Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49651) szabifotos válasza MasterMark (#49650) üzenetére


szabifotos
senior tag

:R

(#49652) DeathAdder válasza Gubek-Einste (#49637) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, net nélkül ugyanúgy elérem a router admin felületét, engondolkodatott hogy mégis mi lehet a gond, ha bejön az admin felület? Próbáltam mindent már, mire eljutott az agyamig hogy az Avastot megpróbáljam kikapcsolni.
Nos az okozta a problémát, ezt mostmár kizárásos alapon megnéztem, tehát 100%.

Csak akkor akkor sem értem, hogy miért engedi a kedves Avast hogy nettel működjön, net nélkül meg nem ¯\_(ツ)_/¯

(#49653) user12 válasza zolee001 (#49644) üzenetére


user12
őstag

Debug szintű log-ot kellene nézni, abból kiderül, hogy mi a gond. Szerintem a Cisco lesz a hunyó.
Esetleg próbáltál más MAC címet megadni pl a wan2 portnak?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#49654) zolee001 válasza user12 (#49653) üzenetére


zolee001
őstag

Vittem a helyszinre egy másik dual wan routert,cisco szintén de más tipus a helyzet ugyanaz
Jövö héten majd ránézek a panel bt redundás internetjére :-) (1 db modem,1 db kábel de ugyanazon szolgáltató,de a tulaj biztos olvasta már a redundancia szót valahol, bravó)
Köszönöm a segitséget mindenkinek

(#49655) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok! Asus routeren (AC-65P) keresztül szeretnék VPN-hez csatlakozni. a net megy is, de a hálózaton lévő gépeket nem látom.

Annyi extra van benne, hogy kábelen egy másik asus router csatlakozik hozzá AP módban. A lakásban bárhol, bármit el tudok érni, de VPN-en keresztül nem.
Van ötletetek?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#49656) MaCS_70 válasza Seraph 16 (#49655) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Írd le pontosan, hogy mi van beállítva és hogyan próbálod "látni" a gépeket!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49657) Seraph 16 válasza MaCS_70 (#49656) üzenetére


Seraph 16
őstag

Az otthoni hálózat:
1. Asus AC-65P az elsődleges router arra jön a net a szolgáltatói modemből.
2. Erre csatlakozik egy AC-57U v2 kábellel, ami osztja tovább a netet és a hálózatot.
3. Az utóbbira van csatlakoztatva egy NAS. A másodlagos router és a NAS is statikus IP-vel van.

VPN:
1. OpenVPN, az alábbi beállításokkal:

2. Böngészőből próbálom elérni a grafikus felületét a belső IP címével, illetve hasonló módon a sajátgépből \\192.168...... módon. Egyik sem működik VPN -en, de ha ott vagyok, akkor igen. Ugyanez más PC-k megosztott mappáira is igaz.
3. DE VPN-en látom a másodlagos router grafikus felületét az IP címének beírásával.
4. A NAS látja a netet, illetve a NAS-t is látom a fix ip címén keresztül.
5. A what is my ip alapján a net a VPN-en keresztül megy.

Egyéb próbák:
1. Androidon, Windowson nem jó.
2. Win tűzfal kikapcs, nem jó
3. Win hálózati fájlmegosztás bekapcs. nyilvános hálózatokra, nem jó

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#49658) MasterMark válasza Seraph 16 (#49657) üzenetére


MasterMark
titán

Ez általában attól van, hogy simán csak nem válaszol a router nem ugyanabból a hálózatból érkező kérésekre, mint ami a saját LAN-ja.

Vagyis én szerintem nincs itt semmilyen probléma.

Ha tudod szerkeszteni a router tűzfalát, akkor vedd fel azt a hálót is amit OpenVPN-en osztasz.

szerk.: PC-knél is ez a gond, a tűzfaluk tiltja, hogy más hálózatra válaszoljanak. Ott is ezeket kell beállítanod.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49659) Sokimm


Sokimm
senior tag

Segítséget szeretnék kérni, mit hibázok el?
Az igény: két pc (win10 és win7) hálózaton való összeköttetése egy switch-en keresztül.
A két hálókártyát átírtam (IPV4 / properties) alatt 10.10.10.1-re és mask-nak a 255.255.255.0 van állítva az egyik gépen, a másik pedig 10.10.10.2- és azonos mask.
CMD parancssorból arp -a táblán látszódnak egymás értékei, de dinamikus és nem statikus-ként. Pingetni nem tudom egymást. Mit rontok el? Csak adatátvitelt szeretnék a két eszköz között (gigás), a net az teljesen más hálókártyán megy majd.
Ez alapján indultam el: [link] és az arp -a táblán látható dynamic címszót próbálom static-ra mókolni, ez írás alapján: [link]
de nem sikerül, mivel csak a saját hálókártyájának a nevét tudom törölni, szomszédot még nem lát...
Szóval mit kellene tennem, hogy lássák egymást? :) (azóta már 1000 dolgot törölt, és létrehozott a CMD felületem, mert már kétségbeesetten írok mindent :D)

(#49660) MasterMark válasza Sokimm (#49659) üzenetére


MasterMark
titán

Tűzfal?

