Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50451) mezis válasza cellpeti (#50450) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nem jelent problémát (méret, másik partició,...) akkor húzd át a megosztani kívánt mappát abba a "Nyilvános házba".

mezis

(#50452) cellpeti válasza mezis (#50451) üzenetére


cellpeti
veterán

A helyzet, hogy egy egész meghajtóról van szó. 140GB

Meg van hallva a HDD és egy próbát megért volna, hogy másik gépre átlőtte-e volna

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50453) mezis válasza cellpeti (#50452) üzenetére


mezis
nagyúr

"Meg van hallva a HDD...." Tessék ? :F :Y

mezis

(#50454) NeoPampalini válasza cellpeti (#50452) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Akkor ez nem hálózati, hanem adatmentési kérdés. Rakd át a döglött/döglődő vinyót abba a gépbe, amelyiken le tudod menteni a tartalmat, és direkt erre való programmal ess neki, úgy, hogy írás ne történjen a vinyóra!

(#50455) qqcqqc válasza cellpeti (#50452) üzenetére


qqcqqc
őstag

Gondolom a C, rendszer lemezt akarod megosztani. Nem megy.

(#50456) delibab válasza Gubek-Einste (#50446) üzenetére


delibab
senior tag

Nagyon köszi a segítséget! :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#50457) TCr válasza mezis (#50453) üzenetére


TCr
veterán

Meghallotta a vinyót, mit nem értesz ezen? :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#50458) mezis válasza TCr (#50457) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán valahol az interneten azt olvasta, hogy az MS hálózat csodákra is képes, mert volt már úgy, hogy feltámasztott egy halott HDD-t. :DDD

mezis

(#50459) cellpeti


cellpeti
veterán

Na! A helyzet a következő. HD Sentinel szerint a kondíció 15%-os. Mivel külső HDD kiesett, ezért jutott eszembe LAN kábelen való adatmentés.


NeoPampalini:

Tudnál rá programot mondani? Recuva esetleg?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50460) FoxMurder


FoxMurder
újonc

Köszi mezis az általad [link]elt guidével sikerült minden. :DD

(#50461) NeoPampalini válasza cellpeti (#50459) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Akár jó is lehet. De én inkább valami live usb-s rendszerrel mennék neki, akkor biztos nem fog rá írni semmi (pölö windows recycle bin).

(#50462) mezis válasza FoxMurder (#50460) üzenetére


mezis
nagyúr

:R

mezis

(#50463) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

A problémám:

Van 2 gépem, össze akarom kötni őket, hogy egy hálózaton legyenek és egyikről át tudjam menteni az adatokat a másikra.

Tegnapi nap sikerült szereznem egy switchet is. "A"-gépről szeretnék "B" gépre másolni.

1. Az IP-ket fixre állítottam
2. A 2 gép azonos munkacsoportban van
3. Az "A" gépen megosztottam, amit szeretnék átmásolni "B"-re.
4. Az "A" gép nem is látja a "B"-t, de a "B" látja az "A"-t, viszont nem enged belépni, pedig az engedélyt is megadtam "Mindenki"-nek.
5. Megpingeltem "A"-ról "B"-t és fordítva is, a csomagok nem vesznek el, mindegyik célba ér.

Az adapterbeállításoknál is fix IP-t kaptak, viszont alapértelmezett átjárót üresen hagytam.

Valaki tudna segíteni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50464) qqcqqc válasza cellpeti (#50463) üzenetére


qqcqqc
őstag

1. Miért nem szereled ki a lemezt?
2. Ugye nem a Rendszer meghajtót osztod meg?

(#50465) cellpeti válasza qqcqqc (#50464) üzenetére


cellpeti
veterán

1. Ha kiszerelem mivel leszek előrébb? 15% kondi mellett, akkor se fogom tudni lementeni az adatokat.

2. Mivel anno direkt a Windows miatt 2 kötet hoztam létre. Egyet a rendszernek, egyet az adatoknak(ezt a felét szeretném megosztani)

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50466) qqcqqc válasza cellpeti (#50465) üzenetére


qqcqqc
őstag

Köszi, ez informatív volt.
1. teljesen mindegy, hogy hol 15%-os, rádugod a másik gépre és másolsz.
2. Egy problémát kizártunk. Sokan próbálkoznak a rendszer meghajtó megosztásával.
A megosztásnál milyen jogosultságokat adtál meg?
Ki van kapcsolva a megosztási központban a jelszó kérés mindkét gépnél?

