Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49701) Henrico válasza MasterMark (#49699) üzenetére


Henrico
tag

Igen.. azt néztem én is, hogy amit linkeltem, az 48V-ról indít és a splitteren lehet kiválasztani, hogy 12,9,5V legyen.
Tehát, ha egy 100% üzembiztost szeretnék és nem kísérletezést, akkor a korábban általam linkeltekben kell gondolkodnom... és zsebbe nyúlnom?
A splitter és router közti csatit azt nekem kell gondolom külön gyártani, igaz? Vagy adnak hozzá?

(#49702) plömplöm válasza Henrico (#49701) üzenetére


plömplöm
őstag

TL-POE10R: "(suggested power:<10W )"

a routered 12V2A-es táppal rendelkezik, ez 24W. ha nem használod az usb-aljzatot rajta, akkor ebből le lehet vonni 5V0.5A-t, ami 2.5W, így marad 22.5W. nem hiszem, hogy a router ennyi kakaót meginna, de a 10W javasolt max árama a poe-splitternek ettől még ugyanúgy messze van. meg kéne mérni egy labortáppal, hogy valójában mennyit kér a router, a mért értékre ráhagyni egy kicsit, és ha ez <10W, akkor jó vagy. ha több, akkor lehet, hogy hiába nyúlnál a zsebedbe, pld lebontogatna a túláram-védelem a splitterben.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#49703) rento válasza woodworm (#49697) üzenetére


rento
őstag

Elvileg jó a lábkiosztása, szóval mennie kéne.

Pyttawrx: szerintem ez a csati elég barkács megoldás. Sógoroméknál vittem ki a garázsba ugyan így tápot egy Asus n12-s routernek, igaz ott elég volt az olcsóbb passzív tápfeladó mert ugye az a router csak 100megás. Simán megy már kb másfél éve, kb. 10m a távolság.

[ Szerkesztve ]

(#49704) Pyttawrx válasza rento (#49703) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem egy világbajnok cucc, de amire kell arra stabilan használható. Annó kamerákhoz volt használatos áram átvitelre, még mindig megy, pedig analóg kamera. Lényeg a lényeg amit kell tudja, és ritkán van vele gond. Ha van akkor meg olcsón cserélhető. Szerintem ide elég lenne, úgy látom komolyabb cuccot szeretne. Akkor viszont nem kezdjük úgy hogy olcsón. :)

(#49705) Doky586 válasza rento (#49703) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

20m alatt (2x20m) nem esik jelentős fesz egy 2x0,75nmm villanyvezetéken vagy 2x1nmm hangszóró vezetéken. A routerek modemek is valójában 5V-on mennek és van bennük stab IC. Úgyhogy vígan elviselnek 2-3V fesz esést is 12V-ből.
Legrosszabb esetben nem az eredeti tápját használja hanem egy nagyobb feszültséget biztosítót.

[ Szerkesztve ]

(#49706) Henrico válasza plömplöm (#49702) üzenetére


Henrico
tag

Bakker... ezt a 10W-ot nem is láttam.. :( Jogos!
Rámérek majd. Köszi!

(#49707) plömplöm válasza Doky586 (#49705) üzenetére


plömplöm
őstag

és ezek a kábelek hol szempontok a kérdezőnél? pld a draka uc400 cat6 fali kábel awg24, ami 0.2mm2, köszönőviszonyban sincs azokkal a kábelekkel, amikkel itt dobálózol. segítek: onnan indult az adott thread, hogy 1db utp-n gigabites 12V poe. és még mindig nem vettük figyelembe, hogy a kábel - 8p8c érintkező is ott van néhányszor, ez nem egy 230V-os villásdugó szerelése, hogy majd' megtépem izomból :)

van odabent egy dcdc ("stab IC", jézusom), ami az érkező egyenfeszből csinál egy alacsonyabb egyenfeszt, attól még a terhelés wattban ugyanannyi, nemdebár? azaz ha 12V2A van mellékelve az adott routerhez, és higgyünk abban, hogy ha fél €centet lehetne spórolnia a gyártónak ahhoz, hogy egy 12V1A-es dugasztápot mellékeljen a 2A-es helyett, akkor azt tenné, de nem ezt tette, azaz 24W-ra kellene számolni.

