Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49151) Roklif válasza Borisz76 (#49138) üzenetére


Roklif
csendes tag

&(#49139) mobilizmo
Köszönöm a gyors válaszokat! :R

(#49152) windlord válasza stigma (#49150) üzenetére


windlord
őstag

Nem hinnem, hogy egy tarsashaznap kozos informatikat csinaltak volna.

Azt utana minden lakas kulon vlan?

Szerintem ha be van kabelezve, akkor lakason belul kellene keresni a kabeleket.
Pl. ha van riaszto, akkor arra fele... Csak egy otlet.
De valoszinu, hogy becsoveztek es nincs lekabelezve.
De akkor utolag potolhato.

(#49153) stigma válasza windlord (#49152) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi, mindenképp lakáson belül fogom keresni, viszont ami biztos, hogy löttem képet, melyből könnyebb következtetéseket levonni.
[kép] [kép] [kép]

Egy biztos ez szerintem nem ethetnet, hanem valami másra tippelnék.
Valami elosztó tuti a a lakáson belül lesz, már ha lesz, előkeresem a papírjaim.

De egy biztos, ez nincs kiépítve. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49154) Borisz76 válasza stigma (#49153) üzenetére


Borisz76
veterán

4 vezeték = Fast ethernet ( 10/100)
Lassú belső hálózathoz.

Szerintem sem UTP.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49155) stigma válasza Borisz76 (#49154) üzenetére


stigma
addikt

Köszi a gyors választ. :R

Még valami lakáson belüli elosztót kell keresnem, mert ha minden szobában így van/lenne - igaz ez a kép a dolgózóban készült - akkor kellett volna hálózatnak lennie, mert a nappaliban lévő ajzatot csatlakoztattam a router LAN portjára majd egy másik kábellel a dolgozóban lévő portot a gép ethernetére dugtam, de nem volt hálózat.
Ezért lehet a kábel be van húzva, de lehet valami nincs kiépítve/aktiválva..

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49156) mezis válasza stigma (#49153) üzenetére


mezis
nagyúr

4 eres telefon kábel van a falban.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49157) NeoPampalini válasza stigma (#49153) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ez adat/telefoncsatlakozó lesz. Prodax Grado (hátulján a Pid15 alapján)?

(#49158) Doky586 válasza stigma (#49155) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már keresném is hogy milyen légkalapáccsal törjem fel végig a falakat a kábelcseréhez..

Vagy megoldod fúrással falon kívüli kábelezéssel.. :B

(#49159) stigma válasza mezis (#49156) üzenetére


stigma
addikt

(#49156) mezis : köszi szépen. doksit találtam, de sajnos pontos jelöléseket mi hol lehet nem találtam. Majd a szomszédok segítenek :DDD
Amúgy ezt ha cserélném a kábelt egy szakemberrel , hogy huzzon be a telefonkábel helyett ethetnetet akkor már működne is vagy bonyolultabb a dolog?

(#49157) NeoPampalini : igen szerintem az, köszi szépen. Prodax Grado PID15 443
4-es kialakítás van: 2 db 220V + TVin és out + Telefon.

(#49158) Doky586 : Igaz homályos a kép, de itt akkor egy csőnek kellene lennie , akkor lenne egyszerű a kábelcsere?

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49160) NeoPampalini válasza stigma (#49159) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha a lakásban valahova egy pontba futnak be a csövek, akkor igen, lehet cserélni a kábelt és a csatlakozókat, és így viszonylag könnyen lesz gigabit-es vezetékes hálózatod.

(#49161) mezis válasza stigma (#49159) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha csőben fut a telefon kábel, mindenképp érdemes UTP kábelre cserélni.
Gondos behúzással, szereléssel az 1Gbps (egyesek szerint akár 10Gbps is) lehet a sebesség.
(Aztán meg csere optikai kábelre ;] . Pár év ? :F )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49162) stigma válasza mezis (#49161) üzenetére


stigma
addikt

(#49160) NeoPampalini : Végre valami jó hír :DDD

(#49161) mezis : Igen ezt kiderítem hol van. Nekem CAT6/CAT5E ami Gbit elég lenne, felesleges lenne a 10gbit (CAT7 vagy 8), mert egyrészt drága illetve kevés eszköz támogatja még.