(#50467) cellpeti válasza qqcqqc (#50466) üzenetére


cellpeti
veterán

1. Gondoltam hálózaton hátha jobban áthozá a cuccot.
2. Igen. Mindenkinek adtam engedélyt Írás/Olvasásra.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50468) MaCS_70 válasza cellpeti (#50465) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Mi állítja ezt a 15%-ot?

Volt már rá példa, hogy SMART-értékek alapján katasztrofális állapotban levő HDD-ről teljes mentést tudtunk csinálni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50469) Doky586 válasza cellpeti (#50467) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenki = helyi gépen felvett azonos usernevű azonos jelszavú felhasználó.
(csak azért mondom mert van akinek ez nem evidens)

(#50470) qqcqqc válasza Doky586 (#50469) üzenetére


qqcqqc
őstag

Biztos vagy ebben?
Mert nálam a "Mindenki" felhasználó joggal megosztott mappát eléri minden gép otthon, úgy, hogy nincs mindenhol azonos felhasználó
[link].

(#50471) MaCS_70 válasza qqcqqc (#50470) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ezt jelenti a Windowsban a Mindenki.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50472) Doky586 válasza qqcqqc (#50470) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy őszinte legyek nem. Mivel a régebbi wineken és angol nyelven használtam, és a fordításokban a csuda tudja mit mire és mikor fordítottak... [kép]

Volt egy "all user" ... Talán ez a "Mindenki" ?
volt egy "any user" ... Most talán ez a "Névtelen bejelentkezés" ? Vagy most ez a "Mindenki" ???
A jelszavas bejelentkezést elérést sose kapcsoltam ki mert hasznosnak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#50473) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Hát nem tudom, itt már többen problémáztak ezen 2-3 gépes otthoni hálózatban, holott 10 perc alatt mindegyik gépre be lehetne lőni egy helyi fiókot, és működik.

(#50474) zolee001


zolee001
őstag

Meglepö modon a "mindenki" angolul Everyone,ellenben van a hálózati megosztás és van az ntfs megosztás
Tökéletesen müködik Ms és Local accounttal is csak engedélyezni kell

(#50475) Borisz76 válasza cellpeti (#50467) üzenetére


Borisz76
veterán

A hálózat általában gigabites.
Ez kb 100-110 MB/s másolási sebességet jelent.
Egy HDD, főleg ha nem 10 éves többet tud!
130-140 MB/s vagy többet is.
Nagy fájlok másolása esetén jobban jársz ha szereled a lemezt a gépbe.
Kis fájloknál nem lesz ilyen gyors a merevlemez miatt de, az a hálózaton is lassabb....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50476) cellpeti válasza MaCS_70 (#50468) üzenetére


cellpeti
veterán

HD Sentinel

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50477) cellpeti válasza NeoPampalini (#50473) üzenetére


cellpeti
veterán

Itt mire is gondolsz pontosan? :U

Arra gondolsz ,hogy mindkét gépen hozzak létre egy azonos nevű fiókot és úgy próbáljam meg?


zolee001:

és elárulod, hogy hol kell bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#50478) zolee001 válasza cellpeti (#50477) üzenetére


zolee001
őstag

A gép legyen a neve AMIN létrehozod a megosztást,mappa-tulajdonság-megosztás-Advanced -permission-legyen pl everyone

B gép,AMIRÖL csatlakozol -futtatás-\\A GÉP NEVE\megosztás neve
Elvileg kérnie kellene az authentikációt,usernév az A gépen annak a usernek a neve aki megosztotta és az ö jelszava

(#50479) Sensei_08


Sensei_08
újonc

Sziasztok! :)

A segítségetekre szorulok, furcsa gondom akadt; Asus Routerem van beállítottam sikeresen egy DDNS-t(példa.asus.comm.com) és van egy szerver gépem amin fut egy játék szerver, meg torrent stb. Eddig nem volt gond én elértem távoli asztallal, a játékosok pedig a szerót, a Domain névvel. Ám de, egyik pillanatról a másikra már nem elérhető a szerver Domain névvel csak IP-vel. Nagyon hálózathoz nem értek, így féltem is komolyabban belenyúlni.

Köszönöm előre is a segítséget! :)

Amit csináltam eddig:
-Router reset
-Szerver gép újra rakás
-Rendszer Hitelesítőadat törlés (olvastam google-n hogy valakinek sikerült)

(#50480) MaCS_70 válasza Sensei_08 (#50479) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Digis hálózaton vagy? Csak mert a Digi DNS-e nem szereti mostanában feloldani az asuscomm.com-ot.