izgalmas a csevegés, jókat mosolygok:
kérdező: szeretnék egy piros fakockát
válasz: tessék, itt egy sárga műanyag csonkagúla!
kérdező: ööö...
másikválasz: jójó, tessék, ez egy zöld gömb, de fából!
kérdező: de... ööö...

tisztára mint a nőklapjacafe, vagy a gyakorikerdesek.hu :D

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#49708) windlord válasza Doky586 (#49705) üzenetére


windlord
őstag

Ott a pont.

(#49709) Henrico válasza Pyttawrx (#49704) üzenetére


Henrico
tag

Elnézésed kérem, de a költséghatékony Neked egyenlő az olcsóval?
Más csatornát nézünk.. :)

(#49710) Pyttawrx válasza Henrico (#49709) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nyilván nem, de hogy költséghatékony +
"Tehát csak annyit szeretnék, hogy ahonnan indul minden, ott legyen lent a tápegység is."
Amit írtam az arra pont jó, másra nem. Utána már mást is akartál. Természetesen én kérek elnézést, hogy mindent szó szerint vettem.
Így legalább van több lehetőséged a gagyitól a zsebbenyúlósig. sok sikert a kiépítéshez. :)

(#49711) Seraph 16 válasza MasterMark (#49658) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszönöm a segítséget, eddig sajnos nem sok a sikerélmény. A tűzfalat kikapcsoltam egy pillanatra, de nem volt elég.
Arra jutottam, hogy ha a TUN-ról TAP-ra állítom az interface típusát, akkor működik, cserébe androidon nem megy a VPN. Így visszatérve TUN-ra, és megannyi olvasgatás után az lenne a kérdésem, hogy a routing lehet-e megoldás, ill. ha igen, akkor miként tudom beállítani?
Elsődleges, netre (is) csatlakozó router: 192.168.50.1
Másodlagos router (az előbbire kötve lanon): 192.168.50.10
NAS: a másodlagos routerre kötve: 192.168.50.18
VPN subnet: 10.8.0.x

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#49712) Doky586 válasza plömplöm (#49707) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én sem kritizálom a te elvetélt ötletedet, te se tedd ezt az én javaslatommal (aminek alapját egyébként a kérdező linkelte be, én csak megerősítettem).
A véleményedet legközelebb tartsd meg magadnak.

(#49713) MasterMark válasza Seraph 16 (#49711) üzenetére


MasterMark
titán

Ha routing gond lenne, akkor semmi nem működne.

Switch Tax

(#49714) Breszko88


Breszko88
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, remélem nem off topic.
Nem rég költöztünk, és az új helyen UPC-t lehetett beköttetni, így most egy 500-as UPC-s csomag van, amihez koax kábelen jön minden, közvetlenül az általuk adott UPC Connect Boxig.

Emellett van egy Linksys EA7500 routerem, amit gondoltam 'wireless repeater' módba kapcsolva hasznosítanék a másik szinten. ahová a Connect Box már kevésbé ér el. Gondoltam ez papíron gond nélkül működne, de több órányi próbálgatás során se állt össze a dolog. A problémám konkrétan az, hogy az 5 Ghz-es jelet szeretném ismételni/erősíteni vele, és ha sikerül is beállítanom (néha már itt elakadt a dolog), akkor sincs internet elérés a Linksys által ismételt jelen. Ha 2,4 Ghz-en állítom be, akkor úgy van net, de az még így is lassabb, mint ha közvetlenül a Connect Box 5 Ghz-es jelére csatlakoznék a ház másik végéből.
Rengeteg helyen próbáltam utánanézni, és alapbesetben egy elég egyszerű, szinte pár kattintásos beállítás lenne csak a router admin felületén, amit sok helyen nem is nagyon lehetne elrontani szerintem, valamiért mégse akar összejönni a dolog.

