Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49101) mjani1172 válasza MasterMark (#49100) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem nem kell.
Azt szeretném ha nem lenne bekapcsolva. De nem nem egyértelmű számomra.

[ Szerkesztve ]

(#49102) MasterMark válasza mjani1172 (#49101) üzenetére


MasterMark
titán

A kliens be van kapcsolva a szerver ki van kapcsolva. Ez így alapból jó, mert másnak az SMBv1-hez tudsz kapcsolódni, viszont te nem tudsz ilyennel megosztani.

Switch Tax

(#49103) mjani1172 válasza MasterMark (#49102) üzenetére


mjani1172
addikt

Köszönöm!

Megnézem, hogy a többi gépen is így van e beállítva.

Próbáltam utánanézni, hogy lehet életrekelteni az SMBv2 vagy SMBv3 - at, de nem találtam számomra egyszerű leírást.

[ Szerkesztve ]

(#49104) NeoPampalini válasza mjani1172 (#49103) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A korábbi posztodban szereplő kép beállításaival (elvileg) kellene lennie SMBv2-nek is, de mivel nem írtad, hogy mit próbáltál (anélkül meg nehéz mit mondani), legyen ez:

- nyiss egy powershell (admin) ablakot (elvileg Win + X, aztán ott ki lehet választani)
- írd be idézőjelek nélkül, hogy "Get-SmbServerConfiguration | Select EnableSMB2Protocol"
- ha válaszként az jelenik meg, hogy "True", akkor az SMBv2 a gépeden oké, a hiba máshol lesz*
- amennyiben a válasz "False", akkor a powershell-ben a következővel lehet aktiválni: "Set-SmbServerConfiguration –EnableSMB2Protocol $true"
- a fentebb írt paranccsal tudod ellenőrizni, hogy sikerült-e

*(amúgy ugyanúgy az SMBv2 hiányára panaszkodik a Windows akkor is, ha nálad le van tiltva pl. az SMBv1, de a szerver, ahova csatlakozol, még azt használja)

forrás: [link]

(#49105) mjani1172 válasza NeoPampalini (#49104) üzenetére


mjani1172
addikt

Leírom röviden a történetet, mert egyszerűen mert már rohadtul elegem van ebből a tetves smbv1 ből.

Van egy szervernek kinevezett pc, ez sosincs kikapcsolva, ezen fut 3 program amit a többi gépnek (3 darab) kell látnia, és ez a szervernek nevezett pc tölt fel adatot folyamatosan egy FTP szerverre.Van még 2 wifis nyomtató, kis iroda. Amióta megszűnt az otthoni csoport azóta gond volt a hálózattal, hol ment hol nem .
Én küzdöttem egy darabig, nem tudtam megjavítani, nem is értek hozzá, ezért kihívtam egy céget. Nekik sem ment könnyen, de valahogy megoldották, és most működik minden.
Amikor végeztek, rákérdeztem hogy nem kapcsolták e be az SMB V1 et, és nem volt meggyőző a válasz, (ez már nem ugyanaz ? :F mondták) szerintük így ok.
Megnéztem és az egyik gépen úgy volt ahogy mutattam de a többin meg be van kapcsolva minden.Így viszont majdnem mindenhol azt mondják nem biztonságos.

Tehát most az van hogy fizettem érte és nem vagyok meggyőződve arról hogy ez így korrekt.
Ebben kérnék megerősítést vagy tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#49106) mjani1172 válasza mjani1172 (#49105) üzenetére


mjani1172
addikt

És a gépek felén ki van kapcsolva a jelszóval védett megosztás is. :F

(#49107) CirrMee válasza mjani1172 (#49105) üzenetére


CirrMee
addikt

Amióta megszűnt az otthoni csoport azóta gond volt a hálózattal, hol ment hol nem.

