Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50501) sztikac


sztikac
őstag

Egy kisebb irodában van 2 db router ("A" és "B"). Mindkettő csatlakozik az internetre, két különböző szolgáltatónál. A "B" router-re van csatlakoztatva egy nyomtató (Canon MF4870). Egyelőre a "B" routeren lévő internetet használom és a nyomtatóra is ezen keresztül nyomtatok (wifin keresztül). A kérdésem az lenne, hogy ezentúl az "A" routeren keresztül kellene elérnem a netet, de viszont továbbra is a "B" routerre kötött nyomtatóra szeretnék nyomtatni. Nyomtató "A" routerre kötése és USB keresztüli nyomtatás nem opció. Hogyan tudnám ezt megoldani (OS: Windows 8.1, lehet hogy hamarosan W10-re váltás lesz)?

(#50502) Doky586 válasza sztikac (#50501) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#50503) krealon válasza sztikac (#50501) üzenetére


krealon
veterán

"Egy kisebb irodában van 2 db router ("A" és "B"). Mindkettő csatlakozik az internetre, két különböző szolgáltatónál. A "B" router-re van csatlakoztatva egy nyomtató (Canon MF4870). Egyelőre a "B" routeren lévő internetet használom és a nyomtatóra is ezen keresztül nyomtatok (wifin keresztül). A kérdésem az lenne, hogy ezentúl az "A" routeren keresztül kellene elérnem a netet, de viszont továbbra is a "B" routerre kötött nyomtatóra szeretnék nyomtatni. "

Ennyi informaciobol nem lehet megmondani, hogy megoldhato-e a dolog.

Ha kulonbozo IPv4 taromnyt hasznal a 2 router, akkor 2 kulon csatlakozassal ra lehet kapcsolodni mindkettore es a default route beallitasaval meghatarozni, merre van az internet.

(#50504) Gubek-Einste válasza sztikac (#50501) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusúak a router-ek?
Mennyire lehet állítgatni bármit is?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50505) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani egy átfogó ismertetőt, leírást a DDNS szolgáltatásól? Hogy működik, milyen beállítások, milyen szolgáltatók vannak. Lehet angol is.
Köszi!

(#50506) zolee001 válasza IG55 (#50505) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.google.com/search?q=ddns&pws=0&gl=us&gws_rd=cr

(#50507) aknaakna


aknaakna
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert őszintén nem értem mi a fene van...
Az utóbbi héten kezdett olyat produkálni a laptopom, hogy random vagy teljesen beáll a net, vagy hihetetlenül belassul.
Mindeközben a kapcsolat megmarad (wifi), tehát nem dob le teljesen a hálózatról...
Egyébként gigabites net van itthon, a wifi elosztó kb 1,5 méterre a laptoptól, eddig soha nem produkálta ezt a problémát... Újraindítottam a gépet számtalanszor, lecsatlakoztam, majd vissza a hálózatra, restartoltam a routert és a windows hálózati beállításokat is reseteltem már...

Ti mire gyanakodtok?

Köszi előre is!!! :R :R :R

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#50508) Gubek-Einste válasza aknaakna (#50507) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használva?
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen wifi adapter van a gépben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50509) sztikac válasza krealon (#50503) üzenetére


sztikac
őstag

akkor 2 kulon csatlakozassal ra lehet kapcsolodni mindkettore

Ennek a mikéntje érdekelne... Hogyan tudok egyszerre 2 wifi hálózatra csatlakozni?

#50504: "B" router egy TP-Link WR841N, ezen bármit állíthatok, "A" routeren semmit.

#50502: mindkét router csatlakozik a WAN-ra és nem lehet őket összekötni

[ Szerkesztve ]

(#50510) MaCS_70 válasza aknaakna (#50507) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nem lehet, hogy egyszerűen a hálózati terhelés nőtt meg drasztikusan? Sajnos van rá ok...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50511) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Adott két win10-es gép, az egyik WIFI-n, a másik vezetéken csatlakozik a routerre. Már mindent kipróbáltam, de nem látják egymást. Magánhálózat, egyező munkacsoport, megosztások engedélyezve. Régebben XP és Win7 között működöt... Vajon mit csinálok rosszul?

(#50512) MasterMark válasza #03969024 (#50511) üzenetére


MasterMark
titán

Mi az, hogy "nem látják egymást"?

Switch Tax

(#50513) mezis válasza #03969024 (#50511) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv!