Ha kábellel csatlakoztatom a Linksyst a Connect Box-ra, akkor gond nélkül használható vele mindkét sávszélességen a net, csak ezzel így még nem vagyok előrébb, épp a vezetéket szeretném kihagyni, ha már (elvileg) van rá lehetőség.
Van esetleg valakinek tippje-ötlete, hogy mi lehet a gond, vagy hogyan máshogyan próbálkozhatnék még?

(#49715) Gubek-Einste válasza Breszko88 (#49714) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kábeles használat a legstabilabb és legjobb megoldás ha nem megfelelő a sebesség/lefedettség.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti jel még viszonylag jól vehető mert a gyenge jelből még gyengébb sebességet tud csak csinálni mert a repeater üzemmódban alapból felezési az elérhető link sebességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49716) user12 válasza Breszko88 (#49714) üzenetére


user12
őstag

Szia

Ha már repeater, akkor inkább 2.4 GHz.
Az 5GHz-nek kisebb a hatótávolsága, oda sűrűbben/több repeater kell, de valóban a legstabilabb a kábel

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#49717) vigyorgó


vigyorgó
tag

Sziasztok!
Elnézést nem tudom fórum témájához kapcsolódik e a "problémám",
Nemsokára kézhez kapom a rendelt tabletemet.Üzembehelyezésnél
Google felhasználói fiókot kell létrehozni e-mail cím megadásával.
Azt szeretném hogy a tableten is ugyanaz a böngésző és youtube felület (beállítások, könyvjelzők ,mentett videók, satöbbi) fogadjon mint amit mostanra a telefonomon beállítottam.Ha megadom ugyanazt az email címet mint amit megadtam a telefonomnál úgy lesz ahogy szeretném? Amennyiben nem,mi a megoldás? Köszönöm!

(#49718) #70234880 válasza vigyorgó (#49717) üzenetére


#70234880
törölt tag

IGEN

(#49719) vigyorgó válasza #70234880 (#49718) üzenetére


vigyorgó
tag

Nem kell túlragozni :D
Köszönöm! :R

(#49720) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok volna egy kis gondom a hálózaton belül az LG topikban leírtam. Volna valakinek ötlete mi lehet a gond? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#49721) gorcsev001 válasza Beni2360 (#49720) üzenetére


gorcsev001
csendes tag

Sziasztok! Digi behozta az 1000 Mbites optikát, de az etherne csatlakozás mégiscsak 100 Mbitet mutat https://gyazo.com/4e2b7768ae54b15ad5dbc9c0091cb231
Gondolom itt gigabitnek kellene szerepelnie. Router G-s portjába dugtam az 5E kábelt,a lapnak meg tudnia kéne https://www.msi.com/Motherboard/B360M-PRO-VDH.html a gigabitet. Drivert is frissitettem lanra, de cseszik rá. Tippetek van esetleg ? 100 Mbittel pörögnek csak a dolgok...

Jegelés max 1 nap!!! >> Idő=Pénz.

(#49722) MasterMark válasza gorcsev001 (#49721) üzenetére


MasterMark
titán

Linksebesség?

Speedtest.net mennyit mér pontosan?

Switch Tax

(#49723) NeoPampalini válasza gorcsev001 (#49721) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ez tipikusan (99%) a kábel hibája lesz.

Megpróbálhatod manuálisan átállítani a windows-ban, sanszos, hogy nem oldja meg. Esetleg egy másik - biztosan jó - kábel van kéznél?

(#49724) user12 válasza gorcsev001 (#49721) üzenetére


user12
őstag

Szia

Milyen eszközt adott a digi?
Van más gigabit-képes eszközöd is, amit rá tudsz dugni? Másik gép, laptop, nas, stb

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#49725) jambiyya válasza user12 (#49724) üzenetére


jambiyya
őstag

Igen, ezt jó lenne tudni. Nekem 'AN5506-02-FG' van, és a két LAN port közül csak az egyik gigás.

(#49726) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!

Elég tanácstalan vagyok, hálózati témában egyáltalán nem mozgok otthonosan, ezért kérném a segítségeteket.

