Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50701) freeknight válasza MasterMark (#50687) üzenetére


freeknight
őstag

Köszi mindkettőtöknek a választ. Nem hinném hogy kábel baj lenne, lecseréltem, és ugyanúgy belassult a hálózat.
A routerrel nem hinném, hogy baj lenne, kevesebb mint egy éves xiaomi mi 3g. A gépre már inkább gyanakodnék, abban már majdnem 10 éves alaplap van.
Először megpróbálkozom egy win reisntallal, már majdnem 3 éve telepítettem újra, amikor ssd-re váltottam. Ha nem jönne be, egy ethernet csatlakozót hogy tudok tesztelni?

(#50702) Pubszon válasza sziszi-fuszi (#50699) üzenetére


Pubszon
veterán

A Plex és a DLNA (Synology Media Szerver) sem multicast, de az NFS sem. Előbbi kettőt használom is. :)
A NAS-on például a Surveillance Station tud multicast streamet, de arra figyelmeztet is a NAS.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50703) qqcqqc válasza freeknight (#50701) üzenetére


qqcqqc
őstag

Először próbáld meg egy live linux-szal. Az kizárja a szoftveres problémákat.

(#50704) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Egy egyszerű, otthoni hálózattal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Adott két számítógép A és B, amelyek egy routerre vannak kapcsolódva.
A munkacsoport neve azonos, mindkét gépnél a hálózatfelderítés, fájl és nyomtatómegosztás be van kapcsolva a jelszóval védett megosztás pedig ki van kapcsolva.
A gépek merevlemezei meg vannak osztva és teljes hozzáférés került engedélyezésre mindkét gépen.
Az „A” gép látja magát és a „B” gépet a hálózaton és a fájlokhoz is hozzá tud férni, minden rendben.
A „B” gép viszont csak az „A” gépet látja a hálózaton, de annak fájlaihoz nem tud hozzáférni.

„A Windows nem tud kapcsolatot létesíteni az „A” géppel”
„Nincs engedélye az „A” gép eléréséhez” hibaüzenetet ad.

Itt elakadtam.
„B” gép miért nem látja magát a hálózaton és miért nem fér hozzá az „A” géphez, ha az „A” gép merevlemezéhez annak ellenére, hogy a megosztásakor teljes jogosultságot adtam?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50705) Gubek-Einste válasza net91 (#50704) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen OS van a gépeken?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50706) net91 válasza Gubek-Einste (#50705) üzenetére


net91
senior tag

A két gépen Windows10 Home és Windows10 Pro van.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50707) Gubek-Einste válasza net91 (#50706) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik melyiken van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50708) net91 válasza Gubek-Einste (#50707) üzenetére


net91
senior tag

Az a merevlemez, amelyen a W10 Home van az a "B" gép.
Ezt látja a W10 pro és minden rendben van vele.
Amelyiken a W10 pro van az nem engedi a hozzáférést. Ez valamilyen jogosultsági, biztonsági probléma. A W10 Home-nak nincs jogosultsága elérni a W10 pro-t (illetve merevlemezét).
A hibaüzenet is erre utal, amelyet korábban beírtam. A megosztás során adott hozzáférési engedélyen kívül további hozzáférési engedélyt kér. Véleményem szerint nem is a merevlemezhez nem enged hozzáférni, hanem a géphez.
Na, ez a nagy kérdés, hogy milyen engedélyt kell még megadni?

szerk: A W10 Pro gépen a "csoport vagy felhasználók" -nál nem szerepel a mindenki. Talán ide kellene felvenni a W10 Home gépet, de azt nem tudom hogyan lehet.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50709) net91 válasza net91 (#50708) üzenetére


net91
senior tag

Na, sikerült.
Megoldás: A "csoport vagy felhasználók" -nál megadtam egy "vendég"-et, így már működik. :))

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50710) chemand válasza Bacusuz (#50700) üzenetére


chemand
tag

Régen voltam itt a fórumon, gondoltam ma kicsit olvasgatom tanulásképpen. :) Ekkor láttam a hozzászólásodat a problémádról. Nekem is ilyen switch-em van és régen (több mint egy éve is van már) hasonló problémám volt mint neked. (Kodi-ban nem engedett be a NAS-ba, pedig az NFS jogokat jól állítottam be.) Akkor kicsit kutakodtam a neten és arra jutottam, hogy firmware-t kellene frissíteni rajta. Ez megoldotta a problémámat, ezért neked is ezt ajánlottam volna, de látom közben megcsináltad.