Na ez az, amire jön a kérdés: mit jelent ez a hol van, hol nincs?
Gondolom a nincs azt jelenti, hogy a keresett gép neve, vagy IP címe nem válaszol pl ping parancsra. Annak semmi köze az SMB V1 -hez.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49108) mjani1172 válasza CirrMee (#49107) üzenetére


mjani1172
addikt

?
-Nem így van,
-ezen kívül nincs is jelentősége,
- nem is erre irányult a kérdés. :F

[ Szerkesztve ]

(#49109) zolee001 válasza mjani1172 (#49106) üzenetére


zolee001
őstag

Az smb1 + a jelszó nélküli megosztás amolyan security öngyilkosságí wdfhAmennyiben a hákon nincs smb1 only eszköz akkor ki kell kapcsolni a jelszó nélküli megosztást pedig azonnal be kell szüntetni

(#49110) kaszaking


kaszaking
tag

Sziasztok!

Mivel kezd sok lenni a hálózati eszköz és nem fogom rádugni mindet a routerre ezért szeretnék egy switchet venni. A switchet hogyan kössem be, hogy minden eszköz kapjon internetet? Modem -> switch -> router vagy
Modem -> router -> switch?

(#49111) MaCS_70 válasza kaszaking (#49110) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A switch a router által kezelt hálózatot osztja tovább, tehát mindenképpen a router LAN-oldalán kell lennie.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49112) Pyttawrx válasza kaszaking (#49110) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem, modem, router, switch, mert így a routerből kapja az ip-t, ha ez nem számít neked, akkor mindegy.

(#49113) kaszaking


kaszaking
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat :R :R

(#49114) mjani1172 válasza zolee001 (#49109) üzenetére


mjani1172
addikt

Tudom hogy rossz, de nem én csináltam, hanem a kihívott szakik. A jelszót visszakapcsoltam, de ha az SMBv1 et kikapcsolom megáll a rendszer.
Innentől tanácstalan vagyok, akik csinálták azok szerint így jó, én már nem tudok többet.

(#49115) MasterMark válasza mjani1172 (#49114) üzenetére


MasterMark
titán

Mit jelent az hogy megáll? Beírod a gép nevét / ip-jét és mit ír ki?

Switch Tax

(#49116) Doky586 válasza mjani1172 (#49114) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"de ha az SMBv1 et kikapcsolom megáll a rendszer"

Dehogy áll meg.
Csak te nem tudsz mit kezdeni az új felállással - még.

(#49117) NeoPampalini válasza mjani1172 (#49105) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kicsit nehéz úgy segíteni, hogy a problémát sem látni pontosan. Ha azokat lefuttattad, amiket írtam, és az adott gép(ek)en az SMBv2 okés, akkor a probléma feltehetően a szerveren lesz, viszont ahhoz tudni kellene, hogy:

- milyen szerver (oprendszer), milyen szolgáltatás fut rajta az FTP-n kívül, aminek kellene SMB protokoll (valamint a szerveren használt SMB verziószám), azaz mindent, ami ide tartozik
- mit jelent az, hogy nem látják egymást/a szervert a gépek, milyen hibaüzenetet kapsz kapcsolódáskor, illetve, hogy minek az elérésekor van gond (hálózati megosztott mappa, esetleg valamilyen egyéb szolgáltatás)

Egyébként az általam linkelt oldalon az SMBv1 verzió ellenőrzéséhez is van leírás. Tedd meg ezeket, és PONTOSAN írd le, mi nem megy, hibaüzenetek, satöbbi. Azzal tényleg nem tudunk mit kezdeni, hogy "nem megy" (aki igen, arra ott van a látóasszonyok topik :DDD) ...

[ Szerkesztve ]

(#49118) zolee001 válasza mjani1172 (#49114) üzenetére


zolee001
őstag

Ha nincs a hálón xp/2003,kukaszökevény nas stb ami csak smb1 only akkor ki lehet és ajánlatos is kikapcsolni az smb1 protokolt.
Kemény 3-4 gépes hálózatnál fix ip majd hosts fileba felvenni minden gép ip cimét/nevét és boldogság van