Switch Tax

(#49661) Sokimm válasza MasterMark (#49660) üzenetére


Sokimm
senior tag

Kilőttem mindkét oldalt, a win7-ről pedig arp -a alapján látja ugye a saját static ip-jét
(Kapcsolat: 10.10.10.1 -- 0xb)
és alatta pedig 3 db ip-t (10.10.10.255 és 224-es kezdetűből 3db-ot), de egyik sem a 10.10.10.2 (ez a win10 hálókártyája))
Gondolom ez a 4 cím, a switch 4 nem használt slot-ja? (5 portos amúgy a switch)
A topológiát sem feltétlen értem, ha egy nem konfigurálható klasszikus switch-be betáplálok 2 static ip-jű hálókártyát 2 külön portba, akkor mivel nincs címütközés, mit látok majd a "topológia fában"? (Azon kívül, hogy 2 static ip-t szeretnék, de most ugye 4 static van, és 1 valahol dinamic-ba néha látszódik, néha nem)
A switc-et is meg tudom pingetni? Annak mi a címe?
Ne haragudjatok a buta kérdésért, de nah... :B

Fejlemény!
Meg tudtam a win10-ről (10.10.10.2) pingetni a 10.10.10.1-et! (win7)

de a típusa az arp -a lekérdezénél még mindig dinamikus (nem static)
(mind két cmd képernyőn...)

[ Szerkesztve ]

(#49662) MasterMark válasza Sokimm (#49661) üzenetére


MasterMark
titán

Fuha, nem, nagyon nem.

A nem használt portoknak nincs címe. Buta switch-nek nincs management portja, így nincs címe.

Az ARP táblában látod a multicast csoportokat is, illetve a broadcast címeket, nem kell vele foglalkozni.

szerk.: Az ARP dinamikus és statikus nem arra vonatkozik, hogy az IP amit beállítottál az statikus-e, hanem hogy az ARP táblába dinamikusan, vagy statikusan került be.

Nem is feltétlen fogod látni ARP-n addig amíg meg nem pingeted. Kapcsold ki a tűzfalat mindkét oldalt, akkor fog menni a ping, utána már bekerül az ARP táblába is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49663) Sokimm válasza MasterMark (#49662) üzenetére


Sokimm
senior tag

Megvan, engedélyeztem mind két oldalt a ki és bejövő IP-ket, most megy a ping, már csak valami file megosztó felület kellene. :) Ebben esetleg tudsz iránymutatót adni?
A win homegroup-jai eléggé megszivattak múltkor, ha van third party cucc (ftp share, vagy hasonló) irány, jobban örülnék, de ha nyersen explorer-be tudnám csatolni, mint távoli "tárhely" (meghajtó) az is jó lenne. Mi szerinted a megfelelő irány?
(Az eddigi válaszodat is nagyon köszönöm!!! :R )

(#49664) MasterMark válasza Sokimm (#49663) üzenetére


MasterMark
titán

Home group felejtős.

A beépített SMB teljesen jó erre. Jobb gomb tulajdonságok - megosztás - speciális megosztás.

Másik oldalon hálózati meghajtó csatolása.

Switch Tax

(#49665) Sokimm válasza MasterMark (#49664) üzenetére


Sokimm
senior tag

A fogadó oldalon a hálózati meghajtó csatolásakor a felderítés ki volt kapcsolva, most belőttem, de nem lát a hálózaton semmi megosztott cuccot, pedig a küldő oldalon az advanced-nél egy mappát belőttem láthatóra. (password kikapcs mindkét oldalon)
Ötlet, mit bénázok el?

(#49666) MasterMark válasza Sokimm (#49665) üzenetére


MasterMark
titán

Írd be az IP címet és a megosztás elérési útját. Magától nem fogja kitalálni...

Fájlkezelőben előre próbáld ki: pl.: \\10.10.10.1\megosztasmappa

Ha a jelszót kikapcsoltad, akkor lehet engedélyezni kell az insecure guest logons group policyban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49667) krealon válasza Sokimm (#49665) üzenetére


krealon
veterán

A kikapcsolt jelszo a problema.