(#50711) pjjones91


pjjones91
újonc

Sziasztok! A következö gondom lenne:

Albérletből költözünk másik albérletbe, egy levegőben lógó lakásvásárlással. Az új albiba nem lehet vezetékes netet beköttetni (hotelszerűség ami kiadja a lakást) és kellene egy olyan opció mint a voda homenet-je, amit tudunk magunkkal költöztetni később és használni rendes internet bekötéséig, viszont nagyobb vagy korlátlan adatkerettel, hogy kiszolgálja a két főre a homeoffice-t (folyamatos VPN, Videocallok majd' naponta, egyikőnknek teamviewer szerű távoli géphasználat az irodai pc-re) valamint a netflix függőségünket. Láttam pár ajánlatot, viszont full noob vagyok a témában, és nem akarok baromságot csinálni a költözéssel. Ha van bármi hasznos tippetek, azt nagyon megköszönném.

(#50712) Gubek-Einste válasza pjjones91 (#50711) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Flottás net SIM kártyás router-rel megoldás lehet erre a helyzetre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50713) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi, mert a google most nem a barátom :(
Adott egy céges laptop aminek a usere domainbe van léptetve. Szeretném tesztelni az itthoni sima Workgroup hálózatomat ezzel a laptoppal, de mivel ez alapban ugye domaines az én hálózatom pedig nem az, nem látják egymást. Kiléptetni nem szeretném a domainből a gépet, mert kell a munkához és macerás visszaléptetni.
A kérdése az, hogy ha létrehozok egy local usert a laptopon akkor ha azon a useren belül léptetem ki a domainből és átlépek vele Workgroupba, akkor a másik céges accountomon megmarad a domainbe lépés?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#50714) kicsi kecske válasza kicsi kecske (#50713) üzenetére


kicsi kecske
tag

Lejárt a szerkesztés, ezért commentelek ide.
Szóval erre a Workgroup hálózatos userre azért lenne szükségem, mert amióta lecseréltem a gépem és új windowst raktam fel, nem tudom megosztani a hálózaton a media boxommal a filmeimet és igazából az egész alap probléma innen kezdődik. Volt egy működő setupom:
- Win10 Ent. legfrissebb mindennel. Mede8er X600 mediabox. Hálózaton összekötve, PC-n megosztva a Downloads mappa. Ha filmezni akartam csak letöltöttem vmit, és a boxom ráléptem hálózaton a gépre és elindítottam a filmet.
Mindez addig működött míg nem vettem egy új alaplapot procit memóriát és újra húztam a windowst. Win10 Pro v1909. Megosztom a hálózaton a mappát és login faileddel nem tudok rálépni a boxról.

Gyakorlatilag mindent IS kipróbáltam már, most jelenleg úgy vagyok hogy felgyújtom az egészet.

Amit próbáltam és ami be van állítva.
Hálózati megosztásoknál - publikus hálózattal és magán hálózattal. 40-bites, 128 bites titkosítással. Jelszó nélküli és jelszavas megosztással.
Próbáltam létrehozni egy box nevű usert a PC-n (a mediabox neve a hálózaton box)
Adtam neki full jogot, semmi. Átállítottam a fiókját Distributed COM users-re, semmi hatása.
Csoport házirendnél a jelszó nélküli megosztás esetén engedélyeztem h lehessen jelszó nélkül megosztani. Mappa beállításainál a Biztonság fülön gyakorlatilag mindenkinek IS adtam full jogot. Megosztás résznél szintén mindenkit IS felvettem már. System, Hitelesített felhasználók, Vendék, MIndenki, Box, saját fiók, mindenki..