Köszi mindkettőtöknek a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49163) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Most már lassan szeretném megcsinálni a távelérést az itthoni cuccokhoz, mi ennek a legjobb módja?

Jelenleg egy digis routert használok, simán menjen port forwarddal, azt kész? Első körben a syno nast kéne elérni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49164) mobilizmo válasza Ispy (#49163) üzenetére


mobilizmo
addikt

Pontosítsunk! Gondolom nem a NAS-t szeretnéd menedzselni távolról, hanem a megosztásokat elérni. Például zenét hallgatni, filmet nézni, stb...

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#49165) Ispy válasza mobilizmo (#49164) üzenetére


Ispy
veterán

Transmission klienst, photo station kliens, file station kliens, alapvetően, de nem lenne baj, ha néha a DSM-be is be tudnék lépni. Régen csak simán portforwardoltam, de nem tudom mennyire biztonságos ez így (gondolom nem annyira).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49166) mobilizmo válasza Ispy (#49165) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nagyon nem. Vpn-t kellene használnod. A legegyszerűbb az lenne, ha a routered alapból tudná, mint nekem is. Ebben az esetben a routeren a vpn szerver megfelelő beállítása után és indítása után a távoli eszközödre már csak egy kliens telepítése és beállítása kell, amin keresztül a távoli eszközön úgy működsz mintha az otthoni hálózatodon lennél, mindezt természetesen relativ biztonságosan.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#49167) windlord válasza stigma (#49153) üzenetére


windlord
őstag

Szerintem ez cat5e szerelveny (de ez vhova tuti ra van irva), de a kabel telefonos kabel. Tomkabel a csufneve.
Ugy van kotve, hogy a kozepso erek vannak kotve. Szerintem 3,4,5,6.

Ethernetre nem jo.

Keresd meg hol fut ossze, tegyel be helyette egy jo cat6 kabelt, a masik vegere egy aktiv eszkozt es van mindenhol vezetekes cucc.

(#49168) MasterMark válasza Ispy (#49165) üzenetére


MasterMark
titán

VPN lenne a jó megoldás, szerintem a NAS-on is tudsz VPN szervert futtattni, annak nyitsz portokat és minden mást VPN-en intézel.

Switch Tax

(#49169) Ispy válasza mobilizmo (#49166) üzenetére


Ispy
veterán

A fix ip hiányát hogyan oldod meg? Van valami dyndns címed? A syno tudja ezt belsőleg kezelni, de nem csak azt szeretném elérni, később jó lenne a szellőztetőt, klímát is távvezérelni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49170) MasterMark válasza Ispy (#49169) üzenetére


MasterMark
titán

NAS-ról frissíted, és oda VPN-ezel be. De IPv4-en az egész hálódnak ugyanaz a publikus IP címe.

VPN-en pedig már olyan mintha a otthon lennél, elérsz mindent a belső hálón.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49171) Ispy válasza MasterMark (#49170) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor a nas felé kell nyitni egy portot a vpn szerverhez? Lehet akkor jobb lenne egy olyan routert venni, ami tud vpnt, a digit meg bridge módba tenni, már ha lehet egyáltalán.

A belső ip ok, de a szolgáltatói az elvileg változhat, nem?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49172) MasterMark válasza Ispy (#49171) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, lehet rotuert is, de nem jobb, ugyanolyan maximum egyszerűbb. A NAS-od valószínűleg teljesítményre többet bír például OpenVPN-nel.

A publikus IP-ről beszélek, ahhoz kell a dyndns.

Switch Tax

(#49173) mobilizmo válasza MasterMark (#49172) üzenetére


mobilizmo
addikt

"NAS-od valószínűleg teljesítményre többet bír például OpenVPN-nel"
Ebben egyáltalán nem lennék biztos. Lehet, hogy a NAS procija erősebb (esetleg kétmagos), meg több a memóriája, de nem ilyesmire találták ki. Míg a routerek fájl műveletekben gyengébbek, addig NAS-t meg nem routingra találták ki és így sokkal gyengébben teljesítenek ilyen feladatokban, mint amit a beépített vas esetleg sugall. Azt nem tudom, hogy ha a NAS-on fut a vpn szerver, akkor a klienssel ugyanúgy az egész helyi hálózatodat látod (mintha a routeren lenne), vagy csak a NAS-t?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#49174) VeryByte válasza mobilizmo (#49173) üzenetére