Nem vagy egyedül. Olvasgass, próbálgass!

mezis

(#50514) #03969024 válasza MasterMark (#50512) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nincs hálózat.

(#50515) krealon válasza sztikac (#50509) üzenetére


krealon
veterán

"Hogyan tudok egyszerre 2 wifi hálózatra csatlakozni?"

Nagyon egyszeruen. 2 wifi adapterre van szukseged.

(#50516) MasterMark válasza #03969024 (#50514) üzenetére


MasterMark
titán

Mit az, hogy nincs hálózat? Nem tudod pingelni se a másikat? Nem tudod pingelni a routert?

Switch Tax

(#50517) #03969024 válasza MasterMark (#50516) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem látom a megosztott mappákat. a routert tudom pingelni. azt írja, hogy lehet, nincs jogosultságom.

[ Szerkesztve ]

(#50518) Gubek-Einste válasza #03969024 (#50517) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50519) #03969024 válasza Gubek-Einste (#50518) üzenetére


#03969024
törölt tag

Asus RT-N18U

(#50520) dReFiX


dReFiX
senior tag

sziasztok!

Egyik napról a másikra az asztali gépemen ASRock H110M-HDS alapi halókártyával használom és valami el romolhatott.

Az 500 megás netből mérés szerint 1 mbit/s jön le. Oldalakat alig tölti be.

Ugyan arról ethernet kábelről le tezsteltük lapotopon működik, tehát a gépig minden jó.

ESET internet tűzfalat haszálok azt is kikapcsoltam ugy se jó.

Merre érdemes keresni a hibát ? Honnan lehetne ki deríteni, hoigy az alaplapi port adta e magát ? VAgy programok vagy hibás beálítás okozhat e ilyet ?

Köszönöm előre is !

(#50521) qqcqqc válasza dReFiX (#50520) üzenetére


qqcqqc
őstag

elsőre egy live linuxxal próbálj sebességet mérni. Ez kizárja a szoftveres problámákat.

(#50522) daninet


daninet
veterán

Sziasztok
Építkezek hamarosan, és el kell döntenem hova milyen kábelek menjenek. Minden szobába rakok RJ45 aljzatot, két mennyezeti AP-nek és IP kameráknak is csinálok egy-egy aljzatot de két fő adatot használó pont lesz a lakásban:
-Dolgozószoba kis szerver doboz (Modem, Switch, NAS, PLEX, VPN stb.)
-Nappali média szekrény (Xbox, TV, hifi stb.)

Szerintetek a két pont között futtassak 4x cat6a kábelt vagy legyen egy szál optika és egy külön switch ott it.

Költségben nem tudom hol lenne, 180ft körül van a cat6a métere. 20 méter kb a távolság elvezetve a drótokat, tehát kb 14000huf. Optikai kábel 600ft métere kb 12000huf de ott lenne plusz eszközdíj.

Igazából az érdekelne mi a jövőállóbb megoldás. Cat6A vagy optika.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#50523) Pubszon válasza daninet (#50522) üzenetére


Pubszon
veterán

Egy szál Cat6e is időtálló, akár 10Gbps-ot is tud.

Leírom az én helyzetemet.
Most építettem ki a melléképület (műhely) és a lakás közti kapcsolatot, Cat5e kábel volt itthon, jelenleg stabil gigabites kapcsolat van a ként pont között, 25m kábellel összekötve.
Lakásba van: HGW (1000/1000 optikai net), Router, 8portos Gigabit switch, 2 PC, 4 IP kamera, 3 mediabox, 1 NAS, wifin telefonok és egy laptop.
Műhelybe van: Router AP-ként, 1 PC, backup NAS, 1 IP kamera és szintén wifin telefonok és laptop.

Viszont én viszonylag könnyen tudom cserélni a kábelt ha muszáj, de minden eszköz max 1Gbps-ot tud, így jelenleg elég.

Ez a két NAS közötti kapcsolat, közben fut a torrent, kamerák, stb.
[ ID] Interval Transfer Bitrate
[ 10] 0.00-35.00 sec 3.70 GBytes 909 Mbits/sec

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50524) aknaakna válasza Gubek-Einste (#50508) üzenetére


aknaakna
tag

Szia!

Nagyon köszi a választ neked és MaCS_70-nek is!
Egy random TP Linkes 300mb-es router van berakva, ami tudom, hogy nem bírja a gigabites netet, de vidéken nekünk most ez nem szempont :) Ezzel eddig sem volt para.
A jelszó csak számokból áll. A beépített wifi adapter van a laptopban.
Csak egy fa ajtó választ el a routertől.