Mégis mikor a boxról rá akarok menni a gép hálózatára logint kér (előtte úgy emlékszem nem kért logint, mert jelszó nélküli volt a hálózati megosztásom).
A login részbe hiába írok csak user never, user nevet és passt, bármilyen account adatot mindig login failed van.
És ezt az egészet azóta játssza velem amióta újra tettem a Windowst.
Ja és persze már a Defendert és az egész tűzfalat is kikapcsoltam minden féle hálózatra.
Vírusirtóm nincs, az se okozhat gondot.

Ezért gondoltam, hogy egy másik PCvel megpróbálok rájelentkezni a gépre local networkon, hogy legalább lássam miben van a hiba. Kliens oldali vagy "server" oldali.


És mire leírtam rájöttem, hogy SMB-n keresztül csatlakozok a Boxról. És a kurva windows 10nél alapban a 1.0-s SMB nincs telepítve. Azt felraktam és minden működik ahogy eddig. OMFG

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#50715) qqcqqc válasza kicsi kecske (#50714) üzenetére


qqcqqc
őstag

A wines megosztáshoz vegyél fel egy "vendég" nevü felhasználót, adj neki olvasási jogot.

(#50716) kicsi kecske válasza qqcqqc (#50715) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi, közben bekapcsoltam az SMB 1.0át windows alatt, mármint telepítettem, mert defaultban nem volt telepítve. Így simán tud jelszó és minden nélkül csatlakozni a box.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#50717) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok,
Társasházban a szüleimmel 1 internetet használunk (Digi).
Hogy ne lássuk egymást a hálózaton 2 routert használok ezen ábra szerint: [kép]
2 külön hálózatot hoztam létre a 192.168.0.0/24 és 192.168.1.0/24.
A második router statikus WAN-nal kapcsolódik a szolgáltató routerére.
Az én hálózatomon van egy OMV4 szerver, melyen fut egy transmission kliens.
Minden jól működik kivéve a torrent visszatöltés. Olyan mintha passzív lennék, de a portok az open port checking szerint nyitva vannak. (az 1. routeren minden szükséges portot továbbítok a 2. routerre)
Ha átrakom a szervert közvetlenül a szolgáltatói router mellé, akkor megy a feltöltés.

Mi lehet, amit elrontok?
Előre is köszi

(#50718) ColdMan válasza laracroft (#50717) üzenetére


ColdMan
tag

2. routeren továbbítsd a portokat az OMV4 felé.

(#50719) laracroft válasza ColdMan (#50718) üzenetére


laracroft
aktív tag

Bocs azt nem írtam, hogy természetesen azt is megtettem.

(#50720) ColdMan válasza laracroft (#50719) üzenetére


ColdMan
tag

A leírásodból pedig úgy tűnik, hogy a 2. router akasztja meg a folyamatot.

(#50721) laracroft


laracroft
aktív tag

Itt van a 2 forward:
1. Router: [kép]
2. Router: [kép]

(#50722) Doky586 válasza laracroft (#50719) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

És az 1. routeren DMZ-be tenni a 2. router ip címét..

(#50723) laracroft válasza Doky586 (#50722) üzenetére


laracroft
aktív tag

Öööö ezen a sz...r digis routeren (HG8121H) nincs DMZ :(

(#50724) zolee001 válasza laracroft (#50717) üzenetére


zolee001
őstag

Dupla NAT-nál nem meglepö a szitu és az ,hogy "ne lássák" egymás hálózatát csak részben teljesül (router 1 tudja hol a router 2)
Ebben az esetben vagy VLAN-t kell(ene) használni és vagy static routingot esetleg subneteket szétválasztani kisebbekre
(Egyébként normálisan beállitott megosztásokkal 1 alhálózaton belül is megoldható,hogy "ne lássák" egymás megosztásait)

(#50725) laracroft válasza zolee001 (#50724) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi
Leginkább az zavaró, hogy 4 LG tv van (2-2 hálózatonként) és a tartalomkiküldés nem mindig oda szokott történni, ahová szeretnénk :)
Többet olvasgatva nekem is a static routing lett gyanúsan jó megoldás ;)
Viszont ehhoz el kell dobnom a Digis routert, mert azt sem tudja....