Adott a munkahelyen két, offline működő gép, mind a kettő mérőműszerhez van kötve. Az egyik egy özönvíz állapotú Windows XP SP2 valami, a másik egy Windows 7-es masina, korrekt hardverrel. Az egyetlen dolog, amit szeretnék megcsinálni, az mind a kettőn az offline vírus adatbázis frissítés lenne - az XP-n Avast, a másikon MSE fut. Azonban akárhogy próbáltam, az offline definíció frissítők nem működnek.

Rendben, megpróbáltam internetet csiholni rajtuk. Az XP-shez lett illesztve egy hálózati kártya, típusát nem tudom, és egy antenna. A hálózatokat látja, mégse tud hozzájuk kapcsolódni. Csináltam a laptopomon a mobil elérési pont menün keresztül egy (2,4 ghz) megosztott hálózatot, látta, nem tud kapcsolódni, konkrét hibaüzenettel se lát el.

Kérdésem, hogy a Windows 10-es laptopomon a megosztani a wifit úgy, hogy az XP-s lássa, tudjon hozzá kapcsolódni. Hol, milyen paramétereket kellene?

A Windows 7-es gépre próbáltam egy Asus Nano wifi adaptert telepíteni, de sehogy se ismeri fel. Ha van hálózati kábelem, és a laptopom rákötöm akármelyik gépre, úgy tudok, olyan hálózatot csiholni, amin át tud frissülni a vírus adatbázis?Jobb ötletem nincs a Win 7-es gép eléréséhez.

A hálózat amihez kapcsolódna az én Win10-es laptopom, pedig egy egyetemi eduroam, nem tudom, hogy ez akadályozó tényező-e.

Elnézést, ha nagyon hülyeséget/lehetetlen dolgot kérdezek, és köszönök minden segítő hozzászólást. :R :R

(#49727) mezis válasza Vardar (#49726) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Miután az XP és a Win7 nincs a hálózaton, minek is a vírusvédelem ?
Ha PEN-drive-ot, CD-t,.... egyéb, akár vírust is tartalmazó valamit dugsz beléjük, azt vizsgáltasd végig egy pl. Win10-es PC-n, aminek naprakész a vírus keresője.

Az XP-re, Win7-re már egyre reménytelenebb a naprakész vírus kereső. Vírus viszont lehet!

mezis

(#49728) user12 válasza jambiyya (#49725) üzenetére


user12
őstag

Elsőre nekem se volt ismerős, de ahogy rákerestem, ez az a Fiberhome csoda. :O Ha az 1. portra csatlakozol úgy gigás?
Többen is írták, hogy a két lan port közül csak az 1-es a gigabites, a 2. az fixen 100-as... :((

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#49729) Vardar válasza mezis (#49727) üzenetére


Vardar
tag

A gépeket folyamatosan, többen használják mindenféle pendriveokkal és volt már példa vírussal való fertőződésre. Ameddig van valami program ami fut rajtuk és frissül az adatbázisa, szeretnék élni vele, hogy legalább ezzel csökkentsem a veszélyt.

(#49730) dWan


dWan
tag

Sziasztok, most szereztem be egy Archer AC1750-et. 2 dolgot nem tudok, hogy meg lehet-e vele valósítani.
1. lehet usb-n úgy külső meghajtót csatlakoztatni hozzá, hogy az elérhető legyen akkor is ha nincs laptop csatlakoztatva?
2. ezt a meghajtót, szintén laptop nélkül elérhetővé tudom tenni, hogy netről keresztől elérjem a tartalmát?
Ha igen, kérlek írjátok meg, hogy mi ezeknek a funkcióknak a neve. Thx
ja és nem media serverként, hanem külső meghajtóként szeretném látni ha erre van mód.

(#49731) MaCS_70 válasza dWan (#49730) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Ahol a Media Server beállításai vannak, ott nincs olyasmi, hogy SMB? Mert ez kell Neked.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49732) MasterMark válasza dWan (#49730) üzenetére


MasterMark
titán

Valamilyen megosztást keress, neten keresztüli eléréshez pedig VPN-ez be, és ugyanazt a megosztást használd amit a belső hálón is.