(#49119) Witelite


Witelite
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a guruk/szelleműzők segítségét az alábbi probléma megoldásában. Bár lehet, ez inkább okos otthon topic téma, de a gyanúm, hogy ez vmi hálózati probléma lesz.
Az internetkanóc a garázsba érkezik, itt fogadja egy T-comos Sagecom wifis router, amin a DHCP engedélyezve van. Wifi itt ki van kapcsolva. Innen megy a kábel az földszinti Linksys routerbe (sima lan portba), majd innen megy tovább az emeleti wifis routerbe.
Minden jól működik, (működött), fenn gyerek játszik, lenn IPtv, TV, gépek, masszív videófáljok küldése (munka).
Érkezett a házba egy Tradfri gateway. Ezt a földszinti Linksys routerbe kötöttem be. Kapott ip címet a Sagemcomtól, de vmiért nem ismeri fel az eszközöket. A lámpákat igen, de például a konnektorokat nem tudom rákötni. Kicseréltem a gatewayt, a jelenség ugyanez. Az Ikea applikáció 10 másodpercenként elszáll, és ilyen jellegű hibát nem nagyon találtam a neten, tehát ez vmi lokális probléma. Már csak olyan ötletem maradt, hogy a Linksysben kellene talán dhcp-t engedélyezni, de ez már gyenge próbálkozás, így 4 nap szerelgetés után.

(#49120) zolee001 válasza Witelite (#49119) üzenetére


zolee001
őstag

A T csoda legyen csak DHCP a többit Lan-Lan alapon kell bekötni
A default gateway az amerre a te esetedben az internet lakik,magyarul a T csoda de switch modeban ez lényegtelen,megkapják az eszközök a DHCP-töl
Feltételezem ezek a smart dolgok a népi kina terméke igy ált csak a 2.4 wifit támogatják,amint lát netet az appjain keresztül kell egyszer konfigolni

(#49121) mjani1172


mjani1172
addikt

Nagyon köszönöm mindenkinek, nagyon rendesek vagytok.

NeoPampalini : Megnéztem ami írtál, a szervernek használt PC-n a válasz False, tehát nem megy az SMBv2. :( Ha megpróbálom életre kelteni, és valami rosszul sül el akkor visszacsinálhatom valahogy?
Sajnos dolgoznunk kell, és ha nem mennek a gépek napokig akkor ez baj.
A többi gépen True a válasz,tehát azok jók.(ezt sejtettem)

MasterMark: Ha mondod mit írjak hova, akkor leírom pontosan.

NeoPampalini
- milyen szerver (oprendszer), milyen szolgáltatás fut rajta az FTP-n kívül,
Ez egy sima PC, WIN 10Pro fut rajta (az összes gépen) a szinkronizálást egy Dood Sync nevű program végzi ez tölt fel egy szolgáltató FTP tárhelyére.
Ezen kívül egy számlázószoftver és egy GLS adatbátzis van. Ezeket kell látnia a többi gépnek.
Ez a gép a netre is csatlakozik.

aminek kellene SMB protokoll (valamint a szerveren használt SMB verziószám), azaz mindent, ami ide tartozik
Ezt nem tudom kideríteni,(hogy lehetne?) de szvsz a három másik számítógép és a két nyomtató nem indokolná.
- mit jelent az, hogy nem látják egymást/a szervert a gépek, milyen hibaüzenetet kapsz kapcsolódáskor, illetve, hogy minek az elérésekor van gond (hálózati megosztott mappa, esetleg valamilyen egyéb szolgáltatás)
Ahogy kiveszem a pipát a szerveren az SMBv1 rendszerű kiszolgáló mellől, a többi gép 0x80070035 hibát ír ki és a szerverrel nem tud kapcsolódni, tehát a programok amik el kell érjék leállnak és a megosztott mappák sem elérhetőek.

Az smbV1 verziót hiába próbálom ellenőrizni,ha ezt
WindowsOptionalFeature - Online - FeatureName SMB1Protocol beírom a powershell be: ezt kapom:

Nem tudom mit rontok el.
A hiba 95% hogy a szervernek nevezett PC miatt van, egyedül az van beállítva SMBv1 re.

[ Szerkesztve ]

(#49122) MasterMark válasza mjani1172 (#49121) üzenetére


MasterMark
titán

Nem jól írtad be a parancsot. A kötőjel után nem kell space különben nem érti mit akarsz.