(#49668) Sokimm válasza MasterMark (#49666) üzenetére


Sokimm
senior tag

Egy indiai srác videója fényt mutatott! :D
[link] DESKTOP-EHxxxxx a share gép neve, amit a fogadó oldal nem tud (vagy akar) felfedezni, manuálisan begépelve, egyből látni a file-t!
Köszönöm urak most kipróbálom, hogy milyen a gigás másolás! :D

(#49669) MasterMark válasza Sokimm (#49668) üzenetére


MasterMark
titán

Gépnév helyett az IP biztosabb, de a gépnév is jó.

Switch Tax

(#49670) Sokimm válasza MasterMark (#49669) üzenetére


Sokimm
senior tag

Mondjuk ha static az IP, akkor tuti nem fogja a win cseréltegni időnként, jogos! Átállítom, köszi! Vendégem vagy egy sörre / kávéra! Ha igényt tartasz rá, jelezd! :))
Érdekes, az IP-re csak csatlakozik, csatlakozik, de nem akarja létrehozni a dolgot.
A PC nevére meg egyből megy...

[ Szerkesztve ]

(#49671) Sokimm válasza Sokimm (#49670) üzenetére


Sokimm
senior tag

Az volt a baj, hogy csak 2 user-t engedélyeztem, és ugye míg az egyik fogja (küldő oldal + fogadó oldal gép névvel ellátott kapcsolat), addig az IP-s nem tudott létrejönni. Törölt név után, IP-vel is megy! :) Én voltam a hunyó megint, köszi a segítséget! :R

(#49672) kopygege


kopygege
tag

Sziasztok!

Beüzemeltem egy Zyxel GS1200-8 switchet. Szépen viszi a hálózatot, de nem sikerül belépnem a switch beállításába. A guide szerint, és az eszközön is a 192.168.1.3 IP szerepel, de ha ezt beírom a böngészőbe, teker fél percig, majd kiírja, hogy időtúllépés.
A netem UPC-s.

Köszi szépen előre is a segítséget!

(#49673) MasterMark válasza kopygege (#49672) üzenetére


MasterMark
titán

Valószínűleg a DHCP szerveredtől kap dinamikusan címet.

Az alapértelmezett cím akkor működik csak, ha nem kap egyébként címet máshonnan.

Nézd meg milyen címet kapott, azzal fogod elérni.

Sokimm: Nincs mit, a lényeg, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49674) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Bocsánat az offért, de mobilneten mérném meg a sebességet. Tudja valaki mennyi adatot használ el egy mérésnél a speedtest?

(#49675) user12 válasza kopygege (#49672) üzenetére


user12
őstag

Azt is megpróbálhatod, hogy a gépedet összekötöd a switchel és kézzel adsz a gépnek pl 192.168.1.2-es címet.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#49676) kopygege válasza MasterMark (#49673) üzenetére


kopygege
tag

Köszönöm szépen a gyors választ! Hol tudom megnézni, hogy milyen címet osztott neki a DHCP szerver?

(#49677) MasterMark válasza kopygege (#49676) üzenetére


MasterMark
titán

A DHCP szerveren. Jellemzően a routereden van ez, ott DHCP leases, vagy DHCP clients, stb.

Switch Tax

(#49678) Konyika válasza Tomi0703 (#49674) üzenetére


Konyika
senior tag

Nálam sebességtől függöen kb 30-200 MB.

(#49679) Henrico


Henrico
tag

Sziasztok! Remélem jó helyen teszem fel kérdésem:
ASUS RT AC1200G+, Egyenáramú kimenet: 12 V max. 2 A árammal - ezt szeretném PoE-n keresztül megtáplálni. Távolság: 12m
Mi kellene hozzá, ha a költséghatékonyságot is szem előtt tartom? Pl. Aqua kínálatából mi ajánlott? Köszi!

(#49680) user12 válasza Henrico (#49679) üzenetére


user12
őstag

Szia

A legköltséghatékonyabb megoldás egy pár poe adapter (1-2000 Ft körül van), de így max csak 100mbit-es lesz a kapcsolat azon a kábelen.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#49681) Henrico válasza user12 (#49680) üzenetére


Henrico
tag

Köszönöm, akkor ez sajna kiesett.. 1000 kellene..
Boocsi, azt nem írtam.

(#49682) Pyttawrx válasza Henrico (#49679) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Az tudható, hogy miért kell poe-ről? Van egy roueter-ed ami tudja a POE-t?

(#49683) Henrico válasza Pyttawrx (#49682) üzenetére


Henrico
tag

Nincs.. csak annyi, hogy szünetmentesről szeretném megtáplálni a routert és nem szerettem volna a vastag 220V-kábelt végig rángatni a többi lan kábellel. Gondoltam, megoldom így. Hülye gondolat?
Tehát csak annyit szeretnék, hogy ahonnan indul minden, ott legyen lent a tápegység is.
Létezik, hogy ez lenne a jó megoldás?
[link] + [link]
Köszönöm!