Ha ez van, állj át másik DNS-re (pl.: 8.8.8.8, 1.1.1.1, vagy ami tetszik).

(asuscomm.com)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50481) shtirley


shtirley
tag

Sziasztok,
valaki elmondaná nekem hogy mi a DHCP Name Server pontosan?
Azt tudom, hogy mi a DHCP Server, azt is, hogy mi a DNS Server.
A gatewayemben van ilyen beállítás és négy dolgot is meg lehet adni szerverként. DNS-nek Pi-hole-t használok. Ami megtévesztő számomra, hogy DNS 1, DNS 2, stb beállítást vár ide. Van ennek köze a névfeloldáshoz a helyi hálózaton? Arra gondolok, hogy egy gépet el lehessen érni a neve, és nem az IP-je alapján.
Köszönöm, ha valaki válaszol.

(#50482) zolee001 válasza shtirley (#50481) üzenetére


zolee001
őstag

DHCP-vel "meghirdetett" dns serverek ,magyarul a dhcp segitségével kerülnek ki az ip cimek,dns server cimek,wins cimek stb a kliensek felé

(#50483) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Pár hete jelentkezett (még a vírus leterheltség előtt..) az alábbi jelenség és nem jövök rá mi a ráktól lehet.
Diginet 1000-rem van, sose volt vele gond. A digi által adott wifis router bridge módban van, utána van kötve egy wdr3600-as router, ez kapcsolódik rá a netre PPPoE módon.
Van még utána egy miwifi is, ez csak a wifis csatlakozásokat szolgálja ki.
A hiba: változatlan időközönként de úgy ált 5 percenként eldobja a netet a rendszer. Nem csak wifi-n hanem a routerbe közvetlen bedugott lanos pc-n is. Nem jövök rá, mi lehet a hiba forrása. A wdr router baszakszik, vagy a digi-s, vagy netán a digi-s jellel lehet a gond?
Feleslegesen nem hívnám ki a digi szerelőt :/
Előre is köszi!

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#50484) Borisz76 válasza sgery (#50483) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg a DIGI internet fórumán is kérdezz rá...
Sokan panaszkodnak az utóbbi időben, hogy szakad, dobálja a csomagokat stb....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50485) mezis válasza sgery (#50483) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Mielőtt hívnád a szerelőt, állítsd vissza a Digi készülékét router üzemmódba és a Digi készülékéhez kábellel csatlakozva teszteld a kapcsolatot.
(Parancs sor: ping 8.8.8.8 -t vagy inkább a DIGI DNS-ét pinged)
Ha így rendben van, fizetős lesz a "szerelő".

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50486) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok.
Gigabites DIGI netem van 2 routerrel. (HG8121H, TP 1043ND) A 2 eszköz LAN-LAN kapcsolatban van megfelelően beállítva ha minden igaz. (DHCP off, 1-6 csatorna stb.) Azt elfogadtam, hogy vezeték nélkül 50/50 körüli sebességem van, azonban rettentő instabil, most is dobált a meetingen a Zoom. Emellett a 2. routerhez van egy PC is kábellel csatlakoztatva, melyen gyakran 100 körüli sebességet mérek. Újraindítom a 2 routert és máris 900 körüli lesz. Családi házban lakom, alig fogni Wifi jelet ezeken kívül. Olvastam egy pár hozzászólással fentebb digis gondot, de ez nem egy akut probléma, már hónapok óta fennáll. Digivel volt egy telefonom, ők nem látnak problémát részükről.
Tudtok esetleg valami megoldást esetleg? Vagy fogadjam el, hogy ez a hálózat ilyen instabilitással jár? Köszönöm előre is!

(#50487) Borisz76 válasza pana0017 (#50486) üzenetére


Borisz76
veterán

A 2. router a TP 1043ND amit AP módban használsz....az melyik verzió ?