Rendszergazdai powershell-be:

Get-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName SMB1Protocol

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49123) zolee001 válasza mjani1172 (#49121) üzenetére


zolee001
őstag

Get-WindowsOptionalFeature –Online –FeatureName SMB1Protocol

Nem irtad ki teljesen a parancsot

[ Szerkesztve ]

(#49124) curmpli


curmpli
tag

A szolgáltató modeme mögött van egy saját Tp-link 1043ND. Ez gyári beállításokkal fut (admin, jelszó). NAS , számítógépek, tehát értékes adatok vannak mögötte. A kérdésem az, hogy mit kell tennem, hogy fokozzam a biztonságot, behatolás ellen? Van erre valahol egy guide?

(#49125) MasterMark válasza zolee001 (#49123) üzenetére


MasterMark
titán

Get nélkül egyébként még működne is, csak a space-ek zavarták meg.

Switch Tax

(#49126) zolee001 válasza MasterMark (#49125) üzenetére


zolee001
őstag

Nem nagyitottam ki mivel lassan 2020 ban fényképezövel fotozzák a pc képernyöt a print screen helyett

(#49127) krealon válasza Witelite (#49119) üzenetére


krealon
veterán

"Minden jól működik, (működött), fenn gyerek játszik, lenn IPtv, TV, gépek, masszív videófáljok küldése (munka)."

A kulcsszo IPTV.
Minden halozati eszkoznek tudni kell a halozatban az IGMP snooping-ot, kulonben az UDP broadcast (amive az IGMP multicast valik) leulteti a Wifi-t.

(#49128) CirrMee válasza mjani1172 (#49121) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha a 0x80070035 hibaüzenetet kapod, nézd meg a gépeken a gpedit.msc segítségével a következő beállítást (és próbáld meg ezzel):

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#49129) Witelite válasza mjani1172 (#49121) üzenetére


Witelite
csendes tag

Ezek Ikea Home Smart cuccok, amit elvileg az Apple Home is támogat. Nem tudom, hogy a Kínai Népköztársaság gyártotta-e, de ezekből elég sokat adnak el. Sajnos a Tradfri gatewaynek, ami számomra ismeretlen frekvencián vezérli az eszközöket, nincs webes kezelőfelülete. A Home Smart applikáció segítségével lehet összekötni a kütyüket, de pont az app instabil vmi ok miatt.

(#49130) Witelite válasza krealon (#49127) üzenetére


Witelite
csendes tag

Ezt most nem vágom. Ez az én hibám. Amúgy az IPTV megy, csak s Smart Home cuccok hülyültek meg.

(#49131) htc07 válasza Witelite (#49129) üzenetére


htc07
addikt

a tradfri is zigbee-t használ.

(#49132) mezis válasza Witelite (#49130) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor most sikerült összehozni egy Stupid Home-ot ? ;] :DDD

mezis

(#49133) htc07 válasza mezis (#49132) üzenetére


htc07
addikt

mindjárt 2020 ez meg gombbal kapcsolja a lámpát, micsoda barbár ;] ;]

(#49134) krealon válasza Witelite (#49130) üzenetére


krealon
veterán

Ha Smart Home vackok wifit hasznalnak, akkor eleg valoszinu, hogy az IPTV az oka a szakadasnak, eltunesnek.

Egy ismerosnel szepen reprodukalhato volt. Bekapcsoltak az IPTV-t es a wifi, kevessel utana, megszunt (Az IPTV Set-Top-Box -okhoz nem huztak dedikalt kabelt a szolgaltatoi eszkozbol). ASUS router-eket vetettem, amiben meg Access Point modban is van IGPMP snooping opcio. Azota nincs gond a wifivel.

(#49135) mjani1172


mjani1172
addikt

Urak!

Mindenkinek nagyon köszönöm nem akarom elkiabálni de teljes siker. Miután annyit kínlódtam, és kifizettem a szakembereknek egy vagyont, utána újabb kínlódás de a segítségetekkel megjavult.
NeoPampalini javaslata alapján bekapcsoltam a szerveren az SMBv2, (lesz ami lesz) ez probléma nélkül ment. a teszt True-ra váltott.
Ezután kikapcsoltam az SMBv1- nél a két alsót és csak az automatikus eltávolítást hagytam úgy.

A jelszavas megosztást visszakapcsoltam. Így úgy gondolom jó, működik is minden.