Mindkettőtöknek válaszolva röviden: eddig nem volt semmiféle probléma, illetve telefonról tökéletesen megy a cucc, a megszokott sebességgel. A többiek a házban kábelt használnak, azzal is minden perfekt.
Nem gondolom, hogy a hálózati terheltség növekedése miatt lenne ez, mert telefonról minden ok, illetve eddig semmi probléma nem lépett fel. Most már annyira gáz a helyzet, hogy a telefon USB-jével osztom meg a wifit a gépre...

Remélem segítettem a rejtély feltárásában :)

Bence :R :R

[ Szerkesztve ]

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#50525) #03969024 válasza MasterMark (#50516) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nos, túl vagyok a fellelhető praktikákon, egyik sem segített. Sem LAN-on, sem Wlan-on. "A hálózati elérési út nem található". Pingelni tudom a másik gépet. Talán el kéne felejtenem a wint... :W

(#50526) aknaakna válasza aknaakna (#50524) üzenetére


aknaakna
tag

Oké, most már le is dobál a hálózatról random...
Az energiagazdálkodásnál ki van véve a pipa onnan, hogy kikapcsolhassa a gép a hálózatot, energiatakarékosság jegyében...

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#50527) daninet válasza Pubszon (#50523) üzenetére


daninet
veterán

Amikor arra gondolok, hogy időtálló, arra gondolok, hogy 20 évig nem akarom a falat megbontani. Tudom, hogy nem lehet megmondani mi lesz 20 év múlva, de biztos, hogy egy cat6a elég lesz?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#50528) mezis válasza #03969024 (#50525) üzenetére


mezis
nagyúr

Ne add fel!
Állítólag Chuck Norrisnak már sikerült ! ;] :DDD

mezis

(#50529) zolee001 válasza #03969024 (#50525) üzenetére


zolee001
őstag

Vagy megtanulni egy hálózati megosztás engedélyezését,naponta van 5x leirva csak itt a forumon de ha nem elég ott az egész internet

(#50530) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Egy egyszerű problémám van de nem tudom merre induljak el. Adott egy zte h168n -es modem aminek 4 kimenő lan portja van. Na most ez kevés ezért gondoltam veszek egy switch-t amivel bőviteni tudom a portok számát. Mivel ez még nem történt meg és időközben szükségessé vált az 5ghz-es wifi is így most egy routerben gondolkodom.

Na itt akadtam el hogy milyen router ajánlott erre a célra? (5ghz wifi + 3 lan port)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#50531) Gubek-Einste válasza Viktoár (#50530) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50532) Viktoár válasza Gubek-Einste (#50531) üzenetére


Viktoár
addikt

Igazad van , köszönöm. :R Bocs a rossz topikért. :B

Üdv:Viktor

(#50533) Pubszon válasza daninet (#50527) üzenetére


Pubszon
veterán

Szerintem 20 évig elég lesz.
Közel 20 éve van 1Gbps-os hálózat otthon és még jó darabig marad is, utána jön a 2.5, 5 majd 10, amit tud a Cat6a.
De ha aggódsz, akkor legyen optika, csak az bajosabb otthon. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50534) MaCS_70 válasza daninet (#50527) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Senki nem tudja, hogy mi lesz nem 20, hanem 5 év múlva. A lényeg nem az, hogy milyen kábelt húzol most be, hanem az, hogy úgy alakítsd ki a csatornázást, hogy a kábelek könnyedén cserélhetőek legyenek.

Szerintem egyébként jelenleg a Cat6a is túlzás, ráadásul nehezebben kezelhető. 50 méter alatt a Cat6 is hivatalosan 10 Gbps-os.

A Cat6e a Cat6 nem hivatalos tuningolása.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50535) MasterMark válasza #03969024 (#50525) üzenetére


MasterMark
titán

\\ip-cím

Ennyi.

Switch Tax

(#50536) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!

Ígynéz ki az otthoni háló:
1. digi gigabit router bridge módban
2. N56U B1, wireless letiltva
3. TL-SG105E switch (2. és 4. valamint PC-k, TVBOX ide vannak dugva)
4. RT-AC1200GU, AP módban

Most nézem, hogy IGMP-t engedélyezve van 2. és 3. eszközön is. Lehet ebből gond?
Switchnél van 5 bejegyzés is (239 és 224 kezdetűek, ami oké is), router idevágó részét csatolom.