Azt jól gondolom, hogy a static route beállítása úgy történik nálam, hogy az 1 routeren (192.168.0.1) beállítom azt, hogy a 2. routerem tartománya (192.168.1.0) milyen gateway-en találjon ki a netre?
Pl így: [kép]

köszi ;)

(#50726) #09634560 válasza kicsi kecske (#50714) üzenetére


#09634560
törölt tag

azt szeretném megkérdezni: honnan telepitetted az SMB 1.0-át?

(#50727) kezo0 válasza #09634560 (#50726) üzenetére


kezo0
addikt

Nem kell telepíteni, csak be kell kapcsolni a vezérlőpultban, a Windows szolgáltatások között. (Alapból azért van kikapcsolva, mert már nem tartják biztonságosnak, de régebbi eszközök sajnos még most is igénylik.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50728) #09634560 válasza kezo0 (#50727) üzenetére


#09634560
törölt tag

régebbi? nekem Zidoo van és csak azzal tudom megosztani, 2-3 szor beszivatott a hiánya

(#50729) kezo0 válasza #09634560 (#50728) üzenetére


kezo0
addikt

Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy vannak a régebbi szabványhoz ragaszkodó eszközök.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50730) #09634560 válasza kezo0 (#50729) üzenetére


#09634560
törölt tag

rendben van: nfs-i ismeri még, (android 8) de azt nem találok windows 10-re -azaz van de ügyfélként van jelen, nekem ugye serverként kellene, és nfs kereséssel se találja, azért lenne jó vmilyen samba, hátha...

(#50731) kicsi kecske válasza #09634560 (#50726) üzenetére


kicsi kecske
tag

Windows vezerlopult - > programok es szolgaltatasok - > bal felul aztvaltassz a Windows telepített szolgaltatasokra es ott kell bepipalni

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#50732) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok!
500mb-s tethez tervezek itthonra Switchet venni, a legfontosabb szempontom hogy gigabites legyen. Ezen kivül mit kell rajta nézni? van valami hátránya ezeknek páldául ha egy olcsóbb kategóriásat veszek?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#50733) net91


net91
senior tag

Csatlakozom.
Én is szeretnék switchet vásárolni (8 portosat), de nem ismerem őket.
Nekem egyformának tűnnek.
Melyiket javasoljátok.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50734) Gubek-Einste válasza Cry0 (#50732) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha sima, nem menedzseltet veszel akkor csak a márkát kell megfizetni.
Ha van IPTV is akkor IGMP képes kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50735) Gubek-Einste válasza net91 (#50733) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen felhasználásra lenne az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50736) net91 válasza Gubek-Einste (#50735) üzenetére


net91
senior tag

Otthon 5 darab számítógép meg egy TV (Netflix) lenne rajta.
(szerk: CB modem, router és ezután lenne a switch)

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50737) Gubek-Einste válasza net91 (#50736) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor egy sima nem menedzselt switch is elég lesz neked.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50738) #09634560 válasza kicsi kecske (#50731) üzenetére


#09634560
törölt tag

van benne olyan is hogy smb automatikus eltávolitása: mire szolgál és kell-e ide a pipa?

(#50739) NeoPampalini válasza #09634560 (#50738) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az ne legyen kipipálva, csak a másik kettő közül az, amelyik kell (szerver vagy kliens).

Ez a szolgáltatás, amennyire emlékszem, azt teszi, hogy telepítés után 15 nappal eltávolítja az SMBv1 szolgáltatást, ezzel váratlan problémát okozva ott, ahol szükség lenne továbbra is az SMBv1-re.