Ismét nagyon köszönöm mindenkinek!!!!! :R

(zolee001 a gép nem volt hálózaton, és nincs rajta böngésző,ezért volt a fotó)

(#49136) Witelite


Witelite
csendes tag

Köszönöm a segítséget (már aki nem fikázza az okoseszközöket). az IPTV kap külön kábelt, és most olvastam, hogy elvileg januárban lesz egy nagy software upgrade, amit megvárok.
Még a mai napon megcseréltem a 2 routert, és a Dlink 842-el érdekes módon stabilabb lett a rendszer, ugyanakkor lassabban találja meg a gatewayt az app is. A Linksys 6700 gyors, de valamiért nem működik megfelelően. IGPMP opciót egyikben sem találtam. (gyári sw-k)
Amúgy nem vagyok kütyübolond, egy családi házban lakom, a páromnak sok gyönyörű karácsonyi/téli világítása van (nem, nem jégcsapok a ház oldalán és nem ledes szarvas az erkélyen), amit sötétedéskor eddig mechanikus órakapcsolókkal működtettünk. Ezeket váltottuk volna le, plusz azért nem rossz, hogy ha távol vagyunk, a lakás világítása estére bekapcsol, már csak a betörők hangulatának javítása végett.

(#49137) Roklif


Roklif
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Szeretnék egy otthoni nas-t. Először is nem tudom hogy esetemben melyik érné meg jobban, ha veszek egy kész nas meghajtót (pl. Synology) vagy készítek egyet magamnak.

Amire használnám:
- Jellyfin (Emby - transzkódolás nem szükgséges)
- wallabag (hasonlít a pocketre, le tudsz menteni online cikkeket, blogposztokat és később offline el lehet olvasni)
- Pi-hole
- Nextcloud (saját cloud)
- Backupok
- VPN
- Lehet hogy valamit csak docker-rel tudnék megoldani
- 1-2 torrent (ezzel kapcsolatosan lenne kérdésem, amit az üzenet végén tettem fel)
Az igényeim és az olvasottak alapján a legmegfelelőbbnek az openmediavalult os-t találtam, így lehet hogy nem is lesz szügség a docker-re. A jellyfint egy 5 éves belépő színtű üzleti laptoppal már teszteltem smb-vel, plusz van egy xiaomi tv boxom, amin van egy Kodi és 4k-s filmek, sorozatok is probléma nélkül mentek. A feliratot a cliens kezelte, így nem volt szükség transzkódolásra, így azt gondolom hogy ehhez nincs szükség erős vasra.

Ezen kívül fontos még számomra:
- legyen minnél kisebb
- legyen halk

Ár: igazából itt a ti véleményetekre lennék kíváncsi, mert hiába mondok egy árat ha annyiból nem lehet megvalósítani. (Ha nagyon muszáj az irányár akkor kezdjünk mondjuk 50-60k-val)

A torrent kérdéshez:
Gondolom nas esetén nem maga a nas-on szokás futtatni a torrentet, azt csak fájlok tárolására használni és egy számítógéppel futtatni a torrentet. Csak ezzel az a probléma, hogy ha futtatnod kell úgy is a torrentet, akkor így még egy eszköznek muszáj mennie. Szóval hogy a legoptimálisabb ezt megvalósítani?

(#49138) Borisz76 válasza Roklif (#49137) üzenetére


Borisz76
veterán

Torrent témához :

Miért ne kezelné a NAS a torrenteket ?
Ez manapság alap szolgáltatás.

[Synology összefoglaló.]
[A Synology gyári megoldása torrentre : Download Station]

Ezen kívül fontos még számomra:
- legyen minél kisebb
- legyen halk

Nem hangosak a gyári Synology NAS-ok.
Van akitől pár méterre van , éjszaka alvás közben.
Sokszor a merevlemezek seek-elése zavaróbb mint a ventik.

