt próbálni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49996) Doky586 válasza reteP911 (#49994) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egér v patkány ízletesnek vélte a kábelt (ha a padláson vezet át) és beázott..
De a gépben routerben is agyonvághatott 1-2 tranzisztort az ethernet portban egy közeli villám + hosszú kábel kombó.

(#49997) Kroni1 válasza woodworm (#49988) üzenetére


Kroni1
veterán

Engedélyeztem a tm-ben a távoli elérést a win10 "server" gépen, de a másikon nem tudtam elérni, pedig már a megosztás minden működött a két win10 között..
Ubuntun meg ment egyből telepítés után, mindenféle beállítás nélkül.

De akkor ha a TM tényleg nem képes olyan gyorsan működni mint a Qbittorrent, lehet inkább azzal kezdek el próbálkozni, ha már a hardver bírja!

(#49998) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Sziasztok!

DIGI 1000 nethez vettem most egy Asus AC65P-t, amit beüzemeltem. A Diginek is van egy routere, annak a lan1 bemenetébe van kötve az új Asus. A szerelő azt mondta közös IP címet kell nekik adni, hogy ne akadjanak össze. Ezt hogyan kell kivitelezni? Illetve milyen beállításokat érdemes használni a routeren belül? Amit észrevettem az egyszerű beiktatás közben(bekapcsolas, üzembe helyezésen kívül még nem csináltam vele semmit, csak össze dugtam) , hogy az 5G-s jel hamar gyengül a lakásban, illetve speedtesten a tegnapi egyszeri mért 560 mbit helyett jóval alacsonyabbakat tapasztalok.
Köszönöm!

(#49999) george61


george61
csendes tag

Tisztelt Kollégák!
Nagyon nagy gondban vagyok, ehhez kérném a segítségét.

Adott egy családi ház, ahol a középső szinten egy TP -Link 841es router szolgáltatja a Wifi - jelet.
Mivel a vasbeton födém nagyot árnyékol , ezért a szuterénben és az emeleti padlástérben is szeretnék Wi - Fi jelet biztosítani kábel nélkül, extender(ekk)rel.
Ehhez vásároltam 2 db TL-WPA4220( V4 verzio) extendert.
Az extendert ua . SSID-vel és jelszóval az előírásnak megfelelően felprogramoztam . A hibajelenség a következő :
Először csak 1 db extendert helyeztem üzembe az előírt módon(emelet padlástér). A telefonos Wifi analyzeren baromi nagy wi-fi jel látszik, de a wifi -n néhány perc után nem lehet nete-et elérni, egyszerűen eldobja magát, bár az analyzer még ekkor is nagy jelet mutat. Ha az extenderből UTP kábellel csatlakozom pld. egy kamerához, akkor az működik.
A második extendert üzembe helyezve ( ugyanaz az SSID és jelszó mint a fő routeren) teljes káosz áll be , az elsőként csatlakoztatott extender is teljes egészében eldobja magát, kábelre sem ad ki jelet.
Firmware frissitéssel is próbálkoztam(legutolsó V4 2019.03 havi) már, illetve a fő routertől eltérő ( 841 -es) SSID -t is megadtam már az extendernek.Azt is megtettem , hogy az extenderben a fix LAN mezőt aktivizáltam a DHCP helyett. Semmi eredmény .
Az interneten ( és Tp-link support is)mindenféle "bölcsességet" írnak, de ezek a a V1 verziójú készülékekre vonatkoznak.
Nagyon megköszönnék valami használható segítséget.

Üdv:
Krémer György

(#50000) mezis válasza george61 (#49999) üzenetére


mezis
nagyúr

- WiFi jelismétlőt oda kell tenni, ahol az AP-jének (routernek) még elegendően nagy a térereje.

- Azonos SSID csak akkor, ha nincs más lehetőség (repeater üzemmód).

Üdv.!

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.