(#50740) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok, előre is elnézést, másik topikból hozom át a kérdést. A HGW egy Telekomos Sagemcon v3 IPTV-vel, az Asus router egy RT-Ac66U B1 Merlon fw-vel. A HGW a földszinten van az Asus az emeleten. Célom, hogy az emeleten is jobb legyen a WiFi, illetve kábeles csatlakozás is legyen. Látszólag minden jó, de...

A HGW-ből megy a kábel az Asus routerbe, amit AP-nak állítottam be fix IP-vel HGW DHCP tartományán kívül. Abból megy a kábel a NAS-ba, ugyanilyen beállításokkal.
Az Asusban ugyan az az SSID és jelszó van beállítva, mint a HWG-ben.
A problémám, hogy időnként (feltételezve, hogy a HGW WiFihez csatlakozva) telefonról nem tudok belépni az Asus vagy a NAS admin felületére, "Az oldal nem elérhető". Pedig az IP stimmel, látszik a HGW admin felületén. (Pl. A NAS-on futó transmission UPNP által nyitott portja is aktív ilyenkor. ) Egyszer simán elérhetők, máskor meg nem.
De a HGW WiFin lógó médialejátszó olyankor is vígan nyomja a filmeket a NAS-ról.

Nem tudok rájönni, hogy ha az alsó szinten vagyok, hogy néha miért nem érem el a router admin felületét. Baj, hogy mindkét helyen be van kapcsolva a WiFi vagy az Asus-t inkább router módban kellene hagyom kikapcsolt DHCP-vel/tűzfallal? Mire jó a WDS?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#50741) mezis válasza _ak_ (#50740) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! - Nem kell két dudás egy kocsmába alhálóba.
- A WDS gyár, chip specifikus, csak ha nagyon muszáj.
- Az AP-k SSID-je ne legyen azonos.
- [link]

mezis

(#50742) Chris0321 válasza Chris0321 (#47984) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Bocs, hogy megint itt kérdezősködöm de újra előjött az előző hsz-emben leírt probléma de most már lényegében minden napos eset és csak akkor javul meg ha letiltom majd engedélyezem az eszközkezelőben a hálózati kártyát.
Tudom, hogy nem teljesen vág a fórum témájába de itt a multkor is elég hamar kaptam segítséget.

(#50743) Pyttawrx válasza Chris0321 (#50742) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Driver friss? Live linux alatt próbáltad? Esetleg mem az egy win update óta csinálja?

(#50744) Chris0321 válasza Pyttawrx (#50743) üzenetére


Chris0321
addikt

A Driver a legfrissebb, nagyon nem értek a számítógépekhez ezért nem nagyon próbálkoztam mással. A windows frissítésben nem vagyok biztos mert annyira nem észlelhető a hiba mert a böngészés gond nélkül megy csak ha le akarok tölteni valamit vagy online akarok játszani ami mostanában elég kevés alkalommal fordul elő.

(#50745) Chris0321 válasza Chris0321 (#50744) üzenetére


Chris0321
addikt

Közben észrevettem, hogy volt egy 2020-3-as frissítés a win-hez, telepítettem és újraindítottam a gépet de a net nem lassult be. Remélem megoldották a problémát és holnap nem fog előjönni.

(#50746) Pyttawrx válasza Chris0321 (#50745) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Na szuper. :)

[ Szerkesztve ]

(#50747) Chris0321 válasza Pyttawrx (#50746) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm a segítséged, remélem holnap nem kell majd újra jelentkeznem. :)

(#50748) Pyttawrx válasza Chris0321 (#50747) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#50749) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Családi házban az emeletre szeretnék tenni egy dual bandos routert ap módban (lan kábel feljön az emeletre a lenti routerből) wifi bővítés miatt, a kérdésem az, hogy a wifinek ugyanazokat a neveket és jelszavakat adjam, mint a lenti router esetében és mindkét sávnál (2.4 és 5)?

(#50750) Borisz76 válasza gg72 (#50749) üzenetére


Borisz76
veterán

Eltérő SSID-t használj... így fogod tudni, hogy mire is csatlakoztál.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.