VeryByte
őstag

Az, hogy mit lát a VPN szerver beállításának kérdése. Mindezek mellett én nem szeretem beengedni a határeszközről a dolgokat, de el tudom fogadni, ha valaki így csinálja.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#49175) MasterMark válasza mobilizmo (#49173) üzenetére


MasterMark
titán

Az OpenVPN-t egyébként se lehet hardversen gyorsítani, mert mindent enkapszulál. És itt csak a nyers erő számít.
Egy L2TP mondjuk routeren hardversen gyorsítva lehet gyorsabb valóban.

ha a NAS-on fut a vpn szerver, akkor a klienssel ugyanúgy az egész helyi hálózatodat látod

Beállítás kérdése. Ugyanúgy láthatod az egész hálót.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49176) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Sziasztok!

A következő probléma megoldására kérnék segítséget:
Vidéki kisvárosban adott két ház egymástól 80-100 méterre légvonalban, közöttük egy másik ház és egy utca van. A köztes ház lakószinten betakar, de a tetőkről a két házra közvetlenül rá lehet látni. Az egyik házhoz a szolgáltató optikai kábelen adja a mannát, a másikhoz viszont technikai okokra hivatkozva nem vezeti be és nem is fogja, mert a légkábel használata ebben az utcában tiltva van.
Így most az van, hogy a nagyi optikai kábelen lóg, a szüleim és a testvérem meg kb. betárcsázós neten.
Miként tudnám megoldani (akár kültéri egységekkel), hogy az egyik házból a másikra átjöjjön a nagysebességű internet?
Kábelt nem tudok kihúzni egyrészt az utca, másrészt a köztes szomszéd miatt, a tetőkre - a szomszéd ház kivételével - viszont bármit szerelhetek.
Mit javasoltok milyen irányba induljunk? Milyen egységeket kellene ehhez venni? Ezekkel ilyen max.100 m távolságra mekkora letöltési és feltöltési sebesség vihető át? Jó tudom, utóbbi környezetfüggő, de a technikai korlát elméletileg érdekelne, mert 100-200 Mbit/s-re azért mindenképp szükség lenne és ha ez kizárt nem érdemes belefogni.)
Köszi előre is, ha valaki megosztja a tapasztalatát, tudását!:R

(Nem találtam céltopikot, de ha csak vak voltam, akkor zavarjatok át. :B)

never go full retard

(#49177) MasterMark válasza redwhite78 (#49176) üzenetére


MasterMark
titán

Ha van rálátás akkor valamilyen Ubiquiti wireless bridge.

Switch Tax

(#49178) bon válasza redwhite78 (#49176) üzenetére


bon
őstag

2db Ubiquiti NBE‑5AC‑Gen2 500mbit felet várható a sebesség közvetlen rálátás esetén.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#49179) mobilizmo válasza MasterMark (#49175) üzenetére


mobilizmo
addikt

és (#49174) VeryByte
Köszi, így nekem is tisztább a kép. Mindenesetre nálam marad a routeren, a sebeséggel így is elégedett vagyok.
:R

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#49180) Ispy


Ispy
veterán

Lehet akkor mégis inkább vennék egy routert a digis modem mögé.

Van valami ajánlás? Eleinte egy edgerouter 4-ben gondolkodtam, de aztán arra jutottam, hogy ez elég overkill nekem, nem használnám ki a tudását. Edgerouter x-ről van valami tapasztalat? Vagy engedjem el az ubiquiti vonalat és inkább egy netger?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49181) bon válasza Ispy (#49180) üzenetére


bon
őstag

Ubiquiti USG-t javaslom.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#49182) Ispy válasza bon (#49181) üzenetére


Ispy
veterán

Miben jobb, mint az x? Csak mert 2x annyiba kerül (mondjuk már megrendeltem az x-et, de még tudom módosítani).