Nekem v1 van....a legöregebb verzió és kb fél évente 1x kell újraindítanom. Ilyen öregebb eszközöknél a tápegység szokott elfáradni vagy a készülékben a kondik púposodnak fel...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50488) pana0017 válasza Borisz76 (#50487) üzenetére


pana0017
senior tag

Firmware Version:3.17.38 Build 140613 Rel.55867n
Hardware Version:WR1043 v2 00000000

(#50489) Borisz76 válasza pana0017 (#50488) üzenetére


Borisz76
veterán

v2 az sem fiatal készülék. V5 a legutolsó modell.
Amikor a TL belassul, akkor a szolgáltatói eszközön is kellene egy kontroll.
Ha azon jó a sebesség, akkor a TL a bűnös....hibás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50490) Digitalpimp válasza pana0017 (#50486) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ők sose látnak problémát. :) Nekem is random szakad az egész, vagy csak a wifi dobódik. A legjobban azt "bírom", mikor az ikon meg a rendszer szerint kapcsolódva vagyok, csak éppen mégse. Január végén itt volt egy üzletkötő, hogy február elején jönnek bővíteni-fejleszteni, na azóta is csak úgy jönnek...

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#50491) Doky586 válasza Digitalpimp (#50490) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"február elején jönnek bővíteni-fejleszteni"

Ezt készpénznek veheted. Csak azt nem tudni hogy 2021 vagy 22-re gondolt.. :K

(#50492) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Egy valószínűleg amatőr kérdéssel fordulok hozzátok :) A jó kis home office-ban kíváncsi voltam az internet sebességére a három eszközön, amit használok: iMac2017, PC és egy Oneplus 3 telefon. A gépek egymás mellett vannak az asztalon, a PC-ben egy TP-Link T4U AC1200 adapter usb 3-ban. A net sebessége viszont megdöbbentően eltér a három eszközön...

iMac I PC I Teló

Ekkora különbség lehet az adapterek sebességében? A PC-n nem futott semmi a háttérben... :F Már PC-s wifi adaptercserén gondolkodtam, de hát ennek bőven bírnia kéne ezt a sebességet (300-as net).

Előre is köszönöm az infót, segítséget! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#50493) sgery válasza mezis (#50485) üzenetére


sgery
őstag

Köszi, megpróbálom.

Valami biztos változott mert amúgy 2-3 éve hibátlanul üzemelt ugyan ezen konfiggal, semmi sem változott.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#50494) krealon válasza tailor (#50492) üzenetére


krealon
veterán

"Ekkora különbség lehet az adapterek sebességében?"

A kapcsolati sebesseget ellenorizd mindharom eszkozon.
A Oneplus 3 es a PC valoszinuleg 2.4 GHz-en kapcsolodik.

(#50495) tailor válasza krealon (#50494) üzenetére


tailor
őstag

Bocsánat, hogy nem írtam: 5 GHz-en volt/van mindhárom eszköz, az az elsődleges hálózat...
:F A PC-n most rámértem újra, 160/21 Mbps a max., a telón 69/21. Az az érdekes, hogy az upload mindhárom eszközön ugyanannyi...

[ Szerkesztve ]

(#50496) Doky586 válasza tailor (#50495) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Wifin bármi lehet, ne csodálkozz, azon se hogy a telefonban nincs 80W fogyasztású processor.. (ami bírná az extragyors netet, mert ott nincs is rá szükség)

[ Szerkesztve ]

(#50497) krealon válasza tailor (#50495) üzenetére


krealon
veterán

"5 GHz-en volt/van mindhárom eszköz"

De ha az USB-s adapter vezetekek kozeleben vagy a gephaz hatuljan van, akkor a kapcsolati sebesseg kevesebb lehet, mint a viszonylag szabadon allo iMac gepnel.
Es ez azonnali magyarazatot is adna a merheto sebessegek kulonbsegere.
A oneplus 3 pedig 1 antennas, ezert lassabb.

De ha megnezted volna a link speed-et rajtuk, akkor nem kellett volna a billentyuzetet koptatnom.

(#50498) tailor válasza krealon (#50497) üzenetére


tailor
őstag

"De ha megnezted volna a link speed-et rajtuk, akkor nem kellett volna a billentyuzetet koptatnom."

Elnézést a tudatlanságomért, részemről nem kell tovább kopjanak a gombok és az izületeid :) :R Köszönöm az infókat, így tanul az, aki nem ért ehhez. Béke.

(#50499) MasterMark válasza cellpeti (#50467) üzenetére


MasterMark
titán

Ha egész partíciót osztassz meg, akkor nem elég a megosztásnál mindenki csoportra jogot adni, hanem a partíció biztonság fülén is adni kell olvasás jogot.

A "nem látja" nem értelmezhető, nem kell látnia. Beírod a fájlkezelőbe az IP címet így \\192.168.1.100

Switch Tax

(#50500) MasterMark válasza Doky586 (#50472) üzenetére


MasterMark
titán

A mindenki csoport az az angolban az everyone group. [link]

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.