Switch Tax

(#49733) mezis válasza Vardar (#49729) üzenetére


mezis
nagyúr

Az XP-nél a WiFi csatlakozás WPA password-jéhez állítólag elég az SP2. Úgy emlékszem, hogy volt SP3 is. Esetleg a WiFi AP-nél kellene a titkosítás módját állítani.

Win7: Ha USB-N10 NANO, akkor van driver a Win7/32, Win7/64-hez is.

mezis

(#49734) gorcsev001 válasza user12 (#49724) üzenetére


gorcsev001
csendes tag

A szokásos Huawei echolife hg8121 modemet adták. Van egy regebbi laptop de az 4 éves nemhiszem hogy gigás.. Van másik kábel, csak akkor ujra kell klimpelni meg huzni 20 meteren. Speedtesten 93 mbiteket pörgettem ötször is fel és le is. Jah és a legfontosabb, amikor behozták ment 1 napig ezren, azóta nem cseréltem semmit.

Jegelés max 1 nap!!! >> Idő=Pénz.

(#49735) Borisz76 válasza gorcsev001 (#49734) üzenetére


Borisz76
veterán

Az a 20m a falban Cat5?
Mert akkor minimum Cat5E-re vagy Cat6-ra kellene cserélned!

Ha tényleg Cat5e vagy Cat6, akkor pedig újradugózni,krimpelni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49736) dWan válasza MaCS_70 (#49731) üzenetére


dWan
tag

Időközben haladtam azért. A beírt IP cím alapján sem értem el a megosztott mappát, de most sikerült, mégpedig:
A helyicsoportházirend- szerkesztőben sikerült babrálnom egy kicsit, a vendégek nem biztonságos bejelentkezéseinek engedélyezésével. Szépen fel is csatoltam egy hálózati meghajtót.

A gondom, hogy most valami kegyetlen lassú az elérés. Szval ahogy jelenleg kinéz a hálózat az egy usb 2.0-val csatlakoztatott ssd a routerhez, onnan pedig 5ghz-es wifi kapcsolat a géppel. Gondolom az usb lehetne gyenge pont, de talán egy 50-60kb-s kép megnyitásának nem kéne fél percbe kerülnie.

Esetleg vmi 5let?

(#49737) MaCS_70 válasza Borisz76 (#49735) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

20 méteren, ha nincs valami gubanc, akkor a jól szerelt, sima Cat5-nek is tudnia kellene a közel gigabites sebességet.

Elvben gigabites szabványnak készült, de hosszabb távon nem hozta az elvárásokat, ezért az E-ben kicsit sűrítették a sederést, de 20 méteren még nem szabad ennyivel lassabbnak lennie.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49738) Vardar válasza mezis (#49733) üzenetére


Vardar
tag

Próbáltam a megfelelő drivert, nem történt semmi. Inkább szeretném megpróbálni inkább, a laptopomat ethernet kábellel összekötni a két géppel, mert egyszerűbbnek tűnik, csak, hogy ezt XP-Win10 kombóval hogy, azt nem tudom.

(#49739) user12 válasza gorcsev001 (#49734) üzenetére


user12
őstag

4 éves laptop simán lehet gigabites :) Az enyémet 2015-ben vettem, már akkor se volt új modell és gigás lanja van.
Nekem az a fura, amit mondasz, hogy elsőre gigabites sebesség volt, aztán visszaesett. Simán lehet, hogy megmozdult valamelyik eszköz és a csatlakozóban nem stabil a kontakt és elmozdult egy szálnál, vagy meg van törve. Ha picit megmozgatod a csatlakozót vagy a kábelt a csatlakozó tövénél, van valami történés?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#49740) gorcsev001 válasza user12 (#49739) üzenetére


gorcsev001
csendes tag

Találat, szereztem másik kábelt igy már megy a 700/300 Mbit. Vagy szétcsúszott vagy eltört valahol a falban, CAT6 kategóriás úgyhogy az rendben lett volna de így kuka és újrahúzás. Köszi!

Jegelés max 1 nap!!! >> Idő=Pénz.