Mondjuk az AP is unifi, igaz a switchem nem ubiquiti.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49183) MasterMark válasza Ispy (#49182) üzenetére


MasterMark
titán

Jó / jobb az X otthonra szerintem. Esetleg 10X kicsit erősebb, vagy EdgeRouter Lite ha úgyis van switched már.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49184) bon válasza Ispy (#49182) üzenetére


bon
őstag

Erősebb hardver, könnyebb konfigurálhatóság.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#49185) Ispy válasza bon (#49184) üzenetére


Ispy
veterán

Azt hiszem ezek nyomos érvek, meg akkor marad családon belül az AP és a router, gondolom akkor ugyanazon a felületen lehet majd ezt is kezelni, mint az ap-t.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49186) net91


net91
senior tag

Sziasztok,

Egy UPC CB-t használok modem módban, amelyre egy router van csatlakoztatva.
A routerre négy asztali gép van vezetékkel csatlakoztatva. Az egyik asztali gép vezetékét áttettem a CB-re. Annak ellenére, hogy a gép vezetéken közvetlenül csatlakozik a CB-hez nincs internet.
A hálózati kapcsolatoknál azt írja, hogy „Nem azonosított kapcsolat.”
Továbbá, az Ethernet nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval.

Mit kell beállítanom, hogy a UPC CB-ről is kapjak vezetékes internetet?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#49187) Gubek-Einste válasza net91 (#49186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Indítsd újra a CB-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49188) mezis válasza net91 (#49186) üzenetére


mezis
nagyúr

IP címeket a routered osztogat csak vagy maradt ilyen "joga" a CB-nek ? (Szerintem nem. :( )

mezis

(#49189) net91 válasza Gubek-Einste (#49187) üzenetére


net91
senior tag

Nem segített, továbbra sincs internet.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#49190) net91 válasza mezis (#49188) üzenetére


net91
senior tag

Egy gép a négy közül a CB-től most kap internetet, a többinek pedig nem ad a CB.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#49191) 4Grider válasza net91 (#49190) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a CB modem üzemmódban van, akkor a rá csatlakoztatott eszközöknek publikus ip címet adhat csak (abból is csak a routerrel együtt maximum 3 db-ot). Biztos, hogy ki akarod tenni a netre az eszközeidet?

(#49192) Borisz76 válasza net91 (#49190) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet a másik 3 port másra van fenntartva...és csak egy ad netet.

Akkor vegyél egy egyszerű [5 portos Gigabites Switch-et.]
Ha több port kellene, akkor jobb lehet egy [8 portos változat.]

A lényeg, hogy gigabites legyen és 1 port minden esetben a bemenő jel....a maradék pedig mind használható további eszközökhöz.

Ezek a NEM menedzselhető verziók...csak bedug és megy alapon működnek. Nekem 2 db 8 portos is van a hálózatban.
Tökéletes és egyszerű megoldás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49193) net91


net91
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
A probléma megoldódott, a router és a CB is ad internetet.
Mindkét eszközt csak újra kellett indítani (először csak a CB indítottam újra). :W

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#49194) brembo


brembo
tag

Sziasztok,
Hálózati témákban rendkívül alulképzett vagyok, ezért bocsi, ha már ezerszer volt, de azt sem tudom, pontosan mire keressek. Azt szeretném elérni, hogy az otthoni PC-men megosztott mappákat lássam azokkal a laptopokkal is, amelyek wifi-n keresztül csatlakoznak az otthoni hálózathoz (mindegyik eszközön win 10 van). A speciális hálózati megosztások engedélyezésén túl vagyok, de a hálózati meghajtók csatlakoztatása egymáshoz nem sikerül. Tudnátok ehhez leírást vagy egy tutorialt linkelni? Esetleg a routeren kell az alapértelmezetthez képest vmit belőni?

(#49195) bon válasza Ispy (#49185) üzenetére


bon
őstag

Igen, UniFi Network Controller-el, vagy ha van valamelyik cloud key-el. Elég sok helyen használok többféle Unifi cuccokat beváltak nagyon. Néhol használok EdgeMax router-eket is, de az Unifi nekem jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#49196) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Volt kisebb időm gondolkodni, foglalkozni a napokban felvetett témával (1, 2), mégpedig telefonkábel csere ethetnetre.
Alaprajzos képet megcsináltam nektek, kíváncsi vagyok a véleményetekre:

[kép] [kép] [kép]
A szüke kis körök jelentik a szobákban általam fényképezett telefonos csatlakozó helyeket, 3 szoba 1-1-1 portja.
A lakás bejárata jobb oldalt ahol az 1-es van(piros boxxal jelölve), az ott található az alábbi kis box, melyben ahogy nézem a TV+Internet van behuzva, viszont itt még pár kábel összefut.
Kezdjük a fő szobáról, ahol a router + Switch van:
router: Asus RT-AX58U
switch: Tp-link 5 portos gigabites switch
Nevezhetem 7-es szobának, ott az alábbi dolgok találhatók melyeket kábeleztem:
- NAS,TV,erősítő,TV box, Xbox + powerline adapter
2. dolgozó szoba: A nappali mögötti szoba, melyben max 2 ethetnetre lenne szükségem, 1db asztali gép + lehet lesz egy másik eszközöm. Ebben a szobába egy hátrány van, ha falat kell furni, az az hogy egy egész falas beépített szekrény van a balhoz rögzítve, melyet barnával jelöltem.
3. Hálószoba: A dolgozó melletti szoba, ahol a TV + Amlogix Box-nak kellene ethetnet jelenleg. Ez most ugye powerline adapterrel van megoldva.

A zöld vonal amit behúztam lenne a legrosszabb eset, ha falat/falakat kellene furni.
Igazából mindegy hogy falat fúrok, vagy a szürke pontokban elhelyezett kábelt cserélem ethetnetre, de akkor hogy is fog kinézni mindez?
Itt akkor ha rendes hálózatot akarok, akkor mind az asztali gépes (dolgozó szoba) vagy a hálóban lévő helyre 1-1 switch-et kell majd elhelyeznem?
Ez akkor így nézne ki?
Nappali <-> dolgozó Switch <-> Háló Switch
Ebben az esetben a dolgozban lévő tegyük fel 5 portos switch-et veszek ezért 2 port kiesik:
- Egyik mely a nappaliban lévő routerhez/Switchhez
- Másik port meg a hálóban lévő switchhez csatlakozik
- Így marad 3 szabad portom ami teljesen megfelel.
Dolgozó Switch <-> Háló Switch : 5 portos switch
- Itt ugye csak 1 portom esik ki mivel a dolgozóban lévő Svitchhez csatlakozom, és megmarad 4 üres.

Jól gondolom ezt, hogy valahogy így kellene kialakítani az egészet?

Ezenfelül kérdésem az lenne, ha siekrülne kicsererélni a falban lévő telefon kábelt ethetnetre, akkor is ez lenne a felállás, akkor ugye a zöld vonallal lejöl falfurásos rész nem kellene.
Igaz itt furán jelöltem a dolgozóból valaó átvezetést a hálóba, viszont ott csak a beépített szekrénynél kellene valamit fúrni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49197) windlord válasza stigma (#49196) üzenetére


windlord
őstag

Azt azert vedd szamitasba, hogy a huzodobozok a falon a pirossal jelolt boxig lehet le vannak javitva (glett+festek). Ha nem tudod egy az egyben athuzni a kabeleket, akkor jon a bontas es javitas.

Ezen a rajzon ez nem egy horror halozat.

Furj, kabelezz direktbe, max ha belefer az enteriorbe, akkor hasznalj ontapados vekony csatornat, vagy szegelylec alatt vezesd el...

(#49198) Ispy válasza bon (#49195) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor megrendeltel az usgt, szimpi a közös platform és nem baj, ha van tartalék a vasban. Majd jövök a kínjaimmal. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49199) mezis válasza brembo (#49194) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Keress, kutass. Sokszor sokan foglalkoztunk már ezzel a témával.
Állítólag valakinek már sikerült megoldani. ;] De lehet hogy annak neve Chuck Norris.... :DDD

mezis

(#49200) stigma válasza windlord (#49197) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi a választ és a segítséget.
Igazából az idő amivel mindig hadilábon állok, mert ha furok, akkor a nappalit és a többi helység egy részét is át kell pakolnom ami sajnos nem 1-2 óra.

Amúgy ami érdekelne, hogy a sok Switch a Switchbe kötve gondolom menne tökéletesen.
Öntapadós vékony csatornám van, azt tudok használni, viszont a szegélyléc alatt nem tudom megoldani, mert keskeny sajnos illetve azt újra meg kéne bontanom a faltól, mert ha jól nézem hozzá van ragasztva..
Szóval egyenlőre agyalok még, de ez egy jó kiindulási pont, mely 2020-ban elkezdhetek :DDD
Köszi a választ és a segítséget. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.