(#49684) Pyttawrx válasza Henrico (#49683) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én ebben az esetben ezzel oldanám meg:
[link] , mert ugye utp-t is köthetsz rá mivel 12V-ot elvisz, pl én úgy csinálnám, hogy zöld és a kék a +,
a zöldfehér és a kékfehér a -
Így utp megy ahol kell

[ Szerkesztve ]

(#49685) Henrico válasza Pyttawrx (#49684) üzenetére


Henrico
tag

De ez tulajdonképpen olyan mint az első ajánlott passzív PoE, nem? Tehát nem lesz 1000 mbit sebesség.
Bocsi, ehhez a részéhez tökhülye vagyok.

Pl. ha egy ilyen megtáplált vezetéket véletlenül beledugok egy számítógépbe, vagy bármi másba, hogy beköszön a pl. 12v akkor mi történik? Pirotechnikai eszköz lesz?

[ Szerkesztve ]

(#49686) windlord válasza Henrico (#49683) üzenetére


windlord
őstag

Huzzal be akkor egy 2x0.75mm kabelt. A router oldalara tegyel egy tapcsatit, a szunetmentes oldalara a konnektorsorba megy egy 12v tapot.

(#49687) Pyttawrx válasza Henrico (#49685) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köze sincs hozzá. Itt most csak az áramot biztosítjuk neki utp-n. még a fő router/modem-től húznod kell egy utp-t az asus router wan portjába, így tuti gigabited lesz. Vagy venned kell egy poe-s switchet de az meg nem költséghatékony

(#49688) user12 válasza Henrico (#49683) üzenetére


user12
őstag

Elvileg működhet.
Ezt te döntsd el, hogy 10000 ft-ot beruházol a két eszközre vagy veszel villamossági/elektronikai boltban kéteres lapos vezetéket kb 1500 ft-ért, az az utp kábel mellett simán elmegy.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#49689) viperabácsi válasza user12 (#49688) üzenetére


viperabácsi
addikt

Azért a tápot ne húzzuk már egybe az utp kábel melett, nem szerencsés.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#49690) rento válasza user12 (#49680) üzenetére


rento
őstag

Ha jól emlékszem létezik ilyen y kábel gigabitesbe is, amibe benne van mind a 8 ér.

(#49691) MasterMark válasza rento (#49690) üzenetére


MasterMark
titán

Egy kicsit drágábban lehet olyanból gigabiteset is kapni igen.

Switch Tax

(#49692) rento válasza MasterMark (#49691) üzenetére


rento
őstag

Akkor [megvan] a megoldás.

(#49693) plömplöm válasza Henrico (#49679) üzenetére


plömplöm
őstag

a soksok jótanács mellett azt is vedd figyelembe, hogy 12méteren a 12V-os indulófesz 1A terheléssel cat5e-vel ~11V lesz csak a másik végén. cat6-tal is csak ~11.2V marad, ami kevés lehet.
ha mégis, és gigabit, akkor próbálj beszerezni egy GPOE-1B nevű megoldást.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#49694) user12 válasza rento (#49690) üzenetére


user12
őstag

Igen azt linkelte be az aqua.hu oldalról, de az kicsit zsebbenyúlósabb téma

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#49695) MasterMark válasza rento (#49692) üzenetére


MasterMark
titán

Ez önmagában nem lesz elég.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49696) rento


rento
őstag

Igen, ennek kell az ellentéte, illetve természetesen kell egy adapter is hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#49697) woodworm válasza rento (#49696) üzenetére


woodworm
veterán

És ez menni fog a kérdezett asus routerrel is? Mert a mikrotik kimondottan routerboard támogatást emleget.

(#49698) Pyttawrx válasza rento (#49696) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem, mivel írta a felhasználó, hogy nem ért hozzá, ne bonyolítsuk. kell 2x 12m utp meg ez [link] , külön megy az áram a tápjáról, ami meg van toldva utp vel a 2 adapterrel, a net meg a fő eszközröl gigabiten. Szerintem ebben az esetben ez elég egyszerű. és olcsó is.

(#49699) MasterMark válasza woodworm (#49697) üzenetére


MasterMark
titán

Ezért kell hozzá a splitter/extractor.

Pyttawrx: Ekkora távon jelentős feszültségesés lehet, amit már említettek is. Ezért nem az igazi, illetve ezért működik a PoE 24 vagy 48 Volton.

Switch Tax

(#49700) Pyttawrx válasza MasterMark (#49699) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ezt tudom. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.