Ugyanakkor ez ugye " hálózati " eszköz......
Tehát oda teszed a házban, lakásban "ahová" akarod.
Csak áram és egy UTP kábel kell neki.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49139) mobilizmo válasza Roklif (#49137) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ha nem célod szórakozásból csinálni egyet akkor egyértelműen a kész terméket javaslom. Nem is feltétlen a Synokat. Persze talán azok a legjobbak magán célra, de igen drágák és jóval olcsóbban megkaphatod kissé kevésbé csillogóan, de szinte ugyanolyan jó alacsonyabb kategóriás NAS-okat (nekem mindekettő van). Annyi még, szerintem a VPN egyértelműen, de talán a PI-hole is a routerre való, oda kell felhegeszteni.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#49140) stigma


stigma
addikt

Sziasztok,
Lenne mély szakmai kédésem, amiben picit tanácstalan vagyok.
70nm-es lakás 3 szoba, 3 powerline adapter, mely mind gigabites.
Elosztás:
1.Nappaliban van a főhadiszállás :) ,Router, NAS + Switch,okostv,Android box, powerline adapter,erősítő
2.Dolgozó a nappali melleti szoba, falszomszédságban ahol az asztali gép csatlakozik etherneten(Gigabit)
3.Hálószoba a dolgozó mögötti szoba, melyben 1 Android-os box + okostv található.
Kezdetekben mikot megvettem a 3 db-ot(TP-Link TL-PA9020P KIT) akkor a Tv-hez közeli elosztókban voltak a powerline adatpetek, de sajnos a TV adásba néha bezavartak, így elkerültek onnan.
Kérdésem az lenne,hogy :
- drasztikusan befolyásolhatja a teljesítényt, ha más konnektorba dogom, akár 1-2 méterre a régi helyétől
- TV adatá bezavarhatja e úgy hogy régebben volt úgy hogy némely adó képe 80%-an szétesett?

Problémám az lenne, hogy mindkét TV 4k-s és jópár anyagot is ebben szedek le + 1080p-ben, viszont van, hogy akadnak.
Router: Asus RT-AX58U AX-es szabvány
Switch: gigabites, minden portját leteszteltem tökéletesen működik
Kábelek: CAT6-os árnyékolt kébeleket használok vagy CAT6 slimet-et mely tudja a Gigabitet.
Problémám az lenne, hogy a dolgozóban ha másolok az asztali gépre a NAS-ról mely a nappaliban van akkor:
- Régi helyre ha visszadugom akkor 40/50/60mb/sec
- Új helyére dugom: 12-14mb/sec

A dolgozószobába lévő gép, NAS kábeleit mind cserélgettem más és más Gigabites kábelekre de nem hozott megoldást.
Tudom legolcsobb megoldás lenne erre ha a Nappali+Dolgozóabn+Hálóban falat furnék, de az nem olyan egyszerű sajnos.
Powerline adapter kábelét próbáltam a Routerbe is dugni direktbe hátha switch-el van a gond de sajnos nem segített, eredmény ugyanaz.
Elkeseredésembe vettem egy Mesh-t (TP-Link DECO M4) amivel ez a rossz másolás megoldódik , csak annyit tesztem el, véletlen a 2db-os verziót vettem így 1 db a nappaliba, 1 db a dolgozóba jutott, amivel annyira nem vagyok előrébb.
Van bármi olyan ötletetek, hogy maradjak a powelrine adapternél, vagy inkább adjam el és maradjon a Mesh hálózat?
Még olyan ötletem volt, hogy mesh hálózathoz veszek +1 DECO-t vagy épp a dolgozóba egy USB stickes AC-s wifit veszek és akkor olcsóbban jövök ki.
Amúgy a TP-link PLC-s alkalmazás az asztali gépen azt mutatja rohatjó a hálózat.

[kép]

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49141) Gubek-Einste válasza stigma (#49140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább húzzál ki mindenhova kábelt és ne szenvedjél többet ilyen bizonytalan megoldásokkal. Csak egyszer kell megcsinálni és hosszú ideig nem lesz gondod vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49142) Borisz76 válasza stigma (#49140) üzenetére


Borisz76
veterán

Gubek-Einste +1

Amit lehet mindent kábellel köss be !
Attól biztosabb, stabilabb nincs !
Minden más csak hókusz-pókusz !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49143) headhunter


headhunter
addikt

Szoftveresen lehet tesztelni LAN portot vagy kábelt?