Köszi.

(#50537) jambiyya válasza jambiyya (#50536) üzenetére


jambiyya
őstag

Sőt, ahogy nézem, a 4. eszközön is van a LAN alatt (bár AP módban van) IPTV menüpont. Melyik eszközön mit kéne beállítani? Köszi.

(#50538) krealon válasza jambiyya (#50536) üzenetére


krealon
veterán

"Most nézem, hogy IGMP-t engedélyezve van 2. és 3. eszközön is. Lehet ebből gond?"

Inkabb abbol szokott gond lenni, ha nincs engedelyezve.
Ha van IPTV hasznalatban, akkor IGMP snooping nelkul, ledoglik a Wifi.

(#50539) jambiyya válasza krealon (#50538) üzenetére


jambiyya
őstag

Köszi a választ.
Mindkét routeren és a switchen is, ahol csak lehet, legyen enable?

(#50540) krealon válasza jambiyya (#50539) üzenetére


krealon
veterán

"Mindkét routeren és a switchen is, ahol csak lehet, legyen enable?"

Pontosan.

(#50541) Pyro05


Pyro05
tag

Sziasztok!

Egyik új albérletünkbe szeretnék intézni internet + iptv szolgáltatást. Két szobában kellene elérni mindkettőt. Jelenleg egy közös pontból, a folyosóról megy 1-1 utp és koax az egyik és a másik szobába is. Vezeték nélküli kapcsolat nélkül szeretnénk megoldani.

Ha a szolgáltató be tud jönni a folyosós végpontra, akkor ezekkel a kábelekkel megoldható a jó erősséget és minőséget adó jel a két szobába? Ha jó az utp + koax, akkor szükséges beszerezni még valamilyen egységet a szolgáltató HGW-jén és STB-jén kívül?

Köszönöm a segítséget! :R

War. War never changes.

(#50542) Sensei_08 válasza MaCS_70 (#50480) üzenetére


Sensei_08
újonc

Köszi szépen ez megoldotta. :R :R :R

(#50543) Gubek-Einste válasza Pyro05 (#50541) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minkét szobába kellene egy-egy IGMP-s switch az osztáshoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50544) i.attila


i.attila
tag

Sziasztok,

vettem egy TL PA8010P powerline adapter KIT-et, és most szeretném bővíteni +1 adapterrel, de csak KIT-et találok minden webshop-ban. Hogy keressem, hogy találjak ilyet? Vagy nincs valaki, aki hasonló cipőben jár, és megfelezhetnénk 1 KIT-et?

(#50545) mezis válasza i.attila (#50544) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem van egy olyan sejtésem, hogy a PA8010P MONOGÁM, azaz ebben az esetben egy újabb párt ugyancsak UTP kábellel csatlakoztatsz LAN hálózathoz (talán lehet az az előző pár szabad lyukja) és "pároztatod" :DDD az új KIT-edet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#50546) toushiro18


toushiro18
csendes tag

Sziasztok kérdésem következő lenne:

Switch-et vagy router-t lenne érdemes venni?
Otthon a telekomos modem/router amibe kintről jön a jel, azon 4 utp port van és már mind foglalt, így az egyik utp port helyére menne egy switch vagy router hogy további két eszköz tudjon csatlakozni az internethez. Ez megoldható valahogy?
Switch 6 000ft Router 12 000ft körül, ezért is kérdezem.

(#50547) MasterMark válasza toushiro18 (#50546) üzenetére


MasterMark
titán

Egyáltalán hogy jön fel a kettő lehetőség?

Erre switchet kell venni nyilvánvalóan. Hacsak nincs más igény.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50548) toushiro18 válasza MasterMark (#50547) üzenetére


toushiro18
csendes tag

Úgy, hogy nem igazán értek hozzá.
Switchen kell valamit majd konfigurálni, lesz hozzá leírás,?

(#50549) mezis válasza toushiro18 (#50548) üzenetére


mezis
nagyúr

A switch-et csak bedugod és működik. A switch-nek egy portját elviszi a helyi hálózathoz való csatlakoztatása.
Újabb WiFi-re nem lesz ott szükség mostanában ?

mezis

(#50550) toushiro18 válasza mezis (#50549) üzenetére


toushiro18
csendes tag

Nem, csak vezetékesre lenne szükség. Egyszerűn vázolva most 4 hely van nekem meg 5 lenne jó és akkor az switch ugye a 4ből az egyiket osztaná tovább gondolom...
Köszönöm a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.