(#49741) friccccc


friccccc
tag

Abban tudnátok tanácsot adni, h hány AC AP (nagyon megtetszett, h nem lent van és sosincs útban...) - t rakjak fel és hova ?
A dolgozó melett vannak balra szobák, jobbra nappali. Lehet 1 is elég? A háló gépészettől jobbra van ahol van falba süllyesztett UTP, tv nek (piros jelölés a képen).
Azt jelöltem , h melyik főfal és melyik közfal a képen .
Köszi előre is.
[kép]
off topik:
Hangrendszernek falba fűznétek be kábelt? Láttok ennek értelmét? Nappaliban én erősen gondolkozom rajta (szerencsére jó nagy lesz), h ne összevissza fusson a kábel....
:R

(#49742) humigabi


humigabi
aktív tag

Szia!

Nem tudom milyen AP-at akarsz telepíteni, de én kettőt tennék. Egyet a dolgozóba, egyet pedig a gépészet felirattal vonalban lévő, ha jól értettem a tv-nek szánt UTP aljzathoz.

Esztétikusabb, ha eldugod a hangtechnika kábeleit

Most látom, hogy az a háló, akkor viszont lehetőség szerint időzíthető AP-t tegyél, éjszaka ne sugározzon, vagy kapcsolóóra.

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#49743) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Win10 alatt szeretnék NFS megosztást a média tartalmamnak. Mi a legjobb megoldás, hogy tudom beállítani? Köszönöm.

- mozi bolondéria -

(#49744) friccccc válasza humigabi (#49742) üzenetére


friccccc
tag

Köszi a tanácsot! :R
Még nem néztem konkrétumot. Mire kell figyelnem ?

[ Szerkesztve ]

(#49745) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Az otthoni gépemet szeretném elérni úgy, hogy van rajta 3 felhasználó név, és az egyiket én használom, a másikat más.
Távoli asztallal megy, viszont annyi probléma van, hogy egy időben nem enged be kettőnket. Ezt meg lehet oldani? Van egy rdwrap nevű program, ezt próbáltam már, de nem működik.
Esetleg valami más, biztonságos, ingyenes program van, ami ugyan ilyen minőségben vissza adja a képet, full-screen-ben?

Illetve a másik kérdésem, hogy a távoli asztal így mennyire biztonságos? Dyndns-t használok, mert változik az IP címem, viszont aki megtudja ezt a címet, az már bent is van a gépen (persze a felhasználónév jelszó páros is kell, de akkor is..). Ezen lehet javítani?

(#49746) zolee001 válasza devil-k (#49743) üzenetére


zolee001
őstag

control appwiz.cpl-Turn Windows Feature on-NFS
A többi windows klienseden szintén,megadod a megosztandó könyvtárakat és a jogokat

(#49747) zolee001 válasza RAiN91 (#49745) üzenetére


zolee001
őstag

Van,ugy hivják Windows Server+RDS Cal

Szintén Windows Server,Remote Web Access+RD Gateway és ekkor a sima 443 as HTTPS protokolon ,titkositottan folyik az adat

(#49748) sziszi-fuszi válasza RAiN91 (#49745) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Internetre nem raknám ki az RDP-t (távoli asztalt) igencsak bug-os. Sok-sok gépre törtek már be az általa kinyitott hátsó ajtón. Ezért a legbiztonságosabb, ha VPN-t használsz.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#49750) #70234880 válasza RAiN91 (#49745) üzenetére


#70234880
törölt tag

A WIN10 gépek átvételére van egy sokkal jobb, biztonságosabb megoldás. Úgy hívják Quick Assist vagy Magyarul Gyors segítség néven találod meg. Előnye nem kell telepíteni, mert része a rendszernek. Az RDP megoldással ellentétben, látja a másik fél mit csinál a gépet átvevő személy. Átvétel esetében nincs fix password, minden átvétel esetén egy random pin kódot generál a rendszer, amit el lehet küldeni mailben, vagy egymásnak telefonon bediktáljátok. Microsoft account szükséges a sikeres azonosításhoz, mind két irányból. Nincs szükség port nyitásokra. Ja és ingyenes. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.