Hiba leírása: Alaplapi gigabites port egyik napról a másikra nem hajlandó csak 100/100mbps-ra szinkronizálni, egyszer sikerült 1000Mbps-re [link] , de másnap amikor újraindítottam a gépet, megint 100/100 [link] lett a kapcsolat és azóta kivétel nélkül ennyire sikerül.
Kábel csere már volt, összessel ugyanez a helyzet. pl.: A Gigabites Android Box kábellel is csak 100/100 a pc, amíg a box simán 1000/1000.

Windows 10 Pro és BlackPantherOS 18.1-nél 100/100 így a driver hibát szerintem kizárhatom.

(#49144) stigma válasza Gubek-Einste (#49141) üzenetére


stigma
addikt

(#49142) Borisz76 ,(#49141) Gubek-Einste:

Köszi, ennek azért utánajárok, mivel akkor jobb lenne inkább 1-2 db minőségi gigabites routert venni minden szobába és falat fúrni sajnos amit nem akarok.

Akkor viszont már ezt is megkérdezem :DDD , hogy minden szobába van 1 db fali ethernet ajzat + kábeltévének bevezetett elosztó a falban, viszont próbálkoztam a nappaliban router+ fali ajzat ethernet <-> dolgozó ethernet - asztali gép, de sajnos nem mutat hálózatot.
2 dolog lehet akkor:
- Vagy csak a csatlakozó van , és nincs behuzva semmi kábel
- vagy ez a telefonnak van kialakítva ?

Tudtommal a telefon kábel feje nem akkora mint az Rj45-ös feje nem?

Azthiteszm estére olvasgatok picit + youtube videot nézek hogy lehetne megoldani ezt :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49145) windlord válasza stigma (#49144) üzenetére


windlord
őstag

Falicsatik masik oldala ki van patchelve egy aktiv eszkozre?

A telefone kisebb, rj11 a neve.

[ Szerkesztve ]

(#49146) stigma válasza windlord (#49145) üzenetére


stigma
addikt

Hi, igaz informatikus vagyok, de sajnos ennyire nem értek a hálózatokhoz.

Ez pontosan mit is jelent? =>Falicsatik masik oldala ki van patchelve egy aktiv eszkozre?

A lakásban ahogy nézek szerintem nem aktív az ajzat, ezt hogy tudom megnézni?
Amikor kipróbáltam az ethetnet portot és a gépbe dugtam a kábelt akkor az ethetnet csatlakozó melletti 2 led nem világított, ami azt jelenti nincs hálózat.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#49147) mezis válasza stigma (#49144) üzenetére


mezis
nagyúr

"... falat fúrni sajnos amit nem akarok..." Biztos ?

Telefon: RJ11, UTP: RJ45 [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49148) Doky586 válasza stigma (#49144) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt egyáltalán tudod hogy az aljzatokból hova mennek a kábelek? Valószínű a túlvégük be sincs sehova kötve. Az ethernet nem olyan mint a telefondrót, hogy a csillagpont közepén az összes szál összesodorható..

(#49149) windlord válasza Doky586 (#49148) üzenetére


windlord
őstag

Lehet kabel sincs ami menjen valahova.

Vagy sodras, vagy wago.

(#49150) stigma válasza mezis (#49147) üzenetére


stigma
addikt

(#49147) mezis : ezeken az alkalmazásokon már túl vagyok, de köszi szépen.Ezek mind Wifi scanner, azzal nincs gond. Az adapter ami van nekem sima wifimentes powerline adapter 2 db Gigabit ethernettel.
köszi a többi infót. :R

(#49148) Doky586: Igen ez is a bajom, hogy egy dolgot akarok, amihez nincs sokmindenem.
társasházban ahol lapom közbekérdezem a többi lakót ahsználja e valaki, illetve nekik mire van. társashát kb 10 éves szóval lehet ki vannak alakítva a csatlakozók csak nincs benne kábel.
Holnap az egyik fali ajzatot megpróbálom lecsavarozni és utána nézni.
Így sajnos rossz, hogy nektek sem tudom elmondani mi hol van, de megpróbálok utánajárni a dolgoknak.

Köszi mindenkinek a segítséget.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.